Meedogenloze afrekening Perkplanten fDAG GEOPEND! IEUKEN! OPEN van 10.00 -17.00 uur 2 PINKSTER- 'Poldermodel knock-out geslagen' CINZAf NOORD WIJK Z Tel.: 071 362 30 38 v mmmÊÊÊ^ pnieuw afscheiding in irvormde kerk Katwijk IP ENINGSK^EES^r [korting OP I Itopapparatuurq «tl /eede pinksterdag open! 1.95 IKEA Van Dam jr. in rolstoel op straat in Zandvoort doodgeschoten hééééél veel, direct van de kweker 2E PINKSTERDAG LKeukenrraxx T van OERLE BAALBERGEN Te huur: Kantoorsuites vanaf 24 m: Van der Valk Boumanweg Leiderdorp zaterdag 29 MEI 2004 OPGERICHT 1 MAART 1860 Leidsch Dagblad lAPANS RESTAURANT Hoofdstraat 129 t/o Mc Donalds Boris neemt zijn debuut-cd stiekem in Haarlem op Leids protest tegen de bezuinigingen in het onderwijs Nog één horde en Voorschoten '97 is hoofdklasser De schijnbare daadkracht van Balkenende II Bijna zomers i 21/23° Saskia Buitelaar De kerkfusie van de istantse Kerk in Nederland I) leidt in Katwijk opnieuw en afscheiding. Circa 53 ge in die afkomstig zijn uit de »ssionele hoek van de her- ide gemeente in Katwijk len een eigen wijkgemeen- igericht, Benjamin. Morgen en zij voor het eerst bijeen e zaal van muziekvereni- UNI. ieuwe groep 'bezwaarden' iet mee in de PKN, waarin deze maand hervormden, órmeerden en lutheranen gefuseerd. Ze zijn het niet met de nieuwe kerkorde, J. Veldhuijzen, secretaris lenjamin uit. Onder ande mogelijkheid voor inzege- het homohuwelijk valt aar, zegt ze. „Maar voor- we dat de PKN zich le hard opstelt tegenover lensen die om ernstige re ezwaard zijn om mee te n de nieuwe kerk. Zo ga je hden niet met medechristenen om. Zeker niet in Katwijk, waar alle hervormde dominees eigenlijk met tegenzin in de fusie zijn meegegaan. Die moeten toch juist begrip hebben voor hun bezwaarde collega's?" Wijkgemeente Benjamin is de tweede groep die zich in Kat wijk afscheidt van de hervorm de PKN-gemeente. Eerder al bleven de dominees A. Vlietstra en W. van Vlastuin met een for se aanhang achter. Bij die do minees voelen de confessione len (de 'lichtere' tak) zich niet thuis. „Daar is een andere sfeer, een andere cultuur", verklaart Veldhuijzen. Overigens waren het deze twee dominees die de confessionele bezwaarden bij elkaar brach ten, toen zij bij het meldpunt aangaven niet mee te willen gaan in de kerkfusie. Benjamin wordt ook financieel onder steund door de andere be zwaarden, die met hun zondag se collecte veel geld ophalen, zegt Veldhuijzen. (advertenties) |KEUKENC0NCUBRENT| enCorajrrent opent deze week r- 21e vestiging in Schagen en 1 m vieren wij feest! Kom daarom een van onze vestigingen bij u buurt en profiteer mee van de 1 te openingsactie! Omdat u op de centen bent... telveen: Maalderij 19. Leiderdorp: Meubelplein 10. rden: Straat van Gibraltar 4 (naast Mc Donalds) ndam: Pieter Ghijsenlaan II. evestigd in Alkmaar. Arnhem. Baarle-Nassau, Barendrecht. Beuningen. Den Haag. Groningen, Hoorn. Kaatsheuvel d.v.m. waterschade tijdelijk gestoten), nsdotp. Roosendaal. Rotterdam. Son. Wateringen en Zwolle. Nieuw in jen. binnenkort ook in Oss en Utrecht, tvww.keukenconcurrent.nl )p pinkstermaandag II mei zijn alle KEA vestigingen open in 10 tot 17 uur. tat ontbijt staat klaar! r 10 - 21 uur. Za 9-181 [235 45 32 (0.10/min.) IKEA nl tossen 10-12 uur COMMENTAAR ONDERWIJSFRAUDE lalen en affaires worden :ieerd met het bedrijfsle- liemand kijkt vreemd op len van bestuur (ING) die ilf onwaarschijnlijke hoge ssen toekennen. Bekend le gevallen van toponder- rs die de boekhouding ma- :ren (Ahold) of de oliere- overdrijven (Shell). Ja, als pist en gegraaid wordt dan "*K rt Hat mppctal dat meestal larticuliere sec- :afn d Mpartii iap even schrikken jkt dat ook on mbtenaren een ir van zelfverrij- lestaat. Zeker als het zich één incident beperkt. En kt het geval te zijn op het erie van onderwijs, dat na e fraudezaken toch al een e naam heeft. Maar ook op inisterie van justitie is het elemaal pluis, ide departementen wordt de hand gelicht met on ïvergoedingen, inkomens- ;en en salarisverhogingen, t dat ambtenaren de wan- nden op het ministerie inderwijs anoniem naar hebben gebracht, ver- 7. cdbovendien een zeer bedor- erksfeer. Volgens de klok- 0 JF ders worden de onrecht- door Carlo Nijveen