LOHC neemt tweede plaats van Alecto over SPORT 7 TOP krijgt nog een kans ersteklasser Hillegom dicht bij het kampioenschap Blessure Boogmans nekt Zee Duin - Catwijck haalt de titel binnen bij Noordwijk ste nederlaag »rAjax(L) U-De cricketers van Ajax Lben hun eerste neder- an het seizoen geleden, in geest won Kieviten ruim. [ssenaarders scoorden ins voor het verlies van vickets. Ajax kwam tot 150 Kieviten is volgens Ajax- i Thomas Milde de favo- ior de titel in de eerste Waar de gemiddelde klasser drie goede bow- de gelederen heeft, kan ■n er over zes beschikken, zoekers stelden gisteren anderen Chris Pringle m voormalig international jeuw- Zeeland. Het hoog- orende parmership van wam daardoor tot slechts Ajax, dat als tweede jtkwam en trainer/coach [Dougherty 39 runs zag geraakte nooit in de van de Wassenaars score. bel verlies Flags De softballers van ■ukens/The Flags zijn in ibel tegen Survivors 2 gis- puntloos gebleven. De uit Diemen won de wedstrijden respectieve- pt 5-1 en 7-4. De nederla- aren vooral te wijten aan slaan door de Lissenaren. eerste wedstrijd kwam dat ;oed pitcherswerk bij de j, in de tweede was ags gewoon machteloos. 0 voorsprong na de eer- ng brokkelde langzaam der dat de bezoekers nog ringspositie kwamen. On- de dubbele nederlaag is ags nog in de topzes van fdklasse te vinden. „Met unten was ik tevreden it", zei coach Nico As- ft. „Nu was het een ad om snel te vergeten." athof tweede chtervolging maandag 17 mei 2oo4 door Mascha Welling mannenhockey - In een spannende wedstrijd heeft LOHC sportieve revanche genomen op re- giogenoot en concurrent Alecto. Nadat de Leids-Oegstgeester formatie de uitwedstrijd verloor met 2-4, won LOHC gisteren op eigen veld met 3-2 van de ploeg uit Leiderdorp. Hier door neemt LOHC de tweede plaats op de rang lijst over van Alecto. „Alecto heeft een sterke verdediging en speelt fysiek, terwijl wij wat tactischer spelen", zei LOHC-trainer Peter van der Meer, die de na druk op gedrevenheid had gelegd. In de eer ste helft maakte Maurits Zwart vrij snel 1-0, wat ook de ruststand was. Kort na de rust scoorde Diederik Camphuysen 2-0. Alecto kwam nog even terug dankzij een doelpunt van Jos Douma uit een strafcorner. Maar Menno Camphuysen bracht de marge weer op twee. Thijme Voet bepaalde de eindstand vlak voor het eindsignaal op 3-2. Roomburg won met 5-2 uit van Forward. Trainer Erik Kruysmulder vond dat zijn ploeg vooral de tweede helft goed zijn eigen spel speelde. „Dat is na de winterstop onze kracht gebleken." De Leidenaars hadden het relatief makkelijk en scoorde in de 26e seconde al via Jelle Buytendijk. Jasper Staal miste een straf- bal vlak voor rust, maar revancheerde zich door na rust de 1-2 aan te tekenen. Ivo van Hoorn, Staal en Wytze Knol scoorden nog voor Roomburg. Dankzij de zege stijgt de Leidse ploeg twee plekken naar de vijfde plaats. In de tweede klasse A verloor Forescate met thuis met 5-2 van Zoetermeer. Leidse Studs kreeg bij HDS Den Haag klop: 6-2. Joost van Hilten scoorde de twee goals voor de studen ten, die vorige week al degradeerden. In de 3e klasse A verloor Catwijck vrij kans loos van Tempo '34 met 2-1, na een doel puntloze eerste helft. Dem Graaff maakte het enige Katwijkse doelpunt. HC Alphen speelde uit bij Nieuwkoop 1-1 ge lijk. Alphen kwam op 0-1 dankzij een benutte strafbal van Sander van der Boon. Nieuwkoop werd ondanks het puntverlies toch nog kam pioen. In