Bekerfinale een trieste bedoening Loodzware training na marathonpartii Goed gevoel Van der Kooii SPORT Strakke pakjes Alleen KNVB een beetje winnaar Voor Trabelsi is het boek Ajax gesloten o puivelde/anp - Met 130 wed- groep kanslozen door de orga- Sjeng Schalken negeert virus en teistert z'n lichaam door Martijn van Beeten düsseldorf - Sjeng Schalken die een inschattingsfout maakt, een fysiek probleem over het hoofd ziet. Het mag, het kan eigenlijk niet gebeuren. Vindt de Lim burgse tennisser zelf. Toch kreeg hij vorige week de gepe perde rekening gepresenteerd voor het wekenlang negeren van een hardnekkig virus. Met loodzware trainingen moet de 27-jarige prof zich nu klaarsto men voor Roland Garros. Sjeng Schalken is niet vies van fysieke arbeid, maar wat hij in Düsseldorf moet doorstaan is ook voor hem een beproeving. Na zijn nederlaag tegen de Ar gentijn Juan Ignacio Chela (6-3 5-7 en 7-5 in twee uur en drie kwartier) op de World Team Cup in Düsseldorf, voegde Schalken daar nog een slopen de training aan toe. Triomfantelijk is de blik van de Limburger als Chela tegen het eind van de derde set, notabene tijdens een game, naar de kant gaat om een blessurebehande ling te ondergaan. De Argentijn kraakt nog eerder en dat ver baast Schalken. „Maar het be langrijkste is dat de bal weer deed wat ik wilde. Dat is sinds februari niet meer gebeurd." Schalken content, tót hij zijn gedachten moest verzetten naar de 'drill' van tweemaal zes minuten. Eigen schuld, dikke bult. En Schalken weet het. De man die in negen jaar proftennis haast geen detail over het hoofd zag, heeft een fout gemaakt. En dat irriteert hem. Er was niemand om zijn fysieke gesteldheid te bewaken en daar betaalt hij nu de tol voor. „Vanaf heden hoort fysiotherapeut André van Al phen bij mijn begeleidings team. Zo'n fout maak ik niet nog een keer." De kiem van het probleem ligt in februari. Schalken heeft in Maastricht, tijdens de Davis- Cupontmoeting met Canada, last van een virus en zweet in zijn enkelpartij tegen Frank Dancevic al na één punt. „Ik Sjeng Schalken retourneert de bal in zijn partij tegen Juan Ignacio Chela. Foto: AP/Hermann J. Knippertz zweet nooit, of het moet in Cin cinnati zijn bij veertig graden en een hoge luchtvochtigheid." Schalken onderschat het pro bleem. Hij reist naar Dubai, overbrugt later een tijdsverschil van twaalf uur om in Indian Wells te tennissen. „Daar ben ik kapot aan gegaan. Ik was echt ziek, maar dacht dat het slechts een zware jetlag was. Niet zeu ren, doorgaan, zo sprak ik me zelf toe. Een prof laat grote toernooien niet schieten." De nummer vijftien van de we reld sloopte zichzelf en lang zaam kropen de fouten in zijn spel. Winnen lukte niet en UITSLAGEN Nederland begint met nederlaag Het Nederlands tennisteam is met een 3-0 nederlaag tegen Argentinië begonnen aan de World Team Cup in Düssel dorf. Martin Verkerk leek te gen Gaudio, de nummer 44 van de wereld, op weg naar een overwinning. De verlie zend finalist van het ATP-toer nooi in München won de eer ste set met 6-4 van de verlie zend finalist van het evene ment in Barcelona. Daarna stapelden de fouten zich op en was de Alphenaar kans loos: 6-2 en 6-4. Sjeng Schalken verloor ook, met 6-3, 5-7 en 7-5, van Chela. Maar voor hem was het al een