oshuizen an mentaal óg sterker SPORT 5 De ambiance wint het in derby van het vertoonde spel Docos: deze domper was echt de laatste Word EK Coach en stel iiiv eigen team samen EK COACH Kijk voor meer informatie op www.leidschdagblad.nl Leidsch &s Dagblad orse dreun roor KRV HDC 985 maandag 17 mei 2004 Leidenaars zijn uitgevoetbald ondanks overwinning op VEP: 2-1 door Maarten Dekker leiden - Twee woorden volston den om een heel seizoen te ka rakteriseren: net niet. Wat dat betreft sloot Docos de voetbal jaargang ook geheel in stijl af. De Leidenaars leken gisteren hard op weg naar iets moois, in de tweede nacompetitiewed- strijd tegen VEP. Een late tegen treffer zorgde ervoor dat Docos voor de zoveelste keer met lege handen achterbleef. De uit schakeling bood slechts één schrale troost: deze domper was echt de laatste. Weer waren er teleurgestelde gezichten en hangende schou ders, maar echt dramatische ta ferelen bleven uit toen het laat ste fluitsignaal had geklonken. Vreemd was het niet, want Door Combinatie Sterk had de voorbije weken al zovele emo ties moeten verwerken. Het in casseringsvermogen van de se lectie werd maximaal op de proef gesteld. Eerst was er de strijd om het kampioenschap, die Docos aanvankelijk op z'n sloffen leek te gaan winnen. Dat de ploeg van scheidend trainer Nico van der Salm een riante voorsprong geheel verkwansel de, leverde een eerste kater op. Door een reeks verrassende re sultaten in de slotronde van de competitie, eindigde Docos toch nog bovenaan, maar het moest die positie wel delen met DHL. Wat volgde was een be slissingswedstrijd om de titel én promotie naar de tweede klas se. Docos-DHL eindigde in 0-0 en ook in de verlenging werd niet gescoord. DHL mocht rich toen kampioen noemen, omdat het doelsaldo van de ploeg uit Delft beter was dan dat van Do cos. Die ontknoping maakte het missen van de titel zo mogelijk nog pijnlijker voor de Leide naars. Wat resteerde, was de nacom- petitie. Het was de vraag of Do cos zich na zo veel mentale op doffers nog zou kunnen opla den voor een serie van vijf aües- of-nietswedstrijden. Nee, zo leek het antwoord te luiden, ze ker nadat het eerste duel ook nog eens op een sof uitdraaide. In Woerden was Docos vorige week de bovenliggende partij, maar VEP won met 3-1. Nie mand leek nog een stuiver te geven voor de kansen van de rood-witten. Gisteren kwam daar aanvanke lijk geen verandering in. Het elftal van Van der Salm leek uit geblust en moest met lede ogen toezien hoe alleen de bezoekers aanspraak op een doelpunt konden maken. Dennis Gallert kwam wel in kansrijke positie, maar de spits van Docos had te veel problemen met het aanne men van de bal om tot een fat soenlijk schot te komen. Na een half uur keerden de kansen, met dank aan Alfons Janmaat. De doelman van VEP verkeek zich op een zachte in zet van Robin Ravensbergen, die zijn hoofd tegen een voorzet van Tom Henzing zette: 1-0. Die goal deed Docos inzien dat er nog niets beslist was. De ploeg speelde vanaf dat mo ment beter en vooral feller. Al vlug in de tweede helft had dat het gewenste effect: de uitblin kende Henzing draaide de bal fraai over de keeper in de verre hoek: 2-0. Was die stand intact gebleven, dan hadden straf schoppen uitsluitsel moeten geven. Zo ver kwam het niet. Ook dit keer ging Docos in het richt van de finish onderuit. Acht minu ten voor het einde draaide de Woerdense invaller Ronald Schalkwijk weg van zijn bewa ker. Het schot dat volgde, ver dween via de lat in het doel. In de resterende speeltijd deed Van der Salm zelfs nog een be roep op Barry Dubbeldeman. Als laatste redmiddel was die stap wel te begrijpen, maar het inzetten van de geblesseerde spits werkte louter contrapro ductief. Wanneer er ruimte lag voor een snelle tegenstoot, duurde het veel te lang voordat Dubbeldeman van de midden lijn naar het strafschopgebied was gesjokt. Gelukkig