de streekderby in de vierde klasse A won Voorhout van Hisalis na een ruststand van 1- 1 met 4-1. Maarten Giepelink, Paul van Velde, Guus van het Pad Bosch en Rogier Elsen- doorn doelpuntten namens Voorhout. Boris Verdegaal redde de eer van Hisalis. Noordwijk begon de wedstrijd tegen Bleis- wijk moeilijk. Na een 2-0 achterstand, zorg den Martijn Disseldorp en Joost de Clerq voor de ruststand: 2-2. In de tweede helft kwam het spel van Noordwijk op gang en scoorde Martijn Disseldorp wederom. Mare van Itallie maakte 4-3 en Wiebe Disseldorp bepaalde de eindstand op 5-3. Alkemade verloor van kampioenskandidaat Spijkenisse. Thuis werd het in de slotminuut 2-3. Alkemade had de meeste kansen, maar wist deze op twee na niet af te maken. Pim Slot en Peter Aardema scoorden. - Jeroen Straathof idney bij een wereldbe- dstrijd met de Nederland- tervolgingsploeg als Ie geëindigd. In de nacht ijdag op zaterdag kwam denaar met zijn teamge- Jens Mouris, Peter Schep liHeijmans tot in de fina ar in de eindstrijd kregen iners flink op de broek [Engelse kwartet. „Ik eeen misser door te lang ite zitten", zei Straathof, een harde, maar goede loolvoor het WK." liaan Langeveld eindigde al als zesde bij een crite- nRijsenhout. A-amateurs n en Peter van de Reep legom deden net als Lan- lin de eliteklasse mee. De schopten het tot een ne- plaats (Gerben) en een nde plaats (Peter). Elise age eindigde in de Ronde ijnsheerenland op de plaats bij de junioren. door Michel van Cent korfbal - TOP mag proberen via een beslissingswedstrijd te gen De Meervogels in de hoofd klasse te blijven. De Sassenhei- mers ontliepen ondanks hun 16-14 nederlaag bij Oost Am- hem rechtstreekse degradatie, doordat Groen Geel bij DOS'46 verloor. TOP had in Arnhem uitzicht op de overwinning, maar sprong slordig om met de kansen. Marijke van den Berg, Tim van der Horst, Amoud Kok en Stanley Lardé bouwden na 6-5 rondom de rust (6-8) een 6- 9 voorsprong op, maar na 9-9 was er steeds een achterstand. Bij 15-12 haalden Bregtje van Drongelen en Tim van der Horst (strafworp) op tot 15-14, maar in de resterende zeven minuten bleef de gelijkmaker buiten bereik. EERSTE KLASSE Sporting Trigon behaalde een regelmatige 12-7 zege op Vlaar- dingen. De Leidenaars speel den met Daan Niesing voor Re- né Bekker, die aan het club- kamp een gebroken pols had overgehouden. Patty Groen, Misja IJzerman en Maarten van Vliet zorgden met hun twee doelpunten voor de beslissende tussenspurt van 2-3 naar 8-4. In de slotfase werden Brenda Ve- nema en Sander de Haas gewis seld, omdat zij hun laatste veld- wedstrijd in de hoofdmacht voor eigen publiek speelden. De Haas wil overigens nog wel in de zaal proberen het eerste te halen. Binnen vier minuten keek Per- nix bij HKC (H) tegen een 2-0 achterstand aan, maar dit bleek een incident. De verdediging was in het vervolg veel beter op dreef, zoals uit de 3-5 ruststand al valt op te maken. Het enige minpunt was dat de aanval de kansen zwak afmaakte, waar door het onnodig lang span nend bleef. Matthijs Groene- veld (2), Manon la Lau en Frans Treur konden eerst na 8-7 in het slotkwartier het kwaliteits verschil duidelijk maken met 8- 10 en 9-11. TWEEDE KLASSE Het leek wel alsof Tempo in de eerste helft bij VEO nog ver doofd was door het kampioens feest van vorige week. De for matie van Aat van Rijthoven speelde slap en raakte dan ook 6-2 achter, maar bleek na rust (7-5) wel scherp. Marcel