Ruim 300 nieuwe woningen aan Diamantlaan Mooi /ooruitzicht. REGIO Leiden treft regelingen met ontslagen DZB'ers Executieverkoop wordt uitstel van executie Stel uw eigen teem samen en speel mee met auping uwe directeur conessenhuis ktijkonderwijs irschijnlijk op c Eurodusnie Bewoners kunnen nog twee jaar in te slopen flats blijven Nieuw speelveldje Maansteenpad Kijk voor meer informatie op www.leidschdagblad.nl Leidsch Dagblad /de stelling! Leiden is wél een leuke winkelstad Kleine kaartjes «tellen soms ote verhalen Getuigenissen an beeldenstorm I de Pieterskerk Zoeterwoude acht op nieuwe urgemeester - Het Diaconessenhuis j per 1 juni een nieuwe di- ir bedrijfsvoering. Hans [ollander volgt dan Kees (59) op, die met pensioen Den Hollander was hier- idjunct-directeur bedrijfs- imische zaken van het nessenhuis Utrecht. Hij straks samen met Tony ing, directeur patiënten- het nieuwe directiekop- :ijte verlaat het Leidse zie- ïis na een dienstverband 1 jaar. Hij kwam in 1971 in van het Diaconessenhuis s bijna een kwarteeuw di- ïr bedrijfsvoering. Gister- ig nam Leijte afscheid van Eega's. Het Praktijkonderwijs iden krijgt waarschijnlijk bouw op het stuk grond 8 Boerhaavelaan waar Eu- nie bivakkeert. Dat zegt ivijswethouder Ruud 'onder voorbehoud', ïandtekeningen zijn nog |ezet, maar de mogelijk- i nu wel zeer reëel", aldus (houder. de nieuwbouw zou een komen aan de nijpende istingsproblemen waar- Ie school voor voortgezet al onderwijs al jaren De schoolgebouwen e Lammenschansweg en Haarkade zijn niet veilig, de muren zijn be- meld, de vloeren zijn rot daken lekken. „Als de daar op een redelijke terechtkan, staan wij ijn allen te juichen", rea- C Bakx, directeur van het wijscentrum Leiden an de Praktijkschool deel akt. „Want het is echt ard nodig." vraag waar Eurodusnie ictiviteiten kan voortzet- ïocht het Praktijkonder- er worden gehuisvest, wil ethouder voorlopig niet tlopen. Het krakerscol- huist al jaren in het ge- e schoolgebouw langs het (advertentie) LEIDEN leiden - Kinderen spelen op het splinternieuwe speelveldje aan het Maansteenpad in de Hoge Mors. Van het oude trapveldje dat er hiervoor lag, is niets meer over. De speelplaats werd de voorbije weken grondig gerenoveerd. Zo is het veldje geasfalteerd, voorzien van belijning en zijn er aan beide kanten wanden met een voetbaldoel en een basket geplaatst. Om het veld zijn lage hekjes en een aantal bankjes neergezet. Op de ze woensdagmiddag wordt er al volop gebruikgemaakt van het sportveldje, al is het in de aangrenzende speeltuin nog een stuk drukker. Onder toezicht van zijn vader voet balt de 4-jarige Orhan Catal uit de Agaatlaan met zijn buurjongetje Alex (9). „Dit was wel nodig in de buurt", vertelt pappa Ender, toekijkend vanaf één van de bankjes. „Ze kunnen hier heerlijk spelen. En als ze uitgevoetbald zijn, duiken ze lekker de speeltuin in. Ideaal. Al wordt er vooral gebruik van het veldje gemaakt door oudere jeugd. Vanaf een jaartje of vijftien. Niet dat ze ze wegjagen hoor, maar zo gaat dat nou eenmaal." De opknapbeurt is het resultaat van samenwerking tussen de gemeente Leiden en de Richard Krajicek Foundation (RKF). De stichting van de oud-proftennisser werd in 1997 opgericht met het doel sportfaciliteiten te creëren in buurten waar de mogelijkheden gering zijn. Met de aanleg van de zogeheten playgrounds wil de RKF de drempel voor kinderen om te sporten verlagen. Krajicek verricht op donderdag 3 juni zelf de officiële opening van het pleintje (aanvang 16.00 uur). De