Knap begin van Dekker in eredivisie SPORT 8 Van Dijk met vertrouwen naar Athene Zilver Van Hage op provinciale titelstrijd Creemers voldoet aan NK-eis op 1.500 meter im Coronel laast podium 'inksterraces Junioren BS Leiden tweede Soap rond titel Hillegomse TC voor Kramer Van Belkum - Tjerk Kramer, spe- landskampioen AZC uit aan den Rijn, is uitge- tot beste waterpoloër jaar. De Leidenaar, die twijfelt of hij volgend we- m voor AZC uitkomt, is ook geworden in de het afgelopen Iefke van Belkum {De werd uitgeroepen tot (ent van het jaar bij de vrou- ;n. De Leidse promoveerde et haar club naar de hoofd en miste op een haar na selectie voor het Nederlands im, dat zich niet kwalificeer- voor de Olympische Spelen. jax wint van wak Olympia cket - De cricketers van Ajax hebben gisteren ruim van pmpia gewonnen. De Leide- ars speelden niet sterk, maar iren toch een maatje te groot or de Gouwenaren. Ajax ram op het kleine veld van ympia eerst aan bat tot 171 out. Roeland Sluyterman afte het matige bowlen van ympia het beste af: 39 runs. et antwoord van Olympia was 2 all out. Met zes runs op het rd had Ajax de eerste drie tsmen al uit. Alleen wicket eper Rob de Kort bood tegen- ind. Hij maakte 61 runs. Bes- 'bowler bij Ajax was Anton Ja- ibs. Hij pakte in tien overs |ie wickets voor 34 runs. Ajax, It zijn vierde winst van het izoen behaalde, deelt na vijf dstrijden de eerste plaats let Kieviten uit Wassenaar. r afeber in "chterhoede dlf - Maarten Lafeber is op de lafste plaats geëindigd in het <^EA Championship in Went- prth. De Brabantse profgolfer ad zondag voor de laatste er-ihttien holes 72 slagen nodig, an parmee kwam hij na vier ron- fen op 286 slagen, twee onder ,or &r. Hij had 17 slagen achter land op winnaar Scott Drum- |ond. De 30-jarige Schot be- aaide zondag zijn eerste over ig inning op de Europese Tour. .jij boog in de laatste ronde de )r^.hterstand van één slag op de - njgentijn Cabrera om in de )orsprong van twee slagen, pbrera werd tweede (271) voor i Zweed Haeggman (272). jn^orJakob Dekker utosport - Tim Coronel is tij- :ns de Pinksterraces op circuit idvoort in de Alfa 147 Chal- ige gisteren als vierde geëin- jd. De Alphenaar bleef zijn idgenoten Berend Gesman ijfde) en Oscar Middeldorp legende) voor. de beginfase leek Middel- irp rechtstreeks op een podi- nplaats af te stomen. Hij ging i de start als tweede de eerste icht in. Kort daarna ging het ut. „Ik wilde met te koude inden te hard een bocht door. it lukt niet." ij verloor de aansluiting met beide koplopers en werd la- r in de race tweemaal door idere rijders aangetikt. „De igende plek is enigszins te- nvallend, wanneer je kijkt lar het begin van de race." isman eindigde de race met n vijfde plaats, nadat hij als igende was gestart. „Ik heb et alleen zelf veel strijd gehad. )k voor mij speelden zich de idige gevechten af." Coronel ng er in het Scheivlak hard af, aar een goede wagenbeheer- ig hielp hem de auto weer op baan te krijgen. Uiteindelijk 'de hij Gesman ook weer in. tronel raakte volgens eigen _jen van de baan, na een lisverstand met zijn teamge- ïot Rory Bertram, die voor im reed. Hij viel aanvankelijk HfT terug, maar vocht zich naar le vierde plaats. de Formule Renault-races ielden Xavier Maassen en lui Meijer de overwinningen, nior Strous uit Wassenaar ndigde op een tweede en een :rde plaats. In de door Peter Ltrth gewonnen Vege Series ra- eindigde Henk de Wit uit oordwijk als vijfde, uim 9.500 mensen bezochten it keer de Pinksterraces. Van ;t oorspronkelijke racepro- amma werden twee races ge- hrapt. Tijdens de training )or de dubbele Seat race, deed ch een ernstig ongeval voor, arbij Mario Vos gewond takte. Gelet op de schade aan :t veiligheidssysteem van de ito besloot de organisatie de :ide races uit het programma schrappen in afwachting van Ie controle door de Technische Commissie. Saillant detail was lat Prins Berhard Jr met de nu -(ecrashte auto aan de races zou teelnemen. Joeri van Dijk. Archieffoto: Mark Lamers Surfer uit Ter Aar wint voor tweede keer Spa Regatta door Peter van der Hulst ter aar - Joeri van Dijk kan met vertrou wen de Olympische