SPORT VDH maakt zich nog geen zorgen Artsen hijsen razende Maradona in een dwangbuis Muurtje op afstand met speciale spray Slechts zilver op 100 meter vrij Omkoopschandalen in voetbal België en Italië j wacht op Ier Meyde Petacchi wint, Cipollini valt Sander Boschker waarschijnlijk weg bij Ajax Ook Michaud stapt over naar de langebaan ite Kluivert wangedrag toNA - Een rechtbank in lona heeft voetbalinterna- [Patrick Kluivert veroor- jtot een boete van 27.000 fcegens wangedrag. De tan Barcelona misdroeg ip 11 april in discotheek r Kluivert zou stennis »n gemaakt toen hem de hg tot de vip-ruimte werd berd en daarbij een me ister hebben uitgeschol- L bedreigd. itbalelftal [naar Spelen Het voetbalelftal van eft gisteren de kwalifica- strijd voor de Olympi- lelen tegen Saudi-Arabië gewonnen en daarmee ket voor Athene veiligge- 'olgens het in februari erichte Iraaks Olym- 'omité gaan nog zeker irters uit Irak in augustus {voetbalelftal mee naar Die komen uit op de ines atletiek, boxen, nen, taekwondo en ge- effen. kamp nog jaar Gunner Dennis Bergkamp steren voor nog een jaar kend bij de Engelse kmpioen Arsenal. De alig international, afgelo- landag 35 jaar geworden, aan zijn tiende voetbal- i bij de Gunners. at nieuwe er Volendam am - Abdelhali Chaiat steren een contract voor 1 ar getekend bij Volen- e 20-jarige aanvaller van aanse afkomst was dit '.h in dienst bij FC dat zijn aflopende ver- iniet verlengde, e id de Man h er skiërs b e deer - De Nederlandse zi niging (NSV) heeft gis- gi arald de Man aange- ei trainer van de nationa- ie alpineskiën. De 30- lelc-topskiër begint in juni Mtt werkzaamheden. De gfoverde veertien natio- e®ls. Tijdens het WK van 'iet Italiaanse Sestriere zeventiende op de reu- im, het beste resultaat een Nederlander op donderdag 13 mei 2oo4 door correspondent Frans Lindenkamp sao paulo - Diego Maradona vormt een gevaar voor zichzelf en zijn direc te omgeving. De artsen in de neuro- psychiatrische kliniek Del Parque bij Buenos Aires hebben daarom beslo ten hem in een dwangbuis te hijsen. De voormalige wereldkampioen wordt verder in bedwang gehouden met kalmerende medicijnen, die hij via infuus krijgt toegediend. Diego Maradona raakte volledig bui ten zinnen, omdat zijn familie niet wil dat hij naar Cuba afreist, om daar verder te gaan met zijn ontwennings kuur tegen zijn cocaïneverslaving. In plaats daarvan heeft zijn naaste fami lie hem onder curatele geplaatst. De voormalige voetballer verblijft sinds zondag in de privé-kliniek bij de Ar gentijnse hoofdstad. Er lekken maar weinig berichten naar buiten. Toch werd bekend dat hij zich op de eerste dag van de verplichte opname voor zijn doen rustig gedroeg. Maandag probeerde hij constant in het gevlij te komen bij het personeel, dat hem verzorgt. Het 'stroop om de mond smeren' zou echter vooral zijn ingegeven omdat hij zinde op een 'uitbraakpoging' Maar toen hij ontdekte dat alle deu ren op slot zitten en dat hij niet meer kan gaan en staan waar hij wil, sloe gen de stoppen