CDA zwengelt discussie over megadisco aan O z E REGIO Leiderdorpse buurtopa verdacht van ontucht met vier kinderen iciaal-cultureel centrum kost Leiderdorp hoe dan ook geld 3Alleen als je loopt te klotenkrijg je een rode kaarty E&fTYV- EURO 2004 1e Prijs: DVD speler 2e Prijs: DVD - Historisch overzicht Oranje in het EK 3e Prijs: ADIDAS - EURO 2004 VOETBAL Boudewijn Zenden Jatwijker chtte voor onnen op ,raate Ter Aarder zwaargewond na ongeluk op Oostkanaalweg (advertentie) J Hf 4 C 1 ADVERTENTIE PRIJSVRAAG GEWONNEN DOOR: Mevr. M. Aartman GEWONNEN DOOR: Dhr. G. J. van Vliet GEWONNEN DOOR: Jetty Batelaan er Hu ken Jeei atuii anneke Dijke esti n, is &ORP - Stoppen met de plannen voor ireni 'ciaal-cultureel centrum (SCC) in Lei- Le rp levert de gemeente geen geld op. ores ollege rekent de gemeenteraad voor lieii inmiddels op zoveel fronten rekening cree den is met de bouw van het multi- onele gebouw bij winkelcentrum v» orst, dat het de gemeente geld kost als ;ne md niet wordt neergezet. am dorp moet volgend jaar flink bezuini- 3 Le e gemeente komt 3,6 miljoen euro te- det P de begroting. De oppositie heeft ge werd te stoppen met het centrum- omdat ze dat een kostenverslindend 1 vinden. Het college is het hiermee nb«i sns: alle onderdelen uit het centrum- •jn te betalen uit de winst die datzelf de plan oplevert. Wel geeft het college aan dat het sociaal-cultureel centrum, een on derdeel van het centrumplan, geldt kost. Daarom discussieert de raadscommissie morgen over de vraag of het sociaal-cultu reel centrum überhaupt wel gebouwd moet worden. In een discussiestuk dat burge meester en wethouders hebben opgesteld, proberen zij de raad ervan te overtuigen dat stoppen met de plannen voor het multi functionele centrum veel geld kost, en dat het plan dus moet doorgaan. Wordt het sociaal-cultureel centrum op de hoek van de Van Diepeningenlaan en de Laan van Ouderzorg gebouwd, dan kost dat de gemeente zo'n 375.000 euro per jaar ex tra. Dit komt bovenop de kosten die de ge meente al kwijt is aan de huisvesting van de bibliotheek, stichting Pluspunt, het sociaal- cultureel werk en alle andere instellingen die erheen verhuizen. Het centrum kost meer dan de huidige onderkomens, omdat het groter is, bestaande gebouwen allang zijn afgeschreven en er een beheerder in het nieuwe centrum komt die betaald moet worden. Vindt de raad dit bedrag te hoog en houdt de raad de bouw van het pand tegen, dan is de gemeente ook geld kwijt. Het bouwvalli ge gebouw Sjelter, waarvan het sociaal-cul tureel werk, de Leiderdorpse volksuniversi teit en stichting Kinderkring gebruik maken, moet sowieso tegen de vlakte. Voor deze in stellingen moet dan alsnog een nieuw ge bouw worden neergezet. De bibliotheek vol doet niet aan de Arbo-wet en moet, als hij niet verhuist, worden verbouwd. In afwach ting van het nieuwe multifunctionele ge bouw hebben de instanties de afgelopen tijd geen nieuw meubilair gekregen, terwijl dat wel nodig is. Ook dat kost geld. Als het soci aal-cultureel centrum niet gebouwd wordt, kost dat de gemeente jaarlijks bijna drie ton, concluderen B en W. Daarnaast vreest de gemeente voor schadeclaims van winkel centrum Santhorst, omdat de winkeliers steeds is voorgespiegeld dat het daar in de toekomst lekker druk wordt. Leiderdorp verliest volgens hen niet alleen geld, maar ook draagvlak. De instanties die meedoen in het sociaal-cultureel centrum zijn al jaren bezig met de voorbereidingen, en zullen het de gemeente niet in dank af nemen als die de stekker eruit trekt. Ook wordt het doel van het gebouw, het creëren van een ontmoetingsplek waar allerlei infor matie te krijgen is, niet gehaald. ierscheiding toraal werker ^^naar - P. Taal uit Wasse- s gisteren benoemd tot de Orde van Oranje Nas- lurgemeester Van den enberg reikte hem de on- heiding uit in De Dorps- anvvege zijn afscheid als uaal werker. Taal heeft I ranaf 1945, met een onder- agvan 1956 tot 1970, op Üjk gebied ingezet voor di- vrijwilligers- en bestuurs- edfiteiten. :enj j; kenweg dicht Aar, )f waterleiding - De Vinkenweg is •n bf woensdag 23 juni onge ler weken afgesloten tus- ummer 23 en 43. Dit heeft h ken met