sprinters SERVICE InCa Aardbeien met balsamico en mascarpone Zomerse zaterdag Dé oplossing voor uw zoektocht! Kruiswoordraadsel HOC 160 zaterdag 29 MEI 2004 CD VAN DE DAG Genre: dancehall/reggae/dub Seeed Music Monks Downbeat/EastWest 50501467-2341-2-3 Pinkpop loopt moeizaam, maar aan het programma kan 't niet lig gen. Er zijn toppers (Muse, Kravitz, Tiësto), het is gevarieerd en biedt muzikale surprises (Roy Paci, Pixies). Zelfs voor de Duitse at tractie Seeed moet je naar Limburg afreizen. Deze elfkoppige pos- se slaagt erin alle vooroordelen opzij te schuiven. Dat komt omdat Berlijn een multiculturele wereldstad is waar niemand grijnst om het etiket 'germaican'. Seeed spel je niet voor niets met drie E's. Enuff, Eased Ear toasten enflowen als gekken over elkaar heen, begeleid door een hevig pompende ritmesectie en nogal wat ko- pergeweld. De band begon zijn leven als een zogeheten 'mobile reggae task force', dus met een soundsystem op een vrachtwagen zoals je bij de Berliner Love Parade ook ziet. Inmiddels is het muzi kale palet verfijnd. Zo verrast Seeed met hilarische ska Fire In The Morning, Papa Noah), dub (het fraaie Double Pressure, Jackpot Girl en zwelgen ze in de waardering uit de Caraiben. Tanya Stevens laat haar gouden keeltje horen in Double Soul en Anthony B. doet mee in Waterpumpee. BOEK VAN DE DAG Onderwerp: voetbal Chris Willemsen Het beste Nederlands elftal aller tijden Uitg. Veen Prijs: 10,- Ondanks het hinderlijk opdringende gilde bobo's, nieuwe rijken, hooligans en andere patjepeeërs die graag gezien willen worden in stadions, is voetbal nog altijd volkssport nummer 1. Chris Willem sen, wiens capaciteiten ooit tekortschoten voor een contract bij ADO Den Haag, mag als auteur de voetballerij graag benaderen vanuit min of meer literaire invalshoek. In een land waar miljoe nen ingezetenen zich bondscoach naast Advocaat wanen, kwam Willemsen op de gedachte ruim honderd BN'ers te vragen naar 'hun' beste Nederlands elftal aller tijden. Cabaretier/tv-presentator Wilfried de Jong keek in de spiegel en stelde een elftal samen van spelers die al vroeg hun haren verloren, maar niet hun streken. Doel: Eddy Treytel-achter: Theo van den Burch, Ger ter Horst, Jaap Stam en Bertus Caldenhoven. Midden: John Metgod, Oeki Hoeke- ma en Bram Wiertz. Voor: Pummy Bergholtz, Ruud Geels en Ber tus de Harder. Tien tegen een dat de gelijkenis van deze kaalkop pen met biljartballen menig jolig gestemde toeschouwer langs de lijn zou aanzetten tot de aanmoedigingskreet: 'Krijten!!!' KOKKERELLEN Nagerecht voor 3-4 personen Hoewel het repertoire van nagerechten uit de Itali aanse keuken niet bij zonder omvangrijk is, komen bij vrijwel ie dere Italiaanse fami lies in de zomer enke le malen de aardbeien met mascarpone op tafel. Ingrediënten 500-600 gram kleine aardbeien; 100 gram fijne kristalsuiker; 5 el. balsamico; 250 gram mascarpone; 1 zakje vanillesuiker (5-8 gram); 2 tl. rasp van si naasappel; 1 el. sinaas appelsap; 6 verse basi licumblaadjes in reep jes. Bereiding Was de aardbeien en laat ze uitlekken. Verwijder de kroontjes en snijd grotere exemplaren in vieren. Roer in een kom suiker en balsamico zolang tot de suiker is opgelost. Schep de aardbeien door het mengsel. Dek de kom af met plastic folie en laat het tenminste 2 uur in de koelkast staan. Schep de aardbeien van tijd tot tijd wel even om. Meng in een kom mascarpone met vanillesuiker, si naasappelrasp en - sap. Presentatie Schep op elk bord een flinke 'dot' mas carpone en schik de aardbeien met aan hangend vocht er op en er rondom. Be strooi de gerechten met het fijngesneden basilicum. Hans Belterman VERKEERSCONTROLES De verkeerspolitie controleert in het hele land of de automobilis ten zich houden aan de voorgeschreven maximum-snelheden. Een aantal controles wordt dagelijks uitgevoerd: op de A15 tussen knooppunt Deil en knooppunt Ridderkerk en A13 tussen knoop punt Ypenburg en knooppunt Kleinpolderplein. Vandaag