door. Maradona gaat nog steeds gebukt onder ernstige af kickverschijnselen. Ook het vetarme dieet dat hij voorgeschoteld krijgt, vormt een constante bron van erger nis. Volgens een familielid zou Mara dona een psychiater hardhandig dui delijk hebben gemaakt dat de kliniek niet het recht heeft hem tegen zijn zin vast te houden. Daarop zagen de artsen geen andere mogelijkheid om de hevig scheldende Maradona in een dwangbuis te sluiten. De verplichte opname in Del Parque is mogelijk geworden met de handte kening van zijn ouders, broers, zus sen en zijn ex Claudia Villafana, de moeder van zijn twee dochters. Daar mee heeft Maradona zijn zelfbeschik kingsrecht gedurende de ontwen ningsbehandeling verloren en kan hij dus niet afreizen naar Cuba, wat hij eigenlijk wilde. De artsen kunnen hem vasthouden zolang zij nodig achten. Bezoek wordt geweerd. Al leen zijn naaste familie mag op gezet te tijden aan zijn bed verschijnen. De artsen noemen zijn gezondheids- V toestand stabiel. Volgens Maradona's advocaat Ricardo Damboriana zal het verblijf van zijn cliënt langdurig zijn. b Over de behandelingskosten maakt hij zich geen zorgen. ,,Er zijn nog veel mensen die Maradona een warm hart toedragen." Zijn voormalige club Bo ca Juniors bood al financiële hulp pe premier niet hoger De Thaise premier |Shinawatra is niet van te mengen in een noorlog rond voetbal- brpool. Hij zal niet gaan In tegen de Engelse mil- Liverpoolfan Steve j Morgan wil voor ne- niljoen euro borg staan uwe aandelen, waarvan [rechtstreeks naar de jgaat. Het bod van Shi- |komt niet verder dan iljoen euro. Iam - Ajax moet wach- ndy van der Meyde. De amse club maakte af- weekeinde bekend dat ïational de eerste gega- om te worden aange- als rechtsbuiten. Van 31 de voert na dit seizoen vïti gesprek met de lei- Internazionale, de a i hem afgelopen zomer ra' van Ajax. Naar aanlei- dat gesprek neemt de r een beslissing. wijst beroep (ameroen af De FIFA heeft gisteren ep van Kameroen te- 'ev untenaftrek in de WK- itie afgewezen. De we- c0|)albond bracht de 'On- Leeuwen' zes punten iring als straf voor het en van de kledingvoor- 1. Het elftal van Ka- Iroeg bij de Afrika Cup it jaar een tenue uit een BÏ1 ileef dat doen ondanks chuwingen. Door de isi de eindronde van het !006 in Duitsland al ia' bereikbaar geworden. Van Dijk t zich af Edith van Dijk heeft iren moeten afmelden ierste race van de EK oal ter in Madrid. De lan- 11 idzwemster heeft last aaJ loop. De titelstrijd be- laj de vijf kilometer. ,,Ze A" rs vocht verloren", al- coach Jaap van Goor. start op de tien kilo- n vandaag is uitgeslo- Goor hoopt dat Van lag nog wel kan mee- de 25 kilometer. Op de is ze titelverdedigster. M L door Arjen Vos Madrid - Tachtig meter ging het goed, maar toen stortte Pieter van den Hoogenband gister avond helemaal in. De zwemmer moest de Italiaan Filippo Magni- ni laten gaan en raakte zo zijn Europese titel op de 100 meter vrije slag kwijt. Een zeventiende gouden EK-medaille bleef uit, Van den Hoogenband kreeg slechts