Voorschoten gelooft in wonderen SPORT6 Veteranencircus blijft verbazen Valken: sensatie hangt in de lucl TAW kan krakkemikkige defensie niet kraken Koudekerk wacht derby Strijd om zaterdagtitel is weer helemaal open HOC 986 MAANDAG 17 MEI 2OO4 Overwinning op JAC (1-2) sterkt het zelfvertrouwen voor volgend duel met DOTO door Gertjan van Geen den haag De wonderen zijn de wereld nog niet uit en dat is pre cies waar Voorschoten '97 zich de komende week aan vast kan klampen. Afgelopen zaterdag werd JAC in eigen huis verslagen (1-2). Dat was stap 1 in de drietrapsraket. Komende zater dag moet de ploeg van trainer Gerard Désar trap twee afwer pen en dat betekent winnen van DOTO om nog kans te maken op promotie naar de hoofdklasse. De nacompetitie is geen loterij. Het gaat immers om 270 minu ten voetbal. Maar de loting voor de een kan best gunstiger zijn dan de loting voor de ander. Doordat JAC de eerste wedstrijd tegen DOTO moest spelen en met 3-1 verloor, waren de Ha genaars nagenoeg kansloos ge worden in het drieluik. Dat Voorschoten tegen een aange slagen tegenstander mocht aantreden, was niet ongunstig. Daarmee is niet gezegd dat de overwinning op JAC een vol strekt logische was. De Hage naars hadden zich in het regu liere seizoen stukken sterker ge toond en waren die met tien punten voorsprong op Voor schoten geëindigd. En in eigen huis wilde het vlaggenschip van de familieclub de oranje neefjes en nichtjes een waardig sei- zoensslot bieden. „Ze lieten het niet lopen", constateerde Désar na afloop. Het tekende de instelling van JAC, dat het na de vroege ope ningstreffer van Maurice Fran sen - hij schoot de bal in de vierde minuut na voorberei dend werk van Eelke van Dijken knap binnen - de koppies niet door Loman Leefmans Rotterdam - Het blijft een uit zonderlijk ploegje, dat zater dagteam van Lugdunum. De cocktail van jong en (eigenlijk te) oud gaf bij Leonidas een wervelend showtje weg dat leidde tot de opmerkelijke score van 8-2. Vooral de routiniers in het elftal maakten indruk. Goed voor het zelfvertrouwen zo'n uitslag, maar daarmee werd ook onbedoeld het achterlig gende probleem voor de club nog eens onder de aandacht gebracht. Want zelfs éls Lugdu num derdeklasser blijft, is het moeilijk de enorme hoeveel heid ervaring op te vangen die het team gaat verlaten. Dat laatste onderwerp vermeed iedereen zaterdag als de pest. Het was er ook even niet het moment voor. De vreugde do mineerde over de bijzondere uitslag die na de galavoorstel ling werd bereikt. Door het re sultaat plaatste het elftal van trainer Jeroen Brussee zich voor de tweede ronde van de na- competitie na de eerdere 1-1 in eigen huis tegen Leonidas. Als de veteranen weer zijn opge lapt, de spieren losgegooid en de ergste pijntjes voorbij, staat een dubbel tegen DSO of Schoonhoven op de rol, clubs die uiteraard gewaarschuwd zijn na het horen van de uitslag. Een promotie naar de tweede klasse zou een prachtige afslui ting zijn voor het vriendenteam dat een jaar of acht geleden de zaterdagtak van Lugdunum nieuw leven inblies. Van de ori ginele ploeg zijn alleen nog Ot to de Jonge, Dennis Groeneveld en coach Brussee over. Maar in de afgelopen jaren versterkte het elftal zich met nog meer ou de meesters zoals Harm de Vos, Hans van As en recent nog Henk de Cler, Martin van Kins en Joop Tegelaar. Geef die mannen een paar behoorlijk getalenteerde jochies om zich heen (de broertjes Schildluizen, Richard Nadji