Afvallers Oranje houden zich op de vlakte SPORT Barthez helpt Valencia aan UEFA Cup Ook Verkerk hekelt gedrag van Hewitt Vitesse begint goed Kelli White bekent gebruik dope Brazilië en Frankrijk in evenwicht e ANP/Ad van Hasselt iheid rovie li wijk - RKC-speler Zeljko f ric nam gisteren afscheid ofvoetbaJJer. Hij deed dat !S iwedstrijd tussen de Pe- All Stars en RKC. De All if flopten RKC met 5-3, me- 1 nkzij een treffer van Pe en een wereldgoal van Suker. Petrovic blijft be- [l- en voor de voetballerij. 1 ind seizoen is hij assisent 1 eyenoord-trainer Ruud t J oep turnbond aak Linders ergen - De Nederlandse 1,1 ond (KNGU) heeft beroep 1( lekend bij NOC*NSF te- et besluit turnster Loes B rs niet af te vaardigen c< de Olympische Spelen in 'I ie. De sportkoepel wees 'g ;s haar voordracht af om- d niet aan de kwalificatie- hebben voldaan. De re- n nten waren op dat punt r te vaag, vindt de KNGU. rs zou zich volgens de ond op het onderdeel hebben geplaatst bij de te titelstrijd. Pauw naar iste cursus vrijdag 21 mei 2004 II ende titel Bosch sch - De hockeysters van m osch hebben voor de ze ekeer op rij de landstitel rd. De succesploeg van Herman Kruis won giste- kde tweede wedstrijd te- nsterdam in de finale van lerlands kampioen- Oe titelhouder won op tld met 3-1, dezelfde uit zondag in Amsterdam. Leicester (vrijuit De Spaanse justitie e aanklachten wegens lei el misbruik tegen drie 1 1 van Leicester gesepo- Keith Gillespie, Paul Dic- £jl Frank Sinclair gaan vrij- i"^|t drietal was begin maart steerd op verdenking van el misbruik van drie 'n tijdens een trainings in Spanje. Het trio bracht ;en in de gevangenis 'it forensische testen v0? Jat er geen bewijs is voor 5.30 d contact tussen de spe- de vrouwen. luel naar Madrid door Marcel van der Kraan zeist/gpd - Dick Advocaat heeft vijf spelers gevraagd zich stand by te houden voor de eindron den van het Europees kampioen schap in Portugal. Paul Bosvelt, André Ooijer, Jerrel Hasselbaink, Mario Melchiot en Maarten Ste kelenburg hebben de 23-koppige Oranje-selectie niet gehaald, maar de komende week moeten zij beschikbaar blijven voor on verhoopte blessureproblemen. Toch hebben de afvallers wei nig hoop meer dat zij alsnog naar het EK zullen afreizen. Paul Bosvelt (Manchester City) heeft de door Advocaat aange wezen groep eens bekeken en constateert dat de selectie 'top- fit' is. „Ik denk ook dat iedereen fit blijft", zegt Bosvelt. „De druk is bij het grootste deel van de spelers door het einde van de competitie en de uitschakeling voor Europa Cup-finales van de ketel. Spelers hoeven in deze periode niet meer te pieken. Ze kunnen rustig toewerken naar het EK." Bosvelt was niet uit het veld ge slagen door het telefoontje dat hij woensdag van de bonds coach kreeg. „Ik had al ver wacht dat ik er niet meer bij zou zitten. Waar Bosvelt over het gemis van een EK heenstapt, valt de onheilstijding van Advocaat Mario Melchiot, Jerrel Hassel baink en Andre Ooijer rauw op het dak. Vooral Ooijer had al zijn hoop op het Nederlands elftal gevestigd, nadat hij zich bij PSV maandenlang had te- ruggeknokt van een knie-opera tie in de winterstop. Ooijer bracht honderden uren door