Feyenoord staat er niet slecht voor rereldkampioenschap voetbal 2010 in Zuid-Afrika FC Zwolle heeft niets te zoeken in eredivisie p; :celona op jede plaats Bezem door de selectie Verkerk opent tegen Gaudio Ht» De materiaalhokken liggen vol, de schoenen staan in het vet, de kantine is dicht. Het weekeinde is voorbij, maar nog niet vergeten. Wekelijks blikken Jan Siemerink, Ruud Bröring, Henk Angenent en een gastcolumnist terug op het sportweekeinde. Deze week zet Ruud de Groot de nacompetitie in het prof- en amateurvoetbal in de herhaling. De nacompetitie in het prof- en amateurvoetbal is voer voor psychologen. Vrijdag avond verspeelde Excelsior het kampioenschap op doelsaldo. Nu moet de ploeg nacompeti tie spelen en ik vraag me af of dat een succes wordt. Voor sommige ploegen is die na competitie ballast in plaats van een extra kans. Dat was vorig jaar voor Excelsior ook zo, toen verloren ze als eredivi- sieploeg dé eerste drie wedstrijden en toen konden ze Volendam niet meer inhalen. Voor Feyen- oord is het natuurlijk ontzettend belangrijk dat Excelsior in de eredivisie komt. In de eerste plaats om de spelers die bij Feyenoord afval len, op het hoogste niveau on der te brengen, en daarnaast om de concurrentie beentje te lichten. Dus ik zou Excelsior willen adviseren, haal de psy choloog er maar bij. Voor het Leidse Docos is de na competitie ook geen bevrijding gebleken. Het was de gedood verfde kampioen in de derde klasse, maar ze hebben het weggegeven. De beslissings wedstrijd tegen DHL eindigde gelijk en Docos liep de titel mis op doelsaldo. Ik heb vanmid dag de wedstrijd in de nacom petitie tegen VEP gezien en ze hebben het niet gered. Ze maakten de fout om bij een 2- 0 voorsprong achteruit te lo pen in plaats van de 3-0 te maken. Toen ik de spelers van het veld zag lopen, kreeg ik niet het idee dat ze er erg mee zaten. Ik ben een groot voorstander van de nacompetitie, maar ik vind het wel een loterij. Het is niet zo dat de beste ploeg auto matisch met de hoofdprijs gaat strijken. Wat mij be treft zou de nacompetitie in het ama teurvoetbal per ronde tot één wedstrijd beperkt kun nen worden in plaats van een thuis- en een uitwed strijd. Speel maar op neu traal terrein. Dan kunnen de clubs ook nog een goed veld uitkiezen, want nu moeter soms worden gevoetbald op velden die dramatisch slecht zijn. Maar het belangrijkste is dat de clubs dan wat eerder klaar zijn. Nu moeten sommi ge elftallen nog tot half juni doorvoetballen. Eigenlijk zit niemand daar op te wachten. Ruud de Groot uit Leiden is le raar lichamelijke opvoeding aan het ROC en stafdocent van de KNVB. De Groot was trainer van onder andere UVS, Lugdu- num, Aalsmeer, Wilhelmus, WSB en Quick Boys. Volgend seizoen heeft hij SJC uit Noord- wijk onder zijn hoede. anp - Het wereldkampioen- 'oetbaJ in 2010 is zaterdag toe- n aan Zuid-Afrika. Voorzitter after van de FIFA maakte dat in Bekend na afloop van de stem- 'oor het eerst wordt het toer- Afrika gehouden. 1 uiteindelijk nog drie van de didaten over, meldde Blatter Naast Zuid-Afrika waren dat 0 en Egypte. Libië viel op het laatste moment af, omdat het land niet kon voldoen aan de eisen van de FIFA. Tunesië had zich eerder als kandidaat teruggetrokken. In Johannesburg volgde een menigte Zuid-Afrikanen in de openlucht de be kendmaking via een groot beeld scherm. Direct na de aankondiging barstte een feest los. Dansend en jui chend vingen de Zuid-Affikanen op het scherm nog de beelden op van hun prominente landgenoten, die in Zürich tot de delegatie behoorden. Oud-president Nelson Mandela en de vroegere aartsbisschop Desmond Tutu vierden hun feest in Zwitserland. Breed lachend Tutu en Blatter omhelsden elkaar. Mandela ging even later breed lachend met de WK-trofee op de foto. De verkiezing van Zuid-Afrika was ver wacht. Het land was duidelijk favoriet. Al na één stemronde was het duidelijk. Zuid-Afrika kreeg veertien stemmen en Marokko tien. Bij