Boshuizen verprutst kans na kans Ter Leede is de sterkste in slijtageslag finaledag RvymmiaiiaaaiH SPORT Met dank aan Kezma Spelers en trainers van hoofdklasseclubs zijn niet te spreken over opzet finale districtsbeker Duel Harkemase Boys na rellen gestaakt 'kou/room Speel elke dinsdag mee met di EURO 2004 Advertentieprijsvrai en maak kans op prachtige prijzi Abbenes zet stap richting promotie abbenes - Abbenes heeft gister middag een forse stap gezet richting de vierde klasse. De ploeg van trainer Kees Katten- berg won met 2-1 van het Haagse Te Werve. Voor Ab benes scoorden Rick van de Berg en Walter Zaal. Leidsche Boys is de derde deelnemer aan de nacompetitie. De eerste in de poule promoveert, de num mer twee krijgt nog een herkan sing. Dat betekent dat Abbenes nu al met een been in de vierde klasse staat. Hazerswoudse Boys redt zich hazerswoude-dorp - Hazers- woudse Boys is ook komend seizoen vierdeklasser. Door een 3-0 overwinning op Floreant gisteravond, ontweek het elftal van trainer René van Beek een degradatiewedstrijd tegen Haagse Hout waarvan de verlie zer naar de vijfde klasse afzakt. Jaap Lomans, Martin van Soest en Hendrik Out waren de doel puntenmakers. De treffers vie len alle drie in de tweede helft. Unicum naar ruime nederlaag Amsterdam - Unicum zal zon dag de allerlaatste strohalm om aan afdalen uit de eerste klasse te ontsnappen moeten grijpen. De Leidenaars moeten met ten minste 5-3 winnen van Joy Jaagpad om de degradatieplek naast Marquette aan de bezoe kende Amsterdammers over te dragen. Unicum verloor giste ren de ontmoeting tegen Popeye GoldStar 3 met 6-2. Het treffen werd vorige maand bij een 4-2 stand afgebroken van wege regen. Ajax (L) wint cricketthriller cricket - Ajax (L) won gisteren een cricketthriller in de over gangsklasse tegen HTF CC uit Amsterdam. De Leidse cric keters scoorden 214 voor 7 wic kets in vijftig overs. HTF kwam tot 205 all out. Topscorer bij Ajax was Adam Westman: hij scoorde een century (106 not out). HTF ging hard van start in de jacht op het Leidse totaal. Ondanks drie wickets voor Rick Verhaar bleef de score snel op lopen. Captain Thomas Milde zette daar een rem op: de spin- bowler pakte drie wickets voor slechts 14 runs in zijn tien overs. vrijdag 21 MEI 2004 Leidenaars verliezen op eigen veld van VEP door Maarten Dekker leiden - Het wachten leek op een paar prachtige doelpunten, feestende voetballers en een voortijdige beslissing. Het liep totaal anders: een tegengoal, he vig gefrustreerde spelers en een tweestrijd die nog alle kanten op kan. Dat laatste is het enige po sitieve puntje voor FC Boshuizen, dat gisteren op onbegrijpelijke wijze verloor van VEP: o-i. Zon dag wordt het tweeluik gecom pleteerd, met de return in Woer den. Dat belooft een duel op het scherp van de snede te worden, terwijl het een potje om niets had moeten zijn, vanuit Leids standpunt bekeken. Was de eindstand gisteren pakweg 5-0 geweest, niemand had er iets op af kunnen dingen. Een rui me overwinning was een scena rio waar ook trainer Per Cris- pijn hardop rekening mee hield. ,,Het zou mooi zijn als we de boel vandaag al beslissen", zei hij tijdens de warming-up. Dat was geen hoogmoed. Cris- pijn was uitvoerig bijgepraat door een iemand cfie afgelopen zondag de wedstrijd tussen Do- cos en VEP bijwoonde. Begrij