Suzuki's duiken weer met de neus in de modder Publiekstrekker Spyker na 97 jaar weer terug in China Goedkope Renault voor 'nieuwe markten' Oldtimerrally Amsterdam-Peking AUTO HEEMSKERK Ferrari-paardje beschermd Weg Wiel vrijdag 11 JUNI 2004 redactie: Peter Lodewijks (advertentie) er Lodewijks De nieuwste Renault fen stuurbekrachtiging, nen of elektrisch be- liiten. Ook geen aircon- en muziek zal men zelf naken. Logan heet hij, |lbare Renault die vooral felst groeiende 'nieuwe' ten moet gaan scoren. aar geleden al voorzag de verzadiging van de Jropese, Noord-Ameri- ïn Japanse afzetmark- ranse fabrikant nam de beslissing om zich er alleen op de traditio- rkten te concentreren, •ral op nieuwe. Renault Is een noodzakelijke de groei van het merk in voortzetten en het 'verkoop van vier mil l's per jaar in 2010, te 3 In 1998 startte daar- ïtwikkeling van een 'reldauto, deX90-se- eindelijke jaarproduc- staat gepland op luto's. de eerste X90-vari- t twee centimeter ver- *n rekening te houden bedenkelijke staat van over de hele wereld te koop zijn voor een bescheiden prijs. Maar daarvoor krijgt men wel een auto van hoge kwaliteit met moderne techniek aan boord, belooft Renault. De Logan is een compacte 4- deurs sedan, maar er zullen dus nog meer uitvoeringen volgen. De sedan biedt ruimte aan vijf personen en heeft een laad ruimte van maar liefst 510 liter. Bij de ontwikkeling van de Lo gan is gebruik gemaakt van componenten die al gebruikt worden in diverse Renault-mo- dellen. Hierdoor bleven niet al leen de ontwikkelingskosten laag, ook de duurzaamheid van de onderdelen is in de praktijk reeds bewezen. De Logan moet dus weinig last van storingen hebben en tevens lage onder- houds- en reparatiekosten. Ook de motoren die in de Lo gan gemonteerd worden, heb ben in andere modellen hun betrouwbaarheid en zuinigheid reeds bewezen. In eerste in stantie zijn twee benzinemoto ren leverbaar: een 1.4 litermo tor met een vermogen van 75 pk en een 1.6 van 90 pk. Later zal de auto ook te koop zijn met een 1.6 liter 16v benzinemotor met 107 pk of een 1.5 liter dCi- dieselmotor die 65 pk levert. De Ford Mustang is 40 jaar geworden. In april 1964 gaf Lee lacocca, de toenmalige directeur van Ford Motor Company, toestemming om zijn eigen be denksel in productie te nemen. De Mustang was geen droomauto, althans geen onberéikbare droomauto. Het moest een op de keurige Ford Fal con gebaseerde kleine sportieve 4-persoons wagen zijn, die vooral jongeren zou aanspreken, lacocca had namelijk bedacht dat in 1964 de kinderen uit de naoorlogse geboortegolf hun rijbewijs zouden halen en er dus een grote vraag naar goedkope sportwagens zou ontstaan. Hij kreeg gelijk en de aantrekkelijke, betaalbare Mustang vlóóg de win kels uit. De eerste generatie bleef vier jaar in pro ductie, waarin er een dikke twee miljoen van de band rolden. De gesloten versie (foto) werd het meest verkocht, maar ook de convertible mocht zich met een kwart miljoen exemplaren in een gro te populariteit verheugen. Als klassieker is de Mus tang nog altijd zeer in trek. In de Zwolse Usselhallen wordt dit weekeinde een spektakel rond de jarige Mustang gehouden. Hon derden Mustangs en andere Amerikanen zullen naar Zwolle komen. Het evenement is morgen toe gankelijk van 12 tot 17 uur en zondag van 10 tot 17 uur. Een kaartje kost 5 euro. Foto: Archief Sportback et 5 deuren «l i Audi komt met de A3 ik, een 5-deurs coupé |6-cilindermotoren 50 pk), voorwiel- of nte vierwielaandrijving heel met halfautomati- kmissie. De compacte ser komt naast de 3-deurs A3 en is ach- leter langer dan dat s bagageruimte meet 120 liter. De verkoop ijuli. De prijs is nog nd. naai 500 MB irens per jaar Bij het nieuwe Tech- [entre van McLaren in Ise Woking zetten 140 fkers maximaal 500 is SLR McLarens per kaar. DaimlerChrysler 1 belang van 40% in het h centrum van McLa- 5LR McLaren, de 'Zilve- van de 21ste eeuw, 15.5 liter 626 pk sterke m ir en een carrosserie kofvezel. fen j eot in de >rt te zien Tot en met zaterdag 3 t de expositie Peugeot erience in het pro- 'Peugeot Experi- gs de A2 in Breukelen. 