Schalken zocht overal tever geefs naar oorzaken. Tot hij het vermoeden kreeg dat er fysiek iets mis kon zijn. Hij liet Van Al phen vorige week naar Ham burg komen en die stelde de juiste diagnose. „Er zat geen kracht meer in mijn benen, ik had mezelf gesloopt. Een top sporter accepteert geen lome benen. Ik bleef mezelf op m'n donder geven. Maar dat was af braak in plaats van opbouw." Van Alphen constateerde dat Schalken fysiek tot onder het nulpunt was weggezakt. Hoe een verwaarsloosd virusje bijna drie maanden later tot grote problemen kan leiden. De Lim burger won de laatste tien we ken slechts één partij. Zijn plek in de top twintig van het mon diale tennis, die hij de laatste jaren zo knap wist te verdedi gen, staat meteen onder druk. Niet tijdens het gravelseizoen, wel straks op gras als hij toer nooiwinst in Rosmalen en een kwartfinaleplaats op Wimble don verdedigt. „Ik heb geen en kele buffer meer en dat is heel jammer." Nog één zwakke plek zit er in het lichaam van Schalken, de plek die altijd het sterkste was. „Dat linker bovenbeen vangt overwinning dat hij twee uur en drie kwartier lang heel be hoorlijk tennis kon laten zien. In het dubbelspel moesten Verkerk en John van Lottum eveneens na drie sets (3-6 6-3 6-3) passen tegen Mariano Za- baleta en Lucas Arnold. De Nederlandse ploeg stuit morgen op Australië, dat het eerste duel met 2-1 won van de Verenigde Staten. Verkerk staat dan tegenover Mark Phi- lippoussis, Schalken wacht een volgende conditietest te gen Lleyton Hewitt. Vrijdag volgt het derde en laatste groepsduel tegen de Verenig de Staten. normaal de meeste klappen op. Het is mijn steunpilaar." Vorige week werd die plek na tien mi nuten moe, afgelopen weekein de na drie kwartier kwam dat lome gevoel bij vlagen terug. „Volgens Van Alphen moet het op Roland Garros nog een stuk beter gaan. Al zit ik wel met de erfenis van heel veel nederlagen in korte tijd." Schalken maakt bewogen maanden door. Een voor de Limburger zeldzame diskwalifi catie in Miami, ontsnappen aan de dood tijdens een hotelbrand in Rome. Twee incidenten die de aandacht afleidden van het tennis. „Die brand is nog niet uit mijn systeem," zegt Schal ken. „Zaterdag hadden we een spelersfeest in een bar. Hapje, drankje, toespraak van de toer- nooi-directeur. Het eerste wat ik deed was de nooduitgangen zoeken." Schalken wil dat zijn inschat tingsfout eenmalig blijft. „Het mag me niet nog een keer ge beuren dat ik fysieke proble men negeer. Van Alphen gaat me daarom vaker begeleiden. Bij wisseling van baansoort, tij dens jetlags en aan het einde van het seizoen. In elk geval zo'n zes keer per jaar." BASKETBAL New York. NBA, play-offs. Eastern Conference, halve finale: New Jersey Nets - Detroit Pistons 75-81. Stand in best-of- seven: 3-3. Zoetermeer. Tempus International Darts Lea gue, finale: Van Barneveld (Ned) - David (Aus) 13-5. PRIJSVRAGEN Lucky Day 3404,17 mei 2004. 2. 