Afscheid van Ivanisevic in stijl SPORT Sprinters komen in Rotterdam over de brug Rossi neemt optie op hoofdprijs TT Assen Van Moorsel neemt afscheid in Noordwijk tergen kan naar huis Bommel niet r Dortmund nsor blijft ockeybond in tekent ract bij PSV iteur verrast 1 Fs in Zandvoort Startverbod Millar voor Tour UITSLAGEN Financiën regelen, «egruimen en weer terug eiderdorp. Dat is mo ei het lot van Wim Rijs- in Mexico City. Daags ontslag van trainer Leo akker werd duidelijk dat voor zijn assistent geen nst meer is bij de club :a. Zijn contract van een rd door de clubleiding rlengd. Beenhakker werd ;en vanwege slechte re- n. Wat de 51-jarige Rijs- komend seizoen gaat is nog onbekend. Hij begin volgende week Nederland terug ver- iven - Borussia Dort- I ziet af van het aantrek- n Mark van Bommel, had PSV-voorzitter Hary aij een principe-akkoord met zijn collega Gerd ïm van Dortmund. Terug sland kreeg Niebaum te dat één van de bestuurs- ïiet instemde met een r. Bij Dortmund geldt ncipe dat bestuursbe- alleen in unanimiteit ge- kunnen worden. Op dit ut bestaat er geen con- ïteresse van andere clubs an Bommel. it - De Koninklijke Ne- dse Hockeybond (KNHB) k de komende vijf jaar n op de financiële steun Rabobank. Beide partij- ben een nieuw contract dio 2009 getekend. De erbintenis liep door tot ïer van 2005. De Rabo- sinds 1996 verbonden KNHB. De hockeybond igt 1 miljoen euro per n de hoofdsponsor. wen - De Peruaan Jeffer- rfón heeft gisteren in oven een vierjarig con- ïtekend bij PSV. De 19- nternational, die kan als tweede spits of >uiten, is afkomstig van Alianza Lima, waarmee ig jaar kampioen werd. speelde vijftien duels in ionale ploeg. Daarin hij vijf doelpunten. De Ier meldt zich opnieuw lhoven zodra het toer- m de Copa America is af- ii voor Peru. Dat is op itst 25 juli, na de finale. oort - Dewi-Claire fel heeft brutaal de lei- inomen in de KLM La- pen in Zandvoort. De 18- amateurgolfster uit Die- en had gisteren 68 slagen voor de eerste achttien Ze sloeg vijf birdies en gey. Met vier onder par jonge amateur alle profs op De Kennemer. Ze rie slagen voorsprong op tse Esterl. zaterdag 26 juni 2004 door Gertjan van Geen londen - Het is maar weinig sporters gegeven om een eigen afscheid tot in de puntjes te re gisseren. Goran Simun Ivanisevic (Split, 13 september 1971) kreeg het voor elkaar om op het centre court van Wimbledon zijn laat ste bal te slaan. De Kroaat ver loor gisteren van Lleyton Hewitt, keek een paar tellen rond, trok een voetbalshirt van het natio nale team van Kroatië aan en wuifde iedereen gedag. Wimbledon nam vijf dagen lang afscheid van een legende. Sinds Crazy Goran in 2001 de titel won op het heilige gras, was hij er door blessures niet terugge keerd. Maar de Kroaat deed er alles aan om op zijn geliefde centre court nog een keer te stralen. Nog een keer de gang naar de baan maken, nog een keer het applaus in ontvangst nemen. Hij blameerde zich in kleinere toernooien, maar hij kreeg het voor elkaar. Want, zo stelde hij, hij voelde zich nog altijd titelverdediger. Ook al wonnen Lleyton Hewitt