'Schande als we eruit vliegen' SPORT Unicum gaat zonder Thomas degradatiestrijd in Mike Snoei kent geen revanchegevoelens Bebinella Word EK Coach ei stel uw eigen tear samen EK COACH Hazerswoudse-Boysspeler Floris van Wijk zit niet op de vijfde klasse te wachten Kijk voor meer informatie o www.leidschdagblad.nl Leidsch Dagblad Hét B-bykoninkrijkj geopei 149.". 90/100/110 cw> Babykawien- t^jeld Ledikavit, cowtwiode e*-ka\s+ yaw 1081,- ^41 Buggy Bekiw vertelbaar a vereMtf k 3tavidev\ vav\ SJ, M$Xi Cos* FViovi SPS autz>3toel voor kividerevi vavi 9 wnwd - t^-T8 kg") vaw 119,"* Kijk ook op: www.bebinella.nl Nappy Wrapper 6eev\ rare Iucktje3 *v\ee.rt wiakkeljjk er rtygiëvti.scV\ vav\ 88 Z.ow\ev.sU<ip>zak. WW 10. NlX 2 VOOr woensdag 19 MEI 2OO4 Leidse tennisclub kan vluchtroute ondanks vijf nederlagen nog vinden leiden - Hoewel Unicum tot dusverre vijf van de zes ontmoetingen in de eerste klasse verloor, is de tweede degradatie op rij nog steeds afwend- baar. Maar het vlaggenschip van de Leidse ten nisclub moet het in de cruciale slotfase van de competitie doen zonder Wimpe Thomas. De kopman vertrok vanwege droeve familieomstan digheden plotseling naar Spanje. Unicum speelt morgen de laatste twee gemengd- dubbelspelen van het op 18 april gestaakte duel tegen Popeye Gold Star 3, dat met 4-2 leidt. Een daarvan moet het al opgeven door de afwezig heid van Thomas. Zondag ontvangen de Leide- naars concurrent Joy Jaagpad. Het verschil met beide clubs is nu nog een enkel punt. Maar ook Joy Jaagpad speelt op Hemelvaartsdag nog twee mixen, tegen Metselaars 2 dat veilig is en geen kampioen meer kan worden. In het slechtste geval moet Unicum dus drie punten goed maken op de concurrenten. Een helse opgave gezien de vorm waarin de ploeg verkeert. De 8-0 zege afgelopen zondag op het gedegradeerde Marquette was een opsteker, maar hij biedt geen garanties. „Je kunt er lang en kort van balen, maar het helpt niets", zegt trai ner/coach Henk Janssen. „De vader van Wimpe ligt op sterven. Tennis is in zulke omstandighe den even iets minder belangrijk. In het team dat vorig jaar uit de hoofdklasse de gradeerde, is slechts één wijziging opgetreden. Romano Frantzen werd ingeruild voor Sten Weingartner. Dat Unicum een niveau lager weer tegen degradatie vecht, is een samenloop van omstandigheden. Janssen: „We hebben ten eer ste niet optimaal gepresteerd. We hadden best drie of vier punten meer kunnen hebben. Ten tweede is het gewoon een heel sterke poule. Marquette is ronduit slecht, maar de rest is heel behoorlijk." Waar Thomas voorheen een vrijwel vast punt was, bleek dat de laatste weken niet het geval. „Wimpe speelde dit jaar minder. Hij werkt in Nieuwegein en heeft twee kinderen. Daardoor moet hij zich in allerlei bochten wringen om te trainen. Dat is niet optimaal. Janssen denkt dat het absolute plafond voor Uni cum de eerste klasse is. „Om hoofdklasse te spe len is de kans nihil dat je dat met spelers van je eigen club kunt doen. In de eerste klasse kan een enkeling uit de eigen opleiding mee, zoals in het verleden Bart van Delft en nu nog altijd Heddy Boers. We hebben een jeugdbestand van 200 kinderen en daarmee haal je maximaal de twee de klasse. We doen het niet eens slecht als ik kijk naar clubs als Forescate en OLTC waar 400 kin deren rondlopen." Als Unicum pas op de plaats maakt, heeft dat dus niet louter nadelen. „Het is de visie van de club om zo veel mogelijk eigen mensen de kans te geven. Met Nick van der Kaaij in het