of Marvin Moen) om de metertjes te maken en de gaatjes te trekken, en er ont staat een elftal dat behoorlijke uit de slof kan schieten. „Wat een wedstrijdmentaliteit", roemde Brussee zijn ploeg. „En als je ze afgelopen donderdag op de training had gezien: hele maal niks", onderstreepte hij nog maar eens het bijzondere karakter van zijn elitekorps. Een van die jeugdige talenten, keeper Marco Vink, was gebles seerd en op zijn plaats stond Jean-Pierre Neuteboom, doel man van het tweede elftal dat het doorgaans opneemt tegen Woubrugge 3, ARC 6 of Rijns burg 9. Veel gekker kon de sa menstelling van Lugdunum dus niet worden in Rotterdam. Uit gerekend Neuteboom was de eerste Leidenaar die zich on- VIERDE KLASSE ZATERDAG - Na de eerdere 3-0 zege op Rooden- burg in de uitwedstrijd had Koudekerk afgelopen zaterdag genoeg aan 0-0 om verder te komen in de nacompetitie. De Koudekerkers treffen komende zaterdag derdeklasser Wou brugge op het veld van hoofd klasser ARC. BSC'68, dat zich na de ruime zege op Wassenaar in het eer ste duel al veilig waande, ging zaterdag hard met 4-0 onderuit. Boy Houtman (2x), Robin van den Oever en Dennis Prins zorgden voor de verrassende score van Wassenaar. Het team liet hangen. JAC ging, ondanks het heerlijke zomerzonnetje, verwoed op zoek naar doelpun ten. Désar had niet anders ver wacht. „Dit is een ploeg van winnaars." Immers: na het echec tegen DOTO had JAC midweeks om de Haagse Cou rant Cup gewoon gewonnen van zondaghoofdklasser Kra nenburg. Désar: „En die veer kracht moet je maar zien te vin den." Voorschoten kon naast renbaan Duindigt dan ook niet rustig de score uitbouwen. Met een ver schil van drie doelpunten had een gelijkspel komende zater dag volstaan. Zo ver kwam het bij lange na niet. JAC voetbalde beter, maar had de pech dat de afscheidnemende Jan-Bouwe Blankert zich ditmaal niet dron ken wilde laten spelen door JAC's vedette Mark van den Berg. De lange Blankert (hij ver trekt naar Oegstgeest) was vorig jaar gruwelijk voor schut ge gaan tegen de aanvoerder en spits, maar hield hem nu knap in bedwang. Grootste wapenfeit van Van den Berg was dit keer een hakje, waaruit Tim de Jong kon scoren: 1-1. Het doelpunt kwam overigens voort uit een wonderschone aanval over vijf schijven. Daarmee was de koek wel op voor de thuisclub. Zeker nadat Ronald van Delft op aangeven van Fransen tien minuten na rust de 1-2 binnenschoot. Door Blankert als breekijzer mee naar voren te sturen hoopte Désar het verschil nog groter te maken en de hoogste doelstel ling te bereiken. Dat zat er door onzorgvuldigheden in de pas sing niet meer in. Voorschoten hoopt zaterdag op 'wonder' nummer twee. Ook DOTO is op papier veel sterker. Maar in deze fase van de na competitie gaan meer factoren meetellen. De psychologie van het alles-of-niets. „We moeten tegen een technisch geweldig voetballende ploeg", meent Désar. „DOTO is de baas op het veld. Maar ik heb NAC ook wel eens geweldig zien winnen van Ajax. We hebben thuisvoordeel en de jongens zitten elkaar nu alleen maar sterker te maken. Je weet nooit hoe een koe een haas vangt. We hebben alles in eigen hand." JAC - Voorschoten '97 1-2 (1-1). 