pelijkerwijs luidde de conclusie dat FC Boshuizen het in de tweede ronde van de nacompe titie moest opnemen tegen een kwaliteitsarme ploeg, een elftal met een aantal uitgesproken zwakke schakels. Een doortocht naar de finale had een formali teit moeten zijn voor Boshui zen, dat vrijwel uitsluitend be gaafde technici en briljante bal goochelaars in de gelederen heeft. Die samenstelling vormt de kracht én de achilleshiel van het team, zo bleek ook gisteren maar weer eens. Voor de neu trale toeschouwer was het ge nieten langs het veld aan de Boshuizerkade. Want het is mooi om te zien hoe een verde diger de bal eerst eventjes non chalant door de benen van z'n tegenstander speelt, alvorens een strakke pass naar voren te geven. En het is een genot om toe te kijken als een supersnelle aanvaller vijf opponenten pas seert alsof ze er niet staan. Maar het zou nog zo veel fijner zijn als al die prachtige trucjes De mooiste kansen waren nog niet mooi genoeg voor FC Boshuizen. Het lukt Mourad Mokhtafa ook bij deze mogelijkheid niet om te scoren. Foto: Mark Lamers de inleiding zouden vormen tot waai- het in de voetbalsport uit eindelijk om draait: doelpun ten. Dat laatste is vaak te veel ge vraagd voor FC Boshuizen. Ook tegen VEP waren de mooiste kansen niet mooi genoeg voor de Leidenaars, die eindelijk weer konden beschikken over Sandley Martina. De spits (hij treedt binnenkort in dienst bij Sparta) was de afgelopen twee duels geschorst. Martina cre- eerde de eerste kans van de wedstrijd, na een onnavolgbare actie op de linkerflank. Een voorzet volgde, maar die werd door Aras Mousavi met binnen kant-rechts ver naast gescho ten. Ook Hicham Fouzi ver scheen in kansrijke positie, maar zijn inzet eindigde in het zijnet. Svendly Tokaay was de derde speler van Boshuizen die had moeten scoren. Fouzi zette hem met een lange trap alleen voor de doelman, maar die slaagde erin de bal te stoppen. Na de pauze was het spelbeeld ongewijzigd, net als de trefze kerheid bij de thuisploeg. To kaay en Mourad Mokhtafa wa ren dit keer de grootste zon daars. VEP was al die tijd nau welijks gevaarlijk. De formatie uit Woerden kreeg net na rust een kopkans en halverwege de tweede helft moest Boshuizen- keeper Vincent de Reede zich strekken toen een van richting veranderd schot over hem heen leek te zeilen. Een kwartier voor tijd was het echt raak. Aanvoer der Dave Kool werd geheel vrij gelaten bij een vrije trap en schoof de bal simpel langs De Reede. Die tegengoal haalde het slechtste in FC Boshuizen naar boven. De spelers waren in de resterende speeltijd alleen nog op eigen succes uit, verdedig den nauwelijks meer mee en reageerden furieus op fouten van medespelers en beslissin gen van de scheidsrechter. „Het is zo jammer, maar die mentali teit krijg je er toch niet uit", ver zuchtte Crispijn. Om de neder laag nog iets pijnlijker te ma ken, werd een handvol Leide naars in de slotfase getrakteerd op gele kaarten. Die zullen vrij wel allemaal schorsingen tot gevolg hebben, mocht Boshui zen de zaken nog rechtzetten in Woerden. Gezien de krachtsverhoudingen zal dat wel gebeuren. Maar aan de andere kant: waarom zou den de kansen zondag plotse ling wel verzilverd worden? FC Boshuizen - VEP 0-1 (0-0). 