4, 7, 8, 9, 20, 26, 27, 43, 48, 49, 52, 53, 58, 59,62,64,69,74,76. (Onder voorbehoud van typefouten) TENNIS St. Pölten (Oos). Mannen, 375.000 euro. Eerste ronde: Zimonjic (SMo) - Agassi (VSt/1) 6-2 7-6, Karlovic (Kro/7) - Stoppini (ita) 6-7 6- 4 6-3, Malisse (Bel) - Beek (Slw) 7-5 6-0. Düsseldorf. World Team Cup Blauwe groep: Nederland - Argentinië 0-3. Verkerk - Gaudio 6-4 2-6 4-6, Schalken - Chela 3-6 7-5 5-7, Verkerk/Van Lottum - Arnold/Zabaleta 6-3 3-6 3-6. Australië - Verenigde Staten 2-1, Philippoussis - Spadea 6-7 6-3 7-6, Hewitt - Ginepri 7-5 6-7 6-4, Arthurs/Hanley - Bryan/Bryan 2-6 4-6. Casablanca. Mannen, 375.000 euro. Eerste ronde: Hernandez (Spa/8) - El Aarej (Mar) 6-4 6-4, Portas (Spa) - Mutis (Fra) 6-2 7-5, Mahut (Fra) - Rehnquist (Zwe) 6-1 6-2, Browne (Arg) - Krajan (Kro) 6-3 7-5, Dupuis (Fra) - Di Pasquale (Fra) 7-6 6-4. Straatsburg. Vrouwen, 143.000 euro. Eerste ronde: Beltrame (Fra) - Sanchez-Loren- zo (Spa/7) 6-7 6-4 6-1, Strycova (Tsj) - Tanas- agurn (Tha) 6-2 6-7 6-3, Medina Garrigues (Spa) - Mikaelian (Zwi) 6-4 3-6 6-4, Morigami (Jap) - Bascinszky (Zwi) 7-6 4-6 6-3, Srebot- nik (Slw) - Obata (Jap) 6-3 6-4, Granville (VSt) - Brandi (PRi) 6-1 7-6. Wenen. Vrouwen, 170.000 euro. Eerste ronde: Joe Zheng (Chn) - Raymond (VSt) 6-3 6-2, Meusburger (Oos) - Camerin (Ita) 7-6 6-1, Kurhajcova (Slw) - Cervanova (Slw) 6-3 6- 1, Frazier (VSt) - Ivanovic (SMo) 6-46-1. voetbal Amsterdam. Vriendschappelijk. Suriprofs - FC Den Bosch 4-2 (0-2). Van de Ouweland 0-1, Beekmans 0-2, Wijnhard 1-2, Stefano Seedorf 2-2, Jaliens 3-2, Bogarde 4- 2. Scheidsrechter: Jol Toeschouwers: 10.000. Rode kaart: Faerber (FC Den Bosch). Beverwijk. Oefeninterland futsal. Nederland - Tsjechië 3-2 (1-2). Doelpunten Nederland: Letamahelu 2, Hulshorst. WIELRENNEN VOLLEYBAL Wateringen. Olympia's Ronde. Tweede etappe, Den Bosch - Wateringen: 1 Kozontsjoek (Rus) 159 km in 3.37.12, 2. Ilesic (Slv), 3. Curvers (Ned), 4. Lloyd (GBr) 0.03, 5. Van Gulik (Ned), 6. Van der Pluijm (Ned), 47. Thomas Dekker (Ned). Algemeen klassement: 1 Thomas Dekker 6.53.20, 2. Mazur (Pol) 0.04, 3. Vastaranta (Fin) 0.06, 4. Giling (Ned), 5. Kozontsjoek 0.07,6. De Kort (Ned) 0.08 Carovigno. Ronde van Italië. Negende etappe, Policoro - Carovigno: 1. Ro driguez (VSt) 142 km in 4.04.38, 2. Petacchi (Ita), 3. Furlan (Ita), 4. McEwen (Aus). 5. Svo- rada (Tsj), 6. Nauduzs (Let). 7. Zanotti (Ita), 8. Forster (Dui), 9. Cadamuro (Ita), 10. Oesov (WRu), 12. Vierhouten (Ned), 15. Simoni (Ita). 16. Cunego (Ita), 146. Van Velzen 6.56. Algemeen klassement: 1. Cunego 41.59.15, 2. Simoni 0.10, 3. Pellizotti (Ita) 0.28, 4. Popovitsj (Oek) 0.31, 5. Figueras (Ita) 0.52,6. puivelde/anp - Met 130 wed strijdkilometers in de benen vertrok Vincent van der Kooij gisteren met een goed gevoel uit een wielerkoers in het Belgi sche Puivelde. De 24-jarige ren ner van BankGiroLoterij maakte daar na een lange afwezigheid zijn rentree in het peloton. De koers leverde een zege voor Dimitri de Fauw. Oud-Leider dorper Van der Kooij, vorig jaar eerst betrokken bij een zwaar trainingsongeval en later ge confronteerd met lymfeklier kanker, werd met een grote groep kanslozen door de orga nisatoren uit koers genomen. „Ik heb de eerste twee uur echt mee kunnen doen met de koers. Mijn duurvermogen is in orde, maar ik moet nog wed strijdritme opdoen. Ik kan nog geen twintig keer met een ont snapping meespringen", stelde hij tevreden vast na afloop. „Ik heb er 130 kilometer opzitten met een gemiddelde van 44 in het uur. Ik ben er niet afgere den." Eind mei wordt de Ronde van Luxemburg zijn eerste gro te wedstrijd. Gontsjar (Oek) 1.08, 7. Cioni (Ita) 1.10, 8. Garzelli (Ita) 1 15, 9. Noé (Ita) 1.17, 10. Maz- zoleni (Ita) 1 29. 