Spelen van Athene tegemoet zien. De surfer uit Ter Aar schreef na 2001 voor de tweede keer in de mistral de Spa Regatta op zijn naam. „Mijn snelheid was goed en ik kon rake klappen uitdelen. Dit zie ik eerder als een goede opsteker in mijn voorberei ding op Athene, dan dat ik een tik heb uitgedeeld aan mijn concurrenten." Toch deelde Van Dijk in Medemblik een gevoelige tik uit aan wereldkampioen Julien Bontemps, Nicolas Huguet (derde op WK), Nick Dempsen (vijfde op WK) en Max Oberemko (eerste op de wereld ranglijst. Van Dijk sloot het WK in het Turkse Cez- me in april als dertiende af, waarmee hij zich verzekerde van deelname aan de Spelen. Vlak voor het mondiale toernooi kreeg de surfer de beschikking over nieuw materiaal, waardoor de voorbe reidingstijd te kort was om de geschikte combinatie van mast en zeil te vinden. In Medemblik had Van Dijk over zijn materiaalkeuze niet te klagen. „Deze mast is er eentje om opzij te leggen voor Athene. Zeg maar een genomineerde mast." Met de vorm van de surfer zit het wel goed. „Welke klappen ik ook maakte of welke kant ik ook op ging, het was alle maal goed." Dat blijkt ook uit zijn klas seringen. In de negen races scoorde hij vier eerste plaatsen, een tweede, een derde en een vierde klassering. Alleen in de tweede race ging het met een vijftien de plek minder. De laatste wedstrijd maakte Van Dijk, die toen al zeker was van de zege, niet af. Opvallend is dat de surfer vooral bij wei nig wind goed presteerde. De laatste ja ren was dat niet zijn sterkste kant. „En dat is lekker voor Athene, want met die warmte kun je dat ook in Griekenland meemaken." basketbal - De junioren van BS Leiden zijn bij de natio nale titelstrijd als tweede ge ëindigd. In Nijmegen verlo ren de basketballers de finale van de final four van het thuisspelende EiffelTowers: 78-67. De Nijmeegse ploeg sloeg zijn slag zondag in de eerste helft (54-25), waarna er voor Leiden alleen maar een inhaalrace restte. Leiden kwam een heel eind, maar kon het laatste gaatje niet dichten. Leiden versloeg in de halve finale MPC Capitals met 63-57. door Peter Klein warmond - Zeven fijne punten pakte TV Dekker Tennis/Van Mastrigt in de 'dubbel' van de eredivisie gemengd tijdens het pinksterweekeinde. Daarmee lo genstraften de Warmonders de wat sombere vooruitzichten. Za terdag speelde Dekker gelijk in en tegen Heerhugowaard, giste ren werd het bezoekende Am- stelpark met 4-2 vérslagen. Melle van Gemerden ontpopte zich in de eerste twee competi tieduels als de grote man bij Dekker. De 25-jarige Amster dammer bleef in zijn vier partij en ongeslagen en bracht daar mee ook meer dan vijftig pro cent van de punten voor zijn team binnen. Vooral in de en kelspelen overtuigde Van Ge merden, die na een uiterst po vere periode weer gestaag op de wereldranglijsten is gestegen en zich thans rond plaats 500 te rugvindt. Zaterdag klopte hij zijn jaren lange concurrent voor de natio nale jeugdtitels, Remco Pond man, met 6-2 7-5. Gisteren veegde hij met absoluut power- tennis zijn jarenlange reisge noot in het internationale cir cuit, Melvyn op der Heijde, met tweemaal 6-2 van de baan. Ook in de twee dubbels met Fran cisco Costa werd overtuigend gezegevierd. Spelen in de eredivisie voor Dekker leverde voor Van Ge merden nieuwe impulsen op om nog wat van zijn tanende tenniscarrière te maken. „Mijn beste prestatie was de kwartfi nale bij het challenger in Sche- veningen. Daar verloor ik van Martin Verkerk. Ik had een jaar met hem en met Martin Bohm als coach gereisd en werd num mer 239 van de wereld. Finan cieel kon ik het mij echter niet langer permitteren en ik moest de relatie met Bohm verbreken. Verkerk brak dat jaar in de chal lengers door, sloeg een nieuwe weg in en ik reisde weer in mijn eentje. Dat trok ik niet en ik zakte heel ver weg. Vorig sei zoen had ik geluk, dat ik nog door Dekker werd benaderd, want geen club had nog inte resse in mij. Die competitie was heel leuk, de mensen er om heen ook. Ik kon er in combi natie met Amsterdam veel trai nen en vond het plezier terug. De afgelopen maanden stond ik tweemaal in de finale van een