I Verkerk vindt gras steeds leuker SPORT WKCQMHk Spitsenprobleem voor koploper Wordt het Cornelia Van Es of Kluivers? Iruijn snel rije slag ee wint te du Sud biukeysters le'ien oefenduel at Safin 1 eschakeld 3lobank kiest iren Tourploeg Jj Nikolay Davydenko geen partij op Wimbledon ig rfans per bus I ie d'Huez op Montgomery I,11 beschuldigd Waar is de Portugese bushalte? UITSLAGEN Interessante worsteling Schakers uitgeschakeld op WK Inge de Bruijn is er niet lagd het wereldrecord op s meter vrije slag te her- In het Texaanse Austin in de series een tijd van econden neer. In de fi- is ze nog een fractie met 54,30 (split 26,07). 1 ee was ze langzamer dan ipril tijdens de Swim Cup in Amsterdam. Haar Paul Bergen had voor- lat De Bruijn het wereld- zou terugpakken. De idig olympisch kampioe- vier jaar houdster van i5 - ord totdat de Australi- ibby Lenton in april bij sche kwalificatiewed- jge i het record verbeterde 1)6. iviELLE- De Australiër f McGee heeft de Franse ners Route du Sud ge- De vierde en laatste een rit van Montréjeau judenvielle, werd giste- t yonnen door de Frans- liomas Voeckler. Voeck- jj^ i na een lange solo. 3 werd Stephane Gou- p iets meer dan 4 minu- digde de Italiaan Cristian 3'r'e i als derde. Moreni won ut van een groep met leider McGee, die de ba- r zijn eindzege maandag ,ge n de individuele tijdrit. ook woensdag 23 juni 2004 iR- De Nederlandse hoc- hebben gisteren in Alk- iet tweede oefenduel met c j frika gewonnen met 2-1. ierlandse treffers kwa- ,t z sort uit strafcorners, rs en Boomgaardt scoor- ilson maakte acht minu- sv jr tijd de tegengoal. Bij dat zich voorbereidt op rlandentoemooi om de ink Trophy in Amstel- (ee ielen Minke Booij en 3(j] an Geenhuizen uit met tfi es. De mannen wonnen d met 6-4 van Pakistan. ^ss i- Marat Safin heeft de v schifting van Wimbledon ,j erleefd. De als negen- gerangschikte Rus ver steren in vier sets van Qg. ïdgenoot Dmitri enov. Ook bij de vrou- :1 er een verrassing te n. De Russische tennis- ina Dementjeva (zesde tst) ging in drie sets (4-6 onderuit tegen Sandra za uit Tsjechië. f rc door Gertjan van Geen londen - Stukje bij beetje krijgt Martin Verkerk goede zin op gras. Via Nikolay Davydenko, een speler die hem op gravel twee keer de voet dwars zette, bereikte de Nederlander in zijn tweede poging wel de tweede ronde op Wimbledon. Het was soms zelfs acceptabel grastennis wat de lange Verkerk liet zien: 4- 6, 6-3, 6-4,7-5- Nu is een overwinning op Da vydenko, hij won nog nooit een partij op gras, geen maatstaf. Wat dat betreft is Mark Philip- poussis in de tweede ronde van een andere orde. Maar de er gernis en de onverschilligheid bij Verkerk zijn, tot vreugde van zijn coach Nick Carr, verdwe nen. De man uit Alphen aan den Rijn is niet meer naar Wim bledon gekomen om een che que op te halen, hij is er om punten te scoren. „Daarom was ik Philippoussis ook liever later in het schema tegengekomen", aldus Verkerk. „Ik sta nu zo te spelen, dat ik twee of drie rond jes door kan komen. Tegelijker tijd vindt hij het ook niet fijn om tegen mij te spelen." De metamorfose vergeleken met twaalf maanden geleden is opvallend. Toen torste Verkerk de last van zijn finaleplaats op Roland Garros mee. Hij won de rest van het jaar nauwelijks meer een