Concurrent claimt tennistitel van Hillegom SPORT 6 Mannen TEAN promoveren naar hoofdklasse mden doelpunt nekt TOP LOHC houdt dubbel gevoel over legovic keert gbijMSV De Spartaan hinkend over de finish •per van den Burgh maakt in Nieuwkoop voorzichtige rentree iwint van Sparta - Ajax lijkt begonnen i sterk seizoen. Gisteren e derde overwinning ge il vier wedstrijden. Nu irta slachtoffer van de ploeg. De Rotterdam- :oorden 198 voor 9 in jtig overs, Ajax ging daar »n voor het verlies van ckets. Na een vliegende jkte de runrate van Coach Victor Saul e51 runs in 25 ballen, ing uit op de 26ste. Ver- i bowlden Ajax-captain s Milde en Adam West- s overs achter elkaar Spartanen geen run iten te scoren. Coach Dougherty en 'good old' lacobs pakten elk drie i, Dougherty was ook [goed op dreef: met 52 ede hij de basis voor de zege. st en verlies Lisse Flags t-Lisse Flags heeft zich ersteld in de double-hea- en Bandadikas Danger lerdam. De eerste wed- erloren de Lissenaren f tegen de laagvlieger in fdklasse. Later op de jwas Lisse Flags duide- iterkste: 14-0. De ploegt jaft zich daarmee voor de vierde plaats in de itie, waarvan de eerste het einde van het regu- zoen terecht komen in lioenspoule. rdwijk skampioen )e vrouwen van de rijkse Golfclub zijn kam- an Nederland. Het team jde gisteren met succes n de finale tegen de Ko- Haagsche. Noordwijk 12-6. - Burhan Alibegovic ug als coach van MSV. de Noordwijkse man- :tie tot vorig seizoen mder zijn hoede, maar toen tot een overstap divisionist Rotterdam. iic volgt Roberto van ek op, die dit jaar als coach optrad. „Maar nbinatie was niet idè- us Van den Broek, ïrsloeg gisteren in de :ompetitieronde het al deerde Challengers met 'ooral verdedigend liet et afweten. Pas in de helft (na een 42-44 rust- telden de Noordwijkers zaken. maandag 24 me! 2004 door Peter Klein tennis mannen - Binnen het jaar de verloren gegane plek in de hoofdklasse heroveren, luid de de doelstelling van de man nen van eersteklasser TEAN. De verwachtingen werden bij een 3-2 voorsprong tegen het be zoekende Rapiditas ingelost. Al phen speelt volgend seizoen weer op het op een na hoogste landelijke niveau. Drie punten had TEAN nog no dig om de titel in de eerste klas se en de daaraan verbonden promotie naar de hoofdklasse veilig te stellen. Karst Folkerts en Niels van Geer brachten de eerste twee, beide in twee sets, snel binnen. Spannend werd het toen eerst Albert Robben, in drie deeltjes, en Jurriaan de la Beij, in twee reeksen, slachtof fer werden van een omgekeerde singlevolgorde bij de tegenstan ders, en vervolgens in de beide dubbels op achterstand kwa men te staan. Van Geer en Rob ben pakten de eerste reeks na 5-2 achter met 7-6 en brachten met 6-2 in de tweede set het verlossende punt binnen. De tweede dubbel werd niet meer uitgespeeld, waardoor 3-3 de eindstand werd. In dezelfde afdeling speelden de twee degradanten, Room burg en Brederode, een gelijk- opgaand duel, dat door de be zoekers met 4-2 winst werd af gesloten. Coen van Bemmel was de grote man bij de Leide- naars. Hij won zijn single en sa menspel met Derrick Smitte- naar. Sebastiaan Rijksen verloor zijn enkelspel in drie sets. Voor aanvang van de slotronde in de eredivisie konden nog zes ploegen degraderen en hadden vier van het halve dozijn teams goede kansen op deelname aan de play-offs. Onder het kwartet, Zee Duin, dat met het 3-3 ge lijkspel bij Dash '35 Dordrecht, precies