Harmes is de kampioene, Van Leeuwen viert feej; Llodra kan het ook in zijn eentje SPORT 4 Michael Schumacher blijft koel Ieder voor zich bij de springruiters Boogerd rijdt verkeerd, Nuyens wij Sluiter direct aan de slag Ullrich opent de aanval Davids ergert Barcelona Atletiekploeg degradeert PSV praat met Farfan Fransman klopt Coria Mary Piei wint vani] het niets Londen- Raemon Sluiter mag op Wimbledon direct aan de slag. De Rotterdamse tennisser komt vandaag met de eerste groep spelers in actie. Om 12.00 uur Engelse tijd speelt hij op baan 13 de eerste partij. Dit is 13.00 uur Nederlandse tijd. De 32-jarige Zweed Jonas Björk- man is zijn tegenstander. Björk- man is 17de geplaatst. De ande re vier Nederlanders, Sjeng Schalken, Martin Verkerk, John van Lottum en Dennis van Scheppingen, komen dinsdag pas in actie. luoano - Na zijn beste Tour- voorbereiding ooit, heeft Jan Ullrich de aanval op Lance Armstrong geopend. De Duitser was gisteren de sterkste in de afsluitende tijdrit van de Ronde van Zwitserland en bleef daar mee zijn Zwitserse concurrent Fabian Jeker één seconde voor in het eindklassement. „Het is belangrijk om Lance te laten zien dat er een betere wielren ner is", sprak 'der Jan' zelfver zekerd. Twee weken voor de start van de Ronde van Frank rijk, in Luik, lijkt Ullrich in pri ma vorm te verkeren. Barcelona - Voorzitter Joan La- porta van Barcelona is het ge treuzel van Edgar Davids zat. De Nederlandse middenvelder kan bij de club een nieuw con tract tekenen, maar heeft nog steeds geen uitsluitsel gegeven. Laporta heeft haast. „We gaan naar alternatieven kijken", zei hij in de Spaanse krant 'Sport'. bydcoszcz - De Nederlandse mannenatletiekploeg is weer verdwenen uit het 'walhalla' van de Europese atletiek. Een jaar na de verrassende promo tie naar de Super League degra deerde Oranje gisteren in het Poolse Bydgoszcz naar de eer ste divisie van de strijd om de Europacup. De Nederlandse mannen eindigden in het veld van de beste acht Europese lan den als laatste. De titel ging naar Duitsland. eindhoven - PSV hoopt morgen de selectie te versterken met de Peruaanse international Jeffer son Farfan. Het 19-jarige talent heeft op die dag in Eindhoven een gesprek met trainer Guus Hiddink. Volgens voorzitter Harry Van Raaij is de interesse voor Farfan niet het gevolg van een eventueel vertrek van vleu gelaanvaller Dennis Romme- dahl. „We willen ons gewoon versterken." Farfan is eigen dom van Alianza Lima. maandag 21 juni 2004 Bi door Herman Wissink kregen dat de emotionele Linders catie. Loes Linders met lege handen NK geweest en niet meer dan dat. tumcoach Frank Louter. „Je hebt traint al tijden in Nijmegen bij ||f, met rust gelaten moest worden. achterlatend. Ondanks dat Linders Maar nu mochten ineens alle tum- veertig seconden om te laten zien wat Orlov. De KNGU zal zich er vo :r°. door Herman Wissink Nijmegen - Bij de Nederlandse kam pioenschappen tumen in Nijmegen was de kwalificatie voor de Olympi sche Spelen belangrijker dan de na tionale titel zelf. Suzanne Harmes werd kampioene, maar Laura van Leeuwen vierde feest. Kort na haar laatste oefening sprintte turnster Loes Linders de hal uit. Even wilde ze de cameraploeg die jacht op haar maakte ontvluchten. In het bij zijn van een paar potige kerels durfde ze pas weer terug te keren. De came raploeg had inmiddels te horen ge kregen dat de emotionele Linders met rust gelaten moest worden. Voor de 16-jarige Loes Linders was het het einde van een bizar tum- weekeinde in de tot tumhal omgeto verde