SPORT Kansjes zijn niet besteed aan Schalken Het bleef angstig stil op Henman Hill Warme ijzers glijden anderhalf keer zo ver fan Wely begint goed Ralf Schumacher brak bij crash twee ruggenwervels jmke Dekker jet in de Acht ^telveen - Femke Dekker |mt tijdens de Olympische jlen gewoon plaats in de ff. De 24-jarige roeister kwa- jeerde zich begin juni in die Itklasse voor Athene, maar toen de mogelijkheid open alsnog over te stappen naar ffrouwen Acht. Na overleg t de roeibond heeft Dekker mtoch voor de skiff gekozen. jisselbaink in nt aanbieding iden - Jerrel Hasselbaink (32) Latft van Chelsea een vrije vgtsfer gekregen. De spits is rqjens de nieuwe trainer José min of meer overbo- 'd(in de ruime voetbalselectie Jr het komende seizoen. De itgroudige international had in »den nog een contract voor i jaar. Hasselbaink, die in rijO voor een bedrag van 22 joen euro het Spaanse Atle- t Madrid verruilde voor rQlsea, zou in de belangstel- ■kl{ staan van het Schotse Cel- ii ]Die club zou hem willen als vervanger van de atted Henrik Larsson, die naar is vertrokken. la terug tar Japan De voormalige Japanse alintemational Kazuyuki Id^a keert terug naar de Japan- idi-League. De 26-jarige mid- )k|velder van ADO Den Haag it.ift zich weer gevoegd bij de ïctie van zijn voormalige b Shimizu S-Pulse. Zowel in als in de Engelse tmier league, bij Tottenham (spur, kon Toda zijn draai t vinden. Hij speelde een aar op huurbasis in het Óerpark. vin Hoogdalem 'ijgt een kans BENKiRCHEN - Marco van krijgt bij Schalke 04 lt een kans. De Nederlander in de aanloop naar het wiiwe seizoen proberen een dek in de selectie af te dwin- z|. Schalke gaf eerder aan het PB2006 doorlopende contract jt Van Hoogdalem te willen k bpen. Door een heupblessu- de verdediger het af- ihppen jaar amper in actie. Hij vilelde in mei 2003 voor het in de hoofdmacht van p lalke. In januari verhuurden hem aan Roda JC. Overkapping adion Real' f prid - Het Bernabeu-stadion 'stff Real Madrid krijgt een slipkapping. Voorzitter Floren- Pérez maakte de plannen i fferen bekend. Om het plan daadwerkelijk te realiseren in et Perez wel over twee we- ra worden herkozen. Het plan '11 uit van een glazen schuif- j)L De kosten worden ge- :h|md op 30 miljoen euro. De eejipassing moet in 2008 ge- 'VMd zijn. De wedstrijden on- vinden geen hinder van de rtgiw. Pérez krijgt bij de verkie- i zjg tegenstand van Lorenzo igtiz, zijn voorganger bij Real drid. Volgens Sanz houdt ez de schijn hoog dat er fi- ïcieel alles mogelijk is bij 1 - Loek van $ly is het Nederlands kampi- nschap schaken in Leeuwar- nan uitstekend begonnen. Hij gisteren met wit van Sergej kov. De andere winstpar- in de openingsronde kwa- op naam van Daniël Stell- ;en en Ivan Sokolov, beiden zwart. Sokolov was te sterk Manuel Bosboom, Stell- :n versloeg Yge Visser, topper tussen Van Wely en r, beiden al voor de lales van het wereld- pioenschap in Tripoli uit- :hakeld en dus op tijd om in sland aan te schuiven, was edleiend. Wit kwam goed uit de iikjening en kon kiezen uit de dqnvalsmogelijkheden. Tiviakov irdedigde zich echter hard- n-skkig, zonder