4. Fransen 0-1, 34. De Jong 1-1, 55. Van Delft 1-2. Scheidsrechten Hoonhout. Toeschouwers: 1000 Voorschoten '97: Mokveld; T Bors- boom, Roodakkers, Blankert, Borst; Jonk, Roest, Van Delft; Van Dijken (70. Karremans), Buijzer, Fransen (76. Bay- ram). veenendaal - De strijd om de titel bij de zaterdagamateurs is weer helemaal open. DOVO deed zaterdag in eigen huis wat het moest doen: winnen van Sportclub Genemuiden: 1-0. De twee kemphanen hebben nu, net als Quick Boys, in twee duels drie punten bijeen ge sprokkeld. De Veenendalers hadden, zo bleek zaterdag middag voor bijna driedui zend toeschouwers, 'de tik van Katwijk' - een 4-1 neder laag bij Quick Boys - aardig verwerkt. „We verzuimden al leen in de eerste helft afstand te nemen van Genemuiden", vond trainer Henny Lee. DOVO scoorde voor de uit voering 'een dikke zeven', maar het uitbuiten van de kansen bezorgde de kampioen van de hoofdklasse B niet voor de eerste keer dit seizoen de nodige hoofdbrekens. Alleen Germaine Levant - op aange ven van Richard Beekink - schoof de bal na 21 minuten in het al door goalie Albert Flier verlaten doel: 1-0. Met een kwartier op de klok mocht Wiljan Kattenberg (Ge nemuiden) na een slippertje van Jermaine Holwijn alleen richting het Veenendaalse doel oprukken. Maar de reus uit het tapijtendorp gleed bin nen 'de zestien' zomaar uit. Genemuiden miste de inbreng van topschutter Yves Hes kamp. De spits, dit seizoen goed voor achttien treffers, zat geblesseerd aan de kant. Hes- kamp is er zaterdag op sport park Nieuw Zuid tegen Quick Boys ook niet bij. Hij zit een schorsing uit van zes wedstrij den omdat hij in een beker wedstrijd de scheidsrechter beledigde. AMATEURVOSTBA ZATERDAG Hoofdklasse a/c: DOVO-Genemt 0. Quick Boys 2-3 DOVO Genemuiden 2-3 Programma volgende week: Qui; - SC Genemuiden (15.00 uur) Eerste klasse b: JAC-Voorschota 2. Tweede klasse c/d: Naaldwijk-DS Valken'68-NTW 1-1, Zwaluwe dorp 1-1. Derde klasse a/b: Leomdas-Luj 2-8, SSS-SV'35 2-5, Schoonho» 3-0. Vierde klasse a/d: TAW-Schiebn 1-2, Wassenaar-BSC '68 4-0, kerk-Roodenburg 0-0, Zuiderpj brug 1-2. ZONDAG Hoofdklasse a/c: HSC'21/Breim 1-0. HSC'21 2-6 Baronie Turkiyemspor 2-3 Eerste klasse: Blauw Wit -Hilve 1, Feyenoord-Stormvogels/Telst Nijenrodes-Sparta 4-1. Tweede klasse c/d: OW-Nieuw» 4, DCV-Neptunus 1-1. Derde klasse a/b: CW Zwervers luiden 2-2, ESTO-FC Boshuize Docos-VEP 2-1. Derde klasse c/d: DWO-PFC Hind-LENS 3-0. Vierde klasse a/b: Altior-UÖ Stompwijk'92-SJZ 1-0. Vijfde klasse a: Forum Sport-Tair derscheidde door in de beginfa se een doelrijpe inzet te pare ren. Het was ook direct de laat ste keer dat er enige angst aan Lugdunum-zijde ontstond. Bin nen een kwartiertje hadden Te gelaar (uitgekiende verre lob) en De Cler beiden gescoord volgens het beproefde recept; de jeugd raast over de flanken en creëert ruimte waardoor de gelouterde heren met zaalvoet balcombinaties door het cen trum kunnen doorbreken. Het werd het matige Leonidas veel te machtig. Heel even leek de thuisclub de zonnige middag nog te gaan verpesten met een kortstondig offensieve dat een kopdoelpunt opleverde. In het laatste kwar tier voor rust maakten een tref fer van Nadji en twee goals van De Vos aan het restantje twijfel een einde. Het zesde doelpunt, een minuut na de hervatting, vertelde het verhaal van de wedstrijd. De moegestreden Te gelaar sjokte in de hoek van het veld achter een dieptepass aan. Om bij te komen zette hij vijf tien seconden lang zijn voet op de bal zonder dat zijn tegen stander hem durfde aan te val len. Vanuit het achterveld be sloot Jaap Schilthuizen om Te gelaar te ontzetten en zijn voor zet, na een subtiel tikje van Te gelaar, werd bij de tweede paal door De Cler ingekopt. Simpel, doeltreffend