Planken niet naar Athene SPORT Nederlandse tennissers kwakkelen richting Roland Garros Racisme splijt cricketteam Zimbabwe V richt vizier op Hongarije Speel vanaf maandag 17 mei mee Droom schoonspringster over Testritje voor de Tour Jong Ajax nu zeker van titel Capitals in finale tegen Den Bosch en win mooie pri/zen. errouj Hengelo vrijdag 14 MEI 2004 De organisatoren van FBK Games zijn er in voor de komende edi- irokkaanse topatleet el Guerrouj aan de Tijgen- El Guerrouj aren aan de top op de er. Vorig jaar verover die afstand in Parijs de el. El Guerrouj neemt dag 31 mei in Hengelo 1500 meter op tegen er de Kenyaan Ber- at en Gert-Jan Liefers Koers. ege voor e McEwen De Australische wiel- obbie McEwen heeft etappe gewonnen in •van Italië. Na 177 ki- ussen Civitella en Spo- hij de snelste in de t. McEwen versloeg Olaf Pollack en de larco Zanotti op de eco-kopman Gilberto eef in het bezit van de ard voor itilova Ie inmiddels 47-jarige inde Martina Navrati- voor het enkelspel op Franse titelstrijd, dat igint, een wildcard ge- Je Amerikaanse oudge- id zelf om een startbe- Roland Garros ge- ewil daarmee haar ige in Parijs, twintig len, en haar laatste op- 1 Roland Garros, tien enige luister bijzet- [»moet ouden Mamadou Zongo seizoen niet meer in rVitesse. De 23-jarige die maandag zijn in een wedstrijd met tenteam, is geopereerd iet minimaal twee we iouden. oort zeven 1 eisen openbaar aanklager eeft een gevangenis seven jaar geëist tegen vice-voor- het IOC, Kim Un- ei sportbestuurder dacht van omkoping, men van steekpen- ®fi verduistering. p Wales ezen Het internationaal inaal (CAS) in Lausan- et beroep dat de voet- s van Wales had aange- over de deelname van an het EK, afgewezen, oor in november na -fcswedstrijden voor EK- van Rusland, maar bi is bleek de Russische je; Dnal Jegor Titov te zijn it p doping. erdam in n League IM - De ING marathon erdam is door de IAAF [je ten in de Golden Lea- oj is de hoogste status ui wedstrijden. De inde- ov )aseerd op de beste in de jaren 2000 tot ilaf 02. De marathon van tn behoorde al tot het ezelschap van in totaal arathons met een 'gou- le is. De marathons van af Londen, Berlijn, New ijs, Milaan, Boston, en Fukuoka vallen onder de Golden Lea- js Düsseldorf tijdens World Team Cup vooral hersteloord voor Schalken, Verkerk en Van Lottum Martin Verkerk. Foto: EPA door Martijn van Beeten utrecht - Na zeven jaar absen tie heeft een Nederlandse ten- nisploeg zich weer gekwalifi ceerd voor de World Team Cup in Duitsland, het traditionele opwarmertje voor het Parijse Grand Slam-toernooi op Ro land Garros. Vanaf zondag mo gen Martin Verkerk, Sjeng Schalken en John van Lottum aan de bak op de Rochusclub in Düsseldorf. Belangrijk is de deelname aan de World Team Cup niet voor Nederland. Bovendien vindt Tjerk Bogtstra, de Davis-Cup- door Arjen Vos Madrid - Lisette Planken droom de heel lang mooie dromen over Athene, maar ondanks jaren vol opofferingen zal de jonge schoonspringster de Olympische Spelen alleen op de televisie zien. Gisteravond slaagde ze er tijdens het EK niet in om vanaf de driemeterplank bij de beste zes te springen, wat de voor waarde voor uitzending naar Griekenland was. Planken werd elfde en voldeed in Madrid dus niet aan de lood zware opdracht. Ze hekelde de kwalificatie-eisen die het NOC *NSF haar oplegde. „Het NOCNSF zou de eisen beter per tak van sport kunnen bekij ken", vindt ze. „Ze willen graag alleen sporters afvaardigen die finaleplaatsen halen. Alleen gaan bij het schoonspringen de VDH herpakt zich Ondanks zijn vele jaren aan de top leert Pieter