Nijmeegse ijshal. Loes Linders zal na eerdere kwalificatierondes en een kort geding niet naar de Olympi sche Spelen gaan. Laura van Leeuwen ging met de hoofdprijs aan de haal. Zij turnde op brug een fraaie 9.512. Die score zou haast een jaar geleden tijdens de WK in Anaheim goed zijn geweest voor een achtste plek en volgens de reken meesters voldoende zijn voor kwalifi catie. Loes Linders met lege handen achterlatend. Ondanks dat Linders een dag eerder op zowel sprong (9.212) als op de meerkamp (36.474) de olympische kwalificatienorm haal de. Maar hogere wiskunde wees uit de die ene oefening op brug van Van Leeuwen meer kans op een medaille in Athene oplevert dan de oefeningen van Linders. Dat is sneu voor de Udense. Want dankzij haar was er tijdens de NK nog een kans om een ticket naar Athene te bemachtigen. Had zij op de EK met haar sprong niet voor verwarring ge zorgd, dan was de NK gewoon een NK geweest en niet meer dan dat. Maar nu mochten ineens alle turn sters weer proberen het vliegtuig naar de Griekse hoofdstad te halen en ging ze ten onder aan de toevalstreffer van de 18-jarige Haagse. Want Laura van Leeuwen staat nu eenmaal niet bepaald bekend om haar constante niveau. De laatste keer dat ze echt wat liet zien was tij dens de kwalificatieronde van de we reldkampioenschappen in Debrecen in november 2002. Andere keren faal de ze steeds hevig. „Maar ik wist dat het er in zat, dus het moest er wel een keer uitkomen", jubelde de pupil van tumcoach Frank Louter. „Je hebt veertig seconden om te laten zien wat je kan. Op dat moment moet je pres teren en de een is nu eenmaal meer een wedstrijdbeest dan de ander." Tijdens de meerkamp van zaterdag verprutste de brugspecialiste haar oe fening nog, maar gisteren verliep al les haast perfect. „Ik had zaterdag te weinig snelheid in mijn oefening. Vandaag was ik ook vrolijker dan za terdag. Ik had zoiets van 'ik ga er voor', het was de laatste kans." Van Leeuwen zal Suzanne Harmes naar Athene vergezellen. Harmes is oud-turnster van Frank Louter en ista traint al tijden in Nijmegen bi Orlov. De KNGU zal zich er zetten om beide turnsters hun coach mee te laten gaan. Maar en Louter zijn gezworen vija^f „Frank Louter hoort er bi]. We ben dit samen bereikt. Hij hef^ net zo goed heel erg verdiend.! Frank Louter niet mee zou omdat er straks misschien m coach blijkt mee te mogen, ik niet weten waarom Orlov wi Cl zou mogen. Maar wie er dan aL<ne, hankelijk coach mee naar Athet moeten, weet ik eigenlijk ook aldus Van Leeuwen. dp eg- door Martijn van Beeten rosmalen - Als je twee grand- slamtitels pakt als dubbelaar, krijg je al snel het stempel opge drukt van dubbelspecialist. Zeker als je solo amper opzien baart. Dit jaar rekent de Franse tennis ser Michael Llodra af met dat scheve beeld. In Rosmalen pakte hij gisteren zijn eerste titel als enkelspeler door de Argentijn Guillermo Coria in twee sets te kloppen: 6-3 en 6-4. Dat de nummer 65 van de we reld in Rosmalen mocht ver schijnen, had hij te danken aan zijn managementsbureau Octa gon. Dat bedrijf is mede-eige naar van het Brabantse evene ment en heeft recht op één wildcard voor het mannentoer- nooi. De keus viel op Llodra, ook door zijn sterke optreden op Roland Garros, waar hij in de vierde ronde met 9-7 in de vijfde set struikelde tegen Tim Henman. Waarom niet gekozen voor een tennisser uit eigen land, was de kritiek uit het Nederlandse kamp. Onzin, stelt toernooidi recteur Marcel Hunze. „Er de den zes mannelijke landgeno ten mee. Dat lijkt me genoeg." Hoe