1 luidt 'Afrika' en iider meer de glorietijd 'èugeots 404 en 504 in ok is er aandacht voor ikar en staat er diverse o's van het merk, in- e nieuwste, de 307 ugeot Experience is 1 maandag tot en met an 9 tot 17 uur en op ivan 10 tot 16 uur. Toe- talis. nomineert uauto 2005 ]- Voor de verkiezing gezinsauto van het Jaar tl door de vakjury drie ten genomineerd: de 5 Grand Scénic, de Toyo- Verso en de Volkswa- 1. Eind oktober zal ♦vorden welke auto lonsument wordt aan- Q als Gezinsauto van het f. De vakjury heeft de lidaten uitvoerig aan •eld op het ANWB ngscentrum in Hierbij wordt vooral iken als ruimte, toe heid in het interieur jor kinderzitjes als voor agens en andere baga- Iheid, prijs-kwaliteitver- standaarduitrusting ort. De resultaten in de even van EuroNCAP lij de beoordeling van Jieid als leidraad, even- Ijnwezigheid van Isofix tjes en extra airbags. De in van de ANWB Auto- jen eveneens mee in de in de vakjury. Bij Veldhoven komen dit weekeinde honderden vierwielaangedreven Suzuki's bij elkaar. Foto: Nimag door Peter Lodewijks veldhoven - Net als twee jaar geleden heeft de Suzuki-importeur recreatiepark De Landsard vlakbij het vliegveld van Eindhoven uitgekozen voor het 4x4- spektakel 'Suzuki Terreintreffen'. De Ja panse fabrikant is dit jaar 25 jaar in Ne derland en verwacht dit weekeinde ruim duizend deelnemers en vijfduizend be zoekers op beide dagen in Veldhoven. Op het terrein zijn off-roadparcoursen uitgezet voor beginners en gevorderde stuurlui. Verder is er een route van 30 ki lometer over onverharde wegen in de omgeving van Eindhoven. Beide dagen wordt theorieles gegeven in terreinrijden en er kan met karts gereden worden op het naastgelegen kartcircuit. Voor de kinderen zijn er clowns aanwezig en een promotieteam met mini-quads. Ook is er een stuntteam dat een show geeft met vierwielaangedreven voertuigen. In een grote tent op het terrein zijn di verse stands te vinden met accessoires en artikelen. Ook is er informatie te vin den over nieuwe modellen van Suzuki en over activiteiten in het kader van het jubileum Suzuki 25 jaar in Nederland. In een speciale 'neushoorntent' is een ex positie ingericht over dit dier en kunnen bezoekers zich aanmelden als lid van de Rhino Club. Met de lidmaatschaps-bij- drage wordt het Mkomazi Game Reserve ondersteund, een natuurreservaat in Tanzania waar zwarte neushoorns le ven. Suzuki-importeur Nimag steunt de bescherming van deze met uitsterven bedreigde diersoort. Het Terreintreffen is zaterdag en zondag open van 10 tot 16 uur. De toegang is gratis, deelname kost 15 euro per dag. Nadere informatie op www.suzuki.nl onder 'terreintreffen'. door onze correspondent Gert-Jan Broere Peking - Meer dan 400 pk onder de kap, een top van 325 km/u en van nul naar honderd in minder dan vier seconden. Prachtige specificaties voor een droomauto, maar absoluut waardeloos in het filerijden, waar het verkeer in Peking te genwoordig tot verworden is. Spyker-topman Victor Muller, die gezeten naast de populaire Chinees-Nederlandse coureur Ho-pin Tung, ondervond wat het betekent rond 'spitsuur' in Peking te moeten rijden, doet er niet moeilijk over. „Onze klan ten zijn succesvolle onderne mers, die meerdere auto's heb ben en die er van houden om mooie dingen te verzamelen. Gemiddeld rijden ze 2500 kilo meter per jaar en gebruiken onze auto dus niet voor het da gelijkse woon-werkverkeer." Spyker is terug in China. Als deelnemer aan de monsterrally Peking-Parijs van 1907 maakte het merk van de gebroeders Spijker faam als een oerdegelijk Nederlands product. De nieuwe Spyker wil daarop verder bouwen in de verwach ting dat China een van de be langrijkste afzetmarkten wordt. Spyker op de Peking Auto Show. Foto: AP Het begin is er al: de eerste Spy ker heeft reeds een Chinese ko per gevonden. Spyker wilde ter introductie van zijn sportwagen op de Chinese markt een minuscuul stukje van de 16.000 kilometer lange rally Peking-Parijs, 97 jaar na dato, nog eens overdoen. Ho- pin Tung mocht de superbolide van de oude stadspoort Des- hengmen terugrijden naar de voormalige Amerikaanse lega tie, vlak bij het Plein van de He melse Vrede. Wel moesten er enkele concessies worden ge daan. De Fransman Godard vertrok in zijn Spyker met vier andere op 10 juni 1907 vanuit de Franse legatie, maar dat voormalige ambassadeterrein is niet