bedoeling is dat er in de toekomst op het speelveld allerlei activiteiten voor jeugd georganiseerd worden. „We zullen bij voorbeeld tennisdinics gaan geven", vertelt Aad van der Luijt van Sportbedrijf Leiden. „Die worden wekelijks verzorgd door een professionele tennisleraar en stagairs van de afdeling Sport en Bewegen van het Regionaal Onderwijs Centrum (ROC). Met basket bal gaan we net zoiets doen. En we zullen regelmatig toernooien en speldagen voor de kinderen organiseren." Foto: Hielco Kuipers door Erna Straatsma leiden - Alle DZB'ers die Leiden onterecht heeft ontslagen krij gen speciale steun bij het vin den van een nieuwe baan. Het gaat om zo'n dertig WTW'ers (Wet Inschakeling Werkzoeken den, per 1 januari 2004 opgehe ven) die vielen onder de zoge heten Leidse cao. De steun kan bestaan uit een nieuwe gesubsidieerde baan, kinderopvang of een cursus. Ie dere ex-werknemer van de soci ale werkvoorziening DZB krijgt de komende tijd een individu eel aanbod. Financieel hoeven de DZB'ers er niet op achteruit te gaan. Het college van burgemeester en wethouders en de sub- raadscommissie DZB beschou wen het als hun 'morele plicht' om de ontslagen groep te hel pen. Formeel hebben de oud werknemers nergens recht op, omdat ze nooit bezwaar tegen hun ontslag hebben aangete kend. De periode waarin dat kon, is inmiddels verstreken. De dertig DZB'ers zijn eind mei 2003 ontslagen, toen Leiden overstapte op een landelijke cao voor WTW'ers. Begin april werd echter duidelijk dat het ontslag onterecht was: de 'Leid se cao' is nooit deugdelijk op gezegd. Drie ontslagen werkne mers tekenden bezwaar aan te gen het ontslag en zijn inmid dels teruggekeerd in vaste dienst van de gemeente Leiden. De 'Leidse cao' voorzag in een uiteindelijke vaste aanstelling. „Het lastige in de hele kwestie is dat de meeste mensen geen bezwaar hebben aangetekend tegen hun ontslag", zegt Dick Wijfje (PvdA), voorzitter van de subcommissie DZB. „Ze heb ben daardoor eigenlijk hun rechten verspeeld. Maar feit is natuurlijk ook dat ze onterecht door de gemeente zijn ontsla gen. Daarom hebben wij inge stemd met het collegevoorstel om hun alsnog een aanbod te doen." Hoeveel de cao-affaire de ge meente uiteindelijk gaat kosten, hangt mede af van de regelin gen die Leiden treft met de ex- werknemers. Wijfje: „Maar al wel is duidelijk dat het minder dan een miljoen euro zal kos ten." Toen de ondeugdelijke afhan deling van de Leidse cao begin april 2004 bekend werd, trad verantwoordelijk wethouder Mohamed Rabbae (Groen links) af. Zijn opvolger is nog niet bekend. Gemeente studeert op inkrimping DZB Leiden onderzoekt vijf vari anten voor de toekomst van de sociale werkvoorziening DZB. Die lopen uiteen van een teruggang naar een al oude sociale werkplaats en een voorziening met een ge privatiseerd reïntegratiebe- drijf. De discussie over de sociale werkvoorziening vloeit deels voort uit het idee van staats secretaris Rutte, om de hele WSW (Wet Sociale Werk voorziening) te privatiseren. Daarnaast kampt de DZB met grote financiële proble men. In de loop der jaren is de voorziening steeds verder uitgegroeid en zijn de kosten enorm gestegen. Dat gaat ge paard met oplopende rijks bezuinigingen. De verschillende toekomst scenario's komen naar ver wachting na de zomer aan de orde in de sub-raadscom missie DZB. Deze subcom missie is in het leven geroe pen vanwege de financiële problemen bij de sociale werkvoorziening. door Janet van Dijk leiden - Op de plek van de te slo pen flats