voor Dubbeldeman was rijn lijdensweg snel ten einde. Ondanks het feit dat VEP zich veelvuldig en opzichtig be zondigde aan tijdrekken, vond de scheidsrechter dat hij met het bijtellen van een enkele mi nuut aan blessuretijd kon vol staan. Docos mocht zich daar over beklagen, maar deed dat begrijpelijkerwijs nauwelijks. ,,Als je in twee wedstrijden niet in staat bent om het verschil te maken met een mindere tegen stander, dan hoef je de schuld alleen maar bij jezelf te zoe ken", aldus een nuchtere Van der Salm. ,,Ik was graag onder betere omstandigheden wegge gaan bij Docos. De club ver dient het ook om hogerop te komen, maar het heeft niet zo mogen rijn." Docos - VEP 2-1 (1-0). 31. Ravensber gen 1-0, 52. Henzing 2-0, 82. Schalk wijk 2-1. Scheidsrechter Buitelaar. Toeschou wers: 350. Docos: Hermans; Van der Linden, Smits, Hans van Marwijk, Ciere; Wal- laart, De Vries, Nas (83. Dubbelde man); Ravensbergen, Gallert, Henzing. (advertentie) volgende horde naar tweede klasse fi UWENVOETBAL - KRV heeft ti erste wedstrijd in een vier- om twee plekken in de el dklasse kansloos verloren Be Quick '28 uit Zwolle: 7- e Katwijkse ploeg van trai- iJaap Barnhoorn had zater- op eigen veld niets in te gen. )uick is op papier de sterk- van de drie tegenstanders; 'loeg degradeerde vorig jaar Ple hoofdklasse en werd dit ien met een straatlengte sprong kampioen. De a Ise equipe ging de rust in een 3-0 voorsprong, waar- Ho ianne van der Boom KRV ip! de nul afhielp. Daarna liep iec |uick verder uit. Bij de Rijn- ïsf 'Is waren vaste krachten hi ette Berendonk en keepster cien Toet afwezig. Herptse idi en KFC '71 rijn de ko- no'bde twee zaterdagen de ve ende tegenstanders. I.' io et nog één duel in de hoofd- se te gaan heeft het er alle n van dat er een beslis- be >duel om het Nederlands ve pioenschap bij de vrouwen 1. üen komen. Koplopers Ter 10 Ie en Fortuna Wormerveer v« 1 geen steken vallen en Ni 'en evenveel punten na o[ winstpartijen van afgelo st weekeinde. e Leede rekende af met Ste- ip: De ploeg uit Hoornaar p een muur op voor de Sas- n leimse vrouwen. Pas aan cti einde van de eerste helft tni iSaskia Drommel een gaat- 11 n haar voorzet werd door Tr be Koster over de lijn gelo- iep In de tweede helft kwam oco er helemaal niet meer te pas, maar Ter Leede ver- tle 'de een grote voorsprong te eg. en. In de slotfase tilden ïtitonel en Karin Legemate 'on core alsnog naar 3-0. Robin Ravensbergen maakte gisteren Docos' eerste doelpunt. Het mocht uiteindelijk niet baten. Foto: Taco van der Eb Ion Hoogendam raven - Natuurlijk was mis van het afwezige vier- idly Martina (geschorst), Poulina (werk), Ali Salah (Irimar Stazi (beiden ge- Serd) een aderlating van je- iom de i-o voorsprong op e verdedigen. Maar dat eindelijk toch zo gemak- ijng bij Eendracht Strekt erwinning had Boshuizen- 1 Per Crispijn niet ver boor een 2-0 triomf mag r ole Leidse ploeg zich op- ivoor twee duels met VEP, innen met een thuiswed- ip Hemelvaartsdag. ortocht naar de volgende was over 180 minuten 1 il verdiend, maar dat er iet oog op de komende ijd het een ander verbe- ïoet worden, lijkt zonne- voor de blauw-gelen. op mentaal gebied. Dat eze fase van de strijd wei- ingende combinaties en elende acties op de mat n worden gelegd is be- e ijk, vanwege de span- b ,laar dat de spelers elkaar al in het eerste part - ne- coachten en slechts andjes opvoerden om e Iverlies te beperken was r acceptabel. Erger dan is het opstootje dat doel- incent de Reede had met ekkerende bejaarde sup- achter rijn doel. De Ree- i even niet meer met de 1 ijd bezig en moest tot de geroepen worden door 3 deter Frans Stouten. Het n p een paar foute uittrap - 1 in De Reede na, allemaal ie fvoor Boshuizen, omdat n esten het hoofd gelukkig 111 Del hielden. De Reede lat na rust ook. het onsamenhangende m ESTO kwam Boshui- led van pas. Met slechts pitsen en een uiterst