Bonifatius GESPREK VAN DE DAG 1250jaar na zijn dood nog springlevend Onderbroekenfabrikant Sloggi: van omaslip naar trendy string 3 Billenwedstrijd op internet WOENSDAG 2 JUNI 2OO4 DAGELIJKS LEVEN MENSELIJK De Amerikaanse actrice JULIA RO BERTS is zwanger van een TWEE LING. Roberts, die een Oscar heeft gewonnen voor haar hoofdrol in de film Erin Brockovich; zou begin vol gend jaar zijn uitgerekend, meldt het tijdschrift People bij monde van Ro berts woordvoerder. Het tijdschrift US Weekly schrijft dat de 36-jarige actrice negen weken zwanger is. De concurrent Star meent te weten dat het gaat om een jongen en een meis je. Volgens de woordvoerder van de actrice komen tweelingen veel voor in Roberts familie. Julia is sinds 2002 getrouwd met de 35-jarige ca meraman Daniel Moder. Ze wonen in New Mexico. Foto: AP Kroonprins WILLEM-ALEXANDER krijgt voor zijn bijdrage aan het in ternationaal waterbeheer de zilveren herdenkingsmedaille van de Kareis Universiteit in Praag. De prins neemt de onderscheiding aanstaan de donderdag in ontvangst tijdens een werkbezoek aan de Tsjechische hoofdstad. De herdenkingsmedaille van de universiteit is voor prominen te internationale personen uit de wetenschap, academische en pu blieke secter. Eerder kregen prins Charles, prins Filip van België en Koning Harald van Noorwegen de zelfde onderscheiding. Foto: ANP Johan Anthierens De kok moet naar huis; zijn vrouw wacht met het eten Was Sloggi vroeger hofleverancier van de vleeskleurige oma-slip en synoniem voor oerdegelijk, dat imago heeft de onderbroekenfa brikant met succes afgeworpen. Jaren geleden zorgde Sloggi al voor opschudding met de geheel eigen invulling van het begrip bill board. Niet iedereen was even ge charmeerd van de enorme recla meborden met (half-)blote billen. De borden langs de snelweg ver oorzaakten veel bijna-ongeluk- ken. Dit voorjaar gaat de onderbroe kengigant in zee met Daewoo. De autofabrikant hoopt -met dank aan het frisse imago van Sloggi- een jongere doelgroep te berei ken. Een vreemde combinatie? Grappen over remsporen en anti- slipbanden dringen zich op. Ge lukkig hebben Sloggi en Daewoo zelf ook een paar lolbroeken op de campagne gezet. Vrouwen kunnen op de website kontest.nl een foto van hun billen plaatsen. Bezoekers stemmen op het beste achterwerk en kiezen zo 'de vrouw met het mooiste body work'. De uitverkoren 'Miss bil' wint een Daewoo Matiz Sloggi, 'de auto met het mooiste body work'. De APK-keuring van de kont gaat simpel. Billen kunnen met een cij fer tussen 4 en 10 worden be loond. Ofwel met opbouwende kritiek als 'dit wordt niks' en 'ga snel naar de work-out pagina' of lofuitingen als 'bijna perfect' en 'top of the bill'. Wie mee wil dingen naar de felbe geerde titel moet wel ten minste 18 jaar zijn. Een rijbewijs is niet vereist. Bovendien ontvangen alle dappere kandidaten, zolang de voorraad strekt, een presentje van Sloggi. De opdracht luidt: 'Hijs je in je meest sexy spijkerbroek of trek je spannendste string aan en zet je billen op de foto.' Kandida ten 'Sanne' en 'Kloosterboer' spe len vals; zij hebben helemaal geen ondergoed aan. Het billenscala op de site is breed en ongecensureerd. Misschien was enige vorm van ballotage ge wenst geweest, maar het blijft na tuurlijk een spelletje - dus ieder een mag meedoen. En zo moeten de Mauds en Borissen onder de billen concurreren met minder kansrijke kandidaten. En er loopt