Future-toernooi. Vanaf dat mo ment zit ik ook weer in de lift. Lubomira Bacheva bracht drie punten voor het topteam uit Warmond binnen. De Bulgaar se, die ook vorig seizoen een vaste waarde bij de Dekkeria- nen was, arriveerde pas kort voor de eerste speeldag in Ne derland. Ze verloor op Roland Garros de eerste ronde van het Anouk Sterk veranderde in de tiebreak van de derde set gisteren plots van tactiek en verloor alsnog van Hanneke Ketelaars. Niettemin staat Dekker Tennis op een knappe tweede plaats. Foto: Henk Bouwman hoofdtoernooi en had duidelijk moeite met de overgang van het Grand-Slamtoemooi in Pa rijs naar het Hollandse team- tennis. Knokken deed ze in ie der geval volop in haar twee en kelspelen, die het veelkoppige publiek in Heerhugowaard en zeker de vijfhonderd toeschou wers gisteren op eigen grond aan de tribunes vastgeplakt hield. Bacheva klopte zaterdag in Noord-Holland Anoesjka van Exel na een zinderend duel en een bloedstollende tiebreak met 6-4 5-7 7-6 (11-9) en bleef gisteren de Russische verster king bij Amstelpark Tennis- school, Galina Fokina, met 7-6 (5) 4-6 en 6-3 de baas. Het dub belspel met Anouk Sterk tegen de Amsterdammers leverde het derde punt en TV Dekker Ten nis de eindzege op. Het verschil met Fokina en Hanneke Kete laars was flinterdun, 3-6 7-6(3) en 7-6(5). De overwinning had voor de Warmonders nog groter kun nen uitvallen. Sterk nam op het tweede enkelspel de plaats in van Jolanda Mens, die bij Heer hugowaard tegen Michelle Ge- rards niet kon vlammen. De tie break van de derde set moest tegen Ketelaars de beslissing brengen. Sterk, die de koningin van de Nederlandse A-toer- nooien al in een eerdere ont moeting op de knieën had ge kregen, nam in die afsluitende game met degelijk en geplaatst spel een 5-1 voorsprong. Met de finish in zicht veranderde ze van speltype, wilde de laatste twee punten scoren, versloeg zich zesmaal op rij en verloor de tiebreak met 7-5. Met zeven punten staat Dekker Tennis fier op een ongedachte tweede plaats van de ranglijst Titelfavoriet Hilverheide, met onder andere Martin Verkerk op de spelerslijst, is na een 6-0 zege bij landskampioen Groe- nekan duidelijk lijstaanvoerder. TENNiscoMPETiTiE - De vier spe lers van het vlaggenschip van Hillegomse TC waren er speci aal naar Zevenbergen voor af gereisd. De tegenstander van thuisclub Lobbelaer, het Roer- mondse NIP, had opnieuw de verre reis uit Limburg onderno men en zelfs de nummer twee van de ranglijst in de eerste klasse, Bastion Baselaar, had een afgevaardigde gestuurd. Al leen werd er in Brabant op nieuw geen voor de titel beslis send competitieduel afgewerkt. De hoofdmacht van de vereni ging uit West-Brabant schitter de door afwezigheid en Hille gomse TC was nog steeds geen kampioen. Vorige week vergaten de spelers van NIP hun spelerspasje naar Lobbelaer mee te nemen. De formatie uit Zevenbergen speel de niet, maar claimde ogenblik kelijk acht punten, waarmee de Hillegomse TC op de ranglijst van de eerste klasse precies werd achterhaald. Op onderling resultaat zou ook het Hillegom se kampioenschap en de daar aan gekoppelde terugkeer naar de hoofdklasse niet doorgaan. Lobbelaer vergiste zich echter in de KNLTB, die reglementair toe moet zien op een 'eerlijk' verloop binnen de competitie. De claim werd niet toegewezen en het duel tegen NIP werd eerst zaterdag en vervolgens voor tweede pinksterdag op nieuw vastgesteld. Op de dag zelf verscheen het thuisspelend team alsnog niet op haar ten nisbanen. Hillegom-aanvoerder Marco van Trigt was zwaar te leurgesteld. „Of we nu de titel hebben, weet ik niet. Wel weet ik, dat als we hem krijgen, de ti tel zwaar bezoedeld is." De KNLTB heeft vandaag het laatste woord in deze competi tiesoap. Op de Bult, het dubparcours van Swift, vertrokken 52 elite-renners. Foto: Henk Bouwman wielrennen - Op tweede pink sterdag worden traditioneel in het gehele land de provinciale kampioenschappen gehouden. De wielrenners van Zuid-Hol land waren te gast in Leiden en Den Haag. Op de Bult, het dub parcours van Swift, vertrokken 52 elite-renners en werd de wedstrijd gedicteerd door de ex-profs