Mooie beloning Sibon voor een goed seizoen Martin Verkerk groeit op gras SPORT Lansink druk in Rotterdam Jan Ullrich zit op schema voor de Tour Michael Boogerd 'goed, maar niet super' al niet op 1 bledon Veel minder sportblessures Coryfeeën in jubileumduel 'Ik begin het een beetje leuk te vinden' Bon niet Tour Leon van Bon heeft zijn iTourdeelname opge- 5 )e renner van Lotto-Do st donderdag in de etappe van de Ster Elek- opgeven wegens een sure. Van Bon moest oorjaar al zes weken jden vanwege een ont- aan de linkerknie. Bij tree in de Ronde van ijk gaf hij afgelopen za- p. Moorsel I standbeeld J! Leontien Zijlaard-van ik Ikrijgt een standbeeld ei, Dat plan is onderdeel aj èstiviteiten die in de se gemeente worden j [en als de wielrenster, ej dig olympisch kampioe- a( dney, na de Olympi- jj. tien van Athene haar beëindigt. Van Moor- ]B al jaren in Rotterdam ra s afkomstig uit Boekei ifl f- 'dl De Spaanse tennisser v [adal heeft zich afge- »rhet grastoernooi van don. De 18-jarige Span- 'd idervindt te veel last van roken botje in zijn voet. v. les van zijn arts speelt op Wimbledon. De j iallen plaats van Nadal igenomen door een iD r. Die neemt het op te- T. Amerikaan Jeff Salzen- le e winnaar van dat duel logstwaarschijnlijk uit ]a tals tweede geplaatste ,jj ran Andy Roddick. ne duurder voorzien IjJ De kosten van de (0 sche Spelen van Athene ,1, eduidend hoger uit dan gj Minister Alogoskoufis ej inciën onthulde in een rQ( intaire commissie dat mi ven ongeveer 6 miljard lt dragen. Dat is 1,4 mil- e[ o meer dan het budget v hene, dat 4,6 miljard eu- d oeg. Oorzaak voor de m erschrijding ligt voor n{ Dtdeel in de loonkos- rijzen dit jaar de pan 3p ege de vele overuren [j bouwvakkers. Ie* inaar sea wi-Deco, de begaafde «international van ■anse afkomst, tekent na lopees kampioenschap Ueen droomcontract bij \ll.Dat heeft de 26-jarige l|lvelder van FC Porto zelf bon bekendgemaakt, ide clubs ben ik eruit", lelmaker weten. Deco leen nog medisch wor- eurd. Inikov golfen -Jevgeni Kafelnikov n nieuwe sportieve m gevonden. De Rus gende week mee aan de ile kampioenschappen ijnland.Terwijl zijn lega's op het heilige Wimbledon hun bal- an, doet de olympisch en van Sydney dat dan ntry Club in Moskou. r kert terug lestuurder ö*M - Hans Blankert, de sar vertrokken voorzitter irtkoepel NOC*NSF, rug als bestuurder in de lij wordt vice-voorzitter Iterdam Basketbal. Te- ordt Blankert, oud-bas- sr, voorzitter van de raad g lies van de club. i' ick Ax naar Iraafschap fl <HEM - De Graafschap 3. atrick Ax van NEC voor lr izoenen gecontracteerd, jarige aanvaller speelde «izoen 1999-2000 al mhalf jaar op huurbasis club uit Doetinchem. Ide eerder voor FC Gro- P en Vitesse. man leidt 'alcheren 1"c - De Duitse wielren- jU Sela Brodtka heeft giste- eerste etappe van de j sagse wedstrijd Ster van L ren gewonnen. De ren- het team Farm Frites- el ivon in Domburg de an het peloton. Debby 0 eld eindigde als tweede. J( 'Beltman, die als derde 'lt ,streeP kwam, nam de >n het algemeen klasse- 'e veroverde onderweg •de bonificatieseconden 1 dtka achter zich te hou- vrijdag 18 JUNI 2004 arnhem/anp - Het aantal bles sures op de Nederlandse sport velden is in de periode 1997 - 2002 gedaald. Datzelfde geldt voor de ernst en de gevolgen van de kwetsuren. In sommige gevallen gaat het om een ver mindering van 20 