op de behandeltafel van fysiothe rapeut Leo Echteld en was pre cies op tijd klaar om bij PSV nog te laten zien dat hij weer de oude was. De speler ziet het als een grote teleurstelling, maar wil geen commentaar leveren op het se lectiebeleid van Advocaat. Als er op het laatste moment toch nog een plekje vrijkomt, moet hij er zeker van zijn dat hij geen vijanden heeft gemaakt. Ooijer hoopte dat hij met zijn agressie en fysieke kracht voor de zware duels tegen Duitsland en Tsje chië in de huidige Oranje-selec tie een nuttige wisselspeler te kunnen zijn. Jerrel Hasselbaink is meteen na de laatste competitiewedstrijd van Chelsea al op vakantie ge gaan en is niet meer voor com mentaar bereikbaar. Zijn zaak waarnemer Humphrey Nijman is in afwachting van grote be slissingen bij Chelsea, waar binnenkort duidelijk wordt of manager Claudio Ranieri ver trekt. Als de Italiaan geen trai ner blijft, weet Hasselbaink niet of hij onder diens opvolger na de zomer veel speeltijd krijgt. Een optreden van Hasselbaink op het EK zou de interesse van grote buitenlandse clubs alleen maar vergroten. Nijman: „Hasselbaink wilde heel graag naar Portugal. Hij heeft er gevoetbald, hij heeft bij Chelsea weer bewezen dat hij openingen kan creëren in wed strijden die op slot zitten en al les bij elkaar heeft hij het weer goed gedaan. Ook in Oranje hoort hij de man te zijn die din gen kan forceren. Het is teleur stellend dat hij er niet bij zit." Keeper Maarten Stekelenburg voelde al aankomen dat hij niet Vera Pauw is de eerste die is toegelaten tot de ng coach betaald voet hoogste trainerscursus Nederlandse voetbal, smet ingang van het seizoen bondscoach Nederlandse vrouwen, ictie die zij eerder vijf Schotland vervulde. ntig banen bij NOCNSF m - Sportkoepel NOC 'ol chrapt dit jaar twintig ar- I™ ilaatsen. Het personeels- id op Papendal moet n teruggebracht van 150 30 wegens teruglopende sten, vooral van het mi- - e van Volksgezondheid, ji n en Sport (VWS) en de ÜJ Het gaat jaarlijks om een -Jireel bedrag van onge- niljoen euro, dat het ISF misloopt. NOC*NSF- lur Theo Fledderus sluit igen ontslagen niet uit. Olympique-doelman Fabien Barthez torpedeert Valencia-spits Mista en veroorzaakt een strafschop. Foto: AP/Jon Super gothenburg/gpd - Frankrijk is deze zomer in Portugal één van de favorieten voor de Europese titel. Bondscoach Jacques San- tini heeft echter een voorname kopzorg: de grillen en grollen van zijn keeper Fabien Barthez. Woensdag zette de clown onder de sluitposten zijn club Olym- pique Marseille met een kami kaze-actie buitenspel. Waarna de Spaanse kampioen Valencia op weg naar de UEFA Cup vrij baan had (2-0). In een oerlelijke finale in de Zweedse havenstad Gothen burg was Barthez weer eens de meest besproken speler. De in ternational, die eerder dit sei zoen van Manchester United overstapte naar Marseille, tor pedeerde op slag van rust goudhaantje Mista van Valen cia. Scheidsrechter Collina wees naar de stip en liet Barthez inrukken. Vicente ont deed de eindstrijd met binnen kant voet van alle spanning. Olympique-coach Jose Anigo kapittelde de beslissing van Collina, maar hij had beter naar zijn ervaren doelman kunnen