United wint toch nog een prijs Demasqué vleugellam Real Madrid compleet SPORT 3 iveede dreun voor Volendam in vier dagen Ploeg pakt tegen Millwall FA Cup Vanenburg degradeert sen mag bij Rangers ivv - Fernando Ricksen ieg bij Glasgow Rangers. iotse voetbalclub heeft derlander op de transfer- zet omdat hij voor de e keer een nieuwe aan- ig heeft afgewezen. Zijn e contract loopt volgende af. Rangers wilde hem iar laten bijtekenen. rwegen it Oranje - De Nederlandse voet- s hebben zaterdag in I de EK-kwalificatiewed- egen Noorwegen met 2-0 en. Het was de laatste leting onder leiding vap de Kat. Oud-international auw neemt per 1 juli het coachschap van de vrou- ver. Nederland speelt in nber tegen Denemarken itste EK-kwalificatieduel. heeft dan nog kans als in de groep te eindigen één van de beste num- lrie verder te gaan. ch verbant 9 en Ghaly Bondscoach Marco li van Egypte heeft Feye- er Hossam Ghaly en oud- dMido uit zijn selectie Beide spelers kwamen jniet opdagen voor de ■reiding op de WK-kwali- vedstrijd tegen Soedan ini. Mido, tegenwoordig in Olympique Marseille, i blessure op als reden, meldde de bondscoach liever bij Feyenoord athinaikos ks kampioen - Op de slotdag van de ■voetbalcompetitie heeft linaikos de nationale titel rd. De club won met 1-0 tal gedegradeerde Pani- Panathinaikos was in )or de laatste keer kam- jeweest. ;ge en Celtic terwinnaars i - Club Brugge heeft gis- nhet Brusselse Koning ivijnstadion de Belgische jewonnen. De nummer it de Belgische competi- imet 4-2 van midden- Sk Beveren. Celtic heeft ig de FA Cup van Schot- wonnen. De kampioen g in de finale Dunfermli- Henrik Larsson, die na oen stopt, speelde de ol. De oud-speler van lord scoorde twee keer. gaat s Monaco Paris Saint-Germain ich gisteren in navolging dskampioen Olympique chtstreeks geplaatst Champions League tbij Bastia met 1-0 te I. Door dat resultaat pas- PSG AS Monaco weer in rangschikking van de competitie. maandag 24 mei 2oo4 door Roel Wiche Cardiff - Het was David tegen Goliath, Benny Hill tegen Prins Charles, de dokwerker tegen de playboy. Het nietige Millwall, beroemder om zijn hooligans dan zijn successen, droomde van een FA Cup-stunt tegen gla- mourdub Manchester United. Ruud van Nistelrooij, verbrijzel de in de finale de droom van dui zenden tattoo-binken. Twee doelpunten van de Oran je-spits en een rake kopbal van tovenaar Cristiano Ronaldo braken zaterdag in Cardiff het verzet van de underdog. 'Van the Man' vierde zijn eerste FA Cup als een bezetene. Nadat zijn ploegmakkers waren uitge- feest, maakte hij in zijn eentje een extra ereronde in het kol kende Millennium Stadium. Compleet met "Van Gaal- sprong'. Hiervan heb ik als jochie gedroomd." De ontlading was groot nadat een frustrerend Manchester- seizoen toch met een prijs werd bekroond. En absoluut geen troostprijs, verzekerde Van Ni- stelrooy. Journalisten die er voorzichtig op wezen dat het befaamde bekertoernooi in En geland de nodige glans heeft verloren, kregen direct repliek. „Ik kom uit Holland. En in Hol land is de FA Cup nog altijd een monument. Vroeger zat ik ge kluisterd aan de tv. En nu hou ik die cup vast. Een fantastisch gevoel." Met koppen als 'The Ruud to Glory' prezen de Britse zon- Cup opgedragen aan Jimmy Davis De spelers van Manchester United haalden zaterdag middag na de 3-0 winst op Millwall in speciale shirts de FA Cup op. Op de achterkant stond nummer 36 en de naam van Jimmy Davis. De veelbelovende jeugdspeler verongelukte vorig jaar au gustus na een auto-ongeval. „Deze cup is eerst voor Jim my. En dan pas voor onze prijzenkast", troostte Uni- ted-verdediger Phil Neville de ouders van Jimmy die in het Millennium Stadium aanwezig waren. dagskranten de topscorer van United. Meteen doken nieuwe speculaties op dat hij de nieuw ste ster van Real Madrid wordt. De zwalkende Koninklijke zou liefst vijftig miljoen euro over hebben voor de Brabander. Die had gisteren tijd