dan ook, de 24-jarige Parij- zenaar profiteerde. Waardoor Rosmalen een eenzijdige finale kreeg tussen twee mannen die met dank aan een wildcard mochten meedoen. Coria werd immers gestrikt als vervanger van de geblesseerde Marat Saf in. De Argentijn verbaasde door twee weken na de dramatische verloren finale op Roland Gar ros ook in de eindstrijd te staan op een grastoernooi. Coria had in Brabant, waar een recordaantal van 58.000 toe schouwers het toernooi be zocht, bijna de wereld op z'n kop gezet. Op gras had de num mer drie van de wereld tot dit jaar nauwelijks ambities. Voor het eerst speelde hij twee toer nooien ter voorbereiding op Wimbledon. In Queen's verloor Coria ook zijn derde graspartij, van de Taiwanees Yen-Hsun Lu, dus niets wees op mogelijk succes in Rosmalen. Toch heeft Coria een spelletje dat geschikt is voor gras. Hij is snel, klein en ontzettend han dig. Arnaud Clement - de vorige twee edities verliezend finalist tegen Sjeng Schalken - en de ta lentvolle Kroaat Mario Ancic moesten in elk geval buigen voor de Argentijn. De grastoppers zullen er niet bang van worden, maar die wa ren in Rosmalen niet aanwezig. Door de abominabele staat van de banen lieten de specialisten het Brabantse evenement weer links liggen. Of ze moesten uit Nederland komen, zoals Rae mon Sluiter en Sjeng Schalken. Dat, stelt toemooi-directeur Marcel Hunze, gaat in de toe komst veranderen. Het beeld ftc twe ld1 m.' lei anc _00 Jitl D be op Michael Llodra pakte in Rosmalen zijn eerste titel als enkelspeler. Foto: ANP/Toussaint Kluiters van terreinknechten die hele stukken gras vervangen of met rubberen hamers proberen de oneffenheden in toom te hou den, moet verdwijnen. In 2005 zal de bal weer normaal stuite ren. Het geheim is Londense klei. De klei die ook in Wimble don onder het gras ligt, vormde bij wijze van proef ook het fun dament onder baan 3 in Ros malen. Dat is goed bevallen, want de bal stuit een stuk hoger en de baan is minder kwets baar. Over anderhalve week worden ook het centre court en baan 1 en 2 van deze klei voor zien. Een investering van zo'n 180.000 euro. „Het enige dat we nu nog kunnen doen is die baan naar Engeland verplaat sen," lacht Hunze. De slechte staat van de banen was in het voordeel van Llodra, een service-volley-specialist. „Als de bal slecht stuit, heb ik daar baat bij", stelde de Frans man. Llodra bewees in Rosma len nog maar eens dat hij ook in z'n uppie successen kan boe ken. Hij won eerder drie dub- beltitels, waarvan tweemaal de Australian Open met zijn land genoot Fabrice Santoro. Op het grand-slamtoemooi in Mel bourne haalde hij in 2002 ook nog eens de finale, net als dit jaar op Roland Garros. „Eind vorig jaar," stelt Llodra, „heb ik een goed gesprek gehad met mijn coach. Die zei dat ik best goede resultaten kan boe ken in het enkelspel. Dat was vorig jaar niet gelukt, ook door het overlijden van mijn moe der. Het was moeilijk om me op tennis te concentreren." Dit jaar is dat anders. Llodra haalde in januari al de finale in Adelaide, die hij verloor van Dominik Hrbaty. Het bereiken van de vierde ronde op Roland Garros, notabene in zijn ge boortestad, was helemaal goed voor zijn zelfvertrouwen. Veel tijd om te genieten had Llodra niet. Met Coria stapte hij gistermiddag al in een privé-jet van de organisatie, die de twee zo snel mogelijk naar Londen moest brengen. De twee finalis ten moeten vandaag alweer aan de bak op Wimbledon. Llodra tegen zijn landgenoot Cyril Saulnier, Coria tegen de Zuid- Afrikaan Wesley Moodie. Eén