m Tony Blair blok aan been Labour Moslimleider mag Nederland niet in IETS verkopen?] Nederlander slaapt het langst Alphen aan den Rijn in beeld voor uitzetcentrum ftHÉÉfc nd verwoest uurgebied [schelling Leiderschap Britse premier kost zestig zetels Leidsch Dagblad Brand bakkerij Van Kempen vermoedelijk aangestoken Rijksweg N11 open voor voetgangers Leidsch OPGERICHT 1 MAART 1860 Dagblad maandag 17 mei 2oo4 SPRINTERS S 072-5196868 LjLfi Ruslana kust straks de grond van Oekraïne REGIO Ook L'eidols for kids wordt een blijvertje Opera combineert prima met zon, zee strand en duinen Feyenoord staat er niet slecht voor Enige 1 bewo 8 9 18/21° bewolking atü3D W 2/3 iiiing/anp - Bij een bos- op Terschelling is afgelo- eekeinde zeker 40 hectare gebied verloren gegaan, agochtend brak op de iats het eerste duin- uit, gevolgd door een brand in de middag, gmorgen laaide het vuur t oostelijk deel van Ter ing opnieuw op. De reer had de brand gister onder controle, maar e situatie vannacht nog in de gaten. Van duinen isen resteerden slechts iblakerde vlakten. Broe- vogels kwamen om, veel gingen verloren. De vas tot zo'n 40 kilometer raarts in Friesland en gen te ruiken. Tijdens de cvvamen twee legerheli- i uit Soesterberg te hulp. :en Cougar, die een zak van 2500 liter mee kan later ook een Chinook induizend liter. Naar alle hijnlijkheid is de brand token. De politie leidt uit het feit dat het vuur op twee plaatsen tegelijk, lar honderd meter van el- londen/anp - De populariteit van de Britse premier Tony Blair is zo sterk aan het dalen, dat hij zijn partij in de weg lijkt te zit ten. Als Blair zou opstappen als partijleider gaan meer mensen op Labour stemmen, blijkt uit een eigen, geheim onderzoek van het hoofdkwartier van de Britse sociaal-democratische par tij. Volgens een partijfunctiona ris zou Blairs leiderschap Labour zestig zetels kosten, als er nu verkiezingen zouden worden ge houden. Het onderzoek van Labour is gebaseerd op een peiling. Kie zers werd gevraagd naar hun keuze bij de lokale verkiezin gen, die volgende maand wor den gehouden. Ook werd hun de vraag gesteld op welke partij zij bij landelijke verkiezingen zouden stemmen. Opvallend veel Britten die lokaal Labour stemmen, bleken dat alleen landelijk te doen als Blair zou opstappen als partijleider. In Londen doet al enige tijd het gerucht de ronde dat Blair op het partijcongres in het najaar de macht gaat overdragen aan de huidige minister van finan ciën Gordon Brown. Britse me dia meldden deze week dat Brown al een 'schaduwkabinet' zou hebben gevormd. Vice-pre mier Prescott verklaarde eerder dat 'mensen hun positie bepa len', maar sprak tegen dat een wisseling van de macht op komst is. De volgende parle mentsverkiezingen in Groot- Brittannië zijn in 2005. Leden van de Britse regering (advertenties) trzeg uit deze krant! m het eind van het Jaar kunt u bij ||d Leidsch Dagblad sparen voor één of beide Johnson Bros. serviezen, één van ken van de Wedgwood Group. Knip de zegel uit krant of kijk op www.leidschdagblad.nl voor 'egels en lees hoe u uw ontbijttafel zo snel met Mijn wereld, mijn krant. - Leidsch/®Dagblad icht aan onze lezers en adverteerders Op Hemelvaartsdag (donderdag 20 mei) verschijnt er geen krant. Onze kantoren zijn op deze dag gesloten. In verband hiermee zijn de sluittijden voor advertenties voor de volgende dagen gewijzigd', vrijdag 21 en zaterdag 22 mei. Voor informatie kunt u bellen met (071) 5356300. Voor opgave van rubrieksadvertenties belt u (072) 5196868. COMMENTAAR ORANJE heeft zich de woede op de L shaald van prinses Mdxi- n kroonprins Willem der. In het SBS-program- lownieuws werden vorige iprivé-opnames getoond, ig van de videocamera Die camera was gestolen tijdens een va- L an het prinselijk paar in iië. Hun advocaat heeft tdigd dat hij juridische gaat nemen [SBS6, een Ar- tv-station en websites, die len ook lieten les zijn zon- onschuldig te noemen, eo