Bekerfinale is ordinaire schoppartij Wervelend voetbal Quick Boys wordt niet beloond Jarno Trulli steelt show in een bizarre race ners leggen ie even stil ien betrapte ters openbaar thuis n RKC ter begint arijs tegen ziliaan Mello FC Utrecht klopt FC Twente Huta Galung boekt eerste zege bij profs lite I wint th nog n prijs Boshuizen: eibloedige •thoofden orschoten '9? rgt voor chcock-thriller luden doelpunt kt TOP I len - De renners hebben ag het tweede deel van de etappe in de Ronde van voor enige tijd stilgelegd, it einde van de tweede ïlijke ronde hield het pe- le benen stil. De wieler- ïrs vonden de passage te lijk. „Het was vandaag tl te gevaarlijk, en de ge- je strook van dit parkoers teveel aan', verklaarde [>Tom Boonen, die de gop touw zette. Na een auze stapten de renners eer op de fiets. tl - De Vlaamse regering iert de namen van e sporters die betrapt doping op internet. Op site dopinglijn.be staan len van 63 sporters die s het gebruik van verbo- ddelen geschorst zijn e wedstrijden. De lijst en waarschuwing zijn ganisatoren van sport- lenten. In het verleden veroordeelde sporters och mee aan wedstrij- Dor de publicatie kan ie- kennisnemen van de irs. - De voetballers van het GHC spelen morgen een wedstrijd tegen ere- nist RKC uit Waalwijk, dstrijd op sportpark De i Leiden begint om 19.30 toegang bedraagt twee Raemon Sluiter speelt lerste ronde van Roland tegen qualifier Ricardo uit Campinas, Brazilië, het resultaat van de lo- iteren in Parijs. Mello is inner 149 van de wereld nimmer drie van Brazilië Kuerten en Saretta. De ;e linkshander is lid van ülenger-circuit, de eerste in het tennis. Dit jaar hij pas in drie ATP-toer- uit, waarin hij één duel i Parijs sloeg hij zich in rfdtoernooi via overwin- op de Tsjech CakJ de i Tenconi en de als tien- plaatste Zuid-Koreaan Taik-Lee. Sluiter speelt utij maandag pas tegen >nd. John van Lottum op de openingsdag als in actie. Hij begint om iur op baan twee tegen injaard Moya, oud-win- m de Franse Open. Den- n Scheppingen tennist het middaguur tegen de sjni. SPORT door Jaap van Essen Rotterdam - Het niet bepaald gouden Nederlandse voetbalsei zoen 2003-2004 is voorzien van een wel zeer passend slotak koord: de slechtste en hardste bekerfinale sinds mensenheuge nis. FC Utrecht won daarin de zil veren dennenappel door een mi nimale zege op FC Twente: 1-0. De tweede achtereenvolgende bekerwinst kwam tot stand door een doelpunt van Dave van den Bergh. De treffer stond echt als een vlag op een mod derschuit: hij was te mooi, zo iets verdiende deze finale ge woon niet. Natuurlijk beleefden de fans van FC Utrecht en aanvankelijk ook die van FC Twente de cup middag en avond vanuit het perspectief van echte suppor ters: zij zullen best wel genoten hebben. Maar wie neutraal hoopte op een lekker voetbal avondje voor de buis kwam toch echt bedrogen uit. De fina listen waren hemeltergend slecht. Het stuitende gebrek aan voetbalkwaliteit en inzicht werd louter gecompenseerd met inzet en onbeschoft hard spel. De bal vloog alle kanten op (nooit de goede), de diverse ledematen evenzeer. Na een half uur spelen was er eindelijk een volle minuut waarin er eens geen overtreding werd begaan, dat was toen Jean Paul de Jong aan een hoofd wond werd behandeld. Dat die zelfde De Jong op dat moment nog op het veld mocht liggen was al een wonder op zich. De middenvelder ging zoals dat zo