106. Vierhouten 42.48, 141. Van Velzen 1.04.11. Lezignan-Corbieres. Ronde van de Aude, vrou wen. Vierde etappe, start en finish Lezignan-Corbie res: 1. Symington (GBr) 122,7 km in 3.16.54, 2. Keiler (Dui) 0.04, 3. Valen (Noo) 0.35, 4. Chantal Beltman (Ned), 5. Wright (Aus). Algemeen klassement: 1 Worrack (Dui) 9.05.48, 2. Demet-Barry (VSt) 2.02, 3. Arm strong (VSt) 2.04, 4. Kupfernagel (Dui) 2.06, 5. Ghita Beltman (Ned) 2.07. IJSHOCKEY New York. NHL, playoffs. Western Conference, finale: Calgary Flames San José Sharks 2-4. Stand in best-of-seven: A leem geen loopje met de 1V FIFA Voelt de wereldvoet balbond zich in zijn eer aange tast dan slaat de organisatie keihard terug. Kameroen kan er over meepraten. De ploeg kreeg in de kiualificatiestrijd voor het komende WK zes punten in mindering omdat de voetballers in de Africa Cup speelden in strakke pakjes uit één stuk. Een noviteit van kle- dingsponsor Puma, maar voorzitter Sepp Blatter en de zijnen konden het niet waar deren. Kameroen was al eens eerder gewaarschuwd door de FIFA toen het nationale team met mouwloze hemdjes op het veld verscheen. Een sanctie lijkt dus op zijn plaats, maar de straf maat staat in geen verhouding tot het vergrijp. Kameroen kan het WK nu wel uitzijn hoofd zetten en loopt daardoor mil joenen aan inkomsten mis. Het is alsof een fietsendief tot tien jaar gevangenisstraf wordt veroordeeld. Bovendien, zou Blatter ook zo star zijn geweest als pak 'm beet de voetballers van Brazilië, Engeland of Duitsland die strakke pakjes hadden aangetrokken, of als Adidas of Nike, die als spon sors de sport domineren, het tenue hadden ontwikkeld? Vanwaar toch die conservatie ve houding? Verschenen de Australische hockeyvrouwen niet al eerder in nerveus opge sneden pakjes. En wat te den ken van Rubén Acosta, voorzit ter van de internationale vol- leybalbond. Hij wil zijn sport verkopen door de speelsters in een kek tenue rond te laten lo pen. Wat is het probleem in het voetbal nou helemaal? Kan er niet meer aan een shirtje worden getrokken of is Blatter bang dat de spelers van Ka meroen bij het ruilen van de kledingstukken na afloop van een interland hun hele outfit uittrekken en opeens in hun niets verhullende tanga's staan. Het is niet de eerste keer dat de FIFA zich opvallend genoeg met details bezighoitdt. Enkele jaren geleden verbood de orga nisatie een oefenduel tussen Emmen en Veendam omdat de buitenspelregel bij wijze van experiment, niet gehanteerd zou worden. Je verwacht dat een bond die zich zo met de kleine regeltjes bezighoudt zelf van onbespro ken gedrag is. Niets is minder waar. De Britse onder zoeksjournalist David Yallop sprak in zijn in 1999 versche nen in een aantal landen ver boden boek 'De Voetbalmaffia' over omkoping, machtsmis bruik, samenzwering en vriendjespolitiek. De volks sport is in zijn ogen een com mercieel circus geworden, waarin de dienst louter wordt uitgemaakt door sponsors. Het zelfreinigend vermogen van 's werelds grootste sport bond is kennelijk niet zo groot. Recente voorbeelden onderstre pen Yallops bevindingen al leen maar. Neem de verkiezing van Duitsland als organisator van het WK2006. Een storm van kritiek rees op nadat