Yorin: Geen deel vijf van Big Brother MEDIA De allerslimsten van Nederland We zijn nét Donald Duck zonder de neefjes Lachen en zwaaien uit onmacht Komst Vlaamse Sporza kan leiden tot klachten Rotterdamse straatkrant exclusief Kartner bezorgde Parton hoofdpijn RTL trekt stekker uit Wintertijd Wehkamp stopt op tv Prins en prinses pakken Privé aan Opsporing via Spits succesvol Radio 2 dagje 'anderstalig' Vloedgolf aan reclamefolders Al Jazeera in Brabant Hilversum - In ruim honderd afleveringen van Wintertijd vroeg Harry de Winter zijn be kende gasten aan de hand van hun muzikale voorkeur het hemd van het lijf. Morgen sluit Marcel van Dam de rij. De Hol land Media Groep (RTL 4, 5 en Yorin) stopt na vijf jaar met het programma, omdat het niet meer aansluit bij de beoogde doelgroep van RTL 5.Producent IDTV wil nog niet zeggen of het programma, dat eerder op RTL 4 werd uitgezonden, eventueel naar een andere tv-zender ver huist. Ook presentator Harry de Winter wil niet op de zaak in gaan. Hilversum - Wehkamp stopt op 1 juli met het tv-programma Wehkamp Welkom via SBS 6. Het werd te duur, want er ke ken weinig mensen en het kost te een hoop geld om het pro gramma te maken, aldus het bedrijf. In het programma wor den spullen getoond die bij Wehkamp te koop zijn. SBS 6 gaat na 1 juli overdag in plaats van Wehkamp Welkom series uitzenden uit de bestaande voorraad programma's. Hilversum - Hoofdredacteur Evert Santegoeds van Privé be strijdt dat hij foto's heeft gepu bliceerd die afkomstig zijn uit de gestolen camera van prinses Méxima. De omstreden foto zou niet door Mdxima, maar door iemand anders uit haar kennissenkring zijn gemaakt, die de foto vervolgens heeft aangeboden aan een persbu reau. Volgens Santegoeds ge beurt dit vaker na privémomen- ten. Niettemin beschuldigt de raadsman van het prinselijk paar het weekblad van onrecht matig handelen. Er is 25.000 euro geëist. Hilversum - Het wekelijkse op sporingsbericht in het gratis ochtendblad Spits heeft in ruim 10 procent van de gevallen ge leid tot oplossing van het mis drijf. Dat stelt het openbaar mi nisterie. Het project tussen het OM en Spits loopt nu een jaar. Gezien het succes wordt het contract met Spits voor onbe paalde tijd verlengd. Elke maandag besteedt het ochtend blad in de rubriek 'gezocht' aandacht aan een misdrijf dat diezelfde avond aan bod komt in het televisieprogramma Op sporing Verzocht. Gebleken is dat daders zich melden na pu blicatie in de Spits, om te voor komen dat de zaak later nog op televisie aan bod komt. Hilversum - Radio 2 draait op pinkstermaandag geen Engels- of Nederlandstalige muziek. Uitsluitend 'anderstalige' plaat jes krijgen die dag een kans. De radiomakers hebben het initia tief genomen in het kader van de Top 2000-themadagen, waarbij Radio 2 bepaalde gen res en soorten muziek extra wil benadrukken. Tijdens de the madag kunnen luisteraars via een telefoonnummer (0800- 1122) hun favoriete anderstali ge platen doorgeven, waarna de makers die liedjes mogelijk gaan draaien. Amsterdam - Nederlanders worden overspoeld met recla mefolders. Wekelijks krijgen ze bijna dertig folders in de brie venbus. Dat is een stijging van 11,2 procent vergeleken met 2002. Nog nooit ontvingen Ne derlanders zoveel folders. Vol gens de onderzoekers heeft dat te maken met de economische stagnatie. Bedrijven willen klanten lokken met allerlei aan biedingen. Een folder is daar erg geschikt voor. Wekelijks trekken consumenten ongeveer een halfuur uit om er gemid deld tien te lezen. Dat aantal is een stijging van 8 procent. den bosch - De Arabische nieuwszender Al Jazeera komt mogelijk in de Brabantse regio's Den Bosch en Oss in het stan daard tv-aanbod. De program maraad adviseert om Al Jazeera in het standaardpakket op te nemen. Het voorstel kwam van H. Aarab, lid van de program maraad en voorzitter van het