zilver omgehangen. Maar, stelde hij de zwemwereld gerust, niemand hoeft zich zor gen te maken. Het komt alle maal goed met 'VDH'. Meer dan de tweede plek zat er gisteren in het M86-bad in Ma drid gewoonweg niet in. Hij was te moe. ,,Op het eind zakte ik als een pudding in elkaar. Het was helemaal niks meer", gaf hij ruiterlijk toe. „Het voelde hetzelfde als toen ik op moest voor mijn zwemdiploma, toen ik vier was. Ik lag bijna stil in het water." Of hij destijds wél slaagde, ver telde Van den Hoogenband niet. Gisteren slaagde hij niet, althans niet qua resultaat. Maar, zo stelde coach Jacco Verhaeren, daar ging het eigen lijk ook helemaal niet om. Van den Hoogenband verscheen niet uitgerust in Madrid, in ie der geval minder uitgerust dan Magnini, de jonge winnaar uit Turijn. „Die tijd van Magnini, 48,87 seconden, had hij sowie so nooit gehaald", wist Verhae ren. Magnini beweerde dat ook hij niet erg goed was voorbereid op het EK, maar die stelling lap te Verhaeren aan zijn laars. „Hij zwom 49,0 bij de olympische kwalificatiewedstrijden, en nu zwemt hij 48,8. Nou, dan ben je aardig uitgerust, lijkt me zo." Van den Hoogenband, die fi nishte in 49,33, zag het EK in het regenachtige Madrid als een 'prikkel' om de sleur van het ve le en harde trainen te doorbre ken. Na het EK zwemt de olym pisch kampioen namelijk alleen nog maar een wedstrijdje in Ca- net, in het kader van de Mare Nostrum-tour. Daar neemt hij slechts deel aan de 400 meter vrije slag, omdat een goede tijd er op zijn favoriete 100 en 200 meter gezien de trainingsarbeid van de komende weken ook dan niet in zit. Van den Hoogenband werkt momenteel vooral aan het 'vlakker' maken van zijn race. Hij moet efficiënt zwemmen. Het ging dus in de Spaanse hoofdstad om de kwaliteit van de race, stelde Verhaeren, niet om de klassering. Verder was het belangrijk dat Van den Hoogenband ook onder druk van een finale maat zou hou den in plaats van er als een dol le in te vliegen. Voor die test was hij wel geslaagd, vond de coach. De finalerace was ietsje minder van niveau dan die in de halve finale van dinsdag. „Maar hij wist zich toch aardig te beheersen. De opzet is ge- brussel/anp/rtr/dpa/sid - De Belgische voetbalbond gaat on derzoek doen naar de wedstrijd in de eerste klasse tussen FC Antwerp en St. Truiden van af gelopen zaterdag (1-2). Volgens Antwerp-aanvaller Patrick Goots heeft Charleroi de spelers van Sint-Truiden een winstpre mie aangeboden. Charleroi heeft met nog één speelronde te gaan drie punten meer dan hekkensluiter Antwerp en loopt dus nog steeds kans op directe degradatie. Ook St. Truiden diende een klacht in. De club is boos, om dat Antwerp zijn naam in dis krediet heeft gebracht. „De aantijgingen van Antwerp zijn ongerijmd", aldus voorzitter Abbas Bayat. „De club is er al leen op uit om ons voor de laat ste wedstrijd uit onze concen tratie te halen." Als de klacht van Antwerp ge grond is, wordt de uitslag niet herroepen. Wel lopen de spe lers en de clubleiding van Sint- Truiden