de keuze van de organisator van het WK 2006 leed Zuid-Afrika nbg een nederlaag. Duits land werd met minimaal verschil ge kozen. Dat leed zal sinds zaterdag ver geten zijn. Het wereldkampioenschap voetbal is na de Olympische Spelen het grootste sportevenement ter wereld. Volgens Blatter heeft het werelddeel Afrika recht op de organisatie. „Gerechtigheid geschiedt vandaag", zei de Zwitser in zijn toespraak. „Dit is een overwinning voor het voetbal, dit is een overwinning voor Afrika." Sport 3: WK het mooist denkbare ca deau voor Zuid-Afrika adona er curatele s aires - Diego Maradona fcr curatele gesteld. Hij feafkickkliniek Del Par- [Castelar waar hij tegen ïwerd opgenomen, niet m. Dat heeft rechter Nor- Garcia Vedia gisteren in Aires bepaald. De rech- icht Maradona vrijdag rivé-kliniek. „Hij is niet inditie om over zijn ei- B beslissen", meldde hij in zijn motivatie. „Hij ig steeds last van ont- gsverschijnselen, al gaat beter met hem." Mara- icht zijn overplaatsing istelar aan. Hij gaf de ar aan een verblijf op m af te kicken. ona/anp - FC Barcelona e voorlaatste wedstrijd in etbalseizoen 2003-2004 nen en is Real Madrid op jlijst nu voorbij. Het ver- iissen beide grootmach twee punten, de inzet is eekse plaatsing voor de iions League met lands- len Valencia. De Konink- wekenlang hopeloos uit verloor met 2-1 bij het al ideerde Murcia. !g van coach Frank Rijk- rsloeg Racing Santander Camp met 1-0. Ronal- opnieuw de grote laker, maakte de treffer kwartier uit een straf- die hij zelf had geregeld, d liet Reiziger, Van horst, Cocu en Davids in sis beginnen. Kluivert na ruim een uur Saviola aflossen. ladrid blameerde zich meer en moet, als er op dag geen wondertje ge- de zomervakantie aan- om kwalificatie Cham- league te gaan spelen, wijl de Madrileense mil- ormatie van plan was eel veel geld op oefen- 'te gaan in Azië. voetbalde frank en vrij. ïlpunt van Luis Garcia al minuten versterkte dat gevoel. Hij maakte er tor rust 2-0 van uit een >cht voornamelijk tegen Beckham leverde daar- beste bewijs. Hij schold 16ste minuut de grens- luid en duidelijk uit en ukken. Guti kreeg in de Uinuut geen arm om- )or zijn 'eretreffer'. maandag 17 MEI 2004 SPORT imper was ht de laatste prschoten poft in Rderen liC neemt eede plaats i Alecto over door Jaap van Essen Rotterdam - Dankzij de gulle medewerking van FC Zwolle werd het gisteren een heerlijk afscheidsmiddagje in De Kuip. De monsterscore (7-1) was de grootste voor Feyenoord in de competitie onder leiding van Bert van Marwijk. Na de wedstrijd begon het grote uitzwaaien. Achtereenvolgens werden Gill Swerts, Gérard de Nooijer, Mariano Bombarda, John Metgod, Robin van Persie, Kees van Wonderen en Bert van Marwijk op afroep naar de mid dencirkel gehaald. Zonder uit zondering werden ze uitvoerig toegejuicht. In werkelijkheid wordt er met een nog veel grotere bezem door De Kuip geveegd. Immers, ook Mario Been gaat terug naar het tweede. En dan hebben ook Zoetebier, Acuna, Malkovski, Schreuder en Dondé te horen gekregen dat ze naar een ande re club mogen uitzien. Elman- der is ook al weg, net als Leo nardo II, en ook Collen zijn de Rotterdammers liever kwijt dan rijk. Al met al bespaart Feyenoord zich een vermogen op de post salarissen. Vooral ook omdat het aantaL nieuwkomers tot nu toe wel meevalt: Babos, Caste- len en Bosschaart. De vraag is natuurlijk wat de verwachtingen voor komend seizoen mogen zijn. Feyenoord staat er nationaal gezien niet eens zo slecht voor. De Rotter dammers houden het basiself tal van de laatste maanden aar dig bijeen. Dat team is welis waar geen spetterend gezel schap, maar wel heel degelijk. Sinds de winterstop presteerde Feyenoord ook zeer constant. De voornaamste winst op de concurrenten wordt tot nu toe echter vooral in Eindhoven en mogelijk ook nog in Amsterdam geboekt. Bij PSV valt het hele elftal zo'n beetje uit elkaar, ver vangers zijn tot op heden nau welijks aangetrokken. En in