partij, laat staan dat hij fatsoenlijk tennis speelde. Hij tenniste meer met zijn mond dan met zijn handen. Na zijn nederlaag in Parijs in de derde ronde tegen Lleyton He witt dit jaar, hoeft hij niet meer als Roland-Garrosfinalist door het leven en staat hij weer ano niem buiten de topvijftig. In de Champions Race, de we reldranglijst van 2004, neemt hij als nummer 32 een iets min der bescheiden positie in. Het geeft hem het vertrouwen dat hij aan het eind van het jaar bij de beste dertig tennissers ter wereld kan behoren. „Ik heb het komende halfjaar alleen een challenger-zege (Hilversum red.) te verdedigen. Als ik straks in de grote toernooien nog twee klappertjes kan maken, gaat het de goede kant op." Wimbledon kan het begin daarvan zijn. Carr heeft serieus met zijn pupil ge werkt aan zijn attitude ten op zichte van de snelle onder grond. De Nieuw-Zeelander is verliefd op gras en kon het daarom niet uitstaan dat Ver- m* Martin Verkerk was de enige van de vier Nederlanders die zijn enkelpartij kon afspelen op Wimbledon waar het gisteren veel regende. Foto: AP/Sang Tan kerk zo'n houding aannam. Grastennis draait om acceptatie en om lef hebben. Accepteren dat ballen anders stuiten en je niet je beste tennis kan laten zien en lef hebben om dingen te doen die normaal gesproken niet binnen je mogelijkheden liggen. Verkerk weet het inmid dels, ook al stuurt hij nog dage lijks een plagerig sms'je naar Carr met de tekst 'fucking grass'. „Ik ben mentaal goed bezig geweest. Ik word niet meer zo erg verrast door het idani- Rabobank stuurt /aren ploeg naar de Rott ig Frankrijk. Grischa Nier- vervangt de geblesseerde Freire. De Duitser kreeg rkeur boven de Zuid- me 111 R°bert Hunter, die tij- a e Ronde van Zwitserland ee ritzeges boekte. Ier Erik Breukink wees derlanders aan voor de e Bouclé': Michael Boo- irik Dekker, Karsten Bram de Groot en Mare lit vijftal zal kopmannen 'ipheimer en Michael issen bijstaan. ton De urf?an'sal'e van de van Frankrijk gaat shutl- erejen inzetten om de ver- ;r haos op en rond l'Alpe sop 21 juli te beperken, eer tweehonderd bussen a zo'n 25.000 wielerlief- rs de berg oprijden waar 5 een klimtijdrit wordt ;n n den. Het parkoers zal 'f |ej 56.00 uur worden afgeslo- het verkeer. Veel wie- worden overigens al eer de befaamde berg ver- De politie schatte bij de imst in 2003 dat er zich 0 tot 900.000 toeschou- ings de 21 bochten had- P igesteld. GELES- Tim Montgomery iaa 'euw beschuldigd van het k van verboden prestatie- lerende middelen. Vol- e Los Angeles Times Ie wereldrecordhouder 100 meter (9,78) zich zelfs ld van een dopingcock- e krant beroept zich op latie van het Amerikaanse pingbureau Usada. De partner van drievoudig isch kampioen Marion die ook wordt verdacht loorbare praktijken, zou schillende anabole stero- [roeihormoon, epo en in geleverd hebben gekre- lontgomery, die overi- ioit is betrapt, zou al Ï00 verboden middelen ;en. Zijn wereldrecord in september 2002 in Leids duo mist EK-duels door openbaar vervoer BRIDGE door Theo Brinkman candemil - Je hebt supporters die met een georganiseerde sponsorreis naar Portugal rei zen en je hebt supporters die een tentje meenemen en alleen maar op het strand gaan liggen. Maar er zijn er ook die wat meer voor het avontuur gaan. Dave