LEIDE Diaconessenhuis mag verbouwen REGIO Forse schade bij brand in slagerij Wonder dat het noe goed gaat op het water' ROC-studenten wümen bezoek aan Nicarag"a Sla nu uw slag STUDIE EN BEROEP Si I R1 Ministerie keurt plannen goed IATUURLIJK, HINK DEUREN 'Buurtopa' veroordeeld voor ontucht DE STELLING I Parkeren in Leiden is en blijft een drama. Belangrijk bericht voor onze abonnees Leidsch Dagblad GEZOCHT: BEURSEXPOSANTEN Alles met 50% korting C \A r+ fl> OQZ Leidsch Dagblad ^college wellantcollege zaterdag 26 juni 2004 Fretten en Inkdièren in w n rijtjeshuis (advertentie) ren van Lieftink komt u overal n. Terecht, betere deuren zijn elijks te vinden. Vervaardigd uit ireldbekende Schüco profielen irzaam aluminium of kunststof, topkwaliteit met KOMO-keur. m binnen en overtuig uzelf, sur van onze showroom staat open voor u. door Floor Ligtvoet leiden - Het ministerie van volksgezondheid, welzijn en sport (VWS) gaat akkoord met de grootscheepse verbouwings plannen van het Diaconessen- huis Leiden. Het Leidse zieken huis wil de huidige polikliniek renoveren en een extra zieken huisvleugel bouwen. Het minis terie heeft de plannen nu op de bouwprioriteitenlijst geplaatst. Het Diaconessenhuis Leiden is blij dat de kogel eindelijk door de kerk is. „Het positieve be richt is belangrijk voor ons zie kenhuis", verklaart J. den Hol lander, directeur bedrijfsvoe ring, opgelucht. Door het be sluit van het ministerie kan de renovatie en de uitbreiding van de poliklinieken naadloos op elkaar worden aangesloten. Zonder deze aansluiting zou het ziekenhuis, volgens Den Hollander, te maken krijgen met extra kosten. „Bovendien is vertraging niet wenselijk omdat we dan geen goede zorg aan onze patiënten kunnen bie den." Met de toestemming uit Den Haag op zak, wil het Leidse zie kenhuis na de zomer al met de bouw van de nieuwe vleugel beginnen. Het is de bedoeling dat de poliklinieken er zo 3.000 vierkante meter vloer bij krij gen. De nieuwe ziekenhuisvleu gel, aan de kant van de Ka- gerstraat, is naar verwachting begin 2006 klaar. Direct na de nieuwbouw gaat het ziekenhuis van start met de renovatie van de huidige poliklinieken. Deze renovatie duldt geen uit stel, liet directiesecretaris S. Rutten eerder in deze krant we ten. Het Diaconessenhuis Lei den is al jaren te krap behuisd en krijgt ieder jaar steeds meer patiënten binnen. De vraag naar poliklinische behandeling neemt ook toe. De wachtka mers zijn inmiddels veel te klein geworden. „De patiënten moeten op de gangen zitten." Daarnaast is het aantal specia lismen in de poliklinieken uit gebreid. De afgelopen jaren heeft het ziekenhuis daarom noodgedwongen muurtjes ge plaatst om zo extra kamers te wereld, mijn krant. Leidsch £|t Dagblad den haag/leiden - Een 69-jarige man uit Leiden is gisteren door de Haagse rechtbank veroor deeld tot een werkstraf van tachtig uur omdat hij ontucht heeft gepleegd met vier buur meisjes tussen de acht en tien jaar. De verdachte ontkende twee weken geleden dat hij de meisjes had betast. In eerste instantie waren de buurtbewoners uit de Dijkstraat dolgelukkig met de man. De vriendelijke buuropa was nooit te beroerd om een helpende hand toe te steken. Bovendien waren alle kinderen na school tijd welkom bij hem thuis om te komen spelen. De liefde van de buurtbewoners sloeg om in haat toen maar liefst vier meis jes vertelden dat de oudere man die hen altijd snoep gaf en spelletjes met ze speelde zijn handen niet thuis had kunnen houden. Ook verklaarden de slachtoffertjes dat de man een boek met blote mannen had la ten zien. De bewoners bedreig den de man en zijn echtgenote, gooiden zijn ramen in en gooi den brandende peuken door de brievenbus naar binnen. De echtgenote van de Leider dorper stortte volledig in na de pesterijen in de buurt. Nadat het echtpaar verhuisde, moest zij worden opgenomen. Nog steeds zou ze de straat niet op- durven en ze moet zware elek troshocktherapie ondergaan. De rechtbank achtte de feiten bewezen naar aanleiding van studioverhoren van zeven kin deren uit de buurt. Sommigen van hen verklaarden slechts dat ze hadden gezien dat hij met zijn hand friemelde in broeken van anderen. Een van de meis jes verklaarde dat hij zelfs een keer haar broek naar beneden had getrokken toen ze op het aanrecht zat. Het Openbaar Mi nisterie (OM) eiste twee weken geleden een werkstraf van