SPORT4 Boshuizen tweede club van Leiden Een dag om emoties te delen Stompwijk '92: promotie door daadkracht Katwijk wint tweede Michel van Hooy-toernooi Martina maakt weer het verschil Geduld Warmunda beloond Leidsche Boys redt het niet 'Ze hebben het slimmer en slagvaardiger gespeeld' HOC 984 dinsdag 1 juni 2004 Spelers van Katwijk poseren met de beker. Foto: Mark Lamers door Gertjan van Geen katwijk - Het is wat onwezenlijk om bij Quick Boys uit de luidsprekers te horen dat 'God zich weer een keer vergist heeft'. Het is ook raar om an no 2004 Dirk Kuijt met het nummer 9 bij Quick Boys onder 23 in de spits te zien lopen. Maar niets was zo onwe zenlijk als die fatale nacht in 2001, toen Michel van Hooy het leven liet. Gisteren werd voor de tweede keer een toernooi ter nagedachtenis aan de veel te vroeg overleden voetballer gehouden. Het niunmer 'Zwerver met een wek ker' dat Thomas Acda schreef voor zijn overleden neef mag dan voor Katwijkse begrippen pikante passa ges hebben, het is wel van toepas sing op Van Hooy. 'De Nobelprijs voor de vriendschap gaat naar jou' is nog zo'n regel. De Nieuwvener, die via Nicolaas Boys en Alphense Boys bij Quick Boys terecht kwam en met pijn in zijn hart naar Rijns- burgse Boys vertrok toen hij op Nieuw Zuid niet meer in aanmer king kwam voor de plek in het eerste elftal, had een grote vriendenschare. Dat hij op 4 februari 2001 om het le ven kwam bij een verkeersongeval, nota bene terwijl hij iemands leven aan het redden was door hem van de rijbaan te trekken, bracht dan ook een schokgolf teweeg. De uit vaartdienst in Nieuwveen werd in drukwekkend druk bezocht. Voor Quick waren de gebeurtenis sen voldoende reden om per 2002 een Michel van Hooy-toernooi te organiseren voor spelers onder 23 jaar. Vorig jaar werd het evenement te elfder ure afgelast. Quick Boys 1 en 2 waren kampioen geworden, waardoor capaciteits- en vrijwilli- gersproblemen waren ontstaan. Vanaf dit jaar koos de club voor tweede pinksterdag als vaste datum. Het is even voor half elf als vader Frits van Hooy met Dirk Kuyt de af trap verricht. Kuijt speelt de eerste wedstrijd mee tegen Nicolaas Boys, dat als enige zijn eerste elftal mocht afvaardigen. De club, die dit jaar de gradeerde naar de vijfde klasse, bleef puntloos tussen 'grote' namen Katwijk, UVS, Alphense Boys en Wil helmus. Maar dat maakt niet uit. De spelers, van wie sommige nog met Van Hooy speelden, vinden het al een eer om mee te doen en een keer op de fonkelnieuwe grasmat van Nieuw-Zuid te hebben mogen voet ballen. Nicolaas Boys neemt aan het eind van de dag de Fair Play Cup mee naar huis. Voor Frits van Hooy is het elke keer weer een beproeving om de gang naar Nieuw-Zuid te maken. Het is als een bezoek aan de tandarts. Maar in Katwijk vindt hij wel iets van catharsis „Ik ben uit een heel diep dal gekomen", zegt hij. „Maar hier kan ik mijn emoties delen met mensen, die Michel heel goed ge kend hebben. En als je dat niet kan, is het beter om eenzaam te zijn dan veel mensen om je heen te hebben." Omdat Stormvogels/Telstar en Ex celsior Maassluis op het laatste mo ment hebben afgezegd, spelen de deelnemende teams niet in twee poules maar vijf wedstrijden van veertig minuten. Quick Boys lijkt na drie wedstrijden onbedreigd op de eindzege af te gaan, maar speelt na de lunch gelijk tegen UVS en verliest van Alphense Boys. Katwijk profi teert via vier overwinningen van de misstappen va de buurman. Met