mooi heet voorop in de strijd, maar vertoonde daarbij veel overeenkomst met een kamika ze-piloot. In de zestiende mi nuut kreeg hij geel omdat hij veel te vroeg inliep bij een vrije trap. Een minuut later schopte hij Polak onder het gras en nog eens een minuut later beging hij alweer een zware overtre- ding. Het was het soort opgefokt ge drag waarover in de jaren ze ventig een ieder hardop durfde te beweren dat het slikken van bepaalde middelen er de oor zaak van was. Tegenwoordig suggereert niemand dat meer, want voor je het weet sta je voor een rechtbank. De Jong was natuurlijk niet de enige die te keer ging als stond hij op een middeleeuws slag veld. Er waren slechts een paar uitzonderingen aan weerskan ten, spelers die tenminste nog het benul hadden dat ze op een voetbalveld rondliepen. In to taal kwamen beide teams giste ren op 63 overtredingen. De zuivere speeltijd kan door alle opstootjes en blessures nooit meer dan een minuut of 50 zijn geweest. De eerste helft van het duel ging voorbij zonder werkelijk één voetbalhoogstandje dan wel kans. Vooraf vreesde FC door Peter Klein lleida - Binnen zes maanden na zijn debuut in het interna tionale circuit heeft Jesse Huta Galung al het eerste proftoer- nooi op zijn naam geschreven. De pas 18-jarige Hülegommer stuntte in de eindstrijd van het Future-evenement in het Spaanse Lleida met een 7-6(4) 6-3 zege op het Kroatische ser vicekanon Tomislav Peric. De overwinning van Huta Gal ung is des te opmerkelijker, omdat de Futures een niveau hoger zijn ingeschaald dan de Satelliet-circuits, waarin nor maal gesproken een internatio nale start wordt gemaakt. „Dit is compleet te gek", vertelt Huta Galung vanuit Lleida. „Ik stond de hele week ongelooflijk goed te spelen. Mijn hoofd was rustig en ik stond sterk te serve ren. Ik heb in de laatste acht partijen geen servicegame ver loren. Dat was ook wel nodig, want tegen Peric moest ik hele korte punten spelen. Hij is net niet zo lang als zijn landgenoot Karlovic van 2 meter 8, maar hij speelde hier op gravel alleen maar service-volley. In de tie break van de eerste set retour neerde ik beter. In de tweede set kon ik hem eenmaal bre ken." In goed anderhalf uur tijd greep de neo-prof gisteren vroeg in de middag zijn voorlopig mooiste prijs uit zijn nog prille loop baan. Met zijn titel in Lleida dringt hij door tot plaats 700 van de wereldranglijst. Huta Galung werkte in het Spaanse Future-toernooi acht partijen op rij af, drie in de kwalificaties en vijf in het hoofdschema. Hij won ze alle acht, tegen zes Spanjaarden en een Pool, in twee sets. Gisteravond vloog de jonge Hü legommer direct terug naar Ne derland om komende week middels twee deelcertificaten zijn middelbare school af te ronden. Spelers van FC Utrecht vieren de bekerwinst. Links (met flesje bier) matchwinnaar Dave van den Bergh. Foto: ANP/Ed Oudenaarden Utrecht de inbreng van Blaise N'Kufo en ook FC Twente re kende eigenlijk volledig op de Zwitserse tovenaar. N'Kufo was gisteren inderdaad op dreef: hij toverde de hele wedstrijd iedere bal bij een tegenstander in de voeten. Aan de andere kant wist Dave van den Bergh na rust wel een keer iets heel moois te doen. De linksbuiten schoot na ruim eeh uur met zijn rechterbeen ui terst fréai de bal in de kruiding: 1-0. Het was het enige hoogtepunt van de wedstrijd en tegelijk ook een absoluut dieptepunt. Utrecht was