SERVICE SPIER T5 □Ed sprinters BUNDEL v 9 Aanhoudend zonnig Liss5 -y 4 Dé oplossing voor uw zoektocht! Kruiswoord-min-een HDC160 maandag 17 MEI 2OO4 CD VAN DE DAG Genre: garagerock/blues Eagles Of Death Metal Peace Love Death Metal AntAcidAudio/Konkurrent AAA999 Bijbaantjes, we hebben er een hekel aan. Behalve Josh Homme. De gitarist, zanger en bandleider van Queens Of The Stone Age klust met overgave bij. Onder het pseudoniem Carlos von Sexron drumt hij er boogiënd op los in het hobbybandje Eagles Of Death Metal. Hij kijkt daar tegen de achterwerken aan van Jesse 'The Devil' Hughes (gitaar en kopstem) en Timmy 'Tipover' Vanhamel (van Millionaire: gitaar, zang). Ze kramen met hun drieën een mix van overstuurde garagerock la The White Stripes, doorgedraaide city blues a la Jon Spencer en een scheutje Cramps uit. De humor ligt er zo dik boven op dat die zich hier en daar tegen het jammende trio keert. Zo draait het aanstekelijke Whorehoppin'zo duidelijk om het uitsmijter/refrein 'Shit! Goddamn! I'm A Man', dat het bij na pijnlijk lekker aanvoelt. Dezelfde sensatie loop je ook op van EODM's cover van Stuck In The Middle With You. Die doet je on vermijdelijk denken aan de beruchte martelscène in Quentin Ta- rentino's film Reservoir Dogs, waarin de klassieker van Stealer's Wheel ook al zo overhoop werd gehaald. BOEK VAN DE DAG Genre: columns Dolf Jansen Spierbundel uitg. Thomas Rap Prijs: 12,50 Behalve cabaretier (en tv-presentator en radiomaker) is Dolf Jan sen actief hardloper. Over die passies schrijft hij aanstekelijke co lumns, net zo snel geschreven als Jansen doorgaans praat. In zijn nieuwe verzamelboek Spierbundel zijn alle columns opgenomen die eerdere bundels als Stopnaald in maillot en Man zkt. sport (vrouw geen bezwaar) niet haalden. Soms verwerkt hij al zijn pas sies in één column, bijvoorbeeld die ene die hij wijdt aan de vraag: is cabaret topsport? Antwoord: soms. En dan komen een paar van die typische Jansen-zinnen: 'Tijdens het schrijven van deze bijdra ge zit ik in een kleedkamer van Carré. Dat is een vrij groot theater aan de Amstel in Amsterdam, waar het Joop van den Ende-gehalte minimaal is (hoewel ik in het openingsnummer van het spektakel dat we hier opvoeren als Vierde Musketier opkom, tijdens een Ri- verdance uitgevoerd door een achttal niet allemaal even lenige ca baretcollega's, maar die kunnen dan vaak weer heel mooi piano spelen).' Met andere woorden: op zo'n moment duidelijk wel. Voor wie nog aarzelt: de opbrengst van het boek gaat geheel naar Sister Clare Dawson, Villa El Salvador, Lima, Peru. KOKKERELLEN Curry van bloemkool met noten Vegetarisch hoofdgerecht voor 2 -3 personen Gerecht uit Indiaas restaurant in Londen dat bekend staat om de meer dan voortreffelijke vegeta rische gerechten. De keuken van het restaurant heeft zich ove rigens wel enigszins aangepast aan de smaak van de Britten. Ingrediënten 1 middelgrote bloemkool; 1 tablet voor groentenbouil- lon 1 ui, grof gesnipperd: 2 teentjes knoflook, rag fijn gehakt of uitgeperst: 11/2 eetl. Scherpe ker riepoeder (Madras), 1 eetl. allesbinder; zout; witte peper uit de molen; 4 eetl. kookroom; 1 eetl. fijngesneden verse kori anderblaadjes; 