procent. Dit blijkt uit een landelijk on derzoek, uitgevoerd in opdracht van sportkoepel NOCNSF. Voor de trend worden drie oorzaken genoemd; de verminderde tijdsbesteding aan sport, de in spanningen van bonden en de voorlichting aan sporters. Tussen 2000 en 2002 liepen jaarlijks 1,4 miljoen sporters een blessure op. Het grootste deel, 1,2 miljoen, ontstond acuut. Het leed komt voor 25 procent voor rekening van (veld)voetbal. De relatief hoge letselscore laat zich verklaren door het gegeven dat 13 pro cent van de actieve sporters aan voetbal doet. De conclusie van de rapporta ge, onder de naam 'het totale speelveld' totstandgekomen in samenwerking met de Stichting Consument en Veiligheid en de Universiteit Utrecht, is volgens de sportkoepel dat preventie noodzakelijk blijft. Vooral de aandacht ter voorkoming van enkel- en knieblessures moet worden verhoogd, zeggen de onderzoekers. Verder bleek dat het aantal sporters (7,3 miljoen) gelijk is gebleven in de periode 1997- 2002. Wel is het karakter van de beoefening veranderd. Sporters doen minder aan verschillende sporten en besteden minder tijd aan sport. Wel wordt er va ker in verenigingsverband op getreden. amsterdam/anp - Eddy Pieters Graafland, Rinus Bennaars, Theo van Duivenbode, Hugo Hovenkamp en Beer Kreijer- maat. Voetballers van weleer komen 7 augustus in het Olym pisch Stadion van Amsterdam in actie in een jubileumwed strijd in het kader van vijftig jaar betaald voetbal. Met Johan Cruijff als eregast verschijnen die dag oud-voet ballers van alle clubs die ooit betaald voetbal hebben ge speeld. In een wedstrijd met vijf delen (vijf tijdperken van vijf keer tien jaar) komen ex-voet- ballers uit de eerste divisie uit tegen oud-spelers uit de eredi visie. eindhoven/gpd - Met een contract voor drie jaar op zak spreekt Gerald Si- bon van 'een mooie beloning voor een sterk seizoen'. Gisteren bereikte de spits van SC Heerenveen overeen stemming over een overgang naar PSV. Daar wordt Sibon (30) de vervan ger van Jan Vennegoor of Hesselink, die mag uitzien naar een andere club. Sibon hoorde het nieuws gistermiddag in Zuid-Frankrijk, waar hij vakantie viert. Zijn zaakwaarnemer Rob Jansen regelde in Eindhoven de zakelijke af wikkeling van de overeenkomst. De nuchtere Twent reageerde overeen komstig zijn karakter. Zonder veel emotie in zijn stem zei Sibon: „Ik ben hier heel erg blij mee. Het is een mooie beloning voor een goed jaar." Hij wilde niet spreken van het beste jaar in zijn loopbaan, al is Sibon als voetballer duidelijk tot volle wasdom gekomen bij Heerenveen. „In Enge land heb ik bij Sheffield Wednesday ook een goede tijd gehad, al speelde die zich voornamelijk af in de First Di vision. Wat meer in de anonimiteit, dus." De transfer naar PSV komt als een gro te verrassing. „Toen ik anderhalf jaar geleden naar Heerenveen ging, was ik 29 jaar en tekende voor vier seizoenen. Normaal gesproken zou dat dan de laatste stap in je loopbaan zijn. Nu komt dit op mijn pad. De trainer heeft aangegeven dat hij meer ervaring in zijn ploeg wil hebben. Met Phillip Co- cu en mijzelf komt die er. Ik ben in de loop der jaren ook wel anders tegen voetballen gaan aankijken. Ik zie het als werk. Ik leef ernaar." Met de term 'werk' doelt Sibon op zijn professionele instelling. „Tegenwoor dig is het bij mij zo: ik win liever met 1-0 na