SERVICE m sprinters Omeletsandwich Niet echt zomer Dé oplossing voor uw zoektocht! HOC 160 maandag 28 JUNI 2004 CD VAN DE DAG Genre: rap Charizma Peanut Butter Wolf Big Shots Stones Throw/PIAS 499.2077.220 Wanneer wordt rap 'crap'? Bij gebrek aan een boodschap, een ge voel voor richting, een begin van een idee. Alleen al daarom is de ze uitgave van historische opnamen van het rapduo Charizma (alias Charles Hicks) Peanut Butter Wolf (alias Chris Cut) zo'n belangrijke. Charizma Peanut waren respectievelijk 16 en 19 jaar oud toen ze in 1993 tekenden bij Organized Konfusion, een pla tenlabel van het grote entertainmentbedrijf Disney in Hollywood. Dat was des te opmerkelijker omdat het tweetal opgroeide in Mil- pitas, een weinig tot de verbeelding sprekend voorstadje van San Jose, ook niet bepaald het epicentrum van de hiphop. Hun muziek is up-tempo, vrolijk, springerig, vol met samples uit soul- en funk- platen en verwijzingen naar ondeugende thema's (Red Light Green Light; Soon To Be Large). Er spreekt een jongensachtige naïveteit uit die zeldzaam is. Disney 'vergat' destijds de opnamen uit te brengen. Charizma overleed in december 1993. Peanut Butter richtte drie jaar later het label Stones Throw op en corrigeert hier bij het verleden. BOEK VAN DE DAG DT' PRESIDENT VAN GOED EN KWAAD Onderwerp: internationale politiek Peter Singer De president van goed en kwaad uitg. Lemniscaat Prijs: 19,95 George W. Bush is een van de meest moralistische presidenten die Amerika ooit heeft gehad. Zelden sprak een president zo vaak en zo openlijk over goed en kwaad, recht en onrecht Veel Europea nen neigen er toe zijn ethische inslag af te doen als een vorm van religieus conservatisme verpakt in one-liners voor tv-spotjes. Maar hoogleraar bio-ethiek Peter Singer verdiept zich er serieus in en analyseert de verhandelingen over stamcelonderzoek, Irak, terro risme, de rol van de staat en Amerikaanse superioriteit. De logi sche redeneringen van Singer leggen zo ook ethische verwarring en tegenspraken in het gedachtegoed van Bush bloot. Het is wel een Europese analyse: Singer slaagt er minder goed in Bush in de Amerikaanse ethische en politieke tradities een plaats te geven. Minstens zo lezenswaardig van dezelfde uitgeverij is de bundeling van redevoeringen van Bush: Wij zullen overwinnen. KOKKERELLEN Hoofdgerecht voor 2-3 personen Eenvoudig vegetarisch gerecht dat een kleine eeuw geleden op de kaart stond van het Haagse hotel-restaurant Pomona, dat druk bezocht werd door vegeta riërs en geheelonthouders. De omeletsandwich wordt ge vuld met spinazie en zachte geitenkaas. Ingrediënten 5-6 eieren; 3-4 el. melk; zout; witte peper uit de molen; 35 gram boter of margarine; 500- 600 gram verse (jonge) spinazie; 3 el. groene pesto, uit potje (Grand'Italia); 2 tl. allesbinder; eventueel nootmuskaat; 125 -150 gram zachte (Franse) gei tenkaas. Bereiding Roer in een kom eieren en melk los. Voeg zout en peper toe. Verhit de helft van de boter in een koekenpan. Schenk de helft van de losgeroerde eieren in de pan. Temper de warmte bron en laat de massa zolang zachtjes bakken tot de boven zijde is gestold. Keer de omelet met behulp van een platte schotel of een pandeksel om. Laat hem dan nog 1 minuut op de gestolde zijde zachtjes bak ken. Bak hierna op dezelfde manier een tweede dunne omelet. Houd daarna beide omeletten warm. Maak de spinazie schoon en zet hem op met aanhangend vocht. Laat alles, onder re gelmatig omleggen, 3 - 4 minuten zachtjes koken. Laat de spinazie daar na zo goed mogelijk uitlekken. Hak, snijd of maal de spinazie grof. Maak de groente opnieuw warm en meng er pesto en allesbinder door. Voeg naar smaak zout, peper en een 'vleugje' nootmuskaat toe. Presentatie Presentatie: leg een dunne omelet op een voorverwarmde schaal. Strijk de spinazie er zo gelijkmatig mogelijk over uit. Strooi de verkruimelde geiten kaas erover en dek alles met de tweede omelet af. Snijd de omeletsandwich aan tafel in het gewenste aantal punten. Geef er met boter of margarine be streken volkoren boterhammen bij. Hans Belterman VERKEERSCONTROLES De verkeerspolitie controleert in het hele land of de automobilis ten zich houden aan de voorgeschreven maximum-snelheden. Een aantal controles