toont moeder Mdxima «al djes zingt voor haar doch- "alia en andere huiselijke "^tjes. Toch roept het uit- van de beelden de vraag BS6 over de schreef is ge- idisch is dat mogelijk maar journalistiek is de vraag. in van gestolen goede- als het om foto's en vi- les gaat, is een vorm bevestigden gisteren dat de premier niet van plan is op te stappen. Minister van buiten landse zaken Straw verklaarde dat Blair een van de meest effi ciënte regeringen in jaren 'leidt, zal leiden en nog een lange tijd zal blijven leiden'. Geoff Hoon, minister van defensie, liet we ten dat premier absoluut van plan is zijn werk af te maken. Ook de krant The Guardian meldde gisteren dat niet nader omschreven 'vrienden' van Blair er zeker van zijn dat de premier zijn functie niet op geeft, voordat er in Irak een permanente regering is geïn stalleerd. Dit betekent dat hij zeker zal aanblijven tot en met de algemene verkiezingen in Irak, die waarschijnlijk in janu ari 2005 zullen plaatsvinden. leiden - De productiebakkerij van Van Kempen aan de Admi raal Banckertweg op industrie terrein De Waard in Leiden heeft zaterdagavond forse scha de opgelopen door een brand. Het vuur is vermoedelijk aange stoken. Er deden zich geen per soonlijke ongelukken voor. Rond kwart voor tien kwam de melding van de brand op De Waard bij de brandweer bin nen. De brandweerlieden kon den het pand gemakkelijk in doordat een aantal lichtkoepels al was doorgebrand. Na ruim anderhalf uur was het vuur on der controle. De (rook)schade is groot. Omdat de brandweer in de bakkerij een aantal ver dachte zaken aantrof, stelt de technische recherche van de politie een onderzoek in naar de oorzaak van de brand. Volgens directeur Leo van Kem pen van de bakkerij is er wel degelijk splake van brandstich ting. „Er waren namelijk twee brandhaarden en bij één van die haarden is ook nog eens spiritus gevonden. Waarschijn lijk is de brandstichter via het dak binnen gekomen door een openstaande lichtkoepel." De productiebakkerij op De Waard levert onder meer aan een aantal winkels van Van Kempen in Den Haag en aan de horeca in Den Haag en Leiden en omgeving. De productie van Van Kempen komt door de brand niet in gevaar. „Ik ver wacht hier binnen anderhalve week weer aan de slag te kun nen. In de tussenliggende pe riode wordt de productie over genomen door een oom die in Den Haag een bakkerij heeft." -VIDEO van heling en daarmee een mis drijf. Maar vooralsnog staat het niet vast dat SBS6 voor de beel den betaald heeft. Dat moet nog blijken. Gekocht of niet, het uit zenden van de video is waar schijnlijk onrechtmatig, omdat het prinselijk paar dat vooraf expliciet verboden had. SBS6 was hiervan op de hoogte en heeft daarmee bewust het au teursrecht geschonden. journalistiek was er weinig reden om de vi deo op televisie te ver tonen. De beelden had- den^hoegenaamd geen nieuwswaarde. Er was louter een commercieel doel: gratis publiciteit en hoge kijkcijfers. Maar los daarvan is het wel een feit dat de beelden al op veel websites te zien waren, voordat SBS6 ze uitzond. Elke internetgebruiker in de wereld had prinses Amalia al in haar handjes kunnen zien klappen. Daarmee was er voor SBS6 jour nalistiek geen aanleiding de kij kers de beelden te onthouden. Hugo Schneider amsterdam/anp - De omstre den moslimleider Qazi Hussain Ahmed mag Nederland niet in. Desgevraagd bevestigde een woordvoerder van het ministe rie van justitie gisteren dat de Pakistaanse parlementariër op grond van de openbare orde en nationale veiligheid de toegang zal worden geweigerd als hij zich meldt. Medewerkers van Hussain Ah med meldden zaterdagavond aan de Nederlandse afdeling van de Arabisch Europese Liga (AEL) dat de leider van de grootste Pakistaanse moslim partij niet welkom was in Ne derland. De AEL had Hussain Ahmed uitgenodigd voor een bezoek en een lezing. Het be zoek zou woensdag beginnen. Volgens een verklaring op de