74. Kool 0-1. Toeschouwers: 250. Scheidsrechten Bongers. FC Boshuizen: De Reede; R. Poulina. Fouzi, Diao; Bourazma, Ramdadovic (86. El Aroussi), Mousavi, N. Poulina (73. Mandil); Tokaay, Mokhtafa, Marti- amsterdam/leiderdorp - Het waren spannende weken voor de 10-jarige Mart Spierdijk. Hij mocht drie keer meetrai- nen bij ADO Den Haag, dat hem had gescout bij RCL in Leiderdorp. En hij wachtte nerveus de laatste wedstrijden in de eredivisie af, want hij was een belangrijke kansheb ber in de competitie Coach van het Jaar. Bij ADO kwam hij net niet door de selectie, maar in de voetbalquiz van deze krant werd hij wel win naar. Met dank aan Mateja Kezman, die drie keer scoorde op de laatste speeldag. Deze krant hield de competi tie Coach van het Jaar dit sei zoen voor het eerst. In navol ging van het Nieuwsblad van het Noorden, waar het spel al langer een succes is. De deel nemer stelt een elftal samen (met vier reserves) van vijftien verschillende clubs. De betref fende voetballers kunnen ver volgens punten halen door te scoren en met him club te winnen. Gele en rode kaarten leveren strafpunten op. Iedere speler vertegenwoordigt een bepaalde marktwaarde. Het team mag in totaal niet duur der zijn dan vijftien miljoen euro. Mart stelde zijn selectie sa men met hulp van zijn vader en zijn neef. Voetballers die hem veel punten opleverden, waren onder meer Kezma Julien Escudé, Youssoufg (NEC) en Serginho Grei (RKC). De laatste twee v( ballers genoten hun voet! opleiding bij Ajax, niet toij lig de favoriete club van Toch was het een PSV'erd hem de overwinning ople] de. „Ik stond zes punten» maar het was belangrijk ij Kezman de laatste wedstd ging scoren. Die moest hij voor me doen." Mart verdient met zijn zeg een driedaagse voetbalrel naar Barcelona, inclusief! bezoek aan een duel vanj club van Frank Rijkaard. Spierdijk hoopt later ookp voetballer te kunnen word Hij werd onlangs gescouti ADO Den Haag. „Ik mochl drie keer langskomen end speelden we een onderlig partijtje. De laatste keerh het verknald. Ik was slooij maar speelde ook niet opi favoriete positie. Dat is nd mid, terwijl ik rechtshalf moest spelen. Ze hebbeni beloofd me nog in de gata houden." Mart Spierdijk was bij de Coach van het Jaar de bes van 1920 deelnemers. Hij; kreeg zijn prijs woensdagi gereikt in de Amsterdam! na door Leidsch Dagblai hoofdredacteur Jan Geert! joor. Winnaar Mart Spierdijk van het spel 'Coach van het Jaar' wt» geflankeerd doorzijn neef Alexander Djeranian (links), spons Piet Buter en de hoofdredacteur van deze krant Jan Geert Ma (uiterst rechts). Foto: United Photos De Boer. door Peter van der Hulst nieuwenhoorn - Voetballers die strompelend het veld aflie pen, spelers die met kramp op de grond vielen en trainers die nauwelijks een volwaardige se lectie op de been konden bren gen. Het oordeel over de nieu we opzet van de districtsfinale, waarbij zes van de acht ploegen vier wedstrijden van veertig mi nuten moesten spelen, was ver nietigend: meteen weer af schaffen. Ter Leede toonde zich uiteindelijk de sterkste in de slijtageslag. De hoofdklasser won de finale met 4-0 van Westlandia. Dat de planning van de dis trictsfinale, ruim tweeënhalve week na het einde van de com petitie, uiterst ongelukkig geko zen is, bewees Katwijk. In te genstelling tot de andere deel nemers uit de regio - Quick Boys, Ter Leede en FC Lisse - moest de ploeg van Freek Rienks in Nieuwenhoorn