Auping Auronde Meerderheid provincie is voor fusie REGIO let laatste en het eerste oponthoud op de N11 'Ja, juf, ik heb de baard in de keel overleefd' Intratuin eist drie vuurwerkcontainers Kindergemeenteraad voorziet Klaverhal van nieuw materiaal Duinrell R3 Stoutenbeek ETTEREND AVONTUUR! Speel elke dinsdag mee met de EURO 2004 Advertentieprijsvraag en maak kans op prachtige prijzen! woensdag 19 MEI 2004 een achteruit rijdende zandwa- gen, en vervolgens rechtsaf naar de nieuwe weg die bij Bo degraven al een tijdje open is: een paar kilometer vers zwart asfalt. De weg roept herinnerin gen op aan de Nil tussen Zoe- terwoude en Alphen direct na de opening vijfjaar geleden. De sensatie van het zoevende asfalt duurt maar even. De klok staat op drie minuten voor half negen wanneer de nieuwe weg aansluit op de parallelweg die langs het AC restaurant en de McDonald's naar de A12-oprit richting Gouda voert. Om één minuut voor half negen, precies twintig minuten nadat we bij Alphen de nieuwe weg moesten verlaten, draaien we een rondje op de rotonde aan het begin van de oprit. Het is zes minuten voor vijf 's middags. De avondspits is be gonnen, maar op het verkeer op de afrit van de A4 naar de Nil rijdt lekker door. Het stoplicht aan het eind van de afrit springt net op groen, en even later her haalt het stoplicht bij Heineken dat nog een keer. Dat schiet lekker op. Net voor de bouwput van de HSL-vluchtschacht staat aan de andere kant van de weg een au to te flitsen. De laatste tijd staat er bij zo'n auto ook wel eens - heel efficiënt - een flitser in de middenberm voor het verkeer in de andere richting. Maar vandaag niet. Toch maar netjes honderd rijden. Achter iedere struik kan hier een camera staan. Bij de eerste afslag naar Alphen wijst de klok één minuut voor vijf, drie minuten later staan we stil voor de afrit vlak voor het aquaduct. En om drie minuten over vijf begint het nieuwe stuk snelweg. Eens even kijken, hoe bevalt dat nou? Zoef, daar gaat het viaduct van het Goudse Rijpad. Is dat echt zo dicht bij? Ja, het zal wel. Nog eens even rondkijken. Een boer is even verderop aan het hooi en. En dat daar... hé, is dat de afrit Bodegraven al? Is het dan maar zo'n klein stukje? Het stuk snelweg dat gisteren kort na twee uur is opengesteld, valt zonder snelheidsovertre dingen in drie minuten af te leggen. Zo veel gedoe om drie minuten weg. Waar gaat dit ei genlijk over? Om zeven minuten over vijf moeten we vol in de remmen om aan het begin van de twee de afrit bij Bodegraven aan te sluiten in de rij richting Gouda. Dat valt nog niks mee. Lang zaam kruipen de auto's naar de nog niet voltooide aansluiting. De afrit kost net zo veel tijd als het hele stuk autoweg vanaf Al phen. Tja, wat zullen we daar nou eens van zeggen? Nou ja, in ie der geval dat het ritje tot aan de oprit naar de A12, dat 's mor gens nog twintig minuten duur de, nu in negen minuten gaat. Inclusief het nieuwe knelpunt onderaan de afrit. (advertentie) Auping Auronde 180 x 200 cm incl. matras en vlak spiraal Nu 999,- Hemelvaartsdag geopend van 11.00 tot 17.00 uur Wl) KOMEN GRAAG BIJ U THUIS Woonboulevard Beverwijk. Parallelweg 10. Telefoon (0251) 22 90 33. Donderdag koopavond. Meubelplein Leiderdorp. Meubelplein 1. Telefoon (071) 589 93 23. Donderdag koopavond. Bezoek ons ook op internet: www.stoutenbeek.nl den haag/voorschoten - Intra- tuin Voorschoten wil jaarlijks bijna