genoeg om over zijn toekomst na te den ken. Manchester schrapte, tot verbijstering van veel fans, de bustour door de stad. Simpel weg omdat de helft van de ploeg werd ingevlogen bij de diverse EK-selecties. Dus zal 2004 de geschiedenis ingaan als het eerste jaar waarin de verlie zer door de straten werd gere den. De spelers van Millwall werden gistermiddag als helden bejubeld in Bermondsey, de gure arbeiderswijk in Londen waar de roots liggen. De fans, die met gehuurde li mousines en bont geschilderde busjes naar Cardiff waren ge reisd, hadden het weekeinde van hun leven. Millwall bereikte voor het eerst in 119 jaar de fi nale van de FA Cup en dat was een enorme impuls voor het zelfrespect. De middenmoter in de First Division was decennia lang hét symbool voor de her senloze hooligan, die stom dronken alles aan diggelen sloeg. Zaterdag, in Cardiff, kwam het bewijs dat de club met succes het grootste gespuis heeft verjaagd. Supporters van Millwall en United liepen (vals) zingend door elkaar heen, voor het wakend oog van ruim dui zend agenten. Alleen ver na de match werd de sfeer wat grim mig. De grootste pub bij het stadion moest politiebusjes la ten aanrukken toen Londense lieverdjes heetgebakerd hun geuzenlied aanhieven ('nie mand houdt van ons, maar dat interesseert ons niet'). Het liep met een sisser af. De enige malloot die het waag de het veld te bestormen kwam nota bene uit het Manchester vak. Toen die in de kraag werd gegrepen, halverwege de eerste helft, was United druk bezig een bres te slaan in de hechte Millwall-muur. De torenhoge favoriet had een groot over wicht, maar sloeg pas toe toen Cristiano Ronaldo de geest kreeg. Nadat het 19-jarige su pertalent met een trits briljante acties (voorzet achter stand been, vierdubbele schaar, solo met Zidane-truc) het Millenni um Stadium had laten water tanden, brak hij met een droge kopbal de ban. Na rust mocht Ruud van Nistelrooij met de FA Cup. „Hiervan heb ik als jochie gedroomd." Foto: AP/Jon Super Van Nistelrooij het werk afma ken. De spits van Oranje schoot een penalty (Ryan Giggs was gevloerd) hard in de kruising, een geruststellende gedachte zo vlak voor het EK. Met een intik- ker mocht de Brabander de Man-of-the-Match-eer opstrij ken, die eigenlijk voor Ronaldo was bestemd. Daarna begon hij zijn eindeloze ereronde, tot euforie van de Manchester-fans, die de elfde cupwinst (een record) in de his torie vierden. De aanhang van Millwall schreeuwde even hard mee en deed dat gisteren nog eens over, in de sloppen van Londen. En dan moet de climax nog volgen. Theo Paphitis, de kleurrijke voorzitter van Cy priotische origine, beloofde bij het bereiken van de finale (en Europees voetbal) dat hij naakt door de straten van Londen zou spurten. Trafalgar Square werd genoemd, maar het wordt een striptease bij Millwall-arena The Den. De streaker wil nog geen tijdstip noemen. „Maar de clubfotograaf zal bewijsmateri aal leveren. Beloofd is beloofd." De stunt illustreert hoe opwin dend de laatste weken zijn ge weest voor het lelijke eendje van het Brits voetbal. Of, zoals speler-manager Dennis Wise trots zei: „Ik heb de jongens op hun hart gedrukt dat ze elke minuut moeten genieten. Ik ben ontzettend trots op hen." Millwall FC: de droom is ver brijzeld, maar het zelfrespect is terug. NACOMPETITIE Poule A Vitesse - VW Venlo 5-0 (1-0). 41. Jans sen 1-0, 53. Rankovic 2-0, 70. Amoab 3-0, 80. Hofs 4-0, 87. Schaars 5-0. Scheidsrechter: Haverkort. Toeschou wers: 12.000. Gele kaart: Amoah (Vi tesse), Jacobs (WV). Helmond Sport - Sparta 2-2 (1-1). 4. Schulp. 1-0, 41. Koevermans 1-1, 52.. Schulp 2-1, 71. Bechan 2-2. Scheids rechter: Van Egmond. Toeschouwers: 2250. Gele kaart: Hendriksen, Mark van Dijk (Helmond Sport), Van den Bergh, Willems, Broers, Schenkel, Rim- kus (Sparta). Vitesse 2 2 0 0 6 8-1 WV 2 10 13 6-5 Sparta 2 0 11 1 3-5 Helmond Sp 2 0 11 1 2-8 Programma: dinsdag 25 mei: WV Venlo - Sparta, Helmond Sport - Vitesse. Vrijdag 28 mei: Sparta - VW Venlo, Vitesse - Helmond Sport. Poule B Excelsior - Heracles 0-1 (0-0). 