namelijk in balbe zit gekomen omdat Jeroen Heubach zo vriendelijk was de bal uit te schieten vanwege een blessure bij een van de Utrecht spelers. Zijn goede daad werd door de Domstedelingqn echter misbruikt, FC Twente kreeg de bal uit de inworp niet terug en Van den Bergh kon sporen. In Utrecht moet na giste'ren nie mand ooit meer zeuren over de zo onterecht verloren finale te gen Ajax in 2002. I Het gevolg van het 'onsportieve doelpunt' was dat er meteen de pleuris uitbrak aan de zijlijn, waar vooral Heubach en Polak verhaal gingen halenj bij de Utrechtbank. Dat was: het zo veelste opstootje in de het be kerdrama. Heubach kwam daarna nooit meer tot zichzelf en kon uiteindelijk met rood vertrekken. FC Twente kwam ook niet meer over de klap heen. Letterlijk kansloos ging het team ten onder. Dat was jammer voor de fans van het roemruchte Vak P, die werkelijk alles uit de kast had den gehaald voor een mooie bekerdag. Overigens, ook de aanhang van Utrecht was op dreef. Welbeschouwd boden de supporters heel wat meer en mooier vertier dan de spelers. In Utrecht zullen ze er maling aan hebben, daar barstte het feest los. Maar straks in de zo mer, liggend aan een strand, zal ook daar het besef doordringen dat de cupzege van 2004 er geen is om in te lijsten. Over winningen op RKC, Heracles en Sparta waren genoeg om de fi nale te halen. En op de eind strijd mag helemaal niemand trots zijn. FC TWENTE: Paauwe; Rahim, Grujic, Pothuizen en Heubach; Cziommer (72. Christensen). Van der Weerden en Polak; Ramzi (80. Jochemsen), N'Kufo en Gakhokidze. FC UTRECHT: Ponk; Lamey, Zwaans- wijk, Schut (55. Keiler) en Shew-Atjon; De Jong (70. Zuidam), Tanghe en Broerse; Leitoe, (80. Chaiat) Van der Haar en Van den Bergh. Monaco/ANP - In de Grand Prix van de glitter en de glamour kwam gisteren een einde aan de imposante zegereeks van Michael Schumacher in zijn bloedrode Ferrari. Jamo Trulli ging in de nauwe straten van Monaco met de overwinning aan de haal. Zijn eerste in de Formule 1 in zijn achtste seizoen en 117de grand prix. De 29-jarige Italiaan uit Pescara profi teerde van het bizarre uitvallen van Schumacher en stuurde zijn Renault on danks een verwoed aandringende Jens Button naar zijn eerste zege. Button reed in zijn Bar-Honda 0,4 seconde later over de streep. Rubens Barrichello ver zachtte de p'jn van Ferrari en kwam als derde over de meet. In het WK-klasse- ment behield de 35-jarige Schumacher, die de voorgaande vijf races op zijn naam schreef, de leiding. Monaco 2004 werd voor Schumacher een drama in zakformaat. In de training ging hij zaterdag vergeefs op zoek naar zijn zestigste polepositie. Trulli was de snelste en veroverde zijn eerste polepo sitie. Bij de start verloor de wereldkam pioen zondag twee plaatsen. Hij werd overrompeld door de valse start van Sa to in zijn Bar-Honda en viel terug van vier naar zes. Sato stond aan de basis van de eerste van vele incidenten. Hij blies in de derde ronde zijn motor op en in de rookwol ken klapte Fisichella in zijn Sauber over de McLaren van Coulthard. Wonder bo ven wonder stapte de Italiaan onge-; deerd uit zijn wrak. Na de herstart nam het Renault-duo Trulli en Alonso de lei-' ding stevig in handen. Trulli voorop in! de rug gedekt door Alonso als buffer. 