TE )pnieuw doden bij acties Israël IETS H Fraude met subsidie voor aanschaf zonnepanelen verkopen? ukenhof kijkt terug een heel goed jaar iligheidsraad veroordeelt raketaanvallen in de Gazastrook Ambassadeur van de Noordzee Twee doden bij ernstig ongeval CNV: Allerlaatste poging tot akkoord prepensioen vrijdag 21 MEI 2004 OPGERICHT 1 MAART 1860 Dagblad SPRINTERS 072-5196868 MVKV neemt afscheid met pijn in het hart Koeler newyork/anp-rtr-ap - van Israëlische militai- ;en Palestijnen in het lingenkamp Rafah zijn n zeker zeven doden ge- onder wie een leider van De Israëliërs voerden ra- ivalien en grondacties uit. en repten van Israëlische iren die met pantservoer- twee wijken in Rafah itrokken. Ze zoeken daar rapens die door tunnels Egypte naar de Gaza- strook zouden zijn gesmokkeld. De aanvallen volgen op een Is raëlische beschieting woensdag van het kamp. De Veiligheids raad van de Verenigde Naties heeft deze Israëlische actie woensdag in de Gazastrook, waarbij tientallen Palestijnen zijn omgekomen, veroordeeld en geëist dat Israël ophoudt met het vernielen van Palestijn se woonhuizen. De VS lieten hun afkeuring van de actie blij ken door geen veto uit te spre ken, maar zich van stemming te De Keukenhof typeert s 'een heel goed jaar', antal bezoekers wil pr- inaris Annemarie Ge- p de slotdag van het sei- 1 et noemen, om te voor dat alle aandacht daar- Igaai left ze aan dat het 'een Cde richting van het ni- 2001' is. Toen pas- ongeveer 770.000 men- issa's. jaar veel beter was dan lopen twee jaar wil Ge- lok wel kwijt. Vorig jaar e teller steken rond de 670.000 bezoekers, in 2002 wa ren het er 700.000. De reden van de terugloop werd toen ge zocht in SARS, de oorlog in Irak, de Floriade in Haarlem mermeer en de gevolgen van de aanslagen op 11 september 2001. Volgens Gerards is de toename van internationale bezoekers nu het bewijs dat de oorzaak in de juiste richting werd gezocht. Maar er kwamen dit jaar ook meer Nederlanders naar de Keukenhof. Bovendien gold de groei zowel individuen als groe pen. (advertenties) ROB PEETOOM KLINIEK Voordelig en snel van uw rimpels af! Ergert u zich aan kraaienpootjes of fronsrimpeltjes wanneer u in de spiegel kijkt? Niet nodig! Met Botox-injecties bent u snel van uw gelaatsrimpels af. En nu extra voordelig, want de hele maand mei biedt de Rob Peetoom Kliniek u 50 procent korting op alle Botox-behandelingen. Bel voor een afspraak! (OZ3) 52971 21 PENSIOEN ikbonden hebben deze compromis van werk- kabinet over vervroeg- sionering afgewezen. Een nel e kans, want de partijen res Ikaar dicht genaderd. Ka li werkgevers waren het eens dat werknemers 5 jaar konden stoppen. bonden hielden vast aan bewogen geen millime- k0 lieten het overleg misluk- toom is niet duidelijk en. ndt IV legt het nis met een advies voor leden. rit, ee kiest de vakbond niet wai a betaalbare pensioenre- voor de toekomst, maar 'et korte termijnbelang overwegend oudere wel het iedereen gegund eerder met werken te wordt dat langzamer- nbetaalbaar. e vergrijzing moeten re- teeds minder werkenden Wis hoger bedrag aan ou- Kirzieningen opbrengen, ere werknemers niet lan- jven werken, gaan de temies die jongeren onthouden. Sinds het Israëli sche leger de aan Egypte gren zende wijk Tel Sultan in Rafah binnenviel, zijn minstens 42 Palestijnen gedood, volgens Pa lestijnse bronnen voor het me rendeel burgers. De speciale VN-rapporteur over de men senrechtensituatie in bezet Pa lestijns gebied, prof. John Dug- ard, heeft zijn afschuw en zorg uitgesproken over het Israëli sche optreden in de Gaza strook. In een gisteren door de VN verspreide verklaring roept hij de Veiligheidsraad op 'in dien nodig' een wapenembargo op te leggen aan Israël. De Zuid-Afrikaan Dugard, hoogle raar internationaal recht aan de universiteit Leiden, wijst erop dat deze maand al meer dan dertig Palestijnen zijn gedood en meer dan 2200 dakloos zijn geworden door het geweld in de Gazastrook. Hij herinnert er aan dat collectieve straffen zo wel het internationale oorlogs recht als de mensenrechten schenden. Volgens Dugard zijn de Israëlische acties in strijd met de Geneefse Conventies. Pogingen tot rechtvaardiging