Voorschoten '97 zorgt voor Hitchcock-thriller Koddige fouten kosten Valken zege SPORT 5 De Hollandse ziekte heeft geen vat op Woubrugge dunum n last ;r verlies twen KRV PKC '83 laatste horde op weg naar de hoofdklasse Historische promotie Wassenaar door Geert Langendorff naaldwijk - Met een prachtig stiftje over de uitlopende doelman, zette routinier Floor van Duyn Valken'68 vroeg in de wedstrijd op voorsprong. Gezien het sterke veldspel leek een ruime overwinning in het verschiet te liggen. Het liep totaal anders. In nog geen vijf minuten tijd hielpen doelman Dirk Var- kevisser en verdediger Fedor van den Hoek met twee koddige blunders Naaldwijk aan een 2-1 voorsprong. Valken kwam deze klap niet meer te boven. „Dit gebeurt normaal gesproken alleen in stripverhalen als Appie Happie of Roel Dijk stra", reageerde trainer Piet van Duyn met een grimas op zijn gezicht. „Ieder mens maakt fouten. Het is alleen ongelofelijk dat ons dit juist vandaag overkomt." De wedstrijd begon zo mooi. De rook van een in brand gezette zak kunstmest was nauwelijks opgetrokken, toen uitblinker Floor van Duyn het strafschopgebied bin- nendröng. Na een snelle combinatie door het centrum, kwam hij oog-in-oog met kee per Pascal van Eek. Met een subtiele voetbe weging gaf de 38-jarige hem het nakijken. Kort hierna sloeg het noodlot toe. Varkevis- ser verslikte zich in een bal die zijn doelge bied binnenrolde. Hij schoot tegen de rug van de aanstormende Naaldwijk-spits René Lievaart. Zonder dat de aanvaller iets hoefde te doen, verdween de bal over de doellijn. Fedor van den Hoek overkwam in de eerst volgende aanval iets dergelijks. De verdedi ger kopte een hoge voorzet onfortuinlijk te gen het achterhoofd van Michiel Looije. We derom leverde dit een doelpunt op. Valken raakte hierdoor van slag in de rest van de eerste helft. Aanvallen wilden niet meer vlotten, maar desondanks kregen Hans van der Meij en Wilbert Star twee uitgelezen kopkansen om de achterstand goed te ma ken. Scheidsrechter Brouwer verzuimde ver volgens Bastiaan de Mooy een strafschop toe te kennen, nadat hij hardhandig onder uit was gehaald. Na rust speelde Valken iets beter, maar ech te grote kansen werden er niet gecreëerd. Pas in het laatste kwartier leefden de spelers weer wat op. Onder de impulsen van inval lers Frank Duindam en Casper van Iterson, en de onvermoeibare Floor van Duyn werd de druk op Naaldwijk opgevoerd. Hierdoor moest de thuisploeg korte tijd met negen man verder, nadat twee spelers met rood - voor praten en natrappen - het veld moesten verlaten. Dit numeriek voordeel leverde geen doelpunten op. Waar de andere spelers in de bus langzaam hun bravoure terugkregen, zat Dirk Varke- visser stilletjes met zijn telefoon te pielen. Hij voelde zich persoonlijk verantwoordelijk voor de nederlaag. Met gevoel voor drama tiek pakte de aanvoerder halverwege de reis de microfoon. „Jullie zullen in de eerste klasse op zoek moeten gaan naar een nieu we keeper. Wat ik vandaag deed sloeg hele maal nergens op." Toen de doelman la chend op zijn woorden terugkwam, barste er een gejuich los. Voorzitter Jaap Janssen zag de nederlaag als enige niet als een gemiste kans. „Deze uit slag is in ieder geval goed voor de toeschou wers." Die hebben volgende week iets om naar uit te kijken. We willen er hoe dan ook een groot feest van maken. Als