favo riet Zuid-Afrika, die afgelopen weekeinde wel het WK van 2010 kreeg toegewezen, op mysterieuze wijze was versla gen. En was de verkiezing en herverkiezing van Blatter ook omgeven door een geur van vermeende omkoping en cor ruptie? De FIFA houdt zich liever met peanuts bezig dan zichtorgen te maken over de rotte appels binnen de eigen organisatie. Dat belooft dus niet veel goeds voor de jaarlijkse wedstrijd die deze krant aan het einde van het voetbalseizoen organiseert. Volgende week vrijdag wordt op het veld van RCL (aanvang 19.00 uur) voor de 27ste keer het duel tussen de trainers en journalisten uit de regio ge houden. Voor alle duidelijk heid meneer Blatter: aan bui tenspel doen we niet En als kledingfabrikant Puma nog een paar van die strakke pak jes uit één stuk over heeft dan trekken we die graag aan. Een eventuele brief of sanctie van de FIFA zien we met ifertrou- wen tegemoet. Peter van der Hulst Goede sekt neus issoNE - Wielrenster Su- ie de Goede heeft zondag i derde etappe van de Ron- in de Aude bij een val haar gebroken en diverse ver ingen in het gezicht opge- i. De Nederlands kampi- uit Zoeterwoude-Dorp it vandaag het ziekenhuis iet Franse Carcassone te m verlaten. De Goede n vroeg in de rit ten val, ndde met haar hoofd op isfalt en gleed daarna het n in. „Zonder helm was ze bt heel slecht aan toe ge- t", zei sponsor Ton van melen gisteren. De Goede 5t in het ziekenhuis worden indeld aan haar lip en kin. verwondingen aan haar moesten worden gehecht. ke Vermolen ar Rijnsburg burg - Rijnsburgse Boys zich versterkt met de 20- Mike Vermolen. De ver ier is afkomstig van eerste eclub Haarlem. Hij verliet open donderdag vroegtij- e training na een conflict miner Roy Wesseling. Jong bijna id met DPA uiDEN - De directie van itssponsor DPA besluit in imende dagen of Bob de een contract krijgt. De ruit Leimuiden die mo- eel zonder team zit, heeft en overeenkomst bereikt :oach Ingrid Paul van de atie waarvoor Gretha Smit, Dstma en Ralf van der Rijst tsen. „We hebben de in- lom tot en met de Olym- e Spelen van Turijn in samen te werken",aldus „maar anderzijds wil ik de kans hebben om het aar aan te zien, om te kij- fhet klikt. De kans is groot ob bij ons komt schaat- spraak Jorge on - De Portugese voet- ind heeft verdediger Rui gisteren vrijgesproken van amen van verboden mid- nadat de arts van Jorge's Sporting Lissabon schuld ekend. Hij gaf toe Jorge aedicijn te hebben voorge ven dat op de lijst van ver- middelen staat. Clubarts a had verzuimd bij het ipingbureau te melden ui lorge een middel tegen ihad gebruikt. De bond de international een Dpige schorsing op, maar nu opgeheven. Rouwelaar ir FC Zwolle ie - Jelle Ten Rouwelaar digt komend seizoen het van FC Zwolle. De recht- s naar de eerste divisie [radeerde club huurt de ige doelverdediger van Ten Rouwelaar speelde [gelopen seizoen op huur- voor FC Twente. seige nieuwe ch Algerije is - Voormalig bonds- i van België Robert Wasei- eft gisteren een tweejarig act getekend als bonds- ivan Algerije. Waseige (65) >k eind aprü als trainer bij ilgische club Charleroi. iCornelisse r FC Utrecht ht - FC Utrecht heeft Tim lisse (26) van Vitesse enomen. De rechtsback t in Utrecht een contract vier seizoenen. De verde- had bij Vitesse nog een act voor een seizoen dat Utrecht is afgekocht. olie breekt tRoelofsen - FC Zwolle heeft de sa- verlang met Marco Roelof- 'et onmiddellijke ingang 'ken. De club, die zondag deerde uit de eredivisie, le zich aan de forse kritiek e 35-jarige speler in de a op trainer Hennie Spij- w en teamgenoot Yobo. 