Amsterdam rekent men zich rijk met de huidige titel, maar de kans is groot dat spelers als Van der Vaart, Trabelsi, Max well en ïbrahimovic de komen de maanden worden verkocht. Gebeurt dat daadwerkelijk, dan ziet de toekomst er juist in Rot terdam ineens heel anders uit. Dat is leuk voor de nieuwe technische leiders Wotte en Gullit. Gisteren werd er nog niet voor uit, maar juist achteruit geke ken. Vooral Bert van Marwijk stond in de belangstelling. De trainer werd in Rotterdam nooit razend populair, maar oogstte wel heel veel goodwill doordat hij Feyenoord naar winst in de UEFA Cup leidde. De achtste mei 2002 staat menig Feyen- oord-aanhanger voor eeuwig in het geheugen gegrift en daarom zal Van Marwijk nooit kwaad kunnen doen. Nationaal zijn de rapportcijfers van vier seizoenen Van Marwijk natuurlijk onder de maat. In zijn eerste seizoen werd Feyen oord nog tweede, daarna was de derde plaats telkens het maximaal haalbare. Erg indruk wekkend was het spel meestal ook niet. Slechts een korte pe riode - vooral de eerste maan- Feyenoord-coach Bert van Marwijk gaat de op de schouders. Van Marwijk nam gisteren afscheid van de Rotterdamse club. Foto: ANP/Jasper Juinen den van het vorige seizoen - werd er swingend gespeeld. In totaal haalde Feyenoord onder Van Marwijk 278 punten, dus een gemiddelde van bijna twee per wedstrijd. Dat is te weinig om prijzen te winnen in een land waar de competitie gedomineerd wordt door drie clubs. De grootste teleurstelling van Bert van Marwijk was natuurlijk de verloren bekerfinale van 2003. En zelf noemt hij ook zijn verloren 'gevecht' met Robin van Persie als een ernstig min punt. Maar de positieve gevoe lens overheersen bij de trainer. „Dit waren de vier mooiste ja ren uit mijn leven tot nu toe", vertelde hij gisteren. De trainer verdient ook respect. Feyenoord is een vulkaan die vrijwel altijd op ontploffen staat. Wie daar vier jaar lang kan werken zonder op al te veel tenen te gaan staan en boven dien een Europa Cup wint, die heeft het zonder meer goed ge daan. Tot dusverre heeft Bert van Marwijk nog geen nieuwe club. „Ik kan nog niets meedelen over mijn toekomst. Misschien duurt het nog een week, mis schien een maand en wie weet nog wel een jaar. Dat is inder daad heel lang, maar ik wil ge woon een goede keuze maken. Dat is het belangrijkste." dusseldorf/anp - In de eerste groepswedstrijd voor de World Team Cup speelt Martin Ver kerk vandaag de eerste partij van het Nederlands tennist earn tegen Argentinië. De Alphenaar ontmoet Gaston Gaudio. Daar na speelt Sjeng Schalken tegen Juan Ignacio Chela. Tenslotte is er een dubbelspel met zeker John van Lottum en waar schijnlijk Martin Verkerk. In de andere groepswedstrijd speelt Australië tegen de VS. iteja Kezman eest efficiënte hutter PSV cos: deze door Jaap van Essen Rotterdam - FC Zwolle is terug in de eerste divisie. De kampi oen van 2002 mocht het twee seizoenen proberen op het hoogste niveau, maar bleek doorlopend een fikse maat te klein. Vorig seizoen redde de ploeg uit Overijssel zich nog via de nacompetitie, dit voetbaljaar werd het team laatste en degra deerde direct. De wijze waarop FC Zwolle gis teren uit de eredivisie kukelde, mag illustratief heten. In Rot terdam werd bij Feyenoord een ontluisterende 7 -1 - nederlaag geleden. De conclusie na twee jaartjes FC Zwolle in de eredivi sie is simpel dat de club er hele maal niets te zoeken had. De entree verliep ook al uiterst vreemd. Onder leiding van trai ner Paul Krabbe werd de club in het seizoen 2001-2002 kam pioen van de eerste divisie. En kele maanden later kon de oe- fenmeester echter inrukken, omdat de spelersgroep geen vertrouwen meer in hem had. De verzameling nobody's op voetbalschoenen kreeg van de clubleiding dus min of meer de macht in de schoot geworpen. Na Krabbe kwam Peter Boeve. Die hield FC Zwolle vorig sei zoen in de eredivisie en dat was gezien het spelersmateriaal een wereldprestatie. Maar net