werkzaamheden luon, die in die periode de iet bfceiding vervangt. Bewo- lere ïebben hierover een brief ijm ngen van Nuon. id." )onj via iele: iani naar maag/katwijk - Een :bb( te waarvan een 38-jarige jens vijker deel uitmaakte, jd J,; t diverse banken en par- -itej lieren voor in totaal ruim czal ilj°en eur0 opgelicht. Te le^, de Katwijker is drie jaar dee| geëist voor zijn aandeel oorj e diefstal en fraude. De gf0 arste straf (vier jaar) ■1 geëist tegen een 37-ja- man uit Harmeien. Een iróci Mg? man uit Hellevoet- hoorde twee jaar eisen en medeplichtige vrouw (sselstijn 240 uur werk- lende, die voornamelijk lond uit uitgeprocedeer- ÏHd Kongolese asielzoekers, •lo,, ;elde overschrijfformu- we n uit rode PTT-brieven- ,jen en in Voorschoten, ïni itgeest, LopikenBreuke- dij d Ze vervalsten op die pa- dd en het overschrijvings- Tag en de naam van de instigde. Die begunstig- e[j waren geronselde asiel- ers die voor een klein hun bankrekening ter ang stelden aan de De vervalste bank- gericht aan de ABN bjjj o, van Lansschot Ban- de Postbank en de ank - werd vervolgens op de post gedaan. De keerde uit aan de ge elde asielzoekers die pasjes aan de bende len afgestaan. De ben- i hai ten incasseerden ton- ïieti ietI ïpeerde bankklanten n aan de bel en de schakelde justitie in. indelijk achterhaalde de 'e de hoofddader aan de van een bij één van de [eroofde brievenbussen paleerde auto. In de er van de autobezitter - loofdverdachte (45) uit Istein die over enkele inden terechtstaat - vond ilitie documenten die (u n tot de arrestatie van ndere bendeleden. Justi- I ras net op tijd: de bende e gaan expanderen naar Midden-Oosten en Azië. alle frauduleuze over- jvingen waren door de ccontrole gekomen: an- was er voor miljoenen 's buitgemaakt, zo wist ifficier van justitie Van w. De aanklaagster kondig- ,n( isteren ook al aan dat zij nog Pluk-ze boetes eist i de meeste verdachten, katwijker was een 'hen- ar'. Hij was al eens ver deeld or soortgelijke ten. De man uit Helle- sluis vervalste de papie- De verdachte uit Har- inspeelde een organisa tie rol met de 45-jarige dverdachte uit IJssel- Vo hoc I ade ml ide ichtbank doet op 24 juni HDC 973 den haag/leiderdorp - Buurtbewoners uit de Dijkstraat in Leiderdorp waren in eerste in stantie dolgelukkig met een 69-jarige man die bij hen in de straat woonde. De vriendelijke buurtopa was nooit te beroerd om een hel pende hand toe te steken. Bovendien waren alle kinderen na schooltijd welkom om bij hem thuis te komen spelen. Het openbaar ministerie (OM) eiste vrijdag een werkstraf van tachtig uur en een voorwaardelijke cel straf van drie maanden tegen de man omdat hij ontucht zou hebben gepleegd met vier buurmeisjes tussen de acht en tien jaar oud. De liefde van de buurtbewoners sloeg om in haat toen maar liefst vier meisjes vertelden dat de oudere man zijn handen niet thuis had kunnen houden. De bewoners bedreigden de man en zijn echtgenote, gooiden zijn ramen in en gooiden brandende peuken door de brievenbus naar binnen. Ze waren woest, omdat de meiden zeiden dat de man tussen februari 2002 en mei 2003 regelmatig zijn hand in hun broek zou hebben gestopt en hun over de borstkas zou hebben geaaid. Ook verklaarden de slachtoffertjes dat hij een boek met naaktfoto's had laten zien. De verdachte ontkende het misbruik. Volgens hem was er sprake van een buurthetze. Eén van de meisjes zou door haar ouders zijn op gehitst om het verhaal te vertellen, omdat ze in zijn 'mooie woning' zouden willen wonen. Uiteindelijk zouden de andere slachtoffertjes, aangestoken door massahysterie, eenzelfde verhaal hebben verteld. De echtgenote van de Leiderdorper stortte volledig in na de pesterij en in de buurt. Nadat het echtpaar was ver huisd, moest zij worden opgenomen. Nog steeds zou ze de straat niet opdurven en moet zij een zware elektroshocktherapie onder gaan. Aanklaagster Van der Kallen kon zich niet voorstellen dat de kinderen allemaal hadden gelogen tegen de politie en tijdens een stu- dioverhoor. Volgens het OM was het verwar rend voor de kinderen dat de 'opa' die nor maal gesproken zo vriendelijk tegen hen was ook tot zulke vreselijke dingen in staat was. De officier vindt dat hij één van de slachtof fertjes 1.134 euro moet betalen. De rechtbank doet op 25 juni uitspraak. 