gA sprinters SERVICE I HOOI cd van de dag boek van de dag kokkerellen Roodbaars in een jasje verkeerscontroles £3 (2b het weer Vriendelijk meiweer strips puzzel Dé oplossing voor uw zoektocht! Kruiswoordraadsel HDC160 zaterdag 15 MEI 2OO4 iHssey, you- sere the-:, QtihTV Genre: pop/rock/vaudeville Morrissey You Are The Ouarry Attack/Sanctuary ATKDXooi In de jaren tachtig was Morrissey, zanger van The Smiths, een vreemde eend in de bijt. Mateloos populair - een kunstzinnige te genhanger van Pim Fortuyn: homo, dandy, curieus observator van de maatschappij en in het bezit van een direct herkenbaar stemge luid. The Smiths waren net als de Amerikaanse Pixies zo succesvol dat de solocarrières van hun leadzangers op voorhand gehandi capt bleken. Morrissey zocht zijn heil in de VS, maar is een buiten beentje gebleven. You Are The Quarry, zijn eerste album in 7 jaar, heeft een herkenbaar warm, jaren zeventig rockgeluid (denk aan Mott The Hoople, Bowie, Procol Harum, Cockney Rebel) met flar den van theatrale vaudeville - luister naar het bijtende I Have For given Jesus ('Why have you given me so much love in a loveless world'). Morrissey" s nieuwe klinkt dankzij producer Jerry Finn en toetsenman Roger Manning (Jellyfish, Beck) verzorgd. De een zaamheid, het zoeken naar troost en melancholie - in Come Back To Camden ('Drinking tea with the taste of the Thames') - is on ontkoombaar. Kom op, sluit Morrissey in je armen. IJK SOC1 VLISTKN UT I K Ol" lit. It UK'S Onderwerp: Socialistische Partij Rudie Kagie De socialisten. Achter de schermen van de SP Uitgeverij Mets en Schilt Prijs: 18,00 In de Tweede Kamer lijkt soms niet PvdA-voorman Wouter Bos de oppositieleider, maar SP-boegbeeld Jan Marijnissen. In heldere taal wast Marijnissen bewindslieden geregeld de oren. In het par lement gaat het onmiskenbaar goed met de SP. Ooit begon de par tij als KEN-ml, een maoïstische splinter. De lange weg tussen toen en nu beschrijft Vrij-Nederlandredacteur Rudie Kagie in deze tot een boek uitgesponnen reportage. Zoals we van Kagie gewend zijn, heeft hij zijn huiswerk gedaan en het resultaat goed opgeschreven. Toch wordt niet geheel duidelijk wat voor club de SP is. Dat ligt niet aan Kagie maar aan de SP. Een vooraanstaand Nijmeegs fid zou zichzelf 'geen marxist willen noemen'. Marijnissen wil van de term 'arbeiderspartij' niets weten. „We zijn een socialistische par tij", zegt hij zonder dat nader te definiëren. Zijn fractiegenote Ag nes Kant lonkt naar regeringsdeelname 'zodra de tijd daar rijp voor is' (wanneer is dat?). Beleidsmedewerker Guido van Leemput rept over een 'radicale hervormingspartij' en dat lijkt nog de beste omschrijving. Waarin zo'n partij zich wezenlijk onderscheidt van de sociaal-democratie moet de SP toch nog maar eens proberen uit te leggen. Hoofdgerecht voor 4 personen Roodbaars wordt ook wel Noorse schelvis genoemd. De vis heeft een mooie oranjerode kleur en is een langzame groeier. Dat is ook de reden dat het visvlees bijzon der fijn van smaak is. Het is een veel gevraagde vissoort en mede daardoor vrij stevig geprijsd. Ingrediënten 4 (of meer) dunne fi lets van roodbaars of schelvis, samen ca. 600 - 700 gram; (zee)zout; 2 eetl. li moen- of citroensap; 50 gram bloem, ge zeefd; 1 klein ei, losge roerd; ca. 1 dl melk; witte peper uit de molen; (zonne bloem) olie voor de frituur. Bereiding Spoel de filets onder stromend koud water. Maak ze droog met keukenpapier. Wrijf ze in met zout en limoen- of citroensap. Laat de filets ten minste 10 mi nuten liggen. Maak ze daarna opnieuw droog. Maak een glad beslag van bloem, ei en 3/4 de ciliter melk. Voeg wat zout en peper toe. Roer er wat meer melk door voor een beslag dat zo dik is als dat voor pannen koeken. Laat het beslag 15 - 30 minuten rusten. Roer het daar na nogmaals krachtig door. Verhit de olie en wacht tot een temperatuur van ca. 170 gra den is bereikt. Haal de filets een voor een door het be slag en bak ze, niet meer dan 2 stuks tegelijk, goud bruin en net gaar in de he te olie. Laat de filets even op keukenpapier uitlekken. Presentatie Leg de gefrituurde filets op voorverwarmde bor den. Schep er een