SPORT Leegloop dreigt bij poloploeg LZ KIDSMÏKIDS Wtifflm Schrik zit er goed in bij De Goede Stel uw eigen t samen en speel mee mei Guyt neemt afscheid met kampioenschap 'Het is leuk om ergens op te hopen of om ergens van te dromer^ Speel elke dinsdag mee met du EURO 2004 Advertentieprijsvra; en maak kans op prachtige prijzi, HOOFDPRIJS S Kijk voor meer informatie i www.leidschdagblad.nl Leidsch Dagblad E Gootjes vervangt Cornelia GHC merkt het verschil EK arrangement naar Kederland-Tsjechië in Portugal lukken, dan heeft Bruinse nog een ijzer in het vuur. Als hoc- keykeeper bij LOHC doet hij het namelijk ook niet onaardig. De havo/vwo-leerling verdedigt het doel van de Cl, haalde de districtsselectie van Zuid-Hol land en hoopt volgend seizoen via selectiewedstrijden een plaatsje in LOHC BI te verove ren. Hockey en cricket bijten el kaar niet, legt hij uit. „Het cric ketseizoen loopt van mei tot en met september, dat is nu net begonnen. Het hockeyseizoen is net afgelopen. Er zijn mis schien twee of drie weken die elkaar overlappen. "Bruinse ziet wel overeenkomsten in de twee disciplines waarin hij uitblinkt. „Het zijn allebei balsporten en die hebben mij altijd al aange sproken. Verder ben ik niet ie mand van lange inspannings momenten. Daarom bei doelman bij het hocke geen veldspelen" In een derde parallel kaï se zich minder vinden: en cricket als elitaire waarmee vooral persoii gegoede komaf zich be'' den. „Van oudsher is c schien wel zo, nu is h veranderd. En voor mij?c het sowieso niet op. Ve sen gaan vanzelf mee sfeertje dat er bij et *1 hangt. Maar ik ga mijui gang." Maarten Dekker 'Sportldds' is een serie ove 1 sporttalent uit Leiden en flin Heeft u tips of suggesties m rubriek, mail sportredactie.ld@hdc.nl Ouick Boys moet winnen bij DOVO genemuiden/katwijk - Quick Boys moet zaterdag winnen te gen DOVO om de zaterdagtitel bij de amateurvoetballers te veroveren. Dat is de conclusie na de wedstrijd SC Genemui- den - DOVO, die gisteravond in 2-2 eindigde. Genemuiden staat een punt voor op de beide an dere clubs, die zaterdag de laat ste wedstrijd spelen. Als DOVO wint, zijn de Veenendalers kampioen. Spelen de twee ge lijk, dan eindigt Quick Boys ge lijk met Genemuiden, ook qua doelsaldo. In dat geval is de pe naltyreeks uit de eerste wed strijd beslissend. Die werd ge wonnen door Genemuiden. Het aantal gescoorde doelpunten in deze kampioenscompetitie maakt bij die berekening niet uit. Genemuiden kwam gisteren, net als zaterdag tegen Quick Boys, in de slotfase terug van een achterstand. Bij rust was het 0-2 voor DOVO, door goals van Rudy van Doom en Dirco de Vries. Pascal Oostenbroek zorgde voor de aansluitingstref fer, in de 80ste minuut maakte Marchel Visscher gelijk. Hoofdklasse A/C: Genemuiden- DOVO 2-2. Genemuiden 4-5 (7-6) Quick Boys 3-4 (7-6) DOVO 3-4 (4-6) Protest Hillegom toegewezen tennis - De KNLTB heeft het protest, dat de Hillegomse Ten-, nis Club had ingediend tegen de 'papieren' 8-0 overwinning van Lobbelaer toegewezen. Met de acht punten uit de niet ge speelde wedstrijd tegen NIP Roermond zou de formatie uit Zevenbergen het vlaggenschip van de Hillegomse TC op de ranglijst hebben achterhaald en op onderling resultaat zelfs van de titel in de eerste klasse heb ben beroofd. Het 'vergeten van de spelerspasjes' door NIP was voor de tennisbond geen aan leiding de claim van Lobbelaer te honoreren. In plaats daarvan krijgt NIP Roermond acht pun ten in mindering en werd de wedstrijd opnieuw vastgesteld voor aanstaande zaterdag. In de loop van die dag zal de Hille gomse TC ook weten of zij als nog de titel wint en volgend sei zoen met sterspeler Jesse Huta Galling in de hoofdklasse kan^ aantreden. UOO of Stompwijk krijgt herkansing leiden - De verliezer van de na- competitiefinale UDO - Stomp wijk '92 krijgt nog een kans om te promoveren naar de derde klasse zondag. Door de fusie tussen DEH en De Musschen