eerste maak je het team niet sterker. Dat is een bewust besluit en het levert gemengde gevoelens op. De graderen zou heel vervelend zijn, maar daardoor krijgen jeugdspelers wel meer kans om het hoog ste team te halen." Dat Janssen niet wekelijks als coach met het eer ste team meeging, is ook een signaal dat Unicum niet meer koste wat kost het eersteklasseschap wil behouden. „De spelers waren het er niet he lemaal mee eens, maar gezien hun leeftijd kon den ze best wel zonder mij. Ik ben niet alleen trainer van het eerste. We hebben een beloften- team en daar wil ik, als signaal aan de jongeren, ook aandacht aan besteden. Wim van Veen heb ben we als trainer in een ander team geplaatst. Daarin tennissen kinderen van twaalf jaar." Om niet afhankelijk te zijn van andere uitslagen moet Unicum zondag Joy Jaagpad met 6-2 ver slaan. Mocht het morgen die laatste mixed van Popeye winnen, dan is 5-3 genoeg. Janssen: „Het wordt gewoon zaak zo goed mogelijk te spelen. Ik ga niet heen en weer bellen met die andere ploegen om de tussenstanden te weten te ko men. Dat geeft alleen maar stress." Wimpé Thomas. Archieffoto: Dick Hogewoning Floris van Wijk (links) oogt op de training ontspannen, maar in gedachte spookt de afgang naar de vijfde klasse. Foto: Mark Lamers door Lomans Leefmans hazerswoude-dorp - Het zou een grote schande zijn. Daar is iedereen het aan de Sportpark laan over eens en daar zijn de spelers van het eerste elftal ook van doordrongen. Hazerswoudse Boys stevent af op twee beslis singsduels met Haagse Hout waarvan de verliezer afdaalt naar de vijfde klasse. Alleen winst op Floreant mor genavond kan dat voorkomen en een rampseizoen voor de zwartwitten nog een klein beet je kleur geven. Verdediger Floris van Wijk glimlacht bij die ge dachte, maar: „De angst om er uit te vliegen, doet het zelfver trouwen weinig goed." Vorig seizoen maakte de toen 21-jarige Van Wijk, vanaf zijn zesde lid van de club, zijn op wachting in het eerste elftal. Het team was net uit de derde klasse gedegradeerd en wilde er alles aan doen om het verloren terrein zo snel mogelijk goed te maken. In de nacompetitie die aan het eind van de rit volgde, struikelde Hazerswoudse Boys over Wassenaar. Een tweede poging moest er dit seizoert van komen, maar dat liep compleet anders. „We raakten aan het begin drie spelers kwijt; één door een blessure en twee ver trokken naar andere clubs. Het gaat te ver om daar alles aan op te hangen, maar het waren nét de spelers die voor de doelpun ten zorgden. Het ging steeds slechter waardoor het zelfver trouwen een deuk kreeg en de resultaten nog minder werden", aldus Van Wijk. De boomkweker die binnenkort als timmerman aan de slag gaat, waande zich net als zijn teamgenoten op de slotdag van het huidige seizoen veilig. „We wonnen verrassend van Zwam- merdam in een wedstrijd waar in plotseling wél iedereen zelf vertrouwen uitstraalde en inzet toonde. Na afloop bleek door allerlei andere opvallende uit slagen dat er drie ploegen gelijk waren geëindigd. Dat hadden we niet verwacht." En dus werd Hazerswoudse Boys veroordeeld tot een poule- tje met Perkouw en Floreant. De onderste van de drie speelt een barrage tegen Haagse Hout en de verliezer daarvan degra deert. Een bus vol trouwe aan hangers en nog een paar sup porters in losse auto's steunden de ploeg afgelopen zaterdag in Berkenwoude, maar het mocht niet baten. Tegen Perkouw, op papier de minste tegenstander die al van Floreant had verlo ren, gingen de