onder de druk t te komen. Van Wely had ge- en dwong zijn opponent 55ste zet tot opgave. iedefavoriet Sokolov had geen ottkele moeite met Bosboom, spfe de opening ongebruikelijk n ïhandelde. Sokolov stelde al g® de twaalfde zet vast dat hij )ed stond en dat zijn pionoffer 'en later de winst al bijna ze- ri-fr stelde. Bosboom liet de aaloed vervolgens snel zakken, tu-lj de vrouwen nam Arlette van laafessel verrassend de leiding inkzij een zege op Tea Lan- emava. Zhaoqin Peng kwam ook anjhaar tweede partij niet verder in in remise, nu tegen Petra r- chuurman. De laatste kwam iteiardoor evenals Van Wessel hep l 1/2. Bianca Muhren en niflesirée Hamelink pakten in hderling overleg het eerste alve punt. donderdag 1 JULI 2004 Tim Henman loopt naar het net om zijn tegenstander Mario Antic te feliciteren. Foto: Reuters/Peter Macdiarmid door Gertjan van Geen londen - Elf optredens, acht kwartfinales, vier halve finales en nee... weer geen Wimble- don-titel voor Tim Henman. De 29-jarige Engelsman struikelde gisteren over Mario Ancic in drie pijnlijke sets: 7-6 (5), 6-4, 6- 2. De Britse hoop begint lang zaam maar zeker af te nemen. Gedurende de eerste twee sets werd nog hartstochtelijk mee geleefd op het centre court en de naar 'Tiger Tim' gedoopte Henman Hill bij court number one. Toen het drama zich vol trok bleef het angstig stil op tri bunes en heuvel. Het is alsof Engelsen lamgeslagen worden door zo veel misfortuin. Eerst het penalty-echec van de voet ballers tegen Portugal, daarna de verbijsterende nederlaag van de rugbyers tegen Australië en nu dit weer. De Engelse kranten zullen Hen man vandaag opnieuw niet al te aardig bejegenen. De tabloids gaan hem tot op het bot afbran den. Hoe is het mogelijk, dat een grasspecialist als Henman op het gravel van Roland Gar ros tot de halve finale kan rei ken en drie weken later op Wimbledon struikelt over de nummer 63 van de wereld? Het antwoord is simpel. Hen man was de laatste tien dagen niet de dominante speler die hij kan zijn en zeker tegen Ancic niet. De Kroaat - gecoacht door Rohan Goetzke, de voormalig trainer van Richard Krajicek - doorzag de bedoelingen van de Brit en legde feilloos de zwakke plekken bloot. Dagblad The Times stelde dins dag al voor om Henman als nieuw woord aan de Oxford English Dictionary toe te voe gen. Voorbeelden voor gebruik? Het ging allemaal goed en toen kreeg ik een Henman of: het was onder controle en toen maakte ik er een Henman van. Het is kortweg het vermogen om in enkele seconden een strakblauwe lucht in de zond vloed om te toveren. En dat was nog maar na de wedstrijd in de vierde ronde tegen Philippous- sis, die Henman in de tiebreak van de vierde set in zijn voor deel besliste. De teleurstelling bij media en volk is zo groot, dat ze bijna vergeten dat Henman zelf ook wel eens een lichte vorm van frustratie voelt. „Er is geen twij fel mogelijk dat de beste speler heeft gewonnen", zei Henman. „En ik speel veel en veel beter dan twaalf maanden geleden. Ik heb in de halve finale van Ro land Garros gestaan en het Masters Series toernooi van Pa rijs Bercy gewonnen. Maar