Arie Jonker als beste speler van het toernooi in de gelederen mag Kat wijk zich, na FC Utrecht in 2002, de tweede winnaar van het Michel van Hooy-toernooi noemen. Quick Boys wordt tweede, voor UVS, Alphense Boys en Westlandia. De uitgelaten stemming na hét in ontvangst nemen van de loeigrote wisselbeker slaat om in een indruk wekkende stilte als een bloemstuk voor het graf wordt overhandigd aan de nabestaanden. Menigeen laat zijn tr anen de vrije loop. En in de verte klinken de laatste woorden van Thomas Acda. Laat me drinken/Laat me drinken op het leven/Laat me drinken/Laat me drinken dat ik leef/En laat me drin kend snel vergeten/Wat ik eigenlijk al wist/God heeft zich weereen keer vergist. Sjardijn trainer 1 Alphense Boys (za) i alphen aan den rijn - frans Sjardijn is de nieuwe trainer h van Alphense Boys-zaterdag, r' De 47-jarige Leiderdorper te- kende een contract voor één jaar. Sjardijn, eerder dit seizoen F ontslagen bij w Leiden, volgt Peter Taalman op die vanwege privé omstandigheden zijn functie neerlegt. Frans Sjardijn F voetbalde bij onder meer Lug- Je dunum en Wilhelmus en speel- de een jaar betaald voetbal bij Haarlem. Hij was vijf jaar hoofdtrainer van Bernardus, A waarmee hij van de vijfde naar P de derde klasse promoveerde. F Vervolgens trainde hij twee jaar n derdeldasser Alkmania. Sjardijn |n krijgt bij het zaterdagteam van i Alphense Boys de taak om jon- ge talenten op weg te helpen^ naar de zondagselectie. L door Hein ten Berge voorburg - 'Van drie zieke pa tiënten maak je nooit één ge zonde', zo omschreef oud- wet houder Pechtold vorig jaar de fu sieplannen van de drie clubs aan de Boshuizerkade (UDWS, LFC en VNA). En heel sportief Leiden gniffelde met de bewindsman mee. Het samengaan was ge doemd te mislukken; een laatste stuiptrekking van drie zieltogen de verenigingen. Maar een jaar later zijn, in ieder geval op spor tief gebied, alle sceptische mon den gesnoerd. FC Boshuizen mag zich volgend jaar tweedeklasser noemen na een klinkende zege op CW/Zwervers in de finale van de nacompetitie: 3-0. En daarmee is de fusieclub, op hoofdklasser UVS na, het hoogst spelende team in Leiden. Boshuizen-voorzitter Ray Vlas veld zal de woorden van de hui dige burgemeester van Wage- ningen niet snel vergeten. „Al leen die woorden waren al een drijfveer om de fusie een succes te laten maken. En ook alle ne gatieve vooroordelen van bui tenstaanders die het samen gaan met zich meebracht. „Ik denk dat ik Pechtold van de week toch even een briefje schrijf." De preses beseft dat FC Boshuizen op organisatorisch gebied nog lang geen tweede klasser is. „Onze accommoda tie moet uiteraard nodig verbe terd worden, maar daar zijn we volop mee bezig. Maar aan de andere kant is de club nu al groter dan we vooraf gehoopt hadden. Èr zijn inmiddels volle dig gediplomeerde trainers aangetrokken om de jeugd te behouden en verder uit te brei den. Ik heb er vertrouwen in dat onder supervisie van club man Per Crispijn de vereniging verder doorgroeit." En met de inbreng van Crispijn valt een deel van het succes van Boshuizen te verklaren. De olij ke Leidenaar is een uitstekend sfeermaker, staat midden in de groep en weet er voor te zorgen dat zijn spelers voor hem én voor elkaar door het vuur gaan. Onder leiding van Crispijn pro moveerde het exotische ensem ble tweemaal op rij. De andere man achter het onverwachte succes is spelersmakelaar en geldschieter Frans