ze iets meer geluk hebben als vandaag, moeten onze jon gens Naaldwijk gewoon oprollen. Het zou toch wat zijn? Voor het eerst in de tweede klasse en na een seizoen al weer promove ren." Mocht Valken naar de eerste klasse promo veren, dan hoeft het qua accommodatie niet onder te doen voor de tegenstanders. Als het gemeentebestuur van Valkenburg volgende week akkoord gaat met een subsidieaan vraag, dan krijgt de club een tribune die plaats biedt aan 250 toeschouwers. „Net als bij Foreholte maar dan met vier kleedkamers en een materiaalhok eronder", glunderde Janssen. Naaldwijk - Valken '68 2-1 (2-1). 6. Van Duyn 1-0, 11. Lievaart 1-1, 15. Looije 2-1. Scheidsrechten Brouwer. Toeschouwers: 400. Rood: Reincke en Bouzyky (bei den Naaldwijk). Valken '68: D. Varkevisser, J. van den Hoek (80.Duin- dam), J. Star, Van Duyn, F. van den Hoek, S. Varkevis ser, De Ridder (75. Van Iterson), Vooys (93. Kralt), De Mooy, W. Star, Van der Meij. munda bijna leklasser [lasse zondag - War- heeft gisteren goede za- laan door Forum Sport Ite verslaan. Warmunda a een pouletje van drie n de winnaar promo erder eindigde het tref- en Forum Sport en Tau- 1. Daardoor hebben de nders in de laatste wed- in een gelijkspel tegen (se studenten genoeg ig te keren naar de vier- e. De nummer twee van krijgt nog een herkan- ior Warmunda scoorden ihuiling, Arjan Schrier, ïDuin en Gert-Jan 2). tche Boys it finale :iasse zaterdag - Leid- lys won gistermiddag op eld met 2-0 van Te Wer- rdoor is de Haagse itgeschakeld en spelen e Boys en Abbenes ko- zaterdag hun finale. De r promoveert, de verlie- jtnog een herkansing. Leidse club scoorden Sluiter en Soufiën Kha- iij Te Werve kregen twee een rode kaart. Mocht ie Boys promoveren dan Ie zaterdagtak voor het iger dan de zondagtak mgs naar de vijfde klas- ideerde. Lugdunum-trainer Je- iisse had zich van zijn thuiswedstrijd iets voorgesteld. Hij wilde de older verlaten met een zak tegen DSO. Dat iet. In de voorlaatste j an de nacompetitie kijkt a eg tegen een 0-2 achter- a in. „We hadden kunnen concludeerde Brus- )(en groot deel van de p d had DSO niets te ver- j vooral het eerste half- ïgdunum combineerde i creëerde op de drama- echte grasmat ook nog Maar Marvin Bok, Mo ei Benfekrane en Henk konden de score niet zette de thuisploeg op- lan, er kwamen weer maar weer waren die van Brussee niet Aan de andere kant veld opereerde de aan- DSO veel effectiever. ier scoorden de Zoeter- •s uit dode spelsituaties, li Piranskaji de stand in op 0-1 had gebracht, tte Jansen een kwartier voorsprong. Weer kreeg 2 urn mogelijkheden om v e week in een wat gun- tgangspositie naar Zoe te reizen. De beste kans toen een geweldige ro age voor het DSO-doel d, maar de bal op won- 2" lijke wijze buiten het ef. denkt ondanks de ne- dat er nog kansen zijn ploeg. Eerder deze na tie won de Leidse ploeg eonidas met 2-8. „Vol- veek doet Martin van eer mee, dat scheelt. >/2 ik wel hoger aan dan s. Ze spelen soms op de n het toelaatbare, soms Die agressie heb ik in ieg gemist." DSO 0-2 (0-0). 