SCHRIJVENDE LEZERS Van Baaien had maar beter kunnen zwijgen over zijn rol in deze anti-clim Noordwijk wil gewoon een behoorlijk bestuur Bericht 'Autoboulevard op MEOB-terrein' voorbarig Krantenkop maken lastig karwei DE NIEUWE COROLLA VERSO TOYOTA DIJKSMAN VAN HAASTEREN DIJKSMAN WOENSDAG 19 MEI 2OO4 Personeel van Marinevliegkamp Valkenburg volgt in de Tweede Kamer het debat over de vliegbassis. Foto: ANP/Robert Vos In het Leidsch Dagblad van 10 mei was een ingezonden brief geplaatst van de hand van mr. drs. J.C. van Baden, lid van de WD Tweede Kamerfractie, met daarboven de kop: 'Erkennen dat strijd rond Valkenburg was gestreden vond de WD eerlijker'. De datum van plaatsing en het eerste deel van deze kop vormen mijns inziens vanuit ge schiedkundig oogpunt trouwens een bizarre combinatie. Echter, daar gaat dit schrijven niet over. Ik heb behoefte om op de inhoud van het schrijven van Van Baaien te reage ren. Na een behoorlijke valse start, alweer enige jaren geleden, is Hans inmiddels toch mooi opgeklommen tot woordvoerder voor defen siezaken van de WD en mag deze volksver tegenwoordiger namens de WD zelfs iets roepen over de opvolging van Bolkestein, als Eurocommissaris. Voorwaar, een bliksem carrière in de Haagse politieke arena, waar uit blijkt dat je het daar met ambitie een eind kunt schoppen. In zijn ingezonden brief laat Hans blijken, dat hij de politieke mores van Den Haag in middels goed kent. Je begint zo'n brief dan ook met het opsommen van de fouten en te kortkomingen van een ander, vervolgens noem je al je eigen wapenfeiten en helden daden en je rondt af met aan te geven dat het allemaal anders gelopen is dan gewenst (buiten jouw schuld uiteraard) en hoe jam mer je dat wel vindt. Dit alles onder het mot to: afschoffelen, plantklaar maken, zaaien en oogsten. Mr. drs. Van Baaien verliest daarbij echter uit het oog, dat ook hij deels zijn ei gen waarheid creëert, iets wat hij anderen overigens verwijt. Ook zullen er, na hetgeen gebeurd is, zeer weinigen meer zijn geïnte resseerd in zijn beleving van het begrip 'eer lijkheid'. Kortom, de brief van Hans deed er niet meer toe. Tijdens het bewuste debat op 28 april is pijnlijk duidelijk geworden dat de strijd rond het openhouden van het Marinevliegkamp Valkenburg slechts een schijngevecht was, tussen strijders met een laag moreel. Er mocht geen bloed vloeien, slachtoffers en muiterij werden niet getolereerd! Op het moment dat de minister met de portefeuille zwaaide, werden de betrokken stellingen schielijk verlaten door vrijwel alle man schappen. Dit mag met name mr. drs. J.C. van Baaien zich aantrekken, omdat juist hij in het afgelopen jaar de stellige indruk heeft gewekt, bereid te zijn om tot het uiterste te strijden en de toorn van minister Kamp niet te vrezen. Tenslotte was Hans toch zeker een aanhan ger van het alom geroemde duale bestel, waarbij de volksvertegenwoordigers in de Tweede Kamer het laatste woord hebben en een minister zich hiernaar dient te schikken. Nee, die minister moest toch wel met betere argumenten en antwoorden op gestelde vra gen komen, wilde Hans zich alsnog laten overtuigen van het nut en de noodzaak van sluiting van het MVKV en van het uit de lucht halen van de MARPAT. Hoe anders is het toch allemaal gelopen? De minister was zo hooghartig geweest om de vragen van de Kamer niet serieus te nemen en koos ervoor om alternatieven niet gron dig te onderzoeken. Deze houding en opper vlakkigheid dreigde hem in het debat op te breken, dus werd het tijd voor het machts woord. Hoe zwak, maar ook tekenend! Onvoorstelbaar dat een minister daarmee wegkomt bij de overige leden van de n terraad en dat onze gekozen volksverti woordigers dit zomaar accepteren. Ha tracht vervolgens