tach tig uur en een voorwaardelijke celstraf van drie maanden. De rechtbank geloofde dat de man niet snel weer iets dergelijks zou uithalen. De brandweer gebruikte een warmtecamera om brandhaarden tus sen plafond en vloer bij slagerij Bolle op te sporen. Op de inzet de drie bewoonsters met kat, die een goed heenkomen moesten zoe ken. Foto's: Mark Lamers leiden - Een korte maar hevige brand heeft gisterochtend for se schade aangericht bij slage rij Bolle aan de Hogewoerd op de hoek met de Sint Jorissteeg. Bij werkzaamheden aan een rooster bij de koelcellen in de ruimte achter het verkoopge deelte, kwamen vonken vrij, waardoor het vuur ontstond. De brand sloeg door naar de bovengelegen verdieping. Drie bewoonsters van appartemen ten en een poes moesten een goed heenkomen zoeken. De totale schade wordt geschat op 300.000 euro. Het personeel probeerde kort voor acht uur eerst zelf de brand te blussen, maar moest die poging al snel opgeven. De brandweer was snel ter plekke en had de vlammen wèl snel onder controle. Bijkomend probleem was echter dat het vuur zich via de loze ruimte tussen het plafond en de vloer van de eerste etage had uitge breid naar de bovengelegen verdieping. „Het is een oud pand met veel hout dat bovendien droog was", aldus een woordvoerster van de brandweer. „Dan kan het vuur zich via de open ruimtes tussen plafond en vloer makkelijk naar boven uit breiden." De brandweer ge bruikte een warmtecamera om de verborgen vuurhaard op te sporen. „En er bleek inderdaad enige uitbreiding te zijn. We hebben uiteindelijk delen van plafonds en vloeren moeten wegbreken om bij het smeu lende vuur te komen en het te doven. Daama hebben we voor alle zekerheid het hele pand nog volledig gecontro leerd op wellicht verborgen vuurtjes maar niets meer ge vonden." v/ w w -L leiden - Twee eerstejaarsstudenten toerisme van met Juigalpa. In april organiseerde de school n< t een eind aan de wetteloosheid op het Leidse water. Als het aan de >nte ligt, tenminste. Die stelt een waslijst aan regels en voorschriften in en ieder die met boten zijn geld wil verdienen. Reders en verhuurders - i kleinere boten - moeten zich opeens gaan bekommeren om vaarbe- I, verzekeringen, reddingsvesten en verbanddozen. Zo niet, dan krijgen vergunning. Levensreddende maatregelen? Of een uiting van verstik- regelzucht? Een gesprek met Jac Slingerland, na vijfenvijftig jaar pro- leel varen nu reder in ruste en de nestor van het Leidse water. teeds drukker geworden op ter. Er is steeds meer te doen ligheid. Is het een goede zaak gemeente nu met regels komt eiligheidsprobleem, dat houd emeente al jaren voor. leder- art maar zonder verzekering, vergunninggever is verant- lelijk als er iets gebeurt, als er ld onthoofd wordt. Maar naar Iden ze nooit luisteren." e vaarregels niet té uitge- faciliteiten als een brandblus- boord, een verbandtrommel, Dei met een lijn, dat zijn din- e nog te behappen zijn. Ik ben eens gesommeerd om voor assagier een reddingsvest aan te hebben. Dat zou betekenen tweehonderd reddingsvesten had. Ik had voor voor vijftien- ïd gulden vesten, kisten vol. gebruikt, natuurlijk. Want als gebeurt, ben ik met twee tel- n de kant. Zou je schuit in de leren zinken, dan hoeven de fiers alleen maar naar het bo te lopen om droge voeten te n." r it veel regels dus overbodig. 1 ik waardeer het dat de ge- e iets doet. Tot nu toe hoefde geen enkele regel te voldoen naar met minder dan twaalf ïen voer. Je mag dus rustig pen met z'n elven. Kijk: of je een eend of in een Bentley rijdt, je hebt een rijbewijs nodig. Maar de regels op het water hebben ze laten versloffen, omdat vroeger toch niemand onder de vijftig een boot bezat. Het belangrijkste vind ik het bezit van het vaarbewijs. Bovendien zou den alle boten voorzien moeten zijn van een vaarregelement: dat mis ik in de regels. Als je je rijbewijs haalt, lees je een boekkie met alle regels op de weg. Bij het varen heb je daar voor een almanak, die iedereen ver plicht aan boord zou moeten heb ben. En als je als ondernemer op het water een bedrijf runt, dan moet je ingeschreven staan bij de Kamer van Koophandel. Klinkt logisch, maar geen woord erover in de regels. De keuring van de schepen zou moeten gebeuren door de scheepvaartin spectie. Dat is wel duurder, maar anders krijg je natte- vingerwerk van iemand van de gemeente. Schippers zouden