van den Hoogenband nog altijd bij. De tweevoudig olympisch kampioen ontdekte gisteren bij de EK in Madrid dat hij uit een super vermoeid li chaam toch een prima tijd op de 200 vrij kan persen. Met 1.47,58 maakte hij dui delijk dat hij zijn Europese titel op deze afstand wél wil verdedigen. „Ik kan me niet herinneren dat ik ooit zo moe aan een wedstrijd ben begonnen", zei de Brabander nadat hij zich ruim twee uur had laten masseren. Op de laatste wedstrijddag van Van den Hoogenband komen vandaag ook Moniek Nijhuis en Madeion Baans in de finale in actie. Nijhuis ging op de 50 school in een tijd van 32,41 als vijfde door, Baans met 32,45 als zesde. Cbantal Groot kon haar bronzen optreden op de 50 vlinder op de dubbele af stand geen passend vervolg geven. Ze werd in de halve eindstrijd elfde in 1.00,60. Hoewel dit het nummer is waarop ze straks in Athene start, maakte de zwemster van TZA zich niet echt druk over het missen van de fina le. van den Nieuwenhof N - PSV is in gesprek Hongaarse topclub igria om te komen tot menwerkingsverband. atief daartoe is geno- de steenrijke voorzit- van de club uit t. Volgens PSV biedt Europese markt grote heden om jonge, ta- 'jl voetballers aan te trek de spelers die mogelijk termijn een verster- PSV kan zijn, is Sndor De 1,85 meter lange MTK geldt als een j,, int. Vorige week baar- 'elle (22) opzien met ujlpunt in de wedstrijd Btl -Brazilië (1-4). Zijn 'pij MTK loopt in 2006 rde woensdag een op- delegatie naar Buda- verd gevormd door Sef en en Stan Valckx. ig technisch directeur dink ziet in Vergoos- sen, die onlangs opstapte als trainer van RC Genk, een be langrijke kandidaat om in de toekomst een rol te gaan ver vullen in het technisch mana gement van PSV. Hij zou een schakel moeten gaan vormen tussen opleiding, scouting en enkele internationale projecten, die de club op het oog heeft. Vooralsnog verricht Vergoossen werkzaamheden op projectba sis. Valckx werd ingehuurd, omdat hij als werknemer van Kees Ploegsma Management BV goed op de hoogte is van de Hongaarse markt. Zo heeft Ploegsma spelers als Gbor Bbos, Csba Fehér en Tamas Pe- tö (alleen NAC) in zijn stal. Om die reden werd Ploegsma door MTK benaderd om contact te leggen met PSV. Het Hongaarse voetbal geldt van oudsher als een kweekvij ver van talenten. In het verle den bracht de overgang naar westerse clubs vaak aanpas singsproblemen met zich mee. Door een samenwerking met PSV hoopt MTK Hungria dat captain die in Düsseldorf ook optreedt als coach, het belang rijker dat de tennismannen heel blijven. Of juist herstellen. Martin Verkerk slikt ontste kingsremmers voor een ontste king aan een middenhands- beentje. Sjeng Schalken gaf de ze week in Hamburg op met een hamstringblessure. John van Lottum is in Duitsland met injecties behandeld aan chroni sche rugproblemen. Dit trio vertegenwoordigt Nederland op een teamtoemooi met 's we relds beste acht tennislanden. Deelname is afgedwongen door de hoge positie die Schalken en gat te verkleinen. MTK, de oud ste club van het land, staat in Hongarije bekend om zijn voet balacademie, waar vele talen ten vandaan komen. Het complex van de club kent in Nederland nauwelijks zijn gelijke. Vergoossen: „Het is werkelijk fantstisch wat we daar gezien hebben. MTK heeft tachtig procent van alle Hon gaarse talenten op de academie bijeengebracht: zij krijgen daar een volledige opleiding tot top voetballen We hebben de A- jeugd zien voetballen, dat ziet er heel goed uit." Vergoossen zal zijn bevindin gen dezer dagen aan Hiddink rapporteren. MTK heeft hem gevraagd 'op hele korte