Hazerswoudena- ren onderuit. .Alleen winst op Floreant kan ons nu nog red den", beseft Van Wijk. Het beste voorbeeld hoe veel moeite Hazerswoudse Boys heeft met het scoren van goals, is de positie van Jan Sol. De voormalige aanvaller is na een slepende blessure keeper ge worden. Maar als de nood hoog is, wisselt trainer René van Beek hem tijdens de wedstrijd voor een veldspeler en zet hij een andere doelman in, terwijl Sol naar de spits verhuist. „Daar wordt door tegenstanders om gelachen en het is natuurlijk komisch. Heel apart, maar het zegt genoeg over de rest van het elftal als het hem tot twee keer toe lukt om een doelpunt te maken ook." De training van gisteravond be gon niet met oefeningen, maar met een groepsgesprek. Het eerste elftal is een vrienden team, maar het moet wel lollig blijven en een degradatie is geen pretje. „We hebben met een scheef oog naar de clubs gekeken die in de vijfde klasse uitkomen en daar worden we niet vrolijk van. Het is een schande als we eruit vliegen. Er valt bij ons binnen de lijnen nog wel eens een 'vloekie', maar daarbuiten is dat snel weer vergeten. We zijn onlangs met honderd man naar een wedstrijd van Telstar geweest. Daar hebben we een speciale band mee. De onderlinge ver houdingen zijn dus heel goed en dat moet nu ook maar eens worden omgezet in daden op het veld. We hebben door ons spel al genoeg mensen bij de club teleurgesteld." door Mikos Couka Rotterdam - In de nacompetitie staat Mike Snoei plotseling weer tegenover de club waar hij zeven jaar werkzaam was. „Ik had liever niet tegen Vitesse ge speeld", stelt de trainer van Sparta eerlijk. Om er meteen aan toe te voegen dat die op merking gestoeld was op spor tieve gronden en niet op 'oud zeer'. „Vitesse is de sterkste deelnemer aan de nacompeti tie. Veel beter dan Volendam in poule B." Werder Bremen werd dit sei zoen met overmacht kampioen van de ijzersterke Bundesliga. Diezelfde ploeg van trainer Thomas Schaaf werd een jaar eerder in het toernooi om de Uefa Cup nog uitgeschakeld door Vitesse. Mike Snoei was destijds de trainer van de Arn hemmers, die vanavond oog in oog staan met Sparta in de eer ste wedstrijd van de nacompe titie. Stiekem kijkt Snoei af en toe nog naar de huidige opstel ling van de Duitsers om telkens te constateren dat meer dan de helft nog altijd deel uitmaakt van de vaste kem. Met de winst in Bremen maakte Snoei naam in de trainerswe reld. Manager Jan Streuer en bestuurslid Jan Veenendaal constateerden tevreden dat ze de juiste keuze hadden ge maakt voor Vitesse. Zij zagen Snoei in Arnhem met de jeugd en het tweede elftal alles win nen, wat er te winnen viel. Niet Edward Sturing moest de nieu we trainer worden, maar Snoei. Tot frustratie van Sturing, die weer een stap terug moest doen. Na de uitschakeling in de derde ronde tegen Liverpool keerde de realiteit razendsnel terug in Arnhem. Snoei slaagde er niet in om voldoende punten te pakken en Vitesse kwam in zwaar weer terecht. Streuer en Veenendaal bleven lang achter hun trainer staan, maar bezwe ken uiteindelijk onder de druk van de media, de businessclub en de supporters, die stuk voor stuk betere resultaten eisten. Een gesprek met zes bepalende spelers leidde de val van Snoei in. De regionale media brach ten het nieuws dat het vertrou wen in Snoei unaniem was op gezegd. „Iedereen nam dat over. Dat was dus pertinent niet waar", roept Snoei nog altijd verontwaardigd. Toch was zijn positie niet meer te redden. Snoei werd bedankt voor