kans op een boete. De Italiaanse voetbalclub Siena heeft gisteren Roberto D'Aversa en Nicola Ventola voorlopig ge-1 schorst. De spelers zouden be- trokken zijn bij een omvangrijk n gokschandaal. De Italiaanse antimaffiapolitie v verrichte eerder huiszoekingen bij Siena, Reggina, Chievo Vero na en Lecce uit de Serie A en bij acht clubs uit de Serie B en C. De politie onderzoekt banden tussen voetbalclubs, de georga niseerde misdaad en de gokwe reld. Ook de voetbalbond is in middels met een onderzoek be- .- gonnen. Spelers zouden geld van de maffia hebben geaccepteerd om de uitslagen van wedstrij-g den te beïnvloeden. Via internet zou op deze wedstrijden wor den gegokt. Twintig spelers*, zouden bij de zaak zijn betrok ken. Hoofdverdachte in het onder-: zoek is de Napolitaanse maffia- baas Giacomo Cavalcanti. Hijb zou miljoenen euro's hebben verdiend met de oplichting. De zwemmer vindt het moeilijk om zich het zwemmen van een vlakke race, met een optimale slaglengte en slagfrequentie, ei gen te maken. „Ik heb momen teel de snelheid en de vorm niet, en dan kost het veel kracht om die ideale frequentie te ha len. Dat moest ik op het eind bekopen." Toch wilde Van den Hoogen band niet al teveel excuses aan voeren voor het mislopen van het goud. „Ik heb een hekel aan die jankverhalen van sporters die bij een tegenvallend resul taat meteen over de Spelen be ginnen. Ik wilde winnen. Klaar. Dat is de aard van het beestje. Alleen was die Italiaanse jongen vandaag veel sterker. En dat is balen." Die opmerking, waarmee hij Magnini alle credits gaf voor diens prestatie, siert hem. Maar natuurlijk is Van den Hoogen band allang bezig met een veel voornamere missie: de Olympi sche Spelen in Athene, die over drie maanden beginnen. Vorige week besprak hij met Jacco Ver haeren of er wellicht even wat gas moest worden teruggeno men. Uiteindelijk kozen ze er voor om vol door te gaan. Ver- De rek is er nog niet uit bij Marleen Veldhuis Marleen Veldhuis stond giste ren, net als vijf maanden gele den in Dublin, glunderend als vice-Europees kampioene op het podium naast de Frangaise Metella. Maar waar het des tijds in Ierland om een EK op de kortebaan ging, pakte Veld huis ditmaal züver in een vijf- tigmeterbad. Haar eerste indi viduele Europese langebaan- medaille was ook voor haarzelf een aangename surprise. Veldhuis' sterke optreden in Madrid - met haar tijd van 54,86 seconden verbeterde ze haar persoonlijk record met tweetiende van een seconde - bevestigde dat de rek in haar prestaties er nog lang niet uit is. Veldhuis is nog maar rela tief kort actief als topzwem- ster. Drie jaar geleden kwam ze eenmalig uit voor het Ne derlands waterpoloteam en pakte ze brons op de vijf kilo meter bij het NK openwater- zwemmen. Sinds die tijd is er veel ge beurd. Veldhuis is inmiddels bij de vrouwen na Inge de Bruijn de onbetwiste nummer twee van Nederland. En wie weet wat er straks bij de Spe len met haar gebeurt. Zelf blijft ze een beetje voor zichtig. De zwemster wil haar tijd