Kumpe en Sankha Am ara koon uit Leiden bijvoorbeeld. Met kaartjes voor maar liefst acht EK-wedstrijden hadden Sankha en Dave, beiden 21 jaar, een vol schema voor hun va kantie van twee weken in Por tugal. Om de dag gingen ze een wedstrijd bezoeken. Tenminste, dat was de bedoeling. De twee studenten uit Leiden waren echter iets te optimistisch ge weest over het openbaar ver voer in het Zuid-Europese land. „We zagen het allebei niet zo zitten om in het buitenland au to te rijden", verklaart Dave hun keuze voor het openbaar vervoer. „Omdat de afstanden toch niet zo heel groot zijn, dachten we dat we het met openbaar vervoer wel zouden redden." Al meteen bij hun eer ste wedstrijd ging het echter mis. Vanaf hun camping in Candemil, in het uiterste noor den van Portugal, was het zo'n 300 kilometer naar Leiria. Daar werd Zwitserland-Kroatië ge speeld, het eerste duel waar Sankha en Dave kaartjes voor hadden. Geen spetterend affi che, maar wat maakte dat uit. Een EK-wedstrijd is een EK- wedstrijd. „Die komen er nooit", zeiden andere cam- pinggasten al tegen elkaar. En inderdaad, op het moment dat de wedstrijd nog aan de gang was, was het tweetal alweer te rug op de camping. Leiria had den ze nooit gezien, van Zwit serland-Kroatië hadden ze al leen via de televisie iets meege kregen. De kaartjes zaten nog ongeschonden in de zak. „We moesten hier in het dorp eerst al een uur wachten op de trein, en toen hij er eenmaal was, bleek het niet echt op te schieten. Het was echt zo'n boemeltje. We deden er drie uur over om in Porto te komen Malmö. EK landenteams. Mannen, zevende ronde: Noorwegen - Neder land 21-9, Italië - Polen 25-4, Turkije - Litou wen 16,5-12,5, Zwitserland - Zweden 13,5- 15,5; achtste ronde: Nederland - Israël 25-4, Oostenrijk - Italië 5-25, Zweden - Schotland 22-8, Finland - Turkije 22-8; negende ronde: Ierland - Nederland 18-12, Italië - Bulgarije 22-8, Spanje - Zweden 11-19, Rusland - Po len 16-14, Turkije - Kroatië 18-12. Stand: 1 Italië 184,5, 2. Zweden 176,5, 3. Polen 176, 4. Turkije 166,5, 5. Griekenland 158,5; 11. Nederland, Israël 140. HOCKEY Alkmaar. Oefenwedstrijd mannen. Nederland - Pakistan 6-4 (2-2). Doelpunten Nederland: Lomans (2), Ronald Brouwer, Ree kers, Klaver, Matthijs Brouwer. Alkmaar. Oefeninterland, vrouwen. Nederland - Zuid-Afrika 2-1 (1-0). 24. Don- ners 1-0 (sc), 42. Boomgaardt 2-0 (sc), 62. Wilson 2-1. PRIJSVRAGEN Uitslag Lucky Day 3433, d.d. 22.06.2004 2.5.11.15.16.18.24.32.35.40.43.47.49. 53.56.57.61.63.64.72 (Onder voorbehoud van typefouten) SCHAKEN Tripoli. WK mannen. Tweede ronde: Filippov (Rus) - Van Wely (Ned) 1-1 (1-0 0-1), Nisipeanu (Roe/8) - Tiviakov (Ned) 1 1/2-1/2 (1-0 1/2-1/2), Kharlov (Rus) - Sokolov (Ned/9) 1 1/2-1/2 (1-0 1/2-1/2), Delt- sjev (Bul) - Topalov (Bul/1) 0-2 (0-1 0-1), Asri- an (Arm) - Adams (Eng/3) 1/2-1 1/2 (1/2-1/2 0-1), Grisjoek (Rus/4) - Kotronias (Gri) 2-0 (1- 0 1-0), Harikrishna (Ina) - Ivantsjoek (Oek/5) 1-3 (1/2-1/2 1/2-1/2 /0-1 0-1), Short (Eng/6) - Krasenkow (Pol) 1/2-1 1/2 (0-1 1/2-1/2). Ti- viakov en Sokolov direct uitgeschakeld, Van Wely speelt tie-break en verliest deze met 4-2 van Filippov. TENNIS Londen. Wimbledon. Mannen, eerste ronde: Verkerk (Ned) - Davi- denko (Rus) 4-6 6-3 6-4 7-5, Moya (Spa/9) - Patience (Fra) 