100 - 125 gram cashewnoten, licht geroosterd (in droge koe kenpan). Bereiding Verwijder de stronk van de bloemkool en verdeel de 'bloem' in kleine roosjes. Breng 3/4 liter water aan de kook. Laat het bouillontablet er in op lossen en roer er ui, knoflook en kerriepoeder door. Leg de bloemkoolroosjes in het koken de vocht en laat ze 5 - 6 minu ten koken. Ze moeten nog een zekere knapperigheid be houden. Laat de roosjes in een vergiet uitlekken, op drogen en afkoelen. Zeef het kookvocht en meet precies 2 1/2/ deciliter af. Breng het in een pannetje met dikke bodem opnieuw aan de kook. Roer allesbin der en kookroom er door en blijf hierna zolang roeren tot het vocht is gebonden. Voeg er naar eigen smaak en inzicht nog wat zout en peper aan toe. Warm de bloem- roosjes er even in op. Presentatie Dien het gerecht op in een voorverwarmde schaal. Strooi de geroosterde noten en de koriander er over. Dien er droog gekookte (zilver- vlies) rijst bij op. Hans Belterman VERKEERSCONTROLES De verkeerspolitie controleert in het hele land of de automobilis ten zich houden aan de voorgeschreven maximum-snelheden. Een aantal controles wordt dagelijks uitgevoerd: op de Al5 tussen knooppunt Deil en knooppunt Ridderkerk en Al3 tussen knoop punt Ypenburg en knooppunt Kleinpolderplein. Vandaag wordt er ook gecontroleerd op de A6 bij de Noordoostpolder en de A12 bij Arnhem. Morgen: Alleen de dagelijkse controles. Woensdag: A27 bij Vianen en Al bij Apeldoorn. Donderdag: A27 bij Eemnes en Al bij Oldenzaal. Vrijdag: A28 bij Harderwijk en A2 bij Weert. Zater dag: A32 bij Steenwijk en A30 bij Ede. Zondag: Al bij Bameveld en A67 bij Eersel. J/ejwtféhting voor morgen d d X}- oox}- zon licht bewolkt bewolkt buien lichte regen zware regen sneeuw winterse buien onweer zon en mist mist Dl Temperatuur min/max I min ma* NW 3 Neerslagkans Neersfag-mm 20% 0 WO W 3 20% o DO lJ NW 3 20% o VR 9 17 NW 3 30% 0-1 ZA Waterstanden morgen 7 16 NW 4 40% 0-1 HOOIKOORTS Hooikoorts De hooikoortssituatie is en blijft deze week ongunstig. De hoge temperaturen zorgen voor een hoge stuifmeelproductie. Aan zee is de situatie gunstiger door de aanvoer van relatief schone Noordzeelucht. Verwachting voor morgen hoog laag HET WEER door Jan Visser Hogedrukgebieden boven of nabij de Britse eilander zijn over het algemeen niet erg reislustig. Om die re den hebben we vaak lange tijd te maken met windei uit richtingen tussen west en noord en komt het kwik niet echt op stoom. Tevens worden we dagen achtereen geconfronteerd met wolkenvelden die zich vooral boven de Noordzee vormen. Tijdens het afgelopen weekeinde nam de hogedrukinvloed ech ter toe en kregen we te maken met een andere luchtsoort. Daardoor werd het met name zaterdag zonniger dan verwacht hetgeen ook een gunstig ef fect had op de thermometers. Voor het eerst sedert de eerste mei werd het op veel plaatsen 20-21 gra den: Soesterberg mat zaterdag 21,1, Hoofddorp 18,7 graden. De hogedrukinvloed blijft dezer dagen tamelijk groot. Zo wordt vandaag een filiaal van het Atlan- tisch-Britse luchtdrukmaximum boven ons land ver wacht. Dat betekent aanhoudend meest zonnig wee met middagtemperaturen die in middag op circa 21 graden