op de 100 meter vrije slag nu omlaag gaan brengen tot 54,5, en dat lijkt niet bepaald een onhaalbare doelstelling. In Madrid was ze immers, zoals zo veel andere deelnemers, verre van optimaal geprepa reerd. „Trainers noemen meestal scherpere tijden, maar zij zijn altijd optimistischer dan de zwemmers zelf. Ik moet het eerst nog maar eens doen." Madeion Baans had minder reden tot lachen. Baans werd achtste in de finale van de 100 meter schoolslag. Thijs van Valkengoed sneuvel de gisterochtend al in de series van de 200 meter schoolslag. Hij werd negentiende, nadat hij eerder in de week twintig ste werd op de halve afstand. haeren: „Dat toont aan dat hij met de Spelen bezig is en niet met dit EK. We zijn pas op maandag in Madrid aangeko- civitella - Alessandro Petacchi heeft zijn tweede dagwinst in de Ronde van Italië op zak. De Italiaan van Fassa Bortolo won gisteren met groot gemak de vierde etappe van Porretta Terme naar Civitella over 184 kilometer, die eindigde in een massasprint. De Australiër Robbie McEwen finishte als tweede. Petacchi won ook al de eerste etappe. De spurt werd ontsierd door een valpartij van de Italiaanse sprinter Mario Cipollini. Daardoor brak het peloton op nog geen honderd meter van de meet in tweeën. Cipollini, goed voor 42 dagzeges in de Giro, krabbelde met een bebloede knie op en leek verder niet gekwetst. Gilberto Simoni bleef leider in het algemeen klassement. Foto: Reuters/Stefano Rellandini enschede/gpd - Sander Bosch ker vertrekt zo goed als zeker bij Ajax. De voormalige keeper van FC Twente had gisteren een ge sprek over zijn toekomst met Louis van Gaal, technisch di recteur van Ajax. Daarin gaf hij aan niet nog een jaar op de tri bune te willen zitten. De landskampioen kan hem geen garantie geven op speel minuten zolang Lobont en Ste kelenburg in Amsterdam blij ven. Zij zullen hoe dan ook eer ste en tweede keus blijven van trainer Ronald Koeman. Ajax wil de ervaren Boschker - die nog een contract heeft voor een jaar - graag behouden, maar heeft begrip voor de motieven van de derde keeper. Boschker heeft een week bedenktijd ge kregen. De Graafschap heeft serieuze belangstelling voor de Achter hoeker, maar die wil alleen naar Doetinchem als de club via de nacompetitie promoveert naar de eredivisie. men en Pieter moest dinsdag al zwemmen. Dat doe je niet als je er vol voor gaat. Dan reis je al vijf dagen van tevoren af." zwolle/gpd - Het lijkt een trend te worden: marathonschaatsers die de uitdaging aangaan op de langebaan. De zusjes Smit en Henk Angenent deden het, vol gend seizoen maakt ook mara thontopper Cédric Michaud de overstap. De Fransman gaat wereldbekerwedstrijden rijden op de vijf en tien kilometer. Op de Olympische Spelen van Tu rijn (2006) wil hij vlammen, na mens Frankrijk. Michaud (27) wordt op de lan gebaan begeleid door oud schaatser Frits Schalij. Michaud maakt een goede kans op plaat sing voor de Olympische Spe len in Turijn. Concurrentie is er nauwelijks in Frankrijk. Het is niet de eerste