Louis de Koning en Jan Hordijk Toch was Matthijs De len de oudgedienden de baas. De goed uit Olympia Tour ge komen Rotterdammer was in de sprint duidelijk de sterkste. Bollenstreker Walter de Kok werd negende. In Den Haag reed de jonge Klaas van Hage uit Noordwijkerhout een goede koers en pakte een zilveren me daille. Bij de masters behaalde Leidenaar Paul van Stijn zijn derde seizoenszege. De vijftien jarige Elise van Hage was ook goed voor goud. Twee dagen eerder won het nog jonge ta lentje ook al in de Ronde van Stolwijk. In Parijs - Roubaix voor belof ten eindigde Sebastian Lange- veld ondanks een val op een keurige twaalfde plaats. Rabo- renner Koen de Kort kwam in Roubaix als eerste over de streep. Robert Berk (Koudekerk) en Ferry den Elzen bezorgden hun Haagse club Trias de punten die zij nog nodig hadden voor een finaleplaats in de Landelij ke competitie. Berk werd derde en Den Elzen zesde in de laat ste wedstrijd de Omloop van de Hoekse Waard. Leidse atleet slaat zijn slag in Lisse atletiek - Edgard Creemers heeft een nieuw doel bereikt. De 29-jarige Leidse atleet kwali ficeerde zich gisteren in Lisse voor het Nederlands kampioen schap op de 1.500 meter. De pupil van Bram Wassenaar dook een volle seconde onder de limiet van 3.57.00. Creemers beschikte in Lisse over een gangmaker in de per soon van clubgenoot René van Dijke. Hij stapte na een kilome ter uit, waarna Creemers het karwei kundig afrondde. De lo per van Leiden Atletiek won de wedstrijd afgetekend, verbeter de zijn persoonlijke record en bemachtigde een startbewijs voor het NK in juli. „Ik wist dat het eraan zat te komen", zei Creemers blij. „Vrijdag had ik in Utrecht al moederziel alleen 3.58 gelopen en nu had ik de hulp van René. Verder had ik geen tegenstand, maar dat kun je op zo'n wedstrijd ook niet verwachten. Het is helaas geen Hengelo. Op tv zag ik atleten daar 3.35 lopen. Het NK, waar aan ik voor het eerst mag mee doen, zit qua niveau mooi tus sen Hengelo en Lisse in." Met zijn doorbraak op de 1.500 meter gaf Creemers het goede voorbeeld aan zijn jonge club genoot Pieter van der Luijt. De 22-jarige Noordwijker kan net als Creemers goed uit de voeten op de middenlange afstand, wat in Lisse op de eindstreep bleek: 4.05,69. Rory van Noort (De Spartaan) sprong in Lisse 6,64 meter ver. Remona Fransen, ook van De Spartaan, liep voor eigen pu bliek 400 meter in 59,58. Ook de werpers uit Lisse presteerden naar behoren. Amoud Koot stootte de kogel 13,84 meter in de bak. Edwin Kortekaas wierp de discus ruim 47 meter ver. Rick van Ruiten (De Spartaan) kwam zaterdag in Gouda met de speer tot een afstand van 53,08, goed voor de tweede plaats. A-junior Lukas van de Wetering (Leiden Atletiek) doorbrak op de 800 meter voor het eerst de 2-minutengrens: 1.58,97. Een ander jeugdig talent uit Leiden, Yvonne Blok, wipte zondag in Amsterdam met de polststok over 3 meter 20. Peter van Noort kwam zater dag goed voor de dag tijdens het eerste nationale kampioen schap werpvijfkamp. In Eind hoven slingerde de 49-jarige Lissenaar de kogel 54,63 meter weg. Op het minder courante onderdeel gewichtslingeren vestigde de reus van De Spar taan zelfs een Nederlands re cord in zijn leeftijdsklasse (45- plus): 14,85. Royce Kortekaas heeft zich ge revancheerd voor zijn mindere optreden van vorige week De triatleet uit Nieuw-Vennep won gisteren de off-road triatlon in Nij verdal. De overwinning, goed voor een klompje goud, betekende een «steker voor Kortekaas, die vonge op het NK halve triatlon in Nieuwkoop de finish niet haalde. Een week na zijn teleurstellen de optreden in Nieuwkoop, dat hij weet aan de naweeën van een korte ziekte,blaakte Korte kaas weer van gezondheid. Na 1 kilometer zwemmen lag Korte kaas al derde. Tijdens de 30 ki lometer mountainbiken achter haalde de voormalige Lisser- broeker veteraan Rob Barel, die vorige week in Nieuwkoop hoog eindigde. Nu waren de rollen omgekeerd. De ervaren Barel moest op de resterende 10 kilometer hardlopen in het Nijverdalse zand passen van wege kramp. De winnende tijd van Kortekaas.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 9