in computej en personee LEIDEN REGIO Geen TV West of Holland Centraal, wel twintig Arabische televisiezender 'Hier zitten verdrietige mensen niet op te wachten' Investeren Geen primeur voor Visser 't Hooftlyceum Noordwijk doet mee atf project kustontwikkeli 11 dinsdag 8 JUNI 2004 Studenten SLS ontevreden, provider Lijbrandt Telecom beloofd beterschap door Robert Toret leiden - Vol trots beloofde studentenhuis- vester SLS Wonen haar huurders vorig jaar een nieuwe service. Tegen een schappelijke prijs kregen studenten toegang tot supersnel internet, kabeltelevisie met 59 zenders en een vaste telefoonlijn van Lijbrandt Telecom. Eindeloze vertraging, slechte communicatie, incasso's voor niet geleverde diensten en lo ze beloften maakten al snel een einde aan het 'sprookje'. Lijbrandt Telecom en SLS Wonen beloof den in juli vorig jaar dat zij voor eind maart 3000 studentenwoningen zouden aanslui ten op glasvezelkabel. Door technische mankementen en problemen met vergun ningen is dat streven niet gehaald. Veel wo ningen zijn nog niet aangesloten en waar dat wel het geval is, zijn de negatieve gelui den niet van de lucht. De studentenflats aan de Klikspaanweg hadden de primeur in Leiden. Martijn Stro bos woont met zijn vriendin Jorien Boes veld op Klik 96. Hoewel ze al betaalden voor het hele pakket (23,50 euro per maand), konden ze lange tijd niet bellen. Strobos heeft geen goed woord over voor de service van het Hillegomse telecombe- drijf. „Ik heb vanaf januari wel honderd keer gebeld om te vragen wanneer ze nou zouden komen. Ik werd telkens met een kluitje in het riet gestuurd. Dat heeft me trouwens heel wat gekost. Ze hebben een gratis nummer, maar dat kan je alleen bel len vanaf een vaste lijn. Die hadden we nog niet, dus moest ik telkens mobiel bellen naar een nummer van 45 cent per mi nuut." Bert Boter van Klik 52 mist door zijn nieu we tv-aansluiting het regionale nieuws. „TV West en Holland Centraal zijn verdwenen. In ruil daarvoor hebben we nu TV Haarlem en zo'n twintig Arabische zenders. Mis schien leuk voor een Marokkaanse student, maar ik heb er niets aan." Bij de studentenflats aan de Vrijheidslaan zijn de werkzaamheden drie weken gele den voltooid. Lang niet iedereen is echter goed aangesloten. Op de vierde etage heeft de ene helft van de gang wel internet en de andere helft niet. Bij Jeff Lopez (nummer 692) is er nog geen signaal. „Het is een raadsel", zegt hij. „Er heeft trouwens ook nog niemand een werkende telefoon, ter wijl we daar wel voor betalen. Ik ga zodirect naar de bank bellen om de automatische incasso stop te zetten en het geld terug te laten storten." Lijbrandt-directeur M. Koster vindt de klachten erg vervelend. „Die mensen heb ben absoluut gelijk. Waar gewerkt wordt, worden helaas fouten gemaakt. Maar we zullen er alles aan doen om schoon schip te maken. Aan de Klikspaanweg kan ieder een ondertussen bellen en voor studenten van de Vrijheidslaan zal het probleem bin nen twee weken verholpen zijn. TV West komt honderd procent zeker en alle men sen die betaald hebben voor iets dat ze nog niet hebben, krijgen hun geld terug. De kosten van mei verrekenen we met de fac tuur van juni. Sterker nog, dat doen we zelfs bij mensen die wel al konden bellen. Overigens zijn het geen twintig, maar veer tien Noord-Afrikaanse zenders." Aan het Flanorpad zien ze de komst van Lijbrandt met vrees tegemoet. Wanneer dat is, mag Joost weten. In de planning op de site van SLS Wonen staat achter het Flanor pad: nog niet bekend. Van Rob Honig (2B kamer 26) mag het lang duren. „We maken gebruik van het netwerk van de universi teit. Acht jaar geleden is tijdens een renova tie de lijn doorgetrokken naar onze flat. Sindsdien hebben we voor tweehonderd euro per jaar fantastisch internet. Ik