6-4 3-6 7-5 6-7 6-1, Henman (GBr/5) - Ramirez Hidalgo (Spa) 4-6 7-6 6-4 6-2, Malisse (Bel) - Novak (Tsj/16) 6-3 6-4 6- 4, Philippoussis (Aus/11) - Christophe Rochus (Bel) 6-3 6-4 6-2, Ferreira (ZAf) - Ljubicic (Kro/28) 5-7 7-6 7-5 6-2, Saulnier (Fra) - Llo- dra (Fra) 7-5 4-6 7-6 7-6, Labadze (Geo) - VOLLEYBAL gras. Ik weet wat ik doe, zoek de aansluiting naar het net. Als ik service-volley speelde, maakte ik 75 procent van de punten. Het zijn geen Henman-volley's, maar ik weet waar ik ze neerleg. Ik kan nu op gras wat schade aanrichten. Ik kan laag zitten en een sliceje spelen. Het is een compleet andere wereld verge leken met vorig jaar. Hoewel Davydenko een leuk opwarmertje bleek voor de con frontatie met de Australische fi nalist van vorig jaar, moest Ver kerk ook gistermiddag op baan 17 door een barrière heen. Een beetje knullig leverde hij bij 4-4 zijn opslag in door ondermeer twee dubbele fouten te slaan. Tot 3-2 in de tweede set had hij pas vier punten op de service van Davydenko gepakt. „Op zich had ik het niet naar mijn zin. Serveren ging wel, maar ik kreeg geen vat op de returng ames." Hoe anders was het na dat hij de Rus voor het eerst brak. De partij kantelde volledig en Verkerk kwam niet meer in gevaar. Nu hij Philippoussis treft, komt de Nederlander ook op Wim bledon in een van de grote sta dions te staan. In Melbourne trof hij Philippoussis in de Rod Laver Arena, de US Open bracht hem een confrontatie met Andy Roddick in het Arthur Ashe Stadium en in Parijs deed hij drie keer het court Philippe Chatrier aan. Wellicht dat Wim bledon hem morgen nog niet op het centre court zet, maar dan toch in ieder geval baan 1. Normaal gesproken is de Au straliër een niet te npmen horde op gras, maar de finialist van vo rig jaar maakt niet zijn beste seizoen door. „Hij is van nature geen service-volleyer, maar hij heeft een 'big serve'. Dat is al tijd gevaarlijk", aldus Philip poussis, die niet verder wil kij ken dan de volgende dag. Ver kerk, die hem eerder dit jaar in Sydney klopte, acht zichzelf de underdog. „Hij zit misschien niet lekker in zijn vel en ik heb hem in Sydney gepakt. Dat kan hier ook gebeuren. Maar hij blijft de favoriet." Verkerk was de enige Nederlan der gisteren, die zijn partij af speelde. Dennis van Scheppin gen leidde met twee sets tegen nul tegen Stefano Pescosofido voor het begon te regenen. Sjeng Schalken was net klaar met inspelen en John van Lot- tum kwam niet eens aan een warming-up toe. Morgen vindt de eerste kwartfi nale plaats. Een beladen pot tussen Engeland en Portugal. Waar moeten de Portugese ca féhouders op hopen? Winst voor het thuisland? Dan gaat hun café-interieur er hoogst waarschijnlijk aan. Winst voor Engeland? Nee, natuurlijk niet. Oké, de boel blijft heel. Maar je laat je eigen land toch niet zak ken? Over een dilemma gespro ken. Hoe de wedstrijd ook zal verlo pen; bij de eilandbewoners kan Wayne Rooney niet meer stuk. De bewondering voor de kers verse volksheld is grenzeloos. De telg uit een boksersfamilie wordt zelfs vergeleken met voetbalgrootheid Pele. Het is voor de tiener te hopen dat hij weet om te gaan met de 'Rooneymania' die in Engeland is losgebarsten. Een gouden toekomst lonkt. De afgrond ook. Daar weten George Best en Paul Gascoigne