heel wat ongetalenteerd bilmate- riaal rond. Bij de enorme kont van 'De Ruijter' loopt de computer spontaan vast, maar dat zal wel toeval zijn. De inzending van 'Hy- man' doet het donkerbruine ver moeden rijzen dat het hier geen vrouwenbillen betreft. En zo zappen we langs honder den foto's van wisselende kwali teit. Van pure porno tot fotomo del en naar Villa Rubens en terug. Als de dames daar toestemming voor hebben verlèend, kunnen gecharmeerde stemmers ook fan mail sturen. De site bevat verder 'een slipcursus', over de geschie denis van de onderbroek. Sinds de lancering, begin mei, zijn anderhalf miljoen stemmen uitge bracht en bezoeken ongeveer ze venduizend mensen per dag de website. In de eerste week gaven al ruim vierhonderd vrouwen hun billen op voor de wedstrijd. Dae woo heeft al 33 van de honderd speciale Sloggi-auto's verkocht. Voor sommige Daewoo-dealers gaat de campagne te ver; zij delen geen strings uit aan klanten. Bij Sloggi zijn ze wel gewend aan blote billen. Plat? Nee hoor. „Veel dames zijn gewoon trots op hun kontje." Noor Tonkens Model Emma B bij de lancering van een nieuwe reclamecampagne voi de strings van Sloggi. Foto: EPA BRITNEY SPEARS mag volgend jaar vijf concerten in China geven, maar alleen als ze zich NETJES aan kleedt. Het ministerie van cultuur vreest dat de popster zich te sexy kleedt en zal Britneys outfits van te voren onderwerpen aan een 'streng onderzoek', meldt het persbureau CNS. De organisator van de vijf con certen die Britney in China geeft laat weten dat de popster zich aan de voorschriften zal houden. Een ontsnapte ZEBRAMERRIE heeft in paniek haar toevlucht ge zocht in een Japans DAMESTOILET. Het dier wist tijdens haar vervoer vanuit Osaka naar de dierentuin van Kumamoto te ontkomen, zo meld den Japanse media gisteren. Tij dens een stop bij een wegrestaurant sprong zij van de veewagen en bleek vervolgens onvindbaar. Vijf uur lang hield de merrie zich verborgen voor de politie, voordat zij werd ontdekt en met behulp van verdovingspijlen gevangen kon worden genomen. Een medewerker van de plaatselijke die rentuin verklaarde erg blij te zijn dat het dier niet in paniek de snelweg was opgerend. Een Amerikaanse man moet jaren lang de cel in omdat hij ongeveer 825 miljoen ongevraagde E-MAILS heeft verstuurd. Een rechtbank in Buffalo, in de staat New York, ver oordeelde hem tot minimaal 3,5 jaar cel. Hij komt na deze periode vrij als hij zich goed gedraagt. Ge beurt dat niet, dan kan zijn celstraf oplopen tot maximaal zeven jaar. De relatieve hoge straf is het gevolg van nieuwe wetgeving in de staat die het versturen van 'spam' hard aanpakt. Een man uit de Amerikaanse staat Texas is tot twee jaar cel veroor deeld omdat hij HEIMELIJK beeld opnamen maakte van vrouwen in de kleedruimte van zijn sportschool. De 47-jarige mag bovendien als hij zijn straf heeft uitgezeten, tien jaar lang geen tv, videorecorder, dvd-speler, fototoestel, videocamera of een mo bieltje met camera hebben. Volgens de rechter moet de sportschooleige naar 'terug naar de negentiende eeuw om te leven als een monnik'. Een 43-jarige AMERIKAAN wordt strafrechtelijk vervolgd wegens KIN DERMISHANDELING, omdat zijn gehandicapte zoon van 12 tijdens een dagje op het strand met zijn va der flink is verbrand. Volgens de aanklacht heeft de man zijn zoon niet genoeg ingesmeerd met zonne brandcrème. De jongen liep bloe dende blaren op. Zijn