irnm Levenslang en tbs voor Lucy de B. Dpen dag BINNENLAND Migrant moet 2000 woorden Nederlands kennen Op ónze sloffen! Veel 'bolletjesslikkers' zitten onschuldig vast Wellink (DNB) vindt WW te royaal Eindexamen met kerst en in juni van tilVI.'iUiWlli Bestuur LPF weer in crisis gedompeld Vluchtelingenkamp in het klein j leinnaam Bot gekaapt Activist bedreigt Verdonk met de dood Met plezier naar school Straf in hoger beroep zwaarder Kartell en kunststo bij Van Til 'Libidoverhogen.de kruiden blijken gevaarlijke nep-viagra WÊÊÊÊÊKHÊÊÊKÊÊÊÊM Last Minute Leiden 25 juni kte leerling tigt leraar gen 17-jarige leerling Nassau College in As- gedreigd een leraar 1 schieten toen hij te ho- g dat hij gezakt was. De is gearresteerd. De poli jlde zaak hoog op. gen die te horen krijgen tzakt zijn, roepen mis- dj (gl vaker iets, maar in et| Iwaren er aanwijzingen ar, edreiging serieus te ne- |dus een politiewoord- ib< ra, re pakt trand aan ent s 01 .De gemeente Alm ere is hard optreden tegen to eseksorgieën op het lo- n,i erstrand. Parkeerplaat- v« den 's avonds afgeslo- is: politie gaat meer sur- i, en de boetes op seks itenlucht gaan omhoog iO euro. Al jarenlang e'j lachten over openlijke Ira, het strand, waar ook m innen met kinderen ko- ere i gewone recreanten 01 alleen noodgedwon- loj is toeschouwer, maar itoi irden mensen ook op- 'Ni g benaderd met oneer- ing jrstellen. we groene platteland le i - Een inwoner van de te Eibergen heeft een ape weg voor het platte- ilacht. De zogeheten jweg heeft letterlijk een atje, omdat er in het as- stroken grasbeton zijn waar gras doorheen )e driepadsweg haalt lid uit het verkeer en indien beter in het zegt bedenker zaterdag igjuni 2oo4 den haag/gpd - Het partijbe stuur van de LPF is opnieuw in een crisis gedompeld. LPF-Ka- merlid Van As wil het driekop pig bestuur vandaag tijdens een ledenvergadering in Rotterdam tot aftreden dwingen. Hij zegt daarvoor de steun van zeker 853 leden te hebben. Fractielei der Herben probeert de be stuursleden intussen zover te krijgen dat zij vrijwillig plaats- melken. Volgens Van As moet er een volledig nieuw bestuur komen. „Wat er nu zit, dat zijn de knechtjes van Ed Maas, de oud voorzitter. Ze zijn incompetent. Er wordt meer geld uitgegeven dan er aan subsidie en contri butie binnenkomt, zodat nu zelfs surséance van betaling dreigt. Zo kan het niet verder." Op de LPF-website slaan de be stuurders de Jong, Both en Van Dillen keihard terug. Volgens de drie is de administratie op orde, is Van As een onruststoker en zou hij bovendien hebben ge tracht fractieleider Herben af te zetten. Van As noemt dat laatste 'com plete onzin'. Het Kamerlid: „In de fractie is alles op orde. Dat het bestuur dit soort waanzin op het internet gooit, zegt al voldoende. Jammer dat er nu weer gedoe is, maar ze moeten plaatsmaken." den haag - In het Haagse Madurodam is gisteren een miniatuur vluchtelingenkamp geopend. De Stichting Vluchteling verrichtte de ope ning. Foto: ANP/Robin Utrecht ire accijns I van de baan s - De accijns op diesel rlopig niet omhoog, iretaris Van Geel (mi- inciert zijn plannen schoner verkeer in zijn eigen begroting, zo isteren na afloop van de se ministerraad weten. Iel wil via een subsidie jiteren van roetfilters in jilo's stimuleren. Ook k van biobrandstof rden bevorderd. aar voor i-fraude ■De tweede verdachte unvangrijke fraudezaak in heeft gisteren van de uk in Almelo een cel- i vier jaar gekregen. De ift het verzekeringscon- nen met een voormalig el directeur van Aegon joenen euro's opge- rder al veroordeelde de ik de gewezen direc- tot vier jaar cel. ichte van ermoord vrij !