bewe zen diensten. De kroonprins was vier maanden na de glans rijke zege in Bremen van het paard gevallen. „Ik was na Bremen niet de al lerbeste trainer van Nederland, maar ik was vier maanden later ook niet plotseling de aller slechtste", vertelde hij na zijn ontslag. Na zijn terugkeer naar Sparta, waar hij als speler het eerste elf tal haalde en waar hij jarenlang de jeugd trainde, verdween de pijn van het ontslag langzaam naar de achtergrond. De Rotter dammers deden lang mee om de titel en maakten naam in het bekertoernooi. De gebeurtenissen bij Vitesse heeft hij verwerkt en beschouwt hij inmiddels als 'een belangrijk leermoment' in zijn loopbaan. Succes en ontslag liggen in het trainersvak dicht bij elkaar. „Na Werder Bremen sloeg iedereen het stof nog van mijn jas. Op eens draait alles dan om. Ach, je leert ervan", sprak hij in juli tijdens zijn officiële presentatie op het Kasteel nuchter. Ook met kritiek van derden gaat hij steeds luchtiger om. Waar Snoei in de eerste maanden bij Sparta nog woest reageerde tij dens persconferenties op op merkingen van collega-trainers, blijft hij nu kalm. Inmiddels telt hij tot tien en laat hij de kritiek, ook intern, van zich afglijden. „Ik kan me toch nauwelijks ver dedigen. Ik kan me er niet meer druk om maken. Ik spreek nog regelmatig met Henk ten Cate en Ronald Koeman en die la chen als ik ze vertel over onte rechte kritische aanvallen hier in Rotterdam. Dat stelt vergele ken bij die clubs niets voor. Ik probeer me er dan ook niet meer aan te storen. Het verschil tussen een goed en een slecht seizoen is maar een paar pun ten. Wij worden derde en men sen hadden twijfels. Excelsior wordt tweede, pakt ook geen periodetitel en heeft een gewel dig seizoen. Zo is de voetballe rij." Over Vitesse wil Snoei nauwe lijks iets kwijt. Voor hem, maar ook voor Jevgeni Levtsjenko, Ri ga Mustapha en Menno Wil- lems is het een weerzien met oude bekenden. Snoei ziet er niet tegenop, ook al riep routi nier Bert Konterman dat be paalde spelers binnen Vitesse nog een appeltje te schillen hebben met hun voormalig oe- fenmeester. Snoei zelf heeft geen idee wat de voormalig Feyenoorder bedoelt. Met Streuer, Veenendaal en veel spelers is hij nog altijd 'on speaking terms'. Na de koppe ling van Sparta aan Vitesse wa ren er uiteraard al sms-jes van kennissen in Arnhem. Snoei: „Ik zie niet op tegen de ont moeting met mensen van Vites se. Ik woon nog in de buurt. Het ontslag deed destijds pijn, maar het is een gesloten boek. Terugkijken heeft geen zin. Wat nu telt is de wedstrijd Sparta te gen Vitesse." SPORT AGENDA BETAALD VOETBAL Nacompetitie (vandaag): Sparta - Vites se, VVV - Helmond Sport, De Graaf schap - Excelsior, Heracles - FC Volen dam. AMATEURVOETBAL Amstel Beker: Finalewedstrijden bij Nieuwenhoorn (donderdag, vanaf 11.00 uur). met deelname van: GDA, Quick Boys, Katwijk, FC Lisse, Kranenburg, T0GR, Westlandia en Ter Leede. Nacompetitie derde klasse: FC Boshui zen-VEP (do. 18.00). Beslissingswedstrijd 10de plaats vierde klasse zaterdag: Hazerswoudse Boys - Floreant (do. 18.00). Nacompetitie vijfde klasse zaterdag: Abbenes-Te Werve (do. 14.30). (advertentie) i Donderdag* koopavi* Winkelboulevard De Baanderij - Zijlbaan 26 - Leiderdorp - (071) 541 72) (advertentie) Havik vaw 109, _yan ll.Qo inf^f fifleenopö=^ frnuY/iri«ider en positie korting op kledtfl BokB'kox Havik bewkevi vav> 109.* Samen voorl V*A Foewy k.indev\s+oel

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 22