SERVICE sprinters Zonnig Veldsla met Kernhemse kaas, asperges en noten Dé oplossing voor uw zoektocht! Anagram I HDC160 dinsdag 1 JUNI 2004 CD VAN DE DAG Genre: dance/deep house Kevin Yost Bongo Madness Mrecords/Astral Music IR- CD018E Wie een oud huis stript, legt de structuur ervan bloot. Datzelfde principe zie je ook in de muziek. Kevin Yost uit Waynesboro, Pennsylvania goochelt op zijn nieuwste album met percussieve uitspattingen. Bestaande breaks en soli op de bongo worden tot in het oneindige met studioapparatuur gedubbeld, uitgekleed en ontleed. Yost doet dat zo slim dat je van een hypnotiserende wer king kunt spreken: van zijn stukken word je high, zonder dat je een pilletje naarbinnen werkt. Juist omdat deze Amerikaanse mixer overdaad schuwt, kan je van vernieuwend werk spreken. Kevin be perkt de machinale werking van '4 beats to the floor' en raakt ook niet verzeild in de latijnse sfeer die bijna onvermijdelijk samen hangt met de bongo. Je zou bijna vergeten dat hij zijn muzikale loopbaan als drummer begon, zoveel afstand toont hij tot het trommelvel in zijn 'Nu percussiveness'-gedoopte aanpak. Afgelopen week draaide Yost eenmalig in Nederland in De Lichtfabriek (Haarlem), maar hij keert hier terug op zomerfestivals met zes live muzikanten. Wordt de percussionist alsnog één met de dj en wel 'in da house'. BOEK VAN DE DAG Genre: poëzie Alfred Schaffer Geen hand voor ogen uitg. De Bezige Bij Prijs: €16,00 'Zet er muziek onder en je hebt geen kind aan deze wereld', aldus Alfred Schaffer in het gedicht 'Het veldwerk is gedaan'. Geen hand voor ogen is de derde bundel van de dichter die vanaf 1996 in Zuid-Afrika werkt en woont. Schaffers taal is helder en weinig poë tisch. Geen verdichtingen, neologismen en barokke bijvoeglijk naamwoorden, geen alliteraties en geen rijm. Alle zinnen met hoofdletter en punt en grammaticaal correct in het midden en toch schuilt er schoonheid in de schijnbare eenvoud. Wat een dichter als Martin Reints doet op intiemere schaal, doet Alfred Schaffer met het stadsleven. De stad verstilt en wordt een decor van gebeurtenissen een aanknopingspunt voor observaties en ge dachten die terloops haast opkomen. Flarden spreektaal vinden hun weg in de gedichten, filmbeelden en zelfs cartoons. Het is of je op een zomeravond in een tuin in de binnenstad zit en het leven hoort, zonder dat je op dat moment zelf iets hoeft. En dat is ook ei genlijk het enige minpunt. Af en toe bekruipt je de lust om te roe pen: „Doe eens iets, gooi eens iets kapot en breek eens uit die keu rende zinnen.". KOKKERELLEN HET WEER door Jan Visser Met regionaal flink wat regen tijdens Pinksteren hebben we afscheid genomen van een koele mei maand. Het voorlopig maandgemiddelde bedraagt in De Bilt 12,3 tegen normaal 12,7 graden. Voor het laatst was mei in 1996 koeler. Restanten van de voor malige tropische depressie, die recentelijk noodweer heeft veroorzaakt op het Caribische eiland Hispanio- la, trekken vandaag van Engeland naar Frankrijk. Het lagedrukgebied deert onze omgeving nauwe lijks, al houd ik een ferme slag om de arm voor Zee land en deels Zuid-Holland. Wel kan vanwege een onstabiele atmosfeer (kou op hoogte) in de loop van de dag een enkele bui tot ontwikkeling komen. De zon is op deze eerste dag van de meteorologische zomer ook geregeld van de partij en de temperatuur komt uit op circa 19 graden. De wind is meest zwak en heeft een voorkeur voor richtingen tussen oost en zuid. Een uitloper van een hoogtelaag bij IJsland heeft de komende 24 uur een verbinding met de voormalige Caribische regendepressie die woens dagmiddag ergens boven het midden van Europa te vinden is. Daardoor morgen een vrij grote buien kans: met name in het binnenland. De wind waait zwak tot matig en krimpt naar het noordwesten, de temperatuur loopt op naar waarden omstreeks 18 graden. Tegen het einde van de week wordt het mo gelijk zonniger en loopt de temperatuur op. Afgelopen zaterdag verliep meest zonnig maar geen enkel KNMI-station kwam op de zomerse grens van 25 graden uit. Pinksterzondag was het regenachtig in vooral het zuidwesten en het bleef koel (Hoofddorp nog 20,3, Valkenburg 17,9 graden) maar droog en zomers warm in Drenthe en Friesland (Eelde 27,0). Vanaf gisteravond vooral in het oosten langdurige