en Ro ger Federer in de tussentijd de titels. Federer opende traditioneel het toernooi. Maar waar normaal gesproken een damespartij volgt, mocht Ivanisevic de tweede partij spelen. Hoe toe passelijk liet het organisatie-co mité hem de tweede ronde op baan 2 - The Graveyard - spe len. Weer weigerde Ivanisevic zich te laten begraven. Een re genpauze hielp hem door de partij tegen Felipo Volandri heen. Het grote moment moest wachten tot gisteren, op de baan waar hij vier keer de finale van Wimbledon speelde. Iva nisevic, gekleed in shirt en short met het Wimbledon-logo - sloeg zijn laatste ballen tegen een medelid van de All England Club. „Hewitt zei dat hij het een eer had gevonden om tegen mij te mogen spelen. Als iemand als hij dat zegt, kan ik alleen maar blij zijn." Natuurlijk stonden de 13.800 toeschouwers als een blok ach ter hem. Nadat een vrouw 'I lo ve you' schreeuwde, sloeg hij een service-winner. Ook een tweede vrouwelijke roep om liefde werd met een punt be antwoord. Pas toen het onheil onafwendbaar was, schreeuw de een man dat hij van hem hield. „En toen was het voor bij", zei Ivanisevic. Hij was altijd de beste tennisser zonder Grand-Slamtitel achter zijn naam. Wimbledon bracht hem tot wanhoop, nadat hij drie finales had verloren van Andre Agassi (1992) en Pete Sampras ('94 en '98). Nooit zou het meer goed komen. Daar voor kampte hij met te veel blessures. De belangrijkste daarvan was nog wel zijn schouder, die de zo gevreesde opslag tot een huisvrouwen duwtje had gedegradeerd. Drie jaar geleden deed hij de laatste poging. Ivanisevic, afge zakt naar de 125ste plaats van de wereldranglijst kreeg een door Jaap van Brummelen assen - Op een manier zoals al leen hij dat kan heeft Valentino Rossi zijn kandidatuur gesteld voor de hoofdprijs van de 74ste Dutch TT. Op weergaloze wijze verzekerde hij zich van pole po sition. Een knap staaltje teamwork. Na de verregende trainingen van donderdag en gistermorgen had Rossi zegge en schrijve een uur over om in de tweede kwa lificatiesessie van de MotoGP zijn machine klaar te stomen. Hij bewaarde het lekkerste tot het laatst Voor zijn laatste rondje op kwalificatiebanden had hij slechts 1,58.758 minuut nodig. Ruim een volle seconde minder dan Loris Capirossi toen die vo rig seizoen voor het eerst de barrière van twee minuten doorbrak. Natuurlijk, Rossi heeft een relativerende kijk op de waarde van de beste start plaats. Maar in dit geval lag het anders. „We beginnen met de Yamaha op elk circuit vanaf punt nul. Als je dan vanwege de regen bijna alle trainingen in het wa ter ziet vallen en maar een uur tijd hebt om de juiste setting te vinden, is het knap lastig. Er is geweldig werk verricht Het is echt ongelooflijk zoals deze machine zich hier houdt." Christian Sarron was in 1988 in de zwaarste wegraceklasse de laatste coureur geweest die met een Yamaha de pole position had veroverd. Zo werd wat zich in Barcelona reeds aftekende op het IT Cir cuit nog eens onderstreept. Ya maha heeft in no-time de kloof met Honda gedicht. In de slip stream van Rossi profiteren