komt een extra plek vrij in de competitie. Een poule van de drie finaleverliezers maakt in wedstrijden op 6, 9 en 13 juni uit welke ploeg alsnog naar de derde klasse stijgt. UDO - Stompwijk '92 is maandag op het veld van RCL. De andere fi nalewedstrijden zijn HVV - HWD enVOC - RKSVM. katwijk - Cees Guyt is volgend seizoen trainer van voetbalver eniging Swift in Amsterdam. De Katwijker werkte de afgelopen twee jaar bij de amateurtak van Volendam. Met die ploeg werd hij dit seizoen kampioen in de eerste klasse. „Ik heb mijn taak bij Volendam gedaan", zegt Guyt, vader van profvoetballer Danny Guyt die volgend jaar bij NAC onder contract staat. Ook vader Cees speelde betaald voetbal: na zes jaar hoofdklasse bij w Katwijk volgden negen seizoenen bij Volendam en twee bij AZ. Als trainer werd hij twee keer kam pioen in de hoofdklasse met Katwijk en hij behaalde met die club tweemaal het algemeen amateurkampioenschap van Nederland. Na een tussenjaar om de profverrichtingen van Danny te volgen en een jaar als trainer van Foreholte kwam hij bij Volendam terecht De club die hem nu geen nieuw con tract aanbiedt. „Natuurlijk had ik graag nog een jaar willen blij ven om de hoofdklasse mee te maken, maar het bestuur be sliste anders/' Volendam heeft de stelregel dat een trainer hooguit drie jaar blijft. „Ik zit er nu twee jaar, maar ze gaan een nieuw twee jarig plan in en willen ook een trainer voor die periode con tracteren." Binnen de kortste keren was Guyt rond met de Amsterdamse eersteklasser. „We speelden daar na de winterstop, Volen dam pakte drie punten mee en ik een contract." Na de wed strijd was meteen het eerste ge sprek tussen Guyt en zijn nieu we vereniging, later volgde er nog een. „Swift wil graag een stabiele eersteklasser worden. Het is een club midden in een stadswijk, na AFC de op een na grootste van Amsterdam-Zuid. Er zijn bijna duizend leden, heel veel jeugd." De Katwijker wordt niet alleen trainer/coach, hij gaat ook een managementfunctie bekleden. „Er staat geen reclamebord rond het veld", zegt Guyt. „Dat mag niet van de gemeente. In die wijk, rond de club, wonen veel financieel krachtige men sen, die hun uitzicht willen be houden." Guyt gaat zich bezig houden met overleg over spon sors, en probeert toch toestem ming te krijgen voor reclame- uitingen. „Er wordt nu al druk over onderhandeld." Bij Volendam laat hij een ploeg achter die zich moet kunnen handhaven in de hoofdklasse, zegt de oefenmeester. „Volen dam trekt geen spelers van bui tenaf aan, dus ben je afhanke lijk van wat er overkomt van de 'FC'. Jongens uit het tweede en jeugdspelers die geen contract krijgen aangeboden. Er stoppen na dit seizoen wat ouderen, dus de gemiddelde leeftijd - afgelo pen jaar rond de 21 - gaat nog verder omlaag. Maar volgens mij staat er een hechte groep, die kan voortborduren op de ti tel in de eerste klasse. Ik was graag doorgegaan, maar af scheid nemen met een kampi oenschap is natuurlijk ook heel mooi." door Gertjan van Geen leiden - De waterpoloploeg van LZ 1886 ondergaat voor het komend seizoen een forse aderlating. Frans Langerhorst en Martijn Laurense vertrekken bij de hoofd klasser. Van Jan Langerhorst en Mirko Zuidweg is het nog lang niet zeker of ze blijven waterpoloën. Coach Michel van der Zeeuw zit nog niet in zak en as. „In het verleden zijn ook spelers gestopt. Dat wil niet zeggen dat dit het einde is." LZ kampt al jaren met een tekort aan spelers. Maar zo nijpend als het volgend jaar wordt, is het nog niet geweest Lau rense stopt, omdat hij denkt zijn aanko mende vaderschap niet te kunnen com bineren met de trainingen. „Hij gaat het gewoon niet trekken", aldus Van der Zeeuw. „Hij ligt als midvoor op een kwetsbare positie en hij is al geen trai ningsbeest. Frans Langerhorst moet steeds uit Amsterdam komen. Dat was nooit een probleem, maar wel nu hij in een mindere fase van zijn carrière zit. Voor