- De Utrechtse recht- ieft gistermiddag een eman uit Utrecht vrij en van doodslag op de dove peuter Abdel. De ;edove moeder van het erd vrijgesproken van lingrijpen bij mishande lt openbaar ministerie en de man 8 jaar cel ge- 1 Igens de rechtbank is er v ettig en overtuigend be lde man het kind heeft slagen. AC - Een domeinkaper isteren op benbot.nl een tpagina geopend. Bot is ind september vorig jaar tvan buitenlandse za- mei van dit jaar heeft foijfje in Deventer het I ten vastleggen. Vorige Ate minster Verdonk onlijke domeinnaam n groep studenten die adres een protestpagina nnen. goedmagnaat 'ije voeten dam - Vastgoedmagnaat kP. is inmiddels weer 'voeten. P. werd enkele geleden aangehouden. estatie vloeide voort uit S lerzoek dat de politie Br de liquidatie van dhandelaar Willem ti stellen betrouwbare n. P. zou overigens niet i verdacht van betrok- dbij deze moord. (advertentie) den haag/gpd - Buitenlanders die zich in Nederland willen vestigen moeten minimaal 2000 woorden Ne- derlands kennen. Dat geldt ook voor migranten die hier al jarenlang zijn en de Nederlandse taal niet spre ken. Dat staat in het advies 'normering Inburgerings- examen' van een commissie onder leiding van com missaris van de koningin in Zuid-Holland, Franssen. Voor zogenoemde 'oudkomers' van boven de vijftig jaar wil de commissie de lat lager leggen, omdat velen van hen analfabeet zijn. Zij hoeven geen 2000 woorden te kennen, maar moeten het Nederlandse alfabet leren en daarnaast enige schrijfvaardigheid. Oudkomers bo ven de 50 die geen sollicitatieplicht meer hebben, moeten helemaal worden vrijgesteld van taalles. Het advies wijkt daarmee af van de kabinetsplannen. Minister Verdonk (vreemdelingenzaken) van justitie wil alle oudkomers, dus ook de oudere, verplichten een inburgeringsexamen doen. Alleen als ze met diploma's kunnen aantonen dat ze al ingeburgerd zijn, worden ze uitgezonderd van de inburgeringspUcht De commissie-Franssen koppelt inburgering aan solli citatieplicht. Wie moet solliciteren, moet ook inburge ren. Wie niet hoeft te solliciteren hoeft niet naar taalles, al moeten ook deze mensen worden aangemoedigd deel te nemen aan de samenleving. Naast het leren van de Nederlandse taal moet de in- burgeraar in zijn eerste levensbehoeften kunnen voor zien en zich kunnen redden bij instanties. Het inbur geringsexamen is geen doel op zich, maar moet ertoe bijdragen dat de migrant aan de samenleving kan deel nemen. Het examen moet bestaan uit een schriftelijk centraal en een mondeling deel. Zowel nieuwkomers als oudkomers moeten de taalcur sus in principe zelf betalen. Franssen vindt dat de overheid wel verantwoordelijk is voor een degelijk aan bod van cursussen. den haag/gpd - Een op de vijf personen die op Schiphol vast zit op verdenking van cocaïne smokkel, blijkt onschuldig. Het gaat om mensen die door de marechaussee worden aange zien voor bolletjesslikker, en die hun onschuld vervolgens moe ten bewijzen door driemaal te ontlasten zonder drugs uit te poepen. Sinds de invoering van de strengere controles op de luchthaven, is dat al 365 perso nen overkomen. De controlerende marechaus- Minister Verdonk met aan haar zijde een beveiligingsman. Foto: ANP/Jasper Juinen den haag/gpd - Minister Ver donk (vreemdelingenzaken) is met de dood bedreigd in een telefoontje aan Radio Noord- Holland. Een man die zich 'een woordvoerder' noemt van de actiegroep Section Eight, zei dat er een 'serieuze aanslag' op de minister volgt, als het asielbe leid niet wordt teruggedraaid. Hij zegt te spreken namens de twee vrouwen die afgelopen woensdag in Amsterdam wer den opgepakt, nadat zij Ver donk met ketchup hadden be smeurd. De twee vrouwen ne men echter nadrukkelijk af stand van het telefoontje. De man stelt dat er voor de ac tie voor ketchup is gekozen, omdat ketchup de kleur heeft van bloed. De actie is volgens hem een laatste waarschuwing. „We geven de staat nu nog de mogelijkheid om tot actie over te gaan. Anders moeten wij an dere stappen gaan nemen." Op de vraag of daarmee een moordaanslag wordt bedoeld, zoals bij Fortuyn, zegt de man 'niets te kunnen uitsluiten'. „Nederland heeft blijkbaar nog niet genoeg geleerd." De twee vrouwen die woensdag werden aangehouden zijn inmiddels door de rechter-commissaris