een rotwedstrijd dan dat ik zelf lekker speel en de ploeg verliest. Vroe ger wilde ik vooral lekker voetballen. In Engeland is mijn mentaliteit wel an ders geworden." Bij Ajax flopte Sibon een aantal jaren geleden. Toch heeft hij geen last van revanchegevoelens. „Het is niet zo dat ik het ongelijk van Ajax wil laten zien of zoiets. Ik wil gewoon laten zien, dat ik het niveau van PSV aankan." Voor trainer Guus Hiddink is de komst van Sibon vooral van belang omdat hij de as van het team wil versterken. Hij ziet in Sibon een technisch onderleg de, doelgerichte spits, die ook fysiek en mentaal sterk is. De komst van Cocu en Sibon is op merkelijk, omdat die doet denken aan de transfers van 1987, toen Hiddink eveneens een in het buitenland gelou terde linkshalf (Sören Lerby) en spits (Wïm Kieft) naar PSV haalde. Dat sei zoen won PSV de Europacup voor landskampioenen. Hiddink; „Ik ben op zoek geweest naar gelouterde spe lers in de lengteas, daaromheen kan het jonge spul prima functioneren. Si bon is een hele karakteristieke jongen; een spits die goed aanspeelbaar is en waar veel beweging rondom zal zijn. Bovendien is hij niet snel van de kook te brengen. Ik heb niet direct gedacht aan een vergelijking met '87, maar het uitgangspunt is in wezen niet veel an ders dan toen." door Mare Molenaars rosmalen - Martin Verkerk op Wimbledon, dat was altijd zoiets als een atheïst in het Vaticaan. Zonder geloof in eigen kunnen, had hij immers niets te zoeken in de Londense tenniskathedraal. Na twee overwinningen op het gras van Rosmalen lijkt Verkerk bekeerd. „Ik begin dat grasten- nis zelfs een beetje leuk te vin den." Om nu te zeggen dat Martin Verkerk het licht heeft gezien, dat gaat wat ver. Maar de wijze waarop hij gistermiddag op de sprieten van het Autotron afre kende met de als zesde ge plaatste Rus Mikhail Youzhny (6-2, 2-0 opgave) was bepaald indrukwekkend. Hemels, vond ook Verkerk. „Youzhny voelde zich niet lek ker, maar zelfs als hij fit was ge weest, had hij vandaag niet van me gewonnen. Ik zat goed in mijn vel en miste geen bal. Ik nam steeds de juiste beslissin gen en dat is op gras wel eens anders geweest. Dat is mis schien nog wel de mooiste overwinning van vandaag", fi losofeerde Verkerk, die tot voor kort zelfs geen wedstrijd wist te winnen op het door hem ver vloekte gras. „Dat zit toch in je hoofd. Nick Carr, mijn coach, heeft het zwaar te verduren met me in het grasseizoen. Hij moet echt lullen als Brugman om me met een lach op mijn gezicht die baan op te krijgen. Maar ik heb goed getraind, veel| uren gemaakt en gelukkig betaalt zich dat nu uit. Ik had hét zelfs uitstekend naar mijn zin van daag. Ik genoot van mijn'eigen spel." Het evangelie dat Carr predikt, doet wonderen, maar is niet za ligmakend. De boomlange Ver kerk ziet vooralsnog weinig heil in de jaarlijkse bedevaart naar Wimbledon. Ook al moet hij daar met zijn wapens, waarvan de verwoestende service het meest in het oog springt, toch een aardig potje kunnen bre ken. „Ik hoor al jaren dat ik de juiste wapens heb, maar feite lijk heb ik die voor elke onder grond. Maar het is onzin om mij na twee gewonnen wed strijden te bombarderen tot fa voriet op een grastoernooi. Gra vel is en blijft mijn favoriete baansoort. En als je me vraagt wat mijn droom is, dan zal ik zeggen: winnen op Roland Gar ros. Met