Jan Langerhorst geldt dat hij al vanaf zijn zestiende op het hoogste ni veau speelt en het een beetje zat is om steeds weer dezelfde koppen te zien." Om in de hoofdklasse te overleven, moet de Leidse vereniging op zoek naar ver sterkingen. Van der Zeeuw: „Het is voor alsnog erg jammer, maar we gaan ge woon door. We voeren gesprekken met jongens die elders niet in een eerste team komen." Van der Zeeuw ziet vooralsnog niets in het vormen van een startgemeenschap met De Zijl-LGB/Vivax. De damesafde lingen van de verenigingen besloten on langs wel samen verder te gaan in de hoofdklasse. „Ik heb wel met Jacob Spij ker (de coach van de Zijl-LGB/Vivax red.) gesproken", aldus Van der Zeeuw. „Het is bijvoorbeeld best mogelijk om jongens uit het tweede van De Zijl bij ons te laten spelen. We kunnen samen werken, maar een startgemeenschap heeft geen zin. Wij voegen niets toe. Al leen keeper Jan Schrama zou een ver sterkingzijn." Van der Zeeuw beseft dat het voor LZ 1886 heel moeilijk wordt om te overle ven in de hoofdklasse. Zeker nu de com- petitieopzet gewijzigd is. Komend sei zoen wordt de hoofdklasse na de winter stop niet meer opgedeeld in een kampi oenspoule en een degradatiepoule. Alle wedstrijden tellen mee in de strijd om lijfsbehoud. „We gaan heel andere wed strijden spelen. Van de drie midvoors heb ik er straks nog maar eentje over. We zullen minder fysiek moeten spelen en meer op snelheid. Maar als ik een tactiek vind, die precies is afgestemd op mijn team, moeten we in staat zijn veel thuiswedstrijden te winnen." woensdag 26 mei 2004 ft DUIVENTIL door Peter van der Hulst zoeterwoude - De deelname van wielrenster Suzanne de Goede aan het NK op de weg is twijfelachtig. De regerend na tionaal kampioene herstelt van de verwondingen die zij vorige week tijdens een valpartij in de Tour de l'Aude opliep. De Zoeterwoudse was altijd be dacht op valpartijen, maar tien dagen geleden ging het toch goed mis. In de derde etappe van de Franse ronde kwam ze hard op het wegdek terecht en gleed enkele meters een ravijn in. Thuis herstelt ze nu van ver schillende verwondingen in het gezicht, een zware hersen schudding en vooral de psychi sche gevolgen van de klap. Want de schrik zit er goed. „Ik denk niet direct aan stoppen. Ik vind fietsen daarvoor veel te leuk. Maar is ga het even rustig aandoen. Ik wil eerst herstellen en dan pas langzaam de trai ning hervatten. Een datum voor mijn rentree heb ik nog niet in mijn hoofd." De Goede wil en kan daarom niet zeggen of zij tijdens het ko mende NK, op 26 juni in Rot terdam, haar titel verdedigt. Vo rig jaar greep de renster van Farm Frites/Hartol, die dit sei zoen voor de ploeg van Ton van Bemmelen rijdt, verrassend de zege. De oud-wereldkampioene bij- de junior-vrouwen herinnert zich niets van de valpartij. „Ik weet dat ik schakelde en vervol gens werd ik wakker in de am bulance. Ik ben blij dat ik mijn helm droeg want die was door midden. Wat ik van de rensters die achter mij reden heb begre pen, is dat ik na het schakelen ging staan en dat mijn trapper doorschoot. Ik viel van de fiets en ben de afgrond in gegle den." De Goede verbleef twee dagen in het ziekenhuis van Carcasso- ne, waar zij ook aan de verwon dingen in haar gezicht werd ge opereerd. „Het gaat nu elke dag wat beter. Mijn gebroken neus is eigenlijk de minst erge ver wonding. Ik heb vooral litte kens in mijn bovenlip en mijn kin. Vrijdag ga ik nog naar de tandarts om mijn gebit na te la ten kijken. Ik ben een meisje en dan maak je je toch druk om je gezicht. Ik heb de afgelopen vijf jaar nooit iets gebroken, omdat ik voorzichtig ben. Nu besef ik dat fietsen leuk is, maar dat je wel heel hard kunt vallen." sassenheim - Ter Leede heeft Martijn Gootjes als opvolger voor spits Florencio Cornelia vastgelegd. Cornelia komt vol gend seizoen uit voor Stormvo gels/Telstar. Gootjes (25) speel de de afgelopen twee seizoenen bij