wijfels in Quick Boys betaalt nieuwe grasmat uit eigen zak abinet over aissie Irak "TÉ K Privé-kiekjes van Maxima in de verkoop SETS verkopen? rzeling slaat toe bij D66 Ontvoerder Heineken wil rijbewijs terug Northgo: langste strip ter wereld Een dikdoener en betweter Nieuwe bijlage: Goed Wonen vrijdag 14 MEI 2004 OPGERICHT 1 MAART 1860 Leidsch HH Dagblad SPRINTERS 072-5196868 Nederland wordt een nieuw wijnland Fréderique Spigt ontvangt gasten in het LAKtheater Carl Roest klopt Af en toe zon 1 4 7" met Voorschoten '97 op deur hoofdklasse 15/17° w 3/4 door Rob Onderwater katwijk - Quick Boys betaalt de nieuwe grasmat, die de komende dagen op sportpark Nieuw Zuid in Katwijk wordt gelegd, uit eigen zak. Met de aanleg van het veld is ongeveer 100.000 euro ge moeid. De Koninklijke Nederlandse Voetbal Bond (KNVB) staat garant voor de lening, die de voetbalclub aangaat voor de aanleg van het veld. Voorzitter Jaap Kuijt hoopt het geïnvesteerde be drag terug te verdienen met de vriend schappelijke wedstrijd tegen het Neder lands Elftal in juni 2005. Oranje is dan in kg/gpd/anp - De twee jinisters binnen het kabi- ilen over het verlengen Nederlandse missie in 15 juli. Vice-premier De en minister Brinkhorst tonomische zaken willen 5 hun partijgenoten in de e Kamer voorwaarden iden aan een langer ver in de Nederlandse troe- moeten de Verenigde en een Irakese regering ote rol gaan spelen in het Er zit weinig licht tussen ndpunt van de D66-frac- rover en dat van de twee Islieden", aldus een bron artij. actieleider Dittrich liet week al weten dat zijn egen een verlengingsbe- iu stemmen als niet aan orwaarden zou worden n. Naar aanleiding van id van een Nederlandse deze week zei D66-Ka- Bakker dat de lust van ctie hiertoe 'tot een mi- tievoorzitters Verhagen en Van Aartsen (WD) deze week dat D66 de rde insteek heeft geko- (advertentie) paar met Leidsch Dagblad voor superkorting op ién of beide Johnson Bros. ontbijtserviezen! Mijn wereld, mijn krant. Leidsch ^Dagblad COMMENTAAR BNN uw zit BNN in de proble- i de jonge omroep net oven Jan dankzij een flit- campagne, die afgelopen 140.000 nieuwe leden op- nu dreigt de Eerste Ka- iet in het eten te gooien, ig krijgen de jongens en van de meest sexy pu- omroep te horen of zij doorgaan. Die dag stemt iaat over het noodwetje, ?t dat de zender genoeg aan 150.000 'de leden om en uitzenden. 1 leren de sena- dit wetje, dan Ie lat weer bij 0 aanhangers en. En dat halen de erfge- 1 van Bart de Graaff bij na niet; de teller staat nu .000. en PvdA willen van het etje af, omdat ze vinden wet zelf rammelt. Alleen JNN wordt een uitzonde- 1 'maakt, en dat kan niet, ze. Voor andere zenders Ie grens immers wel bij D leden liggen. Dat is na- k een beetje gek in een yaar het beginsel 'gelijke ;en, gelijke kappen' Staatssecretaris Medy van ®n heeft wat uit te leggen, zij vindt dat BNN een ^olle omroep is voor het voorbereiding voor de WK-kwalificatie- wedstrijd tegen Roemenië. Kuijt is bijzonder ingenomen met de deal met de KNVB. Omgekeerd geldt hetzelfde. Bondscoach Dick Advocaat kan zich nu in vertrouwde omgeving voorbereiden op het Europees Kampi oenschap, dat op 12 juni in Portugal be gint. Quick Boys kan de Oranje-interna tionals een grasmat bieden met dezelfde kwaliteit als die van Manchester United, FC Porto, Glasgow Rangers en de Am sterdam Arena. Een gespecialiseerd bedrijf, SIS, zorgt in samenwerking met de Amsterdam Are na, voor de aanleg van het veld. Zaterdag 22 mei, als Quick Boys in de strijd om het zaterdagkampioenschap Genemuiden in Katwijk ontvangt, moet het veld in orde zijn. Het gras komt uit het Limburgse Well. De eerste werkzaamheden zijn reeds begonnen. Tijdens de laatste (oefen)interland tegen Griekenland maakte Oranje geen gebruik meer van sportpark Nieuw Zuid. De