Femke Dekker naar Olympische Spelen SPORT Boonen heeft eerste gele trui te pakken Weer tegenslag voor Van Lottum Verbruggen gelooft in onschuld Armstrong Keeper FC Rijnland loopt stage bij Finse topclub I Sjeng Schalken twaalfde geplaatst op Wimbledon Sterren Lakers leggen het af tegen collectief Pistons Imcoach Cats I naar Spelen Lr - Bondscoach zwem- Kjidré Cats gaat niet mee K olympische ploeg naar |e. Een aantal olympische ■pers heeft onvoldoende luwen in zijn functione le Stichting Topzwemmen |land (STN) heeft daarop ijea dat Cats geen deel zal |ken van het begeleidings- De leiding van het zwem- ■ligt nu in handen van ■nanager René Dekker. litez volgt uilier op kx>l - Rafael Benitez is en aangesteld als manager jverpool. De 44-jarige jaard is de opvolger van de sman Gerard Houllier, die sjaar ontslagen werd. Be nam in juni ontslag als ir van Valencia. igs gaat naar fern München ichen - Torsten Frings ver van Borussia Dortmund Bayem München. Frings linsdagavond de maker iet Duitse doelpunt tegen rland in Portugal. Frings is erde aankoop van Bayem. taziliaan Lucio (Leverku- verdediger Andreas Gör- 860 München) en aanval- ihid Hashemian (VfL Bo- i) gingen hem voor. loki verlaat nse ploeg De Spaanse wielrenner Beloki vertrekt met on- lellijke ingang bij de Franse jrploeg La Boulangère. Be- ivas de afgelopen jaren een le betere klassementsren- in de Tour. Hij eindigde als e in 2000 en 2001 en was Ede in 2002. Vorig jaar hij de strijd staken na in de negende etappe, daarbij een heup en ils. Afgelopen winter de 30-jarige coureur over nee naar La Boulangère. [maakte hij weinig indruk. ack kost Ftig miljoen in - Michael Ballack kost Ijoen euro. Dat heeft iBeckenbauer, voorzitter layem München, gisteren ssabon verklaard. „Wij wil- lallack niet kwijt. Hij past ayem München." Toch is speler te koop, vindt Beek-" uer. „Als FC Barcelona een doet van 50 miljoen euro, we akkoord." Volgens inse kranten is Ballack zelf ndmet FC Barcelona. I nter wint weer Zwitserland boden - Robert Hunter tde Rabobankploeg het ide dagsucces in de Ronde Zwitserland bezorgd. De •Afrikaan won gisteren de e etappe, van Blatterkindèn Adelboden over 161,7 kilo- er. Hunter kwam solo over treep. Hij had 35 seconden sprong op de Braziliaan Fi- ren de Deen Blaudzun. fcljpeloton kwam met de ach- id van 4.30 binnen. Jan jj ich behield de leiderstrui. ■1 «dagen eerder had Hunter E etappe in de Ronde van I tserland gewonnen. donderdag 17juni 2004 londen/anp - Tennisser Sjeng Schalken is gisteren door de or ganisatie van Wimbledon als twaalfde geplaatst. Dat is vijf plaatsen hoger dan zijn positie op de wereldranglijst. De Lim burger drong de laatste twee jaar door tot de laatste acht op het gras in Londen. Titelverde diger Federer voert de plaat singslijst aan. Andy Roddick staat tweede. Bij de vrouwen schoof de orga nisatie Serena Williams, tiende op de wereldranglijst, naar de kop van de plaatsingslijst. De nummers een en twee van de wereld, Henin en Clijsters, zijn door blessures niet van de par tij. Venus Williams, achtste van de wereld, is achter de Russin Miskina, winnares op Roland Garros, als derde geplaatst. Plaatsingslijsten. Mannen: 1. Federer (Zwi), 2. Roddick (VSt), 3. Coria (Arg), 4. Nalbandian (Arg), 5. Henman (Eng), 6. Ferrero (Spa), 7. Hewitt (Aus), 8. Schüttler (Dui), 9. Moya (Spa), 10. Grosjean (Fra), 11. Philipoussis (Aus), 12. SCHALKEN, 13. Srichaphan (Tha), 14. Fish (VSt), 15. Massu (Chl), 16. Novak (Tsj), 17. Bjorkman (Zwe), 18. Lopez (Spa), 19. Safin (Rus), 20. Robredo (Spa), 21. Chela (Arg), 22. Pavel (Roe), 23. Mimyi (WRu), 24. Gonzalez (Chl), 25. Hrbaty (Slw), 26. Dent (VSt), 27. Gi- nepri (VSt), 28. Ljubicic (Kro), 29. Kie- fer (Dui), 30. Spadea (VSt), 31. Joesjni (Rus), 32. Arazi (Mar). Vrouwen: 1. Serena Williams (VSt), 2. Myskina (Rus), 3. Venus Williams (VSt) 4. Mauresmo (Fra), 5. Davenport (VSt), 6. Dementjeva (Rus), 7. Capriati (VSt), 8. Koetsnetsova (Rus), 9. Suarez (Arg), 10. Petrova (Rus), 11. Sugiyama (Jap), 12. Zvonareva (Rus), 13. Sjarapo- va (Rus), 14. Farina Elia (Ita), 15. Sch- nyder (Zwi), 16. Smashnova (Isr), 17. Rubin (VSt), 18. Schiavone (Ita), 19. Zuluaga (Col), 20. Bovina (Rus), 21. Maleeva (Bul), 22. Martinez (Spa), 23. Dokic (SMo), 24. Pierce (Fra), 25. De- chy (Fra), 26. Raymond (VSt), 27. Mo- lik (Aus), 28. Loit (Fra), 29. Safina (Rus) 30. Daniilidou (Gri), 31. Frazier (VSt), 32. Shaughnessy (VSt). door Natasja Wèber veldhoven - Tom Boonen vond het gisteravond erg laat om rond 20.30 uur pas aan zijn proloog te beginnen. Maar de organisatie van de Ster Elektro- toer kende geen genade. „Zorg maar dat je hard rijdt, dan ben je eerder thuis", luidde het ad vies. De jonge Belg nam het ter harte, en hoe. Met een gemid delde snelheid van 53,9 kilome ter per uur raasde hij door de straten van Veldhoven. Boonen won de 4,8 kilometer lange tijd rit in vijf minuten en 25 secon den. De Duitsers Jens Voigt (5.28) en Robert Bartko (5.29) eindigden respectievelijk als tweede en derde. Tom Boonen geldt bij onze zui derburen als een groot talent. De 23-jarige coureur is van huis uit sprinter, maar heeft ook een aardige tijdrit in de benen. „Ik heb altijd redelijk goed kunnen tijdrijden, maar de laatste maanden heb ik er extra veel aandacht aan besteed", aldus de bescheiden Boonen na af loop. „Vooraf had ik de ambitie om bij de eerste vijf te rijden. Het is heel mooi dat ik hier heb gewonnen. Ik denk dat ik in de laatste kilometer het verschil heb gemaakt." De achttiende editie van dé Ster Elektrotoer heeft wel wat weg van een sterrenparade. Nog nooit stonden er zoveel toppers aan de start van de vijfdaagse rittenkoers door Brabant, Lim burg en de Belgische Ardennen. Erik Zabel, Michael Boogerd, Jaan Kirsipuu, Peter van Pete- gem, Laurent Brochard, Tom Steels, Andreas Klier, Oscar Freire, Karsten Kroon en Ser- vais Knaven zijn slechts enkele namen die de deelnemerslijst sieren. Voorzitter Huub Snoeks van de organiserende Stichting Wielerbelang Schijndel liep gis teren dan ook met gepaste trots rond. „Dat we zoveel toppers zouden trekken, heeft ons wel aangenaam verrast ja." De or ganisatie wist dat ze vanwege de verhuizing op de wielerka- lender (voorgaande jaren vond het evenement in het najaar plaats) een grotere kans had enkele bekende namen te con tracteren. Voor veel renners past de Ster Elektrotoer prima in de aanloop naar de Tour de France, die 3 juli in Luik begint. Femke Dekker heeft de klus geklaard. De Leidse skiffeuse werd in Luzern tweede en dat was ruim vol doende voor een olympisch startbewijs. Foto: Reuters/Marcel Bieri door Martijn van Beeten rosmalen - Spuugzat wordt John van Lottum het om na een tennispartij uit te leggen dat zijn rug weer eens spelbreker is geweest. De 28-jarige