60. Pi- c 75. Jansen 0-2. Scheidsrech- ^Jiheim. Toeschouwers: 400. ii: Neuteboom; Nadji, Nol, De Vos; Tegelaar (75. Oul- lilthuizen, Moen (80. Groe- enfekrane, Bok, De Cler. n eerste klasse - Voor de keer verliezen in en van vier en toch kans op promotie. In die si- irkeren de vrouwen van de 7-1 afgang van vori- tegen Be Quick was za- lerptse Boys met 2-1 te oelpunt Ina Barnhoom). en nog het treffen met voor de boeg is KRV gesproken kansloos van de twee promotie- Maar Herptse Boys aangegeven geen aan- e maken op promotie n hoofdklasse, een moge die het vrouwenvoetbal KFC '71 zou KRV dus g alsnog aan een plaats lofdklasse kunnen hel os et is alleen de vraag of om te doen", vroeg p Barnhoom zich if. „Zeker als we niet de ngen krijgen waarop n, krijgen we een rot- Misschien is het dan n eersteklasser te blij- uit hierover nemen de ls volgende week na af- het treffen met KFC. maandag 24 MEI 2004 delft - Na dertig jaar is Was senaar terug in de derde klas se. De ploeg van trainer Mark de Lange zegevierde met 4-2 over het Rotterdamse Schie- broek. Na de reguliere speel tijd stond het 1-1. Op het complex van DHC in Delft kopte Boy Houtman na een kwartier een voorzet van Ro bin van de Oever binnen. Wassenaar leek op rozen te zitten, temeer daar een spits van Schiebroek met twee gele kaarten mocht vertrekken en kort daarna verliet ook nog eens de sterke laatste man van Schiebroek geblesseerd het veld. Halverwege het tweede part voerde de tegenstander de druk op en dat leidie tot de gelijkmaker. In blessuretijd van het officiële gedeelte leek Wassenaar alsnog het onder spit te gaan delven, maar doelman Tjebbe Onnes pa reerde een gevaarlijke inzet. In de tweede minuut van de verlenging kwam Schiebroek op voorsprong. Tot overmaat van ramp kreeg Jan-Willem Donk van Wassenaar een ro de kaart. Het liep allemaal goed af voor de ploeg van De Lange. Op aangeven van Houtman schoot Frank Brou wer de 2-2 binnen. Houtman werd vervolgens de gevierde man: eerst versierde hij in de 112de minuut een penalty, die door aanvoerder Jeffrey Overeen werd benut. Vlax voor tijd was Houtman met een fraai lobje verantwoorde lijk voor de 4-2. door Peter van der Hulst vervolg van voorpagina voorschoten - Zelfs de meest gelouterde coach valt te verras sen. Gerard Désar zit al dertig jaar in het trainersvak, maar wat hij allemaal tegen DOTO zag, had hij nog nooit meegemaakt. Voorschoten '97 moest winnen om zich te plaatsen voor de be slissingswedstrijd om een plek in de hoofdklasse. In de 96ste mi nuut legde Frank Buizer alle frus tratie in zijn schot en tekende voor de 3-2. Met zijn grote teen plaatste hij zijn ploeg op de drempel van de hoogste ama teurafdeling. „Zo'n bizarre wed strijd, na een al even bizar sei zoen, heb ik niet eerder be leefd", zei een dolgelukkige Désar, die stopt als trainer. Heel Voorschoten '97 zakte bij het verstrijken van de officiële speeltijd van ellende in elkaar. Ivo Reemnet leek met een ver woestend afstandschot (2-2) de hoop van alles wat groen-geel was de grond in te boren. Bui zer schreeuwde zijn longen leeg. Hij maande zijn medespe lers tot actie, omdat hij wist dat scheidsrechter Van der Perk veel tijd zou bijtrekken. Dat deed hij immers ook al bij de eerste helft. Désar stapte meters het veld in om zijn spelers op de afspraken te wijzen. Het noodscenario, met de lange verdediger Jan Bouwe Blankert in de spits en daar omheen voetballers die voor oorlog moesten zorgen, trad in wer king. Blankert leek meteen al te profiteren, maar zijn poging rolde via de handen van doel man Jacob van den Belt tegen de paal. Het geloof in de zege - Voor schoten '97 moest winnen om dat DOTO