keer dat Michaud probeert de Spelen te halen. De Fransman is afkom stig uit het skeeleren. Nadat hij had gehoord dat de Amerikaan KC Boutiette de overstap had gemaakt naar het schaatsen, wilde hij dat ook. Michaud mocht meetrainen met de Franse selectie, die toen onder leiding stond van Peter Mueller. Vier jaar trainde hij onder de Amerikaan, later ook met de sprintploeg met Jan Bos en Er- ben Wennemars. Maar Salt La ke City haalde hij niet. De Fran se bond besloot alleen zijn maatje Cédric Kuentz te sturen. Michaud was inmiddels door Erik Huizebosch naar Neder land gehaald en verslingerd ge raakt aan het rijden van mara thons. Zorgen maken doet Van den Hoogenband zich daarom niet. „Want ik weet donders goed waarmee ik bezig ben." terborg/gpd - Een specialist als Pierre van Hooijdonk zal er blij mee zijn. De Spuni-spray, een soort kokosmelk om voetballers bij vrije trappen op de gewenste afstand te krijgen, wordt vol gend weekeinde voor het eerst in Europa gebruikt. De Spuni-spray is een noviteit in de voetbalwereld. Het is ei genlijk heel simpel, zegt Rob Gudden, organisator van een toernooi in Terborg, waar on der meer de hoogste jeugd- teams van Ajax, Feyenoord, PSV, Barcelona, Boca Juniors en Cruzeiro aan deelnemen. „Het is een soort kokosmelk. De scheidsrechter heeft een fla con aan zijn broekzak bevestigd die bijna niets weegt. Als hij een vrije trap op een gevaarlijke plek geeft, spuit hij een cirkel waarin de bal komt te liggen. Vervolgens spuit hij op 9,15 meter een witte lijn waarachter de verdedigers moeten staan. De lijn is na ongeveer een mi nuut weer opgelost. Je ziet er dan niets meer van." Gudden kwam de Sptmi-spray tegen toen hij in Brazilië ver bleef. „In Brazilië wordt het in de hoogste drie divisies ge bruikt en is het inmiddels de UITSLAGEN normaalste zaak van de wereld. Iedereen neemt de afstand in b acht. Het speelt vrijetrappen- specialisten in de kaart. Ónder- zoek heeft uitgewezen dat er j vijftig procent meer uit vrije trappen wordt gescoord." Gudden kreeg van Cruzeiro het verzoek de spray op het inter nationale toernooi in Terborg te gebruiken. Hij importeerde de spray naar Nederland en vroeg en kreeg van KNVB- scheidsrechtersbaas Mario van der Ende toestemming voor de primeur. Gudden: „De FIFA is er ook mee bezig, maar ambtelijke molens draaien nu eenmaal niet zo snel. Ik denk dat het in de nabije toekomst in veel lan den wordt gebruikt. Het maakt de voetbalsport namelijk een stuk eerlijker. Alleen zal het niet op alle niveaus worden ge bruikt, want een flacon met spray kost ongeveer tien euro." Maar wat als er in de sneeuw wordt gevoetbald? Dan heeft een witte lijn toch geen zin? „Geen probleem", zegt Gud den. „De spray is er in verschil lende kleuren. Voetbal je in de sneeuw, dan trek je een rode cirkel en lijn." BADMINTON Jakarta. WK landenteams. Vrouwen, kwartfinales: Nederland - Denemar ken 2-3 Yao Jie - Martin 11-8 8-11 11-8, De Wit - Rasmussen 7-11 11-5 4-11, Meulen- dijks - Sorensen 11-3 11-8, Bruil/De Wit - 