SERVICE F sprinters Aardbeien met crème van verse roomkaas Pittige buien Dé oplossing voor uw zoektocht! Kruiswoordraadsel HOC 160 zaterdag 3 JULI 2OO4 CD VAN DE DAG Genre: jazz Joe Lovano I'm All For You Blue Note/EMI 7243 5 96922 2 Joe Lovano is de beste levende Amerikaanse balladeer-]e moet van goeden huize komen om zo'n rijke, sensuele toon uitje tenor sax te halen. Lovano heeft de afgelopen jaren eer betuigd aan Sina tra en Caruso, speelde dampende bigbandjazz, slijmde met strij kers en zachtfluwelen stemmen, improviseerde met pianoloze trio's en voerde werk van Tadd Dameron uit met een duivels no net. Hier stelt Lovano zijn huizenhoge techniek in dienst van prachtige ballads. Al spelend haalt de rijpe crack herinneringen op. In I Waited For You klinkt hij als Ben Webster in een uiterst loom tempo. In het zelfgeschreven titelstuk verwijst Lovano naar Coleman Hawkins' versie van Body and Soul. De begeleiders zijn superb: Hank Jones, de hoogbejaarde pianotovenaar, reikt naar de hemel. Bassist George Mraz en drummer Paul Motian dienen de muziek. Dankzij hen kan Lovano oprecht spelen - zonder vals sen timent. Toch loopt hij hetzelfde risico als anderen met een meer dan vanzelfsprekend talent. Ze zijn zo goed dat het spotlicht op zoek gaat naar anderen. BOEK VAN DE DAG Genre: tienerroman Jadyn Moriarty 3 Meiden De Liefde Uitgeverij De Fontein Prijs: 14,95 Meneer Botherit, docent Engels, heeft een énig ideetje. De leerlin gen van de opperbeschaafde school Ashbury moeten meedoen aan een penvriendenproject met scholieren van het beduidend minder beschaafde Brookfield College. Zo ook de drie vriendinnen Lydia, Cassie en Emily. Tot hun eigen stomme verbazing worden ze 'gekoppeld' aan jongens. Ze belanden alle drie in totaal ver schillende briefwisselingen met hun 'aartsvijanden'. De corres pondentie leest als een trein, is hier en daar ontroerend en regel matig uitermate geestig. En, niet onbelangrijk, door de brieven ontstaat een ware strijd tussen de twee scholen, compleet met sa botage die de vrienden als ware detectives moeten oplossen. Mori- arty"s roman is - met bijna vierhonderd pagina's - een heerlijk va kantieboek, voor iedereen die op de middelbare school zit of er graag aan terugdenkt. KOKKERELLEN Nagerecht voor 3-4 personen 'Aardbeien, sinaasappels en ver se roomkaas horen bij elkaar'. Dat zeggen de Fransen. Recepten voor de combinatie van de vruchten en de verse roomkaas kom je dan ook elk jaar weer tegen in Franse culinaire tijdschriften. In de eetgele- genheden die buiten de grote steden aan de grotere wegen liggen worden juist in deze tijd van het jaar de aardbeien met room kaascrème |n tal van aantrekkelijke varia ties aangeboden. Ingrediënten 300 gram verse room kaas (Mon Chou - op kamertemperatuur); 35 gram witte basterdsui ker; 1 el. fijne rasp van sinaasappelschil; 2/3 dl sinaasappelsap, vers geperst; 1/3 dl li moen- of citroensap, vers geperst; 3 el. Coin treau of andere likeur met sinaasappelsmaak; 1.25 dl room; 1 zakje vanillesuiker (ca. 5 gram); 400-500 gram aardbei en; 2 el. Geroosterde geschaaf de amandelen. Bereiding Was de aardbeien, laat ze uit lekken en verwijder de kroon tjes van de vruchten. Roer in een kom roomkaas, rasp van si naasappelschil, 20 gram bas terdsuiker, de helft van het si naasappelsap en de helft van het limoen- of citroensap tot een volkomen gladde massa. Klop de slagroom en vanil lesuiker net niet helemaal stijf. Spatel het samen met 2 el likeur door de roomkaasmassa. Maak van 1 /4e deel van de aardbeien met behulp van een roerzeef of keukenmachine een fijne puree. Voeg er de rest van de suiker, res ten van de vruchten sappen en 1 el likeur aan toe. Blijf zolang met een kleine garde in de saus roeren en kloppen tot ze volko men glad is. Presentatie Verdeel de aardbeien over de borden. Jpi Schep er in het midden grote wolken van de roomkaasmas sa op. Schenk de saus erover en bestrooi de ge rechten met de geschaafde amandelen. U kunt het gerecht ook in grote wijde glazen (cou pes) opdienen. In dat geval dient u alle aangegeven hoe veelheden met de