vanwege militaire noodzaak zijn 'onaanvaardbaar'. Dugard roept alle leden van de Veiligheidsraad op 'verant woord' te handelen „en niet toe te staan dat binnenlandse poli tieke overwegingen hun inter nationale verplichtingen onder mijnen". De Amerikaanse pre sident Bush hoopt voor de ver kiezingen in november op steun van de joodse lobby. Een Palestijns kind wordt naar het ziekenhuis gebracht na een aanval van het Israëlische leger in Rafah. Foto: Reuters/Mohammed Salem noordwijk - Ooit zong hij over zachtjes tikkende regen, het onderwerp van zijn nieu we single is nog meer water: de zee. Rob de Nijs bracht het lied gisteren ten gehore op het REM-eiland, waar hij werd benoemd tot ambassadeur van de Noordzee 2004. Op die plek vond ook de landelijke opening plaats van de Week van de Zee, die duurt tot en met 30 mei. Foto: Dick Hogewoning Onderzoek inspectie van VROM in opdracht van staatssecretaris Dodelijk ongeval bij Benthuizen benthuizen - Bij een frontale aanrijding op de Nieuwe Hoef- weg bij Benthuizen is gister avond kort voor half negen een dode gevallen. Door nog onbe kende oorzaak botsten twee au to's op de grens van Benthui zen en Bleiswijk op elkaar. De bestuurder van één van de voertuigen overleed ter plaatse aan zijn verwondingen. Twee andere slachtoffers raakten be kneld en moesten door de brandweer uit de auto worden geknipt. Zij zijn zwaar gewond afgevoerd naar het LUMC in Leiden en het Westeinde zie kenhuis in Den Haag. Doden bij explosie Shell-installatie abuja - Een explosie bij een Shell-olie-installatie in het Afri kaanse Nigeria heeft aan zeker 25 mensen het leven gekost. Volgens een lokale leider deed de ontploffing zich zondag al voor tijdens een illegale poging olie af te tappen en over te la den in een tankwagen. De truck ramde een deel van de installa tie die in brand vloog. In Nige ria wordt geregeld geprobeerd om olie te stelen. Mary Dresselhuys overleden Amsterdam - Actrice Mary Dresselhuys is woensdagoch tend in alle vroegte in haar slaap overleden. Ze stierf om kwart over een in haar huis in Amsterdam. Dat heeft Stage Holding van theaterproducent Joop van den Ende meege deeld. Dresselhuys, die tot op hoge leeftijd actief was en over al en altijd volle zalen trok, was 97 jaar. Ze gold vooral als de grande dame van de komedie. Pagina Kunst Cultuur SBS6 gaat niet in op eis Oranjes Amsterdam - SBS6 weigert te erkennen dat onjuist is gehan deld door gestolen beelden van prinses Amalia uit te zenden. De televisiezender vindt dat het zijn kijkers mag wijzen op beel den die op internet voor ieder een beschikbaar zijn. Prins Wil- lem-Alexander en prinses Mdxi- ma gaven SBS6 dinsdag drie dagen de tijd om een gerechte lijke procedure te voorkomen door de fout toe te geven, te be loven het filmpje niet meer te tonen en door 5000 euro over te maken naar SOS Kinderdorpen. moeten betalen onevenredig omhoog. Ook kosten de fiscale voordelen, die het werknemers mogelijk maakt eerder van hun oude dag te genieten, de schat kist handen vol geld. Het is niet duidelijk waar de vakbonden precies op uit zijn. Als het compromis naar de prtil- lenbak wordt verwezen, grijpt het kabinet terug op zijn eerde re plan: pensioen met 65 jaar. Daarmee zijn de vak bondsleden nog ver der van huis. Het drei gement van FNV en CNV dat zij de lonen dan niet zullen mati gen, maakt weinig in druk. Looneisen leiden alleen tot meer werkloosheid. De vakbondsleden kunnen dus maar beter eieren voor hun geld kiezen. Gelukkig is er nog ruim te voor overleg, want het kabi net moet zijn plannen nog aan het parlement voorleggen. De Tweede Kamer moet zich daar bij goed realiseren dat werkne mers al vanaf de jaren zeventig geld opzij leggen om eerder met werken te stoppen. Dat vooruit zicht mag niet in één klap onge daan worden gemaakt Hugo Schneider den haag/gpd - Er is gefrau deerd met subsidieaanvragen bij de aanschaf van zonnepane len en zonneboilers. Energiebedrijven en consu menten hebben misbruik ge maakt van de zogeheten ener giepremieregeling - die vorig jaar is afgeschaft - door subsi die aan te vragen terwijl er geen recht (meer) was op vergoe- ding. Dat blijkt uit onderzoek van de inspectie