weer op vrije voeten gesteld. Ze moeten volgende week voor de rechtbank verschijnen. De ministers Donner (justitie) en Remkes (binnenlandse za ken) moeten zich dinsdag in de Tweede Kamer verantwoorden voor de vrijlating De LPF vindt dat justitie en politie geblun derd hebben. LJPF-leider Her ben: „Het is moeilijk te begrij pen dat men blijkbaar niets van de gebeurtenissen rond For tuyn heeft geleerd." Het Openbaar Ministerie in Amsterdam is 'niet blij' met het feit dat de vrouwen voorlopig zijn vrijgelaten. Als ze volgende week bij de rechtbank niet ko men opdagen, kunnen ze alleen bij verstek worden veroordeeld. Ze opsporen heeft weinig zin, want van de vrouwen zijn geen identiteitsgegevens bekend. „We hebben vingerafdrukken en beeldmateriaal, maar als ze niet verschijnen op de zitting zullen ze nog een keer tegen de lamp moeten lopen." Pas dan kan de straf worden uitgevoerd. den haag/gpd - In Nederland worden op grote schaal illegale erectiepillen verkocht die ge vaarlijk kunnen zijn voor de ge zondheid. Via internet en in sauna's en smartshops gaan 'li- bidoverhogende kruidenmeng sels' over de toonbank, die het zelfde chemische bestanddeel als Viagra bevatten. Viagra is officieel alleen op dok tersrecept verkrijgbaar en heeft bijwerkingen. De Inspectie voor de Gezondheidszorg heeft bij twee distributeurs invallen ge daan. De erectiepillen zijn door hun sterke effect in korte tijd popu lair geworden. De illegale be standdelen zijn ontdekt in tests van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM), in opdracht van de Voedsel en Waren Autoriteit (VWA). De VWA trof de nepvia- gra aan tijdens de controle van (advertenties) Op vaderdag is IKEA Amsterdam open voor alle coaches van Nederland. Zondag 20 juni van 10-17 uur. ALLEBYsloffen, oranje 2.50 Ma t/m Vr 10 - 21 uur. Za 9 -18 uur. 0900-235 45 32 (0.10/min.) www.IKEA.nl ItKli amsterdam/anp - De werkloos heidsuitkeringen zijn te hoog en worden te lang verstrekt. Ook is de ontslagbescherming van werknemers in vaste dienst in Nederland te hoog. Dat zorgt er mede voor dat de werkloos heid oploopt, zei president Wellink van De Nederlandsche Bank (DNB) gisteren op een bij eenkomst van de Nederlandse Vereniging voor het Onderzoek van Arbeidsverhoudingen. In Nederland krijgt een werkne mer in het eerste jaar een uitke ring van 70 procent van het laatst verdiende loon, tegen 50 procent in andere landen. Een royale WW vermindert het aan passingsvermogen van de eco nomie. Hoe langer de uitkering duurt, hoe groter de kans bo vendien is dat de werkloze zijn vaardigheden kwijt raakt. En Particulier Middelbaar Onderwijs www.vrijbergen.nl den haag/gpd - Eindexamenkandidaten van middelbare scholen moeten op meerdere mo menten in het jaar kunnen meedoen aan een centraal eindexamen. Dat stelt minister van der Hoeven (onderwijs) voor in een plan voor de toe komst van het voortgezet onderwijs. Volgens haar moeten leerlingen worden ontlast door hen de mogelijkheid te bieden niet alle eindexamens in dezelfde periode af te leggen. „Leerlingen die den haag/gpd - De Haagse ver pleegkundige Lucy de B. is giste ren in hoger beroep schuldig be vonden aan de moord op zeven patiënten en drie pogingen tot moord in drie Haagse ziekenhui zen. De 42-jarige vrouw werd door het gerechtshof in Den Haag veroordeeld tot levenslan ge gevangenisstraf en tbs met dwangverpleging. De opgelegde straf is zwaarder dan het eerdere vonnis van de rechtbank. Die veroordeelde De B. vorig jaar tot levenslang voor het vermoorden van vier pa tiënten en drie pogingen daar toe. De verpleegkundige teken de toen hoger beroep aan om dat ze volhield onschuldig te zijn. Het OM ging ook in appèl omdat het De B. schuldig acht te aan meer dan vier moorden. Het gerechtshof bleek dat te onderschrijven. Lucy de B. was zelf niet meer aanwezig in de rechtszaal toen mr. Von Brucken Fock na 2,5 uur het uiteindelijke vonnis uit sprak. De verdachte verliet de