tennisser moest gistermiddag in de twee de ronde van het grastoemooi in Rosmalen na negen games opgeven tegen de Spanjaard Fernando Verdasco. Van Lottum heeft een techniek die uitermate geschikt is voor gras. Alleen weigert zijn rug als hij te diep door de knieën gaat en explosief moet afeetten. De opgave tegen Verdasco gaf hem opnieuw denkwerk mee. Daar heeft Raemon Sluiter geen last van. De Rotterdammer, vo rig jaar halvefinalist in Rosma len, schaarde zich gisteren bij de laatste acht. Sluiter won met 6-3 en 6-0 van de Duitse quali fier Philipp Petzschner en stuit morgen in de kwartfinales op de Fransman Michael Llodra. Van Lottum kampt al tijden met rugklachten en dacht in de pri- vé-kliniek van wonderdokter Hans-Wilhelm Müller-Wohl- fahrt in München de oplossing te hebben gevonden. Ruim honderd injecties met homeo pathische middelen zouden het herstel van zijn rug moeten be vorderen. Het leek te werken. Klachten had de fragiele tennis ser nog steeds, maar de rug bleef heel. Voorzichtig probeerde de nog niet topfitte Van Lottum door de toernooien te komen. Twee weken terug staakte hij de strijd in de tweede ronde van een challenger op gravel in Italië, om zich goed voor te kunnen bereidèn op de grastoemooien van Queen's, Rosmalen en Wimbledon. In Brabant had hij een kwartfinale te verdedigen. Door zijn opgave in de tweede ronde verliest hij nu het contact met de beste honderd tennis sers van de wereld. „Het is de zoveelste teleurstel ling", baalt Van Lottum. „Ik dacht dat die mg in orde was." Dinsdag, tijdens de training, voelde hij de problemen al aan komen. ,,'s Avonds zat die mg helemaal vast en toen ik 's och tends wakker werd, was het nog slechter." Van Lottum dacht er tegen Ver dasco mee weg te komen. Ge zien zijn ervaring op gras en de afkeer van Spanjaarden tegen deze ondergrond. Alleen had Verdasco vorige week de kwart finales gehaald in Halle. De linkshander kwam geen mo ment in de problemen en toen Verdasco op 5-4 mocht serve ren voor de eerste set, gooide Van Lottum de handdoek in de ring. De nummer 111 van de wereld was voor de wedstrijd nog tweeënhalf uur behandeld door fysiotherapeut André van Al phen en gaat nu terug naar de massagetafel. „Mijn Si-gewricht zit vast en mijn bekken staat scheef. Ik hoop dat ik Wimble don haal." Hoewel hij al tijden kwakkelt, peinst Van Lottum er niet over het bijltje er bij neer te gooien. „Door die injecties van Müller- Wohlfahrt gaat het honderd procent beter met mijn mg. Ik moet binnenkort ook terug naar München, voor nieuwe prikken. Een terugslag als deze was te verwachten, alleen is het jammer dat het in Nederland gebeurt. En ook nog in de week voor Wimbledon. Verrassend is dat niet, want juist het gras vraagt veel van de instabiele mg. Vorig jaar ging het ook al mis, op Wimbledon. In de eerste ronde moest Van Lottum met spierspasmen in de mg opgeven tegen Gustavo Kuerten. Iets dat hem op Ro land Garros ook al was overko men. „De kans dat het in Lon den weer gebeurt is aanwezig", stelt Van Alphen. John zal kei hard moeten werken om die mg sterker te maken. Het hangt allemaal van zijn eigen discipli ne af." Discipline opbrengen is moei lijk als de ene tegenslag de an dere opvolgt. De opgave in Ros malen was al de derde dit ten- nisjaar voor Van Lottum. Zijn ranking wordt slechter en hij zal zich via kleinere evenemen ten moeten