regen. Gistermiddag zonnig maar in Hoofddorp niet warmer dan 17,3 graden. Bel de weerman voor het meest actuele weerbericht in de regi<jj Rotterdam Scheveningen Katwijk IJmuiden Egmond 1 hoog 'aag 03:46 en 16:05 09:05 en 21:35 02:58 en 15:17 11:05 en 23:25 03:18 en 15:37 11:25 en 23:45 03 36 en 16:02 11:34 03:56 en 16:22 00:00 en 11:54 0900-123457 Hooikoorts Vandaag regent het af en toe Daardoor is de pollenconcen tratie niet hoog. Vanaf morgen komt de zon er weer bij. Daardoor wordt het ongunstig voor hooikoortspatienten. Els I Geen i Zuring i Matig Hazelaar Geen Rogge Matig Populier Geen grassen Matig Wilg Geen Eik Zwak lep Geen Weegbree Matig Berk Geen Bijvoet Geen Beuk Zwak Brandnetels Matig Katwijk LeidenO Wassenaar O Den Haag STRIPS Hillejgm Li5S6 O Sassenheim PUZZEL Maaltijdsalade voor 2-3 personen DE RECHTER door Mr Jesse van Muylwijck 9 1 VERKEERSCONTROLES De verkeerspolitie controleert in het hele land of de automobilis ten zich houden aan de voorgeschreven maximum-snelheden. Een aantal controles wordt dagelijks uitgevoerd: op de A15 tussen knooppunt Deil en knooppunt Valburg en op de A4 tussen knoop punt Ypenburg en knooppunt Leiden. Vandaag wordt er ook ge controleerd op de: A7 bij Marum en A67 bij Venlo. Woensdag: A29 bij Binnenmaas en A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht. Donderdag: A9 bij Heiloo en A27 bij Almere. Vrijdag: A7 bij Menterwolde en A79 bij Voerendaal. Zaterdag: A37 bij Coevorden en A9 bij Velsen. Zon dag: A27 bij Vianen en A67 bij Eersel. Hoe STAAT HET MET HET OVJEKUE6 TUSSE/O P6 SOCÏAUE 7 HET KABIAJET -ZiT OP RAAKoERS PE V/AK&OMPEAJ OP PRA/tKEAJ P€ WeiRK SEVERS OP ZWAMKOERS. BC (advertentie) Iets aan te bieden of juist te vragen? Van personeel tot aanhangwagen! Plaats nu uw Sprinter via www.sprintersonline.nl of mail naar sprinters@hdc.nl Tel.: 072-519 68 68 Fax: 072-519 68 69 Op elke verticale regel dient een woord van vier een van v|jf en een van zes letters te wor den ingevuld. Het woord van vijf let ters bestaat uit de letters van het voorgaande woord plus 1, het woord van zes letters bestaat uit de vijf letters van het voorgaande woord plus 1. Als de hele puzzel juist is inge vuld, vormen de letters op de vet omlijnde regel een woord. 1. Natuur, haargroei, overleg; 2. vogel, schaden, identiek; 3. ladder, belhamel, deel van een huis; 4. zwak, éénjarig dier, toegang; 5. deel van de voet, voorjaar, rijgsnoer; 6. keukengerei, sleepnet, ijzeren spijltje; 7. kleur, schrijfkosten, vreemde taal; 8. zoom, gissen, epiloog; 9. slotwoord, overdreven voorliefde, zeker persoon; 10. gedorste halmen, harde buitenkant, beroep. Oplossing van zaterdag: Horizontaal: 1. Uppsala; 7. prei; 8. merk; 10. eer; 12. nee; 13. stift; 16. kwee; 18. reet; 20. mie; 21. zeep; 23. usus; 26. rondo; 28. era; 30. Eva; 32. roti; 34. tram; 35. korhaan. Verticaal: 1. Ure; 2. perse; 3. pi; 4. am; 5. lente; 6. are; 7. perk; 9. Kent; 11. mi 14. tempo; 15. Freud; 17. wee; 19. eau; 21. zeer; 22. Erato; 24. soer 25. stam; 27. ne; 29. rok; 31. van; 33. ir; 34. ta. Laat gekookte groene asperges uitlekken. Snijd 8-12 asperges in stukjes van ca. 1 cm. Schep in een kom veldsla, kaas, as perges en walnoten door el kaar. Vermeng in een kommetje azijn met wat zout en peper. Blijf zolang roeren tot het zout is op gelost. Voeg hierna balsamico en honing toe en klop de olie er door. Schenk de dressing vlak voor het opdienen over de salade in de kom. Schep de sa lade enkele malen om. Presentatie Verdeel de salade over de borden. Strooi er bieslook over en schik er, als garnering enkele groene asperges bij. Geef er sneetjes licht geroos terd witbrood bij. Hans Belterman Ingrediënten 50-75 gram veldsla; 125-150 gram Kern hemse kaas; J2-15 ge kookte groene asperges; 50-75 gram grof gehakte walnoten; 2 tl. (kruiden) azijn; zout; witte peper uit de molen; enkele druppels balsamico; enke le druppels honing; 1 el. olijfolie, extra vergine; 1 el. grof gesneden bieslook. Bereiding Was de veldsla en maak hem droog. Verwijder de kor sten van de kaas en snijd de kaas in blokjes van ca. 3/4 cm. Vegetarisch gerecht met veldsla die in sommige delen van ons land ook wel als ezelsoren over de toonbank gaat. U kunt het eventueel vervan gen door jonge spinazie of rucola.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 28