Wimbledon heb ik niets. Nooit gehad ook." Richard Krajicek had dat ook, totdat hij het toernooi in 1996 won. Verkerk laat zich graag verrassen maar rekent niet op zo'n godsgeschenk. „Ik ben er heilig van overtuigd, dat mocht ik ooit nog eens schitteren in een grandslamtoernooi, dat het in Parijs zal zijn. Maar geen nood, stel dat ik Wimbledon win, dan zal ik met een big smi le die beker in ontvangst ne men, hoor." Mocht dat dit jaar al gebeuren dan zal Verkerk in de eerste ronde moeten afrekenen met de Rus Davidenko, een oude bekende. In mei stonden beide spelers tegenover elkaar in de finale van het toernooi van München. Davidenko won in twee sets. „Ik speelde echt goed in die partij, maar ik verloor wel van hem. Óp Wimbledon werd hij steeds in de eerste ronde uitgeschakeld. Net als ik trou wens. Wat dat betreft kunnen we elkaar een hand geven." Verkerk, die vandaag met de Kroaat Ancic strijdt om een plaats in de halve finale in het toernooi van Rosmalen, houdt moed. Hij is weliswaar nog een groentje in het grastennis, maar beweegt zich steeds soepeler over de zompige zoden. „Ik heb tegen Ancic een oefensetje ge speeld en dat verloor ik maar nipt, met 7-5 in de tiebreak. Terwijl hij toch een echte gras specialist is. Vorige week op Queens bracht hij Roddick nog aan het wankelen. Op Wimble don zijn de banen een stuk be ter dan hier en stuit de bal nog wat hoger. Dat is in mijn voor deel. En als ik met dat lange lijf eenmaal aan het net sta, moe ten ze nog maar zien dat ze me passeren." Raemon Sluiter, die in Rosma len eveneens de kwartfinale be reikte, treft in Londen in de eer ste ronde eveneens een gras specialist. De Rotterdammer is door het lot gekoppeld aan de Zweedse veteraan Jonas Björk- mann, door hogerhand als ze ventiende geplaatst. Sluiter telt zijn zegeningen. „Een pittige loting", zegt hij. „Ik had zo ze ventig namen kunnen noemen van spelers die ik liever had ge troffen." Sjeng Schalken had wel een en geltje op de schouder en begint op Wimbledon tegen de Britse invité Lee Childs. John van Lot- tum opent, indien fit genoeg, tegen de Rus Igor Andreev. Dennis van Scheppingen, die in Rosmalen zijn doortocht naar de kwartfinale zag versperd door een liesblessure én Ar- naud Clement (5-7, 0-1 opgave) bindt de strijd aan met Luis Horna, een gravelspecialist uit de Andes. Ook voor hem geldt: indien fit genoeg. Martin Verkerk serveert in zijn partij tegen Youzhny Foto: ANP Aebersold wint bèrgetappe in Zwitserland Jan Ullrich (rechts) passeert de finish met in zijn wiel Fabian Jeker, de nummer twee in het algemeen klassement. Foto: Reuters/Jean-Ber- nard Sieber linthal/anp - De Zwitserse wielrenner Niki Aebersold heeft gisteren na een lange vlucht van ongeveer 180 kilometer de zesde etappe van de Ronde van Zwitserland gewonnen. De rit over 185,5 kilometer tussen Frutigen naar Linthal was zwaar, met twee forse beklim mingen. De Duitser Jan Ullrich bleef in bezit van de leiderstrui. De Ne derlander Thorwald Veneberg deed ook van zich spreken. De Rabo-coureur eindigde op bijna drie minuten als tweede. Aebersold was de hele dag in touw om zijn ritzege te pakken. Na enkele kilometers verliet hij met landgenoot Roger Beuchat het peloton. Op het eerste vlak ke stuk van 60 kilometer sloten vervolgens Veneberg, de Itali aanse wielrenner Commesso en de Fransman Augé aan bij