in ternationals klaagden over de slechte kwaliteit van het veld. Daarop week de selectie uit naar de Arena, maar dat vond Advocaat vanwege de lange reistijd tus sen het hotel in Noordwijk en stadion geen ideale situatie. Hij wilde het oefen- veld liever dicht bij huis. De KNVB op perde daarop de mogelijkheid om het veld van Quick Boys op te knappen. Het onderhoud van het nieuwe veld wordt gedaan door hetzelfde bedrijf dat de grasmat aanlegt. De kosten daarvoor worden gedeeld door de KNVB en Quick Boys. De gemeente Katwijk draagt ook bij in de onderhoudskosten. „Maar dat bedrag is niet hoger dat we nu krijgen voor het reguliere onderhoud van de velden", aldus Kuijt. Oranje begint het trainingskamp in Kat wijk op 26 mei. Landhuis ln waterrijk Oud Ade zen. „Je kunt niet selectief shoppen", aldus Van Aartsen. Binnen D66 is hier schouderop halend op gereageerd. „Wij worden niet zo snel zenuwach tig", aldus Kamerlid Bakker gis teren. Het kabinet komt eind mei, be gin juni met een besluit. Dat zal hoogstwaarschijnlijk uitdraaien op langer blijven in Irak. Minis ter Kamp van defensie heeft al eerder aangegeven dat hij de 'bevolking van Zuid-Irak niet in de steek wil laten'. Maar het werk - patrouilles rijden en de rust handhaven - moet de mili tairen niet onmogelijk worden gemaakt, zegt hij daar telkens bij. Ook minister Bot van buiten landse zaken neigt naar verlen ging van de missie. Hij heeft onlangs bij de Amerikanen ge pleit voor een grotere rol van de VN in Irak. Maar de vraag is of de VN dat zelf wel wil en kan, zo zei Bot zelf vorige maand in een debat met de Tweede Ka mer. Het is verder de vraag of een nieuwe VN-resolutie die dat re gelt op tijd kan komen. Op ,15 juli loopt de huidige Neder landse missie af. haarlem/gpd - Heinekenont- voerder Willem Holleeder wil zijn rijbewijs terug, en liefst zo snel mogelijk. Zijn leven wordt bedreigd, waardoor hij geen dag buiten zijn gepantserde au to kan, aldus zijn advocaat Bram Moszkowicz, die de Staat der Nederlanden heeft gedag vaard. Het kort geding tegen de staat dient vandaag in Haarlem. Holleeder moest zijn rijbewijs vorige maand inleveren, nadat een Haarlemse politieman had geconstateerd dat hij ruim vijf tig kilometer per uur te hard reed. Moszkowicz bestookte het Openbaar Ministerie met ver zoeken om het papiertje terug te geven, maar justitie vindt dat Holleerder gewoon moet wach ten tot behandeling van zijn zaak, eind volgende maand. Holleeder - wiens mede-ont voerder Cor van Hout in januari vorig jaar op straat is geliqui deerd - rijdt sinds geruime tijd uitsluitend in gepantserde au to's. Nu zijn rijbewijs is ingeno men, is hij aangewezen op het openbaar vervoer. Prinses Maxima had gisteren dikke pret met burgemeester Annemarie Jorritsma van Almere. De prinses kwam naar Almere voor een overleg met de commissie die ervoor wil zorgen dat allochtone vrouwen meer betrokken worden bij de samenleving. Foto: Ton Kastermans (advertentie) den haag/gpd - Privé-foto's van prinses Maxima en kroonprins Willem-Alexander worden op internet te koop aangeboden. Ook liggen ze al op het bureau van het weekblad Privé. Ze komen van de digitale camera van de prinses, die onlangs tijdens een vakantie in Argentinië werd gestolen. De Rijksvoorlichtingsdienst (RVD) heeft gisteren laten weten dat het publiceren van de foto's strafbaar is. „Het gaat om een ernstige inbreuk op de privacy van de per sonen die op de foto's voorkomen. Tegen verspreiders en kopers zullen we zeker ac tie ondernemen", aldus een woordvoerder. Volgens de RVD zouden internationale fo tobureaus de foto's inmiddels al aanbie den. Enkele kiekjes zijn ook op internet te zien. Maxima en Willem-Alexander waren in Argentinië voor familiebezoek en om het huwelijk van een goede vriend van de prin ses