niet alleen een verband- trommel moeten hebben, maar ook een ehbo-diploma. Nu zijn er meer dan duizend mensen met een sloep in Leiden." Voldoet u daar zelf wel allemaal aan? „Ik heb alles: kijk, daar ligt de boei met de lijn, daar liggen vier red dingsvesten, een verbandkistje. Brandblussers. Een almanak met al le vaarregels. Als reder was ik altijd voor tien miljoen gulden verzekerd. En een ander mocht met mandaat van de gemeente onverzekerd het leiden - Twee eerstejaarsstudenten toerisme van het ROC Leiden, Clemens Janse uit Leiden en Amanda Olmberg uit Noordwijk, hebben een be zoek van twee weken aan Nicaragua gewonnen. Het vliegticket naar hoofdstad Managua was de hoofdprijs van een door de school georganiseer de quiz. De twee studentes, die op 3 juli vertrek ken, brengen onder meer een bezoek aan zuster- gemeente Juigalpa. Daar gaan zij bij een aantal scholen langs en nemen het toerisme onder de loep. Het ROC Leiden heeft een speciale band met Juigalpa. In april organiseerde de school nog een galadiner in het Museum voor Volkenkunde in Leiden om geld in te zamelen voor het be roepsonderwijs in deze stad in Nicaragua. Deze actie bracht 13.000 euro op, die de twee studen tes in de vorm van een cheque zullen overhandi gen aan de Escuela Polytechnica. Het tweetal wordt tijdens het bezoek begeleid door twee docenten van het ROC. Tegelijkertijd zal een Leidse delegatie in het kader van de ste denband Juigalpa aandoen. (advertenties) Goedemorgen Wat een krant. Geachte abonnee, Als u heeft gekozen voor een automatische incasso van het abonnementsgeld, dan wordt het bedrag vanaf heden geïncasseerd door HDC Media bv. Uw geld wordt overgemaakt naar gironummer 234 000. Op uw afschrift zult u deze veranderingen terugzien. De Directie [OH «v (advertentie) (m.u.v. bloemen en aarde) Nog 4 dagen, Op Op 1 Iran *Winsen tuincentrum Herenweg 5 - Warmond 071-3010282 water op. Dat knaagt.' Ziet u veel gevaarlijke situaties om u heen op het water? „Die sloepen, daar passen wel dertig mensen op. Er staat een kapitein aan het roer met allemaal strepen, maar zonder vaarbewijs. Ze denken dat ze overal voorrang hebben en varen veel te hard, dwars door me kaar. Het is een wonder dat het goed gaat. Je ziet zat studenten varen met een aanhangmotor -terwijl je geen benzine aan boord mag hebben. Die dingen hebben een schroef die maar net het water raakt. Achteruit varen kan dan niet, je kan niet stoppen voor een brug. Zo'n jongen als Peter Labrujère, een aardige gozer, hij doet een hoop voor de stad. Maar hij doet net of hij geen betalende passa giers vervoert, dat is dan zogenaamd allemaal familie en vrienden. En hij heeft geen vaarbewijs. Dat gaat niet goed." Is de mentaliteit op het water veran derd? „Ach, vroeger was het zo rustig dat je elkaar niet in haren hóefde te vlie gen. Toen was varen iets voor de rij ken uit Warmond. Later kreeg je die mannetjes uit de stad die ook gingen varen. Die hadden toch een ander karakter: een hoop geschreeuw en geroep van 'donderstraal op met die boot, aan de kant'. Maar de sfeer op het water is goed, hoor. Schippers groeten elkaar die elkaar nooit eer der gezien hebben, kom daar maar eens om op de autoweg. De oude hoffelijkheid is er nooit meer uitge gaan." tekst: Silvan Schoonhoven foto: Hielco Kuipers Ja, ik neem een vast kwartaalabonnement en ontvang de eerste 2 weken gratis! Bovendien spaar ik als vaste abonnee makkelijk (en snel) voor superkorting op een origineel Johnson Bros. ontbijtservies! Ik betaal: automatisch 56,20) per acceptgiro 56,70) Geboortedatum: Bank/giro* Handtekening: Uitsluitend Stuur deze ba automatische in n op in oen ongofrankeerdo tsiiveiup, naar Leidsch Dagblad. T.a-v Afdaling lezersservice. Antwoord- I nummer 127, 1800 VB Alkmaar Bellen kan ook: 0800-1711 (gratis) or surf naar www.leidachdagblad.nl. (Deze aan bieding Is geldig tot 31 december 2004). Leidsch Dagblad gaat zorgvuldig om met persoon gegevens In hot ooloron van de Mijn wereld, mijn krant. Leidschg&t Dagblad Het evenement in de regio voor Studie, Opleiding, Branche, Beroep, Werk, Imago, Reïntegratie en Business to Business Voor informatie over beursdeelname: ogz, Rian Ramaekers T: 040 - 297 94 94 E: rianOogz.nl of voor media informatie: HDC Media. Personeel Accountgroep T: 075 - 681 36 77 E: pagOhdc.nl

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 23