wordt er ook gecontroleerd op de A50 bij Oss en A73 bij Cuijk. Zondag: A7 bij Marum en A59 bij Bernheze. HET WEER door Jan Visser Aan de voorzijde van een depressie met centrum bo ven de Atlantische Oceaan ten noordwesten van Ier land (en bijhorend regengebied), wordt er via een zui delijke stroming zeer zachte lucht over onze regio aangevoerd. Hogedrukinvloeden onderdrukken daar bij de vorming van stapelwolken waardoor de zon zo waar het alleenrecht verkrijgt. Vandaag is de zon reeds van in de vroege uurtjes op de afspraak en begint daarmee aan een dagtaak van om en bij de 11 uur. Enkel wat sluierbewolking kan in de ochtend nog voor wat hinder zorgen, al schijnt de zon er vlot doorheen. Deze sluierwolken, eigenlijk af gescheurde resten van een zwak warmfront, trekken vervolgens in de loop van de ochtend weg waardoor de zon de rest van de dag kan staan pronken in een vrijwel wolkenloze hemel. Pas na de middag kan er weer wat sluierbewolking komen opzetten vanuit het westen. Het kwik klimt daarbij naar bijna zomerse waarden en bereikt op verschillende plaatsen landin waarts 23 graden. Aan zee wordt het met gemiddeld 21 graden iets minder warm. Er is weinig wind uit het zuiden tot zuidoosten waardoor het ook zeer aange naam aanvoelt. Vannacht is het meestal licht bewolkt of vrijwel helder. Na middernacht komt er geleidelijk aan wel wat mid delhoge bewolking opzetten. Het is rustig en het blijft droog met tegen de ochtend minima tussen 11 en 13 graden. Boven vochtige weilanden of riviertjes kan er tegen de ochtend wat laaghangende nevel ontstaan. De dagen nadien staan in het teken van de wisselval ligheid. Zowel op pinksterzondag als -maandag is de buienkans vrij groot. Vanaf dinsdag bereikt een aktie- ve randstoring van de sturende Atlantische depressie onze regio waarbij de middagtemperatuur terugvalt naar 15 tot 17 graden. Ook de rest van de eerste week van juni lijkt de wisselvalligheid aan te houden. 03:45 w j—L. «a v I 2 05:26 08:55 en 21:44 Bel de weerman voor het meest actuele weerbericht in de regi 0900-123457 Purmerend O Zaanstad Hooikoorts De hooikoortssituatie is ongun stig Toch komt er verandering in. In de loop van de middag is al een enkele bui mogelijk, waar door de situatie verbetert ook de komende dagen is het licht wis selvallig. Els Geen Zuring Sterk Hazelaar Geen Rogge Sterk Populier Geen grassen Sterk Wilg Geen Eik Sterk lep Geen Weegbree Sterk Berk Geen Bijvoet Geen Beuk Zwak Brandnetels Zwak STRIPS Katwijk LeidenO O Wassenaar 1 Den Haag Hillejgm Lissi O Sassenheim Amersfooi Bron: www.weerqnline; PUZZEL DE RECHTER door Mr Jesse van Muylwijck 5-r OOK MiUjoe/sJ ETURO OP. O AT KHA/KT PC TofAA1&T6:A/4Ke/V pi) OAJPerKWiJS AVS /vioziex ÏAI p^ OREAJ to 2 3 4 5 6 7 9 10 14 15 16 17 19 21 22 23 24 25 27 28 29 30 31 32 33 34 35 Iets aan te bieden of juist te vragen? Van personeel tot aanhangwagen! Plaats nu uw Sprinter via www.sprintersonline.nl of mail naar sprinters@hdc.nl Tel.: 072-519 68 68 Fax: 072-519 68 69 Horizontaal: 1. Stad in Zweden; 7. groente; 8. kenteken; 10. lof; 12. ontki ning; 13. staafje; 16. vmcht; 18. kier; 20. Chinese deegwaar; 21. reinigingsmiddel; 23. gebruik; 26. muziekstuk; 28. tijdp« 30. bijbelse naam; 32. Surinaams gerecht; 34. vervoermiddel 35. hoenderachtige vogel. Verticaal: 1. Stonde; 2. beslist; 3. onmeetbaar getal; 4. symbool ameri<l um; 5. jaargetijde; 6. oppervlaktemaat; 7. bloembed; 9. Engó graafschap; 11. mijns inziens; 14. snelheid; 15. Oostenrijkse' psychiater; 17. barenspijn; 19. water (Fr.); 21. danig; 22. md van het minnedicht; 24. hoofdstuk van de koran; 25. deel va een boom; 27. deel van een Franse ontkenning; 29. kleding stuk; 31. voorzetsel; 33. ingenieur; 34. symbool tantalium. Oplossing van vrijdag: Horizontaal: 4. Puitaal; 5. vochtplek; 8. sap; 9. tors; 10. antiek. Verticaal: 1. Opkomst; 2. lichtpunt; 3. maal; 6. potvis; 7. eureka.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 34