bij te wonen. Het is nog onbekend wie de camera van de prinses heeft gestolen. Er is niemand aan gehouden. De foto's bevatten volgens de RVD geen spectaculaire beelden, maar val len onder de categorie 'vakantiefoto's'. Vol gens de woordvoerder van de dienst zal 'een Nederlands blad', dat de foto's al in bezit heeft, afzien van publicatie. Hoofdredacteur Evert Santegoeds van het weekblad Privé bevestigt desgevraagd dat de beelden 'in zijn computer zijn opgesla gen'. Hij wil niet zeggen om wat voor kiek jes het precies gaat. Of hij de foto's gaat pu bliceren, weet Santegoeds nog niet. „Je moet in dit vak nooit overhaaste beslissin gen nemen. Ik neem vandaag nog wel even contact met de RVD." De hoofdredacteur zegt de foto's te hebben gekregen van een Argentijns persbureau. Santegoeds wil niet kwijt hoe dat bureau aan de foto's is geko- OPEN HUIZEN ROUTE huidige bestel. Er zal de komen de dagen stevig worden inge praat op de dwarse partijen. Het zou inderdaad erg jammer zijn wanneer de jeugdige zender uit de ether wordt gehaald. Leg het de omroep en zijn leden maar eens uit dat de inspannin gen afgelopen jaar onvoldoende zijn geweest Daar komt bij dat het levenswerk van Bart - hij overleed in mei 2002 - is uitge bouwd tot een sterke speler op radio, televisie en in ternet. BNN combi neert programma's die aanslaan bij de o zo moeilijk bereikbare jeugd. Het is niet al leen swingen en lang leve de lol, wat we horen en zien. De zender toont ook de keerzijde, is maatschappelijk betrokken, een tikje rebels en heeft lef. Natuurlijk hebben kabinet, Ka mer en Senaat elk hun eigen verantwoordelijkheid. Fouten in de wetgeving moeten worden vermeden, omdat die kunnen leiden tot anarchie. Het is te ho pen dat de heren en dames volksvertegenwoordigers zich realiseren welke belangen er in het geding zijn. Jaag de jongens en meisjes van BNN niet van de 'kijkkast'. Jaap Timmers noordwijk - Ongeveer 210 leerlingen van het Northgo College hebben gisteren de grootste car toonstrip ter wereld gemaakt. Met 202 meter en 60 centimeter verbeterden de tweedeklassers van de Noordwijkse scholengemeenschap het record van de Amerikaan Robert Dixon. Die rolde in maart vorig jaar op een plein in St. Petersburg in Florida een cartoon van 191,8 meter uit. Of het Northgo ook het Guinness Book of Records haalt, wordt over een week of tien pas bekend. Dan moet blij ken of al het video- en fotomateriaal, dat met een door burgemeester Groen van Noordwijk onderte kende brief wordt opgestuurd naar de samenstel lers van het recordboek wordt goedgekeurd. Cen traal in de strip van de Northgo-leerlingen staat premier Balkenende, die een reis om de wereld maakt en overal wijst op het belang van normen en waarden. Wat er met de tekeningen gebeurt, is nog niet bekend. Groen heeft aangeboden ze in het gemeentehuis te hangen. Ook is interesse ge toond door de afdeling voorlichting van de Tweede Kamer. Pagina R2: "Een beetje een kneusje, dat brilletje, dat haar' Foto: Mark Lamers Jan de Quay over Van Vollenhoven den bosch/gpd - Bij het zoeken naar een baan kon Pieter van Vollenhoven na zijn huwelijk met prinses Margriet alleen re kenen op de steun van prins Bernhard. Tegenwerking kreeg hij vooral van Beatrix en Claus, die geen concurrentie duldden. Dit blijkt uit de recent beschik baar gekomen dagboeken van Jan de Quay, premier van 1959 tot 1963. De Quay - die Van Vol lenhoven onder zijn hoede nam - ergerde zich overigens fors aan de dikdoenerij van zijn pupil. Het kwam in mei 1974 tijdens een reis naar Canada tot een uit barsting. „Hij gedraagt zich als een betweter en hij wil zich met van alles bemoeien. Ik voel me verplicht om hem dit alles eens goed te zeggen", schreef De Quay in zijn dagboek. Daags er na veegde hij hem de mantel uit. „Toen ik