de tweede vluchters. De renners kregen in deze etap pe twee flinke bergen voor de kiezen, waarbij de Klausenpass met een hoogte van 2224 meter het dak van de ronde beteken de. In de afdaling van de eerste klim was de Fransman Augé de eerste renner die moest afha ken. Later verdween ook Com messo uit de kopgroep. Aebersold bereikte als eerste de top van de Klausenpass. Op cir- nuth/anp - Met de derde plaats in de lastige tweede etappe van de Ster Elektrotoer kon Michael Boogerd in het Limburgse Nüth vrede hebben. Tegen ritwinnaar Tom Boonen was hij in de sprint bij voorbaat kansloos. De kracht voor een vlijmscherpe demarrage ontbrak nog. „Ik ben goed, maar nog niet su per", zei de kersverse vader ruim twee weken voor de Tour. ca 35 kilometer van de streep zei hij zijn metgezellen vaarwel. Beuchat kon het wiel van Vene berg, een 26-jarige Amsterdam mer, niet volgen en werd door de achtervolgende groep opge slokt. In die groep zaten de meeste klassementstoppers, met onder anderen Ullrich. Veneberg hield zijn tweede plaats in het slotge deelte vast. Ullrich kwam als vierde over de streep en was te vreden over zijn vorm. „Ik had niet gedacht al zo ver te zijn", keek de Duitser vooruit naar de Ronde van Frankrijk, het gaat goed en dat stemt mij tevre den." Over een eventuele rondewinst in Zwitserland maakte hij zich niet druk. „Er komt nog een aankomst bergop en er volgt nog een tijdrit. Alles is nog mo gelijk." In het algemeen klasse ment heeft Jan Ullrich zes tellen voorsprong op de Zwitser Fabi an Jeker. Ullrich doet niet de euforisch over zijn vorm, maar in de ploeg van T Mobile heerst voor zichtig optimisme met het oog op de Tour de France. Nooit eerder was Jan (voorheem 'Bol le Jan)' zo afgetraind als op dit moment. De kilo's vliegen er in Zwitserland af. Armstrong is ge waarschuwd. De Ster Elektrotoer beleeft een memorabele editie. De koers die eerder als Ster der Beloften en Teleflextour door het leven ging, is verplaatst van septem ber naar juni en is plots een ideale voorbereiding voor de Ronde van Frankrijk. Boogerd rijdt er zijn eerste wed strijdkilometers sinds Luik-Bas tenaken-Luik en constateerde donderdag in de ruim 200 kilo meter tussen Eindhoven en Nuth dat de vorm eraan komt. „Het was een zware dag, maar ik ben tevreden." Het peloton deed onder andere de Fromberg, Cauberg en Ey- serbosweg aan, bekende hellin gen uit de Amstel Gold Race en geliefd terrein voor Boogerd. Met Boonen in zijn spoor reed hij op de Eyserbosweg naar het op dat moment leidende duo Jens Voigt/Koos Moerenhout toe, de Noor Kurt-Asle Arvesen sloot als laatste aan, waarna het vijftal in Nuth voor de ritzege ging sprinten. De uitkomst - Boonen als snelste - was voor spelbaar. De 23-jarige Belg, woensdag al winnaar van de openingstijdrit, pareerde in de slotkilometer aanvallen van Ar vesen en Boogerd en klopte op de streep Voigt. rotterdam/gpd - Het was gis termiddag zijn eerste rondje als zelfstandig 'zakenman'. En, on danks dat Jos Lansink sinds 1 juni op eigen benen staat en meer aan zijn hoofd heeft dan alleen maar paarden berijden, bleef hij natuurlijk foutloos op de openingsdag van het CHIÖ in Rotterdam. De Nederlandse Belg is eigen baas geworden. Op een steen worp afstand van zijn huidige woning op het domein Zan- gersheide van zijn oude werk gever Leon Melchior wordt de laatste