Stouten. Hij brengt het ene na het andere talentje naar de Boshuizerkade in de hoop de aandacht van clubs uit het betaalde voetbal te trekken. En daar plukken zowel Boshuizen als Stouten de vruchten van. Zo tekende Sand- ley Martina ondanks een con tract bij Sparta, waar hij zich binnenkort al op de training moet melden. En dus was de finale tegen Zwervers ook de laatste wed strijd van de razendsnelle aan valler. Martina liet gisteren pre cies zien wat hij in zijn mars heeft, maar maakte ook duide lijk waaraan er bij Sparta flink geschaafd moet worden. Drie of vier man passeren is niet zo'n probleem, maar de bal afspelen blijkt een stuk lastiger. Toch stond Martina aan de basis van de 3-0 zege tegen de sterke for matie uit Capelle aan den IJssel. Met oogstrelende acties zette hij tweemaal Svendly Tokaay vrij voor de doelman en beide keren rondde Tokaay bijzonder fraai af. Dat waren de 2-0 en de 3-0, omdat Mourad Mokhtafa vlak na rust al van een verkeer de terugspeelbal had geprofi teerd. Een klinkende zege zou je zeggen, ware het niet dat CV- V/Zwervers de gehele eerste helft de betere ploeg was. Het was voor een groot deel aan doelman Vincent de Reede te danken dat de Leidenaars de nul hielden. Ook bij de 1-0 voorsprong hield De Reede zijn ploeg overeind met enkele kat achtige reacties. Als iedereen de komende dagen weer een beetje opgedroogd is en de festiviteiten voorbij zijn, zal er langzamerhand eens aan de tweede klasse gedacht gaan worden. Of vooral: wat moet er verbeterd worden om een trede hogerop ook goed mee te kun nen doen? De eerste stap lijkt al te zijn ingezet met het aantrek ken van de nieuwe trainer: Dennis O lm an. Een Hagenaar met een schat aan ervaring bij wie discipline hoog in het vaan del staat. En het ontbreken daarvan is precies wat er nog wel eens aan schort bij het speelse collectief. Typerend was dan ook de rode kaart van Anis Ramdedovic (bij een 3-0 voor sprong in blessuretijd) wegens mekkeren. De zondaar trok overigens meteen het boete kleed aan. „Ik kreeg een schop en de scheidsrechter floot niet. Dan moet ik gewoon mijn mond houden. Dat is stom van me." En dat gemekker heeft de ploeg namelijk helemaal niet nodig, want spelers als Ramdedovic, Tokaay, Mokhtafa, Foetzi en Mousavi hebben genoeg tech nische bagage in huis. Aan 01- man de taak om de ruwe, onge polijste briljantjes te slijpen tot fraaie juwelen. CW/Zwervers - FC Boshuizen 0-3 (0- 0). 46. Mokthafa 0-1, 77. Tokaay 0-2, 80. Tokaay 0-3. Rode kaart: 93. Ram dedovic (FC Boshuizen). Scheidsrech ten Van der Lip. Toeschouwers: 1100. FC Boshuizen: De Reede; N. Poulina, Foetzi, Ouembesse, Salah; Bourazma, Ramdedovic, Mousavi (81. Mandil); Tokaay, Mokhtafa, Martina (90. El Aroussi). NACOMPETITIE ZATERDAG Hoofdklasse a/c: DOVO-Quick Boys 2-3. Quick Boys 4-7 D0V0 4-4 Genemuiden 4-5 Eerste klasse: Voorschoten'97 PKC'83 3-2. Tweede klasse: Valken '68 - Naaldwijk 2-1, Naaldwijk wns. Derde klasse: DS0 - Lugdunum 4-2. Vierde klasse: Koudekerk - Schiebroek •94 0-3. Vijfde klasse: Leidsche Boys - Ab- benes 2-3. ZONDAG Hoofdklasse a/c: Baronie-HSC'21/Brein 3-2. HSC'21/Br. 4-9 Baronie 4-3 Turkiyemsp. 