wijzen. Zette hij zijn ploeggeno ten in het verleden bij Marseille of Manchester United regelma tig met kolderieke blunders te kijk, woensdag had Barthez plots kortsluiting in het hoofd. Hij dupeerde zijn club, Olympi- que Marseille, en zijn bewie rookte topscorer Didier Drogba in het bijzonder. De spits maak te na de rode kaait een hevig gefrustreerde indruk. Het zal voor Santini, keuzeheer van Les Bleues, nog een toer worden om Barthez mentaal klaar te stomen voor Euro 2004. Valencia aanvaardde het pre sentje van Barthez met graagte, zeker na een slopend seizoen in de Primera Division. De Span jaarden hoefden zich nauwe lijks in te spannen om de twee verloren Champions League-fi nales van 2000 en 2001 weg te poetsen. In de tweede helft tilde Mista, dit seizoen in de Spaanse competitie goed voor 19 goals maar nog altijd niet zeker van een uitverkiezing in de Spaanse selectie v.oor het EK, de score naar een onoverbrugbare mar ge- De uitsluiting voor Barthez voorkwam de siddering die de laatste jaren gemeengoed was in het UEFA-Cuptoernooi. Het veteranentempo deerde vooral Amedeo Carboni geenszins. Bij de Italiaanse verdediger begin nen de jaren tenslotte te tellen. Woensdag schrapte hij legende Ferenc Puskas uit de boeken als oudste Europacupwinnaar ooit. In nota bene het stadion waarin hij al eens een Europacup 'op haalde' - in 1990 met Sampdo- ria tegen Anderlecht (2-0) - én in zijn honderdste Europacup wedstrijd was Carboni tegen Olympique Marseille 39 jaar en 43 dagen, vier etmalen ouder dan Puskas bij de zege van Real Madrid op Partizan Belgrado in 1966. De overwinning van Valencia, dat Champions-Leaguefinalist Porto opvolgde als UEFA-Cup- winnaar, was niet alleen de kroon op de carrière van Car boni, vooral ook de bevestiging voor de 44-jarige coach Rafael Klacht tegen scheidsrechter Collina Olympique Marseille heeft bij de Europese voetbalunie (UEFA) een klacht ingediend over het gedrag van arbiter Pierluigi Collina tijdens de UEFA-bekerfinale tegen Va lencia. Volgens de Franse club ging de Italiaanse scheids rechter, die algemeen wordt beschouwd als de beste arbi ter van de wereld, veel te vriendschappelijk om met de voetballers van de Spaanse kampioen. Benitez. Na de titel in 2002 heette Valencia in het Spaanse geweld van Real Madrid, Barce lona en Deportivo La Coruna een eendagsvlieg. Maar het landskampioenschap en de UEFA Cup in 2004 maken Va lencia de succesvolste club van Spanje van de voorbije seizoe nen. En dat succes wordt deze dagen vanuit zijn geboortestad de derde keeper zou worden. Advocaat heeft de voorkeur ge geven aan de ervaring van San- der Westerveld. Bondscoach Advocaat: „Deze Oranje-selec tie kent eigenlijk geen verras singen. Het is een combinatie van ervaring, jeugd, inzicht en mentaliteit. Ik verkeer in de ge lukkige omstandigheid dat de spelers waar ik mijn keuze uit kan maken allen fit zijn." Barcelona komt dit weekeinde nog in actie. Daar zit ook de enige angst van de bondscoach als het om blessures gaat. De club van Frank Rijkaard is met zes spelers hofleverancier. Oranje begint de echte voorbe reiding op het EK op woensdag 26 mei. Op 15 juni is Duitsland de eerste