dat is geen enkele troost. Mijn hoop en verlangen was om hier te winnen. Ik heb daar nooit een geheim van gemaakt Dat het weer niet gelukt is, is moei lijk om te verwerken. Want de Wapens op Wimbledon Ongekende veiligheidsmaatre gelen op Wimbledon hebben dit jaar tijdens de open Britse tenniskampioenschappen al geleid tot zeker 26 arrestaties. Zeventien mensen werden ge grepen, omdat ze wapens bij zich droegen en deze het ter rein op wilden smokkelen, al dus de krant The Times giste ren. Meer agenten dan ooit patrouilleren op de All Enge land Club uit angst voor mo gelijke aanslagen. Volgens een realiteit is dat ik geen eindeloos aantal jaren meer te gaan heb." Henman moet zich maar vast houden aan het feit dat twee spelers boven de dertig ooit hun eerste Wimbledon won nen. Jaroslav Drobny was 32 jaar toen hij in 1954 de beker omhoog hield en Arthur Ashe politiewoordvoerster ging er nauwelijks tot geen dreiging uit van de arrestanten. „Ze zijn er vanaf gekomen met een waarschuwing, hun wa pens zijn in beslag genomen en ze mochten toch naar het tennis kijken. Het is meer in gegeven door onnadenkend heid of domheid dan door si nistere bedoelingen", aldus de woordvoerster. Tot de buit be horen voornamelijk messen en spuitbussen met traangas. (1975) was 31. Maar ach, dat rijn magere statistieken. Voor de kranten is het makkelij ker. Die beginnen hun voorbe schouwingen op de 119de edi tie in 2005 weer met het om hoog schrijven van hun held. Dan is alle rampspoed weer vergeten. door Gertjan van Geen londen - Hij was de baas op de baseline. Dat was al heel wat. Weggeblazen werd Sjeng Schal ken gisteren zeker niet zoals de laatste twee keer door Andy Roddick. De kansjes die Schalken had, waren echter niet aan hem besteed. Wimbledon 2004 ein digde voor de Limburger giste ren in de kwartfinale: 6-7 (4), 6-7 (9). 3*6. Schalken kon met opgeheven hoofd de baan verlaten. De nummer twee van de wereld had hem in New York en Mel bourne een pak slaag gegeven dat hem lang heugde. Op die Grand Slams, de laatste twee die hij speelde, pakte de 27-jari- ge Nederlander bij elkaar vijf tien games. Gisteren pakte hij dat totaal in één wedstrijd en kreeg hij zelfs kansen op meer. In het kleedlokaal noemen ze Schalken ten opzichte van Rod dick de getalenteerde. „Een compliment op zich", aldus Schalken. Maar talent alleen is niet genoeg. De Amerikaan ser veerde onophoudelijk eerste opslagen van ruim 220 kilome ter per uur. Ook de tweede was ruim boven de snelheden die Schalken met rijn eerste service bereikte. „Ik moest perfect spe len en geen fouten maken, maar dat is onmogelijk drie sets vol te houden. Dan is er een disbalans. Hij krijgt heel veel vrije punten en ik moet hard werken voor de mijne." Niettemin kwam Schalken nau welijks in de problemen wan neer hij de bal in het spel moest brengen. Alleen in de laatste game van de eerste set moest hij een breakpoint, en dus set- punt toestaan. De tweede set gaf een zelfde beeld. Op 3-2 kreeg Schalken zelf een kans om te breken, maar nieuwe ka nonskogels verhinderden dat. Schalken had het vermogen zich niet te