Gaudio en Coria hebben de messen geslepen SPORT Oplossing Oranje-probleem is simpel Temperamentvolle Argentijnen ontmoeten elkaar in finale Roland Garros Ajax wint arbitragezaak, maar Trabelsi vertrekt Lijnen helpt skispringers niet meer Selinger debuteert met verlies Statistieken eek in belfinale - Michaella Krajicek heeft Ijeugdtoernooi van Ro- ,arros de finale bereikt in tbbelspel. Samen met de sche Katerina Bohmova in drie sets te sterk voor jemeense koppel Gojnea ulescu: 4-6 7-5 6-2. De fi- s vandaag. Krajicek en Jova nemen het daarin op |de Russische meisjes Kot- n Shvedova. jx legt talent anine vast zaterdag 5 juni 2004 erdam - Ajax heeft het Bel- e talent Rachid Tiberkani- jor twee jaar vastgelegd. I-jarige middenvelder is listig uit de jeugdopleiding ijax en maakte afgelopen 6n deel uit van de selectie [e Al van trainer Danny 1 Tiberkanine is Belgisch [international onder 19. Helfteren bij Den Bosch sch - Toon van Helfteren ook komend seizoen actief rulip Den Bosch/EBBC. _jordt het vierde seizoen Van Helfteren bij de Bos- basketbalclub. Zijn beslis- _jioudt in dat hij de aanbie- van EiffelTowers Nijmegen izich neerlegt. I Neri coach i FC Porto —Ion - Luigi del Neri is de ure coach van FC Porto. De kige Italiaan was de afgelo- fter seizoenen in dienst ievo Verona. Del Neri jbij Porto José Mourinho ie naar Chelsea overstapt. ireldrecord -ïgschieten josch - Boogschutter Wiet- n Alten heeft gisteren het d drecord lange afstand op ■e^iaam gebracht. De Braban- ennikte bij de opening van ashuatec Sportzomer Café n Bosch een pijl over 95 r in de roos. Het oude re- stond met 92,5 op naam en Amerikaan. eiroz terug ir Manchester n t Chester - Trainer Carlos :oz keert terug naar Man er United. De ex-coach 9" ;eal Madrid werd twee we- 1 'geleden ontslagen in Ma- waar hij met een peperdu- renformatie geen enkele »n. De 51-jarige Portu- ajaat bij de Mancunians niw als eerste assistent van lcoach Alex Ferguson aan naldo kost Real 0f it miljoen extra ine - Real Madrid moet ins 8 miljoen euro beta- Inter Milaan voor de name van de Braziliaanse Jialler Ronaldo in 2002. Dat het internationale sport- itshof in het Zwitserse ine gisteren bepaald. Ro- verhuisde in 2002 voor 35 )en euro naar Spanje, op _waarde dat de Argentijn locjago Solari de overstap van naar Internazionale zou en. De middenvelder wei- je datwaarna Inter naar de stapte. Die bepaalde dat Jde Italianen nog 10 mil- 9 "euro schuldig was, maar daartegen in beroep. ilfer evenaart Idzaam record ^ort - De Engelse golfer Si- Khan heeft tijdens de jde ronde van het Wales b een zeldzaam record ge aard. Hij speelde de eerste }n holes in slechts 27 sla- 9 onder par. De 31-jarige sloeg 7 birdies, 1 eagle en 1 In de historie van de Euro- !Tour presteerden dit ats twee andere spelers: de ijaard José Maria Canizares 178 en de Zweed Joakim ggman in 1997. Khan fi- te met 61 slagen, twee meer het wereldrecord. IVB en fans n weer vrienden f- De KNVB en de SOVS ben hun geschil bijgelegd, tetbalbond zal voortaan de hoepelende supportersor atie nauwer betrekken bij lidszaken en elk kwartaal deg voeren. De SOVS dreig- lit voorjaar met protestac- van de aangesloten suppor- clubs. De koepelorganisatie d