tegenstander van Ne derland in Portugal. Voor die tijd oefent Oranje nog tegen België (29 mei in Eindhoven), tegen de Faeroer Eilanden (1 juni in Lausanne) en tegen Ier land (5 juni in Amsterdam). De selectie: Doel: Van der Sar, Waterreus, Westerveld; verde diging: De Boer, Bouma, Van Bronckhorst, Heitinga, Reiziger, Stam; middenveld: Van Bom mel, Cocu, Davids, Seedorf, Sneijder, Van der Vaart, Zen den; aanval: Van Hooijdonk, Kluivert, Makaay, Van der Mey- de, Van Nistelrooij, Overmars en Robben. „Collina groette alle spelers vooraf persoonlijk", lichtte Olympique-voorzitter Bou- chet toe. „Hij gaf zelfs één van hen, Carboni, een zoen. Na af loop werd Collina door alle spelers van Valencia gefelici teerd. Meneer Carboni ver dween zelfs in zijn kleedka mer en kwam er even later zonder shirt weer uit. Ik vind dat de UEFA van deze beden kelijke praktijken moet we ten." Madrid met argusogen gevolgd. VALENCIA: Canizares; Curro Torres, Ayala, Marchena (86. Pellegrini) en Carboni: Rufete (64. Aimar), Albelda, Baraja en Vicente; Angulo (82. Sissoko) en Mista. OLYMPIQUE MARSEILLE: Barthez; Ferreira, Beye, Hemdani en Meite; Dos Santos, Marlet, Flamini (71. Batles) en N'Diaye (84. Celestini); Meriem (45. Gavanon) en Drogba. düsseldorf/gpd - De Australi sche tennisser Lleyton Hewitt ligt slecht bij zijn collega's. Hij intimideert, provoceert, doet domweg erg veel om een duel te winnen. Afgelopen woens dag, op de World Team Cup in Düsseldorf, hekelde ook Martin Verkerk het gedrag van de voor malig nummer één van de we reld. Verkerk had het gevoel dat He witt (winnaar met 1-6 7-6 en 7- 5) de 'maniertjes' van Verkerk op de baan kopieerde. Dat de Australiër een misser van de Nederlander vierde met het ge baar dat Verkerk zelf maakt na een mooi punt. Hij sprak He witt daar na het feliciteren met een op aan. „Toen kreeg ik een wegwerpgebaar. Ik ga Lleyton daar nog een keer op aanspre ken en als hij dan weer zo rea geert kan hij wat mij betreft er gens heel ver wegzakken. Ik heb Lleyton gezegd dat ik respect voor hem heb en dat hij ook respect voor mij dient te tonen. Dat heeft hij niet gedaan." Hewitt was zich van geen kwaad bewust, zei zelfs het ge voel te hebben gehad dat Ver kerk zijn gedrag had gekopi eerd. „Martin staarde steeds naar me en één keer heb ik heel lang teruggestaard. Het was al lemaal best boeiend", stelde Hewitt. Verkerk, die inderdaad eenmaal het voor Hewitt kenmerkende 'come on' had uitgeschreeuwd, zag het allemaal anders.Als ie mand 87 keer 'come on' roept, dan krijgt hij dat een keer terug. Moet toch kunnen. Maar als het met hem niet goed gaat, dan wordt hij persoonlijk. Juichen, schreeuwen, het is allemaal pri ma, maar het moet niet per soonlijk worden. Dat vind ik niet netjes. Ik ben echt niet de enige tennisser die problemen met hem heeft. Er zijn er veel meer. Ik vind hem een absolute wereldtennisser, die zich nooit Schalken twijfelgeval düsseldorf/gpd - Sjeng Schalken gaat naar Roland Garros, maar de Limburgse tennisser heeft geen idee of hij er volgende week ook se rieus strijd kan leveren. Woensdag, tijdens het duel op de World Team Cup met Australiër Mark Phiüppous- sis (verlies met 4-6 7-6 