storen aan al die aces - Roddick sloeg er achttien - die de 21-jarige Amerikaan langs hem timmerde. „Ik ser veerde zelf namelijk goed", al dus Schalken. „De andere ke ren was hij ook op mijn service de baas op de baan. Dan is het lastiger om te accepteren." Met een leeuwenhart bleef de Nederlander Roddick onder druk zetten. In plaats van een meter achter de baseline plaats te nemen, deed Schalken een stap naar voren. „Dat metertje extra bij het ontvangen maakt immers niet zo veel uit." Schalken drukte de ballen tegen de lijnen en dwong de voorma lige nummer één van de wereld een paar stappen achter de ba seline te zetten. In de tiebreak van de eerste set kreeg hij kan sen om naar 3-0 uit te lopen. Roddick gleed uit, Schalken stapte in, maar hij liet zich door de valpartij te veel afleiden en duwde een simpele backhand in het net. Twee ongelukkige volleys en een te diepe backhand kostten hem de set. Ook in de tweede set lagen er mogelijkheden. Op 6-5 in de tiebreak, setpoint, miste Schalken rijn eerste op slag om de korte rally erna te verliezen. Bij 9-10 sloeg hij ge heel tegen rijn natuur een backhand ver uit. Schalken baalde: „Het had 1-1 in sets moeten rijn. Dan was ik nog wel 2-1 achter gekomen, maar was het in elk geval een wed strijd geweest." Nu was het na drie sets voorbij. Roddick brak in de zesde game en bleef superieur op eigen ser vice. Met een slechte Pete- Sampras-imitatie, de sprongs- mash, verzilverde hij rijn eerste matchpoint. Twee korte regenpauzes had den Schalkens ritme niet gebro ken. Dat hij de kleine kansjes niet had benut, brak rijn geloof in eigen kunnen niet. Dat hij voor de derde keer op rij de kwartfinale van Wimbledon had bereikt, was al meer dan hij had durven hopen na een mise rabel eerste halfjaar op de ten nisbaan. „Ik kijk hier met een goed gevoel op terug. Alles klopt weer. De vier pijlers onder mijn spel - voetenwerk, hoog percentage eerste service, fore hand en backhand - zijn in or de. Dan zie je dat ik ontzettend goed op de baseline acteer." De gevreesde vrije val op de we reldranglijst is tot stilstand ge bracht. Een genegeerd virus sloopte hem fysiek, een hotel brand in Rome mentaal. Daar door won hij weinig partijen en stond hij na het grastoemooi van Rosmalen voor het eerst in vier jaar niet in de toptwintig: 24ste. Schalken, die in de laatste acht Grand Slams die hij speelde vijf keer minimaal de kwartfinale haalde, heeft alleen op de US Open een vracht punten (kwartfinale) te verdedigen, plus een toernooizege in Brazi lië. In het restant van het jaar is dat makkelijk op te vangen voor een hongerige speler, die vol met revanchegevoelens rit om de nare smaak van de eerste helft weg te spoelen. den haag/gpd - Het ongeluk van Ralf Schumacher tien da gen geleden tijdens de Grand Prix van de Verenigde Staten blijkt veel ernstiger dan aan vankelijk gedacht. Onderzoek in een neurologische kliniek in Bad Nauheim bij Frankfurt heeft uitgewezen dat de Duitse Formule 1-coureur van geluk mag spreken niet invalide te rijn geraakt. Bij de zware crash, de jongere broer van wereldkampioen Mi chael Schumacher