4-6 Eerste klasse: Blauw Wit A. - Hollan- dia 5-0. Derde klasse: CW Zwervers - FC Bos- huizen 0-3. Vierde klasse: UD0 - Stompwijk '92 2-3. Vijfde klasse: Taurus - Warmunda 1-3. delft - De wedstrijd begon een halfuur te laat en duurde hon derd minuten. Aan het einde had Warmunda toch waarvoor de ploeg naar Delft reisde: pro motie via een 3-2 overwinning op Taurus. Na een jaar zijn de Warmonders weer terug in de vierde klasse. Het plaatselijke dweilorkest zorgde voor sfeer langs de lijn, maar het duurde gistermiddag lang voordat het duel kon be ginnen. Taurus is net als het Leidse LSW een studentenver eniging en vergat de scheids rechter op te vangen bij bin nenkomst op het complex en daarna bleek de kleedkamer dicht te zitten. Hierdoor ont stond een forse vertraging bij aanvang. Eenmaal van start, kreeg Warmunda al snel een tweede tegenslag te verwerken. Een van de twee potige spitsen van Taurus zette zijn ploeg op j voorsprong. Ron Schuiling bracht Warmun da tien minutenvoor rust op ge lijke hoogte en op slag van rust maakte aanvaller Barry van Rijn er 2-1 van. En doordat War munda eerder in de nacompeti tie met 5-1 van Forum Sport won, had de ploeg van trainer André van Velzen aan een ge lijkspel voldoende in Delft. De Warmonders leken eenvou dig op promotie af te stevenen totdat Taurus met nog een kwartier zuivere speeltijd op 2-2 kwam. Binnen een minuut maakte Schuiling aan de span- ning een einde door Warmun- da's derde treffer te maken. Een volgens Van Velzen 'onbegrij pelijk lange' blessuretijd veran derde niets meer aan de stand. 1 Taurus heeft volgende week een herkansing en Warmunda kon in feestelijke optocht terug naar het eigen dorp. Warmunda: Erkelen, De Vetten, T. Schuiling, Van Egmond, Van Rijn, De Voet (74. Van Dam), R. Schuiling, La- mont, Van Duin, Van Rijn (89. Hoy- mans), Schrier (74. Schavenmaker) vijfde klasse zaterdag - Ab- benes is weer terug in de vierde klasse. De ploeg van trainer Kees Kattenberg versloeg in Leiden door doelpunten van Remco Zijsling, Walter Zaal en een strafschop van Gert-Jan Meijer concurrent Leidsche Boys met 2-3. Ozam Demirbas en Said Ait Barghane hielden Leidsche Boys, dat nog een herkansing wacht, lang in de race. Richard Lamers weerhield in de slotfase de Leidenaars met enkele knap pe reddingen van de gelijkma ker, waarmee de sluitpost de promotie voor Abbenes veilig stelde. door Ron Hoogendam leiderdorp - Fantastisch weer, een goede grasmat van gastheer RCL en een kleine duizend toe schouwers - waaronder naar schatting 500 Stompwijkse fans en 300 Oegstgeestse supporters. In zo'n ambiance, met twee tot op het bot gemotiveerde ploe gen, was het voor spelers en publiek smullen geblazen. Dat Stompwijk '92 door een 3-2 ze ge op UDO de finale om pro motie naar de derde klasse be sliste, was terecht. UDO speel de zich met name in de tweede helft kapot, terwijl de Stomp- wijkers op wilskracht de partij naar zich toetrokken. Het is de tweede promotie op rij. Na afloop van de zinderende ontknoping werd trainer Ron de Roode samen met zijn ze venjarig zoontje op de schou ders genomen. 'Derde klasse, olé, olé', klonk het uit vele ke len. „Dit is fantastisch voor de club en dat in zo'n entourage", glom De Roode. „Hier doe je het allemaal voor, terwijl nie mand dit toch had verwacht. Onze kracht? Puur het collec tief. We hebben fel en gericht getraind en vandaag stonden ze er, hoewel ik het jammer vind voor de geschorste Toby van Marwijk." Verliezend trainer Wil Henskens: „Als ik het een trainer gun, is het wel Ron de Roode. Het is voor ons even slikken, maar ik heb er geen moeite mee. Zij hebben het slimmer en slagvaardiger ge speeld." Henskens doelde op de tweede helft waarin Stompwijk gedurfd voetbalde. Het