dat de KNVB haar niet se is nam als gesprekspartner. lijkerman blijft nger bij Zwolle •tie - Trainer Hennie Spij- nan heeft zijn contract bij erste divisieclub FC Zwolle entijds verlengd tot 1 juli door Mare Molenaars parijs - Nog niet zo lang geleden gingen Guillermo Coria en Gas ton Gaudio zowat met elkaar op de vuist tijdens een toernooi in Hamburg. Morgen staan de tem peramentvolle Argentijnen op nieuw tegenover elkaar. De boksring is dan het court central van Roland Garros, inzet van de strijd de Open Franse tennistitel. De eerste klap is nog niet uitge deeld, maar de messen zijn al geslepen. Gaston Gaudio wordt liever niet herinnerd aan het incident, vo rig jaar tijdens het toernooi van Hamburg. In de halve finale, bij een stand van 1-1 in sets, maakte Coria een vervelend ge baar richting zijn landgenoot toen ze elkaar passeerden aan het net. Gaudio was zo ontzet dat hij vervolgens geen bal meer fatsoenlijk raakte. Na af loop van het duel sleepte hij de irritante Coria aan zijn haren de kleedkamer in, waar hij hem sa men met zijn coach, tegen de muur plakte. De verwensingen aan het adres van Coria waren tot in de wijde omtrek te horen. „We hebben het uitgepraat, zand erover", zei Gaudio gister middag nadat hij op indruk wekkende wijze zijn landgenoot David Nalbandian van het Pa- rijse gravel had geborsteld: 6-3 7-6 6-0. Dat Coria niet zijn grootste vriend is, dat kan hij niet ontkennen, maar de eufo rie bij het bereiken van zijn eer ste grandslamfinale oversteeg alle persoonlijke scrupules. „Ik wil nu vooral genieten van het moment", snotterde hij na zijn historische overwinning. Het slordige spel van de anders zo solide Nalbandian was dan misschien om te janken, het was Gaudio die op het center court zijn tranen de vrije loop liet. „Hier heb ik als kind al van gedroomd. Je kunt je niet voor stellen wat er allemaal door je heen gaat op zo'n moment. Al die herinneringen, al die opof feringen." Gaudio (25) weet wat hem mor gen op het court Philippe Chat- rier te doen staat om de droom compleet te maken: „Coria is op gravel van een uitzonderlijke klasse. Ik zal onwaarschijnlijk goed moeten tennissen en me zelf overtuigen dat ik daartoe ook in staat ben. Ik ben niet kansloos." Zeker niet. Coria (22) is mis schien de betere tennisser, maar het heetgebakerde kerel tje uit Buenos Aires heeft ook zijn zwakheden. Niet in zijn spel, maar in zijn hoofd. De wa- tervlugge Argentijn koppelt eer zucht aan temperament en dat blijkt een gevaarlijke cocktail. Vorig jaar, in de halve finale te gen Martin Verkerk, ontsnapte hij aan diskwalificatie toen hij woedend met zijn racket smeet en (onbedoeld) een ballenmeis- je raakte. Coria putte zich uit in verontschuldigingen maar was door het incident zo van slag dat hij niet meer aan tennissen toekwam. Gisteren, in zijn halve finale wedstrijd tegen Tim Henman, dreigde eenzelfde scenario. Co ria, nu nog de ongekroonde ko ning van het gravel, kreeg in de openingsset geen vat op het on conventionele aanvalsspel van de Britse grasspecialist en ont plofte bijkans. Deze keer bleef de schade beperkt tot een stuk geslagen racket en de hoon van het Parijse tennispubliek: 3-6 6- 4 6-0 7-5. „Ik was erg gespan