uitkomen. Later in de week ontstaat in het zeegebied ten noordwesten van de Britse eilanden een nieuw, nogal krachtig hogedrukgebied. Boven het noorden van Europa zijn ondertussen depressies actief. Deze ontwikkeling heeft tot gevolg dat de temperatuur vanaf vrijdag weer gaat zakken omdat het Noordzeegebied te maken krijgt met een noord (westelijke) stroming. Bovendien is er kans op een enkele bui en wordt het minder zonnig. Het Britse atmosfeermodel voorziet al vanaf donderdag, He melvaartsdag, minder gunstige weersomstandighe den. Vandaag echter een prachtige dag met in het groot ste deel van het land veel zonneschijn en 20-22 gra den. De wind is meest zwak uit het westen tot noordwesten. Morgen veroorzaakt een zwak kou front in voornamelijk het noorden van het land wol kenvelden, bij ons perioden met zon en middagtem peraturen boven 20 graden. De wind is wederom meest zwak uit het zuidwesten tot westen. Bel de weerman het meest actue weerbericht in de 0900-1234 Rotterdam 04:25 en 16:39 00:10 en 22:04 Verwachting voor morgen Els Geen Zuring Sterk Hazelaar Geen Rogge Sterk Populier Geen grassen Geen Wilg Geen Eik Sterk lep Geen Weegbree Zwak Berk Geen Bijvoet Geen Beuk Sterk Brandnetels Zwak Aan de kust is de situatie voor hooikoortspatienten over het algemeen gunstiger Katwijk LeidenQ O Wassenaar O Den Haag Hille^om O Sassenheim Alphen a/d Rijn STRIPS Utrecht^ Bron: www.weeroi PUZZEL DE RECHTER door Mr Jesse van Muylwijck WÉUÉ- WOZFW VAN KPJRS ZVN VOU&RS f PÉ- 'AUANói VftCTftXKÉN* én 'KScxrsotw&tKr. 1 2 3 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 (advertentie) Iets aan te bieden of juist te vragen? Van personeel tot aanhangwagen! Plaats nu uw Sprinter via www.sprintersonline.nl of mail naar sprinters@hdc.nl Tel.: 072-519 68 68 Fax: 072-519 68 69 Niet het gevraagde woord invullen, maar een woord dat bestaat uit ters van hel gevraagde woord in dezelfde volgorde min 1 letter. (B.< Omschrijving "dierenverblijf". Antwoord zou zijn "stal", maar ing< moet worden "sta"of "tal". Welke van die twee het moet worden, n ken uit de kruisende woorden.) Horizontaal: 1. Spekrookplaats in een schouw; 4. dwing 7. alarmtoestel; 9. deel v.e. vaartuig; 10. zwaar stuk hout. 11. tros bananen; 13. zachte veren; 14. drinkgerei; 17. lad de; 18. teken; 19. schampere opmerking; 21. rijwiel; 24. stijl; 26. metaal; 27. drietal; 29. mat; 30. woordenreeks; 32. damessjaal; 33. kaartspel. Verticaal: 1. Als; 2. kerkdi 3. vrouw van Zeus; 4. kleinste vinger; 5. kippenloop; 6. mens; 8. persoonlijk; 11. kwast in hout; 12. bloeimaand; 15. Zw. bondsstaat; 16. stuk chocolade; 17. kunstleer; 19 je; 20. snijwerktuig; 22. bron; 23. beroep; 25. zangstuk; 2 voermiddel; 28. strand bij Venetië; 30. kunsttaal; 31. strfl Oplossing van zaterdag: Horizontaal: 1. Aga; 5. vol; 7. opbaren; 10. hij; 12. deo; 14. Ift 15. Alva; 17. peer; 19. et; 20. tl; 21. tutu; 23. ifte; 25. er; 26. i 28. de; 31. misboek; 33. mak; 34. zak. Verticaal: 2. Go; 3. Apo; 4. gage; 5. vel; 6. on; 8. charter; 9. ofl 11. ijl; 12. datum; 13. optie; 14. ie; 16. vet; 18. elf; 22. Ur; 24J 27. isbn; 29. mik; 30. fez; 31. ma; 32. ka.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 8