over mee te praten. In het EK-spel leidt Klaas (130 punten) het peloton coaches nog altijd. Na twintig wedstrij den weet de man uit Noordwij- kerhout dat hij het in de kwart finales zonder de Spaanse aan valler Fernando Morientes moet doen. Een stevige aderla ting. Tot overmaat van ramp dreigt NFC Schouls ook Ruud van Nistelrooij te verliezen. Dat de Franse spits Thierry Henry eindelijk uit zijn zomerslaap is ontwaakt is een meevaller voor de keuzeheer. Maandagavond was de speler van Arsenal goed voor 15 punten. Grootverdiener bij NFC Schouls is Zinedine Zi- dane. De Franse balkunstenaar scoorde in de drie poulewed strijden 27 punten. De top drie ziet er na twintig wedstrijden als volgt uit: Coach Klaas uit Noordwijkerhout, 130 punten, coach Hanegem uit Katwijk, 129 punten, coach Jack Charlton uit Zoeterwoude, 128 punten. Kijk voor de actuele rondestand op www.leidschdagblad. nl ek- coach Finalisten Voetbalgala voorgedragen leiden - Florencio Cornelia, Raymond van Es en Tim Klui vers zijn de finalisten op het aankomende Amstel Voetbalga la. De drie zijn door de organi satie genomineerd voor de titel Leids Voetballer van het Jaar. Het gala wordt op 18 september gehouden in het Antonius Za lencentrum. Cornelia (hij verruilt Ter Leede deze zomer voor Stormvogels Telstar) en Kluivers (van Kat wijk naar Voorschoten '97) be hoorden vorig jaar ook al bij de laatste drie. Zij legden het toen af tegen Quick Boysspeler Glen van Dam. De twee krijgen in de herkansing gezelschap van UV- S'er Van Es die ook al eens eer der op het gala aanwezig was. Hij werd twee jaar geleden ge nomineerd als Talent van het Jaar. In die categorie gaat het dit keer tussen Tom Henzing (Docos), Marco Vink (Lugdu- num za.) en Cengiz Pat (GHC). In de race voor Voetballer van het Jaar in de lagere klassen zijn de aanvallers Marvin Bok (Lug- dunum za.), Robin Ravensber- gen (Docos) en Sandley Marti na (FC Boshuizen). Trainer van het Jaar wordt Gerard Désar (Voorschoten '97), Per Crispijn (FC Boshuizen) of Ron de Roode (Stompwijk '92). Alledrie de coaches promoveerden met hun club tegen de verwachting Vliegen (Bel) 6-2 6-4 3-6 6-2, Peya (Oos) - Salzenstein (VSt) 6-2 6-4 6-2, Heuberger (Zwi) - Saretta (Bra) 5-7 6-0 6-1 7-6, Toersoenov (Rus) - Safin (Rus/19) 4-6 7-5 6-3 7-6, Gambill (VSt) - Mirnyi (WRu/23) 6-3 7-5 6-4, Fish (VSt/14) - Pastor (Spa) 6-3 6-2 6-3, Kucera (Slw) - Hernandez (Spa) 6-1 6-2 6-2, Mayer (Dui) - Arthurs (Aus) 7-6 7-6 7-6, Jo hansson (Zwe) - Clement (Fra) 6-2 7-6 7-6, Sargsian (Arm) - Lopez (Spa) 6-4 6-3 4-6 6-2, Yen-Hsun (Tai) - Vacek (Tsj) 6-3 4-6 6-3 6-2, Arazi (Mar/32) - Sa (Bra) 6-1 6-4 6-2, Monta- nes (Spa) - Uhhrach (Tsj) 6-4 6-2 6-3. Vrouwen, eerste ronde: Serena Williams (VSt/1) - Zheng Jie (Chn) 6-3 6-1, Kleinova (Tsj) - Dementjeva (Rus/) 6-4 1-6 6-4, Bartoli (Ita) - Rubin (VSt/17) 7-6 6-3, Bovina (Rus/20) - Gallovits (Roe) 6-1 6-2, Shaughnes- sy (VSt/32) - Irvin (VSt) 7-6 7-6. Tanasugarn (Tha) - Grönefeld (Dui) 6-2 6-0, Vives (Spa) - Mandula (Hon) 6-3 6-3, Hantuchova (Slw) - Reeves (VSt) 6-1 6-4, Camerin (Ita) - Barna (Dui) 7-5 6-2, Vento-Kabchi (Ven) - Sucha (Slw) 6-1 6-0, Schnyder (Zwi/15) - Morigami (Jap) 6-4 6-1, O'Donoghue (GBr) - Lee-Waters (VSt) 2-6 6-3 6-3, Sprem (Kro) - Granville (VSt) 2-6 