01- sen/Jorgensen 6-15 15-12 2-15, Meulendijk- s/Yao - Schjoldager/Harder 5-15 10-15. China - Maleisië 3-0, Taiwan - Japan 2-3, Zuid-Korea - Indonesië 3-1. Indeling halve fi nales: China - Japan, Denemarken - Zuid-Ko- rea. Mannen, kwartfinales: Indonesië - Maleisië 3- 1, China - Japan 3-0, Zuid-Korea - Thailand 3- 1, Denemarken - Duitsland 3-1. BASKETBAL 6-0 6-3, Suarez (Arg) - Golovin (Fra) 6-2 7-5, Koetsnetsova (Rus) - Marrero (Spa) 6-0 6-4, Lichovtseva (Rus) - Miskina (Rus/3) 7-5 1-6 6- 3, Sugiyama (Jap/7) - Pierce (Fra) 6-2 6-4, Schiavone (Ita) - Reeves (VSt) 6-3 6-4, Mau- resmo (Fra/2) - Dechy (Fra) 7-5 6-2, Conchita Martinez (Spa/13) - Sprem (Kro) 4-6 6-4 6-2, Smashnova-Pistolesi (lsr/16) - Camerin (Ita) 6- 2 6-1, Zvonareva (Rus/8) - Safina (Rus) 1-6 6- 4 6-2, Pennetta (Ita) - Petrova (Rus/4) 1-6 7-6 6-4, Bovina (Rus) - Schnyder (Zwi/11) 3-6 7-6 opgave Schnyder. Sanremo (Ita). Challenger, 25.000 euro. Eerste ronde: Wessels (Ned) - Van Scheppin gen (Ned/1) 6-2 opgave Van Scheppingen. VOETBAL New York. NBA Play-offs. Eastern Conference, halve finales: New Jersey Nets - Detroit Pistons 94-79. Stand in best-of- seven: 2-2. Western Conference: LA Lakers - San Antonio Spurs 98-90. Stand in best-of-seven-, 2-2. HOCKEY Mannen, halve finale play-offs, eerste wed strijd. Bloemendaal - Oranje Zwart 2-1, Amsterdam - Klein Zwitserland 3-2. PRIJSVRAGEN Lucky Day 3400, 12 mei 2004. 1, 2, 9. 12, 17, 18, 20, 22, 23, 30. 34, 36, 37.41,42,44, 47,60, 70,74. Toto 13, week 20A. 3,3,3,2,3,3, 1,3,3,3, 1, 1,3. (Onder voorbehoud van typefouten) TENNIS Hamburg. Masters Series, 2,4 miljoen euro. Tweede ronde: Coria (Arg/2) - Horna (Per) 6-2 3-6 6-2, Melzer (Oos) - Labadze (Geo) 6-1 6-0, Saretta (Bra) - Hernandez (Spa) 6-4 6-3, Ro- bredo (Spa/16) - Zabaleta (Arg) 6-4 6-2, Safin (Rus) - Sargsian (Arm) 4-6 6-3 6-3, Hewitt (Aus) - Haas (Dui) 6-4 7-5, Ferrer (Spa) - Hrba- ty (Slw) 6-0 6-3, Gonzalez (Chl) - Knowle (Oos) 0-6 6-4 6-2, Pavel (Roe) - Henman (GBr/5) 6- 2 6-2, Costa (Spa) - Olivier Rochus (Bel) 7-5 6-4, Ljubicic (Kro) - Hanescu (Roe) 6-0 3-6 7- 6, Joesjni (Rus) - Burgsmüller (Dui) 7-5 7-5, Mayer (Dui) - Portas (Spa) 6-3 6-4, Verdasco (Spa) - Johansson (Zwe) 7-6 6-1, Federer (Zwi/1) - Lapentti (Ecu) 6-3 6-3. Rome. Vrouwen, 1,1 miljoen euro. Tweede ronde: Capriati (VSt/5) - Vento (Ven) 6- 2 6-1, Randriantefy (Mad) - Doetsjevina (Rus) FIFA-ranglijst. 1. Brazilië 838 punten (1), 2. Frankrijk 819 (2), 3. Spanje 784 (3). 4. Nederland 744 (5), 5. Argentinië 741 (5), 6. Mexico 738 (4), 7. Turkije 737 (8), 8. Verenigde Staten 724 (11), 9. Duitsland 723 (7), 10. Tsjechië 720 (9). (Tussen haakjes vorige klassering) Engeland, Premier League. Southampton - Newcastle United 3-3. Frankrijk, competitie. Ajaccio - Sochaux 1 - 0, Le Mans - Lille 1 - 1, Lyon - Bastia 1-0, Marseille - Montpellier 1 - 1. Nantes - Guingamp 0-0, Nice - Toulouse 1 - 1Rennes - Melz 0-0, Strasbourg - Monaco 0-0. Stand aan kop: 1Lyon 36-76; 2. Monaco 36- 72; 3. Paris SG 36-70. Italië, bekerfinale. Juventus - Lazio Roma 2-2. Eerste duel 0-2. Lazio wint beker. WIELRENNEN Civitella. Ronde van Italië. Vierde etappe, Porretta Terme - Civitella Val di Chiana: 1 Petacchi'(lta) 184 km in 4.55,40, 2. McEwen (Aus), 3. Cadamuro (Ita), 4. Zanot- ti (Ita), 5. Rodriquez (VSt), 6. Strazzer (Ita), 7. Backstedt (Zwe), 8. Oesov (WRu), 9. Borrajo (Arg), 10. Gasparre(lta). Algemeen klassement: 1 Simoni (Ita) 19.09.47, 2. Cunego (Ita) 0.13. 