Carlos Checa en Marco Me- landri mee. Werden in de Grand Prix van Catalunya drie van de eerste vier plaatsen in genomen door Yamaha-cou reurs, de kwalificatie voor de TT gaf hetzelfde beeld. Carlos Che ca liet de tweede tijd noteren. Melandri, die in Barcelona zijn eerste podiumklassering haal de, staat voorlopig vierde. Gi- bemau kon zich daar als enige representant van Honda tus senvoegen. „Yamaha heeft uit stekend werk gedaan", gaf de leider in de titelstrijd toe. Bij de kwartliters was de Argen tijn Sebastien Porto voorlopig de snelste, in de lichtste klasse start de Australiër Casey Stoner vanaf de eerste startplaats. Goran Ivanisevic, gehuld in een shirt van het Kroatische voetbalelftal, wuift zijn fans gedag. Foto: Reuters/Ian Hodgson wildcard van de organisatie. Hij klopte op weg naar de finale Greg Rusedski en Tim Henman en tenniste zich op een gedenk waardige maandagmiddag naar heldendom door Pat Rafter in een krankzinnige vijfsetter te kloppen. Beelden van de sme kende en biddende Ivanisevic worden nog vaak herhaald. Geen tennisliefhebber ter we reld, zelfs Rafter niet, die het hem misgunde. De man uit Split, die twee keer zo dichtbij de nummer-1-positie was ge weest, kan het nog steeds niet geloven. „Ik zet de replica van de trofee maar naast mijn bed, zodat ik er steeds aan herinnerd word. Zonder twijfel zou ik het winnen van Wimbledon nooit willen inruilen voor die eerste plaats op de wereldranglijst. Ik kan hier nu terugkomen, mijn pak en Wïmbledon-das aan doen en een kopje thee op de club drinken." Dat hij nooit de nummer 1 was spijt hem niet. „Ik was de beste na Pete Sampras, de beste spe ler aller tijden. Ik had hem neer moeten schieten om hem te passeren." Niemand kon schelden als Go ran. Zijn vocabulaire op dat ge bied omschreef hij gisteren als poëtisch. Op de Australian Open lieten officials eens een bandje vertalen, voor hij een boete van 9000 dollar kreeg op gelegd. Ivanisevic kreeg met respect te horen, dat een derge lijke scheldkanonnade nimmer eerder te horen was geweest op Schalken door naar derde ronde, Verkerk laat kans liggen Sjeng Schalken kan zichzelf af en toe nog verbazen. In de eer ste twee sets tegen Todd Mar tin veranderde vrijwel alles wat hij aanraakte in goud. De soli de overwinning op de Ameri kaan (6-3, 6-2,4-6,6-3) bracht hem in de derde ronde, van daag tegen Thomas Enqvist. Martin Verkerk kwam niet zo ver. Hij verloor in vier sets van MarkPhilippoussis: 4-6,6-3,7- 6, 7-5. Het humeur van Schalken wordt met de dag zonniger, al waren er wat problemen te overwinnen. Hij kreeg in de ochtend last van zijn arm. Te lefonische instructies van vas te fysiotherapeut André van Alphen aan de trainer van de ATP-tour waren voldoende. Een behandeling van drie kwartier verhielp het euveL Anders had ik niet kunnen spelen", zei Schalken. Daar naast kwam inspeelpartner Gilles Eiseneer niet opdagen en moest hij wat balletjes slaan met een passerende coach. Het bleek voldoende om voor het eerst sinds het toernooi van Dubai (begin maart) weer eens twee potjes achter elkaar te winnen. De