Haagsman (3), Jet van Duin, El mer Veenman (2), Erik Hol- thausen en Martijn Hooijer brachten hun club in een kwar tier naar 8-14, waarbij de enige tegentreffer vanaf de stip ont stond. Uiteindelijk werd het IS IS. Fiks is na de 10-9 nederlaag te gen ZKC'31 nog steeds niet ze ker van handhaving in de twee de klasse. De oranje-blauwen kwamen op het stoffige gravel- veld slecht uit de voeten en stonden van begin af aan op achterstand (5-3 rust). Arjan Wildschut (2) en Matthijs de Visser leken voor de ommekeer te zorgen door 7-6 om te zetten in 7-9, maar in de resterende negen minuten ging het alsnog mis. Het gedegradeerde Velocitas gaf goed partij tegen Kios, dat voor promotie speelde. De Lei derdorpers hielden hun tegen standers met achterverdedigen steeds behoorlijk in toom (4-4 rust). Zij bleven ook nadien in het spoor van hun tegenstan ders. Elsbeth de Mooij maakte bij haar rentree in het eerste 11 - 10, maar daar bleef het bij: 13- 10 verlies. Janneke Oldenkamp (3), Bart van Dooremaal, André van Wallinga (2) waren topsco rers. DERDE KLASSE Madjoe zag door de 8-14 ne derlaag het kampioenschap van de derde klasse A naar De Vin ken gaan. De ploeg van trainer Ron van der Berg had met een gelijke stand kunnen gaan rus ten, maar miste op 6-7 een strafworp. Zij kon in de tweede helft het lengtenadeel niet lan ger compenseren en raakte in elf minuten tijd al hopeloos achter (6-13). Marco Ravens- bergen en Jan Pieter Sip namen met elk vier doelpunten zowat de gehele productie voor hun rekening. Fluks maakte in de eerste helft tegen de wind in weinig klaar tegen Luno. De aanvallers schoten geregeld zonder dat de afvang was neergezet, resulte rend in een 3-7 ruststand. Na de pauze werd er beduidend feller en doeltreffender ge speeld. Erik Caspers (3), Maaike van den Bosch, Arno van Haar lem, René Spaanderman en in valler Oscar Verloop zorgden voor een complete ommekeer met 10-9 winst. Crescendo moest bij Olympiek lange tijd tegen een achterstand van één tot twee doelpunten aankijken (5-3 rust). Jasper de Jong, goed voor vijf doelpun ten, herstelde op 6-4 en 8-6 het evenwicht, mede door goed on dersteunen van Thierry Ar- noldus. Ook invallers Carola Wijnen en Dennis van der Horst hadden een inbreng in deze opleving. Van der Horst forceerde een strafworp, die door Ben Baak feilloos werd af gemaakt: 8-9 winst. De tweede aanval van De Da naïden was bij AW/DTV slecht op schot. Het vak was tot 10-8 niet verder gekomen dan doel punten van Kim van Nood en Aart Tholens even na rust (6-5, 6-6). Coach Bea Schrama be sloot dan ook Lotte Couperus en Mark Hegnauer in dit vak in te zetten. De laatste invaller kon met zijn doelpunt een 10-9 ne derlaag niet meer verhinderen. Mark Rietbergen maakte in het andere vak drie doelpunten. KZ Leiden verspeelde vrijwel zeker de titel in 3 D aan Haar lem door het onderlinge duel met 12-9 te verliezen. „Wij de den alles goed behalve het sco ren", vatte coach Erik van Lun- teren het spel bondig samen. Het lukte zelfs niet om drie strafworpen te verzilveren, waaronder één op 4-3. Na rust (6-4) verkleinden Mark Zierik- zee, goed voor vier goals, en Sandra Langezaal de achter stand van 10-6 tot 10-8, maar twee strafworpen tegen maak ten aan alle illusies een einde. door Mascha Welling vrouwenhockey - Op het veld van Noordwijk haalde Catwijck gisteren betrekkelijk eenvoudig het kampioenschap binnen. Catwijck speelde geconcen