temgknokken. Een alternatief, een lange pauze om het lijf sterker te maken, ziet de tennisser niet zitten. „Ik ben bang dat ik het leven zonder tennis zo leuk vind, dat ik nooit meer de baan op stap." washington/gpd - De Detroit Pistons zijn kampioen van de Amerikaanse basketbalcompe titie. De sterren van de Los An geles Lakers werden in de nacht van dinsdag op woensdag op nieuw verslagen door de under dog uit Detroit. Na al eerder drie wedstrijden te hebben ge wonnen in een 'best of seven' finalereeks, boekten de Pistons in een volgepakt, enthousiast stadion in Auburn Hills (Michi gan) de beslissende, vierde overwinning. De Pistons speelden gretig, slim en assertief. De Lakers werden afgedroogd: 100-87. De LA La- kers wisten slechts één wed strijd - op het nippertje - te winnen in de finalereeks. Voorafgaand aan de finalewed strijden werd het sterrenteam uit Califomië de grootste kans op de titel toegedicht. De La- kers wonnen drie titels in vier jaar tijd. Maar sterspeler Kobe Bryant stelde zwaar teleur met egoïstisch spel, terwijl Shaquille O'Neal er niet in slaagde het hele team te dragen. Andere grote namen lieten het afweten. door Cijs van Oosten luzern - In de druilerige regen op de mistige Rotsee heeft Fem ke Dekker (24) zich gisteren ge plaatst voor de Olympische Spe len in Athene. De troosteloze ambiance paste goed bij de skif feuse die een jaar lang als een paria tegen de stroom in heeft geroeid. Dekker barstte na haar kwalificatie in huilen uit: „Ik kan nu een heleboel mensen diep in de ogen kijken, al weet ik niet wat ze denken." Dekker was om persoonlijke re denen niet inpasbaar in de dubbelvier van bondscoach Diederik de Boorder. Ze koos daarop haar eigen weg in de skiff, een route die alleen werd gesteund door haar vriend, haar vader en haar vereniging Nereus. Van de bond kreeg Dekker geen steun. De Boorder, die zijn dubbelvier zag stranden in Luzern: „Femke heeft een goede job gedaan. Ze heeft lef en verdient een pluim voor haar vechtersmentaliteit." De roeister uit Leiden gaat de komende dagen met de 'men sen van de bond' praten over fi nanciële en facilitaire onder steuning. De relatie met Diede rik de Boorder is koel, maar ze verwacht dat die weer zal wor den hersteld. „Ik ben het hele jaar met de nek aangekeken. Misschien dat Diederik mij nu wel feliciteert. Tussen ons komt het wel goed, want hij leert ook van zijn fouten." Niet alleen de ambiance op de Rotsee, ook de wedstrijd was symbolisch voor haar seizoen. Dekker moest in de finale met vijf andere boten van ver ko men. Op driekwart van de race lag ze in vijfde positie, om de Spelen te halen moest ze bij de eerste drie eindigen. In de laatste 250 meter plaatste ze een jump waardoor ze vlak voor de finish Polen, Groot-Brittannië en Zweden passeerde en tot haar eigen verrassing als tweede ein digde achter de Amerikaanse Jennifer Devine. „Het was een mentaal spel", al dus Dekker. Nederland heeft nu vijf boten geplaatst voor Athene: de twee achten, de lichte vrouwendub- beltwee, de lichte mannenvier mannen en de skiff van Dekker. Dirk Lippits (skiff) kan als laat ste worden toegevoegd, alleen moet hij nog wel vormbehoud tonen. In de komende twee weken kan nog iets curieus gebeuren als Dekker wordt uitgenodigd voor de acht die in Athene grotere fi nalekansen heeft. Ze trekt zich in dat geval terug uit de skiff. Dekker: „Maar dat is