Limburger schatte Martin in als een meer dan taaie opponent. De gras specialist bij uitstek mag dan 33 jaar oud zijn, de nummer 72 van de wereld blijft gevaar lijk. Maar Martin bleek gister middag toch een oude hond, die een dag eerder was uitge put in een lange vijfeetter te gen Guillermo Cafias. Hij blaf te wel, maar beet niet, uitge zonderd de derde set. Schalken mag vandaag de baan al weer op voor een ont moeting met Thomas Enqvist. Enqvist stond jarenlang in de toptien, maar de man uit Stockholm is afgezakt naar de 57ste plaats op de wereldrang- een tennisbaan. „Ik weet niet of er ooit een opvolger komt. De nieuwe Goran moet heel hard werken om al mijn opmerkin gen te overtreffen. Ik kan er een boek mee vullen." Hij werd prof in 1988, speelde nog tegen Jimmy Connors en John McEnroe, won 22 titels in het enkelspel en 9 in het dub bel. Ivanisevic bleef steken op 599 overwinningen, ertegen over staan 333 nederlagen. Op de Olympische Spelen van Bar celona (1992) won hij een bron zen medaille, de eerste medaille ooit voor Kroatië. Na zijn Wim- bledon-titel kreeg hij in Split een groots onthaal van 150.000 mensen. lijst Voor Schalken is hij wel een plaaggeest op snelle ba nen. „Daarop heb ik altijd van hem verloren. We spelen het zelfde, maar hij heeft meer po wer en een betere service. Hij krijgt dus meer gratis punten dan ik. Ik ben niet blij met hem." Martin Verkerk liet een uitgele zen kans liggen om Mark Phi- lippoussis beentje te lichten. De verliezend finalist van vorig jaar steekt in een ernstige vormcrisis sinds hij met Au stralië de eerste ronde van de Davis Cup verloor tegen Zwe den. Zes keer op rij verloor hij een eerste ronde. De laatste was beschamend. Op Queen's liet Philippoussis zich verras sen door de Brit Ian Flanagan. Verkerk kreeg de Australiër niet op de knieën. Hij won de eerste set knap, brak in de vierde naar 5-4, maar won ver volgens geen game meer. Hij wil nog een ding terugdoen voor de supporters zijn land. In september speelt Kroatië voor de Davis Cup tegen België. Als de ontmoeting vroegtijdig be slist is, draaft hij nog een keer op in het enkelspel. „Ik doe het alleen als het 3-0 of 3-1 is. Zo niet, dan moedig ik alleen het dedigster Van Moorsel staan ook Mirjam Melchers, Arenda Grimberg, Kristy Miggels en Ve ra Koedooder aan de start. De pas 19-jarige ex-wereldkampi oene bij de jeugd, Suzanne de Goede uit Zoeterwoude, rijdt als zij voldoende hersteld is van een zware valpartij in Frankrijk, vijf weken geleden. De Goede is tot vandaag regerend Neder lands kampioene. Ook wereld kampioene schaatsen Renate Groenewold stapt op de fiets voor de wielerwedstrijd. Dinsdag om 18.15 lost wielren ner van de eeuw Joop Zoete melk, speciaal overgekomen uit Frankrijk, het startschot ter hoogte van café-restaurant De Tuimelaar. Iets meer dan drie uur later gaat Leontien van Moorsel voor het laatst op de fiets over de boulevard. noordwij k/noordwijkerhout - Haar tiende Luba Classic wordt voor Leontien van Moor sel ook de laatste. De beste wielrenster van de wereld deed aan alle edities van de