nen. Het was achteraf goed dat ik dat racket stuksloeg. Het luchtte enorm op." door Jaap van Essen lausanne - Nog een week en dan begint het EK in Portugal. Oranje is nu anderhalve week bijeen en maakt nog immer een fletse indruk. De reden is dat het aanvallende deel van de ploeg niet functioneert. Dick Advocaat blijft maar zoeken, maar niet op de goede plaats. De oplossing van het vraagstuk is niet zo moeilijk. De hamvraag bij Oranje is tra ditiegetrouw wie er in de spits moeten spelen. Bondscoach Advocaat is in de gelukkige om standigheid dat hij kan kiezen. Zijn Duitse collega Voller zal ja loers zijn. Maar Advocaat trapt in de alou de valkuil. Hij wil minstens twee van de vier centrumspit sen gebruiken. Als je zoveel goede mensen hebt, wil je er zoveel mogelijk inzetten. Het probleem is echter dat de com binaties tot dusverre nooit kloppen en willekeurig welke spits in Oranje minder presteert dan bij zijn club. Advocaat probeerde de afgelo pen week Kluivert -Van Hooij- donk, Kluivert-Van Nistelrooij, Van Hooijdonk - Makaay en vandaag wordt het toch weer Van Nistelrooij - Kluivert. Maar wat er ook wordt gekop peld, het is steeds eigenlijk niets. Dat komt niet alleen door de combinaties, maar ook door de matige vorm van de meeste spitsen. Van Nistelrooij claimt sinds Nederland-Schotland (drie doelpunten; helaas voor hem de overbodige nummers 3, 4 en 6) numero uno te zijn, maar maakt dat tot op dit mo ment geen seconde waar. Sterker, sinds dat duel tegen de Schotten in november 2003 heeft de Brabander geen inter- landdoelpunt meer gemaakt. Tegen de Faeröer was hij erg slecht en zelfs in de trainings- partijtjes valt hij vooral op door grote kansen te missen. Patrick Kluivert maakte zijn laatste interlandtreffer in okto ber 2003 (tegen Moldavië), maar is juist zichtbaar aan de beterende hand. Elke dag traint hij net iets scherper, elke dag zijn z'n doelpunten weer net iets mooier. Pierre van Hooijdonk traint goed, maar kon geen potten breken tegen de Belgen toen hij eindelijk weer eens in de basis mocht beginnen. Ook tegen de Faeröer scoorde hij niet. En Roy Makaay kan de bondscoach tot dusverre duidelijk ook nog niet bekoren. En aanvallend zijn er nog veel meer problemen. Wie zich nog afvroeg waarom Dick Advocaat zó kort voor het EK nog een heel nieuw speel systeem wilde invoeren, kreeg woensdag in Lausanne einde lijk klip en klaar het antwoord. De bondscoach vertelde dat de beschikbare buitenspelers sim pelweg uit vorm zijn en Arjen Robben vooralsnog niet genoeg hersteld is om basisspeler te worden. „We spelen zonder vleugelspelers omdat ik nog geen bruikbare vleugelspelers heb." Beter had de bondscoach het niet kunnen zeggen. Maar er is een sprankje hoop. Arjen Rob- Jan Wouters, Willem van Hanegem en Dick Advocaat zien hoe de Oranje-selectie zich in het zweet werkt. Foto: Hans van Weel ben is tot dusverre heel geble ven en wordt met de dag een ietsje beter. Mare Overmars ar riveerde anderhalve week gele den met een overduidelijk ge brek aan wedstrijdritme, maar begint ook steeds iets scherper te worden. Probleem met Over mars is echter dat hij niet opti maal kan worden belast, lastig tijdens een toernooi. Het grootste probleemkind van