1 In de 42e ronde viel Alonso uit. Hij werdj in de tunnel door Ralf Schumacher ge dwongen van zijn lijn af te wijken eni stuurde zijn Renault in de vangraüs.! „Die Ralf Schumacher moeten ze voor zijn leven schorsen", brieste de Span jaard. „Dit is niet de eerste keer dat hij zo'n gevaarlijk geintje uithaalt." Voor de tweede keer werd de race geneutrali seerd en reed het veld keurig in gelid achter de veiligheidswagen aan. In die fase, kort na de tweede pitsstop van Trulli, voerde Michael Schumacher het veld aan gevolgd door Juan Pablo Montoya. In de tunnel ging Schumacher plotseling op de rem staan. Vermoede lijk om zijn banden op te warmen voor de naderende herstart. Montoya schrok van die actie en zijn reflex om de Ferrari te ontwijken kwam te laat. De Colombi aan duwde de wagen van Schumacher tegen de muur waardoor het linker voorwiel van de Ferrari afbrak. Bye bye Michael Schumacher. De Duitse coureur zocht de pits op en verdween halsoverkop van het circuit. Met zijn vertrek lag de weg vrij voor Trulli. Voor de ogen van George Clooney, Brad Pitt, Naomi Campbell en de voltallige famüie van prins Rainier behaalde hij zijn eerste zege. Michael Schumacher in zijn beschadigde auto. Foto: AP/Jean-Loup Gautreau Revanche op SC Genemuiden blijft uit: 2-2 door Anton Diedrich katwijk - „Donkere wolken pakken zich samen boven Nieuw-Zuid", sprak Eef Schon- eveld plechtig op de tribune. Een kwartier voor het einde van de wedstrijd Quick Boys - SC Genemuiden stond het 1-1, de Katwijkers hadden al een hand vol goede kansen verprutst en de bezoekers leken stand te houden. En er kwam inderdaad een beste bui aan, constateerde Schoneveld met een blik om hoog. De geschorste verdediger leek even ongelijk te krijgen. Maarten Bak zette Quick Boys op een dikverdiende voor sprong. Maar in de laatste mi nuut bleken Schonevelds woor den profetisch. Doelman Peter Kromhout sprong volledig on der een hoekschop door, die in de verre hoek zeüde: 2-2. De conclusie is duidelijk: Quick Boys moet volgende week win nen van DOVO in Veenendaal. Met hoeveel, dat hangt af van Genemuiden - DOVO, morgen avond. De Katwijkers hadden het veel makkelijker kunnen maken voor zichzelf. Ze hadden dik moeten winnen zaterdag. Quick Boys had wat goed te maken tegen Genemuiden. Twee weken geleden verloren de Katwijkers de uitwedstrijd met 3-1, door zwak verdedigen bij dode spelmomenten. WUjan Kattenberg, de lange spits uit het Overijsselse dorp, scoorde in die wedstrijd twee keer met het hoofd. Zaterdag had Quick Boys verdediger Richard Hoek weer terug na een blessure. Ook Doelman Albert Flier van Genemuiden is Quick Boys-middenvelder Peter Timmermans te snel af. Derek van der Plas ziet het gebeuren. Foto: Cees van Hoogdalem lang, ook kopsterk. Kattenberg kwam in het stuk niet voor. En nog twee andere sleutelspelers maakten weer deel uit van de selectie: spitsen Remco Torken en Marnix van der Gun. Torken startte in de basis, Van der Gun was fit genoeg voor een plekje op de bank. Ook zonder de topscorer stond een uitermate offensief inge steld Quick Boys tussen de kalklijnen. De thuisclub domi neerde, zette Genemuiden vast op eigen helft en drukte en perste dat het een aard had. Blauw-wit was vooral na rust heer en meester. Dat kwam ook doordat Genemuiden met de 1- 1 ruststand zijn handen dicht mocht knijpen en het hélemaal niet nodig vond om najar nog een goal op jacht te gaan. De bezoekers hielden zich vooral bezig met het ontregelen van het Katwijkse spel, soms door keiharde overtredingen. Een