ding is zeker, volgend jaar keert Llodra terug op het dan waarschijnlijk betere Rosma- lense gras. „En als het nodig is krijgt hij weer een wildcard," belooft Hunze. rosmalen/gpd - Eerlijk lijk: de internationale wereld had Mary Pierce afgeschreven. The Body steeds meer body, haar ties werden minder en n Maar zaterdagmiddag re het vrouwentoernooi vai malen. Vanuit het niets. De tijd vliegt, maar in de van het vrouwentennis allemaal nog net een sneller te gaan. Wie zich nog de laatste van Martina Hingis, 23 j 1 pas? Of van Steffi Gi tijdgenoten van Mary De Frangaise zorgde in voor opschudding mei eerste grand-slamtitel ii j bourne. Een nieuw fem leek geboren, maar Pien de hooggespannen verw gen niet waarmaken. Nil tenminste. Als een kat met zeven ontworstelde ze zichzelh juk van haar tirannieke overleefde ze tal van bitu en wisselde zij net zo va trainer als van onderbroi onwaarschijnlijke bracht haar in 1997 oj tot in de finale van de li an Open, maar ven werd het weer stil. Pas dl later diende een nieuwe tie zich aan: Pierce wonpo' gen land de finale op Garros. Het was haar laafw tel. Tot zaterdagmiddag, gras van Rosmalen, Pierce meldde zich vorig u met griep op de Braban ge den. Maar de 29-jarige se bleef proestend op dt in Na overwinningen op bi va den middenmoters als rk di, Kirilenko en kwait tv Kremer schudde ze zal er morgen eerst sub he Krasnoroutskaja van zich v later op de dag, in de fin 'f Tjechische gravelspecialifa ra Koukalova met 7-6 en ej baas te blijven. U\ dt irl Coureur wint ondanks zware crash van broer Ralf iNDiANAPOLis/ANP - Michael Schumacher moet van staal ge maakt zijn. Negen ronden reed hij op de Motor Speedway van Indianapolis langs het wrak waarin zijn broer Ralf opgeslo ten zat na een huiveringwek kende knal tegen de betonnen muur. Via de boordradio hoor de hij dat Ralf weinig mankeer de, 100 procent vertrouwen deed hij het niet. Michael (35) werd tijdens de ra ce om de Grote Prijs van de Verenigde Staten constant op de hoogte gehouden over het welzijn van zijn jongere broer. „In gedachten was ik bij Ralf. Ik reed op de automatische pi loot" Het belette de kopman van Ferrari niet zijn achtste ze ge in negen races in dit seizoen te behalen. Met 2,9 seconden voorsprong op zijn ploeggenoot Barrichello triomfeerde hij voor de derde keer in Indianapolis. Het was zijn 78ste zege in 204 races. De zesde dubbelslag van Ferrari dit jaar werd ingeluid door Bar richello. De Braziliaan verover de voor de tiende keer in zijn loopbaan de polepositie. Lang lag hij niet aan kop. Hij werd in de tweede ronde al gepasseerd door Schumacher. Daarvoor was de safety car al voor de eer ste keer uitgerukt. In de eerste bocht na de start caramboleer den vier wagens op elkaar. Kort daarna verloor de Span jaard Alonso een achterwiel van zijn Renault en ramde frontaal de betonnen muur. Hij stapte ongedeerd uit zijn bolide. In de tiende ronde verloor Ralf Schu macher in bocht 13 de macht over het stuur van zijn Wil liams. Met 320 kilometer per uur spinde hij om zijn as en knalde met zijn achterkant te gen het beton. De jongste Schumacher (28) had een beschermengel in zijn wagen. Het wrak kwam midden door Giel Hendrix Rotterdam - Eigenlijk had Gert- Jan Bruggink helemaal niet wil len starten in de Grote Prijs van Rotterdam. Hij had eerder een beetje de pest in omdat bonds coach Bert Romp hem, en Al- bert Zoer, nog eens in actie wil de zien. Want Romp worstelde nog met de vraag wie hij als vijfde ruiter moet meenemen naar het CHIO van Akén over een