termijn' duidelijkheid te bieden. De Hongaarse markt is voor PSV interessant, omdat het land sinds 1 mei tot de Europese Unie behoort en er een vrij ver keer van werknemers mogelijk is. Daardoor is PSV niet langer verplicht om spelers een wette lijk minimumsalaris van ruim 400.000 euro te betalen. Verkerk innamen op de einde- jaarsranglijst van 2003. Het re sultaat van de beste twee ten nissers telt en het Hollandse duo stond in december vijfde. Voor het eerst sinds 1997 - toen Richard Krajicek, Jan Siemerink en Paul Haarhuis mochten op draven - is Nederland van de partij. Is Bogtstra bij Davis-Cupduels altijd de baas, in Düsseldorf is dat niet het geval. Schalken en Verkerk hebben kwalificatie af gedwongen, dus zij maken de opstelling. „Het is hun toer nooi", stelt Bogtstra. „Zij moe ten zich zo goed mogelijk voor bereiden op Roland Garros. Van Willem-Jan van Hulst (de coach van Schalken, red) heb ik begrepen dat het redelijk gaat met de blessure van Sjeng. En ook met Verkerk gaat het wel, al voelt hij af en toe wat pijntjes." Winnen is van ondergeschikt belang in Düsseldorf, weet Bogtstr a. „Het is een voorberei- dingstoernooi. Wedstrijden spelen in een ontspannen sfeer, ook nog op een hoog niveau, dat is ideaal. Maar het is na tuurlijk veel belangrijker om in de wereldgroep van de Davis Cup te zitten, dan hier te mo gen meedoen." Mochten de lichamen van Schalken, Verkerk en Van Lot tum te veel tegensputteren, dan heeft Bogtstra geen alternatie ven. De fitte Raemon Sluiter speelt een toernooi in het Oos tenrijkse Sankt Pölten, Dennis van Scheppingen is eveneens elders actief. De laatste, geplaatst voor Ro land Garros, kwakkelt trouwens ook al. De Mijdrechter trok zich deze week met een keelontste king terug van het challenger- toernooi in het Italiaanse San Remo. Dennis van Scheppin gen hoopt de komende week mee te doen aan het ATP-toer- beste twaalf naar de finale, niet slechts de top acht of top zes. Nu mag ik niet naar Athene, maar wel een meisje dat ik in de World Cup gewoon versla gen heb. Omdat ik me moet kwalificeren tijdens internatio nale toernooien, terwijl in de meeste landen gewoon de beste twee naar de Spelen mogen." De 22-jarige schoonspringster uit Berkel en Rodenrijs verliet in 2001 huis en haard en toog naar Iowa, in de Verenigde Sta ten. Ze kreeg er een beurs waar mee ze een opleiding manage ment en international business aan de universiteit aldaar kon combineren met haar sportcar- rière. Onder leiding van trainer Bob Rydze traint ze 125 uur per week. Het bleek een wijze stap. In Ne derland kon Planken zo niet trainen. Schoonspringen telt er niet echt mee. Bondscoach Ed win Jongejans, die in 1992 sa men met zus Daphne de laatste vaderlandse vertegenwoordiger op de Spelen was, is opgestapt. „Je komt in Nederland als schoonspringer veel hindemis sen tegen", ervoer Planken. „Ik moest de hele dag reizen om twee uurtjes te kunnen trainen. En zelfs dan stond ik wel eens voor de gesloten deur. In Ame rika zijn de faciliteiten veel en veel beter." Niet dat haar 'thuisbad' in Io wa, op vijf minuten van haar woning, zo super is trouwens, maar daarin ziet Planken juist een voordeel. ,,Als je een mooi bad gewend bent en je komt er gens anders in een rotbad te recht, dan ben je helemaal van slag. Voor mij valt alles mee." Athene was haar grote droom. „De Spelen lijken me waanzin nig gaaf." Planken heeft er alles aan gedaan wat binnen haar mogelijkheden lag om die droom te verwezenlijken. „Ik ben naar de VS gegaan, heb kei hard getraind. Als het dan nog niet lukt, wat moet ik dan? Het gaat