toegankelijk. Het kon de pret niet drukken: de Chinese media rukten uit en gebruikten de presentatie van Spyker als een opwarmer voor de Peking Auto Show, die giste ren is begonnen. Daar is Spy ker, ook door afwezigheid van Ferrari, een van de grote pu bliekstrekkers. Dat Spyker in Peking aanwezig is, is op zich al opmerkelijk, want twee maanden geleden bestonden nauwelijks nog der gelijke plannen op het hoofd kwartier in Zeewolde. Muller was vooral bezig met de beurs gang, die twee weken geleden plaats had. Maar de organisato ren van de autoshow in Peking, ondanks een enorm aanbod van fabrikanten, Chinees en buitenlands, wilden wel plek inruimen voor het befaamde Nederlandse merk. „Vooral het prijskaartje maakte indruk", al dus marketing-manager Martyn Schilte. De handgemaakte Spy ker kost in China van 6,5 tot 10 miljoen yuan, omgerekend 650.000 tot één miljoen euro. De voordelen van De Jong's Autolease... Vaste, deskundige contactpersoon Flexibele leasevormen Wagenparkbeheer 06 JOUff S o Vervangend vervoer Autolease J Offerte-aanvraag via internet Universele leasemaatschappij Merkonafhankelijk www.dejongsautobedrijven.nl De Jong's Autogroep heeft vestigingen in Katwijk, Leiden en Hillegom amsterdam/anp - Liefhebbers en bezitters van klassieke auto's van voor 1977 kunnen in 2006 meedoen aan een rally van Amsterdam naar de Chinese hoofdstad Peking. In een maand tijd dienen maxi maal honderd Nederlandse teams 17.500 kilometer te overbruggen over doorgaans verharde, maar soms ook onverharde wegen door de landen die aan de oude Zijderoute lagen. De etappes variëren van 500 tot 1000 kilometer per dag. (advertentie) Leiden Roelofarendsveen 33 JAAR NISSAN DEALER SM 1 FT_o pectflbon LEIDEN: LAMMENSCHANSWEG 128, 2321 HX. TEL.: 071-531 08 11 ROELOFARENDSVEEN: ALKEMADELAAN 1, 2371 EX. TEL.: 071-331 28 66 VyVtfW.AUTQHEEMSKERK.COM De Logan is de eerste variant van de zogeheten Xgo-reeks. Foto: Renault de wegen in de landen waar de betaalbare Renault op de markt komt. Analisten vrezen dat deze zet het imago van de merk naam Renault zal beschadigen en betwijfelen of er veel winst te halen valt met een wagen zonder franje die vanaf 5000 euro verkocht wordt. In Noord-Afrika en Centraal- Europa zal de wagen op de markt komen onder de merk naam Dacia, het Roemeense staatsbedrijf waarin Renault een meerderheidsaandeel heeft. De productie van de Lo gan bij Dacia in Roemenië is in middels gestart en vanaf sep tember wordt de wagen daar ook verkocht. Later komen er ook productielijnen in Rusland, Marokko, Colombia en Iran. In Rusland, waar hij tussen de 8000 en 10.000 euro moet kos ten, wordt de wagen als Renault verkocht. Met deze wereldauto slaat Re nault zijn vleugels uit op zoek naar nieuwe markten. De Lo gan moet straks zo'n beetje door Peter Lodewijks hamburg - Het hoogste ge rechtshof van Duitsland heeft het sierpaardje van het Italiaan se sportautomerk Ferrari in be scherming genomen. De rech ters maakten duidelijk dat an dere logo's met een steigerend paard niet zijn toegestaan en dat een fabrikant van compu terspellen onlangs dus te ver is gegaan. Hij had sturen en peda len van een zwart steigerend paard voorzien. De fabrikant had typische kenmerken van het Ferrari-paardje, zoals de wapperende manen en de op staande staart, weggelaten maar desondanks vond het hof de gelijkenis te groot. Het gaat bij het Ferrari-logo om de totale indruk, stelden de rechters. De herkomst van het beroemde springende paard is overigens niet helemaal duidelijk. Een van de verhalen is dat de grote man achter het sportwagen merk, Enzo Ferrari, het logo heeft overgenomen van een ge sneuvelde vliegenier uit de Eer ste Wereldoorlog, die het op zijn vliegtuigen voerde. Andere bronnen suggereren dat Enzo's broer Alfredo destijds ook in die toestellen vloog en dat het een eerbetoon aan hém was. Weer anderen betwijfelen of de twee logo's überhaupt wel iets met elkaar te maken hebben. Hoe dan ook het Ferrari-embleem verscheen voor het eerst in 1929 op alle bedrijfspublicaties. Drie jaar later ook op de auto's. Het beroemde logo, hier achterop een Fso.Foto: Peter Lodewijks ruikte auto m over de is kan lonen

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 1