moeder, die van de vader gescheiden is, bracht hem naar het ziekenhuis en deed aangifte bij de politie. De Britse prinses DIANA was ervan overtuigd dat kroonprins Charles van zijn vader, prins Philip, terug mocht keren naar zijn ware liefde, Camilla Parker Bowles, als het huwelijk met Diana geen succes werd. Dat schrijft oud-butler Paul Burrell in een nieuw hoofdstuk van zijn boek A Royal Du ty. Burrell beweert een briefte heb ben gezien die Diana aan haar toen malige schoonvader schreef. „Char les vertelde mij dat u heeft gezegd dat hij naar Camilla kon terugkeren als de relatie na vijf jaar niet werk te", schreef Diana.Ik heb daar door het gevoel dat ik aan uw fami lie ben aangeboden op een 'niet goed geld terug'-basis, en daar is niets koninklijks aan." dokkum -1250 Jaar na de beroemde moord uit de schoolboekjes -754, Boni fatius bij Dokkum vermoord- houdt de verering van de Engelse missionaris nog altijd stand. Niet alleen Dokkum maar ook Crediton (Engeland), waar hij geboren werd, en Fulda (Duitsland) waar hij begraven ligt, staan uitge breid stil bij zijn sterfdag (5 juni). Bonifatius, rond 675 geboren, reist in 716 voor het eerst naar Friesland om het evangelie te prediken. Zonder veel succes keert hij naar Engeland terug. Twee jaar later haalt hij eerst een officiële lastbrief bij paus Grego- rius II, waarna hij zijn missiewerk in Noordwest-Europa hervat. Hij vestigt zich in het huidige Duitsland als or ganisator en hervormer van de jonge Frankische kerk. In 754 gaat hij op nieuw naar Friesland, waar hij in handen valt van rovers die hem en zijn 52 metgezellen op brute wijze vermoorden. Rond het graf van de met legenden omgeven Bonifatius in Fulda ont staat al gauw een cultus. In Dokkum trekt de Bonifatiusbron de laatste ja ren ruim 10.000 bezoekers per jaar. Nog in 1990 zou een kind na onder dompeling in de bron spontaan van kinkhoest zijn genezen. Een historisch congres in de Friese stad probeert op 11 juni de wortels van de Bonifatiusverering te trace ren. Hoewel uit onderzoek is geble ken dat Bonifatius niet zo veel in vloed op de kerstening van de Frie zen, Franken en Saksen heeft gehad als sommige voorgangers en opvol gers, is de missionaris toch uitge groeid tot een populaire heilige. Dokkum pakt verder uit met een L nifatiusparade van showbands opt juni en op dezelfde dag een poginL van de Dokkumer Vlaggen Centraf om de langste nationale driekleurI. wereld (2 kilometer lang, 450 kilo 0 zwaar) te presenteren. Later in hec jaar, op 18 september, kunnen allr mannen en vrouwen die Bonifatii' of Bonifacius heten, elkaar ontmi ten en getuige zijn van de opvoei van de opera Bonifacius. u. Het bisdom Groningen houdt de jaarlijkse Bonifatiusdag op 12 jun: Fulda is het komende weekeinde Links het stand beeld van Bonif atius in Dokkum, dat in 1962 werd gemaakt door G. Bolthuis. Rechts het Bonifatius- park met kapel. Foto's: GPD/ Roland de Bruin het hoogtepunt van de jubileumfe viteiten. Kardinaal Karl Lehmann,ej voorzitter van de Duitse bisschop-5l penconferentie, houdt zaterdag et herdenkingsrede. De Duitse curiey kardinaal Walter Kasper preekt zo(r dag tijdens de traditionele bedevajj naar Bonifatius' graf. anp Fluittoon Hartje Den Haag bij het Centraal Station staat een op vallend gebouw. Het oogt als een dubbel gebogen roede waaraan een gordijn. Het steekt als hoogste bouwwerk van de stad boven alles uit. Het staat er nog niet