een punt tekort kwam voor de play-offs, maar ook precies een punt boven de de- gradatiestreep eindigde. Het ge lijkspel was zwaarbevochten. Guido van den Broek trok met twee sets winst op Albert Baan het verlies van Tjeerd Star recht. Jan-Willem Lugthart viel in voor Jeroen Boogmans, die vorige week een gebroken vin ger opliep. Hij hield zich twee sets in de tiebreak staande, maar verloor uiteindelijk in de derde doorgang. Mark Flei- scheuer maakte in drie deeltjes andermaal gelijk. Ook de dub bels werden broederlijk ge deeld. Dekker Tennis is door de eer ste plaats op de ranglijst verze kerd van deelname aan de play offs, die op zaterdag 5 en zon dag 6 juni op het eigen park worden gehouden. Tegen ALTV Zoetermeer werd het 3-3. Bas Wild en Sijmen de Lange had den voor hun zeges het nodige te stellen met Lennert Kaptein en Ralph Zijderhand. Robin Verbeet en Jasper de Regt verloren. Martijn de Lange en Verbeet brachten met hun samenspel het derde punt bin nen. Het dubbelspel van de licht geblesseerde De Regt werd opgegeven. Unicum redt het vege lijf met 5-3 winst op Joy Jaagpad door Peter Klein en Tessa de Wekker tennis gemengd - Doldwazer kon de tenniscompetitie voor Hillegomse TC niet eindigen. De eersteklasser kon zonder ster speler Jesse Huta Galung op ei gen kracht de titel binnenslepen. Een nipte 5-3 nederlaag bij ach tervolger Bastion Baselaar zou volstaan. Die uitslag werd ook op het uitslagenformulier ver meld. Maar geen vreugde, want verderop in Brabant werd door Lobbelaer een papieren 8-0 over winning geclaimd. Met de acht punten uit het duel tegen NIP Roermond, dat ver zuimd had de spelerspassen in de tennistassen te stoppen, achterhaalde de nummer drie van de ranglijst uit Zevenber gen Hillegomse TC, dat uiter aard fel protest aantekende bij de KNLTB. De Bollenstrekers zijn feitelijk kampioen, maar de tennisbond zal moeten beslis sen of de claim van Lobbelaer terecht is. Marco van Trigt was de enige, die op het 'French court' van Bastion Baselaar tot een ge wonnen enkelspel kwam. Het bericht, dat Huta Galung in Spanje een future-toernooi had gewonnen, inspireerde Saman- tha van der Drift en Marlot Meddens tot een ijzerstek vrou- wendubbel. De mixen werden gedeeld, waarbij Meddens en David Rappange hun samen spel met 10-8 in de supertie break, na een 8-5 voorsprong, gewonnen gaven. De deceptie en de promotie lagen voor Hil legomse TC heel dicht bij el kaar. Eersteklasser Unicum redde het vege lijf eveneens met over macht. Na een 5-1 voorsprong werd het 5-3 tegen Joy Jaagpad. Heddy Boers, Sten Weingartner en Nick van der Kaaij, het vrou- wendubbel van Boers met Ma- non van der Beek en het man- nendubbel van Weingartner met Wimpe Thomas leverden snel de benodigde vijf punten op. Het tweede team verloor in de tweede klasse met 5-3 bij Brederode. Zee Duin sloot de tweede klasse af met een 8-0 overwin ning in Utrecht tegen At Risk. Het Noordwijkerhoutse De Boekhorst degradeerde na drie promoties op rij. Een gelijkspel tegen Bilthoven was genoeg voor behoud, maar het team verloor beide mixen voor een 5- 3 nederlaag. De singles van Ruby Pennings en Heieen Ui- tenbogaard-Van den Berg en het vrouwendubbel werden overwinningen. DERDE KLASSE Met een verpletterende 8-0 te gen Badhoevedorp 2 behaalde TEAN het kampioenschap in de derde klasse. De spelers moes ten nog even wachten wat titel- concurrenten Dekker Tennis 2 en Sint Pancras in hun onder