'ntract met Roelofsen liep ihet einde van het sei- Hij zou al niet terugkeren )Ue. clubteams 005 in Japan De wereldvoetbalbond ^Janceert een nieuw WK 'ubteams, dat de jaarlijk- dom de wereldbeker angen. Van 11 tot en december 2005 wordt in in Japan het toernooi ge- Zes clubs nemen deel, pioenen van Europa, en Zuid-Amerika, Afri- en Oceanië. Het WK s wordt elk jaar ge- dinsdag 18 MEI 2004 door Wietse Dijkstra Zeist - De leerlingen van de ba sisschool uit Nijkerk staken spontaan hun activiteiten als ze op het voetbalveldje naast hun kampterrein in het Zeister bos tot hun grote verrassing ineens spelers van Ajax en Feyenoord ontwaren. „Kijk, daar heb je Gill Swerts!" klinkt het opgewon den. Door de hekken kunnen ze nog net een glimp opvangen van de bekerfinale voor beloften- teams. De toegang tot het ter rein blijft ook voor hen gesloten. De KNVB heeft op de zo angst vallig geheim gehouden locatie geen enkele behoefte aan pot tenkijkers. Wat een voetbalfeest voor 's lands aanstormende talenten had moeten worden, ontaardt in een sneue bedoening op een achterafveldje. Omdat de com petitiewedstrijd tussen de beide jeugdteams een maand geleden volledig uit de hand is gelopen, heeft de KNVB - bang voor nieuwe rellen - iedereen het bos ingestuurd. Zelfs de beide elftallen hebben pas in de bus te horen gekregen op welke plaats deze maandag om één uur wordt afgetrapt. „Het is zo net een schoolreisje hè," zegt Ajax-voorzitter John Jaakke. Hij is allerminst geluk kig met de situatie. „Ik baal er van dat dit nodig is, maar voor nu is dit de beste oplossing. Nee, we hebben niet overwo gen om deze wedstrijd te schrappen. De jongens hebben het hele jaar gevoetbald om de ze finale te spelen, al is er nu wel sprake van een gedevalu eerde beker." Ook Mark Wotte vindt dat er ondanks het troosteloze decor gewoon gevoetbald moet wor den. „Je kunt het de jongens niet aandoen om niet te voet ballen," zegt de technisch ma nager van Feyenoord. „Dat we op deze locatie spelen is wrang. Deze wedstrijd verdient een be tere ambiance. Wij hadden de finale graag in De Kuip ge speeld met alleen Feyenoord- supporters, maar dat bleek geen optie." Nadat ook Kerkrade als laatste serieuze mogelijkheid was afge vallen als speelstad, had de KNVB weinig keuze meer. Hoe weinig gastvrij de voetbal bond is, blijlct ook uit de manier waarop wordt omgesprongen met de media. Met uitzonde ring van het op het laatste mo ment toegelaten persbureau ANP, wordt het tiental verslag gevers dat toch naar de wed strijd is gekomen - geheime lo- De bekerfinale tussen Jong Ajax en Jong Feyenoord werd gespeeld onder strenge veiligheidsmaatregelen. Foto: ANP/Vincent Jannink caties van de KNVB lekken al tijd uit en zijn bovendien meestal te vinden in Zeist - op afstand gehouden. „De pers zorgt alleen maar voor extra druk op de ketel," laat KNVB- directeur Henk Kesler via zijn woordvoerder weten. Kesler vindt dat de pers al eeu wen embargo's schendt en rond de veelbesproken bekerfi