sprinters SERVICE w Sandwiches met tonijnspread L - Koeler Cryptogram Dé oplossing voor uw zoektocht! HOC 160 iO 16 JUNI 2004 CD VAN DE DAG Genre: heavy metal Velvet Revolver Contraband RCA/Ariola 82876 59795 2 Contrabande is smokkelwaar, illegale stuff. Schrap je de laatste E van het woord, dan houd ie een tegenstreverig, rebellerig bandje over. Al met al een prikkelende woordspeling voor de eerste lang- speler van Velvet Revolver, de Amerikaanse 'superband' die is op gebouwd uit restanten van Guns N' Roses en de strot van Scott Weiland (Stone Temple Pilots). Hoe aardig de plaat ook is, van te gendraadse of linke waar is nooit sprake. Gitarist Slash laat als in zijn beste jaren naast Axl Rose zijn laag voor laag opgebouwde en overstuurde gitaarlicks horen. Eigenlijk is veel als vanouds. Nu was Guns N' Roses in veel opzichten al een re-make van Led Zeppelin, met elementen uit The New Wave Of British Heavy Metal uit de la te jaren zeventig/begin tachtig. Hier worden de late jaren tachtig overgedaan. Zo is Sucker Train Blues een gedramatiseerd stukje standaard trauma, draaiend om grooves die je elke keer weer op winden. Fall To Pieces is nog meer G N' R, Fall To Pieces is een heel goede ballad uit het boeide. De hoog gespannen verwachtingen worden niet teleurgesteld Niks mee, maar contrabande? BOEK VAN DE DAG Genre: kookboek Maxine Clark Dolcissimo uitg. Becht Prijs: €11,00 Tiramisü is bij de liefhebbers van toetjes een echte favoriet. Semif- redo is misschien wat minder bekend maar heeft toch ook al de nodige faam. Dit halfbevroren nagerecht is in een klein kwartiertje te maken. Moet dan weliswaar nog even een paar uurtjes in de vriezer, maar echt moeilijk is dit gerecht niet. Zelf de beginners kunnen met dit dessert hoge ogen gooien. Het boekje Dolcissimo beschrijft in heldere bewoording zo'n 26 recepten voor de allerlek kerste zoetigheden uit de verschillende streken van Italië. Lekker nijen met fruit of ijs, taarten, koekjes en snoepjes. Bekende maar ook minder bekende nagerechten worden beschreven. Wel eens 'dameszoenen' geproefd? Deze chocolade-amandelkoekjes komen uit het Noord-Italiaanse Piemonte. De koekjes worden gegeten bij een doop of een bruiloft. Voor wie even niet op de calorieën wil letten en de smaakpapillen wil verwennen. Dolcissimo is voor het Italiaanse toetje in de overtreffende trap. De foto's laten je al wa tertanden. KOKKERELLEN Voor ca. 16 stuks Met dit recept kunt u vele kan ten uit, want de tonijn-uit-een blikje laat zich goed vervangen door de purees (keukenmachine) van vrijwel alle gerookte vis soorten. Ook met de puree van gekookte ham zijn dergelijke sandwiches gemakkelijk samen te stellen. Ingrediënten 1 blikje tonijn naturel; 3 el mayonaise; 1 1/2 el tomaten ketchup; zout; witte peper uit de molen; enkele druppels Tabasco of hot peppersau- ce (Casa Fiesta): 16 sneetjes wit(casino) brood; 1 in dunne plakjes gesneden komkommer; ca. 75 g verse waterkers en kele grote toeven wa terkers voor de garne ring. Bereiding Laat de tonijn goed uitlekken. Wrijf hem door een fijne zeef of maak er met de keukenmachi ne een fijne puree van. Ver meng de puree met mayonaise, tomatenketchup, enkele drup pels Tabasco en eventueel wat zout en/of peper. Bestrijk alle sneetjes brood (zonder korst) aan een zijde met het tonijn mengsel en bedek de helft van de besmeerde sneetjes met komkommerplakjes. Strooi er een beetje zout over. Bedek de kom kommerplakjes met een dun laagje water kersblaadjes. Schik de overige sneetjes met de met spread be streken zijden naar beneden gekeerd er op. Snijd de sandwi ches diagonaal door. Presentatie Leg de sandwiches op een met een (pa pieren) servet bekle de ovale schaal. Schik er toeven wa terkers al garnering bij. Tir Vervang de komkom mer door, eveneens in dunne plakjes gesneden, groe ne gevulde olijven, radijsjes of mierikswortel. Hans Belterman VERKEERSCONTROLES De verkeerspolitie controleert in het hele land of de automobilis ten zich houden aan de voorgeschreven maximum-snelheden. Een aantal controles wordt dagelijks uitgevoerd: op de A2 tussen knooppunt Amstel en knooppunt Oudenrijn en de A2 tussen Ou denrijn en de brug Zaltbommel. Vandaag wordt er ook gecontro leerd op de A12 bij Bunnik en A59 bij Waalwijk. Morgen: A28 bij Beüen/Assen en