nooit storing gehad. Volgens studen j( andere flats kunnen we dat met Lijb straks wel vergeten. Er wonen hier s g ten die enorm actief zijn op interne! die een hele tijd zonder zitten, sprin echt een paar van het dak!" Toch heeft Koster er nog altijd alle v wen in. „We vinden het heel naar d; onze beloftes door omstandigheden konden nakomen. Medio novembei j het hele project glad gestreken zijn i gaan we er samen iets moois van m Ons netwerk is echt uniek. Voor een prijs kunnen wij echt supersnel intef< veren. Maar elk begin is moeilijk. Ik reacties over een maand of twee noji eens horen." Meer toezicht en afsluiten van begraafplaats Duinrust in Katwijk moet vernielingen voorkomen door Aart van der Kuijl katwijk - Extra toezicht en af sluiting van de Katwijkse be graafplaats Duinrust moeten nieuwe vernielingen voorko men. Dat zegt grafmaker D. Hus die zich flinke zorgen maakt over de recente vernie lingen op zijn begraafplaats aan de Parklaan. Vorige weekeinde hebben volgens Hus een tiental jongeren graflampen, planten, een beeld van een boek in mar mer en vazen vernield. En vol gens Hus is dit geen incident. Afgelopen zondagnacht zag een getuige om omstreeks half een 's nachts een aantal jongeren in zwart gekleed, in de zogeheten 'gothic-stijl' zich bij de graven ophouden. De man stuurde de jongeren toen weg en waar schuwde Hus. „We hebben er de politie meteen bijgehaald, maar de daders waren natuur lijk al weg. Het komt de laatste tijd regelmatig voor dat er plan ten weg worden weggehaald en dat er vernielingen worden aangericht. Zaken die voor een ander geen waarde hebben, maar voor mensen die een graf bezoeken en daar plantjes neer zetten of bloemen neerleggen, natuurlijk heel vervelend. Daar zit je niet op te wachten als je verdrietig bent." Volgens Hus was het zeker geen incident. „Ik weet niet wat voor jongeren het zijn, maar ik heb gehoord dat er allerlei vreemde praktijken worden gebezigd. Séances waarbij geesten wor den opgeroepen, bijvoorbeeld." De begraafplaats Duinrust die een algemeen en een kerkelijk gedeelte heeft, is momenteel dag en nacht geopend. Maar daar komt verandering in, zo geeft Hus aan. „Er komt bin nenkort een bord te hangen dat de begraafplaats toegankelijk is van zonsopgang tot zonsonder gang. Maar of dat zal helpen: het hek van de begraafplaats moet wel open blijven. Dat is trouwens als sinds twintig jaar het geval." Volgens Hus is er momenteel niet alleen overdag toezicht, maar ook 's avonds en Eén van de graven op de Katwijkse begraafplaats Duinrust, die vernield werden. Volgens grafmaker D. Hus zijn de recente vernielingen geen incident. Foto: Hielco Kuipers 's nachts.Als een geest zweef ik om de begraafplaats heen. Dus men is gewaarschuwd." Ook de politie heeft toegezegd 's avonds en 's nachts te pa trouilleren. Hus: „Gisteren wa ren ze hier om half vijf 's mid dags. Toen heb ik de dienst doende agenten aangegeven dat dat geen zoden aan de dijk zet." De beheerder maakt zich so wieso druk over de veranderde mentaliteit van de bezoekers. „Moet je hier op z kijken. Dan is het hier drukker dan in het LUMC, maar dan ben ik net een soort politie agent. De vanzelfsprekende so ciale controle die je hier vroeger had is weg, lijkt het wel. Kinde ren die hard schreeuwen, rond rennen en met grind naar el kaar gooien. Terwijl de ouders er gewoon bij staan te kijken." Even dachten ze bij het Visser 't Hooft Lyceum een landelijke primeur te hebben. De Leidse middelbare school is sinds kort de hoofdsponsor van de jeugd- elftallen van voetbalvereniging Docos. Een unieke actie, dacht rector Joost Kuurman, die er zelfs de landelijke kranten mee wist te halen. Maar dat moest het Bonhoeffer College uit En schede toch echt even recht zetten: deze school sponsort al jaren