zaal na een halfuur op het mo ment dat ze schuldig werd ver klaard aan de moord op baby Amber Zuiderwijk. Ze stond op, greep naar haar hoofd en riep huilend en verongelijkt uit: „Ik hoef het niet meer te horen. Ik vind het wel goed zo." De zes maanden oude Amber was het laatste patiëntje van De B. Het kind stierf op 4 septem ber 2001 tijdens een nacht dienst van De B. aan een over dosis digoxine, een medicijn te gen hartritmestoomissen. Haar dood leidde eind 2001 tot een diepgravend onderzoek naar andere onder verdachte om standigheden overleden patiën ten van de verpleegster. Uitein delijk werden De B. dertien moorden en vijf moordpogin gen ten laste gelegd. Het hof sprak haar in acht gevallen vrij. Hoewel De B. door het justitieel psychiatrisch onderzoeksinsti tuut in Utrecht, het Pieter Baan Centrum, volledig toereke ningsvatbaar is verklaard, kreeg ze gisteren toch tbs opgelegd. Von Brucken Fock maakte er geen geheim van moeite heeft met de conclusie van het Pieter Baan Centrum. Om te voorko men dat ze na een eventueel gratieverzoek onbehandeld zou kunnen terugkeren in de maat schappij legde hij naast levens lang ook tbs op. (advertenties) I vrijdag 25 juni 18.00 - 21.00 uur Haagse Hogeschool het perspectief sees verdenken de reiziger op grond van een bagagecontrole en een daaropvolgend gesprek. Onschuld bewijzen duurt ver volgens minstens dagen, want gebeurt op basis van de ontlas ting van de betrokkenen. Het ministerie van justitie hoopt dat het probleem vanaf volgende week is verholpen. Dan wordt op Schiphol een bodyscanner neergezet, waar mee op een beeldscherm te zien of iemand bolletjes in zijn binnenste heeft of niet. KTJV -w www.haagsehogeschool.nl Opzienbarende toepassingen met kunststof vormen de signatuur van het Italiaanse designhuis Kartell. Verwonder u over het model Ero|S| van de spraakmakende ontwerper Philippe Starck. De organische eivorm lijkt het licht te willen omhelzen. Licht en comfortabel op een voet met vloerbasis, pootjes of zwenkwielen. smartshops. Geneesmiddelen mogen alleen op recept van de dokter via apotheken worden verkocht. De inspectie voor de Gezond heidszorg (IGZ) controleert dat en heeft inmiddels beslag ge legd op de voorraad van twee distributeurs van illegale erec tiepillen en tegen hen proces verbaal opgemaakt. De fabrikanten moeten van de IGZ het publiek middels adver tenties in kranten van de bij werkingen op de hoogte stellen. Het OM onderzoekt of de distri buteurs worden vervolgd. De pillen zijn te koop op inter net en in een groot aantal Ne derlandse smartshops en sau na's. Ze zijn vooral populair on der homo's. De lijst met adres sen waar Libidfit verkocht wordt is een van de best gele zen artikelen op de site van de Gaykrant. Noorderkade 1038 1823 CJ Alkmaar Telefoon (072) 5112760 Volg de borden QEigen parkeerterrein Openlngstl|den: Ma-0i-Wo: 9.30-17. Do-Vr: 9.30-21.00 11 Za: 9.30-17.30 uur Zondags gesloten -f designcentrum daardoor blijft de werkloosheid weer langer op een hoog ni veau, beweert Wellink. Volgens hem zal de druk toene men om soepeler regels te ma ken voor de arbeidsmarkt. Daar zorgen ook buitenlandse inves teerders voor. Die verplaatsen desnoods de productie naar el ders wanneer de lonen en de arbeidsmarkt daar gunstiger zijn. de stof van een bepaald vak al beheersen, moe ten daar bijvoorbeeld al in december eindexa men in kunnen afleggen. Zo kunnen ze zich de rest van het schooljaar concentreren op de vak ken waar ze minder goed in zijn." Het invoeren van meerdere momenten in het laatste school jaar waarop in een vak examen kan worden ge daan, vergt nog heel veel organisatie, erkent de minister. Zoveel studenten zoveel talenten Geslaagd? Ideale tijd voor je definitieve studiekeuze. Doe een studiekeuzetest, bezoek je favoriete opleiding en ontdek Leiden als studentenstad. Universiteit Leiden www.studereninleiden.nl 071 527 11 11

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 31