betere voetbal vóór rust werd gespeeld door UDO, hoewel doelman Sander Goedhart al snel op de proef werd gesteld door een venijnig schot van Mastron de Geus. Fel en goed combinerend zette UDO druk op de Stompwijkse verdediging, die er in de eerste helft niet geheel fris uit zag. Zo wel over rechts met Michiel ten Haken als links met de snelle Bart Bordonis werden de backs (Rob de Jong en Wouter van Santen) voorbij gelopen alsof ze er niet stonden. Toch bleek al na een kwartier dat de kraker onvoorspelbaar zou worden. Dat kwam door de spaarzame, maar listige uitbraken van Stompwijk en anderzijds door de intercepties van routinier Hans van Benten (36) en Ro nald van Santen die de aanval len van UDO in de kiem smoor den. Het leek 1-0 te worden, maar een inzet van Stompwijker Ti- mo van Marwijk werd van de doellijn gehaald. In dezelfde minuut scoorde UDO, dankzij een fantastische dribbel van Bordonis, die de hele rechter vleugel uitspeelde en beheerst in de verre hoek mikte. Op ba sis van het vele balbezit was de voorsprong verdiend. Zes mi nuten voor rust stond het toch 1-1. Een curieuze goal. Beide keepers speelden hierbij een hoofdrol. Stompwijk-doelman Danny Mooijman moest eerst ver uit zijn doel komen om een diepe bal van Ten Haken te on derscheppen. Dat lukte en uit Mooymans lange pass kon Martijn Droog scoren, terwijl doelman Goedhart de bal ge woon simpel had kunnen weg schieten. UDO was in de tweede helft, op een schot van Ten Haken na, de weg kwijt. De geelhemden za ten met name achterin in een dip en konden op het midden veld niet meer dat brengen wat voor rust zo goed ging: snelle aanvoer naar de spitsen. Stompwijk '92, dat een tandje bij schakelde, rook bloed, maar Mastron de Geus kopte vrij voor het doel op de lat en raak te daarbij geblesseerd. Na koud opgelapt te zijn stond hij met een bekeken passje aan de ba sis van de 2-1, die koelbloedig werd ingeschoten door Martijn Droog. UDO was wakkergeschud en zette weer aan, met Martin Pig- ge en de onvermoeibare Daan Kramp in de hoofdrol. Uit een voorzet kopte Martin Pigge de bal via de handen van Mooy- man tot corner. Uit die hoek schop kreeg een Stompwijker de bal ongelukkig tegen zijn hand en UDO kwam via een feilloos benutte strafschop van Pigge weer op gelijke hoogte: 2- De supportersschare van Stompwijk werd even het zwij gen opgelegd, maar binnen zes tig tellen werd het vreudevuur weer opgestookt. Uit een steek pass van Erwin Oudshoorn, dwars door de verdediging, kon Droog opnieuw uithalen. Inval ler Kevin van Hoogdalen had met een ultieme kans die voor langs ging, het duel definitief op slot kunnen gooien. Met ze ven minuten blessuretijd had UDO, dat nog herkansingen krijgt tegen VOC en HWD, nog mogelijkheden, maar de winst ging naar de slimste en strijd vaardigste ploeg. Stompwijk'92 - UDO 3-2 (1-1). 17. Bordonis 0-1, 39. Droog 1-1, 57. Van Marwijk 2-1, 75. Pigge (pert.) 2-2, 76. Droog 3-2. Scheidsrechten Voormo len. Toeschouwers: 1000. Stompwijk'92: Mooijman, De long, Van Benten, R. van Santen, W. van Santen, Oudshoorn, Van Rijn, Zonius, De Geus (60. Van Hoogdalen), Droog, Timo van Marwijk (81. Hendriks). UDO: Goedhart; Juffermans (81. Knetsch), Löwik, Den Os, Verhagen, Ten Haken, Kramp, Bordonis, De Wit, Van der Plas (67. van Tol), Pigge. Ron de Roode gaat met zijn zoon Ronnie op de Stompwijkse schouders. Foto: Henk Bouwman

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 4