maand. Dat probleem heeft Bruggink in elk geval opgelost voor Romp. De 23-jarige dorpsgenoot van Jeroen Dubbeldam bleef twee keer foutloos en schreef daar mee gistermiddag de Grote Prijs op zijn naam. Voor het eerst sinds 1988 (Jos Lansink met Felix) stond weer eens een landgenoot op de hoogste trede van het podium in Rotterdam. Romp voegde gisteren aan de felicitatie aan Bruggink ook maar meteen de uitnodiging voor het concours in Duitsland toe. Daar komen de gebroeders Wim en Gerco Schroder, Leo pold van Asten en Eric van der Vleuten in de landenwedstrijd in actie en moet Bruggink 'ho pen' op een offday van een van zijn landgenoten. Dat laatste klinkt een beetje on sportief, maar als het gaat om een plek in de olympische ploeg zijn landgenoten even el- kaars concurrenten. „Zaterdag avond heb ik nog samen met Albert naar het voetballen zit ten kijken en na afloop zei ik te gen nog tegen hem: 'Morgen zijn we eikaars concurrenten'. We hebben aan de bar nog een tijdje zitten filosoferen over on ze kansen." Bruggink liet vorige week in een interview al weten dat hij ge noeg heeft bewezen met zijn ruin Joel. „Ik weet ook wel dat anderen dat ook roepen, want uiteindelijk vecht iedereen voor zijn eigen hachje. „Maar ik wil de het toch even kwijt vorig week." Nadat hij vrijdag in de landen wedstrijd al de beste Nederlan der was geweest, rekende hij vast op die vijfde plek voor Aken. En toch moest hij giste ren weer aan de bak, al had hij zijn paard liever willen sparen. „Daar baalde ik wel een beetje van", gaf hij na afloop toe. „Wat moet ik nou nog meer be wijzen?" Na zijn eerste foutloze rit reed hij als een volleerd rodeorijder met losse handen een kleine ereronde. De opluchting spatte van zijn gezicht. Die was ook gedeeltelijk ingegeven door de wetenschap dat het beste paard van Zoer, zijn enige concurrent voor die plek, geblesseerd op stal moest blijven. „Ik had me met die uitspraken in het interview toch extra on der druk gezet. Ik was da dolblij dat ik zonder prol idi rond kwam. Toen wist ik dat ik naar Aken zou moj „]J Na zijn 'nul rondje' in de ge zocht Bruggink evenc op van de ridersclub, wa 53 gulzig een glas water naa nen gooide. Daarna beki op een tv-scherm de ver 1,7 gen van zijn concurrente 1:( fieten het allen afweten fy, leverde het 'verplichte mertje' ook nog eens eet premie op van 23.000 ei „Natuurlijk mooi meege men", glunderde de win r0 later. „Maar daar ging hi daag niet om, was niet b rijk. Ik wilde naar Aken me dat met de tiende pi lukt was, had ik daar ooi mee gehad. Ik heb er voi ook gereden. Het is een '(ji dig evenement en daaro u> de ik er nu ook weer hee Met een snelheid van 320 kilometer per uur spint de bolide van Ralf Schumacher. Foto: Reuters/Pool op de baan tot stilstand. Ver binding over de autoradio was niet meer mogelijk. Minuten lang zat Schumacher gevangen in zijn cockpit. Circuitartsen hadden acht minuten nodig om hem er uit te helpen. Met een lichte hoofdknik maakte hij de helpers duidelijk dat hij bij be wustzijn was en in staat was zich te bewegen. Negen ronden reed zijn broer Michael achter de safety car langs het wrak. „Toen hij zo lang in de wagen bleef zitten, begon ik me zorgen te maken", gaf de kopman van Ferrari toe. „Via de radio hoorde ik dat hij weinig mankeerde, maar gelo ven deed ik het niet. Ik dacht dat ze me gerust wilden stellen. Pas toen de berichten over zijn toestand positief bleven, viel er een last van me af." Na twaalf minuten werd Ralf op een brancard naar het Medical Center op de Speedway ver