iets waar over ik nog niet heb nage dacht." parus/anp - Hein Verbruggen gelooft heilig in de onschuld van Lance Armstrong. De Ne derlandse baas van de interna tionale wielenmie UCI verklaar de dat gisteren in de Franse sportkrant L'Equipe. „Ik ken de resultaten van de controles van Armstrong. Ik weet dat hij niets gebruikt. Ik ga mijn mening over dit onderwerp niet veran deren." Armstrong is opnieuw in op spraak geraakt door een boek van de Britse journalist David Walsh. Die beticht de vijfvoudig Tourwinnaar in het boek 'LA Confidential - De geheimen van Lance Armstrong" van dopege- UITSLAGEN bruik. De Amerikaan heeft al aangegeven juridische stappen te ondernemen tegen de schrij ver. „Ik ben deze leugens spuugzat. We gaan er alles aan doen om hem aan te pakken. Het zijn al lemaal onwaarheden. We ge bruiken in onze ploeg geen do- pingproducten", aldus de Te- xaan rond de presentatie van de nieuwe hoofdsponsor van de ploeg. US Postal stopt aan het einde van het seizoen. Dis covery Channel neemt het hoofdsponsorschap over. Over iets minder dan drie weken be gint Armstrong aan de jacht op zijn zesde Tourzege. en Het gaat allemaal wat NG Her dan bij FC Rijnland. if doelman Arwin Akse NG (lt dat hij het niet onaardig De 24-jarige Leidenaar is aan een 'snuffelstage' bij aka, een Finse topclub. „Ik Ie eens kijken hoe het ni- nis en of ik dat een beetje irdf®". zegt Akse vanuit zijn ieradres in Valkeakoski. „Ik namelijk nog niet zo begon zijn sportcarrière orfballer. Op zijn zestiende fae hij zijn debuut in het te team van KZ Leiden. Vijf -later besloot Akse dat voet- )ok wel leuk is en in 2002 m hij onder de lat bij FC Jand, de zondagvierdeklas- uit Leiden. En nu, na twee voetbal, al een buitenlands 'tuur? „Het is maar een kje", zegt hij. „Mijn ploeg- oot Eric de Jager heeft con- sn in Finland. Die heeft wat dgebeld, onder meer met tiSumiala, en zo hebben ze aen regelen dat ik een paar rnee mocht trainen." uitgangspunt is niet dat de 'er graag een contract wil tienen bij de Finse club, die eiveau heeft dat vergelijk- ris met de onderste helft de eredivisie. „Dat zou heel >i zijn, natuurlijk. Maar mij et vooral te doen om de er- ug, en om mijn eigen ni- leen beetje te kunnen in- 'tten", zegt Akse. „Het had schien in Nederland ook gekund, maar dit is toch fnooie kans?" Arwin Akse: „Als ik dit een paar weken doe, dan ben ik echt een stuk beter geworden." Archieffoto: Taco van der Eb Zijn eerste trainingen vielen niet tegen, zegt de Leidenaar. „Het was wel even wennen, vooral aan de snelheid waar mee je moet handelen. Als die andere twee keepers een duik hebben gemaakt, staan ze al weer overeind voordat ik met mijn ogen kan knipperen. Daemaast gaan hier tijdens een training negentig van de hon derd schoten ook echt tussen de palen. En nog wat harder dan bij Rijnland ook." Dat be valt hem overigens prima. „Als ik dit een paar weken doe, dan ben ik echt een stuk beter ge worden. Dat weet ik zeker. En ik weet nu wat ik kan en waar ik nog^an moet werken." Daar heeft hij nog een training in Finland voor. Vanavond gaat hij met de spelers - waar hij slechts in het Engels mee kan communiceren - nog een keer het veld op. Bij Haka speelt Va- lery Popovic, die een jaar bij Heerenveen onder contract stond. Akse heeft geen conver satie in het Nederlands met hem gehad „Ik geloof dat ik hem een keertje 'goedemorgen' hoorde