linge wedstrijd deden. Toen bleek dat beide clubs niet meer voldoende punten konden ha len, brak het feest los in Alphen. Na een jaar afwezigheid keert TEAN volgend jaar terug in de tweede klasse. „Zij zijn de terechte kampi oen", zei Richard Noltenius van Forescate na afloop van de wedstrijd tegen Zoetermeer. Forescate verloor met 5-3. Van wege een kuitblessure van Mar- celine Spaan stonden de Voor schotenaren al bij aanvang van de partij met 3-0 achter. Anne- miek Wissink en Noltenius zorgden in hun enkels voor de eerste twee punten. In het ge mengd dubbel pakten zij sa men het derde punt voor hun club. „We zijn heel erg blij dat we in de derde klasse gebleven zijn", zei Bionda Zonderop van De Merenwijk na het 4-4 gelijkspel tegen Oranje TC 2. Het was een moeilijke competitie voor de Merenwijkers met veel blessu res. „We hadden geen opvulling voor de heren, dus moesten we vaak wedstrijden opgeven. Dit keer hadden we gelukkig wel een invaller en konden we Samantha van der Drift won met Marlot Meddens de vrouwendub bel voor TC Hillegom. Archieffoto: United Photos De Boer sinds tijden weer acht partijen spelen", aldus Zonderop. Het al gedegradeerde Lisse kon ook de laatste wedstrijd niet winnen. Tegen Popeye Gold Star 4 werd het 5-3 voor de Am sterdammers. VIERDE KLASSE OLTC deelde de punten met kampioen Zoetermeer 2. Joost Groenendijk en Frank de Groot wonnen beiden hun enkels en samen wonnen ze ook het dub belspel. Beide ploegen moesten een mixed opgeven, waardoor de 4-4 eindstand op het score bord verscheen. „Dit was een lekkere afsluiting van de competitie", zei Qravel- aanvoerster Pascalle Berkepeis na de 5-3 winst op Hillegomse TC 3. Hiermee handhaven de Qravelaars zich in de vierde klasse. De Munnik is na een afgete kende 8-0 nederlaag tegen Zoe termeer 3 gedegradeerd. Laura Wijsman moest haar enkelpartij opgeven door een bovenblessu- re. „Ik had de eerste set gewon nen en stond in de tweede met 3-2 voor, maar toen ging het echt niet meer. Ik wilde wel ver der, maar we wisten eigenlijk al dat we zouden degraderen en dan moet je aan jezelf denken", aldus een teleurgestelde Wijs man. Ze moest ook het dames- dubbel en een mixed opgeven. Behalve het enkelspel van Vic tor Borsboom gingen alle par tijen ruim verloren. VIJFDE KLASSE In de laatste wedstrijd kon Nieuwe Sloot degradatie niet meer voorkomen. Tegen Blau we Reiger 3 verloor het team met 6-2. Wederom hielden de vrouwen de eer van de Alphe- naren hoog. Ada Moesbergen won haar enkel overtuigend met 6-0 6-1. Ook het vrouwen- dubbel van Use Springvloed en Caroline van der Vliet ging met 1-6 7-5 6-2 naar Nieuwe Sloot. De wedstrijd tussen Sassen- heim en Voorhout bleef onbe slist: 4-4. Op twee na werden al le partijen in drie sets besüst. Vooral beide mixen waren spannend. TVee keer trok Sassenheim in de supertiebreak aan het lang ste eind. De vier punten waren vooral voor Voorhout belang rijk. Hierdoor speelt die club ook volgend jaar in de vijfde klasse. Sassenheim was al zeker van lijfsbehoud. hel van Gent - TOP slingerde in het igsduel tegen De Meer- 1 zes minuten tijd van naar vertwijfeling. De iimers dwongen 35 se- voor tijd met een doel- 1 invaller Anne van der 'n 14-14 gelijkspel af, ngen in de verlenging :n onder via een golden •14. IP betekende de neder- tweede degradatie uit dklasse in drie jaar tijd zuur afscheidscadeau lach Gert-Jan Kraaije- et is vreselijk wrang om irliezen. Ik