aan de Leidse Diamant- laan en omgeving komen 320 nieuwe, grotere woningen. De nieuwbouw in de Hoge Mors be gint in 2007. Woningbouwver eniging Portaal en de gemeente hebben de flatbewoners gister avond ingelicht over de plannen. Zij kregen te horen dat zij in elk geval tot de zomer van 2006 aan de Diamantlaan kunnen blijven wonen. In de voorlopige plannen wordt uitgegaan van de bouw van 116 koopwoningen, 86 duurdere huurwoningen, 36 sociale huurwoningen en 82 zogeheten zorgwoningen, dichtbij zorg voorzieningen. Onder de com plexen moeten parkeergarages komen. Een crèche en kleine bedrijfjes verlevendigen het ge bied. Mogelijk komt er aan de Diamantlaan ook nieuwbouw voor de Pacellischool, die nu aan de Damlaan is gevestigd. Woningbouwvereniging Portaal wil vooral een combinatie van 'zorg en wonen'. Alle nieuwe huizen zijn 'levensloopbesten- dig', dat wil zeggen dat ze zo worden gebouwd dat mensen er ook kunnen blijven wonen als zij enigszins hulpbehoevend zijn. De nieuwbouwplannen zijn samen met verzorgingshuis De Robijn ontwikkeld. Een aan tal functies dat nu in De Robijn is gevestigd, verhuist naar de nieuwbouw. Het gaat dan bij voorbeeld om dagopvang voor ouderen en gehandicapten en om een (wijk)restaurant. Het is de bedoeling dat het hoofdgebouw van De Robijn volgend jaar wordt gerenoveerd en uitgebreid. Wat er met de 125 aanleunwoningen bij het tehuis gaat gebeuren is nog niet bekend. De 'ruimtelijke visie' voor het gebied is gemaakt door het Leidse architectenbureau WKH. Het bureau vindt het be langrijk dat het winkelcentrum aan het Diamantplein, 'dat nu een gedateerde indruk maakt', wordt gemoderniseerd. Om het gebied aantrekkelijker te maken moeten voetgangers en fietsers meer ruimte krijgen op de Dia mantlaan, die in de toekomst autoluw zou moeten worden. De huidige flats aan de Dia mantlaan gaan tegen de grond omdat ze volgens Portaal niet meer voldoen aan de eisen van deze tijd. De 303 portiekflats, gebouwd in de jaren zestig, zijn van slechte kwaliteit en de ver wachting is dat de vraag naar dit soort woningen verder af neemt. Zodra de sloopvergun ning er ligt - naar verwachting eind dit jaar - komen er voor de flatbewoners speciale regelin gen: een verhuiskostenvergoe ding en voorrang bij het zoeken van een ander huis. Lege flat woningen worden sinds vorig jaar alleen nog tijdelijk ver huurd. De Universiteit Leiden biedt deze flats aan buitenland se studenten aan. Om de buurtbewoners te be trekken bij de plannen komt er een klankbordgroep. Daarnaast begint Portaal met een woon- wensenonderzoek. De uitkom sten daarvan worden gebruikt bij de verdere uitwerking van de plannen. Een maquette van de nieuwbouw aan de Diamantlaan, waar nu flats staan. In de 'ruimtelijke visie' voor het gebied wordt uitgegaan van 320 nieuwe woningen met zorgvoorzieningen, ruimtes voor kleine be drijven en mogelijk ook nieuwbouw voor de Pacellischool. Publiciteitsfoto door Bas Benneker leiden - Woensdagochtend tien uur. In de Lange Scheistraat staan drie mannen naar de knalblauwe gevel van het voor malige Chill-Out Cafe te kijken. De rolluiken blijven hermetisch gesloten. Van het verbleekte uithangbord is de naam ver dwenen. De drie mannen, een in een witte overall, de andere twee in pak, overleggen op ge dempte toon. Ze wachten op de Chill Out Café dicht na reeks incidenten I Mijn wereld, mijn krant. I Leidsch Dagblad eigenaar van het voormalige ca fé dat na twee schietpartijen, drugsincidenten en een groot schalige politie-inval nu toch