Marokkaans platform in Den Bosch. „Een neutrale zender die nationaal en internationaal nieuws brengt", zegt hij over Al Jazeera. „We denken hier tien duizenden mensen een plezier mee te doen: Marokkanen, Tu- nesiërs, Algerijnen, Irakezen, Sudanezen en Somaliërs." ZATERDAG 29 MEI 2OO4 door onze mediaredactie hilversum - De Holland Media Oroep (RTL 4, 5 en Yorin) brengt volgend seizoen geen nieuwe versie van de moeder aller realti- typrogramma's, Big Brother op de buis. Aanvankelijk zou Big Brother 5 wel komend najaar bij Yorin te zien zijn. „Na zeer rijp beraad en intensief overleg met Ende- mol hebben we toch besloten andere programma's voorrang te geven", aldus een woord voerster. „Big Brother heeft het vier jaar goed gedaan, maar het programma is groots opgezet en eist een behoorlijke belang rijke plaats in het schema op. Daarbij is natuurlijk de vraag of het genoeg stoom heeft om nog een seizoen te scoren. En je kunt je geld maar één keer uit geven. Intussen hebben we ook zoveel andere leuke program ma's klaarliggen, dat we beslo ten hebben die voorrang te ge ven." In het nieuwe seizoen zullen op Yorin overigens wel reality-pro- gramma's te zien zijn. „Het is niet zo dat we denken dat onze doelgroep is uitgekeken op het genre. Kijk naar programma's als De Bauers, Patty's Posse of Only Joling. Zelf overwegen we een programma met Kim Hol land. We geloven in de erfenis van Big Brother, dat zeker." Bij de Nederlandse kijkers liep de belangstelling voor de serie na de roemruchte eerste editie in 1999, danig terug. De dage lijkse beslommeringen van de opvolgers van Ruud, Willem, Bart en Sabine bleken lang niet zo interessant bevonden te worden. In het buitenland is het programma, dat wereldwijd aan meer dan twintig landen werd verkocht, over het alge meen nog wel succesvol. „Het is heel jammer, maar we kunnen het signaal gewoon niet krijgen", zegt directeur Jan Mensinga van Essent Kabel- com, een van de grootste kabel maatschappijen van Neder land. De Vlaamse omroep VRT is met Sporza begonnen omdat er deze zomer erg veel sport op televisie is dat de normale pro grammering verstoort. enschede - Kabelmaatschappij en verwachten volgende week telefoontjes van boze kijkers. Vanaf maandag is er deze zo mer namelijk geen sport meer te zien op de Vlaamse tv. De Belgen geven het EK, Wimble don, de Tour de France en de Olympische Spelen tijdelijk door via Sporza, die alleen in België kabel is te ontvangen. Hilversum - Onder luid gejuich van het opgezweepte publiek loopt presentatrice Chazia Mourali de opnamestudio bin nen. Gekleed in een hip jurkje met dito laarzen, richt ze zich tot de deelnemers: „Niet dat ik jullie zenuwachtig wil maken hoor, maar het gaat vandaag om 250.000 euro." De opnames van de finale van de Achmea Kennisquiz staan op het punt van beginnen. Twaalf finalisten - brugklassers van de stroming havo/vwo - strijden in de Endemol-studio in Aalsmeer om een studie fonds ter waarde van een maxi mumbedrag van 250.000 euro. Voor de elf verliezers rest slechts de computer die ze bij de provinciale voorronden wonnen. De brugklassers hebben er na melijk al een heel voortraject opzitten. Het begon met een test op internet; daarvan wer den de beste honderd kandida ten per provincie uitgenodigd voor een studiobezoek. Finalis- te Lisanne Kooij uit Bilthoven: „Ik wist niet eens meer dat ik die test gedaan had." In de stu dio werd opnieuw een test afge nomen, waarna de beste twaalf direct de uitzending in moch ten voor de strijd om het pro vinciekampioenschap - deze uitzendingen waren de afgelo pen weken te zien. De winnaars daarvan doen nu mee aan de fi nale, die overigens drie maan den geleden al is opgenomen. Vragen over de 'actualiteit' als de situatie in Haïti (de bloederi ge opstand, begin maart) doen waarschijnlijk dan ook menig wenkbrauw fronsen. Tussen de opnamen