een aantal lokale voetbal teams. Net als het Visser 't Hooft wilde de school uit Enschede de naamsbekendheid vergrootten met deze sponsoractie. Drie jaar lang prijkte het Bonhoeffer College op de shirts van CW Sparta en Vogido. Daarnaast was de naam van de scholen gemeenschap ook op reclame borden langs de velden bij een groot aantal andere verenigin gen in de gemeente Enschede te vinden. Overigens stopt het Bonhoeffer College na dit seizoen met alle De Blauwe Steen, die al 700 jaar In de Breestraat ligt is het symbolische middelpunt van de stad. Onder redactie van Timoteus Waarsenburg en Eric-Jan Berendsen TELEEOON 0 71 - 53 56 42a sponsoring. Na drie jaar is de doelstelling van de actie be reikt: de naamsbekendheid van de school is groot genoeg. Bo vendien is het geld op, zegt di rectiesecretaresse Mariene Var- kevisser. Of de reclame-uitingen op de shirts en borden ook echt in vloed hebben gehad op het aantal aanmeldingen voor de school, is volgens haar nooit echt duidelijk geworden. „Dan hadden we bij alle aanmeldin gen moeten vragen hoe de leerlingen in contact zijn geko men met de school. Dat is niet gebeurd." Reacties heeft de sponsoractie in ieder geval wel uitgelokt. „We hebben gehoord dat men sen het sponsoren van voetbal clubs te eenzijdig vonden, om dat daar toch vooral jongens sporten", zegt Varkevisser. „Het had misschien ook een hockey- of tennisvereniging kunnen zijn." Beestenmarkt oranje tijdens EK leiden - De eerste groepswed strijd van Nederland tijdens het komende EK is live te zien op een enorm scherm op de Leid se Beestenmarkt. De aftrap van het duel tegen Duitsland is op dinsdag 15 juni om kwart voor negen 's avonds. Tijdens en rond het duel hebben organi satoren Idéfix events en Rookie Entertainment allerlei activitei ten gepland. Mensen die zelf een balletje willen schieten, kunnen tussen vier en zeven uur meedoen aan het Coke 360-spel. Daarbij staan drie teams van twee spelers in een afgeschermde cirkel. Elk duo moet een colafles verdedigen en proberen die van de ander om te schieten. Winnaar is het team waarvan de fles het langst blijft staan. Verder staat er een ludieke ac tie op het programma. Alle be zoekers worden verzocht in scheidsrechterstenue naar het plein te komen. Bedoeling is dat al deze arbiters tijdens het duel ook echt in actie komen, dus dient men een fluitje en een gele en rode kaart mee te nemen. Na afloop van de wedstrijd wordt de avond (afhankelijk van het resultaat) feestelijk af gesloten met muziek en een dj. Rody van der Pols en Robert Toret Het Europees Kampioenschap begint dit jaar voor Nederland met een wedstrijd tegen 'aartsrivaal' Duitsland. In 1988 veroverde Nederland in Duitsland de titel. Foto: ANP Begrotingsoverschot bij provincie ke bestuurskrachtmetii den haag - Voor ict-voorzienin- gen en personeel trekt de pro vincie de komende vier jaar 23 miljoen euro uit. Zuid-Holland wil flink investeren in de 'elek tronische overheid' en een beter personeelsbestand. Dat staat in de Voorjaarsnota. Voor ambtenaren van 57 jaar of ouder komt er dit jaar een nieu we vutregeling. Ook zijn er ex tra middelen voor scholing, training en 'mobiliteitsbevorde rende maatregelen'. Met de maatregelen willen Gedepu teerde Staten een verkleining en 'meer evenwichtige opbouw' van hun personeelsbestand be werkstelligen. Daarnaast investeert de provin cie in een 'open, toekomstvaste iet-omgeving'. Die moet een belangrijke bijdrage leveren aan de voortgang op het pad naar de 'elektronische overheid'. Zuid-Holland trekt een miljoen euro extra uit voor achterstallig onderhoud in recreatiegebie den. Voor nieuwe gemeentelij- ruim een half miljoen schikbaar. Voor de op een 'zware projectorga - die inrichtingsplannen stedelijke as Leiden-Kat denkt, maakt de