zeggen in het voorbij gaan. De Zuidafrikaan waar ik bij logeer, die zegt dat hij som mige teamgenoten na zijn eer ste seizoen nog niet eens had gesproken. Ze zijn nogal in zichzelf gekeerd." Dat geldt niet voor de keepers, zegt Akse. „Die betrekken me er wel goed bij. Ze geven me ook constant tips en aanwijzingen. Ik ben echt aan het bijleren." Hoever hij nog wil komen als keeper en hoeveel hij nog gaat leren, daar maakt de Leidenaar zich geen zorgen over. Akse zet zichzelf geen doelen. De keeper wil natuurlijk graag zo hoog mogelijk spelen, zegt hij. „Maar dat moet dan maar stapje voor stapje. Ik sta volgend seizoen gewoon weer onder de lat bij FC Rijnland. Een hartstikke leu ke club." De doelman kwam dit jaar vooral in het nieuws van wege blessures. In de nacom- petitie van het vorig seizoen brak Akse zijn pols op twee plaatsen, maar de ex-korfballer speelde daar nog een uur mee door. Tijdens het seizoen wachtte hij tot na de wedstrijd voor hij vier hechtingen in zijn gescheurde kin liet zetten. Pas een gebroken voet - afgelopen oktober - dwong hem om een wissel te vragen. „Ik heb nog niet eens een heel seizoen ge speeld bij Rijnland, vanwege die blessures. Dus is het logisch dat andere, hoger spelende clubs me nog niet in de gaten hebben." BASKETBAL New York. NBA. finale. Detroit Pistons - Los Angeles Lakers 100-87. Eindstand finale: 4-1. HANDBOOG5CHIETEN Wyhl (Dui). GP. Mannen, compound, kwalificaties: 1. Sitar (Slo) 698 punten, 2. Henriksen (Den) 693, 3. Elzinga (Ned) 692, 7. Van Dongen 680, 8. Custers 678, 10. Schoormans 676, 15. Mon ster 673, 20 Wieser 668. Eerste 32 naar K0- toernooi. Landen, kwalificaties: 1. Denemarken 2060, 2. Nederland 2048, 3. Slovenië 2041. Eerste acht naar KO-toernooi. HONKBAL San Marino. EC landskampioenen. Groep A: Neptunus - Sant Boi (Spa) 14-0 (6,5 Den Haag. EC bekerwinnaars. Groep A: Pioniers (Ned) - Windsor Bears (Eng) 12-1, Tenerife (Spa) - Regensburg (Dui) 11-5. Groep B: ADO - Savigny sur Orge (Fra) 1-0. PRIJSVRAGEN Lucky Day 3428, 16 juni 2004. 5, 7, 11, 19, 23, 25, 29, 36, 44, 50, 51, 55, 56, 58, 59, 60, 63, 68, 70, 76. (Onder voorbehoud van typefouten) ROEIEN Luzern. Olympisch kwalificatietoernooi, vierde dag. Vrouwen, skiff, finale: 1.. Devine (VSt) 7.43,09, 2. Dekker (Ned) 7.45,90, 3. Svens- son (Zwe) 7.46,22, 4. Beever (GBr) 7.46,67, 5. Michalska (Pol) 7.51,03, 6. Rode (Let) 8.05,59. Bijzonderheid: Devine, Dekker en Svensson naar Olympische Spelen. (598+103,6), 2. Kovalenko (Rus) 698,6 (595 +103,6), 3. Gonci (Slw) 698,5 (595+103,5), 4. Farnik (Oos) 698,1, 5. Emmons (VSt) 697,7, 9. Boschman 594. Rosmalen. Ordina Open. Mannen, 380.000 euro, tweede ronde: Sluiter (Ned) - Petzschner (Dui) 6-3 6-0. 000 euro, Verdasco (Spa/8) - Van Lottum (Ned) 5-4 opgave Van Lottum, Llodra (Fra) - Vacek (Tsj) 6-3 6-4. Robredo (Spa/4) - Canas (Arg) 7-5 1-6 7-5. Dubbel, eerste ronde: Hrbaty/Oliver (Slw/VSt) - Sluiter/Verkerk (Ned) 7-5 6-4. Vrouwen, 170.000 euro, tweede ronde: Krasnoroetskaja (Rus/8) - Chaldkova (Tsj) 6-3 6-4, Jankovic (Smo) - Petrova (Rus/1) 6-4 6-3, Schett (Oos) - Pennetta (Ita) 7-5 6-2, Medina Garrigues (Spa) - Schnyder (Zwi/2) 6-2 6-, Koukalova (Tsj) - Sequera (Ven) 4-6 6-3 6-3, Pierce (Fra/3) - Kirilenko (Rus) 6-7 6-4 6-2. Dubbel, kwartfinales: McShea/Sequera (Aus- /Ven/2) - Krajicek/Guilickson (Ned/VSt) 6-3 6- Nottingham. Mannen, 375.000 euro. Tweede