zijn gezicht te redde door anderen de schuld te geven en zi verschuilen achter 'het belang van Iral defensiereorganisatie'. Mr. drs. J.C. vai Baaien had er verstandiger aan gedaai hij met geen woord meer had gerept o zijn rol in deze ware anticlimax. Zoals discussie over bepaalde activiteiten in jonge jaren, die uiteindelijk ook is vers door er niet meer over te praten. Indien er zoiets bestaat als een hoogw digheidsbekledervirus, dan hoop ik op spontane uitbraak hiervan onder alle] neelsleden van het MVKV, bij aanvanp het Nederlandse voorzitterschap vani later dit jaar. En dat zij als gevolg vani rus slechts in staat blijken te zijn tot vi ten van uitsluitend die taken waarvoo ooit in dienst zijn getreden bij dit ond van de Koninklijke Marine. Jaap van di Valki (advertentie) Na het rapport 'Recht door Zee' met rode oren en verontwaardi ging te hebben gelezen - het lijkt wel een soap - vraag ik mij af wat de bestuurders in Noord- wijk willen. Willen ze het beste voor het dorp en zijn inwoners, wat mij geen gekke gedachte lijkt, of zeggen ze in mooie slo gans ('u wint') en 'herschreven' ambtelijke rapporten het één en bedoelen ze vervolgens iets anders? Na tien jaar financieel wanbe leid, ondanks waarschuwingen van ambtenaren en oppositie, is het geld voor het Bollenbad op. Er is niet gereserveerd en niet geïnvesteerd. Het college van B en W (CDA en Noordwijk Totaal) wil het Bollenbad slui ten en vertelt in september over de onderhandelingen die het nu aan het voeren is met een projectontwikkelaar voor Noordwijk Centraal, inclusief zwembad. (Tussen haakjes: Noordwijk Centraal? Ik dacht toch dat de gemeente onlangs gronden in het Middengebied aankocht om dit Middengebied open te houden?) Deze projectontwikkelaar zou in de komende drie jaar zijn 'plan' hebben ontwikkeld, in clusief zwembad. Maar waar moeten de zwemverenigingen en de reddingsbrigade in de tussenliggende jaren zwem men? Het verenigingsleven, waar Noordwijk trots op hoort te zijn, moet je koesteren, evenals je vrijwilligers. Als je drie jaar niet meer kunt zwemmen in Noordwijk kun je de reddings brigade wel afschrijven. Dan huurt de gemeente Noordwijk zeker een commercieel red dingsbureau in tijdens de zo mers aan strand? Dat er dan wel een paar ton ge ïnvesteerd gaat worden in een spel-skatebaan aan de boule vard en 3,5 miljoen (bedrag ge hoord op het gemeentehuis) voor het implementeren van de toekomstvisie van Noordwijk, verbaast mij. Terecht gaven de raadsleden van alle partijen het college de boodschap mee: houd het Bol lenbad komend jaar nog open en kijk maar waar je het geld vandaan haalt. Maar een colle ge dat zo slecht naar de wensen van een groot deel van de Noordwijkers luistert, wil mijns inziens niet het beste voor het dorp. Uit de 10 procent ansichtkaar ten die het toekomstvisie-on derzoeksbureau, ingehuurd door de gemeente, retour kreeg van de inwoners van Noord wijk, blijkt dat Noordwijkers ei genlijk wel tevreden zijn met hun dorp. Ze zouden wel graag betaalbare huizen willen, aan dacht voor cultuur en natuur en wat betere cq meer winkels. Ik denk dat Noordwijkers hele maal niet zitten te wachten op 'Noordwijk Kenniscentrum' of 'Noordwijk, Florida aan de kust'. Noordwijkers willen gewoon een behoorlijk gemeentebe stuur met een grondig financi eel beleid, een zwembad en an dere voorzieningen zoals mu ziekles, zwemles en gym op scholen, huizen waar oud en jong, modaal en rijk in kunnen wonen, onmiddellijke herbouw van afgebrande scholen, cultu rele evenementen en gewoon hun verenigingen en hun spor ten. Noordwijk is zo'n mooi dorp. Met strand, zee en duinen en veel enthousiaste mensen die leuke en goede dingen organi seren voor het dorp. Laat het gemeentebestuur daar een voorbeeld