knalde met ruim 300 kilometer per uur te gen een betonnen muur, heeft de Williams-rijder naar nu blijkt twee ruggenwervels gebroken en een zware hersenschudding opgelopen. De artsen hebben hem drie maanden rust voorge schreven, hetgeen betekent dat Ralf Schumacher in het gun stigste geval beschikbaar is voor de laatste twee races van het seizoen. De gisteren 29 jaar geworden Duitser reageerde op zijn web site geschokt op het nieuws. „De diagnose van de artsen is een klap voor me. De verwon dingen zijn veel ernstiger dan ik aanvankelijk verwacht had. Ik kan nu niets anders doen dan rust nemen en zal pas terugke ren in de auto als ik volledig ben genezen." Mare Gené is door de Williams- renstal aangewezen als vervan ger bij de Grand Prix van Frank rijk die zondag wordt verreden op het circuit van Magny- Cours. De Spanjaard verving vorig jaar bij de Grand Prix van Italië ook al Ralf Schumacher, die toen geblesseerd moest af haken na een crash tijdens test ritten op het circuit van Monza. Wie de Duitser vervangt na de Grand Prix van Frankrijk is on bekend. Williams zegt in een persverklaring pas in een later stadium daarover te willen be slissen. Verwacht wordt dat de teamleiding Jacques Villeneuve zal polsen voor een terugkeer. De Canadees werd in 1997 we reldkampioen met Williams, vertrok in 1999 naar BAR, maar staat dit seizoen buitenspel. Vil leneuve wordt al in verband ge bracht met een ritje bij Wil liams voor volgend jaar. Juan Pablo Montoya (naar McLaren) heeft zijn vertrek bij Williams al Ralf Schumacher moet drie maanden rust nemen. Foto: AP/Tom Strattman heerenveen/gpd - De eerste testfase rit erop. Met jerrycans met water, een ijzeren plaat, accu, elas tiek, kratjes en een laserpistool rijn Jan Maarten Heideman en co druk in de weer met hun nieuw ste vinding, de warmteschaats. De eerste resulta ten liegen er niet om. Warme ijzers glijden zo'n veertig procent verder dan koude blijkt uit een test op het ijs in Heerenveen. Maar mag het ook? Marathonschaatser Heideman uit Oldebroek heeft weer iets nieuws bedacht. Met Gert Ruiten berg, ook zo'n uitvinder, materiaalman van de ploeg. In de hoofden van die twee blijft het maar malen. Altijd op zoek naar iets nieuws, iets snel- lers.Als ik tegen Jan Maarten zeg: 'Is dit wat?', zegt hij: 'Mwah, denk het wel'." De knutselaars voelen elkaar perfect aan. Na de wisselschaats van vorig jaar wilden ze iets met warmte gaan doen. Ze zochten contact met gara gehouder Blaauw in Oldebroek. En na vele uren prutsen met Kees Blaauw en Henk Koomberg in de garage kwam daar de warmteschaats: een kleine accu die via snoertjes naar de buizen van de schaats loopt. Zo'n 31 graden kan het ijzer worden. „Het werkt echt, hoor", knikt de ijsmeester van Thialf als de jongens de spullen in elkaar zetten en het ijs op dragen. Bang voor rijn ijs is hij niet. „Je riet er niets van." Met een groot elastiek wordt het zelf gefabriceer de wagentje met daaronder drie warme ijzers weggeschoten. Heideman (31) legt flippo's op de plek waar het karretje stopt. Ruitenberg noteert. „Gemiddeld halen de warme ijzers 18,5 meter." Een