provin(V ton vrij. Een extra budget van euro trekken GS uit voc handeling van nieuwe vergunningen. De pro\tj sinds kort verantwop voor de verstrekking vg heffingen voor brijnlozii 1 zijn in Zuid-Holland z£c tuinbouwbedrijven die zen. Brijn is afvalwater verhoogd zoutgehalte. Ondanks een lagere u uit het provinciefond l Zuid-Holland geen fii t problemen. Voor de k< t jaren houden GS reken 1 oplopende begrotin schotten. „We gaan onz s ties waarmaken, maar vjë ten alert blijven en op 0e len passen", aldus provii stuurder Huizer. den haag - Noordwijk is één van de vier gemeenten die mee doen aan een proefproject van Economische Zaken (EZ) op het gebied van 'kustontwikke- ling'. Zuid-Holland steunt het initiatief. De provincie trekt de komende jaren zelf twee mil joen extra uit om de 'vrijetijds- economie' een impuls te geven. De staatssecretaris van EZ is over de proef in gesprek met Noordwijk, Zandvoort, Cad- zand en Ameland. Het ministe rie wil investeren in diverse projecten in de badplaatsen „Veel is er nog niet over te zeg gen", aldus een woordvoerder van het ministerie. „Eind juni kunnen we meer zeggen. Zuid-Holland wil een bijdrage leveren aan de proef in Noord wijk, omdat de provincie een 'kwaliteitsslag urgent acht'. De concurrentiepositie van Noord wijk moet steviger worden ten opzichte van buitenlandse al ternatieven. Samen met de ge meente wil Zuid-Holland in houd en vorm geven aan de proef van EZ. De provinciale voorstell sen in het voornemen 'vrij etij dseconomie Holland een impuls te Daarbij moet ook spei dacht uitgaan naar de hof. In de visie van Gedc de Staten moet het bl park uitgroeien tot een punt voor hoogwaard 3 sureontwikkeling en int nale congresaccomm Ook bloemencorso's en lijkbare bloemenevene moeten volgens de pi verbeteren. Zuid-Holland heeft drit1 punten bij haar beleid gebiéd van vrijetijdseci K kust, cultuur, bloemen len. Leiden valt onder h 'cultuur' en heeft vol provincie kansen met brandtjaar 2006. Voor 0 name van het toerisme historische binnenstad 1 den zijn volgens de pi 'cultuurtoeristische kv-r verbeteringen' nodig. AGENDA Wilt u iets melden? Bel 071-5356421, dagelijks tussen 9.00 erJ uur. Faxen mag ook: 071-5356415. E-mail: stadsredactie.ld@lN Kerkelijk centrum De Meren- wijk houdt dinsdagochtend 8 juni om 10.30 uur een viering voor ouderen in haar Stiltecen trum. Na afloop is er koffie en een kringgesprek. Buurthuis de Pancrat houdt woensdagmiddag een bingo middag voor vijftigplussers. De bingo begint om 13.15 uur, de zaal aan de Middelstegracht 85 is vanaf 12.00 uur open. De Vereniging voor Milieue ducatie verzorgt op woensdag avond 9 juni een wandeling door de Klaas Hennepoelpolder in Oegstgeest. Belangstellenden worden even voor 19.00 uur verwacht bij het kinderdagver blijf aan de Jac. P. Thijsselaan 84d in Oegstgeest. Deelname is gratis. In 'De Ruimte' aan de Oude Herengracht 17 is donderdag een introductieavond voor de cursus 'Ontdek uw eigen spiri tualiteit'. Deze cursus is be doeld voor het verkrijgen van geestelijke zelfkennis vai een bahai-perspectief. D ductieavond begint om 1 uur, de kosten bedragen 1 Zaterdag 12 juni is in bi kerscentrum De Winterti de Hortus Botanicus aan n Rapenburg de jaarlijkse r beurs van Succulenta. 1 Aan de Sterrewachtlaai it het terrein van de Hortu n zelfde zaterdag een Bijen met demonstraties van ii n en informatie over het h< van bijen. is Duinwaterbedrijf Zuid-wi land gaat vrijdagavond 1 i op zoek naar vleermuize l ander nachtleven in Mei 1 Als u mee wilt op excursi i u zich aanmelden bij heltc zoekerscentrum MeijentP Meijendelseweg 40 in W< naar. De avondexcursie I om 22.30 uur. De kosten|v gen 2,50 euro voor volwaPt nen, 1,50 euro voor kindi tot 12 jaar.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 2