aan nemen in plaats van aan de bouwondernemin gen, architecten, horecabonzen en omklapadviseurs! Recht door Zee! Martha Baalbergen, Noordwijk. Naar aanleiding van het artikel 'Autoboulevard op MEOB-ter rein', in het Leidsch Dagblad van zaterdag 8 mei, wil ik na mens het Platform van Onder nemers Oegstgeest (PvOO) -graag reageren dat zij deze uit spraak zeer voorbarig en onver standig vindt. Het PvOO is het volledig eens met de constatering dat Oegst geest het MEOB-terrein wel ziet zitten als bedrijventerrein voor onder meer grootschalige de tailhandel. Dit zou dan wel een mix moeten zijn van Oegst- geestse bedrijven en bedrijven van buiten, waaronder mogelijk autobedrijven. Het nu al labe len van het terrein zou een te eenzijdig beeld kunnen geven en eventueel interessante ande re branches en andere ge bruiksmogelijkheden/ functies af kunnen schrikken. Alvorens te komen tot dit soort uitspraken zou in nauwe sa menspraak met het PvOO beke ken moeten worden welke mix aan bedrijven gewenst is. Op basis van ervaringscijfers zou onderzoek moeten worden ge daan naar de levensvatbaarheid van verschillende modules. Het PvOO wil benadrukken, dat verwerving alleen verantwoord is bij een winstgevende exploi tatie en dat daarvoor een realis tisch plan noodzakelijk is. Meer inzicht in de marktvraag en de ongetwijfeld hoge kosten van terreinsanering zijn daarbij be langrijke factoren. Op verzoek van de gemeente zal het PvOO binnenkort zijn aanbevelingen formuleren. Het PvOO zou het verstandig vin den als, totdat er daadwerkelijk beslissingen zijn genomen, de term 'autoboulevard' niet meer wordt gehanteerd in relatie tot het MEOB-terrein. Rob Sturm, Voorzitter PvOO, Oegstgeest Op school heb ik geleerd dat krantenkoppen maken een ta melijk lastig karwei is en dat het moeilijk is de juiste inhoud van een artikel weer te geven. Ook al omdat de plaatsruimte zo be perkt is dat er maar met drie of vier woorden de hele inhoud moet worden weergegeven. Toch is het waar dat door de koppen weer meer tendenties worden gemaakt. In een 'zuive re waarheid' wordt veel gesug gereerd, anders krijgen ze on voldoende aandacht van de le zers. En dat is jammer want an ders krijg je misverstanden als bij het artikel van Jan Wolkers (3 mei 2004, 'Vader Jan Wolkers werkte voor de Wehrmacht') en de ingezonden brief daarop van Robert Haasnoot (10 mei 2004, Vader Jan werkte dus ook té gen de Wehrmacht'). Maar ja, het is de eis van de tijd, steeds meer competities, sug gesties en halve waarheden. J.E. Neervoort, Oegstgeest. LEKKER LEVEN! Representatief in je werk en praktisch in je vrije tijd. En toch is de nieuwe Corolla Verso maar één auto. Maar wel een héél flexibele. 5 of 7 zitplaatsen. En in een handomdraai heb je een totaal vlakke vloer. Zijn design is uitgesproken. Zijn veiligheid: ABS, EBD, 9 air bags inclusief knie-airbag is op en top Toyota. Net als het comfort: in één woord subliem. Uiteraard rijdt jouw Verso ook nog eens helemaal fantastisch. Maar 't meest bijzondere is zijn flexibiliteit. Want wat je maar van je auto verlangt, jouw Verso kan het. Full map DVD- navigatiesysteem (optioneel) In een handomdraai een volledig vlakke vloer Tot 7 zitplaatsen e starten: via een button Prijs inclusief BTW exclusief kosten rijklaar maken en Gecalculeerd met 75% no-claim. Brandstofverbruik v; wijderingsbijdrage. Lease (Toyota Lease) o.b v. full operational lease, 48 mnd en 20.000 km per jaar, exclusief BTW ei ert van 6,2 L/100 km (16,1 km/L) tot 7,7 L/100km (13,0 km/L) COz 165 - 184 gr/km. Wijzigingen voorbehouden. Marconistraat 37, Hillegom, 0252-515329 Touwbaan 22, Leiderdorp, 071-5899256 Oegstgeesterweg 17-23, Rijnsburg, 071-4020500

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 18