zandvoort - Zandvoort is giste ren opgeschrikt door een meedo genloze afrekening in het crimi nele circuit. Gijs van Dam junior (37) werd van dichtbij onder vuur genomen door een onbekende man toen zijn vrouw hem voor zijn woning vanuit zijn rolstoel in de auto hielp. In 2002 over leefde Van Dam jr., zoon van de bekende ex-drugshandelaar Gijs van Dan sr., een aanslag op zijn leven. Een vijfentwintig rechercheurs tellend team van de politie Ken- nemerland heeft de jacht ge opend op de daders. Van Dam bezweek gistermiddag rond half twee in het Amsterdamse VU Medisch Centrum aan de ver wondingen. Van Dam werd in het hoofd ge raakt. Na de aanslag is de schutter volgens getuigen bij een andere man in een auto ge stapt. Het tweetal liet deze wa gen brandend achter in de even verderop gelegen Frans Zwaan straat en is gevlucht in een an dere, al gereedstaande auto. Justitie zou van tevoren zijn ge tipt over een op handen zijnde aanslag op Van Dams leven. Van de tip - afkomstig van een kroongetuige in de zaak rond 'crimefighter' Koos Plooij - zou echter geen gebruik zijn ge maakt. Woordvoerder A. Ellwanger van de politie Kenne- merland kon een en ander gis teravond niet bevestigen. Kort na de aanslag kwam in en rond Zandvoort een grote klop jacht naar de daders op gang. De politie zette de wegen van en naar de badplaats aJf, maar de schutter en zijn metgezel waren inmiddels spoorloos ver dwenen. Tijdens de zoekactie, waaraan tientallen politiemen sen deelnamen, is ook een heli kopter ingezet. Bij de woning van Van Dam voerden recher cheurs onder het toeziend oog van buurtbewoners en andere omstanders een sporenonder zoek uit. (advertenties) Kwekerij Arendshoeve B.V. Aalsmeerderdijk 438, 1436 BL Aalsmeerderbrug Tel. 0297 - 341 213 www.arendshoeve.be matigheden stelselmatig door de ambtelijke top onder het ta pijt geveegd. Wie protesteert, kan vertrekken! Of er nou sprake is van regel rechte fraude of van procedure le fouten, dit moet tot op de bo dem worden uitgezocht. De overheid moet het goede voor beeld geven en kan zich niet ver oorloven in een kwade reuk te staan. Daarbij is de re putatie van het ministe rie van onderwijs al ge schaad door de recente HBO-fraude en de Jam- by-zaak, waarbij illega le betalingen zijn ge daan aan het internetbedrijf van Adam Curry. Het simpele feit dat in een korte tijd zoveel kwesties boven water zijn gekomen, wekt de indruk dat de ambtelijke leiding niet voor haar taak is toegerust. Mi nister Van der Hoeven doet er verstandig aan even het onder wijssysteem met rust te laten en haar aandacht te richten op de interne organisatie. Zij moet daarbij niet schuwen om - als dat nodig is - de ambtelijke top te vervangen en in één keer schoon schip te maken. Hugo Schneider Bij Keukenmaxx kunt u ook 2e Pinksterdag het rijke keukengevoel ervaren. Van 10.00 -17.00 uur maken wij van het kopen van uw droomkeuken een feest. honderd en één keukens, duizend en één Ideeén HOOFDDORP Kruisweg 655-657 (A4, Afslag Hoofddorp) Tel. 020-6538163 Hoewel het lijkt te gaan om een afrekening in het criminele cir cuit, wil politiewoordvoerder Ellwanger niet bevestigen dat Van Dam het slachtoffer is ge worden van een liquidatie. De gewelddadige dood van Van Dam lijkt te passen in de recen te serie moordaanslagen op cri minelen. De moord op de Zandvoorter komt ruim een week na de liquidatie van Wil lem Endstra. De onroerend goed-handelaar werd bij zijn kantoor aan de Amsterdamse Apollolaan neergeschoten en overleed in een ziekenhuis. Pagina Binnenland: 'Zijn vijfjarig zoontje zat op de achterbank van de auto' den haag/anp - Vakbonden en werkgevers hebben gisteren met afgrijzen gereageerd op het besluit van het kabinet om CAO's die de loonkosten opja gen, niet meer aan alle onder nemingen in een bedrijfstak op te leggen. Zij vrezen dat bedrij ven en werknemers hierdoor lijnrecht tegenover elkaar ko men te staan. „Dit is een breuk in de arbeids verhoudingen", zegt FNV-voor zitter De Waal. „Het poldermo del is knock-out geslagen." Na het mislukte voorjaarsover leg over de leeftijd waarop mensen kunnen stoppen met werken, kondigde het kabinet aan om het zogeheten prepen sioen in zijn geheel af te schaf fen. FNV Bondgenoten