'In Leiden hebben we al genoeg sores' door Marieta Kroft oegstgeest - Het CDA in de Leid- se regio wil dat de gemeente Lei derdorp de discussie over de bouw van een megadiscotheek heropent. Vooral de Leidse frac tievoorzitter Bleijie toonde zich zaterdagmiddag tijdens een bij eenkomst van het CDA groot voorstander van de disco in de buurgemeente. „In Leiden heb ben we al sores genoeg." De CDA-fractievoorzitters De Kok uit Oegstgeest, Stevers uit Leiderdorp, Bleijie uit Leiden en Tjalma uit Voorschoten ver leenden hun medewerking aan de bijeenkomst over recreatie, vrijetijdsbesteding en horeca in de Leidse regio. Voor een circa twintig koppen tellend publiek in hotel Het Witte Huis in Oegstgeest gaven ze hun visie. Dat de discussie vooral werd toegespitst op de megadisco, kwam door de nadrukkelijke aanwezigheid van initiatiefne mer Hylke Postma. Na een ge strand plan voor de vestiging van een megadiscotheek op het bedrijventerrein De Baanderij vestigt hij zijn hoop op het nieuwe Bospoortterrein langs de A4. Volgens Postma hebben diverse onderzoeken en de hoorzitting vorig jaar in De Mu- zenhof uitgewezen dat er be hoefte in de regio is aan een uitgaansgelegenheid. Leiderdorper Stevers zei in de veronderstelling te verkeren dat de discussie over de megadis cotheek in zijn gemeente was doodgebloed. „Het CDA wilde best meedenken over een disco aan de Baanderij. Maar Postma veranderde van koers. Boven dien wilde Hillebrand (wethou der in Leiden) dat de disco bij het station in Leiden kwam. Het is een staaltje grootheidsden- ken waar Leiden vaker last van heeft." De reactie van Stevers verbaas de Postma. „De raad heeft het college van B en W vorig jaar zelf verzocht de locatie bij de A4 te onderzoeken. Het college heeft dat niet gedaan. Het is geen kwestie van niet kunnen, maar niet gunnen." Hij voegde daaraan toe dat hij al diverse discussies met Hillebrand heeft gehad over een disco bij het station in hartje Leiden. „Hij heeft mij gevraagd of ik de dis co er wil exploiteren. Ik doe dat niet. Een disco is er niet levens vatbaar vanwege de hoge prijs van het gebouw en de bereik baarheid. Negentig procent van de bezoekers komt met de auto. Uitgaanscentra moet je aan snelwegen plaatsen." Bleijie was het met PostmS eens. „Geef die mensen toch de ruimte joh", riep hij naar zijn Leiderdorpse collega. Voorzitter Van Duijn van het CDA Samen werkingsverband Leidse regio deed tevergeefs een poging de patstelling in Leiderdorp te doorbreken. „We zijn hier nu met vier CDA-fracties bijeen. Laten we iets uitspreken zodat Jan Stevers de discussie in zijn gemeente weer vlot kan trek ken. Het is voor Wïm Bleijie leuk en het is tevens een geluid tegen het grootheidsdenken." Iemand uit het publiek deed er, toen het EK voetbal net was be gonnen, een schepje bovenop: „Dit is een kans voor het CDA. Laten we hem inkoppen." Maar de Leiderdorpse fractie leider had geen behoefte aan een boodschap van zijn partij genoten uit de regio. „De bal ligt bij Postma. Die moet met een verzoek komen." Die was het daar niet mee eens. „Dat ligt er allang. Ik heb een dik dossier. Ik kan bewijzen dat het college van Leiderdorp heeft verzuimd om op het ver zoek van de raad een onder zoek te doen." Handen uit de mouwen bij De Uitdaging door Joris Rietbroek leiderdorp/zoeterwoude - Vrolijk ge zang klinkt op de parkeerplaats van zorgcentrum De Dillenbrug in Leider dorp. „Twee emmertjes water halen." Een groepje Leiderdorpse jongens werkt er zich in het zweet: ze maken rolstoe len, rollators en een enkele auto grondig schoon. Ze stoppen niet voordat de boel weer keurig blinkt. De schoonmaak beurt was één van de uitdagingen die de Leidse Welzijnsorganisatie zaterdag in petto had voor groepen jongeren in Al kemade, Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest, Voorschoten en Zoeterwoude. De Uitdaging, op initiatief van de Leidse Welzijnsorganisatie, is inmiddels aan de derde editie toe. De organisatie daagt jaarlijks groepen jongeren uit om een teamprestatie te verrichten