internetpagina van de AEL be schikt de Pakistaanse parle mentariër over een diplomatiek paspoort. De moslimpartij on derzoekt welke juridische mo gelijkheden er zijn om Hussain toch het land in te krijgen. „Vei ligheidsoverwegingen", zijn ook volgens de AEL reden voor de weigering. Het Centrum Informatie Docu mentatie Israël (CIDI) had de ministers Remkes (binnenland se zaken) en Donner (justitie) gevraagd om Hussain Ahmed te weigeren. Volgens directeur R. Naftaniël vormt de leider een risico voor de staatsveiligheid wegens zijn opruiende teksten tegen niet-moslims. Naftaniël noemde de beslissing om hem te weigeren dan ook meer dan terecht. alphen aan den run - Het laatste deel van de rijksweg Nn tussen Alphen aan den Rijn en Bodegraven is zaterdagochtend geopend door minister Peijs van verkeer en waterstaat. Peijs roemde de goedkope en vindingrijke manier waarop de weg is aangelegd. Voor autoverkeer is de rijksweg nog gesloten, pas als de laatste werkzaamheden zijn afgerond kunnen automobilisten morgen het nieuwe asfalt testen. Hard lopers konden dat gisteren al, tijdens de tweede Nn-loop, en daar werd gretig gebruik van gemaakt. Pa gina R3: 'Nn-west dwars door Leiden niet realistisch'. Foto: Hielco Kuipers rijswijk/anp - Nederlanders zijn wereldwijd de langste slapers. Ze verblijven gemiddeld 7 uur en 32 minuten in dromenland. Het mondiale ge middelde is 7 uur en 6 minuten. Dat blijkt uit een internationaal onderzoek van het woonwaren- huis Ikea onder 14.000 mensen in 27 landen. Het Zweedse concern wilde er met het onder zoek achterkomen op welke manier Europeanen, Aziaten en Noord-Amerikanen hun slaapkamer gebruiken. Oostenrijkers zijn gek op hun slaap kamer, maar aan seks doen ze er zelden. Ma- leisiërs daarentegen bedrijven juist vaak de liefde in de slaapkamer, maar slapen er niet zo veel: ge middeld 6 uur en 36 minuten. Van de Maleisiërs zei 43 procent dagelijks aan seks te doen in de slaapkamer. Van de Zweden en IJslanders ziet 72 procent de Centraal Orgaan opvang Asielzoekers heeft terrein naast gevangenis op het oog alphen aan den rijn - Alphen aan den Rijn is in beeld voor de vestiging van een vertrekcen trum voor uitgeprocedeerde asielzoekers. Het Centraal Or gaan opvang Asielzoekers (COA) heeft het terrein naast de gevangenis op het oog om dat Justitie daar al eigenaar van is en er snel behoefte is aan nieuwe vertrekcentra. Burge meester Schoof heeft nog geen officieel verzoek ontvangen, maai" al wel een gesprek ge voerd met het COA. Daarin heeft hij aangegeven dat een snelle bouw van een centrum niet mogelijk is omdat er in elk geval een vrijstellingsprocedu re nodig is die drie maanden vergt. Het ministerie van justitie, de opdrachtgever van het COA, is op zoek naar twee of drie plek ken voor de zogenoemde ver trekcentra. Daarvoor is een lijst met mogelijke gemeentes op gesteld, waarvan het meren deel echter weinig zin heeft om een uitzetcentrum te herber gen. De centra zijn nodig om het strenge beleid van minister Verdonk uit te voeren: zij wil in drie jaar tijd 26.000 uitgeproce deerde asielzoekers het land uit zetten. Of Alphen aan den Rijn (principiële) bezwaren heeft tegen zo'n centrum bin nen de grenzen, is nog niet aan de orde, zegt een gemeente woordvoerster „Er is immers nog geen officieel verzoek ge daan. Er is alleen geïnformeerd of het mogelijk is om snel te bouwën. We hebben gezegd dat dat niet kan, omdat er een vrijstellingsprocedure nodig is voor die grond. Die duurt mi nimaal drie maanden, als er geen bezwaar wordt gemaakt. We wachten nu af wat het COA verder doet. Er zijn meer ge meenten die op de lijst staan. Als er een verzoek komt, moe ten we ons daarop beraden." Op de grond naast de gevange nis was tot vorige zomer een asielzoekerscentrum gevestigd. In 2002 stelde de gemeente raad van Alphen aan den Rijn nog vast dat de gemeente 'zich geen eigen beleid kan permit teren'. Vorige maand deed het college