treerd en Muriel van Beek scoorde na elf minuten de 0-1. Bij rust was het 0-3 dankzij goals van Annelies Komel en nogmaals Van Beek, ditmaal uit I een strafcorner. In de tweede helft bepaalden Alice van Duin en Jeanine Paauw de eindstand op 0-5. In de eerste klasse verloor Fo rescate thuis met 1-4 van Ring Pass, na een ruststand van 1-3. Het enige doelpunt voor de al gedegradeerde ploeg uit Voor schoten werd gemaakt door de vertrekkende Mascha Kimman. Ook LOHC verloor. Uit bij HDS Den Haag werd de eindstand van deze pittige pot 3-1. Eline Mooyaart scoorde het enige doelpunt voor de ploeg uit Oegstgeest. Voor Roomburg is de droom voor het kampioenschap in de eerste klasse definitief voorbij. Thuis eindigde het duel met VW Amsterdam in een 1-1 ge lijkspel, terwijl concurrent Spandersbosch wist te winnen. Lange tijd leek het erop dat Roomburg de volle winst zou halen, nadat Marije Manni de 1-0 scoorde. Maar tien minuten voor tijd maakte VW een einde aan alle illusies. De dames van Catwijck vieren het kampioenschap met champagne. Foto: Taco van der Eb HC Alphen speelde in de twee de klasse net aan gelijk tegen Zoetermeer. In de laatste mi nuut bepaalde Annelot Kraima de eindstand op 1-1. Voor trai ner Mark Duffhues was dit de laatste wedstrijd. Na vijf jaar trainer te zijn geweest, wordt hij volgend seizoen opgevolgd door Erwin Maashuis. In de derde klasse verloor Leid se Studs met 1-0 uit bij Haar lem. Hisalis ging met 5-0 on deruit bij Abcoude. degradeert na dik verlies II eter Klein en dijde Wekker gemengd - Opnieuw een glpel voor Hillegom tegen an de naaste concurren- lor de titel in de eerste ditmaal Lobbelaer. Op- ei zonder de naar het inter- c! lale tenniscircuit terugge- Jesse Huta Galung. Maar iwmet de 'oude meester' van Trigt in een glansrol, te utinier, ooit gerangschikt internationale ranglij s- 'on zijn drie partijen en daarmee zijn ploeg na- ilijk in de titelrace. Na lai agle in drie sets tegen Ro- loppert, werden ook het Imet David Rappange en =k\ed met Samantha van 'rift tot winst gevoerd, inge, die vorig seizoen in ede klasse debuteerde en zoen opnieuw een klasse ging, pakte met Marlot ïns het tweede mixed- nhet vierde in totaal, overwinning van Uni- op het gedegradeerde e|iette bracht de Leide- 0 niet uit de degrada- |en. Concurrent Joy Jaag- 1* peelde 4-4 gelijk tegen anger) koploper Shot en m het rechtstreekse duel slotdag van de competitie 'te papieren op behoud. Manon van der Beek en cC f Thomas speelden in de een derde set. TWEEDE klasse Duin klopte in Maarssen lefheck 2 met 6-2. Barbara r Gugten, Ingrid Kruit en Ravensbergen singelden ositief resultaat. Michael an verloor na terugkeer in vakantie. Het vrouwen- 'I en beide mixen, Van der met Floris Vogel overi gens met 12-10 in de wedstrijd tiebreak, leverden de volgende drie punten op. Voor De Boekhorst dreigt nog steeds het degradatiespook na de 5-3 thuisnederlaag tegen Ra- piditas. Heieen Uittenbogaard en Ruby Pennings wonnen een voudig. Het vrouwendubbel le verde het derde puntje op. Unicum 2 zette met de 6-2 te gen Merlenhove de bezoekers op een vrijwel onafwendbare degradatieplek. Mirjam Tan- nenbaum, Paula Anthonysz, Remco Fehr en Bartel Swart zetten de Leidenaars op de ruimste marge na de singles. Het vrouwendubbel en een mixed zetten de teller op zes punten. derde klasse De ontmoeting tussen De Me- renwijk en Forescate was snel afgelopen. De Merenwijkers moesten maar