en bijna vernede rend voor de tegenstander. „En toch zijn het juweeltjes van doelpunten", benadrukte Van Kins. In de rest van de tweede helft, waarbij opkomende vermoeid heid en pogingen tot gallery play elkaar afwisselden, scoor de Lugdunum nog tweemaal en deed Leonidas nog een keer wat terug. Met nog zeker twee wedstrijden te gaan, wilde nie mand op de zaken vooruitlopen met betrekking tot volgend sei zoen. Zeker is dat Brussee wordt vervangen door Hennie de Klerk. En aangezien De Vos, Hans van As en De Jonge nu eenmaal niet tot hun vijftigste kunnen doorgaan, terwijl Tege laar en Van Kins zichzelf als tij delijke huurlingen beschou wen, wordt duidelijk dat er na de zomer een heel ander zater dagelftal ontstaat. Wat leeftijd betreft meer balans, maar met een gigantische afname van er varing. Hoe het ook loopt, dit was alvast een weergaloze af- scheidswedstrijd. Leonidas - Lugdunum 2-8 (1-5). 7. Tegelaar 0-1, 14. De Cler 0-2, 20. Bor- net 1-2, 34. Nadji 1-3, 37. De Vos 1-4, 39. De Vos 1-5, 46. De Cler 1-6, 59. Montfrooy (eigen doelpunt) 1-7, 74. Bornet 2-7, 79. De Vos 2-8. Scheids rechten Slootweg. Toeschouwers: 150. Lugdunum: Neuteboom, Nadji (73. Groeneveld), Van der Nol, J. Schijthui zen, De Jonge, De Vos, Van Kins (70. Van As), S. Schilthuizen, Tegelaar (51. Moen), De Cler, Bok. De keeper van NTW voorkomt dat Bastiaan de Mooy van Valken '68 gevaarlijk kan worden. Foto: Taco van der Eb door Kees van Delft valkenburg - Valken '68 is nog twee wedstrijden verwijderd van een plaats in de eerste klas se. In de nacompetitie speelden de Valkenburgers zaterdag met 1-1 gelijk in de thuiswedstrijd tegen NTW. Dat was genoeg na de 0-1 in Zeeland van vorige week. Een sensatie hangt in de lucht. De opheffing van het Rotter damse Zwart-Wit '28 betekent dat er een extra plaats vrijkomt in de eerste klasse. Winst in de tweede ronde van de nacompe titie tegen Naaldwijk is voor Valken daarom al voldoende voor promotie. Het zou een enorme stunt zijn van het team van trainer Piet van Duijn, dat dit seizoen debuteerde in de tweede klasse. Met een vijfde plaats en een periodetitel was de club al dik tevreden. „We gingen voor handhaving", al dus Van Duijn. „Door een hele goede periode doen we aan de 4 nacompetitie mee. Dat is een toetje, maar tegelijk ook leer- 4jl zaam voor de spelers.Die leer momenten heeft de selectie ze ker nodig, mocht Valken daad werkelijk promoveren. Van Duijn: „In de eerste klasse zal het heel moeilijk worden. Ik laat het gewoon op me afko men wat er de komende tijd ge beurt." Volgende week speelt Valken eerst uit tegen Naald wijk, de ploeg die vierde werd in de tweede klasse D, onder NTW. De Valkenburgers bereikten de tweede ronde door zaterdag ge lijk te spelen tegen de ploeg uit Nieuwe Tonge. De 0-1 die in de uitwedstrijd werd behaald, kwam nauwelijks in gevaar, al bleef het wel lang spannend. NTW speelde opportunistisch voetbal, wat tot veel hoek schoppen, maar weinig uitge speelde kansen leidde. Valken, zonder de geblesseerde Henk van der Nagel en de geschorste Emiel van der Plas, ging behou dend te werk. Johan Star en Fe- dor van den Hoek waren de mandekkers, met André Vooijs en Vincent Zandbergen altijd dichtbij. De vleugelspitsen Dennis de Ridder en Hans van der Meij lieten zich afwisselend terugzakken om de middenlinie te versterken. Toch kreeg de thuisploeg de beste kansen. In het eerste half uur miste Wilbert Star een goe de kopkans na een mooie