6-1 6-4, Petrova (Rus/10) - Pennetta (Ita) 6-3 2-6 6-4, Foretz (Fra) - Cohen-Aloro (Fra) 6-1 6-3, Koukalova (Tsj) - Jankovic (SMo) 3-6 6-1 6-4, Baltacha (GBr) - Marrero (Spa) 6- 1 6-3, Serna (Spa) - Danulidou (Gri/30) 6-4 6- 2, Razzano (Ita) - Koeznetsova (Rus/8) 7-6 3-6 6-4, Dechy (Fra/25) - Medina (Spa) 6-3 6-4, Lichovtseva (Rus) - Leon Garcia (Spa) 6-2 6-2. (Rest van programma wegens regen verschoven naar vandaag.) Dat hij nog een lijnrechter uit- foeterde en de umpire een niet helemaal frisse plaagstoot uit deelde, was tekenend voor de gemoedstoestand van de Rotter dammer. Topsport, dus ook toptennis, vraagt niet alleen fysieke kracht en perfectie, maar zeker geeste lijke rust. Het lijkt haast wel of Sluiter op momenten dat het er echt om gaat, zichzelf als grootste tegen stander krijgt. Hij gaat moppe ren en zijn extroverte manier van doen en laten laat hij de vrijheid, terwijl hij juist het te genovergestelde moet doen. Ik hoorde een collega zeggen dat Sluiter denkt dat hij beter tennis speelt dan dat hij in werkelijk heid doet. Is Berlijn. World Tour beach. Kwalificatie, eerste ronde: Kadjo/Arjona (Fra) - Keizer/Mooren (Ned) 2-0 (21-19 22-20). WIELRENNEN Loudenvielle. Route du Sud. Vierde etappe, Montréjeau - Loudenvielle: 1. Voeckler (Fra) 150 km in 4.21.28, 2. Goubert (Fra) 2.05, 3. Moreni (Ita) 4.01, 4. Kessler (Dui), 5. Charteau (Fra), 6. Evans (Aus), 9. Mc Gee (Aus). Eindklassement: 1. McGee 13.32.49, 2. Casar (Fra) 0.22, 3. Hiekmann (Dui) 0.40, 4. Moreni 0.52, 5. Halgand (Fra) 2.15, 6. Charteau 2.21. ZWEMMEN Hongkong. Wereldbeker open water. Vrouwen, 10 km: 1. Moralivea (Bul) 2.11.51,25, 2. Maurer (Dui) 2.11.52,09, 3. Van Dijk (Ned) 2.11.53,22. 14. Van der Laan 2.39.47,94 Sankha Amarakoon en Dave Kumpe (rechts) in Portugal. Foto: Theo Brinkman en dan waren we nog niet eens op de helft. Daarom zijn we in Porto maar teruggegaan." De duels van Oranje vormden geen probleem. Sankha en Da ve konden meerijden met an dere campinggasten. Ook voor het duel Italië-Denemarken kregen ze een lift. Maar vier da gen na hun eerste 'misser' moesten ze ook Frankrijk-Kroa- tië laten schieten. „We hadden er wel heen gekund als we 's ochtends vroeg waren vertrok ken, maar we zouden 's avonds nooit meer terug zijn gekomen op de camping. Dus zijn we maar niet gegaan. Treinen rij den niet vaak, om over de bus sen nog maar te zwijgen. Hier en daar zagen we weieen ste nen pilaar langs de kant van de weg. Dat was dan de bushalte. Maar informatie over tijden en routes was er nooit." Voor de tweede week besloot het tweetal toch maar een auto- tje te huren., Anders zouden we nog meer wedstrijden moeten laten lopen, en dat vonden we zonde." Zo zaten gisteravond bij Italië-Bulgarije in Guimaraes twee Leidse studenten op de tribune. Met een beetje spijt dat ze niet eerder een auto hadden gehuurd, maar vooral met het gevoel dat ze het EK toch maar 'écht' hadden beleefd. tripoli - Voor de drie Neder landse deelnemers aan het WK schaken is de tweede ronde op een drama uitgelopen. Zowel Loek van Wely, Sergei Tiviakov als Ivan Sokolov werd gisteren bij het wereldkampioenschap in de Libische hoofdstad Tripoli uitgeschakeld. Tiviakov en Sokolov kwamen beiden in hun tweede partij, na verlies in de eerste, niet verder dan