nale slechts op sensatie uit is. Hij heeft geen behoefte om zijn visie aan de boze journalisten uit te leggen, zo laat hij zowel voor als na de wedstrijd hoog hartig weten. Trainersdocent Arie van der Zouwen mag met zijn cursisten wel naar binnen. De pers kan letterlijk het bos in om tussen de struiken toch nog iets van de wedstrijd te kunnen zien. Als Anthony Lurling Jong Feyen oord al vroeg op 1-0 zet is Van der Zouwen zo vriendelijk om door het hek te roepen hoe de goal precies tot stand kwam: „Foutje in de opbouw van Ajax." „Triest dat je bij zo'n wedstrijd achter de bosjes moet staan", vindt Feyenoord-trainer Mario Been. „Ik. heb geloof ik wel vijf tig, zestig bewakingsmensen gezien. Die had je ook naar een stadion kunnen sturen. Dan hadden we hier niet hoeven te spelen." Ook door de bladeren heen is te zien hoe Feyenoord, ondanks de aanwezigheid van de selec tiespelers Acuna (de man die op De Toekomst het ziekenhuis in werd geslagen), Swerts, Gyan en Lurling langzaam maar ze ker terrein moet prijsgeven. Ajax komt via Muller van Mop- pes voor rust op 1-1 en loopt in de tweede helft via Krohn Dehli en Abora naar 3-1 voordat Swerts via een strafschop (rood voor Ajacied Valencia) nog iets terugdoet (3-2). De yell die de spelers van Ajax laten horen nadat aanvoerder Jason Culina de beker in ont vangst heeft mogen nemen, doet geforceerd aan. Maar dat is na een finale met vrijwel lou ter verliezers ook geen wonder. Alleen de KNVB voelt zich een beetje winnaar. De finale is im mers zonder incidenten verlo pen. „Triest," vat Wotte samen. „Rond het veld hing een rare sfeer. Laten we dit maar gauw vergeten." zeist/anp - Voor Hatem Tra belsi is het boek Ajax gesloten. Dat betoogde tenminste zijn raadsman gisteren in de arbi tragezaak die de Tunesiër tegen zijn werkgever had aangespan nen. Trabelsi bestrijdt de gel digheid van een eenzijdige op tie in zijn contract. Ajax lichtte die optie onlangs, waardoor de verdediger nog twee jaar aan de Amsterdamse club vastzit. Mocht de arbitra gecommissie van de KNVB de speler gelijk geven, is hij per 30 juni transfervrij. De commissie doet binnen twee tot drie we ken een uitspraak. De raadslieden van Trabelsi verwijten Ajax slecht werkge versschap. In de ogen van Tra belsi gaat hij in zijn volgende contractjaar 15 procent in sala ris achteruit. De juristen van de rechterverdediger probeerden aan te tonen dat hij van 655.000 euro terugvalt naar een salaris van 580.000 euro. Ajax betoog de dat Trabelsi de verbintenis bij zijn volle bewustzijn heeft geaccordeerd. Er zou in de ogen van de juristen van Tra belsi sprake zijn geweest van exorbitante tijdsdruk en een taalbarrière. Volgens Ajax is daar geen sprake van. Sterker: volgens Ajax heeft Tra belsi een uitstekend contract en verdient hij een goed salaris, zeker omdat zijn loon tussen tijds - volgens Trabelsi zonder dat hij daar iets vanaf wist - werd verhoogd met 100.000 eu ro. Als kanttekening plaatste Ajax daarbij dat Trabelsi onbe kend was toen hij tekende in Amsterdam. Iets dat door het Tunesische kamp meteen on deruit werd gehaald omdat hij ten tijde van zijn komst al ze ventien interlands op zijn naam had en in 1998 op het WK in Frankrijk had gespeeld.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 21