dacht echt iet zouden redden, na- gelijk waren gekomen, i zaten toen beslist be de wedstrijd", treurde eld. Hij had vooraf ge- t TOP in tien duels met ervogels waarschijnlijk het onderspit zou del stunt leek er dit keer te zitten, want de Sas- lers dreigden na een lening (1-3) langzaam ker naar een nederlaag te worden (6-4 rust, e tweede aanval kwam gebrekkige afvang ks op gang en maakte plaatsfouten. lotkwartier kwam TOP tnpulsen van invallers 'ok, Nisha Verwey en n der Zaag echter sterk e laatste twee brachten in de laatste twee mi- ndelijk langszij (14-14), verlengd moest wor de extra tijd was TOP een sensatie: Stanley ig twee schoten uit de ollen. De Meervogels maar redde met een ver afstandschot toch zijn plaats in de hoofdklasse. EERSTE KLASSE Alleen in de eerste helft had Sporting Trigon moeite met degradant Triaz, blijkens de 6-8 ruststand De Leidenaars waren in het tweede gedeelte bedui dend productiever en liepen via 7-10 en 8-19 door naar een 9-21 overwinning. Alle acht spelers kwamen tot score, met Misja IJzerman, Maarten van Vliet (5), Sander de Haas, Daan Niesing (3) en Aukje van Rijn (2) als beste schutters. Pernix kende tegen Bolnes een uitstekend eerste kwartier (7-1), maar kon deze voorsprong niet vasthouden (12-12 rust). Bas Helmus (2), Irene van der Burg, Matthijs Groeneveld en Ewoud van der Kooij beslisten het duel alsnog in het slotkwartier door 16-16 om te zetten in 21-17 winst. Inge Homberg en Ewoud van der Kooij kregen een ap- plauswissel, aangezien zij vol gend seizoen voor TOP gaan spelen. TWEEDE KLASSE Kampioen Tempo begon zwak tegen Dijkvogels en stond dan ook bij rust 3-7 achter. Marcel Haagsman (3), Simone Boot, Linda Toet, Suzanne Zeilstra, Wouter Keizer en Elmer Veen- man zorgden alsnog voor een geslaagde ommekeer: 11-9 winst. De laatstgenoemde schutter nam afscheid, omdat hij gaat studeren. Fiks wist zich op eigen kracht te handhaven door met 14-12 van Kios te winnen. De Oegstgees- tenaren moesten wel lang wachten op de verlossing, want tot 13-12 bleef de score gelijk opgaan. Aanvoerder Matthijs de Visser bekroonde zijn laatste optreden in de hoofdmacht op passende wijze door drie minu ten voor tijd de laatste goal te maken. Maaike van der Kraan en Arjan Wildschut vielen alle bei met een enkelblessure uit. Hekkensluiter Velocitas nam ZKC'31 mee zich mee als mede degradant naar de derde klasse door een 13-13 gelijkspel. De Leiderdorpers leken halverwege de tweede helft geklopt bij 8-13, maar kwamen nog helemaal te rug. Bart van Dooremalen (3), Janneke Oldenkamp en Wendy Plijter bekroonden het slotof- fensief met de benodigde doel punten. DERDE KLASSE Madjoe nam in het duel tegen SDO (H) afscheid van Arenda Heemskerk, Willeke Sip, Erwin Kellner en Marco Ravensber- gen. Zij waren bij wijze van eer betoon in é.én vak gezet, maar dat kwam het teamverband en de schotvaardigheid niet ten goede. Het duurde een helft voordat iedereen op elkaar in gespeeld was, maar na 3-3 (rust) werd er toch met 11-6 ge wonnen. Fluks dacht met windvoordeel de 5-7 achterstand tegen Thor (H) in de tweede helft recht te zetten. De Noordwijkers misten echter zo veel kansen, dat zij blij mochten zijn dat Arno van Haarlem een 8-8 gelijkspel kon redden. Nicole Bierens en René Spaanderman kregen applaus- wissels, omdat zij stoppen met korfballen. Crescendo stond in nog geen twaalf minuten al 0-4 achter op AW/DTV. De Leidenaars wisten Jasper