dertig duizend kilo vuur werk verkopen om haar winst op te krikken. In een spoedpro cedure bij de Haagse bestuurs rechter heeft het tuincentrum toestemming gevraagd om de komende jaren drie betonnen opslagcontainers te mogen plaatsen. Intratuin stapte naar de be stuursrechter omdat de ge meente geen tijdelijke vrijstel ling wil geven voor de verkoop van het vuurwerk. Thans mag Intratuin vijfduizend kilo vuur werk per jaar verkopen. Dat is volgens de gemeente in strijd met het bestemmingsplan. Uit breiding van de verkoop zal de afwijking van het plan slechts groter maken. De toekomst van het terrein van Intratuin is onduidelijk. De gemeente werkt aan een struc tuurvisie maar deze is nog niet gereed. „In de tussentijd moet Intratuin echter verder met haar bedrijf', zei advocaat me vrouw mr. C. Piket. „In deze branche is stilstand achteruit gang." Om uit de impasse te komen heeft Intratuin het voor stel gedaan voor een ontheffing van maximaal vijf jaar voor de vuurwerkbunkers. Het bedrijf is bereid in een overeenkomst met de gemeente yast te leggen binnen vijf jaar te stoppen met de verkoop van het vuurwerk. Voorschoten vindt dit voorstel echter niet concreet genoeg. „Ik ga ervan uit dat Intratuin op de middel lange termijn niet weg is", al dus woordvoerster mr. J. Ze venbergen. Directeur J. Griffioen van Inter tuin zei niet te vervechten dat het bedrijf over vijfjaar nog hetzelfde is. „De bouwbedrij ven schieten als paddestoelen uit de grond", zei Griffioen. „Als wij niet overvleugeld willen worden, dan moeten wij op de huidige plaats of elders in op pervlakte verdubbelen." Volgens Intratuin heeft een gro tere opslagcapaciteit voor vuur werk ook voordelen voor de omgeving van het tuincentrum. Er is minder aanvoer van vuur werk met vrachtwagens nodig en in de nieuwe bunkers is vei lige opslag mogelijk. De provin cie heeft inmiddels een milieu vergunning voor de bunkers af gegeven. De bestuursrechter doet bin nen zes weken schriftelijk uit spraak. PvdA, CDA en SGP/CU akkoord den haag - Een meerderheid van Provinciale Staten geeft van avond het groene licht voor de door Gedeputeerde Staten voor gestane fusie van Voorhout, Sas- senheim en Warmond. De twee grootste fracties, PvdA en CDA, en SGP/Christenunie stemmen in met de fusie, WD, GroenLinks en andere partijen houden iets meer slagen om de arm. De PvdA is als enige grote frac tie volmondig voor een fusie. Volgens statenlid R. Baruch is duidelijk dat Warmond te klein is om zelfstandig te blijven. „Bij een fusie met alleen Sassen- heim wentel je de Warmondse problemen op die gemeente af. Je hebt nog een derde partner nodig. Dan creëer je een ge meente die is voorbereid op de toekomst en dan is Voorhout de beste keuze. De inwoners van die drie gemeenten maken al veel gebruik van eikaars voor zieningen. Na een fusie krijgen ze er ook nog wat over te zég gen." Ook het CDA zal instemmen met de fusie. „Uiteindelijk zijn er meer argumenten voor dan tegen." Hetzelfde geldt voor SGP/Christenunie, laat fractie voorzitter J. Evertse weten. „Het is ook duidelijk dat er met War mond iets moet gebeuren. Je zou kunnen denken aan een fu sie met alleen Sassenheim, maar ik vind het heel begrijpe lijk dat Sassenheim daar niets voor voelt." Voorhout, vindt hij, is dan de logische derde part ner. Hij vindt dat Voorhout geen goede inhoudelijke argu menten tegen een fusie heeft weten aan te voeren. „Het