de selectie is Andy van der Meyde. De Arnhemmer is een wandelende vormcrisis. Hij is inmiddels de vaste rechtsback van de B-ploeg tijdens de trai ningen geworden. En dan is er nog het geval See- dorf. Dick Advocaat heeft na tuurlijk het volste recht om Ra fael van der Vaart het vertrou wen te geven, al blijft de vraag waar dat op is gebaseerd. De Ajacied heeft dit seizoen maar weinig laten zien, in tegenstel ling tot de gepikeerde Seedorf. En ook in Zwitserland oogde Van der Vaart niet bepaald top- fit Gelukkig is er een simpele ma- Bondscoach Advocaat hakt dinsdag knopen door Dick Advocaat neemt waar schijnlijk dinsdag een besluit over de speelwijze van Oranje tijdens het komende EK voet bal. Op de dag dat Oranje arri veert in Portugal gaat hij met enkele spelers om de tafel zit ten om de strijdwijze te be spreken, kondigde dé bonds coach gisteren aan. Advöcaat is nog steeds van zijn mening dat z'n vleugelspelers zo weinig brengen dat ze niet bruikbaar zijn. En over Roy Makaay is de coach ook niet nier voor de bondscoach om al le problemen in één klap op te lossen. Dick Advocaat heeft geen vleu gelspelers. Hij kan maar geen spitsenkoppel formeren uit de vier kandidaten en eigenlijk heeft Seedorf gelijk dat hij ach- UITSLAGEN tevreden. Twee dagen lang vertelde hij dat Makaay van avond met Van Nistelrooij in de spits zou beginnen tegen Ierland. Gisteren kwam hij daar ineens op terug. Makaay maakte donderdagavond een veel te fletse indruk tijdens de grote onderlinge oefenwed strijd. „En de samenwerking met Ruud klopte ook niet", zei Advocaat En dus staat Kluivert vanavond weer in de basis, met Van Ni stelrooij. Van der Vaart staat ter de spitsen moet spelen. En de roemruchte ruit mag ook blijven. De coach moet kiezen voor èèn echte centrumspits (Kluivert of Van Nistelrooij) en laat Van der Vaart daar pal achter en om heen spelen. Seedorf wordt dan achter hen, maar Advocaat vertelde gisteren voor het eerst dat Seedorf momenteel inder daad een beter indruk maakt. En dus is ook Van der Vaart in eens iets minder zeker van een basisplaats op het EK. Jaap Stam, donderdag nog licht ge kwetst, deed gisteren weer mee VERMOEDELIJKE OPSTELLING: Van der Sar; Reiziger, Stam, Bouma, Van Bronckhorst; Sneijder, Cocu, Van der Vaart, Davids; Kluivert, Van Ni stelrooij. 'nummer tien' en alle gedoe is achter de rug. Gisterochtend leek het alsof Ad vocaat ineens het licht heeft ge zien. Het laatste deel van de training werd er voor het eerst in die formatie gespeeld. Beter laat dan nooit. Het venijn dat Coria in zijn sla gen en zijn voetenwerk legt, ge tuigt van een enorme gedreven heid. Die absolute wil om te winnen is echter niet alleen zijn grootste kwaliteit, het is tevens zijn achilleshiel. Ook gistermid dag, bij de eerste de beste te genslag (Coria had dit toernooi nog geen set verloren) dreigde er kortsluiting in zijn hoofd. Henman had de onstuimige Ar gentijn bij de strot maar was niet bij machte de genadeklap uit te delen. Coria kreeg zijn ze nuwen onder controle, hervond zijn kalmte en veranderde niet alleen van schoenen maar ook van tactiek. Door wat dieper te spelen, haalde hij de angel uit het spel van zijn tegenstander. BILJARTEN