als Krabbe kreeg ook Boeve de gierkar uit de spelers groep over zich heen. De 've detten' uit Overijssel kregen dit maal eens niet hun zin. Even niet, tenminste, want toen FC Zwolle na vijf wedstrijden in het huidige seizoen niet meer dan één puntje had, moest Boeve er alsnog aan geloven. En dat ter wijl FC Zwolle toch aantoon baar met een onmogelijk zwaar programma aan de competitie moest beginnen. FC Zwolle-doelman Johan van der Werff verwerkt de degradatie naar de eerste divisie. Foto: ANP/Jasper Juinen Na Boeve kwam Hennie Spij kerman. Die was gelukkig dat hij eindelijk aan de beurt kwam voor een eredivisieclub. Hij was redelijk succesvol bij Emmen, maar toen FC Groningen een nieuwe hoofdtrainer aantrok was het niet Spijkerman, maar zijn assistent Ron Jans die naar de eredivisie mocht. Dit najaar kwam Spijkerman dus ook aan de beurt, maar zijn verblijf duurde niet langer dan een maandje of zeven. Of dat de trainer te verwijten valt, is niet eens een vraag. FC Zwolle ontbeert gewoon de broodno dige kwaliteit om in de eredivi sie te blijven. Toch klonk Spijkerman gisteren alweer een beetje strijdbaar. „We willen zo snel mogelijk te rug naar de eredivisie. Met een paar gerichte aankopen moeten we dat realiseren." FC Zwolle was gistermiddag bij de aftrap nog de nummer zes tien van de eredivisie. Met een gelijkspelletje zou de nacompe titie veilig zijn gesteld. Aange zien er voor Feyenoord niets meer op het spel stond en het laatste duel in De Kuip vooral een afscheidswedstrijd was voor twee handen vol spelers en trainers, leek er niet veel aan de hand. FC Zwolle had het doel van doelman Van der Werff lekker dicht kunnen timmeren. Zo lang mogelijk de nul houden en dan - eventueel afhankelijk van de overige tussenstanden - maar kijken waar het schip zou stranden. De Zwollenaren be gonnen echter slechter dan slecht aan de confrontatie. De wedstrijd was net een minuutje aan de gang en het stond al 1-0, na een kwartier was het al 3-0, na een half uur 4-0. FC Zwolle was dramatisch, de grootste spookrijder was cen trumverdediger Yobo. De boomlange Nigeriaan was over al te vinden, behalve in het hart van de defensie. Daardoor wa ren de overige verdedigers ook van meet af aan de kluts volle dig kwijt. FC Zwolle hield open huis en zelfs de wissel van Yobo na achttien minuten hielp niets meer. Spijkerman had Yobo opge steld, omdat Almeida gebles seerd was. „Dan kan ik het hele elftal omgooien, maar dat leek mij niet de beste keus. Daarom hebben we het elftal intact gela ten en Yobo in het centrum ge zet. Natuurlijk kun je nu zeggen dat ik het anders had moeten doen, maai- wie garandeert mij dat het dan wel goed was ge gaan?" Inderdaad, helemaal niemand. Het is ook niet verwonderlijk dat FC Zwolle volgend seizoen weer in de eerste divisie speelt. De club werkte het voorbije jaar met een begroting van welge teld 5 miljoen euro, na Volen dam de laagste van de eredivi sie. Hennie Spijkerman had giste ren wel lijntjes gelegd, zodat hij op de hoogte werd gehouden van de tussenstanden bij Vites se en Volendam. „Maar daar had ik nu natuurlijk helemaal niets aan. Het scorebord hier in de Kuip veranderde ook zo snel." Er was inderdaad geen houden aan. Lazovic scoorde driemaal, Kuijt deed dat ook en bracht zijn seizoentotaal op twintig. Ook Paauwe kopte nog een keer raak. De mooiste treffer kwam even wel van Zwolle-speler Lim Du- an. Na een uurtje maakte hij de 5-1, een doelpunt zo fraai, dat het eredivisiewaardig was. FEYENOORD: Zoetebier; Song, Van den Berg, Paauwe en Mtiliga; Lazovic, Ghaly (46. Van Wonderen), Ono (46. Schreuder) en Smolarek (64. Lurling); Kuijt en Buffel. FC ZWOLLE: Van der Werff; Ravens- bergen, Yobo (18. Cvetkov), Van der Haar en De Ridder; Lim-Duan (77. Promes), Takak, Karlsen (46. Hogen- kamp) en Van Dinteren; Roelofsen en Zuurman. Sport 3: Uitgerekend rebel Rink is de redder van Vitesse

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 17