SERVICE sprinters 3 iy; E3E 0E Venkelsalade met kippenlevers Dé oplossing voor uw zoektocht! Cryptogram ^3^ ^3 3 Liss6 Het wordt koeler HDC160 vrijdag 21 MEI 2OO4 CD VAN DE DAG Genre: dance/lounge/ trippop Floris Drunk On Life United UTD 5005 De wereldwijde waardering voor Nederdance is bijna even groot als die voor onze partypilletjes. Floris (Floris Klinkert, 1976, Heemskerk) maakte twee jaar terug een geweldig cd-debuut. Zijn muziek is als een broos huwelijk tussen subtiele samples, analoge elektronica en live opgenomen instrumenten. Zelfs BBC-dj Gilles Peterson en Jazzanova bezongen zijn gedurfde collages. De laatste twee jaar is Floris voortgegaan op het ingeslagen pad - zijn nieu we, vandaag te presenteren plaat is zo mogelijk nog organischer, bevat minder samples en klinkt verbazingwekkend naturel. Drunk On Life heeft veel te danken aan de vocale bijdragen van Carmen van den Brakel, Dèdre en Ralph Mulder van Alamo Race Track. De laatste voegt aan Depending On You precies het juiste 'ik laat niet met me spotten'-timbre toe: 'It's just a mindfuck/ But I'll get my kicks/ Say: what you're after/1 mean: No more tricks.' Dat gaat over relationele geintjes, maar tegelijkertijd ook over de precaire balans tussen live en ingeblikte geluiden. Deze knappe songs zijn thuis ontstaan. Ze zullen het 4 juli live op Roskilde geweldig doen. BOEK VAN DE DAG Onderwerp: Marco van Basten Johan Faber Het mysterie Marco. Een biografie. Uitg. Thomas Rap Prijs: €18,50. Met het Het mysterie Marco heeft Johan Faber een alleraardigst boek geschreven. Waar andere auteurs van sportbiografieën door gaans struikelen over hun adoratie heeft Faber een realistisch beeld geschetst van de huidige trainer van Jong Ajax. Niet alleen een poëtische omschrijving van zijn magische goals, maar ook vol op aandacht voor de nare trekjes van Van Basten zoals zijn egoïs me. Het is Faber gelukt ook nagenoeg onbekende aspecten uit het leven van de voormalige ster te belichten. Zoals de dramatische dood van zijn jeugdvriendje Jopie, het gebrek aan aandacht van vader Joop voor zijn twee andere kinderen en het toeval dat Van Basten hielp in zijn eerste jaren bij Ajax. Zo kreeg Van Basten pas een kans in Ajax 2 toen contractspeler Rini van Roon ontbrak we gens een ontsteking aan zijn blindedarm. Van Basten vestigde in dat duel (7-0 tegen Heerenveen) voor het eerst zijn naam met vier doelpunten. Faber moest het doen zonder de medewerking van de hoofdpersoon. In het voorwoord omschrijft hij aandoenlijk de laatste poging Van Basten over te halen. KOKKERELLEN Maaltijdsalade voor 2-3 personen De venkelsalade met kippenle vers en sinaasappels is bij uitstek geschikt om, in een plastic doos, mee te nemen voor een maaltijd in de openlucht. Dergelijke maal tijden, met onder andere koude soepen, opmerkelijke salades, rijk belegde broodjes, gevulde stokbroden, koude gebra den kippenbouten en vruchtensalades en -taar ten zullen ook in de ko mende maanden veel liefhebbers naar 'buiten' weten te trekken. Ingrediënten 150- 200 gram kippen levers: 1 tablet voor kippenbouillon; 1 kleine venkel; 2 si naasappels; 2 theel. limoen- of citroen sap zout; witte peper uit de molen; 1/2 theel. honing; 1 mes punt fijne Franse mos terd; 2 eetl. (zonnebloem- of noten)olie. Bereiding Spoel de kippenlevers enkele malen in ruim koud water. Neem de peesjes en ander on gerechtigheden, zoals galspo- ren, weg. Breng 3/4 liter water aan de kook. Laat het bouillon tablet er in oplossen en voeg eventueel nog wat zout toe. Leg de levers in de bouillon en houd alles 6 - 7 minuten tegen de kook aan. Laat de levers daarna in een vergiet of op een zeef uitlekken, opdrogen en volkomen koud worden. Maak de venkel schoon. Houd 4 - 6 mooie 'veertjes' apart. Snijd de venkel in uiterst smalle reepjes. Schil de sinaasappels tot op het vruchtvlees en snijd de partjes tussen de vliezen uit. Halveer de partjes en neem eventueel aanwezi ge pitten weg. Vang het sap dat bij deze hande lingen vrijkomt op. Maak de dressing door limoen- of citroensap te vermengen met 1 eetlepel sinaasappel sap, wat zout, peper, honing en mosterd is opgelost. Klop er daarna de olie door. Snijd de kippenlevers in plakjes. Schep ze in een kom samen met de ven kelreepjes en de sinaas appelstukjes luchtig door elkaar. Schenk de dressing er over en schep alles nogmaals luchtig door om. Presentatie Verdeel de salade over de bord jes en schik er als garnering de venkel-'veertjes' bovenop. Geef er