een grotere overwin ning op JAC boekte dan de ploeg van Désar - leek op de bank geheel vervlogen. Totdat Van der Perk in de 96ste mi nuut een vrije trap toekende. In de kluts die daaruit volgde, viel de bal voer de grote teen van Tim Kluivers niet naar Den Bosch Tim Kluivers gaat niet naar FC Den Bosch. De 23-jarige aanvaller van Voorschoten '97, die dit seizoen bij w Kat wijk voetbalde, heeft dat vrij dag te horen gekregen van Den Bosch-trainer Jan van Grinsven. Kluivers speelde twee proefwedstrijden voor Den Bosch. Volgens Van Grinsven viel op zijn voet balkwaliteiten weinig aan te merken, maar is de Leide- naar te oud om een contract te krijgen. hun vreugde niet op. Het was alsof Voorschoten '97 kampi oen was geworden. Begrijpelijk was het allemaal wel. De ploeg is in de jonge bestaansgeschie- denis nog nooit zo ver gekomen en staat nu ineens voor de poort van de hoofdklasse. Om de deur uit het slot te krij gen moet zaterdag eerst nog ge wonnen worden van Peizerweg De Kring Combinatie '83, een vereniging van het gelijknamige woonwagenpark in Groningen. De club promoveerde dit sei zoen naar de eerste klasse en heeft slechts twee senioren- en twee juniorenteams. „Een col lectief voetballende ploeg met twee geweldige spitsen", weet Désar. Promotie zou de kroon op het werk van Désar betekenen, maar de trainer houdt niet van dergelijke superlatieven. „Toch zal ik niet verhullen dat het, als het lukt, een fantastisch einde is." Voorschoten '97 - DOTO 3-2 (1-0). 15. Karremans 1-0, 69. Karremans 2-0, 70. Martha 2-1, 90. Reemnet 2-2. 90+6. Buizer 3-2. Scheidsrechten Van der Perk. Toeschouwers: 1200. Voorschoten '97: Mokveld; Hugo Borsboom, Roodakkers, Blankert, Borst; Karremans (71. Nolet), Jonk, Roest, Van Delft; Buizer, Fransen (78. Van Vliet). Penalty's beslissen spectaculair duel met Koudekerk Carlos Fernandes van DOTO zet Bernard Borst (links) de voet dwars. Foto: Mark Lamers Buizer. Gek van vreugde sprong hij twee keer over de reclame borden en het veld werd inge nomen door uitzinnige suppor ters. Door de late 'treffer mag Voorschoten '97 volgende week met PKC '83 uit Groningen uit maken wie er naar de hoofd klasse promoveert. De wed strijd wordt gespeeld op het veld van csv Apeldoorn. Zelfs Désar was verrast door de krankzinnige apotheose. „We hebben wel twintig keer eerder bij een achterstand naar het noodscenario gegrepen, maar het leverde slechts een paar keer succes op. En dat na zo'n seizoen. We misten de vorm en het zelfvertrouwen tot het mo ment dat de ommekeer kwam, in februari. In een oefenduel met Ter Leede ging het opeens draaien door dezelfde spelers op andere posities te zetten." Voorschoten '97 pakte de derde periodetitel. Buizer voerde tegen DOTO de spanning op tot Hitchcock-ach- tige taferelen. „Het werd wel tijd dat ik een keer scoorde, an ders was ik aardig de pineut ge weest." De spits refereerde daarmee aan de twee niet te missen kansen die hij kreeg. Vooral bij de tweede gelegen heid, waarbij Buizer de helft van DOTO zo vrij als een vogel tje overstak, leverde hij de bal wel erg gemakkelijk in. „Dan heb je zo veel tijd en dan ga je lopen nadenken. Vooral ook omdat ik die eerste kans al niet maakte. Ik had alles kunnen doen, maar niet dit." Dat terwijl Niels Karremans al had bewezen hoe je koelbloedig moet zijn. In de vijftiende mi nuut dacht