lichte tomatensaus met verse tuinkruiden, op basis van mayonaise, naast. Geef er een frisse gemengde sa lade bij (kropsla, komkommer, bleekselderij, rode en groene paprika's, tomaten). Hans Belterman De verkeerspolitie controleert in het hele land of de automobilis ten zich houden aan de voorgeschreven maximum-snelheden. Een aantal controles wordt dagelijks uitgevoerd: A28 tussen Zwolle en Knooppunt Lankhorst en A50 tussen knooppunt Beekbergen en knooppunt Waterberg. Vandaag: A2 bij Boxtel en A29 bij Baren- drecht. Zondag: A27: bij Almere en Al bij Barneveld. Legenda 1000 Luchtdruk(mbar) li -10° -5°0°5° 10° 15° 20° 25° 3 IMP 0 <3 J O O /O lichte regen zware regen sneeuw winterse buien onweer zon en mist mist door Jan Visser Het zal een ieder duidelijk zijn dat 2004 aanmerkelijk minder zonnig verloopt dan het afgelopen jaar. In 2003 beleefde Nederland het 'zonnejaar': De Bilt re gistreerde 2022 uren zonneschijn en zonstad Den Helder kwam zelfs uit op 2194 tegen normaal 1649 uren zon. De Helderse regio kreeg als het ware een 'bonusvooijaar' cadeau want een overschot van 545 uren zonneschijn op jaarbasis komt min of meer overeen met wat het voorjaar normaliter te bieden heeft. Het zal voor 2004 nog een hele klus worden om enigszins uit de schaduw van 2003 te komen. Zelfs de natte meimaand bracht in 2003 tot tenmin ste halverwege de maand meer zon dan dit jaar. Vanaf 1 januari tot 14 mei heeft de zon in De Bilt 484 uur geschenen, een jaar geleden was dat al 737 uur, normaal is circa 485. Vanochtend krijgen we te maken met vrij veel be wolking, vanmiddag klaart het waarschijnlijk op. Dan kan het plaatselijk 17-18 graden worden. De wind is zwak tot matig uit het westen tot noordwes ten. Het Britse hogedrukgebied, dat bepalend is voor het weer bij ons, heeft last van koudwatervrees: het zwaartepunt lijkt de komende dagen namelijk niet echt van plan te zijn om zich boven de Noordzee te vestigen. Dankzij een uitloper is het de komende da gen wel vriendelijk meiweer. Morgen naast zon ook bewolking (in detail valt haast niet te treden) en bij flink wat zon kan het 's middags in het binnenland plaatselijk 19-20 graden worden. Maandag lijkt een zonnige dag te worden met temperaturen tot 20-22 graden. Volgens het operationele Europese atmos feermodel weet het fraaie meiweer zich ook na maandag te handhaven, op grond van andere mo dellen is terughoudendheid geboden. 21:33 O 18:40 M of. 21:34 o 3 -O 5 05:43 Temperatuur min/max Neerslagkans Neerslag-mm HOOIKOORTS ongunstig Hooikoorts De condities worden dit week end iets ongunstiger. Er komt meer zon, behalve waarschijnlijk vanochtend en de tempeatuur komt daardoor in de middag ook wat hoger uit. Stuifmeelconcentr atie Els Geen Zuring Matig Hazelaar Geen Rogge Sterk Populier Geen grassen Geen Wilg Geen Eik Sterk lep Geen Weegbree Zwak Berk Geen Bijvoet Geen Beuk Matig Brandnetels Zwak Aan de kust is de situatie voor hooikoortspatienten over het algemeen gunstiger Den Haag DE RECHTER door Mr Jesse van Muylwljck (advertentie) Iets aan te bieden of juist te vragen? Van personeel tot aanhangwagen! Plaats nu uw Sprinter via www.sprintersonline.nl of mail naar sprinters@hdc.nl Tel.: 072-519 68 68 Fax: 072-519 68 69 Horizontaal: 1. Turkse titel; 5. gevuld; 7. op een baar leggen; lO.f soonlijk vnw.; 12. god (Lat.); 14. geliefde van Zeus; 15. Spaanse landvoogd; 17. gloeilamp; 19. Frans voe woord; 20. buis verlichting; 21. balletrokje; 23. klimo| 25. bijwoord; 26. Chinese deegwaar; 28. lidwoord; 31. kerkboek; 33. gedwee; 34. buidel. Verticaal: 2. Japans bordspel; 3. berg op Mindanao; 4. bezoldig 5. huid; 6. voorvoegsel; 8. vlucht waarvoor het vliegt afgehuurd is; 9. vonnis; 11. vluchtig; 12. dagtekening 13. voorkeursrecht; 14. dat wil zeggen (Lat. afk.); 16. dik; 18. getal; 22. bijbelse stad; 24. tijdelijk; 27. Internationaal standaard boeknummer (afk.); 29. i brood; 30. hoofddeksel; 31. familie-lid; 32. bazige vl Oplossing van vrijdag: Horizontaal: 4. Tapbier; 5. ongedurig; 8. jak; 9. toet; 10. bijlage. Verticaal: I. Standje; 2. spreektijd; 3. heer; 6. uitval; 7. ideeën. J,

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 20