uiteindelijk maar om een paar momenten. En dan is het schoonspringen ook nog eens een jurysport, je bent afhanke lijk van de juryleden." Los van de mislukte kwalificatie voor Athene is haar toekomst 'één groot vraagteken'. Volgend jaar mei loopt haar beurs af. Dat scheelt haar 25.000 dollar, waarvan Planken nu nog onder meer de opleiding en de trainer betaalt. cambrai - Over 54 dagen, tijdens de ploegentijdrit in de Tour de France, gaat het pas om het 'echie'. Maar gisteren gaf de wielerploeg van Erik Breukink en Frans Maassen in het troosteloze Noord-Franse land al het startsein voor de Tourvoorbereiding. Erik Dekker, Michael Boogerd en nog tien Rabo-renners verkenden het parcours. De 64,5 kilometer tussen Cambrai en Arras voert over mooi geasfalteerde, maar niet al te brede D-wegen. Licht glooiend, al klinkt dat lastiger dan het is. Michael Boogerd draait er zijn hand niet voor om. „Er zit ten geen punten in die erom vragen datje ze heel nadrukkelijk in je opneemt. Het wordt gewoon volle bak rijden." Wat hem betreft zat er slechts één positief effect aan de speciale training. Boogerd na af loop van de test: „Ik heb weer eens op mijn tijdritfiets gezeten. Voor het eerst dit jaar." Foto: ANP/Jasper Juinen nooi van Casablanca. In Düsseldorf wordt de loting verricht die twee groepen van vier landen oplevert. Elk land speelt drie wedstrijden, steeds met twee enkelspelen en een dubbelpartij. De poulewinnaars spelen volgende week zaterdag, twee dagen voor het begin van Roland Garros, de finale. Tegen die tijd is ook duidelijk of de Nederlandse equipe in de juiste fysieke staat kan begin nen aan het Grand Slam-toer- nooi in Parijs. Een evenement dat voor Ver kerk, vorig jaar finalist, van het grootste belang is. zeist/gpd - Jong Ajax is kampi oen van de beloftencompetitie. Daar was enige onzekerheid over, omdat er nog een be roepszaak liep naar aanleiding van de rellen op De Toekomst na afloop van Jong Ajax -Jong Feyenoord op 15 aprü. Bij die rellen werden voetballers ge molesteerd en trainers be dreigd. Aanvankelijk had de openbaar aanklager een straf geëist van een aftrek van drie wedstrijdpunten en een geld boete van 15.000 euro. De geld boete is verhoogd naar 20.000 euro, de wedstrijdpunten zijn voorwaardelijk geworden. Met andere woorden: als het nog een keer gebeurt, dan kan Ajax de puntenstraf niet meer ontlopen. De reden van de wij ziging van de strafmaat lag in het feit dat Ajax al kampioen was. Ook als de drie punten in mindering waren gebracht en had de straf slechts een 'papie ren' waarde. Maandagavond had Jong Ajax al gewonnen bij PSV en daarmee een voor sprong veroverd van vier pun ten op de concurrentie, met nog één wedstrijd te gaan. De openbaar aanklager worstel de lange tijd met het bepalen van de strafmaat. Omdat de ge beurtenissen van 15 april geen enkel precedent kenden. Nooit eerder waren voetballers gemo lesteerd, nooit eerder waren zij het mikpunt van gewelddadig heden geweest. Ajax-advocaat Treibitz was het niet eens met de nieuwe eis van de aanklager. „Omdat dit voor Ajax een principiële zaak is. De ze gebeurtenissen waren niet te voorkomen." Vandaag is de uit spraak. Vijftien blanke internationals ontslagen na staking door Sven Remijnsen den haag - De raciale tegenstel lingen in Zimbabwe, al langer een bron van politieke en maat schappelijke onrust in het Zuid- Afrikaanse land, staan inmid dels ook in de sport op scherp. Vijftien spelers van het nationa le cricketteam zijn op straat ge zet door de cricketunie. Alle ontslagen spelers zijn blank. De internationals eisten de te