hij niet na bij een afgeslagen aanval en maakte met een verwoestend schot de openingstreffer. In de tweede helft kopte hij een voorzet van Ronald van Delft binnen. „En dat is helemaal niets voor mij. Mijn laatste doelpunt maakte ik drie jaar geleden." Lang genieten kon Karremans niet. Geen minuut later profi teerde DOTO van de wanorde in de Voorschotense verdedi ging: Benjamin Martha tikte de 2-1 binnen. Met nog twintig mi nuten op de klok bereidde de thuisploeg zich voor op een slotoffensief, maar DOTO bleef de combinaties zoeken. En dat was misschien wel de makke van de ploeg. In plaats van te schieten zochten de spelers naar nog mooiere oplossingen. Met Nixon Dias, Benjamin Martha en Giovanni Franken - drie spelers die in de belang stelling van het betaalde voet bal staan - in de basis had DO TO individueel de betere spe lers. Als collectief bleek Voorschoten '97 niet te kloppen. Het mid denveld pikte veel afvallende ballen op en verdedigend gaf Voorschoten weinig ruimte weg. Nu was dat ook niet al te moeilijk, omdat de DOTO nau welijks de ruimte opzocht. Toch kon niet worden voorko men dat de ploeg uit Pemis acht goede mogelijkheden kreeg. Voorschoten deed het met tien kansen verhoudings gewijs iets beter en Buizer, die twee keer zeer nuttig zijn verde diging assisteerde, drukte dat uiteindelijk in de score uit. Spelers en supporters konden door Loman Leefmans alphen aan den rijn - Een gru welijk hoog tempo, een enor me hoeveelheid verprutste kansen, vier doelpunten in de verlenging en een spannende strafschoppenreeks. Het duel tussen Woubrugge en Koude kerk om een plekje in de derde klasse bewees zaterdag maar weer eens dat de nacompetitie verreweg het alleraardigste deel van het seizoen is. Woubrugge won de penaltyserie, Koude kerk krijgt volgende week een herkansing tegen Schiebroek. „Trainen heeft deze week geen zin meer", aldus de zwaar te leurgestelde Koudekerk-coach Erwin van der Zee. „Oplappen en de jongens over deze dom per heen helpen. Dat is wat moet gebeuren." Dat de spelers van Koudekerk er na afloop fysiek en emotio neel doorheen zaten, was be grijpelijk. Meer dan twee uur duurde de finale van de na competitie op het complex van voetbalvereniging Alphen, voor ongeveer 400 toeschouwers die zich gaandeweg steeds verder lieten meeslepen door de het spektakelstuk. Rennen, vliegen, duiken, vallen en weer door gaan; beide ploegen toonden een magnifieke inzet en maak ten daarmee het vaak onzorg vuldige spel ruimschoots goed. Koudekerk was iets beter en toonde aan een paai- leuk uit gespeelde aanvallen te kunnen opzetten. Woubrugge miste routinier Walter van der Wei den die in de warming-up uit viel. „Ons spel is een beetje op hem afgesteld", verontschul digde trainer Bram Buntsma zich voor de ietwat verdedigen de houding van zijn elftal. In de loop van de eerste helft werd duidelijk waarom Koude kerk rechtstreekse promotie uit de vierde klasse misliep en waarom Woubrugge laag in de derde klasse eindigde. Want kansen missen - en dan heb ben we het niet eens over mo gelijkheden om zeep helpen - daar zijn zowel Koudekerk als Woubrugge meesters in. Groot meester was Koudekerk-spits Barry Scheer. Drie keer alleen op de keeper af, drie keer een buitengewoon knullige afwer king. De laatste poging, halver wege de tweede helft, was het meest schrijnende geval. Scheer