actie en dito voorzet van Bastiaan de Mooij. De spits soleerde later zelf langs twee tegei ders, maar zijn schot bel recht in de handen van man Jaap Bijsterbosch kopbal van Leon Mijndei het enige wapenfeit voor in het eerste halfuur, date zapig verliep. De van een sure teruggekeerde Zandbergen probeerde vuurtje met een opstoot) te wakkeren, maar tot leidde dit vooral tot I voor NTW. Invaller Kick kopte eerst van dichtbij Door een slechte uittraj doelman Dirk Varkevisser dezelfde Kievit een grote op de openingstreffer, Varkevisser maakte zijn goed door het schot te ka In de tweede helft kon Val snel opgelucht adem toen Wilbert Star de 1-0 kende. Een schot van De kon doelman Bijsterbosc ongedaan maken, maai de rebound met het hooi Star was hij kansloos. De kreeg tien minuten laten gelezen kans om het di slot te gooien, maar de king van de spits liet za veel te wensen over. De vi op maat van Van der Mi een mooie opening van 1 was aan hem niet besteed Valken kwam mede da nog in de problemen, tof den Hoek zijn eigen do verschalkte. Een overtred Vooijs liet de scheidsr onbestraft, terwijl Zand! geblesseerd in het strafs gebied lag. „Ik zag Vincf de grond liggen en dad zijn schouder weer uit di was", legde Van den Ho afloop uit. „Ik wilde de snel mogelijk w maar raakte 'm verkeerd de gelijkmaker gooide NI les op de aanval, waardi voor Valken veel ruimtf stond om te counteren. V Meij en Wilbert Star slaagi échter niet in om te s Toen Kick Kievit van NI de laatste minuut naas doel schoot, was de tvvei laatste ronde van de naa titie een feit. Valken '68 - NTW 1-1 (O-OI Star 1-0, 65. F. van den Hoel doelpunt) 1-1. Scheidsrechte) loos. Toeschouwers: 400. Valken '68: D. Varkevisser; V Star, F. van den Hoek, Van 1 Varkevisser (82. Van Iterson) bergen, W. Star; De Ridder Vries), De Mooij (90. Duijndi der Meij. van trainer Mark de Lange treft zaterdag op nog onbekend neu traal terrein Schiebroek. Hazerswoudse Boys verloor met 2-1 van Perkouw en zal ko mende donderdag thuis van Floreant moeten winnen. Zo niet, dan volgt een treffen met Haagse Hout waarvan de verlie zer naar de vijfde klasse afzakt. Nadat Perkouw een 2-0 voor sprong nam, dirigeerde coach René van Beek keeper Jan Sol naar de spits. Sol scoorde, maar hij kon het verlies niet afwen den. Ook niet toen Perkouw in de laatste tien minuten met tien man stond na een rode kaart. door Ruud Pattiapon ter aar - TAW kan op vakantie. Na het doel puntloze gelijkspel in Rotterdam ging de Ter Aarse Voetbal Vereniging zaterdag in eigen huis met 2-1 onderuit tegen Schiebroek. Vooral op basis van de eerste twintig minuten was de zege van tegenstander verdiend. Toen walsten de fy siek sterke gasten over het timide TAW heen. Schiebroek mag nu op neutraal terrein met Wassenaar gaan uitmaken wie weer een ronde verder mag. Met de instelling van een campingelftal worden serieuze wedstrijden niet gewonnen. Trainer Koos Disseldorp weet dat TAVV niet rijp is voor de derde klasse. De ploeg heeft daar de klasse niet voor en mist ook nog pure vechtlust om het stapje hogerop te overleven. Een leuke midden moter voor een vierde klasse, niet meer dan dat. Een ploeg ook die zich pas in de laatste speel ronden voor de nacompetitie plaatste. „We re kenden nergens meer op", bekende Disseldorp. „Ik heb ze maar één opdracht meegegeven; ge niet van de wedstrijden die je mag spelen." Disseldorp zal stiekem hebben gehoopt dat TA- W de strijd onbevangen zou