liefst vier partij en opgeven. Jan Pieter Roelofs was nog steeds geblesseerd en Giovanni van der Veek ging in zijn enkelpartij door zijn rug, waardoor ook de tweede mixed moest worden opgegeven. De overige vier partijen verdeelden de clubs netjes, waardoor een einduitslag van 6-2 voor Fores cate op het scorebord kwam. „Het was echt heel erg balen dat we vier partijen moesten opgeven. De wedstrijden die we wel hebben gespeeld, gingen best goed", zei Marjet Groen- leer van De Merenwijk. Marceline Spaan van Forescate verloor voor het eerst deze competitie een enkelwedstrijd. Tegen Groenleer werd het 6-3 6-4. Ook het vrouwendubbel ging naar de Merenwijkers met 6-3 6-0. Forescate-aanvoerder Richard Noltenius was zeer lo vend over de vrouwen van De Merenwijk. „Ze waren echt heel Marlon van Ingen (links) won namens TEAN zijn single tegen Dekker 2. Tweelingbroer Tim verloor. Foto: Taco van der Eb sterk. Maar onze dames hebben ook zeer goed gespeeld." Anne- miek Wissink was weer terug van de wereldkampioenschap pen voor veteranen en bewees haar waarde voor het team. Ze won haar enkel tegen Bionda Zonderop met 6-4 6-0. LTC Lisse is na het 7-1 verlies tegen Heerhugowaard 5 gede gradeerd. „Dat is een bittere pil", zei Danny van der Doe na afloop. „De meesten van ons zijn nog nooit gedegradeerd. Het is heel zonde, maar het zat er al een beetje aan te komen. We konden ons er dus al op voorbereiden." Daniël Harm- zen en Margot Boer redden nog wel de eer van hun club door de mixed met 6-4 3-6 16-14 te winnen. Aanvoerder Jelle Oosterhoff van TEAN was na afloop van de 5-3 winst tegen Dekker Tennis 2 behoorlijk tevreden. „Winnen is natuurlijk altijd leuk, maar nu hebben we de strijd om het kampioenschap nog redelijk in eigen hand. Het wordt in ieder geval heel spannend volgende week." De Alphenaren moeten met 8-0 winnen van Badhoeve dorp en vervolgens hopen dat de concurrenten in een onder ling duel voldoende punten verspelen. VIERDE KLASSE „Deze hebben we er mooi uit gesleept", zei Simone Visser van OLTC enthousiast na de 6- 2 winst op Qravel 2. Vooral Lin da Favre was na afloop van haar enkel blij, want ze won dik met 6-1 6-1. Joost Groenendijk en Caroline de Wit waren min der gelukkig, want zij verloren hun enkelwedstrijden. Qravel - OLTC 2 was een mara thonwedstrijd. Op twee na wer den alle partijen in drie sets be slist. De Qravelaars trokken aan het langste eind en wonnen met 6-2. „Het ging wel goed, we hadden het geluk dat de drie- setters onze kant opvielen", zei Wouter Waaijers. Laura Wijsman van De Munnik keek met gemende gevoelens terug op het 6-2 verlies tegen Schiebroek. Zelf won ze haar enkel en het dubbel met Edith Tijssen. „Toch kan ik niet echt blij zijn. Beide mixen verloren we in de supertiebreak. Win je die, dan ga je met 4-4 naar huis en is het een heel ander ver haal. Het is echt heel erg zon de." Volgende week staat De Munnik voor de bijna onmoge lijk opgave om voldoende pun ten te halen tegen titelkandi daat Zoetermeer en zich zo te handhaven. VIJFDE KLASSE Nieuwe Sloot heeft het zichzelf wel heel moeilijk gemaakt na het 6-2 verlies tegen medede gradatiekandidaat Gooiland 3. De Alphenaren staan met nog één wedstrijd te spelen zes punten achter op de nummer zeven. Omdat er geen invaller was voor de geblesseerde Mar tin Barnas, stond Nieuwe Sloot al bij aanvang met 3-0 achter. De spelers van Sassenheim wa ren niet in topvorm tegen TEAN 