de Jong van Crescendo neemt een doorloop in de wedstrijd te gen AW/DTV. Foto: Dick Hogewoning nog eenmaal de aansluiting te herstellen (5-6), maar raakten vervolgens toch weer verder achter (5-9). Goals van Jasper de Jong (4), Ben Baak (3), Mi chel Wijnen (2) en Thierry Ar- noldus konden een 10-15 ne derlaag niet meer voorkomen. De Danaïden gaf bijna een uur lang behoorlijk tegenspel aan kampioen DKV Victoria. Mark Rietbergen (2), Liesbeth Kalt- hoff, Susan de Roode, Chantal de Vries en Leon van Paridon door Mascha Welling hockey - LOHC won in de eer ste klasse B uit in Pijnacker makkelijk met 1-9. Dankzij deze overwinning behield de Leids- Oegstgeester formatie de twee de plaats op de ranglijst. De doelpunten kwamen van de sticks van Derk van Vierssen Trip (3), Oswald Mattheusens (3), Menno Camphuysen (2) en Maurits Zwart (1). Trainer Peter van der Meer sluit het seizoen af met een dubbel gevoel. „We hebben een mooie tweede plek, maar er had misschien meer in gezeten." Alecto won thuis met 2-1 van Asvion. Alle doelpunten vielen voor rust en werden voor Alecto gemaakt door Stefan Kolleman. Roomburg verloor de laatste wedstrijd van het sei zoen met 0-2 van Gouda. Forescate speelde in Mijnshee- renland met 3-3 gelijk tegen Hoeksche Waard. Jelle Steens- ma scoorde uit een strafcorner. Rogier Koek en Jasper Visser zorgden ervoor dat Forescate toch nog met een punt naar huis ging. Ook de Leidse Studs haalde een punt binnen, door dat ze voor de tweede keer dit seizoen de nul hielden. In de derde klasse won Cat- wijck overtuigend met 6-1 van Berkel Rodenrijs. Wouter de Mol maakte vier doelpunten. De overige treffers kwamen op naam van Ronald Sieval en Dem Graaff. Ook HC Alphen behaalde een makkelijke over winning. De Alphenaren won nen met 7-1 dankzij drie doel punten van Thierry Ras en een van Sander van de Boon, Arthur Glorie, Geert Frommé en Mau rice Boonen. Noordwijk versloeg in de vierde klasse A met 2-4 Souburgh. Martijn Disseldorp scoorde twee keer en Etienne Roederer en Davy van der Horst beiden een keer. Bij Hisalis beleefde Guus van 't Pad Bos met zeven doelpunten een heel goede dag. Sander Borgert maakte de acht vol. Hisalis stond bij rust nog met 0-3 achter, maar won uit eindelijk met 8-4. Alkemade werd derde na een overwinning van 3-5 bij Wad- dinxveen. Peter Blom (2), Pim Slot (2) en Harry Seykens waren succesvol. VROUWEN Roomburg heeft in de laatste wedstrijd de tweede plaats in de eerste klasse A behouden. De Leidse vrouwen wonnen met 2-3 bij HBS Bloemendaal. Doelpunten kwamen op naam van Liset Kole, Martine Fluits- ma en Maaike Damen. Het reeds gedegradeerde Forescate verloor de laatste wedstrijd van het seizoen met 4-0 van Voor- ne. Ook LOHC sloot het seizoen met een nederlaag af. Gouda was met 1-2 te sterk. Jacobien Veenhoven zorgde voor de 1-1 ruststand. In de tweede klasse B zegevier de HC Alphen met 2-5. Aamelot Kraina scoorde driemaal, Pamel Kapel en Lonneke Speur een maal. Noordwijk won in de derde klasse B won met 2-3 bij Loe- nen. Doelpunten kwamen van Anick van Gennep (2) en Na nette de Koning. Catwijck heeft het kampioenschap in stijl ge vierd. Het werd 3-1 tegen Haar lem. De Katwijkse doelpunten waren van Ivy van der Werf, Ali ce van Duin en Patricia Noort. Leidse Studs verloor de laatste wedstrijd met 0-4. Hisalis behaalde in de vierde klasse B een monsterscore (12- 0). Celine Smit (5), Suzanne Westerbeek (3), Marleen Peters (2), Eefje van Vliet en Roos van der Krogt scoorden. hielden hun club na rust (4-4) zelfs tussen 4-5 en 9-10 aan de leiding, maar in de slotfase ging het mis: 14-11 verlies. KZ Leiden had moeite met het fysieke achterverdedigen van Badhoevedorp. De Leidenaars verspeelden bijna een 3-7 voor sprong (8-9), maar bleven over eind: 10-12 winst. Mark Zierik- zee (5), Christel van Lunteren, René Arnoldus en Steven Kalk man (2) scoorden meer dan eens. x>p - Casper van den Burgh n voorzichtige rentree gemaakt alve triatlon. Na maandenlang eed waagde de Leidenaar zich in Nieuwkoop aan het nationaal Jnschap. Hoewel de drievoudig ?n ouderwets voortvarend be gon, moest hij toezien dat Guido Gosse- ling de titel pakte. Van den Burgh ein digde als vijfde Nederlander, één plaats achter Jan van der Marei uit Aarlander- veen. Donderdag pas besloot Van den Burgh mee te doen aan de titelstrijd, die be stond uit 2,5 kilometer zwemmen, 84 ki lometer fietsen en 20 kilometer hardlo pen. Een lastige bekken- en rugblessure hield hem sinds januari weg van wed strijden. „Ik miste vooral wedstrijdritme. Dat brak me vooral op het slotonderdeel op", zei Van den Burgh, die nog wel bin nen vier uur klaar was. De Leidenaar laat het van zijn herstel af hangen of hij zijn zinnen zet op het we reldkampioenschap op de hele afstand, op 4 juli in Zweden. „Ik heb me daar voor geplaatst, maar deelname heeft al leen zin als ik weer de oude ben." atletiek - De vrouwenploegen van Leiden Atletiek en De Spar taan hopen op betere tijden. Zij kwamen gisteren niet zonder kleerscheuren uit de landelijke competitie. Eerstedivisionist Leiden weet de teleurstellende voorlaatste plaats aan het ont breken van enige steunpilaren. Bij De Spartaan, dat een klasse lager uitkomt, ging de estafette de mist in door een blessure van slotloopster Yvonne Wisse. De ploeg uit Lisse ondervond in Beverwijk de naweeën van een drukke atletiekweek. Kopvrouw Wisse had slechts één dag rust na het nationaal kampioen schap zevenkamp, waarop zij tweede werd. De onderdelen 400 meter en speerwerpen won zij nog, voordat haar hamstring het op de 4 x 100 meter begaf. Omdat andere veelzijdige atle tes als Remona Fransen (200 meter en verspringen), Eva van der Poel (100 meter horden en hoogspringen) en Roxanne van Noort (kogelstoten en discus werpen) veel punten pakten, valt de schade voor De Spar taan nog mee. De ploeg eindig de als twaalfde van de achttien clubs. Trainer Gerard Lenting: „Misschien kunnen wij ons on danks deze aderlating toch plaatsen voor de promotiewed strijd." De vrouwen van Leiden Atletiek draaiden over de gehele linie matig. Alleen Claartje Raedts pakte in Uden een sloot punten door de 3.000 meter afgetekend te winnen. Ploegleidster Anja Vermond is desondanks niet bang voor degradatie van de voormalige eredivisionist. A-ju- niore Mirjam Huijgen overtrof zichzelf met een speerworp van 32,73 meter. De mannen van De Spartaan legden in Uden beslag op de zevende plaats. Tegenover ster ke optredens van de werpers Peter van Noort (56,35 met ko gelslingeren), Edwin Kortekaas (43,44 met de discus) en Ar- noud Koot (13,71 met kogelsto ten) stond een kansloze missie van Maarten Hoogkamer op de 5.000 meter. De meerkampers Rick Wassenaar, Rick van Rui ten en Rory van Noort haalden op verschillenden onderdelen hoge klasseringen zonder zich over de kling te jagen.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 23