komt toch niet veel verder dan: aan mijn lijf geen polonaise. Woordvoerder C. Huigen van de WD, de derde grote partij in de Staten, heeft kritiek op de pogingen die de provincie en de drie gemeenten hebben on dernomen om te komen tot in tensieve samenwerking. „Als een meerderheid van de bevol king voor een samenwerking is, waarom laten de gemeenten zoiets dan mislukken", vraagt Huigen zich af. „En waarom hebben Gedeputeerde Staten er niet meer tijd in gestoken om een samenwerking van de grond te krijgen?" De WD heeft ook twijfels over de keuze van Voorhout als der de partner. Huigen: „Voorhout is er met de haren bij gesleept. Waarom kiest Norder niet voor een fusie tussen Warmond en Sassenheim? En wat is er ge beurd met de suggestie van Oegstgeest, om samen met Warmond tot een oplossing te komen? Dat kan toch ook een goed model zijn?" De keuze van Norder om bij een herindeling niet over te gaan tot grenswijzigingen valt bij de meeste fracties niet in goede aarde. Mocht het tot een fusie komen, dan lijkt het CDA en GroenLinks verstandig om dat wel te doen. Warmond en Sassenheim willen Teylingen als watersportgemeente op de kaart zetten en willen daarvoor graag het beheer over de Kager- plassen krijgen. Nu hebben be halve Warmond en Sassenheim ook Alkemade, Leiden en Lei derdorp zeggenschap over stukken en stukjes van de plas sen. (advertentie) joris Rietbroek jrWOUDE - Een avondje mogen beslissen >rin je eigen dorp gebeurt. Wie wil dat nou In Zoeterwoude mochten zestien kinderen even raadslid zijn en 1000 euro toekennen ien project rondom het thema 'Bewegen in nderwijs'. De scholieren, allen uit groep 7 le vier Zoeterwoudse basisscholen Bernar- Corbula, Klaverweide en Westwoud, maak- isteravond anderhalf uur lang de dienst uit raadzaal van het gemeentehuis. De echte sleden mochten wallen dat ze zoveel applaus ingen als hun jonge vervangers gisteravond, jlitici in spe konden kiezen uit vier doelen het te besteden geld. Onder leiding van bur gemeester Havermans bepaalde een meerder heid van dertien scholieren dat het bedrag van 1000 euro naar sportcentrum de Klaverhal gaat. Met dit geld koopt de sporthal gloednieuwe spel materialen voor tijdens de gymlessen, zoals bal len en honkbalknuppels. Hier kunnen alle leer lingen van de Zoeterwoudse basisscholen jaren lang gebruik kunnen maken. De overige drie keuzemogelijkheden halen het volgens de jonge raad bij lange na niet bij het plan van de Klaverhal. Zo weet de GGD de raads leden niet te overtuigen van het nut van een acrobatiekles voor alle groepen 6, 7 en 8 en een 'jongleerkist' met circusattributen die de vier scholen onder elkaar moeten doorgeven. Speciale danslessen op school dan, georgani seerd door de Stichting Jeugd- en Jongerenwerk? Tja, niet iedereen houdt van dansen en enkele raadsleden, zoals Jillian van de Corbuloschool, hebben er zelfs een bloedhekel aan.,,Dansen vind ik toch meer iets voor alleen meisjes." De raad twijfelt uiteindelijk nog het meest tussen de projecten van de Klaverhal en van Scouting Zoeterwoude. De padvinders zouden de 1000 eu ro heel goed kunnen gebruiken voor nieuw hout om vlotten, klimrekken, torens en hele hinder- nisbanen te bouwen. Een speciale, open dag moet alle Zoeterwoudse kinderen kennis laten maken met de mogelijkheid van dit zogeheten pionieren. Marion Rozenboom van de Scouting krijgt een spervuur aan scherpe vragen voor haar kiezen- .Helaas