vrou- wenklassieker door Noordwijk en Noordwijkerhout mee en won tot nu toe vier keer. In haar afscheidsjaar - na de Olympi sche Spelen van Athene stapt Van Moorsel definitief af - staat zij opnieuw aan de start van de 127 kilometer lange rit met start en finish op de Koningin Wil- helminaboulevard, aanstaande dinsdag. De hele Nederlandse vrouwen- top doet elk jaar mee aan de klassieker. Ook deze editie draaien alle grote namen hun vijf rondjes, waarvan de eerste ook een lus maakt door De Zilk. Naast grote favoriet en titelver- parijs/anp - De organisatie van de Ronde van Frankrijk heeft gisteren een startverbod opge legd aan David Millar en Cedric Vasseur van de Cofidisploeg. „In overleg met de UCI (wieler federatie) hebben wij besloten dat renners naar wie een offici eel politie- of justitieel onder zoek loopt wegens gebruik van of handel in doping, niet op 3 juli in Luik mogen starten in de Tour. Wij hebben Cofidis daar van op de hoogte gesteld en daarbij gezegd dat het om Mil lar en Vasseur gaat. Ook de Ita liaanse renners die in de laatste Ronde van Italië door de politie ondervraagd zijn, kunnen op een startverbod rekenen", al dus een woordvoerder van de Tour de France. David Millar zou afgelopen week tijdens zijn verhoor door de politie in Biarritz hebben toegegeven dat hij epo heeft ge bruikt. Dat onthulde het Franse sportblad l'Equipe gisteren. Het sterke Rabobank kan op vlak NK niet uit de voeten d Pertijs dam - Rotterdam is dit inde wederom het strijd- van de nationale kampi- lappen wielrennen op de oor de deur van het Fey- Istadion wordt de titel er Ügd door sprinter Rudi a. De twee jaar ervoor (in Nijmegen) ook een De mannen van het Rabobank hadden het nakijken. Daar balen „En het zal weer niet llen te winnen", beseft eider Erik Breukink. (ruggen, de Van Brie- rd' en de 'Erasmus', gooit dam in de strijd voor het assement van het NK. in om de koers hard te zijn er niet", stelt Breuk- rhalve gelaten vast. „Zie d dan maar eens uit el- rijden. De amateurs I vorig jaar heel lang vol- atzegt genoeg." jaar probeert Rabobank, nds onbetwiste topploeg, onale titel terug in haar krijgen. Leon van Bon 2000 de laatste. Daarna e kampioenstrui aange- II door achtereenvolgens Jerts (Mercury), Stefan jk (Lotto-Adecco) en Ru- nna (Bankgiroloterij). )t grote schik van de klei- loegen. In 2001, het eer dat sinds lange tijd het Denschap buiten Lim- 'erd verreden, was het rmaak groot. Breukink sn commentator bij de lij herinnert zich een /aarin Rabobank met n renners trachtte ieder- Het peloton vorig jaar op de Erasmusbrug. Geheel links de latere winnaar Rudi Kemna. Foto: ANP/Ed Oudenaarden een 'omver' te rijden. „De ploeg gooide er vanaf het begin de beuk in. In de overtuiging de concurrentie zo klein te kunnen krijgen. Dat lukt echter niet op een parkoers dat zo licht is. Ra bobank wilde vanaf de start de koers domineren, maar het ge volg was dat ze op het einde niet meer zo sterk en dominant waren om een massasprint te voorkomen." De uitgangspunten zijn volgens Breukink sindsdien niet veran derd. Rabobank heeft veel ster