Cambuur en Haarlem. Daar voor kwam hij uit voor ADO'20 en Huizen. Succes kende Gootjes vooral in het amateurvoetbal. Bij ADO'20 maakte hij in drie seizoenen zo'n zestig goals, bij Huizen maakte hij er inclusief de na- competitie ongeveer dertig. In het betaald voetbal lukte het niet. „Ik heb de verkeerde keu zes gemaakt. Cambuur maakte een slecht seizoen door. We speelden een systeem dat ei genlijk geen enkele speler op het lijf was geschreven. Daarna werd ik verhuurd aan Haarlem. Ik heb eerst een halfjaar nodig gehad om te wennen. Maar na de winterstop koos de trainer voor een behoudend systeem. We gingen op de counter spe len, dat is niets voor mij." Gootjes, die nabij Alkmaar woont, denkt met Ter Leede de juiste keuze te hebben gemaakt. „Ik heb de ploeg nooit zien spe len, maar ik heb begrepen dat Ter Leede vooruit voetbalt. Ik ben een spits die in en rond het zestienmetergebied wil voetbal len. Ik denk dat ik daarvoor bij Ter Leede de kans krijg." Wilt u iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duivenbode) tusse 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-5356415. E-mail: sportrec tie.ld@hdc.nl y leiden - Het verschil tussen een zaterdag-derde klasser en een middenmoter in de eredivisie is dertien doelpunten. Dat ondervond de Leidse fu sieclub GHC gisteravond aan den lijve: het RKC van Martin Jol kwam op bezoek en won met 13-0. Deze feestelijke seizoensafsluiter had GHC te danken aan een foutje van de secretaresse van Jol. Vorig jaar werd afgesproken dat de oefen- meester dit seizoen een keer gastspreker zou zijn op een sponsoravond van de Vlietdub, maar de secretaresse was vergeten om dat aan Jol door te geven. Toen de Scheveninger dat te horen kreeg, belde hij voorzitter Dick Barnhoorn op om zijn excuses aan te bieden én een goedmakertje te beloven. Dat werd de wedstrijd, waar ongeveer 500 mensen op af kwamen. Bij GHC mochten ge durende de wedstrijd de A-junioren invallen, die het elftal dit seizoen in mindere tijden uit de brand hebben geholpen. „Voor die jongens een leuke ervaring", zei technisch directeur Eelco Fielemon. „En RKC maakte er ook echt een mooie pot van." Op de foto is RKC'er Robbert Fuchs net te laat om een pass van John Erades te onder scheppen. Foto: Dick Hogewoning A ad Andriessen, dit seizoen trainer bij Heerjansdam en oud-speler van UVS, heeft on langs een lichte beroerte gehad. Het gaat inmiddels weer beter met de oefenmeester die in de komende competitie Achilles Veen onder zijn hoede neemt. Björn Langeveld (Kloetinge) gaat niet naar Hoek. Vanwege alle commotie rond zijn over gang, koos Langeveld voor SSV '65 (Goes). Salvador Cabeza (Elinkwijk) voetbalt volgend seizoen bij Spakenburg. Tone- gido loopt leeg. Michael Wes- sels gaat naar Alphense Boys en Patrick Heijmans, vertrekker nummer tien, heeft nog niet besloten waar hij het nieuwe seizoen gaat voetballen. Kevin van der Geest (RKC) keert terug naar Scheveriingen. Stormvo gels/Telstar heeft het 16- jarige talent Mike van Zanten van Hil legom overgenomen. IJsselmeervogels wil toch in de zaterdaghoofdklasse B blij ven spelen, waarin in principe ook buurman Spakenburg en Huizen uitkomen. Eerder had de club uit Bunschoten het plan opgevat om een plaats in de hoofdklasse A, met de Bol lenstreekclubs, aan te vragen. Peter Hofstede (ADO Den Haag) voetbalt het komende seizoen bij tweedeklasser Lien- den, de club waar Hans Kraay jr. trainer wordt. De zevenjarige Jesse van dei- Geest uit Nieuwveen is de beste keeper in zijn leeftijdsklasse van Nederland. Nadat hij twee we ken geleden ook al de beste was van het voetbaldistrict West II won hij in Rosmalen de lande lijke finale. Davey Braggaar, een pupil van FC Lisse, staat vol gend seizoen onder de lat bij de Feyenoord-jeugd. De naam van de nieuw fu club in Rotterdam is DEHft x schen. Zowel DEH als De schen spelen nog nacompi t voor een plaats in de derde klasse. Het