A13 bij Delft. Vrijdag: A27 bij Vianen en A76 bij Heerlen. Zaterdag: A4 bij Leidschendam en A73 bij Horst. Zondag: A27 bij Eemnes en A28 bij Meppel. Weer St.Petersburg Stockholm^ Londen, Algiers Legenda wachting voor rrtorgen 1000 Luehtdruktmbar) Koufront Warmtefront /v\ I'OU ^Tt3 wenen Jjgedapest Boekarest '4® o*m -W."talmde, 2* 24 33 Cyprus Tel ill :n<_' La Pal Fuerte Tenerlfe <-> Centura Gran Canarla HET WEER door Jan Visser In het zicht van de langste dag, de ochtenden lengen al niet meer, staat ons een langdurige koele periode te wachten. Een opvallend grote meerderheid van de aan het Europese atmosfeermodel gelieerde oplos singen 'kiest' voor een ver naar het zuiden uitzak kend hoogtelaag dat zich tot zeker eind volgende week weet te handhaven. De as van het over West- Europa uitzakkende systeem komt boven of in de buurt van ons land te liggen. Voor de temperatuur maakt dat niet echter niet zo veel uit: in de van hoge breedten afkomstige lucht- massa's blijft het kwik vanaf vrijdag bij circa 16 gra den steken. Bovendien veroorzaken (hoogte)storin- gen, die aan de oostflank van een standvastige hoge- drukblokkade boven het noordwestelijk deel van de Atlantische Oceaan naar het Noordzeegebied koer sen, periodiek buien. Zeer lage middagtemperaturen in deze tijd van het jaar komen voornamelijk voor wanneer het in van origine koude luchtmassa's lan ge tijd regent zoals op 15 juni 1971. Onder invloed van een depressie regende het in De Bilt 15 uur en werd het niet warmer dan 9,9 graad. In 1909 viel vooral het langdurig ontbreken van zomerse dagen op: van 3 juni tot 5 augustus werd nergens in het land de grens van 25 graden bereikt. Een koufront, dat gistermiddag over ons land trok, keert vandaag als warmtefront op zijn schreden te rug. Dat gebeurt onder invloed van een storing bij Schotland. Morgen trekt de randstoring over de Noordzee naar Denemarken. Het front houdt de komst van de noordelijke kilte nog even op. Bij nu en dan zon wordt 18-19 graden. De wind is meest west tot noordwest en matig, vanavond krimpend naar zuidwest. Morgen kans op buien. De tempera tuur kan in het binnenland nog wel op een graad of 20 uitkomen. Vrijdag lagere temperaturen en in een sterke noordwestelijke stroming komen buien tot ontwikkeling. Gisteren tot in de middag zonneschijn (Hoofddorp 21,2 graden). Daarna bewolkt (kou frontpassage) en 17-18 graden. ddddïrïrft ooft d zon licht bewolkt bewolkt buien lichte regen zware regen sneeuw winterse buien onweer zon en mist mist Bel de weerman hel meest actn weerbericht in d Scheveningen IJmuiden 04:28 en 16:51 Egmond 04:48 en 17:11 Rotterdam 04:35 en 16:59 Katwijk 04:09 en 16 33 03:49 en 16:13 hoog 10:30 en 22:35 Temperatuur min/max Verwachting voor morgen Purmerend O VAR 2 VAR 2 NW 4 NW 5 IJmuiden Zaanstad Haarlem O 40°/ Neerslagkans Neerslag-mm O Almere O Amsterdam HOOIKOORTS O Hoofddorp Verwachting voor morgen Hille Hilversum O Geen Zuring O Sassenheim k Hazelaar Geen Rogge Soest Geen grassen Ëik Hooikoorts Leiden^ m Wassenaar Alphen a/d Rijn Ame Geen Zwak Morgen worden talrijke buien verwacht en nemen de pollen concentraties in de lucht sterk af. Ook na morgen blijft de situatie over het algemeen gunstig. Weegbree Geen Utrecht^ Geen Bijvoet Geen Brandnetels Geen PUZZEL STRIPS DÉ RECHTER door Mr Jesse van Muylwijck <*oev, joweus £N méts juiue- Mooeu nt/ aan jê 5&»NN£N! (advertentie) Iets aan te bieden of juist te vragen? Van personeel tot aanhangwagen! Plaats nu uw Sprinter via www.sprintersonline.nl of mail naar sprinters@hdc.nl Tel.: 072-519 68 68 Fax: 072-519 68 69 Horizontaal: 4. Videofilmpje om te beluisteren? (7); 5. Tafel waai muziek in zit (3); 7. Hoofdbedekking van iemand di onschuldig is (5); 9. Die zit (tussen de palen) (4); 10. Regelmatig ter onderscheiding (4). Verticaal: 1. Insect met lange vingers (6); 2. Geloste Europeaa 3. Handelaar die een preek houdt (9); 6. Meisje aam drank om te roeien (5); 8. Voor iemand die niet werl ie het gratis (3). Oplossing van dinsdag: 1oker-koren-donker 2beer-rebel-roebel 3prei-sprei-esprit 4nurk-kruin-indruk 5. rage-lager-galery 6game-magie-enigma 7. roet-toren-monter 8. lama-malta-etmaal 9. land-laden-nadeel 10. meer-meter-temmer Gevraagd woord: DREIGEMENT.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 20