rotschop op Peter Timmermans had Arjan Kolk rood moeten opleveren, het bleef bij geel. Maarten Bak zette de thuisclub halverwege de eerste helft op voorsprong door een bekeken lob. Een ingestudeerde vrije trap van Genemuiden, afgerond door Marchel VIsscher, bracht de bezoekers op gelijke hoogte. Het was de eerste en enige ech te kans die de bezoekers voor rust kregen. Vooral Torken was meerdere malen in kansrijke positie voor Quick Boys, maar dat leverde steeds geen doel punt op. Het wachten bleef lang op de tweede Katwijkse treffer. Tor ken, Van Beelen, Torken, Tim mermans, Torken, Guyt, Tor ken, kans op kans bleef onbe nut. Met een vier of vijf - één achterstand had Genemuiden nog niet mogen mopperen. Maar het wervelende Katwijkse voetbal werd niet beloond. Van der Gun verving Torken, de jonge Bennie van Fruchten kwam in het veld voor de leeg- gespeelde Dennis den Turk. Tien minuten te gaan, nog steeds 1-1, donkere wolken dre ven binnen vanaf de zee. Tot de gedreven Van Fruchten de bal net op tijd inleverde bij Bak, die keeper Albert Flier omspeelde en de 2-1 in de touwen schoof. Grote ontlading op de tribune, de zege leek binnen, want Ge nemuiden was nog nauwelijks gevaarlijk geweest. Behalve uit dat ene dode spelmoment. En toen kwam de hoekschop. Het begon te regenen. Blessure kost Van Duijn kans op Volendam De enkelblessure die Niels van Duijn opliep in de wedstrijd tegen FC Lisse kost hem de kans op een contract bij Vo lendam. De rechtsback van Quick Boys heeft een deuk in het bot en kraakbeen van het gewricht en moet twee maan den rust houden. „Volendam had serieuze belangstelling, maar de nieuwe trainer (Job Dragtsma - red) wüde me per se zelf aan het werk zien", ver telt Van Duijn. „Hij kwam kij ken bij de wedstrijd tegen Ex celsior Maassluis, maar toen speelde ik al niet." Van Duijn hoopt de voorbe reiding voor volgend seizoen mee te kunnen maken. „Ik krijg eerst een MRI-scan, om te zien of het met rust herstelt Is dat niet zo, dan is het kraak been niet doorbloed en zit er dus een dood stukje tussen. Dat moet dan worden wegge sneden en vervangen door kunststof." Intussen kan de jonge verdediger alleen toekij ken bij de wedstrijden van zijn team om het zaterdagkampi oenschap. „Echt heel erg ba len. Dit had mijn seizoen kun nen worden, het ging heel erg goed. En net voor de belang rijkste wedstrijden krijg je dit" Hij houdt zijn éwiditie op peü in het krachthonk en I op de fiets. „Dan moet het volgend jaar maar gebeuren." Aandewiel blij met Award Trainer Gert Aandewiel van Quick Boys voelt zich zeer vereerd met de Rinus Michels Award. De oefenmeester kreeg de prijs voor beste trainer in het amateurvoetbal vrijdag uit handen van de naamgever, Rinus Michels. .Alleen al zijn naam erop geeft heel veel waarde aan de prijs", vindt Aandewiel. „Michels is een grote coach, die veel heeft betekend voor de ontwikkeling van het trainersvak. En genomineerd worden door een vakjury met mensen als Foppe de Haan en Louis van Gaal erin, is al een eer op zich." Quick Boys - SC Genemuiden 2-2 (1- 1). 23. Bak 1-0, 35. Visscher 1-1, 86. Bak 2-1, 89. H. Eenkhoorn 2-2. Scheidsrechten Jaspers. Toeschou wers: 5000. Quick Boys: Kromhout,Van Dam, Hoek, Mussche, Guijt, Den Turk (80. Van Fruchten), Timmermans, Van Beelen, Van der Plas, Torken (68. Van der Gun), Bak.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 17