ke renners. Jongens als Boo- gerd, Dekker en Kroon. „Daar naast hebben we er nog veel meer die graag kampioen wil len worden." Wat Rabobank niet heeft zijn de mannen die azen op een massasprint. Die zaten de afgelopen drie jaar niet bij het topteam. In principe is dat nog steeds zo. Breukink ziet twee voordeeltjes ten op zichte van vorig jaar toen Kem na won. „Toen had Bankgirolo terij nog zo'n sterk blok, dat het kon aansturen op een sprint voor Kemna en Blijlevens. Dat blok is inmiddels uiteen geval len, sinds veel van hun renners naar Chocolade Jacques zijn vertrokken. Daarnaast hebben wij nu Hans Dekkers in de gele deren. Mocht het toch weer tot een massaspurt komen, dan moet hij het maar proberen." Maar op de eerste plaats pro beert de ploeg van Breukink zo'n sprint te ontlopen. „Al zal dat op dit parkoers niet meeval len. We zullen in ieder geval in telligent moet koersen. Dus niet zoals in 2001 proberen de boel vanaf de start te domineren." Aan de motivatie heeft het vol gens hem nooit gelegen. Toch is het opvallend hoe weinig gre tig de renners vooraf over het NK praten. Ook nu weer. Breukink: „Geloof me, iedereen bij ons wil kampioen worden. Want iedereen wil in zijn een leven een keer kampioen ge weest zijn. De ploeg wil weer een kampioen in huis hebben. De renners hebben zoiets van: en nu moéten we de titel weer pakken. Alleen: het heeft geen zin om op zo'n parkoers vooraf stoere teksten te bezigen. Dit is veel te licht om nu te zeggen dat we dat kampioenschap eens even gaan winnen." Kortom: Breukink vindt een kampioenschap in Rotterdam of Nijmegen maar niks? „Het mag voor mij best een keer op een vlak parkoers gehouden worden, maar niet vele jaren achter elkaar. Mijn wielerhart zegt dat je terug moet naar Limburg. Daar liggen alle ingre diënten voor een veel betere wedstrijd. Daar kun je een koers hard maken. Keulen. Internationale wedstrijd. Mannen, polsstokhoog: 1. Börgeling (Dui) 5,80 m, 2. Hartwig (VSt) 5,70, 3. Speigelburg (Dui) 5,70, 4. Blom (Ned) 5,60. GOLF Zandvoort. KLM Ladies Open, 165.000 euro. Stand na eerste dag: 1. Schreefel (Ned) 68 slagen (-4), 2. Esterl (Dui) 71, 3. Carriedo (Spa), Gottmo (Zwe) 72, overige Nederland sen: 42. Boeljon 77, 53. Nijenhuis 78, 63. Van der Kraats 79, 75. Hageman, Heeres, Middeldorp 80. Parijs. Frans Open, Europese Tour, mannen. Stand na tweede ronde: 1. Remesy (Fra), Woosnam (Wal) 136 slagen (-6), 3. Green (Aus) 138, 4. Fichardt (ZAf) 139, 5. Boicker- ton (Eng), Howell (Eng) 140, 28. Derksen 145 (+3), uitgeschakeld: 75. Lafeber 150, 114 Muntz 154. Potomac (VSt). Booz Allen Classic, mannen. Stand na eerste ronde: 1, Howel III (VSt) 61, 2. Beem (VSt), Browne (VSt) 64, 4. Sluman (VSt) 65, 5. McCallister (VSt), Lehman (VSt), Scott (Aus), Hend (Aus), Mayfair (VSt) 66. MOTORSPORT Assen. TT, kwalificaties. 125cc: 1. Stoner (Aus) KTM 2.18,592 (gem. 156,554 km/uur), 2. Pablo Nieto (Spa) Aprilia 0,454, 3. Dovizioso (Ita) Honda 1,380, 4. Jenkner (Dui) Aprilia 1,576, 5. Locatelli (Ita) Aprilia 2,064, 6. Ui (Jap) Aprilia 2,097, 19. Van der Marel/Honda 4,870, 25. Schouten- /Honda 6,305. Niet geplaatst voor Grand Prix: Kok/Honda, Van Kreij/Honda, Van den Drag- t/Honda. 