hand gelegd aan het nieuwe thuis van het gezin lansink. Vorig jaar kocht hij het in aanbouw zijnde huis. „Dicht bij mijn werk, want ik was niet van plan weg te gaan bij me neer Melchior." Maar in een paar maanden werd alles anders. Irritaties en BILJARTEN Monte Carlo. Crystal Kelly toernooi. Derde speelronde: Jaspers (Ned) - Van Kuyk (Ned) 50-37 (moyennes 2,173-1,608), San chez (Spa) - Burgman (Ned) 50-27 (2,083- 1,125), Sayginer (Tur) - Blomdahl (Zwe) 50- 18 (2,500 - 0,900), Caudron (Bel) - Ceule- mans (Bel) 50-41 (2,380-1,952) Stand: 1. Jaspers 3-6, 2. Caudron, Sayginer, Sanchez 3-4, 5. Ceulemans, Van Kuyk, Blom dahl 3-2, 8. Burgman 3-0. PAARDENSPORT Rotterdam. CHIO. Springen. Tabel 1,45 m: 1. Zoer(Ned) Lincoln 0-59,85, 2. Guerdat (Zwi) Fortuna des Beuvry 0-63,84, 3. Tacken (Ned) Oscar 0-64,19. Ta bel 1,45 m: 1. Twomey (Ier) Anastasia 0- 68,56, 2. King (VSt) Vereist Camillo 0-67,27, 3. Smolders (Ned) Excuis Rodenburgh's Colo rado 0-68,34. Tabel 1,50 m, progressief: 1. Smith (GBr) Gerry Maguire 44-35,19, 2. Two mey (Ier) Tropicana 44-37,37, 3. Arioldi (Ita) Loro Piana Aramis 44-37,50, 5. Houtzager- /HBC Nena 44-41,10, 10. Zoer/Lowina 43- 57,71. Dressuur. Grand Prix: 1. Schellekens-Bartels (Ned) Gestion Lancet 70,833, 2. Gal (Ned) Gribaldi 70,166, 3. McGivern (GBr) Active Walero 68,291. PRIJSVRAGEN Lucky Day 3429. 7.8.11.12.15.17.23.25.26.30.33.38.39.44. 46.48.61.62.64.70. (Onder voorbehoud van typefouten). TENNIS Rosmalen. Ordina Open, vierde dag. Mannen, 380.000 euro, tweede ronde: Ver kerk (Ned) - Joesjni (Rus/6) 6-2 2-0 opgave Joesjni wegens polsblessure, Clément (Fra/7) - Van Scheppingen (Ned) 7-5 1-0 opgave Van verschil van zakelijke inzichten met Melchior deden hem in april besluiten weg te gaan per 1 september. Twee maanden later is hij al vertrokken. Jos Lansink heeft zeven boxen ge huurd in Ellikom. „Zoiets hoopt zich op en op een gegeven moment is de em mer vol. Dat Melchior de beste paarden wil kopen voor zijn dochter Judy is geen probleem. Dat zou ik in zijn situatie ook doen. Maar hij wilde me laten kiezen tussen de paarden Cu- mano en Corridor. Ik wilde de beste meenemen naar de Spe len in Athene. Zo waren er meer zaken. Op een gegeven moment werd het me teveel en heb ik de knoop doorgehakt. Dramatisch was dat niet. Je weet wanneer je in dienst gaat bij iemand, maar je weet niet wanneer aan zo'n relatie een UITSLAGEN Scheppingen wegens dijbeenblessure, Coria (Arg/1) - Kohlmann (Dui) 6-4 6-2, Ancic (Kro) - Andrejev (Rus) 6-3 6-1. Vrouwen, 140.000 euro, kwartfinale: Medina Garrigues (Spa) - Schaul (Lux) 6-4 6-0, Krasnoroetsjkaja (Rus/8) - Jakovic (SMo) 6-4 6-1, Koukalova (Tsj) - Schett (Oos) 6-4 6-2, Pierce (Fra/3) - Kremer (Lux) 6-4 6-2. Eastbourne. Vrouwen, 500.000 euro. Kwartfinales: Mauresmo (Fra/1) - Maleeva (Bul/8) 6-4 6-3, Hantuchova (Slw) - Sugiyama (Jap/3) 6-1 7-6, Zvonareva (Rus/4) - Sanchez Lorenzo (Spa) 6-3 6-0, Koeznetsova (Rus/2) - Pisnik (Slv) 3-6 6-2 6-3. Nottingham. Mannen, 375.000 euro. Kwartfinale: Srichaphan (Tha/1) Arazi (Mar/7) 6-3 6-4, Johansson (Zwe) Rusedski (GBr) 4-6 7-5 7-6, Soderling (Zwe) - Saretta (Bra) 6-3 6-4, Hanescu (Roe) - Dent (VSt/6) 7- 5 5-5 afgebroken wegens regen, WIELRENNEN Linthal. Ronde van Zwitserland. Zesde etappe, Frutigen - Linthal: 1Aebersold (Zwi) 185 km in 5.04.07, 2. Veneberg (Ned) 2.51, 3. Beuchat (Zwi) 3.00, 4. Ullrich (Dui), 5. Totschnig (Oos), 6. Jeker (Zwi), 7. Del Olmo (Spa), 8. Cioni (Ita), 9. Guerini (Ita), 10. Moos (Zwi) 4.13, 56. Weening 14.14, 71. Den Bak ker 18.03, 82. Löwik 23.30, 83. Voskamp, 95. Hiemstra 27.52, 99. Boven. 