rugkeer van aanvoerder Heath Streak, die anderhalve maand geleden aan de kant werd ge schoven nadat hij zich kritisch had uitgelaten over het selectie beleid van de Zimbabwaanse cricketunie (ZCU). Sindsdien weigerden ze in actie te komen voor hun land. De ZCU door brak deze week de impasse en ontbond hun contracten. De spelers overwegen een gang naar de rechter. In de tussentijd wordt Zimbab we vertegenwoordigd door wat smalend 'het schaduwelftal' wordt genoemd. Het team, op een enkele uitzondering na ge vormd door jonge zwarte spe lers zonder enige ervaring, is kanonnenvoer voor elke tegen stander. Tegen Sri Lanka wer den vijf eendagswedstrijden op rij kansloos verloren, waaron der eentje met de laagste inter nationale score ooit: 35 all out. Een testmatch tegen dezelfde UITSLAGEN tegenstander verloor Zimbabwe met het enorme verschil van een inning en 240 runs; de wedstrijd was al na drie van de vijf dagen gespeeld. De blanke minderheid maakte in Zimbabwe, het vroegere Rhodesië, van oudsher de dienst uit in het nationale cric ketteam. Dat was een doom in het oog van het regime van pre sident Robert Mugabe. Diens autoritaire bewind, dat tegen standers intimideert en arres teert, is de drijvende kracht achter de omstreden landher vorming, waarbij zwarte activis ten met geweld de boerderijen van blanken innemen. Zoals de blanke boeren hun land moesten inleveren, zo moesten de blanke spelers hun plaats in de nationale ploeg af staan. Aanvankelijk gebeurde dat nog met zachte hand. Mark Vermeulen, een blanke batter, kreeg ooit een fors geldbedrag (twee wedstrijdpremies) aange boden om plaats te maken voor een zwarte cricketer. Hij wei gerde. Toen captain Heath Streak, een blanke bowler met een grote staat van dienst, vorige maand zijn ongenoegen uitte over de gang van zaken, werd hij prompt op een zijspoor gezet. Veertien medespelers toonden zich solidair en trokken zich te rug uit het nationale team. Streak werd vervangen door wicketkeeper Tatenda Taibu, met zijn 20 jaar de jongste aan voerder ooit in het internatio nale cricket. Streak en de zijnen protesteer den in een open brief tegen de bemoeienis van het regime- Mugabe met de opstelling. Ze ker één lid van de selectiecom missie zou nauwe banden on derhouden met Mugabe's par tij. In de door de regering gecon troleerde krant The Herald werd gesteld dat de vijftien blanke spelers 'strijden tegen de ontwikkeling van zwarte cricketers' door 'de sport van binnenuit te destabiliseren'. BADMINTON Jakarta. Vrouwen, Uber Cup, halve finales: China - Japan 3-0; Gong Ruina - Yonekura 11- 5 11-2, Gao Ling/Huang Sui - Yamamoto/Ya- mada 15-3 15-2, Zhang Ning - Mori 11-7 11- 7. Zuid-Korea - Denemarken 3-2; Jun Jae Yun - Martin 6-11 6-11, Seo Yoon Hee - Rasmussen 11-9 5-116-11, Lee Yun Hwa - Sörensen 11- 1 11-7, Lee Hyo Jung/Hwang Yu Mi - Olsen/Jorgensen 15-10 6-15 17-15, Lee Ky- ung Won/Lee Yun Hwa - Schjoldager/Harder 15-13 5-1515-10. BASKETBAL Amsterdam. Playoff NK mannen, halve finale (best-of-five): Demon Astronauts - MPC Capitals 56-58 (41- 26). Eindstand. 2-3. Finale: Capitals-Tulip Den Bosch. HOCKEY Amstelveen. Oefenwedstrijd Nederland - Engeland 7-0 (6-0). Scoreverloop: Van As 1-0, Mulder 2-0, Van Löben Seis 3-0, Moreira de Melo 4-0 en 5-0, Van Geenhuizen 6-0 en 7-0. PRIJSVRAGEN Lucky Day 3401, 13.05.2004 1.4.10.12.13.27.30.31.34.40.44. 