250cc: 1. Porto (Arg) Aprilia 2.03,668 (gem 175,447 km/uur), 2. Pedrosa (Spa) Honda 0,783, 3. De Puniet (Fra) Aprilia 0,861, 4. Elias (Spa) Honda 1,170, 5. Poggiali (SMa) Aprilia 1,235, 6. De Angelis (SMa) Aprilia 1,291. Niet geplaatst: Smees/Honda, Ge- vers/Aprilia, Lakerveld/Yamaha, Litjens/Aprilia, Roelofs/Yamaha. MotoGP: 1. Rossi (Ita) Yamaha 1.58,758 (cir cuitrecord, gem. 182,700 km/uur), 2. Checa (Spa) Yamaha 0,682, 3. Gibernau (Spa) Hon da 1,145, 4. Melandri (Ita) Yamaha 1,966, 5. Nakano (Jap) Kawasaki 1,997, 6. Barros (Bra) Honda 2,219. PAARDENSPORT Nijmegen. NK. Grand Prix, eerste onderdeel: 1. Gal/Gestion Lingh 73,542, 2. Van Grunsven/Krack C 71,625, 3. Rothenberger/Barclay II 70,875, 4. Falandt/Jarwo 69,750, 5. Van Silfhout/Nimbly 69,708, 6. Gal/Gribaldi 69,625, 7. Marlies van Baalen/Blom's Idocus 69,542, 8. Tineke Bartels/Broere Jazz 69,333, 9. Schellekens-Bartels/Gestion Lan cet 68,917,10. Callaghart/Joy 67,792. Nörten-Hardenberg (Dui). CSI. 5-springen, na barrage: 1. Pessoa (Bra) Balou- bet du Rouet 0-35,37, 2. Van der Schans (Ned) Atlantic 0-37,23, 3. Wylde (VSt) Pinoc- chio 0-39,27, 4. MSndli (Zwi) Pozitano 0- 39,84, 5. Bitter (Dui) Stakkato 0-41,70. PRIJSVRAGEN Lucky Day 3436, 25 juni 2004. 3, 8, 10, 18, 25, 33, 42, 43. 44, 51, 56, 58, 60,61,66,69,76, 77,79,80. (Onder voorbehoud van typefouten) TENNIS Londen. Wimbledon, 14,5 miljoen euro. Mannen, tweede ronde: Schalken (Ned/12) - Martin (VSt) 6-3 6-2 4-6 6-3, Philippoussis (Aus/11) - Verkerk (Ned) 4-6 6-3 7-6 7-5, Henman (GBr/5) - Heuberger (Zwi) 7-5 6-3 6- 2, Karlovic (Kro) - Eiseneer (Bel) 6-4 6-4 3-6 7-6, Mayer (Dui) - Coria (Arg/3) 4-6 6-3 6-3 6- 4, Carlsen (Den) - Pavel (Roe/22) 7-6 6-4 6-3, Ferreira (ZAf) - Kucera (Slw) 7-6 6-3 6-1, Dent (VSt/26) - Pescosolido (Ita) 6-3 6-3 7-6, Rod dick (VSt/2) - Peya (Oos) 6-3 7-6 6-4, Hrbaty (Slw/25) - Hilton (GBr) 7-5 6-4 6-2, Popp (Dui) - Montanes (Spa) 6-1 6-0 6-1, Malisse (Bel) - Haas (Dui) 3-6 6-3 6-2 6-4, Beek (Slw) - Robredo (Spa/20) 6-3 6-2 7-6, Spadea (VSt/30) - Mantilla (Spa) 6-1 6-2 6-2, Arazi (Mar/32) - Ferrer (Spa) 6-7 6-4 6-3 7-6, Gon zalez (Chl/24) - Andrejev (Rus) 7-5 6-3 5-7 6- 7 6-3, Enqvist (Zwe) - Chela (Arg/21) 6-3 6-7 6-1 3-6 6-3, Ancic (Kro) - Benneteau (Fra) 4-6 7-6 6-2 5-7 6-4, Schüttler (Dui/8) - Rusedski (Eng) 6-7 7-6 6-7 6-2 6-2. Derde ronde: Moya (Spa/9) - Toersoenov (Rus) 6-1 6-4 7-5, Grosjean (FraUO) - Gambill (VSt) 7-6 6-3 6-2, Hewitt (Aus/7) - Ivanisevic (Kro) 6-2 6-3 6-4, Ginepri (VSt/27) - Ferrero (Spa/6) 6-3 6-4 6-1. Vrouwen, tweede ronde: Golovin (Fra) - Schi- avone (lta/18) 6-1 6-0, Farina Elia (lta/14) - Talaja (Kro) 6-3 6-3, Mauresmo (Fra/4) - Hop kins (VSt) 6-3 6-3, Petrova (Rus/10) - Vento- Kabchi (Ven) 6-3 3-6 6-2, Razzano (Fra) - Lik- hovtsjeva (Rus) 6-1 6-2, Cervanova (Slw) - Raymond (VSt/26) 6-4 6-3, Suarez (Arg/9) - Callens (Bel) 6-2 6-2, Serna (Spa) - O'Donog- hue (GBr) 6-3 6-3, Perebijnis (Oek) - Sequera (Ven) 6-2 7-5, Shaughnessy (VSt/32) - Vives (Spa) 