remise. Tiviakov moest zijn meerdere erkennen in de sterke Roemeen Liviu-Dieter Nisipea nu (1/2-1 1/2). Sokolov ging er met dezelfde cijfers uit tegen de Rus Andrej Kharlov. Loek van Wely versloeg met wit, na de eerste partij verloren te hebben, zijn Russische oppo nent Valeri Filippov wel en dwong daarmee een barrage af. De eerste rapidpartij ging ver volgens verloren. In de tweede herstelde de Tilburger, die een iets betere rating heeft, het evenwicht weer: 2-2. De noodzakelijk geworden blitz-partijen met vijf minuten bedenktijd per persoon verloor de viervoudig en regerend Ne derlands kampioen echter bei de, waardoor geen enkele Ne derlander zich bij de laatste 32 schaarde. Al enige jaren is tennisspeler Raemon Sluiter bezig zichzelf een plaats te verwerven bij de grote sporters van dees aarde. Hij wil daarin maar niet slagen, maar zijn pogingen zijn voort durend interessant om aan te zien. Hij is zo'n beetje ons nationale knuffelbeest als 'we' voor de Da- vis Cup ergens moeten spelen. Doorzijn manier van tennis en zeker zijn bepaald niet geringe manier van public relations is hij de lieveling van het tennis- volk geworden, hetgeen opval lend is voor een speler die op de 79ste plaats van die befaamde ranglijst staat. Bij zo'n plaats vermoed je enige terughoudendheid, of in ieder geval geen plaats onder de zon die de Rotterdammer zich, vooral op nationaal sportniveau, schijnbaar moeiteloos toe kan eigenen. Gek, maar ook ik denk vaak dat hij veel ho ger staat dan hij staat en daaraan vast zit dan de ge dachte dat hij eigenlijk veel beter moet kunnen spelen dan dat hij doet. Ik kijk graag naar hem, want zijn partijen zijn levendig en vi sueel aantrekkelijk. Wat niet in zijn voordeel werkt, is zijn soms lamentabele geeste lijke instelling. Eergisteren, op Wimbledon, won de instabiele Sluiter het van de vaste grasspeler Sluiter. Het resultaat was vervelend: een nederlaag tegen een uitgenaste veteraan, die de Zweed Björk- man toch is, en vooral een ketel vol verwijten, vloeken, oprispin gen en verkeerde gedachten. Sluiter heeft soms moeite met zichzelf en als hij zijn concen tratie kwijt raakt in een partij, wordt hij direct kwetsbaar. De Zweed balde een paar maal zijn vuist, deed dat misschien ook wel iets te duidelijk en Slui ter was vertrokken. dat waarIk heb ook wel eens een flard in die richting gedacht, maar dan zag ik hem toch ook weer mooi vecht- tennis spelen en conclu deerde dat hij veel kan. Ja, extroverte sporters zijn leuk. Leuk in persconferen ties, voorde camera en ook ophet veld; ze zijn niet saai en dat pleit voor ze. Soms echter is het verdraaide handig in jezelf te kruipen en je concentratie op te voeren en daarmee een partij te winnen. Toen het verdict gevallen was en Sluiter en Björkman van het midden van het tennisveld naar de kant liepen, bleef de Rotter dammer verbaal aanklampen. Hij had verloren, ondubbelzin nig zelfs, na een idiote partij die voortdurend opgehouden werd door de Londense regen, maar hij wilde in de nastoot toch nog even zijn gelijk halen. Dat gelijk ligt in zijn volgende optredens en niet meer in Lon den. De partij tegen Björkman dient hij mee te nemen als voor beeld hoe het niet hoort. Mart Smeets

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 5