zo lang. Het lijdt aan kinderziekten. Toen het zijn hoogste punt had bereikt, begon het een doordringend fluitge- luid te verspreiden. Het was tot in het Haagse Bos te ho ren. Met allerlei isoleermateriaal aan de buitenkant is dat geluid nu dragelijker ofschoon niet helemaal ver dwenen. Het gebouw -we zijn in Den Haag waar def tigheid stille armoede maskeert- heet 'Hoftoren'. Het huisvest het ministerie van onderwijs, cultuur en we tenschap. Met een citaat van de sneldichter van weleer: „daar is wat aan de hand; het staat dagelijks in de krant". Het laatste is dat ambtenaren van laag allooi anoniem beklag doen bij de Tweede Kamer over het in halige gedrag van hun superieuren. Het ministerie grossierde al in regelzucht, daar komt nu de graaizucht bij van de heren en dames aan de top. Na de fluittoon het klokgelui. Als het allemaal klopt natuurlijk. „Ik heb wel feiten nodig", hoorde ik Maria van der Hoeven voor de televisie zeggen. Ze sprak 'feiten' uitzoals wielerver- slaggevers dat met 'rugnummers' doen na een massa sprint. Minister Maria is de baas in de toren. Ze zat in een rood bloesje met korte mouwen boos te wezen. Ik vond dat bloesje wel moedig. Zo warm was het niet op eerste Pinksterdag. Termen als 'zelfverrijking en 'elkaar de bal toespelen' zijn niet van de lucht. De Tweede Kamer, toevallig even niet met vakantie, ginger deze week meteen tegenaan, want als het doel wijd open staat komt een kordate volksvertegenwoordiger graag uitzijn kobaltblauwe ze tel om in te koppen. Toelagen zouden in de Hoftoren rondgaan op titel van oogjes dicht en snaveltjes toe. Al afgevoerde hoge leden van de ambtelijke hofhouding deelden nog lustig mee. Zo bewaren Maria's mandarij nen thuis in de luie stoel nog lang hun sappigheid. Het is 'geld van de gemeenschap' en een kat op het spek is ook maar een mens, al is hij schaal 16 of hoger. En hoe meer spek, hoe meer belastinggeld, want de slager is geen filantroop. Ik verzoek om enige nuance. Voet volk betaalt altijd en overal. Als de hoge heren van Shell ofAhold elkaar verwennen draait dat voetvolk voorde kosten op, terwijl het vrolijk tankt aan de pomp, meteen magnum als tussendoortje, bonuskaart in de hand. Het enige verschil is dat je in het zakelijke verkeer een daad kunt stellen door bij de concurrent netzo duur te tanken of een even duur ijsje te eten. Maar de overheid kent geen concurrentie. Ik werkte jarenlang op een departemen t, gesitueerd in twee kantoortorens aan weerszijden van een winkelcentrum. De onderlinge afstand was vierhonderd meter. Een tijdlang was er een di recteur-generaal, dat is een hele hoge ambte lijke meneer, die zich per dienstauto van de ene toren naar de andere liet vervoeren. Hij was gezond van lijf en lid en zeer christe lijk, maar gewoon lópen overeen winkel centrum, dat achtte hij onverenigbaar met zijn status. De minister wilde het hele- II maal niet weten. Het was een modelamb- tenaar. Van een andere hoge ambtelijke meneer zei een andere minister: „Jan, is zo vals als een vlecht". Maarzij koesterde tegelijkertijd deze mandarijn aan haar boe zem, zoals Cleopatra dat deed met haar ultieme gifslang, want ook deze was een voor beeldig ambtenaar. Waarmee ik zeggen wil: je moet als minister niet alleen in een rood bloesje met korte mouwen steken, maar ook nog stevig in je schoenen staan. Heel veel sterkte Maria.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 12