definitief gesloten is. Een belastingschuld van onbe kende hoogte bleef staan. Om die in te lossen zou de belas tingdienst deze ochtend de in boedel bij opbod verkopen. Maar dan moeten de mannen wel naar binnen kunnen. „We hebben helaas geen sleutel", zegt deurwaarder Ruijgrok een beetje beteuterd, „en de eige naar komt niet, die is de stad uit." De man in de witte overall, een werknemer van bouwbe drijf Huurman, kijkt werkloos toe. Normaal gesproken for ceert hij de deuren voor de be lastingdienst, maar hier is voor hem geen eer te behalen. „Ja, met een shovel zou je dit rolluik nog kunnen forceren maar dan wordt de schade aan het pand te groot. En die moeten wij dan zelf repareren." Het pand blijkt eigendom van de buren, coffeeshop Vision. „We proberen nu die eigenaar te bereiken, die moet toch een sleutel hebben", zegt deur waarder Meijer. Tijdens het wachten filosofeert hij wat voor zich uit. Dat macht een mooi ding is dat je voorzichtig moet gebruiken, niet misbruiken. Dat de normen en waarden zoek zijn. En dat de democratie is doorgeschoten. Inmiddels staan er ook mensen die op de executieverkoop zijn afgekomen en interesse hebben in de inventaris van de bar/dis co, de geluidsapparatuur, de vi deosystemen, ijsmachines, het glaswerk en 'meubilaire zaken'. Een van hen, een inwoner van Leiderdorp die niet met zijn naam in de krant wil, blijkt een doorgewinterde koopjesjager bij dit soort executieverkopen. „Ja, als ik vrij heb ga ik meestal even kijken. Alleen bij bedrijven hoor, niet bij particulieren, dat is zo sneu. Van deze verkoop verwacht ik niet veel, de eige naar heeft het natuurlijk aan zien komen. En echt goedkoop krijg je hét nooit, dan bieden de (advertentie) jongens van de belastingdienst gewoon zelf mee." Als een glimmende stationwa gon voorbijrijdt wijst de koop jesjager naar binnen. „Kijk, dat is de baas van de belasting dienst hier. Die komt soms zelf even om te kijken of er iets bij zit. Of om mee te bieden. Zo drijven ze natuurlijk de prijs op." Deze ochtend wordt er niet ge boden. Als na een uur de eige naar uitblijft en ook het bouw bedrijf niets aan kan vangen, druipen deurwaarders en klan ten met nauwelijks verholen te leurstelling af. Vandaag heeft niemand geluk, behalve wel licht de eigenaar. Al is het voor hem maar uitstel van executie. \Geef uw mening] Ja ik neem een vast kwartaalabonnement en ontvang de eerste 2 weken gratis! Bovendien spaar ik als vaste abonnee makkelijk (en snel) voor superkorting op een origiMrt Johnson Broe ontbijtservioV Ik betaal: automatisch 56.20) per acceptgiro 56,70) MAT Naam: Adres: Postcode: Plaats: Ttelefoon: Geboortedatum e-mail: Bank/giro* Handtekening: Uitsluitend bij Stuur deze bon op in een ongeffankoerde envelop, nnar Leiduch Dagblad. T.S.V. Afdeling lezersservice. Antwoord- cc nummer 127, 1800 VB Alkmaar Bellen kan ook 0800-1711 (gratisof surf naar www.loidschdagblad nl i Deze aan bieding is geldig tot 31 december 2004) Leidsch Dagblad gnat zorgvuldig om met persoongegevens In hel colofon van de krant treft u nadere informatie aan. Mijn wereld, mijn krant. Leidsch Dagblad Donderdag en vrijdag koopavond 2e Pinksterdag geopend Woonboulevard Cruquius, Spaarneweg 18 Tel.023 5293984 - www.goodnight.nl u in de periode 15 mei t/m 17 juli een elektrisch verstelbare tweepersoons Royal aanschaft, krijgt u een Philips televisie met bijpassende exclusieve cadeau ter waarde van 899 euro. Ontbijtservies spaaractie

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 23