Heeswijk-Dinther. Finale NK, return. Gebr. Van Wanrooi| - Crystal Kelly 4-4; Blom- dahl - Caudron 48-50 (25 beurten), Sanchez - Burgman 50-24 (26), Van Wanrooij - Van Kuyk 50-49 (33), Weijenburg - Raymond Ceule- mans 32-50 (35). Eerste wedstrijd 3-5, Crystal Kelly landskampioen. GOLF Dublin (VSt). Memorial Toernooi Stand na eerste ronde; 1. Els (ZAf), Curtis (VSt) 68 slagen, 3. Azinger (VSt), Janzen (VSt) Ames (TTo), Johnson (VSt), Hamilton (VSt), Couples (VSt), Rollins (VSt), Oberholser (VSt) 69. Newport. Wales Open, Europese Tour, 2,2 mil joen euro: Stand na 2e ronde; 1 Khan (Eng) 130 slagen (-14). 2. Casey (Eng) 132. 3. Lawrie (Ier), Montgomery (Sch) 135, 5. Jeppesen (Zwe). Kingston (ZAf) 136, 57. Derksen (Ned) 142, uitgeschakeld; 98. Muntz (Ned), Lafeber (Ned) beiden 146. Rome. Italiaanse Open vrouwen, European La- dies Tour, 275.000 euro: Stand na 2e ronde: 1 Sanchez (Spa) 140 (-4). 2. Beauchet (Fra) 142, 3. Eberl (Dui), Luna (Spa), Descampe (Bel), Moult (Eng), Vangner (Den), Arruti (Spa) 144, 9. Van Hagen (Ned) 145, 34. Nijenhuis (Ned) 150, opgegeven na le ronde-. Zelsmann (Ned) 80 PRIJSVRAGEN Lucky Day 3418, 4 juni 2004. 3, 4. 7. 10. 16, 17, 18, 22. 26. 30, 31. 37, 39, 45. 47,53,62,73,76,77. (Onder voorbehoud van typefouten) TENNIS Parijs. Roland Garros, 13,25 miljoen euro. Mannen, halve finale: Gaudio (Arg) - Nalbandi an (Arg/8) 6-3 7-6 6-0; Coria (Arg/3) - Henman (GBr/9) 3-6 6-4 6-0 7-5. Vrouwen dubbelspel, halve finale: Ruano-Pas- cal/Suarez (Spa/Arg/1) - Testud/Vinci (Fra/lta) 6-0 6-1; Koetsnetsova/Likovtsjeva (Rusf2) - Navratilova/Raymond (VSt/5) 6-2 6-4. Gemengd dubbelspel, finale: Golovin/Gasquet (Fra) - Cara Black/Wayne Black (Zim/4) 6-3 6- Sassuolo (Ita). Challenger, 25.000 euro. Tweede ronde: Navarro Pastor (Ita) - Van Lot- tum (Ned/1) 4-6 6-1 2-0 opgave VOLLEYBAL Den Bosch. European League, i Groep 2, vijfde wedstrijd: Nederland - Finland 2-3(23-25 21-25 26-24 25-17 12-15). Den Bosch. Vriendschappelijke wedstrijd, NedeHand - Turkije 0-3 (20-25 24-26 22-25). Osaka. Worldtourbeachvolleybal, vrouwen. Eerste ronde: Sfyri/Karadassiou (Gri) - Kadijk- /Leenstra (Ned) 21-14 21-16. Herkansing: Pohl/Rau (Dui) - Kadijk/Leenstra 23-25 22-20 15-12. WIELRENNEN Ronde van Duitsland. Vijfde etappe, Kelheim - Kulmbach: 1 Davis (Aus) 192 km in 4.20.07, 2. Hondo (Dui). 3. Radochla (Dui), 4. Voigt (Dui), 5. Guidi (Ita). 6. Sentjens (Ned), 26. Weening, 54. Posthu- ma. 64. Van Katwijk 3.26, 74. Van Dijk 7.21, 75. Veneberg, 81. De Jongh, 82 Pronk. 83 Den Bakker. 84. Bos, 91. Van der Ven, 92 En- Henman verloor de greep op Coria en verkwanselde niet al leen een begerenswaardige 6-3 4-2 voorsprong (hij verloor der tien games op rij) maar tevens eeuwige roem in eigen land. Engeland, dat in 1936 met Fred Perry voor het laatst een grote titel won, hunkert zozeer naar grand slamsucces dat zelfs de chauvinistische Britten het voor lief hadden genomen dat Henman in Parijs en niet op zijn geliefde Wimbledon een geslaagde greep naar de macht had gedaan. Dat verklaart meteen ook de massale oversteek van Britse journalisten, zo ongeveer de grootste invasie sinds die van Normandië. door André Hoogeboom Amsterdam - De arbitragecom missie van de KNVB heeft Ajax in het