ingaan. Alleen dan had TAW kansen tegen de club met verreweg de meeste tegendoelpunten in de derde klasse B: 53. Een cijfer dat aangeeft dat de defensie van het krakkemikkige soort moet zijn. Dat de Schiebroekers in de competitie ondanks die gastvrije laatste lijn nog op de tiende plaats zijn geëindigd, mag een klein wonder worden ge noemd. Een reden kan zijn dat de Rotterdam mers in Jaspers Breusers, Björn van der Poel en vooral Tim van der Velde prima voetballers heeft. Spelers die een middelmatige ploeg als Schiebroek net boven de rode lijn kunnen hou den. TAW speelde echter te nerveus om de zwakke defensie van Schiebroek in verlegenheid te brengen. Disseldorp kan als excuus aanvoeren dat zijn team niet op oorlogssterkte aan de start verscheen. Een groot aantal blessurres dwong hem om een beroep te doen op routiniers als Frank Aartman, Mario Verzaal en Cees Broer, spelers die normaal in het derde en vierde elftal acteren. Desondanks vreesde de Rotterdamse trainer John dos Santos de kwaliteiten van voor al Aartman. Hij liet de Ter Aarse spelbepaler schaduwen door Pieter van der Linden. De Schiebroekse aanvoerder kweet zich met verve van zijn taak. Aartman kreeg geen kans de lijnen uit te zetten. Dos Santos hanteerde aan het begin van beide helften een overrompelingstactiek die vooral in de eerste rondgang goed uitpakte. Binnen drie minuten kwam Schiebroek op voorsprong na dat Van der Velde was weggedraaid van Niels van der Pijl en hij bij de tweede paal de vrij staande Arjen Volk vond die inknikte. TAW was amper bekomen van de eerste klap, toen de Rotterdammers opnieuw een dreun uitdeelden. Breusers schoot de bal vanuit een hoekschop op de binnenkant van de verste paal, waarna de verraste TAW'er Dennis Verzaal het speeltuig helemaal het doel in werkte: 0-2. TAW had geen afdoende antwoord op oppor tunistische spel van Schiebroek. Er lukte weinig tot niets, op een paar acties van de licht gebles seerde Jason Otto na. Vooral de ongelukkige centrumspits David van der Pijl had zijn dag niet. Al moet hij toch iets van triomf hebben ge voeld toen arbiter Van Leenen hem na een thea trale val uiterst gul een strafschop toekende. Paul van Egmond schot vanaf elf meter op de handen van de doelman, om de terugspringen de bal in de herkansing alsnog tegen de touwen te jagen: 1-2. Een botsing tussen Mario Verzaal en Van Velde leek TAW even in de kaart te spelen der Velde blesseerde zijn rechterhand die de Schiebroekse verzorger André Wouters de kant van een bandage werd voorzien. I profiteerde niet van die minutenlange num ke meerderheid. Pas vlak voor het eindsi leek TAW een strafschoppenserie af te gen. Na een vrije trap van Stefan Bader en kopbal van Verzaal stuiterde de bal voor d ten van invaller Broer. In betere tijden Broer een flitsende en doeltreffende reacti huis hebben gehad. Nu bleef hij met op geen meter van het doel het antwoord schil De invaller excuseerde zich na afloop voor misser, al gaf hij toe dat de Rotterdammer winst hadden verdiend. „Promoveren is ons niet broodnodig. In de derde klasse hel wij niets te zoeken." TAW - Schiebroek 1-2 (1-2). 3. Volk 0-1, 9. Dennf zaal (eigen doelpunt) 0-2, 45+2. Van Egmond 1-2 schop). Scheidsrechten Van Leenen. Toeschouwers TAW: Vis; Van Egmond (46. Hoogervorst), Roesl van der Pijl, Mario Verzaal; Dennis Verzaal, Aartmafl Bader; David van der Pijl (76. Broer), Edwin van der'

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 22