nog een ticket voor de landelijke Amstel Cup verdienen. Rienks kon echter geen representatief team op de been brengen. „Door vakanties, een verhui zing en andere verplichtingen was het moeilijk om spelers bij elkaar te krijgen. Natuurlijk baal ik daarvan." Rienks en zijn collega's Arie La gendijk (Ter Leede), Leen van der Plas (Quick Boys) en Ruud Bröring vonden de opzet van het toernooi maar niets. „Na el ke wedstrijd van veertig minu ten heb je weer een duel rust. Heel veel spelers hebben daar moeite mee en vragen veel va ker om verzorging. We hebben na de competitie negentien da gen moeten wachten op dit toernooi. Dan hadden we tus sendoor toch gewoon die be kerwedstrijden kunnen spelen. Bovendien zie je dat de tijd te kort is om wat aan een achter stand te doen. Staat een ploeg met 1-0 voor dan gooien de spelers de deur op slot." Rienks sprak uit ervaring. Katwijk ver loor de drie poulewedstrijden met die cijfers. Quick Boys en FC Lisse konden evenmin volwaardige teams op de been brengen, maar deden het sportief gezien beter. Quick Dennis Kramer (Ter Leede, rechts) duelleert in zijn laatste wedstrijd voor de club uit Sassenheim met een speler van Kranenburg. Foto: Nico Ouwehand Boys verscheen op het veld met een mix van het tweede en der de team, omdat de hoofdmacht met de strijd om de zaterdagti- tel een groter belang nastreeft. „Het tweede team is nog zwaar vermoeid van de strijd om het landskampioenschap van afge lopen zaterdag. Dat was ook een toernooi. Het derde elftal moet vanavond nog een wed strijd spelen en dan heb ik nog vier spelers die zaterdag bij het eerste team op de bank zitten", schetste Van der Plas zijn pro blemen. Voor de slotwedstrijd had de coach dan ook maar ne gen fitte spelers over. Noodge dwongen deed hij een beroep op elftalleider Michael van Bee- len en oud-eerste-elftalspeler Ronald van Dijk. Voor FC Lisse-coach Bröring raakten de mogelijkheden ook uitgeput. Door late afmeldin gen, het uitvallen van Daniël Rios - hij werd met een met een armblessure naar het zieken huis vervoerd - en krampver schijnselen was de spoeling dun geworden. Zowel Quick Boys als FC Lisse pleitten er daarom voor om hun slotwed strijden, waarvan de winnaar zich zou plaatsen voor de lan delijke Amstel Cup, af te doen met penalty's. KNVB-organisa- tor Gerard van Dijk kon aan dat verzoek geen gehoor geven. „De reglementen schrijven voor dat de duels gespeeld moeten worden. Gebeurt dat niet dan wordt het een zaak van de tuchtcommissie. De uiterste consequentie daarvan kan zijn dat de clubs hun plek in de lan delijke Amstel Cup kwijtraken." FC Lisse en Quick Boys, die dankzij een periodeütel in de hoofdklasse al van deelname waren verzekerd, voelden daar niets voor. De spelers hadden ondertussen hun antwoord klaar. „We laten de tegenstan der lekker winnen." TOGR ver sloeg Quick Boys met 3-1 en Bröring hielp GDA opzichtig door de kleine aanvaller Mo hammed Rahou in het doel te posteren. De gelegenheidskee per mocht vier keer de bal uit het net halen. Van Dijk besefte de onvolko menheden van het toernooi, waarmee op districtsniveau voor het eerst werd geëxperi menteerd. Hij zei er zelf ook 'gemengde gevoelens' aan over te houden. De organisatie was door Nieuwenhoorn perfect verzorgd, maar dat niet alle ploegen in hun sterkste opstel ling