was de Woubrugse doelman Dennis de Blanken al voorbij, maar hij schoot toch in het zijnet. Zijn teamgenoten Adil Moutaoussut en Indra Verweij volgden het slechte voorbeeld en faalden ook in zeer riante scoringsposities. Woubrugge deed in dat opzicht ook van zich spreken. Martin Dijkshoorn kopte op twee me ter van het doel tegen een te genstander aan en Koudekerk keeper Bart Rademaker bleef twee keer Erwin Resting de baas die ongedekt op hem af kwam spurten. Het hoofd schudden over zoveel gebrek aan scherpte bleef niet beperkt tot de reservebanken, maar werd ook hét gebaar bij de toe schouwers. „Wij maalden de meeste aanspraak op de winst", liet Van der Zee zich na afloop ontvallen. Dat kan zijn, maar je hebt weinig recht van spreken, als je zo veel moeite hebt met scoren. En toch heeft Koudekerk ie mand in de gelederen die zelfs aan een half kansje genoeg heeft. Invaller Matim John be wees dat in de hectische verle ning. Een andere invaller (Woubruggenaar Danny Schijf) zette zijn ploeg op voorsprong met een fantastische volley. John antwoordde met een schitterende aanname op de borst en een diagonaal schot: 1-1. Thom van der Neut bracht Woubrugge opnieuw aan de leiding waarna John een mi nuut voor tijd de nagelbijtende Koudekerkers voor de tweede keer op gelijke hoogte bracht. De groen-witten speelden op dat moment al een kwartier met tien man doordat Erwin Resting geblesseerd uitviel op een moment dat er al drie keer was gewisseld. De vreugde bij Van der Zee en zijn pupillen was van korte duur. In de strafschoppenreeks bleek Woubrugge immuun voor de Hollandse ziekte en Koudekerk-spits Adil Moutaoussu balbezit. Foto: Henk Bouwman. schoot vijf keer raak. Ook dit hoofdstuk kende een incident, toen Mark Holswilder een be slissende penalty miste voor Koudekerk. De Woubrugse ploeg dook over elkaar heen van vreugde en ontlading, maar arbiter Merkestein uit Den Haag liet de elfmetertrap na een hoop tumult overne men en in de herkansing schoot Holswilder wel raak. Doordat zijn ploeggenoot Je roen Koot al eerder had gemist, ging Koudekerk uiteindelijk toch ten onder. „Voetbal is niet altijd rechtvaardig", stamelde (links) en bewaker Herman Vitters Van der Zee. Daar had collega Buntsma geen boodschap aan. „De gelukkigste? Koudekerk had inderdaad meer kansen. Ik zit hier vier jaar, waarin we een keer promoveerden en drie keer nacompetitie speelden. Mijn jongens laten het altijd op het laatst aankomen." Zaterdag mag Koudekerk het nog een keer proberen, op het veld van RCL, tegen het Rotter damse Schiebroek. Bij 'winst komen Koudekerk en Wou brugge elkaar voor het eerst in twee jaar in de reguliere com petitie tegen. Op basis van de Woubrugge vechten om derby van zaterdag is dat iets om reikhalzend naar uit te zien. Woubrugge - Koudekerk 2-2 (0-0, 0- 0, 0-1). Woubrugge wns 5-4. 98. Schijf 1-0, 107. John 1-1, 114. Van der Neut 2-1, 119. John 2-2. Scheidsrechten Merkestein. Toeschouwers: 400. Woubrugge: De Blanken, Van de Broeke, Buntsma, Vitters, Verwoerd (62. Wolvers), Loos, Dijkshoorn (94. C. Molleman), Kesting, Van Troost, M. Molleman (77. Schijf), Van der Neut. Koudekerk: Rademaker, Potman, Van der Bijl, Holswilder, Verwey (104. Lin- stra), Den Horder, Goedegèbuure (71, Koot), Bos, Dubbeld, Scheer (79, John), Moutaoussut.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 21