en 7- 5), bleek zijn lichaam te zwak voor een goed optre den. Uit bloedonderzoek werd duidelijk dat hij in elk geval geen virus onder de le den heeft. „Geen virus, dus ik loop niet het gevaar iets af te breken in mijn lichaam. Maar ik heb geen idee wat ik kan opbren gen, wanneer het licht uit gaat in Parijs. Tot mijn eerste wedstrijd op Roland Garros mag ik geen zware inspan ningen leveren. Dat is na tuurlijk geen ideale voorbe reiding." Schalken komt vandaag niet in actie tijdens het laatste groepsduel van Nederland tegen de Verenigde Staten. Hij draagt zijn plek over aan John van Lottum, die zelf kampt met rugproblemen. gewonnen geeft. Maar zijn ge drag keur ik af." Vorig jaar, toen Verkerk op Ro land Garros de finale haalde, kreeg hij ook kritiek van journa listen en collega's over zich heen. Velen vonden hem te uit bundig in het vieren van pun ten. „Dat klopte ook wel, maar ik bereikte voor het eerst iets heel bijzonders en dan ga je je misschien wat vreemd gedra gen. Daar let ik nu wat meer op. Maar nogmaals, ik word nooit persoonlijk en dat doet Lleyton wel." rotterdam/anp - Vitesse heeft tegen Sparta een belangrijke stap gezet op weg naar lijfsbe houd. De eredivisionist won woensdag op het Kasteel het eerste duel in groep A van de nacompetitie: 3-1. Trainer Sturing noemde Sparta, de nummer drie van de eerste divisie, vooraf de gevaarlijkste opponent in deze poule. „Dus is deze zege heel belangrijk. Het is de start waarop ik had ge hoopt." Koploper in groep A na een speelronde is echter VW. De Limburgers hadden geen enke le moeite met Helmond Sport, dat vorige week vrijdag nog Ex celsior van de titel in de eerste- divisie hield: 6-0. VW speelt morgen uit tegen Vitesse. Spar ta gaat naar Helmond Sport. Eredivisionist Volendam begon de nacompetitie in groep B met een 4-0 nederlaag bij Heracles Almelo. Zonder de met een ro de kaart bestrafte Luirink treedt eredivisonist Volendam morgen alweer op als gastheer van De Graafschap. Heracles Almelo vervolgt de weg richting moge lijke promotie naar de eredivi sie met een uitwedstrijd bij Ex celsior. De Rotterdamse club begon de nacompetitie met een doelpuntloos gelijkspel bij De Graafschap. UITSLAGEN 0 - Real Madrid heeft gis- 'e Argentijnse verdediger redes Samuel van AS Roma nomen. De Spaanse club 'e 22 miljoen euro voor laarff mational. un4 «e hockeyers nsB' naar Spelen um.' 1 dcl ine - De Zuid-Afrikaanse re Sr fers zijn zeker van deel- arp. lan de Olympische Spe- 'Athene. Het internatio- eeutf lorttribunaal (CAS) heeft 0eP van de Griekse hoe den* 'd afgewezen. Daardoor oi» Uid-Afrika als nummer A i'an het olympisch kwali- oemooi (OKT) in Madrid ger 3 laJfde en laatste startbe- Bote or Athene 2004. De Zuid- i; sai use ploeg is ingedeeld in sterm B, met Nederland, Ar- Australië, India en Zeeland. BASKETBAL New York. NBA, play-offs. Eastern Conference, halve finales: Miami Heat - Indiana Pacers 70-73. (Eindstand best-of-se- ven: 2-4.) Western Conference, halve finales: Minnesota Timberwolves - Sacramento Kings 83-80. (Eindstand best-of-seven: 4-3.) HOCKEY Finale play-offs. Mannen: Bloemendaal - Amsterdam 1-3. Vrouwen: Den Bosch - Amsterdam 3-1 PAARDENSPORT