verschenen, stelde hem te leur. „De clubs wisten dit ruim van tevoren en als ze dan met achttien spelers komen hoeft zo'n toernooi geen probleem te zijn." De KNVB koos voor deze opzet om de Amstel Cup meer uitstraling te geven, maar als het aan de teams ligt komt het knock-outsysteem weer snel te rug. Van Dijk: „Je kan het nooit he lemaal perfect krijgen, omdat de teams verschillende belan gen hebben." Zo strijden de districtswinnaars op 12 juni nog om de landelijke be kerkampioen vast te stellen. Die datum is gekozen, om ook de clubs die nog op andere fronten strijden - promotie en degrada tie - in staat te stellen mee te doen. Van Dijk geeft toe dat het misschien verstandiger is om het toernooi in de toekomst op een vroegere datum af te wer ken. Ter Leede was wel in een zo sterk mogelijke bezetting ver schenen en dat betaalde zich uit. In de finale was de ploeg door doelpunten van Florencio Cornelia (tweemaal), Ali Bad- daou en Pascal Zoet met 4-0 te sterk voor Westlandia. Daarmee pakte Ter Leede op de valreep een prijs. „Iedereen doet maar alsof wij teleurstellend preste ren. We pakken de eerste perio- detitel, worden derde in de competitie, winnen hier de Am stel Cup en zijn de laatste vijf jaar in de hoofdklasse bij de beste vier geëindigd. Als club doe je het dan goed. De dis trictsbeker is een prijs en laat de anderen dan maar invullen wat het belang ervan is", aldus Lagendijk. Of zijn ploeg tijdens de landelij ke bekerfinale een kans maakt is de vraag. Op 12 juni zijn veel van zijn spelers al met vakantie. Zelf is Lagendijk er ook niet bij. „De voetballers hebben een lange vakantie nodig. Nu moet je dan nog spelen, terwijl op 24 juli bij ons de voorbereiding op het nieuwe seizoen weer be gint." leiden - Ter Leede ontmoet in de landelijke finale van de dis trictsbekerwinnaars Benne- kom, Sporting Maroc, DBS en sv Meerssen. De zesde deelne mer is nog niet bekend omdat de bekerfinale van het district Noord tussen Harkemase Boys en Sneek voortijdig werd gestaakt. Supporters van WKE, dat eerder was uitgeschakeld, en Harkemase Boys raakten langs de lijn met elkaar slaags. De scheidsrechter vond het niet meer verantwoord om het duel, waarin nog niet was ge scoord, voort te zetten. Bij de schermutselingen vie len enkele lichtgewonden. En kele supporters van Harkema se Boys hebben bij de politie aangifte van mishandeling ge daan. Aanleiding voor de on lusten was een ruzie op het toilet waarbij een aanhanger van WKE een supporter van Harkemase Boys een kopstoot gaf. De tuchtcommissie van de KNVB moet bepalen wat er met de wedstrijd gebeurt. Vorig jaar kwam Harkemase Boys ook al in opspraak. Tij dens het duel om de algehele zaterdagtitel raakten de toe schouwers slaags met die van Quick Boys. Sporting Maroc is in het rijtje finalisten de grote onbekende. De zondagvierdeklasser haal de in West 1 ongeslagen de fi nale en versloeg in de verlen ging hoofdklasser ADO '20 met 2-1. Amstel Cup districtsflnale West 2: Poule A: Katwijk - Westlandia 0-1, FC Lisse - Quick Boys 1-0, Quick Boys - Katwijk 1 -0, Westlandia - FC Lisse 1-1, Quick Boys - Westlandia 1- 4, Katwijk - FC Lisse 0-1. Eindstand: 1. Westlandia 3-7 (+4), 2. FC Lisse 3- 7 (+2), 3. Quick Boys 3-3, 4 Katwijk 3-0. Poule B: TOGR - Ter Leede 0-1, Kra nenburg - GDA 0-2, GDA - TOGR 0- 1, Ter Leede - Kranenburg 1-1, GDA - Ter Leede 0-2, TOGR - Kr anenburg 2-1. Eindstand: 1. Ter Leede 3-7, 2. TOGR 2-6, 3. GDA 3-3, 4. Kranen burg 3-1. Plaatsingswedstriiden voor ticket landelijke Amstel Cup: FC Lisse - GDA 0-4, Quick Boys - TOGR 1-3. Finale: Wesüandia - Ter Leede 0-4 (0-2). 