sprinters SERVICE Rundvlees met paprika's Geleidelijk beter Cryptogram Dé oplossing voor uw zoektocht! hdc160 vrijdag 25 JUNI 2004 CD VAN DE DAG Genre: pop Under Byen Det Er Mig Der Holder Traeerne Sammen Excelsior EXCEL96074 Under Byen uit het Deense Aarhus - een stadje dat geassocieerd wordt met haring en voetbal - maakt verbijsterend mooie muziek. Ragfijne melodieën, een uitgebreide staalkaart aan echte instru menten (piano, strijkers, een ijle trompet) en een zangeres die zo verleidelijk in je oor fluistert dat je je aan haar zou willen overge ven. Breekbare pop in subtiele vormgeving en voorzien van de quasi-mysterieuze productionele sfeer die ook IJslandse bands als Müm, Sigur Rós of diva Björk omgeeft, maar die je eerder ook wel aantrof bij David Sylvian, Robbie Robertson of Daniel Lanois. Pop die nu eens niet wordt gedomineerd door een nadrukkelijk voort- kloppende ritmesectie. Het sprookjesachtige karakter van de mu ziek wordt nog versterkt door de teksten die zangeres Henriette Sennenwaldt, toetsenist Katrine Stochholm en toetsenist Thorb- joom Krogshede neerpennen. Ze zijn vaak onbegrijpelijk, hoe dicht Deens taalkundig gezien bij het Nederlands ligt. De albumti tel is veelzeggend: Ik ben het die de bomen bij elkaar houdt. Van avond live te bewonderen in Paradiso Amsterdam. BOEK VAN DE DAG Genre: Doe Het Zelf Jos van den Broek en Anne Schulp Wetenschappelijke experimenten voor huis, tuin en keuken, proeven van natuurwetenschap en techniek Uitg. Veen Prijs: 14,95 Met een fietspomp, een oude emmer, een trechter, een kaars en wat opgewarmde poedersuiker kun je een fikse explosie veroorza ken. Verbind de pomp door een gaatje in de emmer aan de trech ter. Suiker in de trechter, kaars aansteken, pompen maar en woesjjj! Een heuse stofexplosie! Jos van den Broek en Anne Schulp vinden het jammer dat steeds minder mensen thuis, al knutselend, natuurkundige en scheikundige proefjes uitvoeren. Zij bedachten 25 experimenten voor huis-, tuin- en keukengebruik van allerlei aard. Hoe snel liep een tyrannosaurus? Welke smaakpapillen op de tong signaleren zoet, zuur, zout en bitter? Hoeveel gewicht kan één haar dragen? Het enthousiasme van de auteurs spat van de pagi na's af, maar oppassen blijft het devies. 'Electrocutie, vergiftiging en diepe vleeswonden behoren allemaal tot de mogelijkheden'. Maar dat is niets vergeleken bij de ruzie die de vrolijke fröbelaar met zijn vrouw krijgt als hij de proef 'stofzuiger wordt hovercraft' doet. KOKKERELLEN Hoofdgerecht voor 2-3 personen Oorspronkelijk gerecht uit de Kantonese keuken dat over vrij wel de gehele wereld bekend is. Met name in de landen van zuid oost Azië waar de invloed van de Chinese keuken al eeuwenlang bijzonder groot is wordt het ge recht uitgevoerd zoals de koks dat ook in Kan ton doen. IngrediInten 200 - 250 gram mals rundvlees, zoals kogel biefstuk; 2 el. (zonne bloem) olie; 2 rode en 1 groene in reepjes gesne den paprika; 2 kleine ui en, elk in 8 partjes gesne den en daarna losge haald; 1 teentje fijnge hakte knoflook; 1 kleine rode, in draadjes gesne den Spaanse peper; 2 1/2 dl (rund)vleesbouillon; 1 el. lichte Chinese sojasaus; 1 el. Chinese oestersaus; 2 tl. maïzena; zout; zwarte peper uit de molen; 1 el. fijngesneden verse korianderblaadjes; enkele toeven verse koriander. Bereiding Maak het vlees droog en snijd het vlees in smalle reepjes. Ver hit de olie in een wok en bak de reepjes 3 minuten onder voort durend omscheppen. Neem het vlees uit de wok en houd het warm. Bak hiema, onder voort durend omscheppen, paprika's uitjes, knoflook en de helft van de Spaanse peper 3 mi nuten. Schenk de bouil lon er bij. Temper de warmtebron. Laat alles 5 minuten zachtjes sudderen. Voeg beide Chinese sauzen toe. Maak de maïzena aan met 2 eetlepels koud water. Roer het meng sel door het gerecht en laat er nog even de kook over komen. Voeg naar eigen smaak en inzicht eventueel nog wat zout en/of pe per toe. Presentatie Schep, op het laatste mo ment, het vlees door de groenten én de saus. Doe alles over in een voorverwarmde schaal. Strooi er de rest van de rode peper- 'draadjes' en fijngesneden