dik half uur en koude voeten later worden de gewone 'koude' schaatsen weggeschoten. Rui tenberg noteert hier een gemiddelde van 10,5 meter. „Het werkt weer, hé", knikken de beden kers. Heideman heeft zelf al met de warmte- schaatsen gereden. „Maar dat is gevoel, het rijn geen duidelijke cijfers. Ik ben ook blij dat Jos de Koning van de Vrije Universiteit van Amsterdam onze schaats met sensoren gaat testen." Hoe mooi de resultaten ook rijn, je mag van de ISU echt niet met batterijen op je rug de baan op. „Dat is het eerste wat iedereen tegen ons zegt: 'Het mag toch niet'. Gerard Kemkers keek vorige week ook geïnteresseerd toe, maar zei ook dat het niet mocht", zegt Heideman. „Maar je kan je ijzers ook op de verwarming leggen of in een warme tas doen. Ze kunnen echt niet verbieden dat Erben Wennemars in de kleedkamer rijn schaatsen op de verwarming legt en pas zo laat mogelijk voor de start aandoet. Zelfs op een tien kilometer kun je er nog voordeel van hebben." „Het duurt altijd zo lang voor een ontwikkeling er door is", vult Ruitenberg aan. „Zeker bij schaatsers, die grijpen niet snel naar iets nieuws. Chad Hedrick heeft nu een wisselset opgehaald en gaat daar in de voorbereidingfcers mee tes ten. De eerste langebaner die ermee g dus een Amerikaan." s gaat rijden is UITSLAGEN BADMINTON Kuala Lumpur. Open Maleisische. Mannen, eerste ronde: Palyama (Ned) - Mohd Afiq (Mal) 15-2 15-2, Sameon (Mal) - Pang (Ned) 15-8 15-2. BRIDGE Malmö. EK. Mannen. 25e ronde: Nederland - Oostenrijk 21-9; 26e ronde: Nederland - Bulgarije 18-12. Stand 1. Italië 542, 2. Zweden 479,5, 3. Po len 464,5, 6. Nederland 443. HOCKEY Amstelveen. Vierlandentoernooi, vrouwen. Nederland - Duitsland 3-1 (1-0). 13 Boom- gaardt 1-0 (sc), 46. Hoog 2-0, 51. Karres 3-0, 60. Ernsting-Krienke 3-1. China - Zuid-Korea 1-0 (1-0). Stand: 1. China 4-8 (5-3), 2. Zuid-Korea 4-7 (9-7), 3. Nederland 4-4 (9-9). 4. Duitsland 4- 2 (6-10). PAARDENSPORT Koersen Emmeloord Eerste koers: 1. Rasputin Spirit (1.21,2), 2. Sauvette 3. Ocean Champ. Toto (4-7-5): win nend 6,40; duo 15,70; trio 198,50.; duo 15,70; trio 198,50. Tweede koers: 1. Tropic Dragon (1.22,0), 2. Saba Nisaan, 3. Sequencemeadow Toto (1-7- 3): winnend 4,90; duo 66,80; trio 296,80; dubbel winnend 28,70 duo 66,80; trio 296,80; dubbel winnend 28,70 Derde koers: 1. Sunday Top Star (1.21,7), 2. Rina du Diarbois 3. Sita Beuckenswyk. Niet gestart. Simple Wish,. Toto (2-9-4): winnend 1,90; duo 51,90; trio 264,00.; duo 51,90; trio 264,00. Vierde koers: 1. Swiebertje Kes (1,21,3), 2. Randy Stardust 3. Otanaskeh Naomi, Toto (2-5-1): winnend 1,40; duo 7,50; trio 55,10.; duo 7,50; trio 55,10. Vijfde koers: 1. Melle D (1.19,9), 2. Panky Neyenrode, 3. Revel Rapid. Toto (3-6-4): win nend 7,70; duo 41,20; trio 274,70.; duo 41,20, trio 274,70. Zesde koers: 1 Pass and Catch (1.21,0), 2. Max Burgerheide, 3. Nobel Friesma. Toto (7-6- 3): winnend 5,70; duo 42,90; trio 1131,20.; duo 42,90; trio 1131,20. Zevende koers: 1 Rapido Hoto (1.21,0), 2. Ringo Faithful3. Pietje Bel 4. Rudolf Renka. Toto (1-5-8)- winnend 7,40; duo 38,80; kwar tet 482,80.; duo 