gelijk gesteld in het con flict met de Tunesische speler Hatem Trabelsi. Zijn contract met de club loopt wel degelijk door tot 30 juni 2006. De speler vindt dat hij transfervrij naar een andere club mag vertrek ken. Het verzoek tot ontbinding van de arbeidsovereenkomst wegens de verstoorde arbeids relatie is door de commissie af gewezen. Deze overwinning geeft Ajax voorlopig weer enige lucht, want de gevolgen bij een ande re uitspraak waren groot ge weest. Onder anderen ook Maxwell heeft een dergelijke verbintenis gesloten. Het optiebeding is een omstre den strategie waarvan de clubs zich bedienen om spelers aan zich te binden. Dit hebben zij verzonnen om te voorkomen dat langdurige contracten een blok aan het been werden. Met Hatem Trabelsi kwam Ajax een contractduur voor drie jaar overeen, met een eenzijdige op tie voor nog eens twee jaar. De zaakwaarnemers van Tra belsi beweerden eerst voor de rechter in kort geding en later voor de arbitragecommissie van de KNVB dat deze optie in strijd is met het arbeidsrecht en wilden een breuk forceren. Na dat Trabelsi furore had gevierd in de Champions League van 2002 was er belangstelling van de grote Europese clubs, maar die wilden geen miljoenen overmaken naar Ajax om het contract af te kopen. Dit jaar liep het contract af, maar de optie werd al in de cember gelicht. Trabelsi en de zijnen menen echter dat de speler transfervrij is en voerden bovendien tijdens de arbitrage zaak van twee weken geleden aan dat Ajax de speler misleid zou hebben. Die zou hebben getekend onder tijdsdruk en zijn verward door taalbarrières. De zaakwaarnemers van Tra belsi wilden gisteren nog niet inhoudelijk reageren. Wel stel den ze dat Trabelsi hoe dan ook nooit meer voor Ajax zal voet ballen. „We gaan het hogerop zoeken, desnoods naar Zwitser land, naar de FIFA of naar de burgerrechter." Dat betekent niet dat de speler daardoor niet meer aan voet ballen zal toekomen. In een soortgelijke situatie mocht Ro naldo uitkomen voor Madrid, terwijl er nog een juridisch ge schil was met zijn vorige werk gever, Inter Milan. miami/anp/dpa - De skisprin gers die meedoen in het we reldbekercircuit worden vanaf komende winter streng op hun gewicht gecontroleerd. De atle ten moeten eerst de weegschaal op, voordat ze van de schans mogen. Is hun gewicht te laag, dan moeten ze kortere skilatten onderbinden. Dat heeft de in ternationale skifederatie FIS gisteren beslist op een congres in Miami. De maatregel is bedoeld om ongezond ondergewicht in de sport tegen te gaan. Het komt te vaak voor dat de sporters zich uithongeren om maar zo licht mogelijk te zijn op de dag van de wedstrijd. Op de lange latten kunnen ze dan veel verder zwe ven. De FIS heeft nu een gewichts norm berekend die geldt voor alle skispringers. Die norm is gebaseerd op de zogeheten bodymass-index (BMI). Komt een schansspringer niet aan die norm, dan moet hij voor straf zijn ski's inkorten. Op kortere ski's is een verre vlucht moeilij ker. den bosch/anp - De Nederland se volleybalsters hebben giste ren hun eerste officiële wed strijd onder de nieuwe bonds coach Avital Selinger verloren. Oranje, zonder de nog vakantie vierende routiniers Elles Lefe- rink, Ingrid Visser en Irina Do nets, ging in Den Bosch in een vriendschappelijke interland met 3-0 onderuit tegen Turkije. Avital Selinger is de opvolger van de Italiaanse coach Angelo Frigoni. DE STAAT VAN ORANJE gels, 110. Knaven 9.03. 