door be nadrukt de publieksentertainer Sander Janson (presentator van Campinglife) de geheimhou ding. „Jullie mogen tot de uit zending aan niemand iets over deze opnames vertellen en ze ker niet aan de pers. Als ze iets aan je vragen, zeg je maar dat ze naar de finale moeten kijken. Rotterdam - Het Rotterdamse Straatmagazine behoort sinds kort tot één van de grootste straatkranten van de wereld. Een bijzondere status, die ook bijzondere verhalen oplevert. Zoals een exclusief interview met zanger George Michael. En een serie columns van VN-secreta- ris Kofi Annan. Het Straatmagazine bestaat inmiddels ruim ne gen jaar en is daarmee de oudste straatkrant van het land. Daarnaast wordt in Rotterdam een landelijk magazine gemaakt, dat wordt ver kocht in delen van het land waar geen eigen lo kale versie verschijnt. Met een totale oplage van 70.000 exemplaren per maand behoort de Rot terdamse krant tot de vijf grootste van de we reld, samen met kranten uit Australië, Enge land, Japan en de Verenigde Staten. Zeker in Amerika worden de straatkranten on dersteund door enkele machtige, rijke zakenlui. En die ondersteuning opent weer vele deuren, zegt hoofdredacteur Sander de Kramer van het Rotterdamse Straatmagazine. Er zijn wereld- sterren, zoals George Michael, die zelden een interview geven. „Maar voor de straatkrant heeft hij een uitzondering gemaakt. Omdat wij nu bij 'de groten van de wereld' horen, kunnen wij dat artikel ook plaatsen." Het interview met de Britse zanger wordt van daag in de Rotterdamse straatkrant gepubli ceerd. De zanger vertelt onder meer over het roemruchte incident in 1998 in een openbaar toilet in een park in Los Angeles, waar hij zich liet verleiden door een agent in burger. Maar Michael vertelt ook over de dood van zijn ex- vriend en het overlijden van zijn moeder. De Kramer verwacht binnenkort meer inter views te kunnen publiceren, zoals met Robbie Williams. Volgens hem heeft de lezer daar ook behoefte aan. „Mensen kopen de krant omdat zè de jon gen bij De Bijenkorf wat gunnen, maar ze willen er ook wat voor terug. Verhalen over de onder kant van de samenleving, maar ook bijzondere verhalen met bekenden." Hilversum - Wat is toch de aan trekkingskracht van Donald Duck, de humeurige eend met een chronisch gebrek aan ta lent, intelligentie en lichamelij ke kracht, die in 1934 als bijfi guur opdook in een tekenfilm van Walt Disney en daarna we reldwijd ongekend populair werd? In AVRO's Close up is vanavond de documentaire Do nald Duck: Meer dan een eend te zien, waarin kunstenaars, wetenschappers en liefhebbers de legendarische antiheld op zijn zeventigste verjaardag pro beren te duiden. Vooral kunstenaars houden van Donald, zo lijkt het. De in Ier land woonachtige Oostenrijker Gottfried Helnwein is schaam teloos in zijn bewondering. Hij vindt het belang van Donald voor de kunst minstens net zo groot als dat van de Mona Lisa, en plaatst Disney op dezelfde hoogte als Michelangelo en Leonardo da Vinei. Hij bewon dert vooral ook het werk van Carl Barks, de tekenaar die Do nald, de neefjes, Katrien, Oom Dagobert en Guus Geluk maak te tot wat ze zijn. Helnwein heeft overigens naam en fortuin gemaakt met foto realistische schilderijen waarin Donald geregeld opduikt. Dat gebeurt ook in het werk van de Fin Kaj Stenvall, die naar eigen zeggen zijn 'noordelijke, bijna Slavische passie' koppelt aan het Amerikaanse en dus schaamteloos commerciële ka rakter van Donald. En de Haar lemse kunstenaar en illustrator Harry Balm zette een oude tra ditie van de Disney Studio's voort door Donald te vereeuwi gen in allerlei historische tafe relen. Het is een wonderlijk ge zicht, een hele Nachtwacht vol eenden. Ook de wetenschap houdt zich met het fenomeen Donald be- Gottfried Helnwein voor één van zijn schilderijen met Donald Duck: „Hij is voor de kunst net zo