voor haar weet ze de kindergemeente raad niet te overtuigen. Nieuwe spelmaterialen in de Klaverhal zijn volgens de zestien leden het al lernuttigst voor alle kinderen van het dorp. Laurien Onderwater van Klaverweide heeft na de vergadering genoten van haar ambtstermijn van anderhalf uur. „Het voelde echt alsof ik in de ge meenteraad zat", vertelt ze. „Ik wilde ook echt graag een keer mijn mening geven voor meerde re mensen." Ze ziet het echter niet zitten om dat later iedere maand te doen als echt raadslid. „Lijkt me op zich best leuk hoor, maar doe mij maar een echt beroep. Ik wil dierenarts worden." Haar klasgenoot Martijn Scharpff zal later ook niet voor het echie in de raadszaal verschijnen. „Dat lijkt mij veel te veel vriendjespolitiek." Tophockeyer Taeke Taekema haalt uit op Terweeschool Saskia Stoelinga rcEEST Hij stopte zijn stick e oven of hield hem even bo- 0 iet vuur van het fornuis. Op e anier boog de n-jarige hoc- r' Taeke Taekema zijn toen ■c outen wapen wat krom- a .Waarom deed je dat?", n de leerlingen van de Ter- :hool in Oegstgeest„Om- had ontdekt dat ik met 1( 'omme stick een heel ge it jke sleep-push kon maken." iii lil at de inmiddels 24-jarige h ickeyer, speler van Klein to erland en het Nederlands ig zijn sticks maken in Pa ai i. Niet van hout maar van d stof. „Daar weten ze alles jt nijn kromming. Ze sturen m e drie maanden zes op en sl ste gebruik ik straks voor ympische Spelen." Een rdovend aanmoedigings- i valt hem ten deel. De ïgen van groep zes, zeven ht rollen de zelfgemaakte Ioeken uit. Zij zullen hun Taeke Taekema, steunen op 13 augustus op het lische kunstgras in Athe- at. ma, geboren en getogen ;stgeest, was gistermor- leer even terug op zijn ou- 3 iisschool. Hij is uitgeno omdat hij prima past in ooiproject dat helemaal d aan de Olympische Zijn oude juffrouw, n Kuipers, knuffelt hem. „Je pj [root geworden en je stem meer zo hees." „Ja, juf ik baard in de keel over- is zijn antwoord. Ook p er Salman, zijn aardigste p' er, zoals hij later tegen de igen zal zeggen, haalt 1 lan. „Zo'n topper moet je J roeien." Oegstgeestse hockeyclub j-, I liggen Taekema's eerste len. „Ik zat eerst op voet- laar ik ben op achtjarige 1 gaan hockeyen, omdat ludere broer en zus dat De leerlingen van groep zes, zeven en acht van de Terweeschool in Oegstgeest zijn blij met het bezoek van Taeke Taekema, oud-leerling en hockeyinternational. Foto: Dick Hogewoning ook deden. En dat werd een succes." Via E4, El, D3, Dl, Cl, BI ging hij naar heren 1. De ve le hockeyers in het gezelschap van de Terweeschool missen in het rijtje Al. „Klopt, die stap heb ik overgeslagen", zegt de grote hockeyer bescheiden. Hoewel, in het echt is Taeke Taekema niet zo groot, maar wel heel sterk. De kinderen wil len daarom zijn spierballen zien. En die heeft ie als hij zijn mouw omhoog schuift „Wooouw", roept zijn gehoor. Er zijn meer zaken waarom de leerlingen „wooouw" roepen. Bij golf heeft Taekema slechts een handicap van maar 8.8. Volgens een jongentje dat er verstand van heeft is dat enorm goed. Hij houdt van zijn ouders die nog in Oegstgeest wonen en hem zullen vergezellen op de Spelen, evenals zijn broer en zus. Verder houdt hij van Ajax en van zijn vriendin Ilsa, woont hij in Amsterdam met zijn broer Sjoerd, loopt op Adidas- schoenen, heeft Perrykleding en een Grays-stick. Dat laatste is vooral voor de leerlingen een belangrijk