3. Dit resulteerde in een 5-3 verlies. Voorhout had een zware dag tegen de nummer één van de poule, Zoetermeer 4. Captain Nathalie Tamaëla was na afloop niet ontevreden over het 6-2 verlies. „Ze waren gewoon heel erg goed", vertelde ze. De twee punten werden binnengehaald door Jan van Kesteren en Anne van den Berge. Beiden wonnen hun enkel in twee sets. door Peter Klein tennis mannen - De blessure van Jeroen Boogmans kwam Zee Duin uiterst ongelegen. Met een kleine overwinning op het bezoekende Halfweg uit Spijkenisse zou een mogelijke degradatie ver weg zijn geweest en behoorde deelname aan de play-offs van de eredivisie tot de reële mogelijkheden. Boog mans moest twee partijen op geven en de Katwijkers slikten daardoor juist een nipte 4-2 ne derlaag. Of Boogmans zijn enkelspel te gen Eddy Schol in winst had kunnen omzetten was nog twij felachtig. De Katwijker stond 6- 2 1-0 achter, toen hij weliswaar een geraffineerde dropshot van zijn tegenstander haalde, maar wel in volle vaart met zijn hand tegen de netpaal vloog. Even leek doorspelen nog mogelijk maar de kneuzing van de wijs vinger was te zwaar om het rac ket nog fatsoenlijk vast te hou den. Het verliespunt tegen Schol stond meteen vast, maar was ook ingecalculeerd. De Spijkenisser was en bleef ook gisteren ongeslagen. Het dub bel van Boogmans met Marco Visser was echter een ander verhaal. Daar waren wel winst kansen geweest. Guido van den Broek won voor Zee Duin zijn enkelspel met 7-5 in de derde reeks. Mark Fleischeuer had maar twee sets nodig voor het tweede en laat ste punt. Tjeerd Star was totaal niet opgewassen tegen A2-spe- ler Steven Bijl. In het dubbel ging het de Noordwijkse Katwij ker beter af. Met Van den Broek capituleerde hij tegen Bijl en Lex van Worcum pas met 7-5 in de beslissende reeks. Een voor dit seizoen merkwaar dig scoreverloop bij TV Dekker Tennis/Horsman Bouw. De Warmonders stonden bij TOS in Bergeijk na de enkelspelen voor de eerste maal met 3-1 achter. Via de dubbels van Sij- men de Lange met Robin Ver beet en Martijn de Lange met Bas Wild bereikte TV Dekker Tennis alsnog een 3-3 gelijk spel. In de eerste drie enkelspe len trof Sijmen de Lange in Ste fan Aarts een domweg te sterke opponent. De nummer twee van Nederland in 2001 had twee sets nodig. Robin Verbeet liet zich verrassen door de van een blessure herstelde Hans- Peter van Oirschot. Jasper de Regt ging in drie sets tegen Pa trick Couprie ten onder. Martijn de Lange bleef als enige na een moeizame eerste en snelle tweede set tegen Bas van Hees overeind. Het Alphense TEAN is nog slechts enkele punten verwij derd van de titel in de eerste klasse. Volgende week kunnen de Rijnstrekers hun tendeer in de hoofdklasse binnen een jaar gestalte geven. In Eindhoven kon Volley nog wel bedreigen, maar niet winnen, 4-2 voor TEAN. Karst Folkerts, Albert Robben en Niels van Geer won nen hun singles snel in twee sets. Aleen Mare Nagelkerken verloor met 5-7 en 6-7. Van Geer en Robben brachten met 7-5 in de derde set de volle winst binnen. In dezelfde afdeling verloor Roomburg met 5-1 van HTC Son 2000. De Leidenaars zijn daarmee afgetekend gedegra deerd. „Te jong, te veel getraind en gewoon te sterk voor ons", vatte de van een schouderbreuk teruggekeerde Klaas-Jan Doe- ven het debacle samen. De eni ge jongere in het Roomburg team, Sebastiaan Rijksen, redde de eer.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 23