SERVICE sprinters Boerenkaaskoek WtëËSÊSNÊÊÊÊÊKË Cryptogram Dé oplossing voor uw zoektocht! HDC160 vrijdag l8 juni 2oo4 CD VAN DE DAG Genre: funk/pop Boris Rely On Me BMG 82876 630372 Opeens heb je het! In Special, een Jealous Guy (Lennon)-achtige smeekbede, zingt Boris als een buitenechtelijke zoon van Frankie Miller - de Schotse torch-singer wiens vlam te snel gedoofd is. Zelfde timing, zelfde frasering, zelfde 'hier ben ik'-houding. Bij een echt talent mag het niet uitmaken hoe hij omhoog komt, maar de ze Idols 2004-winnaar zal zich nog vaak moeten verantwoorden voor zijn 'shotcut' naar de top. Voor het overige kan deze geboren blue eyed-soulsinger terugslaan met de onmiskenbare kwaliteit die hij op dit debuutalbum laat horen - de plaat steekt met kop en schouders uit boven alles wat door andere Idols-deelnemers is op genomen. Dat heeft drie redenen. Ten eerste de intensiteit van zijn stem. Luister naar zijn prachtige cover van Donny Hathaway's ver sie van de evergreen For All We Know. Twee: het materiaal kan op enkele uitzonderingen na de toets der kritiek weerstaan, ook als het zelf geschreven Wasting Time) is. En drie: Boris heeft samen gewerkt met studioklanten die wat extra's toevoegen (Glenn Cor- neille, Relax). Veelbelovend debuut. BOEK VAN DE DAG Genre: essay Arthur Miller Over politiek en de kunst van het acteren uitg. Vassallucci Prijs: €10,00 De eerste acteur die president werd van de Verenigde Staten is vo rige week vrijdag begraven. Maar deze Ronald Reagan, de manne tjesputter die tijdens de jaren tachtig van de twintigste eeuw het einde van de Koude Oorlog mede vorm gaf, was niet de eerste pre sident die zich met acteren bezig hield. Volgens toneelschrijver Ar thur Miller (89) is iedere Amerikaanse president acteur gebleken. In zijn essay Over politiek en de kunst van het acteren toont de schrijver, hier vooral bekend van zijn klassieker Dood van een han delsreiziger aan, dat het politieke acteren in de loop der jaren steeds verder is doorontwikkeld. Was er in het begin van de twin tigste eeuw nog sprake van groots en meeslepend toneelspelen, dat goed kon worden doorzien door het publiek, de komst van te levisie heeft ervoor gezorgd dat de kiezer geen onderscheid meer kan zien tussen fictie en werkelijkheid. Volgens Miller is dat een hele gevaarlijke ontwikkeling. KOKKERELLEN Voor ca. 15 stuks Ouderwets gerecht uit het groe ne hart van Holland, waar de beste boerenkaas wordt ge maakt. Het gerecht is er waarschijnlijk al heel lang bekend en werd voor de komst van de aardappel in onze stre ken uitgevoerd met verschillende knollen- en wortelsoorten. Vandaag smaakt de kaaskoek ons uitste kend bij een glas koele droge witte wijn. Ingrediënten 800 g nieuwe aardappe len; 1 grote gesnipperde ui; 2 teentjes knoflook, gesnipperd; 5 grote eieren; zout; witte peper uit de molen; 150 g geraspte belegen (of nog oudere) boeren Goudse kaas; ca. 2 el (zonnebloem) olie; 6 - 8 el droog kruim van witbrood. Bereiding Schil de aardappelen en rasp ze grof en laat ze uitlekken. Druk er na ca. 3 minuten met de platte hand nog zoveel mo gelijk vocht uit. Klop in een kom de eieren los. Schep geraspte aardappelen, ui en knoflook erdoor. Voeg zout, peper en de geraspte kaas er aan toe. Bekleed een bakplaat met bakpa pier en bestrijk het bak papier met een kwastje met olie. Strooi de helft van het broodkruim er over. Strijk vervolgens het aardappelmengsel er zo gelijkmatig mogelijk over uit. Strooi de rest van het broodkruim er over. Bak de koek in ca 30 minuten goudbruin en gaar in een voorverwarm de oven op 160 graden C. Laat de koek na de aange geven tijd nog 10 minuten in de uitgeschakelde oven staan. Verdeel de koek daarna in 15 of meer brokken. Presentatie Dien de kaaskoek -brokken op een met een (papieren) servet beklede schaal op. Strooi er eventueel wat fijngehakte (blad) peterselie over.. Hans Belterman VERKEERSCONTROLES De verkeerspolitie controleert in het hele land of de automobilis ten zich houden aan de voorgeschreven maximum-snelheden. Een aantal controles wordt dagelijks uitgevoerd: op de A2 tussen knooppunt Amstel en knooppunt Oudenrijn en de A2 tussen Ou denrijn en de brug Zaltbommel. Vandaag wordt er ook gecontro leerd op de A27 bij Vianen en A76 bij Heerlen. Morgen: A4 bij Leid- schendam en A73 bij Horst. Zondag: A27 bij Eemnes en A28 bij Meppel. Neeislagkans Neerslag-mm HOOIKOORTS Het is dit weekend niet al te warm en tamelijk wisselval lig. De neerslaghoeveelhe den kunnen erg uiteen lopen. maar de condities voor hooikoortspatienten zijn zeker in het westen van het land vrij gunstig. Daarin komt ook weinig verander ing. Els Geen Zuring Matig Hazelaar Geen Rogge Zwak Populier Geen grassen Matig Wilg Geen Eik Geen lep Geen Weegbree Matig Berk Geen Bijvoet Geen Beuk Geen Brandnetels Matig STRIPS Den Haag DE RECHTER door Mr Jesse van Muylwijck BC é£N ï&tcem neweiucAtMM (advertentie) Iets aan te bieden of juist te vragen? Van personeel tot aanhangwagen! Plaats nu uw Sprinter via www.sprintersonline.nl of mail naar sprinters@hdc.nl Tel.: 072-519 68 68 Fax: 072-519 68 69 Horizontaal: 4. Vaatwerk voor bankbiljetten? (7); 5. Familie va brilbeer die voor nakomelingen zorgt (9); 8. Renl in! (3); 9. Het gemeentehuis (4); 10. Erdoor gaan! kent capituleren (6). Verticaal: 1. Wordt geblazen om te vertrekken (7); 2. Een cifl om te knuffelen (9); 3. De vaart waarmee het keerl keer wordt opgediend (4); 6. Aangrijpend moordblÉ 7. Engelse snaar in de slip (6). Oplossing van donderdag: Horizontaal: 1. Talg; 4. trijp; 8. aha; 10. Ali; 11. ore; 13. oa; 15. oer; 16. h 17. gerbera; 20. Sara; 21. zalf; 22. markant; 24. mi; 25. TWA;| 28. sak; 29. rot; 32. pijp; 34. thee; 35. doka. Verticaal: 1. Taco; 2. ah; 3. la; 5. ra; 6. ijl; 7. Pisa; 9. greb; 11. oorarts; 1 zaak; 14. agami; 16. halte; 18. era; 19. Ran; 23. kwal; 24. r 27. nipa; 30. oh; 31. te; 32. po; 33. ijk.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 8