hem vertelde dat hij soms lange gesprekken had met hooggeplaatsten en dat die het toelieten vanwege zijn positie (man van de prinses) was het een schot in de roos dat zeer hard aankwam". In een recent interview ter gele genheid van zijn 65ste verjaar dag klaagde Van Vollenhoven nog dat hij vanuit zijn schoonfa milie weinig steun kreeg bij het zoeken naar een zinvolle tijds besteding. Uit de dagboeken blijkt anders. Schoonvader Voor het eerst vandaag bij het Leidsch Dagblad: Goed Wonen. De ze krant wordt in een totale oplage van 120.000 stuks in de regio ver spreid, gedeeltelijk ook huis-aan- huis. De nieuwe commerciële bijla ge van deze krant komt twee keer per maand uit en biedt een over zicht van het huizenaanbod in de regio, met daarnaast vanzelfspre kend nieuws over wonen in de breedste zin van het woord. Makelaars van de NVM en financië le dienstverleners bieden u actuele informatie over hun huizenaanbod en zaken als de hypotheek. In het eerste nummer van Goed Wonen aandacht voor de sterke stijging van het rioolrecht, de eis dat grote ste den veiliger moeten en aandacht voor de rol van beleggingsfondsen. Oudste man (106) woont in Haarlem HJtARLEM - J.G.F. Rosbach (106) uit Haarlem is sinds gisteren de oudste man van Nederland. Gisterochtend overleed zijn voorganger, de 107-jarige G. Timmermans uit Ermelo. 's Lands oudste is de 113-jarige Hendrikje (Hennie) van Andel- Schippers uit Hoogeveen. Ze werd geboren op 29 juni 1890. Van Andel-Schippers heeft het leeftijdsrecord van ons land, voor zover dat in de boeken is na te gaan. Miljoenen kijken naar onthoofding broomfield - Miljoenen men sen hebben sinds dinsdag op internet het gruwelijke digitale filmpje van de onthoofding van de Amerikaan Nick Berg beke ken. De Nederlandse eigenaar van de internetpagina tüe het filmpje dupliceerde en plaatste, schat dat alleen al op zijn web site ongeveer 1,3 miljoen men sen de video hebben bekeken. Het filmpje verscheen dinsdag op een islamitische website. Ogrish.com plaatste vrijwel on middellijk een kopie van het filmpje. Ongeveer 6 procent van de kijkers komt uit Nederland. Pagina Buitenland Bemhard heeft zich voor hem het vuur uit de sloffen gelopen. Hij schakelde een select gezel schap topmensen in met als 'trekker' zijn vriend Jan de Quay, die bij diverse grote bedrijven commissaris was. „Ik zegde toe voor Pieter van Vollenhoven al tijd klaar te staan. Natuurlijk, hij is de zwakste", tekent de Quay aan op 16 januari 1971 na een 'zeer goed, openhartig en ver trouwelijk gesprek' met prins Bernhard op paleis Soestdijk. Het was moeilijk een baan te vinden voor Pieter. De Quay schrijft dat Beatrix en Claus hun zwager tegenwerkten. De baan voor Pieter en later die voor Margriet (bij het Rode Kruis) mocht geen concurrentie zijn voor Beatrix en Claus, die „hun eigen weg gaan. Zij dulden geen concurrentie.", aldus De Quay. Prins Bernhard Morgen bericht deze krant uitvoerig over het 'roekeloze' leven van Prins Bemhard, gezien door de ogen van oud-premier Jan de Quay. De dagboeken van de in 1985 overleden Jan de Quay zijn bij het rijksarchief in Den Bosch zonder beperkin gen in te zien. Goedemorgen Wat een krant. Ja, Ik ontvang graag I 4 weken lang Leidsch Dagblad I voor maar 9,75. Dat is nog geen I 0,41 per dagl I M/V I Naam: 1 aj 1 Adres: I Postcode Stuur deze bon op ln een ongcfrankeerde envelop, naar Letdech Dagblad. Ta v Afdeling lezersservice. Antwoord nummer 187. 1800 VB Alkmaar Bellen kan ook: OSOO-1711 (gratis) of surf naar www.leldschdagblad nl (Deze aan bieding ls geldig tol 31 december 8004). Leidsch Dagblad gaat zorgvuldig om met persoongegevens. In het colofon van de krant treft u nadere informatie aan Mijn wereld, mijn krant. Leidsch Dagblad

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 1