10. Cornelia 0-1, 17. Cornelia 0-2, 25. Baddaou 0-3, 33. Zoet 0-4. Ter Leede: Waasdorp; Michel Bloemheuvel, Hoogkamer, Van Zeist, Lensink; Boekestijn, Kramer (35. Frank Bloemheuvel), Koordes; Vonk (29. Zoet), Cornelia, Kalkema (21. Baddaou). Toeschouwers toernooi: 1000. Bijzonderheid: Wesüandia, GDA en TOGR plaatsen zich voor landelijke Amstel Cup. Ter Leede, Quick Boys en FC Lisse waren dankzij hun pe- riodetitel in de hoofdklasse al ge plaatst. Het extra ticket dat Ter Leede als winnaar van de districtsbe ker vergaarde wordt door Schevenin- gcn overgenomen. Scheveningen is in de hoofdklasse A de hoogstgeklas- seerde ploeg zonder periodetitel. BETAALD VOETBAL -T0P(za 19.00). Eerste klasse E: Tnaz - Sporting Tnf nix-Bolnes (za. 15.30) o Tweede klasse F: Tempo - Dijkvog! Nacompetitie (zaterdag): Helmond Sport - ,as-ZKC'31, Fiks-Kios(za 15.30 Sparta, Vitesse - VW. Excelsior - Heracles. FC Derde k|a5se A; Madjoe SD0 Volendam - De Graafschap. Thor (H) (2a 15 30). c. crescendo AA ATE U RVO ET H Al *zo 14 ^0), "KV Victoria - De ftWATEURVDElBALBadhoevedorp - KZ Leiden zaterdag TENNIS Zaterdagkampioenschap van Nederland: Quick Boys - SC Genemuiden (15.00 uur) Nacompetitie eerste klasse: Voorschoten - DO- Mannen TO 14.30) Eredivisie: TV Dekker Tennis/Horsif Nacompetitie tweede klasse: Naaldwijk - Val- Aqua Systems. Dash .35 Zee Du j j 1 1 «or. Eerste klasse 4: Roomburg - Breda Nacompetitie derde klasse: Lugdunum - DSO A| hen Raplditas. of Schoonhoven Nacompetitie vierde klasse: Koudekerk - Wou- Gemengde competitie brugge (15.00 uur op het terrein van Alphen). Eerste k|asse 1; Bast|0(1 Base|aar; Schiebroek - Wassenaar (tryrein. DHC m Delft) H,llegomse TC. Nacompetitie vijfde klasse: Leidsche Boys - Te EefSte k|asse 4. Joy Jaagpad Un< Werve Tweede klasse 1: At Risk - Zee Oi Tweede klasse 2: Brederode - Unio zondag Tweede klasse 6: De Boekhorst-BJ nacompetitie derde klasse: VEP - Boshuizen Defde k|asse 7; Aqua System5 ,,r,„ Merenwijk - Oranje TC 2, Unicum nacompetitie vierde klasse: UDO - Altior, SJZ acker - Stompwijk (14.00) Derde klasse 15: TV Badhoevedorf nacompetitie vijfde klasse, Warmunda - Forum A|pten; Dekker T(,mjs 2 Tc sj Sport (14 00) TV Nieuw Vennep - TV Hoofddorp. I VROUWENVOETBAL Derde klasse 16: LTC Lisse *1 Y.22..2.""'"e van Brederode - Hillegomsel Vierde klasse 10: Qravel 2 - Leeufl Hoofdklasse: Ter Leede - Braakhuizen (14.30) Aqua Systems 2 - OLTC OegstgeeslJ Fortuna Wormerveer - Saestum vierde klasse 15: Hillegomse TC 3 Nacompetitie eerste klasse: Herptse Boys OLTC Oegstgeest 2 - Oud Wassena KRV (18.00) Alphen 2 - Marquette 2, Zee Da Vierde klasse 27: De Munnik - Aq"J 3. I promotiedivisie mannen: Challengers - MSV Vijfde klasse 33: Blauwe Reiger 3j (za. 19.00); eerste divisie: Rowic - BS Leiden Sloot. (vr. 21.00) Vijfde klasse 50: Forescate 2 - Bota Sloot 2 - TV Dekker Tennis 4; Sa KORFBAL TV - SW Voorhout; Aqua Systems! Alphen 3. Degradatie hoofdklasse DC-DD: De Meervogels j prijs: dvd speler ''""•öf i SPORTAGENDA

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 14