kori ander over en leg er bij wijze van garnering ook enkele toe ven koriander bij. Dien er in weinig olie gebakken, licht ge kruide droog gekookte rijst bij op. Hans Belterman VERKEERSCONTROLES De verkeerspolitie controleert in het hele land of de automobilis ten zich houden aan de voorgeschreven maximum-snelheden. Een aantal controles wordt dagelijks uitgevoerd: op de A2 tussen knooppunt Amstel en knooppunt Oudenrijn en de A2 tussen Ou denrijn en de brug Zaltbommel. Vandaag wordt er ook gecontro leerd: A28 bij Beilen en A58 bij Tilburg. Zaterdag: A50 bij Epe en A59 bij Waalwijk. Zondag: A7 bij Wieringermeer en Al 2 bij Am- hem. HET WEER door Jan Visser Ook gisteren kon men zich nog afvragen wat voor seizoen het eigenlijk wel is. Het is misschien handig om nog eens te bevestigen dat de astronomische zo mer inderdaad een paar dagen geleden begonnen is, want het weer lijkt wel helemaal het noorden kwijt te zijn. Maar vanaf vandaag is het weer toch aan een gelei delijke verbetering toe. De actieve stormdepressie bevindt zich vandaag over het noorden van Dene marken. Gelijktijdig komt er boven Frankrijk een ho- gedrukgebied tot ontwikkeling en dat merken we op de barometer. De luchtdruk stijgt en dat heeft een gunstig effect op ons weerbeeld, al is het in eerste instantie nog met enige aarzeling. Vanochtend is het immers nog nadrukkelijk bewolkt en bijtijds kan er wat lichte regen of een bui vallen. Na de middag wordt het overal beter en blijft het, op een enkele bui na, meestal droog. De middagtemperatuur ligt tussen 15 en 18 graden bij een ondertussen fel afge zwakte wind. Er waait nog een matige tot hooguit vrij krachtige westnoordwesten-wind. Vannacht sterven de allerlaatste buien uit en wordt het helemaal droog. Vanuit het zuiden breiden steeds breder wordende opklaringen zich uit over de hele regio. De wind neemt in sterkte verder af en aan het eind van de nacht is de atmosfeer helemaal tot rust gekomen. De minima liggen tussen 10 en 12 graden. Morgen wordt de beste dag van de week. De zon is overvloedig aanwezig en warme lucht baant zich een weg naar onze streken. Als resultaat komt het kwik beduidend hoger uit met op de meeste plaatsen waarden tot net boven 20 graden. De dagen nadien moeten we rekening houden met wisselvallig weer en maxima rond 19 graden. Rotterdam Scheveningen Katwijk IJmuiden Egmond hoog laag 10:40 en 23:04 04:06 en 17:47 09:56 en 22:30 05:15 en 17:46 10:16 en 22:50 05:35 en 18:06 10:36 en 23 15 06:00 en 18:36 10:56 en 23:35 06:20 en 18:56 Hooikoorts Morgen blijft het overdag droog en ook de mid- dagtemperaturen komen weer hoger uit. Het wordt 20-22 graden, waardoor het stuifmeelgehalte in de lucht weer snel oploopt. Els Geen Zuring Matig Hazelaar Geen Rogge Zwak Populier Geen grassen Matig Wilg Geen Eik Geen lep Geen Weegbree Matig Berk Geen Bijvoet Geen Beuk Geen J Brandnetels Matig Aan de kust is de situatie v.>oi hooikoortspatienten over h STRIPS DE RECHTER fo/vv foAA- BC (advertentie) Iets aan te bieden of juist te vragen? Van personeel tot aanhangwagen! Plaats nu uw Sprinter via www.sprintersonline.nl of mail naar sprinters@hdc.nl Tel.: 072-519 68 68 Fax: 072-519 68 69 Horizontaal: 4. Verzuim waar de zending niets aan heeft (7); 5. Het voornemen van een insect volgens schema (9] 8. Onder komt het vervoer op zijn retour (3); 9. Kie voor je eigen geluid! (4); 10. Een goddelijk stuur wo i driftig (6). Verticaal: 1. Deze neiging laat zien hoe een spel werkt (7); 2. Het tijdschrift "De Kampioen"? (9); 3. Beklagenswaardig deel van een fles (4); 6. Een etterig kip lanceren (6); 7. Schoolboek om punt voor punt werken (6). Oplossing van donderdag: Horizontaal: 1. Striptang; 9. toen; 10. uier; 11. Ob; 12. cab; 14. ga; 15. alras; 17. pad; 19. tol; 21. cru; 22. uur; 23. the; 25. fez; 27. skiff; 30. elE 32. aal; 33. mw; 34. notk; 36. Azië; 38. schifting. Vericaal: 1. Stoep; 2. Tob; 3. re; 4. incl; 5. tuba; 6^_ai;JLjieg; 8. graal; 13. 15. adres; 16. stuff; 18. ach; 20. ore; 23. trens; 24. via; 26. zijwei b 28. kaki; 29. flat; 31. loc; 33. min; 35. TH; 37. zi. ojM

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 8