sneetjes licht geroosterd wit brood, watercrackers of knac- kebröd bij. Hans Belterman VERKEERSCONTROLES De verkeerspolitie controleert in het hele land of de automobilis ten zich houden aan de voorgeschreven maximum-snelheden. Een aantal controles wordt dagelijks uitgevoerd: op de Al 5 tussen knooppunt Deil en knooppunt Ridderkerk en Al3 tussen knoop punt Ypenburg en knooppunt Kleinpolderplein. Vandaag wordt er ook gecontroleerd op de A28 bij Harderwijk en A2 bij Weert. Mor gen: A32 bij Steenwijk en A30 bij Ede. Zondag: Al bij Bameveld en A67 bij Eersel. STRIPS DE RECHTER door Mr Jesse van Muylwijck BC Iets aan te bieden of juist te vragen? Van personeel tot aanhangwagen! Plaats riu uw Sprinter via www.sprintersonline.nl of mail naar sprinters@hdc.nl Tel.: 072-519 68 68 Fax: 072-519 68 69 PUZZEL Horizontaal: 4. Tekening met het geluid van een Engelse autc 5. Geen complete stommelingen? (9); 8. Het die van de waarheid (3); 9. Zinnige haal (4); 10. Voorzien van een familie? (6). Verticaal: 1. Zo grappig als een hijswerktuig (7); 2. Pontet niet zinken liggen eraan ten grondslag (9); 3. Hi brengt de boodschap over (4); 6. Het laatste (dit deel van de encyclopedie komt van de dokter (6 7. Maakt uitzichtloos (6). Oplossing van woensdag: Horizontaal: 4. Gepaard; 5. fok; 7. blauw; 9. olie; 10. waar. Verticaal: 1. Werkbij; 2. sauna; 3. trefwoord; 6. kruis; 8. dam. Legenda 1000 Luchtdruk(mbar) Isob. voor morgen Warmtefront Koufront St PetersJ Stockholr Moskou Warschai Wenen Istanbul .Antalya □Athene Rhodos Madrid Mallorca Kreta MarbelL Fuerte ventura Tenerife brcm: ww* wteronlti Gran Canaria NNW 4 O O I}- V O zon licht bewolkt bewolkt <3 ooi} lichte regen zware regen sneeuw winterse buien onweer zon en mist mist Temperatuur min. max Neerslagkans Neerslag-mm ZA zo MA Dl WO t'X"J 6 19 fTw 181 NNW 4 NW 4 NW 4 NO 3 N 3 =0 20% 0-1 20% 0 20% 0 10% 0 30% 0 HOOIKOORTS ongunstig Hooikoorts Mensen die allergisch zijn voor grassen hebben nog even respijt, maar van een paar andere planten of gewassen is de hinder vrij groot. Verwachting voor morgen 0s Geen Zuring Matig Hazelaar Geen Rogge Sterk Populier Geen grassen Geen Wilg Geen Eik Sterk lep Geen Weegbree Zwak Berk Geen Bijvoet Geen Beuk Matig Brandnetels Zwak Rotterdam Sehevemogeo Katwijk liroorden tgmonU Verwachting voor morgen Purmerend 'O IJmuiden Zaanstad Haarlem O O Almere Amsterdam NNW 4 O Hoofddorp Hillegom O Sassenheim Hi versum NNW 4 Soest Katwijk LeidenO Alphen a/d Rijn O Wassenaar O Den Haag Bron: www.weeron HET WEER Mei begon met ongewoon lage barometerstanden. 0{ 5 mei bedroeg de gemiddelde luchtdruk in De Bilt 986,7 hPa. Niet eerder was het etmaalgemiddelde op een willekeurige meidag zo laag geweest. Vanaf begin vorige week wordt het weerbeeld echter bepaald dooi hogedrukgebieden ten westen van en boven de Britse eilanden. Doorgaans betekent dat in deze tijd van het jaar wolkenvelden en koelte, dankzij een uitloper is het echter een dag of zes meest zonnig en vrij warm geweest. Woensdagmiddag noteerde het Limburgse Ell met 25,2 graden (Soesterberg 23,2) de eerste landelijke zo merse dag van deze maand. Gisteren een zwak kou front boven ons land maar bij ons was er toch nog vri veel zonneschijn. De komende tijd blijft de luchtdruk hoog maar van wc ge de positie van het luchtdrukmaximum en niet in di plaats zijn uitlopers is er geen ruimte voor thermisch* aspiraties en ook de hoeveelheid zonneschijn kan soms flink tegenvallen. Tussen het nabij Ierland gele gen hogedrukgebied en aanhoudend lagedruk boven het noorden van Europa wordt met winden uit noor delijke richtingen relatief koude lucht aangevoerd. Vandaag wordt met een sterke noord tot noordooster wind (aan zee en kracht 5, mogelijk kracht 6) heldere, enigszins onstabiele lucht aangevoerd. Daardoor naast zonneschijn ook een buienkans. De tempera tuur is vooral in het binnenland aanmerkelijk lager dan de laatste dagen. Aan zee wordt het een graad of 12-13, elders 14-15 graden. De komende nacht koelt het scherp af. Op standaard waamemingshoogte (1,51 meter) kan het in de regio Twente tot nabij het vries punt verkillen, op klomphoogte (10 centimeter) vries! het 1-2 graden. Zaterdag overdag krimpt de wind naa het noorden tot noordwesten. Dat gebeurt onder in vloed van een over Denemarken koersende storing. Verder is de buienkans groter dan vandaag en met 13 16 graden is het wederom koel weer. JA HOJ IS AAaJ EGAJ seopERee^p.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 26