helft te ver minderen. Hans Belterman VERKEERSCONTROLES De verkeerspolitie controleert in het hele land of de automobilis ten zich houden aan de voorgeschreven maximum-snelheden. Een aantal controles wordt dagelijks uitgevoerd: op de A2 tussen de brug Zaltbommel en knooppunt Ekkersweijer (Eindhoven). Vandaag wordt er ook gecontroleerd op de A12 bij Bodegraven en A28 bij Beilen/Assen. Zondag: A6 bij Noordoostpolder en A58 bij Middelburg. HET WEER door Jan Visser De zomer is aan lager wal geraaid en er is voorlopig geen uitzicht op een duidelijke weersverbetering. De straalstroom handhaaft zich meestentijds ten zuiden van ons land. Daardoor blijft Nederland in de koelte: voor warm en stabiel zomerweer is het namelijk noodzakelijk dat de 'windrivier' op 9-10 kilometer hoogte zich naar hoge breedten verplaatst. Wel zakt de sturende bovenluchtdepressie boven de Britse ei landen en het Noordzeegebied volgende week naar het zuidwesten uit. Deze ontwikkeling heeft tot ge volg dat de hoogtewinden boven het Europese vas teland uit het zuidwesten gaan waaien. Er kan zo doende wat warmere lucht worden aangevoerd. Dit weekeinde hebben we te maken met kleinschali ge buienlijnen die zich om de Noordzeedepressie heen van de Britse eilanden naar ons land verplaat sen. Van tijd tot tijd komt het dan ook tot buien en vooral vandaag zijn de luchtdrukverschillen dermate groot dat het nogal winderig is. Morgen neemt de west tot zuidwestenwind iets af. Vandaag dus op veel plaatsen buien die soms van onweer en wind stoten vergezeld kunnen gaan. Tussen de buien is er wat zonneschijn (in de middag en avond vooral aan zee) maar warmer dan 17-18 graden wordt het niet. De westzuidwestenwind is matig, aan zee veelal krachtig. Morgen opnieuw enkele buien maar later wordt het van het westen uit wat droger. Bovendien komt de zon er wat vaker aan te pas. De middagtem- peratuur schommelt rond 18 graden. Gisterochtend vroeg zijn vooral in het westen van het land plaatselijk zware (onweers)buien tot ont wikkeling gekomen. Op Valkenburg bij Leiden viel liefst 29 mm. Onweren deed het aanvankelijk vrij heftig. Een volgende storing veroorzaakte later ook elders plensbuien en in het zuidwestelijk kustgebied stond in de late middag een harde zuidwester. Tus sen de buien door bracht een stekend zonnetje het kwik op lokaal 18 graden, gisterochtend was het in een buiig Heemskerk maar 12,6 graden! Hooikoorts Zon en buien wisselen elkaar ook morgen af, maar het aantal gaat omlaag en ook de wind neemt af. De condities voor hooikoorts- patienten blijven echter vrij gun stig. Els Geen Zuring Geen Hazelaar Geen Rogge Geen Populier Geen grassen Matig Wilg Geen Eik Geen lep Geen Weegbree Geen Berk Geen Bijvoet Geen Beuk Geen Brandnetels Zwak STRIPS DE RECHTER HEeRUjK- He E-EERTJE 7 ROSTiö oe eK-FiAMue Gee/J Bu'AippoBKe/o A-ieeiR 6eew ooeu^pjtss /vieef?., 665AJ ZiEKE^ftRoepeRS M66R ÊEEM PoKTeRS door Mr Jesse van Muylwijck BC 20 RM21 ■■22 M CREATORS SYNDICATE. INC P£ ttzsre- STAF IN MRRlëRÉ- VAN WN (SiOKKgR Iets aan te bieden of juist te vragen? Van personeel tot aanhangwagen! Plaats nu uw Sprinter via www.sprintersonline.nl of mail naar sprinters@hdc.nl Tel.: 072-519 68 68 Fax: 072-519 68 69 Horizontaal: 1. Weelde; 4. gang; 7. deel van de bijbel; 8. Engels lidwoord 10. deel van een Franse ontkenning; 13. schilderachtig; 16. nummer; 17. loco citato; 18. deksel; 19. gewoonterecht; 20. grondtoon; 22. klasse (afk.); 23. duidelijk; 25. bolgewas; 27. appendix (afk.); 29. muzieknoot; 30. betreurenswaardig; i 31. rivier in Duitsland. Verticaal: 1. Onbehouwen; 2. grondtoon; 3. Frans voegwoord; 4. voorzj sel; 5. voegwoord; 6. bluts; 9. smaad; 11. soort stof; 12. kluis 14. erg gemakzuchtig; 15. gradenschaal; 21. autoped; 23. Griekse oppergod; 24. deel van een schip; 26. voorzetsel; 27. uitroep van pijn; 28. onmeetbaar getal; 29. dwarsmast. Oplossing van vrijdag: Horizontaal: 4. Pijnteam; 5. kleedster; 8. nop; 9. hoop; 10. angora. Verticaal: 1. Speling; 2. onderpand; 3. maat; 6. school; 7. eropaf. JFS

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 20