ronde: Soderling (Zwe) - Bjorkman (Zwe/3) 6-3 6-4, Arazi (Mar/7) - Gambill (VSt) 7-6 6-3, Hanescu (Roe) - Parmar (Eng) 6-4 7- 5, Rusedski (Eng) - Spadea (VSt/5) 7-6 4-6 6- 1, Thomas Johansson (Zwe) - Olivier Rochus (Bel) 6-4 7-6, Dent (VSt/6) - Bogdanovic (GBr) 6-2 7-5, Srichaphan (Tha/1) - Ferreira (ZAf) 4- 6 6-3 7-5, Saretta (Bra) - Marray (GBr) 6-7 7-6 6-2. Eastbourne. Vrouwen, 500.000 euro. Tweede ronde: Zvonareva (Rus/4) Dechy (Fra) 6-1 3-6 6-3, Hantuchova (Slw) - Sprem (Kro) 6-3 2-6 6-4, Koetsnetsova (Rus/2) - Vento (Ven) 6-4 6-3, Pisnik (Slo) - Schiavone (lta/7) 7-6 7-5, Mauresmo (Fra/1) - Janes (Eng) 6-4 6-2, Maleeva (Bul/8) - Martinez (Spa) 3-6 7-5 6-4, Sanchez Lorenzo (Spa) - Bovina (Rus) 6-4 1-6 6-2. Londen. Wimbledon, kwalificaties. Vrouwen, tweede ronde: Wheeler (Aus) - Ta- maela (Ned) 4-6 6-4 6-3. (Ned) bye. Tweede ronde: Wiggers/De Kogel - Gilbertsson/Svensson (Zwe) 2-0 (26-24 21- 17), De Gruijter/Ronnes - Molinier/Deuloteu (Fra) 2-0(21-15 21-15). Derde ronde op donderdag. WIELRENNEN SCHIETEN Milaan. Wereldbeker. Mannen, luchtgeweer: 1. Chenon (ZKo) 701,6 Gstaad (Zwi). Wereldbeker beach, mannen. Kwalificaties, eerste ronde: De Gruijter/Ronnes (Ned) - Indra/Wachter (Lie) 2-0 (21-12 21-14) Bakker/Lokerse (Ned) - Pitman/Lochhead (NZe) 0-2 (12-21 14-21), Wiggers/De Kogel Veldhoven. Ster Elektrotoer. Eerste etappe, individuele tijdrit: 1. Boonen (Bel) 4,8 km in 5.25, 2. Voigt (Dui) 0.03, 3. Bartko (Dui) 0.04, 4. Roesems (Bel) 0.05, 5. Brochard (Fra), 6."Eisel (Oos) 0.06, 9. Thom van Duimen, 13. Van der Ven 0.08, 16. Jeuris- sen 0.10, 19. Rooyakkers 0.12, 21. Knaven, 22. Mouris, 25. Scheuneman 0.13, 28. Boo gerd 0.14, 29. Van Velzen, 30. Terpstra. 35. Van Schalen 0.16, 38. De Jongh 0.17, 40. Jos Pronk, 42. Mutsaars, 43. Traksel, 48. Moeren hout 0.18, 57. Bellemakers 0.20, 58. Van Dijk, 59. Van Melis, 60. Reinerink, 62. Van Katwijk, 66. Van der Burg 0.22, 72. Koerts 0.23, 78. Lenferink 0.24, 84. Sentjens 0.26, 87. Engels 0,27, 89. Berkhout, 93. Van Bon 0.28, 93. Timmer, 98. Vierhouten 0.29, 100. Kroon. Ronde van Zwitserland. Vijfde etappe, Blaterkinden-Adelboden: 1 Hunter (ZAf) 161,7 km in 3.45.16, 2. Fischer (Bra) 0.35, 3. Blaudzun (Den) 0.37, 4 Kir- chen (Lux) 4.30, 5. Jeker (Zwi). 6. Totschnig (OOs), 7. Del Olmo (Spa). 8. Julich (VSt). 9. Gentili (Ita), 10. Merckx (Bel). 11. Ullrich (Dui), 50. Veneberg 5.25, 63. Voskamp 6.34, 87. Boven 11.13, 88. Den Bakker, 89. Weening, 92. Hiemstra, 111. Löwik 17.08, 118. Hoffman. Algemeen klassement: 1. Ullrich 20.43.25, 2. Camenzmd (Zwi) 0.02, 3. Jeker 0.06, 4. Zam- pieri 0.07, 5. Canada (Spa) 0.08, 6. Julich 0.24, 7. Kirchen 0.25, 8. Kolobnev, 9. Cioni, 10. Totschnig, 54. Veneberg 21.14, 74. Vos kamp 25.58, 78. Weening 26.46, 93. Hiem stra 30.37, 94. Boven 30.38, 106. Den Bak ker 35.40, 113. Löwik 36.32, 126. Hoffman 42.15. Ronde van Catalonië. Derde etappe, Les Borges Blanques-Col de Pal: 1. Perdiguero (Spa) 200,7 km in 5.43.46, 2. Jimenez (Spa) 0.03, 6. Laiseka (Spa), 4. Karpets (Rus), 5. Latasa, 6. Cardenas (Col) 0.18, 7. Parra (Col) 0.31, 8. Lopez (Spa), 9. Atienza (Spa), 10. Caruso (VSt) 0.38. Algemeen klassement: 1. Karpets 9.50.22, 2. Perdiguero 0.06, 3. Laiseka 0.25, 4. Jimenez 0.32, 5. Latasa 0.41, 6. Latras (Spa), 7. Lo pez 0.54, 8. Atienza 0.57, 9. Parra 1.06, 10. Perez (Spa) 1.09.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 9