Hamburg. CSI, 75e Duitse springderby. Grote Prijs, na barrage: 1. Gerco Schröder (Ned) Eurocommerce Lanapoule 0-44,23, 2. Ludger Beerbaum (Dui) Couleur Rubin 0- 44,61, 3. Johannes Ehning (Dui) Carmen 0- 47,67. Eindhoven. CSI. Jachtspringen, kwalificatie derby: 1Hoorn (Ned) Exquis Rodenburgh's Nevada 75,87, 2. Leopold van Asten (Ned) VDL Groep Mistieke 76,99, 3 Van der Vleuten (Ned) Rodenburgh's Indiana 77,24. Kwalificatie Grote Prijs, in twee fasen: 1 Leo pold van AstenA/DL Groep Think Twice 0- 32,43, 2. John Whitaker/Gem of India 0- 33,07, 3. Helena Weinberg (Dui) Albfuhrens Ramonus 0-34,81. Springconcours op tijd: 1. GeerinkJNorit Loret- ta 0-58,74, 2. Van den Nieuwenhuyzen (Ned) October 0-61,31, 3. Van der Schans (Ned) Broere Newton 0-61,34. PRUSVRACEN Lucky Day 3406, d.d. 19.05.2004. 11.19.20.24.27.30.31.32.43.44.50.54.56. 60.65 68.69.75.77,79 (Onder voorbehoud van typefouten) TENNIS Düsseldorf. World Team Cup, vierde dag. Blauwe groep: Nederland - Australië 0-3. Ver kerk - Hewitt 6-1 6-7 5-7, Schalken - Philip- poussis 6-4 6-7 5-7, Van LottumA/erkerk - Ar- thurs/Hanley 4-6 6-7. Argentinië - Verenigde Staten 2-1. Chela - Spadea 6-3 3-6 6-4, Zabaleta - Ginepri 6-7 6- 3 7-5, Arnold/Gaudio - Bob en Mike Bryan 7-5 I-6 3-6. Stand: 1. Argentinië 2-4 (partijen 5-1, sets II-7), 2. Australië 2-4 (5-1/10-6), 3. Verenig de Staten 2-0 (2-4/8-9), 4. Nederland 2-0 (0- 6/5-12). Parijs. Kwalificatietoernooi Roland Garros. Mannen, tweede ronde: Falla (Col) - Wessels (Ned) 7-6 6-4 Vrouwen, eerste ronde: Antonella Serra Zanetti (Ita) - Tamaêla (Ned) 6-4 6-1. VOETBAL Nacompetitie. Groep A: WV-Venlo - Helmond Sport 6-0 (2-0) 36. Jacobs 1-0, 39. Van Loenhout 2-0, 47 Jans 3-0, 49. Hofstede 4-0, 58. Hofstede 5-0, 86. Hofstede 6-0. Scheidsrechter: Bossen. Toeschouwers. 5835. Gele kaart. Wau, Lins- sen (Helmond Sport) Sparta - Vitesse 1-3 (1- 1). 20. Levtsjenko 1-0, 35. Hofs 1-1, 71. Rink 1-2, 90. Hofs 1-3. Scheidsrechter: Jol. Gele kaart: Levtsjenko (Sparta), Hofs, Rankovic (Vi tesse). Toeschouwers: 7485. Groep B: De Graafschap - Excelsior 0-0. Scheidsrechter: Wiedemeijer. Toeschouwers: 9200. Gele kaart: Sprockel, Kalou (Excelsior). Heracles Almelo - FC Volendam 4-0 (0-0). 58. Buikema 1-0, 80. Wilson 2-0 (ed), 87. Sluijter 3-0, 90. Rose 4 0 Scheidsrechter. Vink. Toe schouwers: 5000. Rode kaart: Luirink (FC Vo lendam). Gele kaart: Salden, Woudenberg (FC Volendam). Göteborg. Finale UEFA Cup. Valencia (Spa) - Olympique Marseille (Fra) 2-0 (1-0). 45. Vicente 1-0 (strafschop), 58. Mista 2-0. Scheidsrechter: Collina (Ita). Rode kaart: 45. Barthez (Olympique Marseille). Gele kaart: Vicente, Carboni (Valencia), Marlet, Drogba (Olympique Marseille). Parijs. Jubileumwedstrijden FIFA 100 jaar. Mannen: Frankrijk - Brazilië 0-0. Scheidsrech ter Mejuto Gonzalez (Spa) Toeschouwers: 79 344 (uitverkocht). Frankrijk: Coupet; Thuram, Boumsong, Desail- ly (46. Mendy) en Gallas; Vieira, Makalele, Zl- dane (68. Kapo) en Pires (46. Wiltord); Treze- gueten Henry. Brazilië: Dida-, Cafu, Luisao, Cris en Roberto Carlos; Edmilson, Juninho (80. Baptista), Ze Roberto (46. Edu) en Kaka (46. Alex); Ronaldo en Ronaldinho. Vrouwen: Duitsland - Wereldelftal 2-3 (2-1). 