be- nde strijdwijze probeerde nsclub zo lang mogelijk jelopen schade te beper- e meeste ballen werden g de lange René arst gespeeld, die als ide spits veel goede din- eed. Ook door de lucht ij van wanten. Zo bedien- met een doorkopbal Thijs g, die met een omhaal naast mikte. Boshuizen kwam verder ook niet tot grote mogelijkheden, uitgezonderd de halve omhaal van Hicham Fouzi, gisteren op afstand de beste speler van Boshuizen en Mourad Mokht- afa, die de meest waardevolle was. Na de pauze tenminste, want vlak voor het bakje thee had ES TO zomaar op voorsprong kun nen komen toen Nino Poulina over de bal struikelde. Fouzi ramde de bal over de achterlijn, vlak voordat Raaphorst leek te scoren. Uit die daaropvolgende corner was het minstens even schrikken toen Poulina met een ongeziene handsbal voor oprui ming zorgde. In de tweede helft gooide Bos huizen het roer om. De slordig heidjes achterin bleven uit en de passes waren vlotter en ver zorgd. ESTO bleef maar de lan ge bal door het centrum peren, zonder druk uit te oefenen. Voor stofzuiger, organisator en kilometervreter Fouzi derhalve geen reden voor paniek. Het ge loof in een goede afloop nam zienderogen toe voor de Leide naars. Hectisch was het nog wel even toen De Reede eerst nog een schot van Aalbers onscha delijk maakte en Yousef Bourazma een bal van de doel lijn moest halen. Meer angstige momenten kende de Leidse ploeg niet, of het moet de ge miste strafschop zijn geweest die ESTO kreeg. De Reede bok ste de bal uit de hoek. Dat was binnen een minuut na dat het 0-1 was geworden voor Boshuizen. Uit een afgemeten pass van Fouzi toonde Mokht- afa zijn ware klasse door een te genstander uit te spelen en ver volgens, bijna struikelend, de bal in de verre hoek te knallen. Mokhtafa legde later na een pri ma solo de bal terug op Anis Ramdadovic, die met een ge richte schuiver afrondde: 0-2. Crispijn was opgelucht. „We hebben een hele degelijke pot gespeeld. Zij moesten komen, maar ze kwamen niet." ESTO - FC Boshuizen 0-2 (0-0). 75. Mokhtafa 0-1, 82. Ramdadovic 0-2. Scheidsrechten Taal. Toeschouwers: 200. FC Boshuizen: De Reede; N. Poulina, Quembesse, Fouzi, Diao; Bourazma, Mousavi, Ramdadovic (85. Mandil); El al Rousi, Tokaay, Mokhtafa. Stompwijk '92 boekt nipte zege op SJZ: 1-0 door Hein ten Berge stompwijk - Nacompetitievoetbal zo als nacompetitievoetbal bedoeld is. Het treffen tussen Stompwijk '92 en SJZ had werkelijk alles; veel publiek, vuurwerk, rookbommen en onophou delijk tromgeroffel. Het zonovergoten sportpark De Meerhorst was gister middag de plek waar je als Stompwij- ker of Zoeterwoudenaar moest zijn. Zo kom je je buren nog eens tegen in een heel andere omgeving. En dat er niet goed gevoetbald werd, ach, een knies oor die zich daar druk om maakte. Stompwijk '92 besliste het duel vanaf de strafschopstip en won met 1-0. Ne gentig minuten gespeeld en nog ne gentig minuten te gaan. Het duel tussen de beide buren was ei genlijk zaterdagnacht al begonnen, toen SJZ-aanhangers op 'oorlogspad' trokken richting De Meerhorst. Nu werd er eens niet de middenstip ont vreemd of de doelpalen van een nieuw kleurtje voorzien, maar werd elk raam op het Stompwijkse sportcomplex door de Zoeterwoudse nachtbrakers ondergekalkt met pro-SJZ-leuzen. Bij Stompwijk konden ze er wel om la chen. „Zo lang er niets moedwillig ver nield wordt, zien we de humor er nog wel van in. Die verf wassen we er van middag wel weer van af', klonk het in de Stompwijkse bestuurskamer. En ook op het veld werd de sfeer - op een enkel opstootje na - nooit vijandig of onvriendelijk. Het hoge 'ons kent ons-gehalte' vertaalde zich vooral in respect en lichte verbale plagerijtjes. Hoewel het spel veelvuldig stillag, la gen er geen grove overtredingen aan ten grondslag. Het had meer met de manier van voetballen van de beide buurploegen te maken. Veel lange bal len, weinig combinaties