en CNV Bedrijvenbond lieten daarop weten dat zij volgend jaar hoge re CAO-lonen gaan eisen. „Wij gaan niet meewerken aan loon stijgingen", zei vice-premier Zalm gisteren. Mochten vakbonden en werk gevers toch CAO-afspraken ma ken over prepensioen, dan zal het kabinet ook die CAO's niet verplicht stellen aan ongebon den bedrijven. Dat geldt ook voor aanvulling van het salaris van mensen die langer dan een jaar ziek zijn. Zalm dreigde bo vendien dat werknemers die veel loon krijgen doorbetaald, geen WAO-uitkering zullen ont vangen. Volgens de bonden raakt de verhouding tussen werkgevers en werknemers door de maat regelen van het kabinet ernstig verziekt. Volgens De Waal zal het niet algemeen verbindend verklaren van CAO's eerder lei- SCHOONMAAKWERKEN BV Bedrijfsschoonmaak: kantoren, bedrijfspanden, sportcentra en instellingen voor informatie: 071-5232308 (advertentie) Bel gratis 0800-0232380 voor onze brochure of kijk op www.keukenmaxx.nl Spaar met Leidsch Dagblad voor superkorting op één of beide Johnson Bros. ontbijtserviezen! Katwijk, ambachtsweg 11-13 Mijn wereld, mijn krant. Leidsch £If Dagblad EIGEN STIJL IN WONEN den tot sterkere loonstijgingen dan tot loonmatiging. Werkge versorganisaties vrezen dat de Nederlandse economie uitein delijk de grote verliezer zal zijn door de hogere loonkosten. (advertenties) A4 opnieuw afgesloten hoogmade - In juni en juli gaat de A4 richting Den Haag twee weekeinden dicht. De afsluiting tussen Burgerveen (splitsing A4-A44) en de afrit bij Hoogma- de is nodig voor de verbreding van de oostbaan van de snel weg. Van vrijdag 11 juni 21.00 uur tot en met maandag 14 juni 5.00 uur en van vrijdag 9 juli 21.00 uur tot en met maandag 12 juli 5.00 uur wordt het ver keer richting Leiden en Den Haag omgeleid via de A44. Willems stapt uit Alphens college alphen aan den rijn - De Al- phense wethouder van financi en Gerrit Willems (WD) stapt per direct op. Dat heeft hij gis teravond besloten. Het lukt hem niet om de broodnodige bezuinigingen rond te krijgen, zegt hij. Alphen moet de ko mende tijd jaarlijks structureel 5,7 miljoen euro bezuinigen. Met schrapen en schrappen kreeg Willems het voor elkaar om 3,5 miljoen euro uit te spa ren. De WD gaat op zoek naar een opvolger. Straathof pakt zijn trilogie leiden - Jeroen Straathof maakt de trilogie vol. Als schaatser ac teerde hij op de Olympische Winterspelen, op de tandem nam hij deel aan de Paralym pics en gisteren plaatste de Lei- denaar zich voor de Olympi sche Spelen in Athene. Straat hof, tegenwoordig wielrenner, neemt samen met Jens Mouris, Peter Schep en Levi Heimans deel aan de ploegenachtervol- ging op de baan. Het viertal plaatste zich voor de Spelen door bij het WK in Melbourne tweede te worden. Arrestaties na onthoofding kind Baltimore - In de Amerikaanse stad Baltimore heeft de politie gisteren twee jongens gearres teerd die ervan worden ver dacht dat ze een kind hebben onthoofd en bij twee andere kinderen een deel van de keel hebben doorgesneden. Dat meldt The Washington Post. Drie militairen in Irak gewond bagdad - Drie Nederlandse mi litairen in Irak zijn gisteren licht gewond geraakt toen zij met hun truck van de weg raakten nadat zij tijdens een patrouille door onbekenden waren be schoten. De 1.400 Nederlandse militairen in Irak zijn gelegerd in Samawah. Basis Bedrijfs huisvesting tel. 071-5233 277 Pi d'ef nu Leidsch Dagblad in de ochtend, 4 weken voor 9,75 Ja, Ik ontvang graag 4 weken lang Leidsch Dagblad voor maar 9.75. Dat Is nog geen C 0,41 per dag! MAT Naam: Adres: Geboortedatum: Tav Afdeling lezersBcrvioe. Antwoord- I nummer 127. 1800 VB Alkmaar Bollen kon ook: 080O-1711 (gralla) of eurf I naar www.leldechdagblad.nl. (Deio aan- I 'bieding te geldig tot 31 december 2004). Leidsch Dagblad gaat zorgvuldig om de krant treft u nadere informatie aan I i Mijn wereld, mijn krant. Leidsch öDagblad Ambulancemedewerkers probeerden gisterochtend tevergeefs de neergeschoten Gijs van Dam junior te reanimeren. Van Dam overleed een paar uur later in het Amsterdamse VU Medisch Centrum. Links op de foto de ontredderde moeder van het slachtoffer. Foto: WFA/Chris Schotanus

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 1