aardige daarbij a dat als beide clubs zondag gt nen, ze onderling een besli )L singswedstrijd moeten spe voor promotie. Volgende n maand gaan de clubs sami g Thijs Neuteboom heeft v: KNVB de Gouden Speld ge gen. Neuteboom maakt zie e, jaren verdienstelijk bij zijn w Leidsche Boys, waarvan lai tijd als voorzitter. Eddy Lieferink is de nieui jeugdtrainer van Docos. De Leidse wielrenner Bol N Wmden is als zestiende ge - digd in de Franse etappew strijd Tour des Auvergne. I B| nior werd vierde in de afsli tende tijdrit. Thijs Zonnevf 5t (Noordwijkerhout) heeft zi g eerste zege in Frankrijk te 1S ken. Hij werd winnaar in d p Souvene Thierry Ferrari. Sebastian Langeveld (Lis komt langzaam is zijn oud doen. In de Fleche du Sud (Luxemburg) won hij de tv 1 etappe en werd achtste in u eindldassement. In de eer: maakte Langeveld ook det van de kopgroep van acht 3 op gegeven moment de ve sj keerde weg werd ingestuu Johan Berk (Koudekerk) ki^ in het eindklassement op ventiende plaats. Peter van de Reep (Hillej behaalde een vierde plaat de Ronde van Stampersga Ferry den Elzen werd tien r( Mijdrecht. Tessa Kortekaa i Voorhout kwam als vierdf de eindstreep in Gouda. [a 2e prijs; dvd historisch overzicht Oranje in het EK oegstgeest - Leg een leek in een paar zinnen de essentie van cricket uit; het is onbegonnen werk. „Je bent al snel een drie uur durende preek aan het houden voordat iemand be grijpt wat het is", zegt Arthur Bruinse, groot talent in een o zo complexe tak van sport. Laatst ondernam de 13-jarige Oegstgeestenaar weer eens een vergeefse poging, toen zijn se lectie voor de nationale jeugd- ploeg ter sprake kwam tijdens de Engelse les. „Iemand vroeg me wat cricket nou eigenlijk in houdt. Ik ben de hele les aan het woord geweest, maai- kwam nog niet eens tot de helft van wat ik wilde vertellen. En de meeste van mijn klasgenoten zaten ondertussen gewoon met elkaar te kletsen, die waren toch al niet geïnteresseerd." Bruinse kwam zelf bij toeval in aanraking met cricket. Hij werd uitgenodigd door een vriendje, waarmee hij voetbalde bij Ajax Sportman Combinatie (ASC), de vereniging met zowel een voetbal- als een crickettak. De oer-Britse sport sprak hem zo aan, dat Bruinse zijn keepers handschoenen subiet inruilde voor een cricketbat. „Dat vriendje van toen is er een paar jaar later mee gestopt, maar ik ben blijven hangen." Hij ontwikkelde zich in de loop der jaren tot een bovengemid delde cricketer, die het vooral Cricketer Arthur Bruinse: „Ik ben Foto: Dick Hogewoning van zijn slagbeurten moet heb ben. Onlangs werd Bruinse uit verkoren voor een nationale ta lentenselectie, het zogeheten development team. De komen de weken werkt hij een aantal centrale trainingen af, in augus tus volgt een oefentrip naar de bakermat van het cricket, Enge- ik niet iemand van lange inspanningsmomenten." land. „Dat zullen pittige wed strijden worden. We spelen te gen jeugdteams van de clubs die op het allerhoogste niveau spelen." Op instigatie van de Australi sche coach Todd Harker traint de jonge Oegstgeestenaar sinds vorig jaar mee met het derde en vierde herenteam van Ajax. Daar leert hij veel meer en veel sneller dan temidden van zijn eigen ploeggenootjes. „Als slag man leer je omgaan met harder gegooide ballen en andersom is het net zo. Je leert aan te gooien op mensen die de bal een stuk makkelijker wegslaan dan je ge wend bent." Waar die harde leerschool hem brengt, is nog ongewis. Arthur Bruinse heeft in ieder geval ver reikende ambities: als het even kan wil hij ooit het Nederlands team halen en ook een verhui zing naar het buitenland ziet hij wel zitten, om te cricketen in een sterke competitie. De kans dat zo'n toekomstbeeld werke lijkheid wordt, is erg klein, zo beseft hij. „Maar het is leuk om ergens op tejiopen of om er- gens van te dromen." En mocht het als cricketer niet

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 18