16. Moström 0-1, 27. Prinz 1-1, 44. Garefre- kes 1-2, 48. Svensson 2-2, 71. Akide 3-2. Toeschouwers: 50.000. WIELRENNEN Ronde van Italië. Tiende etappe, Porto Sant'Elpidio - Ascoli Pi- ceno: 1. Petacchi (Ita) 146 kilometer in 3.24.17, 2 Zanotti (Ita). 3. Nauduzs (Let), 4. Backstedt (Zwe), 5. Borrajo (Arg), 6. Svorada (Tsj), 7. Oesov (WRu), 8 Pollack (Dui), 9. Ca- damuro (Ita), 10. Mori (Ita); 96. Van Velzen, 109. Vierhouten. Algemeen klassement: 1. Cunego (Ita) 45.23.32, 2. Simoni (Ita) 0.10, 3 Pellizotti (Ita) 0.28, 4. Popovitsj (Oek) 0.40, 5. Figueras (Ita) 0.52, 6. Garzelli (Ita) 1.15, 7. Noé (Ita) 1.17, 8. Gontsjar (Oek), 9. Ciom (Ita) 1.19, 10, Eddy Mazzoleni (Ita 1.29; 102. Vierhou ten 42.48,135. Van Velzen 1.04.11 Olympia'sTour. Vierde etappe, Surhuisterveen - Veendam: 1. Wallaard (Ned) 93,2 km in 1.56.52, 2. Möhl- mann (Ned) 0 03, 3. Ilesic (Slv), 4. Van Hum mel (Ned), 5. Van der Pluijm (Ned), 6. Hermes (Ned). Vijfde etappe, individuele tijdrit Veendam: 1. Dekker (Ned) 27,5 km in 34.33, 2. Vastaranta (Fin) 1.15. 3. Maarten Lenferink (Ned) 1.42, 4. Giling (Ned) 1.52, 5. Sutherland (Aus) 1 54, 6. Reus (Ned) 1.57. Algemeen klassement: 1 Dekker (Ned) 13 38.50, 2. Giling (Ned) 1.58, 3 Maarten- Lenferink 2.01, 4. Sutherland (Aus) 2.09, 5. Reus (Ned), 6. Van Agtmaal (Ned) 2.14. san jose/anp/rtr - De Ameri kaanse atlete Kelli White heeft het gebruik van verboden pres- tatiebevorderende middelen toegegeven. Ze gaat akkoord met een schorsing van twee jaar. De 27-jarige sprintster le vert haar gouden WK-medailles voor de 100 en 200 meter in. Die gaan nu respectievelijk naar haar landgenote Torri Edwards en de Russin Anastasia Kapa- tsjinskaja. In de hoop op strafverminde ring heeft White besloten de antidopingautoriteiten haar volledige medewerking te verle nen. White werd vorig jaar bij het mondiale titeltoernooi in Parijs betrapt op het gebruik van modafinil, een stimulerend middel dat ze destijds zei te ne men tegen slaperigheid (narco- lepsie). Het Amerikaanse dopi%bestrij- dingsbureau (US ADA) kwam woensdag met het opmerkelijke nieuws dat White heeft toege geven verboden middelen te hebben gebruikt; niet alleen modafinil, maar ook (nog) niet te detecteren anabole steroïden en erythropoietine (epo). parijs/anp - De erewedstrijd tussen Frankrijk en Brazilië ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van de wereldvoetbalbond FIFA is geëindigd in een gelijkspel. In het uitverkochte Stade de Fran ce in Parijs, waar bijna 80.000 mensen toekeken, werd gisteren niet gescoord. Na rust was het duel het aanzien waard. Roberto Carlos was het dichtst bij een treffer. Hij schoot op de paal. Beide teams speelden in de sterkste opstelling; met vedetten als Henry en Zidane aan Franse zijde en Ronaldo en Ronaldinho bij de Brazilianen. Frankrijk, dat onlangs tegen Nederland ook al op 0-0 uitkwam, kreeg voor de negende keer op rij geen doelpunt tegen. Dat was na rust in belang rijke mate te danken aan doelman Coupet, de uitstekende vervanger van Barthez. De jubileumwedstrijd werd in honderd landen rechtreeks uitgezonden. Dat is een record.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 15