wel een verzoek aan minister Verdonk om de dos siers van acht 'schrijnende ge vallen' voor wie uitzetting dreigt, nog eens nader te bekij ken. Vorig jaar pleitte Schoof met zijn collega's Lenferink van Leiden en Comelis in Gou da bij de Tweede Kamer voor een generaal pardon voor vluchtelingen die al lange tijd in Nederland verblijven. Leidenaar (30) neergestort leiden - Een 30-jarige Leidenaar is zaterdag tijdens de Neder landse kampioenschappen zeil vliegen om het leven gekomen toen hij met zijn vliegtuigje neerstortte. Het zeilvliegtuigje, ook wel Delta Wing genoemd, sloeg voor de ogen van vele toe schouwers op vliegbasis Dee- len, tussen Arnhem en Apel doorn, tegen de grond. Volgens het Korps Landelijke Politie diensten trok een ultra light vliegtuigje de Delta Wing om hoog, waarna het zeilvliegtuigje op een hoogte van 15 h 35 me ter scherp naar rechts draaide en neerstortte. Het toestel is volledig vernield. De bestuur der overleed korte tijd later aan zijn verwondingen. De Lucht- vaartpolitie stelt een onderzoek in naar het ongeval. KLM-toestel: pech op Sint Maarten sint maarten - Honderden pas sagiers van een KLM-toestel zijn dit weekeinde gestrand op het eiland Sint Maarten nadat het toestel onderweg naar Am sterdam problemen ondervond met het landingsgestel. Het vliegtuig zou nog een stop op Curacao maken, maar keerde terug naar Sint Maarten toen het landingsgestel niet wilde in klappen. De verwachting is dat het vliegtuig vandaag zou te rugkeren, met ongeveer ander halve dag vertraging. Klopjacht op aanrander meisjes purmerend - De politie van Waterland is op zoek naar een man die de afgelopen dagen in Purmerend twee 8-jarige meis jes heeft aangerand. Hij was waarschijnlijk van plan ze te verkrachten. Een 8-jarig meisje werd donderdag aangerand ter wijl ze in het park Gorsebos aan het fietsen was. Daarop pro beerde volgens de politie de zelfde man een eveneens 8-ja- rig meisje in Purmerend te ver krachten. Het meisje zag kans weg te komen. Het gaat om een blanke man van 25 tot 30 jaar. Italianen kiezen het hazenpad rome - Italiaanse militairen hebben gisteravond om veilig heidsredenen een van hun ba ses in Irak ontruimd. De basis was in de loop van de dag ver scheidene malen bestookt door opstandelingen. Zeker een Itali aanse militair raakte daarbij zwaar gewond. De militairen van de basis Libeccio, vlakbij een belangrijke brug over de ri vier de Eufraat in de stad Nasi- riyah, zijn overgebracht naar een andere basis. slaapkamer als de meest uitgelezen plek voor ro mantiek, van de Chinezen is slechts 20 procent die mening toegedaan. De Nederlanders hangen er tussenin met 48 procent. Uit het Ikea-onderzoek blijkt verder dat van de 14.000 ondervraagden driekwart dagelijks het bed opmaakt. Mensen die vaker hun matras wis selen hebben meer seks en het meest voorko mende object in de slaapkamer is de wekker. In Nederland gebruikt 96 procent van de onder vraagden een wekker. In het Nederlandse deel van het onderzoek is ex tra aandacht geschonken aan de slaaphouding. Daaruit blijkt dat 46 procent van de Nederlan ders op zijn zij slaapt, 31 procent ligt in de foe tushouding, 12 procent ligt op de buik en slechts 8 procent slaapt op zijn rug. E." Proef nu Leidsch Dagblad in de ochtend, 4 weken voor 9,75 efja, ik ontvang graag I 4 weken lang Leidsch Dagblad I voor maar 9,75. Dat is nog geen I 0,41 per dag! M/V I Naam: AdreB: II Postcode j Plaats: I Telefoon: Geboortedatum: I e-mall: I I Stuur deze bon op in con ongofrankoerde envelop, niuu-Leidsch Dagblad. I nummer 127. 1800 VB Alkmaar Bellen kan ook 0800-1711 (gratis) of surf naar www.leidschdagblad.nl. (Dczo aon- I bieding Is geldig tot 31 december 20041 Leidsch Dagblad gaat zorgvuldig om mei persoongegevens. In hot oolofon van de krant treft u nadoro Informatie aan. 1 Mijn wereld, mijn krant. Leidsch Dagblad i 8 712141

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 1