6-4 4-6 10-8, Ruano Pascual (Spa) - Na-, gyova (Slw) 6-4 6-4, Serena Williams (VSt/1) - Foretz (Fra) 6-0 6-4, Grande (Ita) - Santonja (Spa) 5-7 6-2 6-3, Kremer (Lux) - Tian (Chn) 6-3 7-5, Capriati (VSt/7) - Baltacha (GBr) 6-4 6-4, Dechy (Fra/25) - Sanchez Lorenzo (Spa) 6-1 6-1, Gagliardi (Zwi) - Schnyder (Zwi/15) 2- 6 7-6 6-2. Derde ronde: Frazier (VSt/31) - Myskina (Rus/2) 4-6 6-4 6-4, Tanasugarn (THa) - Molik (Aus/27) 6-2 6-4, Zvonareva (Rus/12) - Dulko (Arg) 6-4 6-2, Sugiyama (Jap/11) - Bartoli (Fra) 6-1 6-2, Sjarapova (Rus/13) - Hantucho- va (Slw) 6-3 6-1, Davenport (VSt/5) - Panova (Rus) 6-2 6-1. Mannen dubbel, eerste ronde: Bachelot/Pavel (Fra/Roe) - Wassen/Mayer (Ned/Dui) 6-3 6-4, Verkerk/Sluiter (Ned) - Carrasco/Robredo (Spa) 6-3 6-7 6-3. VOETBAL Loting Champions League Voorronden. Eerste ronde: Reykjavik (IJs) - Shelbourne (Ier) Skonto Riga (Let) - FC Rhyl (Wal), Flora Tal linn (Est) - NK Gorica (Slo), HJK Helsinki (Fin) - FC Linfield (Nle), Pobeda Prilep (Mac) - Pju- nik Jerevan (Arm), Sheriff Tiraspol (Mol) - Jeu- nesse d'Esch (Lux), Georgia Tiflis (Geo), - HB Torshavn (Far), Sliema Wanderers (Mal) - FBK Kaunus (Lit), Siroki Nrijeg (Bos) - Neftschi Ba koe (Aze), FC Gomel (WRu) - Dinamo Tirana (Alb). Wedstrijden op 14 en 21 juli. Tweede ronde: Prilep/Jerevan - Schachtor Do netsk (Oek), Hapoel Nicosia (Cyp) - Sparta Praag (Tsj), Rosenborg (Noo) Tiraspol/Jeunesse, Young BoyS (Zwi) - Rode Ster Belgrado (SMo), Tallinn/Gorica - FC Ko penhagen (Den), Brijeg/Bakoe - CSKA Moskou (Rus), MSK Zilina (Slw) - Dinamo Boekarest (Roe), Helsinki/Linfield - Maccabi Tel Aviv (Isr) Riga/Rhyl - Trabzonspor (Tur), Club Brugge (Bel) - Lokomotiv Plovdiv (Bul), Gomel/Tirana - Ferencvaros (Hon), Hajduk Split (Kro) - Reyk- javik/Shelbourne, Djurgarden (Zwe) - Sliema- /Kaunas, Tiflis/Torshavn - Wisla Krakov (Pol). Wedstrijden op 28 juli en 4 augustus. VOLLEYBAL Eindhoven. Euroleague, manten. Groep 2: Nederland - Duitsland 3-1 (26-24 25-22 17-25 26-24), Slowakije - Finland 2-3 (23-25 22-25 25-21 25-23 8-15). Stand: 1. Nederland 11-18(31-17), 2. Duits land 11-18 (27-13), 3 Finland 11-10 (19- 28), 4. Slowakije U-O (14-33). Berlijn. Wereldbeker beach, vrouwen. Herkansing, eerste ronde: Leenstra/Kadijk (Ned/20) - Lochowitz/Pottharst (Aus/10) 2-1 (21-15 19-21 15-11); tweede ronde: Leen stra/Kadijk - AhmannA/ollmer (Dui/17) 0-2 (20-22 13-21). Leenstra/Kadijk eindigen op zevende plaats. ZEILEN Kiel. Olympische week Mannen Europe, na 3 races: 1 Schröder (Dui) 5 pun ten, 2. Brouwer (Ned) 6, 3. Cerne (Slv) 7 Finn, na 2 races: 1. Kuret (Kro) 7, 2. Vincec (Slv) 8, 3. Trujillo (Spa) 9, 9. Zielhuis 16, 10 De Vries 21, 12. Willems 26 Laser, stand na 6 races: 1. Scheidt (Bra) 10, 2. Geritzer (Oos) 11,3. Arapov (Kro) 12, 9. De Haas 23 Star. na 2 races: 1. Bromby/White (Ber) 4. 2 Beas hel/Giles (Aus) 9, 3. Brunt/Vigna (Ita) 10. 19. Neeleman/Van Niekerk 47 49er, na 5 races: 1. Rodion/Leonsjoek (Oek) 10, 2. Draper/His- cocks (GBr) 11, 3. Peckolt/Peckolt (Dui) 11. 20. Hellman/Nieuwenhuis 33.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 13