en een hoop gekleun. SJZ-trainer Bert Kort vond zijn ploeg slecht spelen. „De beleving was beneden alle peil. Hier zal ik straks in de kleedkamer nog wel het een en ander over zeggen, maar ze moeten het eerst zelf maar even ver werken. Ze zouden toch moeten besef fen dat ze er juist in deze wedstrijd hadden moeten staan", toonde Kort zich na afloop niet bijster tevreden. En dat terwijl SJZ toch best aardig aan het duel begon. De groenwitten had den een licht veldoverwicht, maar lie ten dit in de loop van de eerste helft langzaam uit handen glippen. Stomp wijk, zonder de geschorste spits Mar- tijn Droog, tastte toe en nam het initi atief graag over. Dit leidde tot aardig wat kansjes. Timo van Marwijk kopte net naast en Toby van Marwijk vond tweemaal doelman Jean-Pierre Mee- der op zijn weg. SJZ kon er slechts een schot van Joost Spierenburg tegen overstellen, dat maar net voorlangs ging- Ook na de rust veranderde er niet veel aan het spelbeeld. De bal vloog alle kanten op, waarbij de thuisploeg de meeste kansjes mocht noteren. Vooral Toby van Marwijk was een plaag voor de SJZ-defensie. De Stompwijker is een type speler die je als verdediger niet graag tegenover je hebt. Behalve handig is de aanvaller ook erg rap. Een handenbindertje dat altijd dreigend aanwezig is, ook al staat hij stil en lijkt hij verzonken in gemopper. Toch was het de andere Van Marwijk, Timo, die de wedstrijd openbrak. Of eigenlijk was SJZ-doelman Meeder hiervoor verantwoordelijk. De doel man denderde volledig onnodig zijn doel uit en torpedeerde de vrijgelaten Timo van Marwijk. Mastrong Geus hield het hoofd koel en schoof de strafschop keurig binnen. Een half uurtje resteerde SJZ om de gelijkmaker te forceren. Met veel overtuiging ge beurde dat niet, zodat de uitstekende Stompwijk-doelman Danny Mooiman zijn doel met weinig moeite schoon hield. Voor Bert Kort is het zaak om rijn ploeg van de week weer op de rails te krijgen voor de return, volgende week op sportpark Haasbroek. We trainen nog twee keer en die 1-0 is niet on overbrugbaar', maar dan moeten we wel met andere instelling het veld in. Ik probeer altijd het begrip 'praatje, plaatje en daad je' te hanteren. Met het praatje gaat het wel goed, het plaatje is ook geen probleem, maar het daadje blijft vandaag helemaal uit" Stompwijk '92 - SJZ 1-0 (0-0). 63. Geus 1-0 (pen). Scheidsrechten Evenwel. Toeschou wers: 850. Stompwijk '92: Mooiman; De long. Hans van Benten, Ronald van Benten, Van Santen; Van den Bosch Oudshoorn, Van Rijn; Geus (75. Van Hoogdalen), Timo van Marwijk (65. Soon- ius), Toby van Marwijk. SJZ: Meeder; Van den Bergen, Van der Poel, Wouter van der Hoeven, Vincenten (50. Riet kerken); Versteden, Guus van der Hoeven, De Koning, De Waard; Verzaal (75. Van Es), Spie renburg. Altior houdt het onnodig spannend langeraar - Altior liet gisteren een uitgelezen mogelijkheid onbenut om te genstander UDO al in één wedstrijd kansloos te maken: 2-1. De Langeraarse ploeg miste een hele reeks kansen. In de eerste helft scoorde alleen Ronald Ubink op aangeven van Joost Ydema. De Oegstgeestse tegenstander had wei nig in te brengen, mede door afwezigheid van Daan Kramp en Martin Pigge. Toch kwam UDO nog voor rust op 1-1 door Peter Witteman. Altior-speler Tim de Boer kreeg het voor elkaar om twee keer voor een leeg doel te missen. Na rust veranderde het spelbeeld nauwelijks en werd Mark Bentveld matchwin ner met een tweede goal voor Altior. „Het hadden er zes of zeven moeten zijn", vond trainer Pieter van ZoesL „Nu wordt de wedstrijd van volgende week bij UDO toch nog spannend en dat hadden we kunnen voorkomen. De winnaar neemt het op tegen de winnaar van SJZ tegen Stompwijk '92. Mastrong Geus (Stompwijk '92, rechts) probeert te beletten dat SJZ'er Guus van der Hoeven de bal binnenhoudt. Foto: Eric Taal

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 21