3. Popovitsj (Oek) 0.21, 4 Pellizotti (Ita) 0.29, 5. Tram- pusch (Oos) 0.41, 6, Figueras (Ita) 0.45, 7. Cioni (Ita) 0.52, 8. Gontsjar (Oek) 0.58, 9. Garzelli (Ita) 1.05, 10. Eddy Mazzoleni (Ita) 1.06. Wroclaw. Vredeskoers. Vijfde etappe, Görlitz - Wroclaw: 1 Hvastija (Slv) 193,1 km in 4.08.50, 2 Zaradny (Pol), 3. Schröder (Dui), 4. Dariusz (Pol), 5. Zarebski (Pol), 6. Tomi (Ita). Algemeen klassement: 1. Scarponi 18.46.07, 2. Beuchat (Zwi) 0.04, 3. Kohut (Pol) 0.08, 4 Giunti (Ita) 0.24, 5. Werner (Dui) 0.27, 6 Knees (Dui) 0.36. Llanes. Ronde van Asturië. Eerste etappe, Oviedo-Llanes: 1. Sanchez Gil (Spa) 174,4 km in 3.49.12, 2. Chica (Spa). 3 Sanchez (Spa) 0.06, 4. Nozal (Spa), 5. Carde nas Ravalo (Col), 6. Zubeldia (Spa). Algemeen klassement: 1 Sanchez Gil 3.49.02, 2. Chica 0.04, 3. Sanchez 0.12, 4 Nozal 0.16, 5. Cardenas Ravalo, 6. Zubeldia. ZEILEN Santander. WK Yngling. Stand na zes races: 1 Thies/Bes/de Jong (Ned) 26, 2. Jensen/Jespersen/Kiel Hempel (Den) 26, 3. Hin/Zuiderbaan/Buis (Ned) 33, 4. Palu- dan/Otzen/Hartvig (Den) 40, 5. Skoedina- /Lartseva/Kroetskich (Rus) 45. Zadar. WK 470. vrouwen, na zes races: 1. Dekleva/Maucec (Slw) 17, 2. Torgersson/Zachrisson (Zwe) 19, 3 Yoshisako/Satake (Jap) 25, 4 Fernanda/Ad- nana (Bra) 29, 5 Kornecki/Bouskila (Isr) 30; e 11. Kooistra/De Goederen 37, 2j^De Koning /Berkhout 61, 40. Westerhof/Maf™*" La Rochelle. EK Finn. Stand na vijf races: 1 Kusznierewicz (Pol) 7. 2. Ainslie (GBr) 11, 3. Godefroid (Bel) 17, 4 Florent (Fra) 27, 5. Papathanasiou (Gri) 30, i 12. Zielhuis 52, 36. De Vries 127. ZWEMMEN Madrid. EK langebaan, finales derde dag. Mannen 100 vrij: 1 Magnini (Ita) 48,87, 2. Van den Hoogenband (Ned) 49,33, 3. Galenda (Ita) - 49,55. 200 wissel: 1 Rogan (Oos) 1.59,79, 2. Sievi nen (Fin) 2.00,43, 3. Rosolino (Ita) 2.00,53. Vrouwen 100 vrij: 1. Metella (Fra) 54,46, 2 Veldhuis (Ned) 54,86, 3. Niangkouara (Gri) 55,05 800 vrij: 1. Villaeciia (Spa) 8 31,26, 2. Ca' man (Slv) 8.37,10, 3 Potec (Roe) 8 37.56 100 school: 1. Bondarenko (Oek) 1 09,23, 2 Bogomazova (Rus) 1.09,37, 3 Jukic (Oos) ent östling (Zwe) 1.09,41. 8. Baans (Ned) 1.10,65; 10. Nijhuis 1.11,02. EK lange afstand. Vrouwen, 5 km: 1 Kamrau (Dui) 59.11,3, 2 Biller (Dui) 59.14,4. 3 Lopez (Spa) 59 16,3 Van Dijk niet gestart wegens ziekte. Mannen, 10 km: 1. Kotsjkarov (Rus) 1.45.21.5, 2 Paria (Ita) 1 45.22,8, 3 Sanat- s|ev (Rus) 1.45.23.9 Pieter van den Hoogenband na zijn race op de 100 meter vrije slag die hij verloor van de Italiaan Filippo Magnini. Foto: ANP/Toussaint Kluiters

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 19