111. Van Duimen Algemeen klassement: 1 Sinkewitz (Dui) 17.30.50, 2. Hruska (Tsj) 0.10, 3. Ullrich (Dui) 0.18, 4. Igor Gonzalez de Galdeano (Spa). 5. Voigt 0.20, 6. Klöden (Dui) 0.49, 10 Weening 2.05, 46. Den Bakker 21.48, 54 Posthuma 25.04, 63. Sentjens 25.59. 73. Van Katwijk 29.26, 92. De Jongh 33.07, 94 Van Dijk 33.25. 97. Veneberg 33.31, 98. Van der Ven 33.36, 99. Bos 33.43, 100. Kna ven 33.47, 102. Van Duimen 34.00. 105. Pronk 34.22, 107. Engels 34.35. Bicicleta Vasca Derde etappe, Agurain - Bidegoyan: 1. Vicioso (Spa) 154 km in 4.07.33, 2. Heras (Spa), 3. Gil (Spa), 4. Arreitunamdia (Spa) op 0.26, 5. Del Olmo (Spa). Algemeen klassement: 1. Vicioso (Spa) 12.12.39, 2. Heras (Spa), 3. Gil (Spa). 4. Zu- beldia (Spa) 0.26, 5. Del Olmo (Spa) z.t. T) ij Amerikaanse sporten zijn D zeer dol op, bij het voetbal heel wat minderstatistieken. Statistieken liegen, is een beken de stelling en dat klopt ook wel. Je kunt goochelen met cijfers dat het een lieve lust is. Toch zijn statistieken ook heel leuk. Je kunt er zo lekker over ouwehoe ren onder het genot van een glas bier. Het is weekeinde. Er kan dus gedronken worden en dus is het een mooi moment om de cij fers van Oranje na anderhalve week oefenen eens op een rijtje te zetten. Het Nederlands elftal trainde heel wat af en speelde een enor me reeks onderlinge oefenduels. Soms met 11 tegen 11, soms ook in drie groepjes van zeven die dan een toernooitje afwerkten. De samenstelling van de partij tjes wisselde nogal eens, want Dick Advocaat zoekt nog steeds naar de juiste ploeg. Misschien dat de onderstaande resultaten hem daarbij kunnen helpen. In totaal waren er zestien van zulke onderlinge wedstrijden, waarvan er elf een winnaar op leverden. Er was slechts één spe ler die altijd bij de winnende partij zat: goudhaantje Patrick Kluivert. Jaap Stam staat tweede op de lijst met tien overwinningen. De verdediger miste een wedstrijd, die van donderdagavond, toen de reserves de A-ploeg met 3-2 klopten. De top van de ranglijst ziet er verder als volgt uit: Van der Sar, Seedorf, Zenden en Sneijder die allen achtmaal wonnen. Van dat groepje is See dorf nog net de beste, want hij speelde ook zesmaal gelijk. Zijn grote concurrent Van der Vaart bivakkeert met drie zeges in de achterhoede, maar hij deed de eerste week nooitïnee aan de groepstraining. Alle partijtjes samen leverden dertig doelpunten op. De top- scorerslijst wordt gedeeld door Kluivert en Van Nistelrooij, met ieder vijf treffers. Van Nistelrooij kwam onder meer tot dat aan tal omdat hij de enige toegeken de strafschop benutte. Van Hooijdonk staat derde op de lijst van doelpuntenmakers met vier treffers (geen enkele vrije trap) en Seedorf scoorde drie maal. En dan zijn er nog de keepers. Van der Sar is voor Dick Advo caat de onbetwiste nummer één en dat klopt gezien de trainin gen ook wel. Hij is met negen te gentreffers de minst gepasseerde doelman. Jaap van Essen

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 13