112. Hoff-. man. Algemeen klassement: 1. Ullrich 25.50.32, 2 Jeker 0 06, 3. Totschnig 0.25, 4. Cioni, 5. Del Olmo, 6. Guerini 1.00, 7. Camenzind (Zwi) 1.15, 8. Canada (Spa) 1.21, 9. Moos 1.38. 10. Sinkewitz (Dui), 33. Veneberg 20.53, 65. Weening 38.00, 76. Voskamp 46.28, 83. Den Bakker 50.43, 97. Hiemstra 55.29, 98. Bo ven 55.30, 102. Löwik 57.02, 117. Hoffman 1.07.07. Ordino Arcalis. Ronde van Catalonië. Vierde etappe, klimtijdrit: 1 Perdiguero (Spa) 12,4 km in 30.46, 2. Laiseka (Spa) 0.16, 3. einde komt." En dus staat hij nu, op 43-jarige leeftijd, op eigen benen, na veertien jaar gewerkt te hebben voor stal De Wiemselbach van Hans Horn en acht jaar voor Zangersheide. Cumano heeft hij mee kunnen nemen naar El likom, omdat het paard geen eigendom is van Melchior. Zijn rijkunst is niet aangetast door de perikelen, getuige zijn foutloze rondje met Cumano. Lansink kreeg wel twee straf- punten wegens tijdsoverschrij ding, maar dat had een andere oorzaak. „Het is de eerste wedstrijd van het paard dit jaar. Hij heeft eerst drie maanden op een dek- station gestaan in Frankrijk en is ook nog geblesseerd ge weest." Latasa (Spa) 0.19, 4. Parra (Col) 0.22, 5. Kar pets (Rus) 0.28, 6. Jimenez (Spa) 0.47, 7. Piepoli (Ita) 0.57, 8. Jufre (Spa) 1.00, 9. Cuesta (Spa) 1.06, 10. Lopez (Spa) 1.23, 102. Van Heeswijk 6.37. Algemeen klassement: 1. Perdiguero 10.21.14, 2. Karpets 0.22, 3. Laiseka 0.35, 4. Latasa 0.54, 5. Jimenez 1.13, 6. Parra 1.22, 7. Lopez 2.11, 8. Jufre 2.12, 9. Lastras 2.46,10. Atienza (Spa) 3.01. Nuth. Ster Elektrotoer. Tweede etappe, Eindhoven - Nuth: 1. Boonen (Bel) 202 km in 4.43.56, 2. Voigt (Dui), 3. Boogerd (Ned), 4. Moerenhout (Ned), 5. Arve sen (Noo), 6. Ho| (Den) 0.48.7. Möhlmann, 15. Knaven, 18. Van Dijk, ijtyVan der Ven 1.02, 21. Sentjens, 30. Beima2.45, 34. Jeu- rissen 36. Rooyakkers, 37. Van Groezen, 42. Ten Dam, 45. Matth e Pronk. 47. Vierhouten. 51. Scheuneman 4.46, 56. Jos Pronk 15.18, 57 Bos, 58. Wallaard, 65. De Jongh, 66. Van Schalen, 67 Van Melis, 69. Mutsaars, 70. Soepenberg, 73. Kornegoor 16.58, 74. Vos kamp, 80. Traksel, 82. Van Hummel, 83. Kroon, 84. Curvers, 85. Van Velzen, 87. Thom van Duimen, 89. Lenferink, 92. Oegema, 95. Reinerink, 97. Van Katwijk, 98. Koerts. Algemeen klassement: 1 Boonen 4.49.11, 2. Voigt 0,04, 3. Arvesen 0.17, 4. Boogerd 0.20, 5. Moerenhout 0.29, 6. Rosseler (Bel) 1.05, 8. Knaven 1.10, 13. Van Dijk 1 19. 15 Van der Ven 1.21, 23. Sentjens 1.38, 25. Möhl mann 1.53, 29. Jeurissen 3.04, 30. Rooyak kers 3.07, 42. Vierhouten 3.25, 43. Van Groe zen 3.27, 45. Matth e Pronk. 47 Ten Dam 3.38, 50. Beima 3.35, 51. Scheuneman 5.09, 54. Van Schalen 15.44, 55. De Jongh 15.45, 56. Jos Pronk, 57. Mutsaars 15.46, 60. Van Melis 15.49, 67. Wallaard 15.59, 69 Bos 16.01, 72. Soepenberg 16.11, 74. Thom van Duimen 17.15, 76. Van Velzen 17.23, 78. Traksel 17.26. 79 Reinerink, 81. Van Katwijk 17.29, 82. Koerts 17.31, 85. Kroon 17.38, 86. Voskamp 17.39, 93. Van Hummel 17.45, 94. Oegema 1747, 95. Curvers 17.48, 97. Lenferink 17.52, 98. Kornegoor 17 53.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 13