belangrijk als de Mona Lisa." Foto: GPD/AVRO zig. Er wordt in Close up heel wat afgefilosofeerd en getheo retiseerd. Vooral de Duitse 'Do- naldisten', die in Heidelberg jaarlijks heuse Duckdagen hou den, gaan ver. Donald is niet minder dan een borderline-ge- val, meent een psychothera peute op te maken uit een ana lyse van de verhalen, vooral als die zich op zee afspelen. Een andere wetenschapper laat aan de hand van een waanzinning ingewikkeld schema zien hoe hij de deeltjestheorie aan Do nald Duck heeft aangepast, en daarin de quarks heeft vervan gen door 'quacks'. Psycholoog Jaap van Ginneken schreef twee jaar geleden Strip helden op de divan, een boekje waarin hij onder meer de psy che van Asterix, Babar, Donald, Kuifje en Superman én hun makers onder de loep neemt. In Close up beschrijft hij hoe in het onredelijke, opvliegende, agressieve en gemene karakter van Donald veel van Disney's vader terug te vinden zou zijn. En de vrouwen die in de vroege Donald Duck-films opduiken zijn volgens hem niet voor niets allemaal Spaanse schonen. Van Ginneken heeft er een heuse theorie over. Prettig relativerend is de bijdra ge van historicus, tv-commen- tator en Donald-liefhebber Maarten van Rossem. Hij vindt de eend zo verfrissend omdat 'ie in alles menselijk gedrag ver toont. Met Mickey Mouse heeft Van Rossem het niet. „Dat is een klein, braaf, strontverve lend muisje." Donald Duck daarentegen is de archetypi sche schlemiel, vindt de histori cus. „Hij begint altijd met goe de voornemens aan iets, maar net als in het echte leven gaan de dingen niet zoals je hoopt of wilt dat ze gaan. En dan moe ten de neefjes hem weer red den. Iedereen herkent die situa ties, omdat we ze zelf meema ken. Maar helaas hebben wij de neefjes niet." Patrick van den Hurk Donald Duck: Meer dan een eend, zondag in AVRO's Close up, Nederland 1,18.25 uur Wie denkt dat 'lover' dat grappige jonge groen is, dat in je in deze tijd nogal vaak in de natuur treft, zal ernstige vraagtekens zetten bij de psy chische gesteldheid van zangeres ANTJE MONTEIRO. Party vraagt zich deze week namelijk in gemoede af waarom 'Antje lo ver verstopt'. Even de bijbehorende woorden doorne men en het is direct duidelijk waar het alle maal om draait. ANTJE heeft een nieuwe partner genaamd MARC. En die neemt ze nooit mee naar premières. Van verstoppen is echter geen enkele sprake, spreekt het musicalwezen zelf de kop van het artikel te gen: 'Ik knijp iedere dag in mijn handen dat ik zo'n fijne lieve vriend heb.' Waarbij we tegelijk een indruk krijgen wat een musical zangeres overdag zoal doet, als ze niet op de planken staat. Maar vanavond heb ik hoofdpijn. Een vre selijk zinnetje. Een nog erger liedje dat op 22 december 1990 de top veertig werd inge zongen door HANNY (aan achternamen doen we niet). In Story deze week de ont hulling dat 'componist' PIERRE KARTNER het liedje eigenlijk had bedoeld voor DOL LY PARTON. Maar de Amerikaanse coun- tryster had er geen trek in (hoofdpijn?). In hetzelfde gesprek met de grootste SMURF van Nederland ook nog de grappige ont hulling dat 's mans bekendste lied 'Het kleine café a/d haven', ontstond toen KAR TNER nogal lang moest wachten in café De Volendammer te Hoom. Nee, niet op de aan hoofdpijn lijdende HANNY, maar op een 'journalist' van Story. Journalisme is toch niet echt een term die je in verband brengt met roddelbladen. Niet met Story, Dolly Parton. Foto: EPA maar zeker niet met Deze Week. Daar be grijpen ze nog steeds niet dat je als ranzig weekblad zijnde niet het dagblad moet gaan uithangen. Deze Week komt deze week met het nieuws aanzetten dat actrice MARY DRESSELHUYS is overleden. De dagbladen stonden al stijf van de necro's. Maar wie het had gemist, hebben we de Deze Week. Ook meldt het blad de ontvoer ring van het de 13-jarige Chinese Wei We q8e Hu, ze koppelen er zelfs een