66. Roe- lofsen 0-1 Scheidsrechter: Sterk. Toe schouwers: 2873. Gele kaart: Loovens, Van Dieren (Excelsior), Looms (Heracles) FC Volendam - De Graafschap 0-1 (0-1). 2. Loval 0-1. Scheidsrechter: Van Hui ten. Toeschouwers: 3000. Heracles 2 2 0 0 6 5-0 Graafschap 2 110 4 1-0 Excelsior 2 0 111 0- L Volendam 2 0 0 2 0 0- 5' Programma: dinsdag 25 mei: Excelsior - FC Volendam, Heracles Almelo - De Graafschap. Vrijdag 28 mei: De Graaf schap - Heracles Almelo, FC Volendam - Excelsior. AM5TEL CUP Rotterdam. Finale: FC Twente - FC Utrecht 0-1 (0-0). 65. Van den Bergh 0-1. Scheidsrechter: Luinge. Toeschou wers: 48.000. Rode kaart: 77. Heubach (FC Twente). Gele kaart: Rahim, Polak (FC Twente), De Jong, Chaiat (FC Utrecht). munchen/anp/sid - 1860 MÜn- chen en Eintracht Frankfurt zijn zaterdag gedegradeerd uit de Bundesliga. Beide ploegen verloren van respectievelijk Borussia Mönchengladbach (3- 1) en HSV (2-1). Arie van Lent maakte het derde doelpunt voor Borussia. Eerder al degra deerde FC Köln. Bij 1860 München zat Gerald Vanenburg voor het laatst op de bank. De oud-international nam 19 april de taken van de ontslagen Falko Götz over, maar kon de 'Leeuwen' niet voor degradatie behoeden. On der zijn leiding won de tweede club van München geen van de laatste vijf competitieduels. Va nenburg keert terug naar PSV waar hij jeugdtrainer is en gaat de cursus coach betaald voetbal volgen. sse hard op weg naar lijfsbehoud Bayern München wendt dramatisch seizoenseinde af am/arnhem/gpd - Het is Dor Volendam. De feel- lovie die de nacompeti- moeten worden, is in- s veranderd in een hor van de ergste soort. Za- vond kreeg Volendam in luis de tweede dreun in «en tijd. De Graafschap, mer zes van de eerste bleek een niet te nemen (0-1). De Volendamse zi is ontluisterend: twee v (den, nul punten, nul oi nten. :rl am moet nog vier wed- ie spelen in de nacompe- a; aar kan er eigenlijk nu al n eep onder zetten. Hera- 11 club die vorig jaar nog mfgetroefd in de strijd om it tie, is met zes punten al v eg uit het zicht verdwe- o theoretisch hebben we ks ijk nog een kans en dus il! we dinsdagavond bij i 'r de laatste strohalm m Maar op dit moment s even niet weten hoe", eny Koning, zaterdag m de wedstrijd. s t in zijn clubkostuum in ij pportaal bij het spe- vi] ie. Als twee aangescho- porters van zijn leeftijd of hij 'straks ook nog jst trekt de verdediger zijn 1 in een grimas. Hij slaat 30 er. ttl m minuut later krijgt op tsplek Maurice Buys een 1 irklopje. Opnieuw zijn ;e porters die deze avond ;neen maar aan de Spa ai gezeten. ,Ach, volgend it ïer lekker op vrijdag- ri Maurice. Ook hartstikke ?riBuys kijkt de fans dan lens meer aan. De blik is Aleksandar Rankovic van Vitesse heeft gescoord tegen VW. De Arnhemse club staat op 2-0. Foto: GPD/Hans Broekhuizen op de grond gericht. „Vrese lijk", zegt hij. „Hebben we zo'n leuk seizoen achter de rug, en dan is het in een paar dagen tijd bijna allemaal over. Wat er zo leuk was aan het seizoen? Wat is er eigenlijk niet leuk aan de eredivisie?" Praten over wat er misging heeft niet veel zin. De verkla ring is namelijk simpel, meent Buys. „Een nacompetitie duurt maar kort. Precies in die korte tijd moet je even in vorm zijn. Vorig jaar waren we dat, nu niet. We zijn op dit moment ge woon niet goed genoeg." Vitesse zit al na twee speelron den in de nacompetitie in een zetel richting klassebehoud. Na de 5-0 zege op het onthutsend zwakke VW Venlo kan Vitesse alleen nog degraderen als de ploeg totaal ineenstort. Aan het eind van een veelbewogen sei zoen krijgt Vitesse zowaar te maken met voorspoed. In de competitie incasseerde de ge vallen subtopper de ene dreun na de andere. Afgezien van de slotronde (3-0 thuis tegen FC Utrecht) zat het de Arnhemse club telkens tegen. Eigen falen (slechts vier zeges) ging ge