wordt dagelijks uitgevoerd: op de A2 tussen de brug Zaltbommel en knooppunt Ekkersweijer (Eindhoven). Vandaag wordt er ook gecontroleerd op de A9 bij Velsen en de A67 bij Venlo. Morgen: A9 bij Heiloo en de A12 bij Woudenberg. Woensdag: Al bij Laren en A35 bij Borne. Donderdag: A27 bij Al- mere en A73 bij Venlo. Vrijdag: A50 bij Beuningen en A16 bij Hen- drik-Ido-Ambacht. Zaterdag: A12 bij Bodegraven en A28 bij Beilen- /Assen. Zondag: A6 bij Noordoostpolder en A58 bij Middelburg. HET WEER door Jan Visser De voorzomer van 2004 heeft het kwik niet kunnen bekoren. Vanaf 1 mei zijn er in De Bilt drie zomerse dagen geregistreerd, vorig jaar bedroeg het aantal dagen waarop het tussen 1 mei en 30 juni tenminste 25,0 graad werd 16 tegen normaal 7. Optimistische verwachtingen van medio vorige week ten spijt komt er van zomerweer de komende tijd weinig terecht. Met de vakantiemaand juli voor de deur tekenen zich namelijk steeds duidelijker de contouren van een voortvarende westcirculatie af. Als aanjager fungeert de sturende IJslanddepressie waarvan het zwaartepunt aan het einde van de week mogelijk boven de Britse eilanden komt te liggen. Rond het lagedrukgebied circuleren diverse storin gen die zich met de westelijke hoogtestroming naar onder meer onze streken verplaatsen. Dat betekent periodiek regen of buien en middagtemperaturen omstreeks 20 graden. Vandaag overdag blijft het op de meeste plaatsen droog, er is geregeld zon en de temperatuur komt uit op 20-21 graden. De wind waait uit het westen en is matig, langs de kust over het algemeen vrij krachtig. Bepalend voor het weerbeeld is een uitloper van het Azorenhoog. Ondanks de hoge barometerstand neemt de kans op een regen of onweersbui de ko mende nacht toe. De buienkans hangt samen met een hoogtestoring die zich met de westelijke stro ming over het Noordzeegebied naar het oosten ver plaatst. Morgenmiddag laat de zon zich geregeld zien. De temperatuur komt uit op een graad of 20 (aan zee enkele graden lager) en er waait een matige, aan de kust vrij krachtige west tot noordwestenwind. Type rend voor een zomer waarin uitlopers van het Azo renhoog zich op het zuidwesten van Europa richten is de zinderende hitte op het Iberisch schiereiland. Tijdens het afgelopen weekeinde werd zaterdag in het Spaanse Ecija 41,3 graad gemeten. Bij ons gister nacht enige frontale regen, gistermiddag een lokale bui (Losser, Twente 9 mm) en voor een koufront uit zomers warm in Limburg. bron www.weer0nl1lnf.nl o o j* Va Odd zon licht bewolkt bewolkt buien lichte regen zware regen sneeuw winterse buien onweer zon en mist mist (advertentie) Iets aan te bieden of juist te vragen? Van personeel tot aanhangwagen! Plaats nu uw Sprinter via www.sprintersonline.nl of mail naar sprinters@hdc.nl Tel.: 072-519 68 68 Fax:072-519 68 69 Niet het gevraagde woord invullen, maar een woord dat bestaat uit dei ters van het gevraagde woord in dezelfde volgorde min 1 letter. (B.v. Omschrijving "dierenverblijf". Antwoord zou zijn "stal", maar ingeval j moet worden "sta"of "tal". Welke van die twee het moet worden, moet ken uit de kruisende woorden.) Horizontaal: 1. Roede; 4. gevaarte; 7. kerkgezang; 9. priem 11. etagewoning; 12. hoofddeksel; 13. boom; 15. hemelli chaam; 16. sein; 18. Spaans rijpaard; 19. bewusteloosheid; 20. verspieder; 22. loodrecht; 25. zachte veren; 27. kledingsl 28. zeer; 29. wisselborgtocht; 31. muurholte; 32. marmeren knikker; 34. viering; 35. maand. Verticaal: 1. Streek; 2. roeiriem; 3. scheepswerkplaats; 4. z 5. deel v.h. oor; 6. ruimtelijk; 8. veldvrucht; 10. orthografie; 12. bepaalde uitkering; 14. Engels bier; 15. gesloten; 17. mi dag; 18. genodigde; 20. afgepaste hoeveelheid; 21. gewicht; 23. boom; 24. voile; 26. roofvis; 29. mestvocht; 30. schaapk meel; 32. lokspijs; 33. bevel. Oplossing van zaterdag: Horizontaal: 1. Loo; 5. sas; 7. slipper; 10. er; 12. bijt; 14. eo; 15. nabij; 17. oost; 19. Ob; 20. RU; 21. vree; 23. Oder; 25. eb; 26. 28. ie; 31. gemengd; 33. pon; 34. vos. Verticaal: 2. Os; 3. olé; 4. opzij; 5. set; 6. ar, 8. jenever; 9. roteren 11. ra; 12. bijbel; 13. toros; 14. es; 16. boe; 18. oud; 22. rb; 24. ei; 27. uier, 29. pen; 30. tgv; 31. go; 32. do.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 20