bescheiden i6 daderprofieltje aan. Terwijl het slachtoffi i! allang thuis is en de dader al is gepakt. Roddelbladen zijn er ook helemaal niet nieuws te brengen. Ze moeten zelf nieuuhii tjes verzinnen. Of met een telelens in bo^er jes (lover) liggen. Dat heeft Weekend ken^"9! nelijk gedaan bij het huis van ANNETTEjo h de toen nog hoogzwangere schoondochlo v\ van PRINSES MARGRIET MEESTER Plfe TER. De foto's mogen er zijn. PRINSES MARGRIET die voor Mien Dobbelsteen (izi Truus de mier uit Zeg 'ns AAA) speelt. M 5 H roze huishoudhandschoenen reinigt de prinses des schoondochters raamkozijns Met een geel doekje. Het schoonmaakmj del wist Weekend weer niet in beeld te brengen, net zomin als het eventuele em mertje. Ook Privé gedraagt zich zoals het een roi delblad betaamt. Ze pikten de aantijgingPP' aan het adres van RUUD LUBBERS op. ze herinnerden zich heel slim dat die mi vroeger een baantje in Den Haag had. F1 ging Privé op speurtocht of RUUD L. de handen destijds op het Binnenhof wellii ook wat losjes aan het lijf had zitten als ging om dames. Op de voorpagina wordf het al breed aangekondigd: 'Sex schandq hield LUBBERS zijn handen op het Binr hof wel thuis?' Als je vervolgens het ant-1 woord in de twee kolommen wilt lezen, kom je niet veel verder dan dat ze dat oj termijn maar eens moeten gaan uitzoel Ton Ouwehand Hilversum - „Fuck, weer niks!" Balend klimmen Nederlandse ISAF-militairen in Kaboel terug in hun pantservoertuig. Weer geen actie. Een speurtocht naar rovende Afghaanse politieagen ten en soldaten in district 8 le vert niets op. Een paar onschul dige passanten, een onver wachte en geheimzinnige ont moeting - 'Stop met filmen! Nu! - met een paar CIA-agenten die met piepende banden weg scheuren; ook dit keer géén heldhaftige arrestatie van crimi nele gezagsdragers. De frustratie en onmacht van de vaak piepjonge Nederlandse leden van de internationale vre desmacht die helpen de chaos in Afghanistan onder controle te houden is groot, zo toont de film Smile Wave die de NCRV maandag vertoond. Program mamaakster Marijke Jongbloed volgde een aantal jongens dat zich voor drie maanden vanuit Staphorst of de Flevopolder in de chaos van Afghanistan moet zien te handhaven. Smile and Wave, oftewel lachen en zwaai en. Het is de officiële gedrags lijn voor de ISAF-soldaten, zo krijgt de nieuwe lichting te ho ren. Een mededeling die op de thuisbasis in Nederland nog Bij de soldaten hoopt de frus tratie zich dag na dag op. Vot q de jonge jongens die wellicht 5 nooit verder dan de dorpsgre zen zijn geweest, is het verbli in Afghanistan een confronte 5 rende periode. „Dat geloof, d 0 is nu niet zo belangrijk", zegt Jamo uit Staphorst, die zelf moet trouwen omdat hij zijn vriendin zwanger heeft ge maakt. „Het geloof heeft veel oorlog en ellende gebracht ei pj genlijk." Jongbloed brengt all beslommeringen van de mili tairen uitgebreid in beeld. Té uitgebreid. De documentaire wordt jammer genoeg verwai_ rend omdat zoveel militairen onderwerpen aan bod komei De interviews die de maakste zelf had met de soldaten, voe gen bovendien niets relevant toe. De beelden zeggen ook hc( meer dan voldoende. 5 Overigens maken de gevolgd^ soldaten zich op om naar Ira te vertrekken. De maakster w 3' de militairen ook daar met dt camera gaan volgen. Monique Brandt NCRVDokument, Smile W J ve, maandag 23.00 uur via N Wa derland 1 De spanning is te snijden tijdens de finale van de Achmea-kennisquiz. Foto: Ton Kastermans En als je wint en je wilt het vie ren, dan zeg je maar dat je jarig bent." Al is het waarschijnlijk een illusie om te denken dat de inwoners van de woonplaats van de finalisten vanavond nog met enige spanning zitten te kijken. Voorafgaand aan de op namen is het in de kantine een drukte van belang. De spanning hangt in de lucht; de hoofdprijs bezorgt de winnaar immers een zorgeloos