53.54.55.58.69.72.74.75.78 Onder voorbehoud van typefouten TENNIS Rome. Vrouwen, 1 miljoen euro. Tweede ronde: Farina Elia (lta/10) - Shaughnessy (VSt) 6-2 7-5. Derde ronde: Mauresmo (Fra/2) - Martinez (Spa/13) 6-3 6-4, Smashnova-Pistolesi (lsr/16) - Pennetta (Ita) 6-2 6-2, Farina Elia - Sharapova (Rus) 7-6 6-0, Zvonareva (Rus/8) - Bovina (Rus) 6-3 6-0, Koetsnetsova (Rus/9) - Sugiyama (Jap/7) 6-4 3-6 7-6, Schiavone (lta/14) - Likhovtseva (Rus) 6-1 6-3, Capriati (VSt/5) - Suarez (Arg/12) 6-2 6-2. WIELRENNEN Ronde van Italië. Vijfde etappe Civitella - Spo- leto: 1. McEwen (Aus) 177 km in 4.24.57, 2. Pol lack (Dui), 3. Zanotti (Ita), 4. Oesov (WRu),.5. D'Amore (Ita), 6. Eddy Mazzoleni (Ita), 7. Nau- duzs (Let), 8. Cadamuro (Ita), 9. Rodriguez (VSt), 10. Borrajo (Arg); 73. Vierhouten 0.27, 131. Van Velzen 3.19. Algemeen klassement: 1. Simoni (Ita) 23.34.35, 2. Cunego (Ita) 0.13, 3. Popovitsj (Oek) 0.21, 4. Pellizotti (Ita) 0.29, 5. Tram- pusch (Oos) 0.41, 6. Figueras (Ita) 0.45, 7. Cioni (Ita) 0.52, 8. Gontsjar (Oek) 0.58, 9. Garzelli (Ita) 1.05, 10. Eddy Mazzoleni 1.06; 103. Vierhouten 22.44, 144. Van Velzen 36.32. Ronde van Asturië. Tweede etappe Llanes - Gi- jon: 1. David Herrero (Spa) 153 km in 3.51.32 (39,64 km/uur), 2. Martin Perdiguero (Spa) 0.02, 3. Jufre (Spa), 4. Andrade Oliveira (Por), 5. Mayo (Spa), 6. Botsjarov (Rus). Algemeen klassement: 1. Leon Sanchez (Spa) 7.40.36, 2. Navas (Spa) 0.04, 3. Eladio Jime nez (Spa) 0.114. Zubeldia (Spa) 0.16, 5. No- zal (Spa), 6, Marchante (Spa). Vredeskoers. Zesde etappe Szczawno Zdroj - Jelenia Gora: 1. Kohut (Pol) 190 km in 5 06.12, 2. Scarpo- ni (Ita), 3. Brozyna (Pol). Algemeen klasse ment: 1. Scarponi 23.52.13, 2. Kohut 0.04, 3. Beuchat (Zwi) 0.17, 4. Giunti (Ita) 0.37, 5. Werner (Dui) 0.40, 6. Knees (Dui) 0.49. ZEILEN La Rochelle. EK Finn Stand na 6 races: 1 Kusznierewicz (Pol) 10 punten, 2. Ainslie (GBr) 26, 3. Godefroid (Bel) ZWEMMEN Madrid. EK langebaan, finales vierde dag. Mannen 50 rug: 1. Theloke (Dui) 25,61, 2. Grigalionis (Lit) 25,67, 3. Ortega (Spa) 25,69, 4 Grigori- adis (Gri) 25,71, 5. Viatsjanin (Rus) 26,09, 6. Sjirsjov (Oek) 26,23, 7. Aschwin Wildeboer (Spa) 26,37, 8. Kozulj (Kro) 26,40. 200 school: 1 Bossini (Ita) 2.11,73, 2. Ko- mornikov (Rus) 2.12,02, 3. Bodor (Hon) 2.13,27, 4. Gerasimov (Rus) 2.13,78, 5. Gus- tavsson (Zwe) 2.13,81, 6. Perrot (Fra) 2.15,81; gediskwalificeerd: Pihlava (Fin) en Podoprigora (Oos). 200 vlinder: 1. Silantjev (Oek) 1.56,71, 2. Gherghel (Roe) 1.56,92, 3. Anatoli Poljakov (Rus) 1.57,45, 4. Skvortsov (Rus) 1.58,20, 5. Cseh (Hon) 1.58,33, 6. Advena (Oek) 1.58,53, 7. Drymonakos (Gri) 1.58,55, 8. Ulacia (Spa) 2.01,51. Vrouwen 200 wissel: 1. Klotsjkova (Oek) 2.12,56, 2. Sjtsjerba (WRu) 2.15,03, 3, Caslaru (Roe) 2.15,70, 4. Kovacs (Hon) 2.16,11, 5. Rouba (Spa) 2.17,31, 6. Jakobos (Hon) 2.17,69, 7. Cartiaux (Fra) 2.17,77, 8. Klinar (Slv) 2.18,06. EK open water. Vrouwen, 10 km: 1. Kamrau (Dui) 1.54.24,0, 2. Nogues (Spa) 1.54.25,6, 3. Maurer (Dui) 1.54.26,0, 4. Seliverstova (Rus) 1.54.26.0, 5. Van der Weijden (Ned) 1.54.29,1. Schoonspringen. Finale 3-meterplank. Vrouwen: 1. Pachalina (Rus) 575,94, 2. Ilina (Rus) 573,99, 3. Fedorova (Oek) 524,31, 4. Lindberg (Zwe) 515,82, 5. Cagnotto (Ita) 511,08, 6. Barta (Hon) 505,11; 11. Planken (Ned) 472,92. Amsterdajm/anp - De basketballers van MPC Capitals hebben ver rassend de finale bereikt van de playoffs om het Nederlands kam pioenschap, voor het eerst sinds 1982. De Groningers, onder lei ding van succescoach Ton Boot, wonnen in Amsterdam met klein verschil van Demon Astronauts: 58-56. De Groningse ploeg begint morgen thuis tegen Tulip Den Bosch, dat al eerder de Nijmeegse titelverdediger EiffelTowers uitschakelde. (advertentie) iba>ba,

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 17