38,80; trio 482,80. Achtste koers: 1. Treasure Charity (1.23,8), 2 Tempo Crafts 3. Rhythm Triton.Toto (1-5-6): winnend 3,60; duo 16,60; trio 156,40.; duo 16,60; trio 156,40. Negende koers: 1. Omega W (1.19,8), 2. Rita Dee 3. Radetzky Strauss. Niet gestart: Pala Frisiana Roosmarie S,,. Toto (6-7-4-4): win nend 10,90; duo 134,30; trio 733,40.; duo 134,30; trio 733,40. Tiende koers: 1 Jado Enzelens (1.21,6), 2. Kasmir Viola 3. Paradise Road Niet gestart: Norris. Toto (8-7-1): winnend 2,10; duo 7,80; trio 24,50.; duo 7,80; trio 24,50. Elfde koers: 1. Once More (1.20,5), 2. Pipkin Boko, 3. Nippon Express. Niet gestart: Royalty Detvile, Impeccable Value,. Toto (2-1-9): win nend 2,30; duo 17,10; trio 84,60.; duo 17,10; trio 84,60. Totalisatoromzet: 46,076,50. PRIJSVRAGEN Lucky Day 3440, 30 juni 2004. 1, 10, 11, 14, 17, 21, 24. 27, 34, 37. 40, 45, 52,54,63,64,72, 73,76, 79. (Onder voorbehoud van typefouten) SCHAKEN TENNIS Leeuwarden. NK. Mannen, eerste ronde: Van Wely - Tiviakov 1- 0. L'Ami - Nijboer 1/2-1/2, Van den Doel - Van der Wiel 1/2-1/2, Visser - Stellwagen 0-1, Bos boom-Sokolov 0-1. Vrouwen, tweede ronde: Zhaoqin Peng - Schuurman 1/2-1/2, Muhren - Hamelink 1/2- 1/2, Van Weersel - Lanchava 1-0. Stand: 1. Van Weersel en Schuurman 1 1/2. 3. Lancha va, Peng 1. 5 Muhren, Hamelink 1/2. Tripoli (Lib). Kwartfinales: Topalov (Bul/1) - Kharlov (Rus) 2-0, Dominguez (Cub) - Radjabov (Aze) 3,5- 4,5 na blitz, Adams (Eng/2) - Akopjan (Arm) 1,5 - 0,5, Kasimdzhanov (Oez) - Grisjoek (Rus/3) 3-1 na rapid. Indeling halve finales over vier partijen: Topal ov - Kasimdzhanov, Adams - Radjabov. Londen. Wimbledon, 13,5 miljoen euro. Mannen, enkelspel, kwartfinales: Roddick (VSt/2) - Schalken (Ned/12) 7-6 7-6 6-3, An cic (Kro) - Henman (GBr/5) 7-6 6-4 6-2, Fede- rer (Zwi/1) - Hewitt (Aus/7) 6-1 6-7 6-0 6-4, Grosjean (Fra/10) - Mayer (Dui) 7-5 6-4 6-2. Dubbel, kwartfinales: Björkman/Woodbridge (Zwe/Aus/1) - Davidenko/Fisher (Rus/Aus) 7-5 6-2, Arthurs/Hanley (Aus/7) - Aspelin/Perry (Zwe/Aus) 6-3 7-6. Vrouwen, kwartfinales: Serena Williams (VSt/1) - Capriati (VSt/7) 6-1 6-1, Mauresmo (Fra/4) - Suarez (Arg/9) 6-0 5-7 6-1. Dubbel, kwartfinales: Black/Stubbs (Zi- m/Aus/6) - Petrova'Shaughnessy (Rus/VSt) 6-4 6-3, Ruano Pascual/Suarez (Spa/Arg/1) - Ven- to-Kabchi/Widjaja (Ven/lno) 5-7 6-4 6-3. Meisjes enkelspel, derde ronde: Krajicek (Ned/1) - Kotkina (Rus) 6-2 6-2. Jongens enkelspel, derde ronde: Monfils (Fra/1) - De Rijke (Ned/16) 6-2 6-4 VOLLEYBAL Stavanger. Open Noors kampioenschap beach, kwalificaties. Vrouwen, eerste ronde: De Vries/Link (Ned) Marit/Eva (Noo) 2-0 (21-11 21-12); tweede ronde: Keizer/Mooren (Ned) - Alcob/Cati Pol (Spa) 2-0 (31-29 21-16), Clarke/Gerlic (Aus/2) - De VriesrLink 2-1 (21-15 16-21 18- 16); derde ronde. Keizer/Mooren - Kadjo/Arjo- na(Fra) 2-0(21-18 21-16 Mannen, tweede ronde: Mulder/De Kogel (Ned) - Karpoechin/Karasev (Rus) 2-0 (21-19 21-16), Max Backer/Emiei Boersma (Ned) Kirihara/Aoki (Jap) 2-0 (21-16 21-18), Brink- /Schneider (Dui) - De Gruijter/Gijs Ronnes (Ned) 2-0 (24-22 21-16).

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 19