op maat schappelijk gebied. De beloning per team is 300 euro. Een derde hiervan is bestemd voor een goed doel, de rest mag het team besteden aan een geza menlijk uitje. Het thema was dit jaar 'Jong en Oud', met als extra doel bevor dering van contacten tussen jongeren en ouderen. En dus gingen de teams dit jaar een paar uur hard aan de slag bij di verse zorgcentra in de Leidse regio, zoals bij de Leiderdorpse Dillenburg. De 97-jarige J. de Graaf kijkt tevreden toe hoe zijn witte autootje gewassen wordt. „Fantastisch dat die jongens dit doen", zegt hij. .Anders rijd ik wel eens door de autowasserette, maar vandaag vertrouw ik erop dat ze het goed doen." Raymon Karbouch (13) en Michael Ser iier (14) vinden het geen probleem om met hun vriendengroep een middag de handen uit de mouwen te steken voor de ouderen. „Het is leuk om te helpen en we verdienen er een leuk zakcentje mee", vertelt Michael. „Ons goede doel is Stop Aids Now", zegt Raymon. „Zelf gaan we misschien een dagje naar Duin- rell." De jongen werken hard door en lo pen zo niet het risico een gele of rode kaart te krijgen van hun begeleider. Bij een rode kaart is de uitdaging afgelopen en verloren. .Alleen als je loopt te kloten krijg je een rode kaart", aldus Michael. Even verderop bij Leythenrode is de Leidse vriendengroep 'de Waard-gang' bezig met het verven van het dierenver blijf en drie houten bankjes. Hun goede doel is de kankerbestrijding. Het eigen doel is een dagje Tikibad in Duinrell of Tropicana in Rotterdam. Ondanks de stevige wind en wat spatten regen vormt ook voor deze jongens de uitdaging geen probleem: de bankjes en het dierenverblijf zien er al snel frisser uit. Stephanie Jagel, activiteitenbege leidster bij Leythenrode, is blij met de hulp. „Dit is typisch het werk dat er nor maal bij inschiet, omdat we het zo druk hebben met de zorg." Het schilderwerk is ook populair in Zoeterwoude. Hier is een team van tien jongens bezig met het verven van de flatwoningen bij Huize Emmaus. De voorkant van het gebouw, wat de uitdaging inhield, bleek zo ge piept. Dus pakte het team de achterkant ook maar even mee. Na afloop zitten de witte uitdaging-shirts van de heren vol met zweet en groene verf. Een goed doel voor een derde van hun geld hebben ze nog niet bedacht, maar voor hun eigen aandeel weten ze wel iets. „We schen ken misschien een deel aan de gemeen te als startkapitaal voor een extra skate- baan", zegt deelnemer Kay Spierenburg. Anton Verhees, locatiemanager bij Hui ze Emmaus is onder de indruk van de prestatie. „Ze hebben twee keer zoveel gedaan als wat de uitdaging vereiste", zegt hij trots. „En toch maakten ze ook lol. Gelukkig maar, want elkaar af en toe een veeg met de verfroller geven hoort er natuurlijk bij." ter aar - Een 30-jari- ge man uit Ter Aar is zaterdagavond in kri tieke toestand naar het LUMC in Leiden gebracht na een on geluk op de Oostka naalweg in zijn woonplaats. Het on geluk gebeurde vol gens de politie woordvoerster om streeks tien uur. De 28-jarige bestuurster uit Alphen aan den Rijn reed vanuit Ter Aar in de richting van Alphen toen ze met haar wielen in de berm terechtkwam. Bij het corrigeren raakte ze de macht over het stuur kwijt, waardoor de auto doorschoot naar de andere kant van de weg. De auto kwam op zijn kop in de tuin van een boerderij te recht. De Ter Aarder zat achterin. Door de klap slingerde hij naar buiten en kwam hij onder de auto te recht. Omstanders hielpen nog de auto op te tillen zodat de hulpverleners het slachtoffer eronder vandaan konden ha len. De bestuurster is met lichte verwondingen naar het Groene Hartziekenhuis in Gouda gebracht. Een 31-jarige Alphenaar die naast de bestuur ster zat, kwam met de schrik vrij. Hoe het met de Ter Aarder gaat, kon de politiewoordvoerster gisteravond niet zeg gen. Bij een ernstig ongeluk kwam zaterdag een auto op zijn kop in de tuin van een boerderij terecht. Foto: Hielco Kuipers Een Leiderdorpse vriendenclub maakte zaterdag de hele middag rolstoelen, rollators en auto's schoon voor de bewoners van zorgcentrum De Dillenburg. Foto: Hielco Kuipers

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 21