van VROM, in op- zeeland/anp - Een dronken 49- jarige Udenaar heeft gister avond in het Brabantse plaatsje Zeeland een ernstig ongeluk veroorzaakt. Daarbij zijn twee mensen om het leven gekomen. De man reed met zijn bestelbus op de provinciale weg bij Zee land toen hij door onbekende oorzaak op de verkeerde weg helft terechtkwam. Daar botste hij frontaal op een personenau to bestuurd door een vrouw. Bij haar in de auto zaten ook de kleindochter en kleinzoon van haar vriend. De vrouw en het meisje waren op slag dood. Het jongetje is zwaargewond over gebracht naar een ziekenhuis. De chauffeur van de bestelbus raakte niet gewond. Hij is aan gehouden. dracht van staatssecretaris Van Geel (milieu). Op welke schaal fraude is gepleegd, zal pas blij ken in juni, als het onderzoeks rapport wordt gepresenteerd. De energiepremieregeling, be doeld om de aanschaf van energiezuinige apparaten en duurzame energievoorzienin gen te bevorderen, is per 16 ok tober 2003 afgeschaft. Tot 15 ja nuari 2004 kon er echter nog een premie worden aange vraagd, mits de apparaten voor 16 oktober waren gekocht en binnen de verplichte dertien weken waren geïnstalleerd. Er kwamen op de valreep nog vele tienduizenden aanvragen binnen, waardoor het beschik bare budget van het ministerie in totaal met 99 miljoen werd overschreden. „We hadden wel verwacht dat er op het einde een flinke toename van het aantal aanvragen zou zijn, maar deze omvang hadden we niet verwacht", aldus een woord voerder van het ministerie van VROM. De VROM-inspectie vemioedde dat er was gesjoemeld met de aanvragen, met name bij zon nepanelen en zonneboilers, en stelde een onderzoek in. Er werden 2200 huishoudens ge controleerd. Dat bracht aan het licht dat er in een flink aantal gevallen informatie vervalst was. „Hoe het precies is ge gaan, is nog niet duidelijk. Te denken valt aan het vervalsen van de factuurdatum of het niet tijdig installeren van de ener giezuinige voorzieningen", zegt de woordvoerder. Staatssecretaris Van Geel heeft de Tweede Kamer laten weten dat er mogelijk premies terug gevorderd worden. Wel heeft hij inmiddels dekking gevon den voor de overschrijding van 99 miljoen euro. Of de premie regeling in afgeslankte vorm te rugkomt, wordt ook in juni dui delijk. (advertentie) Spaar met Leidsch Dagblad voor superkorting op één of beide Johnson Bros. ontbijtserviezen! Mijn wereld, mijn krant. Leidsch ^Dagblad den haag/gpd - Vakbond CNV wil nog één maal proberen om samen met de werkgevers en andere vakbonden tot een ak koord te komen over prepen sioenen en verlofsparen. De vakcentrale hoopt dat een eventueel compromis tussen werkgevers en bonden alsnog tot een akkoord met het kabinet kan leiden. Werkgeversorgani satie VNO-NCW voelt eveneens voor een laatste poging. Het CNV poogt daarmee alsnog tot een compromis te komen, nadat het overleg met kabinet en werkgevers over een ak koord over de leeftijd waarop mensen kunnen stoppen met werken dinsdagnacht was stuk- I Ja, Ik ontvang graag I 4 weken lang Leidsch Dagblad I voor maar 9,75. Dat is nog geen 0,41 per dag! I M/V j Naam: j Adres: I Postcode: Plaats: gelopen. Ook FNV-voorzitter Lodewijk de Waal zei bereid te zijn om nog eenmaal met de werkgevers te praten, al noem de hij de poging niet erg realis tisch. Hij vindt dat het kabinet de eerste stap zet tot afbraak van het pensioensysteem. Premier Balkenende zei woens dag na afloop van de minister raad niets te zien in de oproep van het CNV om verder te pra ten. „We blijven niet onderhan delen. Het bod dat we dinsdag gedaan hebben is ons eindbod. Daar valt niet opnieuw over te onderhandelen." Pagina Economie: Vakbonden raadplegen leden Telefoon: Geboortedatum Stuur doze bon op In een ongefrankeerde envelop, naar Leidsch Dagblad. To.v. Afdeling lezersservice, Antwoord nummer 127. 1800 VB Alkmaar. Bellen kan ook 0800-1711 (gratis) of surf naar www.leidschdagblad.nl. (Deze aan bieding is geldig tot 31 december 20O-I Leidsch Dagblad gaat zorgvuldig om I met persoongegevens In het colofon van I de krant treil u nadere informatie aan Mijn wereld, mijn krant. Leidsch ^Dagblad

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 1