voerd. Daar bleek dat hij er als een wonder met lichte kneuzin gen in zijn rug van af kwam. Voor nader onderzoek werd hij per helikopter naar een zieken huis in Indianapolis overge bracht. „Hij heeft veel pijn", verklaarde staleigenaar Frank Williams na een eerste contact. „Last van zijn maag, kneuzin gen over zijn hele lichaam maar geen botbreuken. Hij zal wel een paar dagen in het zieken huis moeten blijven." Na de hervatting van de race slaagde Michael Schumacher er in de huiver van zich af te schudden. Hij concentreerde zich op de race waarin hij al leen bedreigd werd door zijn ploeggenoot Barrichello, de winnaar van 2002 in Indianapo lis. De twee Ferrari's vochten voor 120.000 toeschouwers een hartstochtelijk duel uit waarbij Schumacher de deur voor Bar richello gesloten hield. Ver ach ter beide Ferrari's werd de Ja panner Takuma Sato in een BAR-Honda derde. schijndel/anp - De Belg Nick Nuyens zag in de slotrit van gisteren - gewonnen door zijn landgenoot Nico Eeckhout - zijn zege in de Ster Elektrotoer niet meer in gevaar komen. De 24-jarige Belgische wielrenner legde de basis voor zijn zege zaterdag in de Ardennen, waar Michael Boogerd in zijn jacht op de leiderstrui de verkeerde weg in reed. Dat moment kostte de Hagenaar misschien wel de eindzege in de Nederlandse ritten koers, die dit jaar mocht pronken met een keur van grote namen. Het Belgische su pertalent Tom Boonen (twee ritzeges) be reidde zich voor op een mogelijk spraak makend optreden in de Tour, terwijl de Spanjaard Oscar Freire in de Elektrotoer zijn hoop op een optreden in Frankrijk zag vervliegen. De sprinter van Rabobank ondervond te veel last van een 'derde bal' - een pijnlijke onsteking aan het zitvlak - en is inmiddels geopereerd. De ploegleiding beraadt zich over een opvolger. „Het is de keus tussen een sprinter of iemand die de klassements renners kan ondersteunen", zei Frans Maassen gisteren. „Het wegvallen van Os car is een streep door de rekening. Hij is ie mand die Petacchi kan kloppen. Geen drie keer, maar wel één keer." Ook Michael Boogerd kwam naar de Ster Elektrotoer met de Ronde van Frankrijk in zijn achterhoofd. De Hagenaar liet de Dauphiné Libéré schieten omdat zijn vrouw die week was uitgeteld en werkte als kersverse vader in de Limburgse en Arden- se heuvels naar zijn Tourvorm. Zaterdag zette hij op 55 kilometer van de streep in La Gileppe zijn aanval in op de leidende posi tie van Boonen, die de Hagenaar moest la ten lopen. Boogerd achterhaalde de ene na de andere vroege vluchter, maar reed zonder een be geleidende auto of motor kort voor zich verkeerd. „Ongelooflijk, in plaats van dat juryleden zich druk maken over een bidon die je onderweg aanpakt, kunnen beter met dit soort zaken bezighoi wil ze niet allemaal over één kam maar sommigen snappen er niets 'i veiligheid van de renners wordt vei Vrijdag was Boogerd al initiatiefnel een neutralisatie nadat een auto op loton was ingereden. Boogerds ritme stokte, Nuyens blei vooruit en kon zo de leiderstrui f| ploeggenoot Boonen overnemen. D was voor landgenoot Nico Eeckhou hele dag voorop reed met de Nedei Bobbie Traksel en Alain van Katwij^ ens hoefde in de vlakke rit alleen m consolideren en boekte het grootstij5 uit zijn loopbaan. Maar de Belgisch oen bij de beloften van 2002 had et 10 jaar al gemerkt dat hij goed bezig voorspraak van Paolo Bettini ben nomen in de ploeg voor Milaan-! en Luik-Bastenaken-Luik. Zo'n we ner die je aanbeveelt, dat is toch pr^

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 4