paard met ongunsüge scores op de velden van de concurrenten in de strijd tegen degradatie. Hoe anders is de situatie in de nacompetitie. Vitesse zit duide lijk in de makkelijkste poule. Bijna-kampioen Excelsior werd ontlopen, evenals het stugge De Graafschap en het kunstgras van Heracles. De tegenstand in poule A is beduidend minder sterk. Zo bleek zaterdagavond, drie dagen nadat het Vitesse al had meegezeten tegen Sparta (1-3). Vitesse heeft te veel kwaliteit om van een laagvlieger als VW te verliezen. Zeker als die ploeg zo naïef en onprofessioneel voetbalt als zaterdag. VW had op de eerste speeldag met 6-0 gewonnen van Helmond Sport en verkeerde blijkbaar in een roes van totale zelfoverschat ting. Het trad tegen Vitesse aan met drie spitsen, een aanvallen de middenvelder en een con trolerende middenvelder (routi nier Amo Arts) die het niet meer kan belopen. Een derge lijk offensieve speelwijze is wel erg naïef en weinig resultaatge richt. Vitesse profiteerde lachend van de zelfmoordtactiek van VW, al stond de ploeg van trainer Ed ward Sturing weer eens stijf van de zenuwen. In het eerste half uur mochten de gasten frank en vrij de bal rondspelen, met na me John van Loenhout kreeg in de middenlinie alle ruimte. VW ontbeerde echter klasse om de goed georganiseerde defensie van Vitesse in problemen te brengen. Pas nadat Bert Konterman Van Loenhout wat meer voor de voeten ging lopen, werd het klasseverschil echt duidelijk. Onder aanvoering van de fan tastisch spelende Nicky Hofs mocht Vitesse gaan aanvallen alsof het een oefenwedstrijdje betrof. Vlak voor de pauze mik te Theo Janssen via het lichaam van Ahmed Ammi raak, daarna was het eenrichtingsvoetbal. Aleksandar Rankovic, Matthew Amoah, Hofs en invaller Stijn Schaars bepaalden de stand op 5-0. den haag/gpd - De volledige in storting van Real Madrid be leefde dit weekeinde een knal lend slotakkoord in de Spaanse competitie. In het eigen Beraa- beu werd de Koninklijke wegge vaagd door Real Sociedad (1-4). Daardoor kon Barcelona zich uit bij Real Zaragoza een neder laag permitteren (2-1) en tóch de tweede plek op de ranglijst vasthouden, met directe plaat sing voor de Champions Lea gue als premie. Door de vierde plaats (Deporti- vo la Coruna werd zelfs nog derde) op de ranglijst moet Ma drid zich voor de lucratieve mil joenencompetitie kwalificeren in de voorronde, terwijl een al even lucratieve tour ter voorbe reiding op de Spaanse competi tie om die reden moet worden afgezegd. De geruchten in Spanje over een aanstaande transfer van Ruud van Nistel rooij zwellen weer aan, maar werden evenals vorige week di rect tegengesproken vanuit En geland. Duidelijk is wel dat het demas qué van de miljoenenploeg niet zónder maatregelen zal blijven. Sinds de uitschakeling van Real Madrid in de kwartfinale van de Champions league door AS Mo naco zit de ploeg in een vrije val en werd er voornamelijk verlo ren. In Spanje degradeerden dit weekeinde de voormalige top- ploeg Celta de Vigo naast Real Valladolid en het reeds eerder gedegradeerde Real Murcia. In Duitsland heeft Bayem Mün chen een dramatisch seizoen seinde weten af te wenden. Na dat zowel in de Champions League, de Duitse beker als de Duitse competitie naast de prij zen werd gegrepen, kwam de laatste weken zelfs de tweede plaats op de ranglijst en daar mee de directe plaatsing voor de Champions League van vol gend jaar onder druk te staan. Bayern won echter zaterdag met 2-0 van SC Freiburg en ein digde daarmee tweede achter landskampioen Werder Bre men. Op de laatste speeldag passeer de VfL Bochum, dat won van Hannover96, het grote Borussia Dortmund dat gelijk speelde in Kaiserslautern, op de ranglijst. Bochum speelt in de UEFA Cup, Dortmund heeft geen Eu ropees ticket. Real Madrid-spelers Roberto Carlos en en Ivan Helguera verwerken de derde goal van Real Sociedad. Foto: AP/Peter Dejong

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 19