gegeven, voor hem een manier om te bestaan. „Omdat ik even met mijn stu die ben gestopt om mij volledig toe te leggen op hockey heb ik die sponsors hard nodig.' Nee, een topsalaris heeft een tophockeyer niet. Wel kan Tae kema zich nu redelijk bedrui pen. „Ik heb een prettig be staan. Train zesmaal per week en de zevende dag speel ik een belangrijke wedstrijd. Dat is een vast ritme. Nu neem ik drie we ken rust om daarna weer te gaan trainen met het Neder lands team. Van de 22 geselec teerde hockeyers moeten er nog zes afvallen. „Dat ben jij toch niet?", roept een meisje bijna ontzet. De man met 94 in terlands op zijn naam en 52 goals, aarzelt even. „Ik hoop het niet. Mijn knieblessure is zo goed als genezen. Maar ik moet natuurlijk wel in vorm zijn." De leerlingen kennen zijn zere plek. Hij erkent dat het spijtig is dat Klein Zwitserland niet in de finale voor het Nederlands kampioenschap zit. „Die gaat tussen Amsterdam en Bloe- mendaal." Taekema laat wel weten met de beste speler van de wereld tijdens de Olympi sche Spelen op de kamer te sla pen. „Wie dat is? Natuurlijk: Teun de Nooijer." I11. 2242 JP Wassenaar 70) 51 55 258, www.duinrell.nl je| Ig van voorpagina lat p n/bodegraven - Dfrisdag- n in vier minuten over acht. sn lio meldt een bescheiden files. Maar de oude Nil Alphen en Bodegraven ir deze ochtend niet tus- i de aanloop naar Hemel- ag zijn veel scholen vrij. o: le ochtendspits is iets rus- dan normaal. Op de rijks- Xie ll bij Hazerswoude rijdt sti: zoals gebruikelijk goed dri i minuten over acht. Vlak het aquaduct onder de e staat een politiewagen op de rechterbaan. Even ngi rap controleert een agent dit pieren van een half op de n f strook geparkeerde wagen. Aan de andere isc| fan het aquaduct ziet het trouwd uit. Een betonnen rsperring duwt de auto- >ten naar links, richting opseweg. Achter de ver- ig zijn lijnentrekkers be- laatste wit aan te bren- het asfalt. Steekterweg, de 'oude' 11, lijkt het in eerste tie lekker door te rijden. rol Maar na een paar honderd me ter staat het ineens stil. Waar schijnlijk probeert een stuk ver derop een vrachtwagen linksaf te slaan. Want als het even later weer gaat rijden, valt er niets te zien. Zeventien minuten over acht. Het aantal files in de Randstad is inmiddels teruggelopen tot zeven. Maar op het moment dat rechts van de weg de eerste gebouwen van 'de Hooge Burch opdoemen, staat het hier weer stil. De laatste vijfhonderd me ter naar de stoplichten bij Zwammerdam gaan vervolgens in de eerste versnelling. Na de verkeerslichten rijdt het weer prima door. Een keurige zestig kilometer, de snelheid waarvoor de bewoners jaren lang hebben gepleit, blijkt op dit uur van de dag de natuurlij ke snelheid te zijn. Alleen voor motorrijders gaat het allemaal wat te langzaam. Zij maken dankbaar gebruik van de brede dubbele middenlijn als inhaal strook voor beide richtingen. Dan, om zeven voor half negen, duiken daar bij de eerste afslag naar Bodegraven de wegwer kers weer op. Even wachten op (advertentie) Familietip! Kom met Hemelvaart voor een spet terend dagje uit naar attractiepark Duinrell. Geniet met het hele gezin in de spectaculaire attracties, zoals de Splash, de Aquaswing, de Kikkerachtbaan en het tropisch Tïkibad. En... bezoek Rick's nieuwe Avonturen Burcht! HOOFDPRIJS F.K atmncjfïTnfïftJ naar Wsdsrtand-Tsjschiö in Portugal!

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 17