studentenleven. Deelnemers ijsberen zenuw achtig rond, ouders drinken koffie en steken nog maar een sigaret op. De moeder van Masha van Dijk uit het Drentse Yde ziet de finale als de laatste kans voor haar dochter: „Ik hoop dat ze wint, anders ben ik bang dat ze niet kan studeren, ze is het zevende kind en het studeren is tegenwoordig zo duur." Rond Harold Bak uit Maastricht is het een drukte van belang: „Ik heb mijn halve klas meegenomen en ze heb ben spandoeken gemaakt." De deelneemster uit Gelderland, Rianne van der Heiden uit Ruurlo, komt ogenschijnlijk rustig over: „Ik had niet ver wacht dat ik door de voorron des heen zou komen; het maakt me ook niet zo veel uit of ik win." De ietwat snotterige Chazia Mourali heeft er zin in. „Het is een heerlijk programma om te doen. Ik hoop te laten zien dat de jeugd van tegenwoordig wel degelijk serieus is en zich dus niet alleen met de nieuwste gadgets bezig houdt." In tegen stelling tot haar krampachtige bitchy imago in De zwakste schakel, stelt ze de deelnemers tijdens de opnamen op hun ge mak - al kan ze het niet laten een aantal keer cynisch uit de hoek te komen door te bena drukken wat er allemaal op het spel staat. Entertainer Sander loodst in tussen iedereen de verrassend kleine studio in en haalt daarna alles uit de kast om het publiek enthousiast te krijgen. Achter de camera's schreeuwt, springt en klapt hij zich een ongeluk na iedere goed beantwoordde vraag; met succes, het publiek volgt gretig. De vragen blijken niet makkelijk. Mourali ver klaart achteraf: „De vragen mo gen ook wel moeilijk zijn, want het niveau van de kandidaten is erg hoog, ze zijn tenslotte de slimsten van Nederland. Ik denk dat de mensen thuis heil ook niet makkelijk zullen vin den." Na afloop wordt in een ach- terafzaaltje de hoofdprijs ui tg reikt door de minister van On derwijs, Maria van der Hoeve Ze lijkt oprecht enthousiast maar steekt helaas een stan daardverhaaltje af. De onver mijdelijke oneliner luidt dan ook: „Leren is erg belangrijk I' voor de ontwikkeling, maar onderwijs is meer dan leren, het is ook een plek waar je sofr ale vaardigheden opdoet. Nok maals proficiat." Roy Timmerman Finale Achmea kennisquiz, zde dag, RTL 4, 20.00 uur. leidt tot grote hilariteit. Maar la chen en zwaaien is zo ongeveer het enige dat de Alfa-groep er kan uitrichten, blijkt als ze een maal in het kamp in Kaboel zijn aangekomen. Ons mandaat reikt niet ver genoeg, luidt meestal het antwoord als er echt iets aan de hand is. En daarom vergaat de soldaten het lachen ook al spoedig. De onmacht is, naast de toene mende angst voor aanslagen, de grootste ergernis van de sol daten. Onmacht die duidelijk blijkt bij een kort bezoekje door Nederlandse militairen aan een vrouwengevangenis. De vrou wen, sommigen net bevallen, zitten voor vele jaren vast in barre omstandigheden, meestal vanwege relationele proble men. „We hoeven jullie eten en drinken niet. Help ons hier weg te komen", snikt een vrouw die haar kinderen kwijt is geraakt aan haar man die haar mishan delde en liet arresteren toen ze naar een oom vluchtte. Nu heeft ze nog acht jaar voor de boeg. De militairen kunnen echter niets doen. „Dit is de Af ghaanse wetgeving, daar kun nen we ons niet mee bemoeien. We kunnen het alleen aan de wereld laten zien", zeggen ze, Onze jongens in Kaboel. Foto: GPD/PR wijzend op de cameraploeg. Enig effect hebben de beelden overigens al wel gehad. CDA- kamerlid Aasted-Madsen heeft haar collega's van de commis sies buitenland en defensie de aankondiging van de film rond- gemaild. „Ik heb de film gezien en dit fragment maakte veel in druk. Ik hoop dat we tijdens ons wekelijks overleg eens kun nen kijken of we dit nu zomaar moeten laten gebeuren. Mis schien kunnen we er iets aan doen. Dit zijn toch schrijnende zaken."

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 30