Hockeyderby alleen prestigestrijd SPORT Ingrid van der Plas verbijt pijn langs de lijn Korfballers Fiks pakken punt in acht minuten Geslaagde Brandtoefening Alecto'er Maarten Memelink kijkt uit naar confrontatie met LOHC Klassement: BALLETJE MET eiGïoep Boshuizen en Leidsche Boys spelen duel door Loman Leefmans leiden - Het zag er enkele weken geleden nog naar uit dat het een wedstrijd met de koppositie als inzet kon zijn. Een hockeyderby met een plaats in de overgangs klasse op het spel en daarmee ook de titel van beste club uit de Leidse regio. Het liep anders; de confrontatie tussen LOHC en Alecto van zondag is niet meer dan de strijd om de tweede plek, achter de zo goed als zekere kampioen HIC uit Amstelveen. Alecto'er Maarten Memelink kijkt er niet minder naar uit want de studentikoze rivaliteit tussen beide elftallen mondt uit in veel prestige voor de win naar. „Er gaan zeker honderd man van Alecto mee. Dat is voor hockeybegrippen, en zeker voor een uitwedstrijd, een be hoorlijk aantal", aldus Meme link. Diederick Camphuysen van 'Leiden', zoals LOHC in hoc- keykringen wordt genoemd, be gon de voorafgaande schermut selingen in een eerder vraagge sprek met deze krant. Hij deed plagerig over de clubkleuren van Alecto. Memelink pareert. „Als je er lang genoeg in speelt, ga je vanzelf van geel en bruin houden. Ach, bij Leiden is het één keer per jaar echt gezellig: als wij op bezoek komen." De 30-jarige Leiderdorper be gon op relatief late leeftijd met hockey. „Ik deed fanatiek aan judo, drie a vier keer trainen in de week. Op mijn veertiende wilde ik aan een teamsport gaan doen en als allebei je ou ders hockeyen, is de keuze snel gemaakt." Nog geen vier jaar later debuteerde hij in het eer ste elftal. „Altijd goede trainers gehad", herinnert hij zich om vervolgens de loftrompet over de Leiderdorpse club af te ste ken. „Er wordt heel veel tijd en geld in de jeugdopleiding ge stoken en er wordt goed over nagedacht. De organisatie is duidelijk én aanwezig. Dat is écht een plus van Alecto. Daar bij verbetert de sfeer nog ieder jaar, doordat er steeds meer re creatiehockeyers bijkomen." De volgens Memelink gelouter de jeugdopleiding bracht het vrouwenteam kortstondig in de het één keer per jaar echt gezellig: als wij op bezoek komen." Maarten Memelink: „Bij Leiden is Archieffoto: Dick Hogewoning hoofdklasse, maar de mannen reikten nooit hoger dan de eer ste klasse. „Bij dames 1 kunnen talenten van veertien jaar nog meedoen. Het spel bij de man nen is veel fysieker. Heren 1 is een paar keer hoog in de eerste klasse geëindigd, maar de kans op promotie was nooit zo groot als in het huidige seizoen." Door vlak voor de winterstop slechts één punt te pakken in drie opeenvolgende wedstrij den, moest Alecto in de achter volging op HIC en LOHC. Een race die HIC met nog twee wedstrijden te gaan en vier punten voorsprong bijna niet meer kan verliezen. „De eerste seizoenshelft duurde ons nét even iets te lang", verklaart Me melink, die de oudste speler van zijn elftal is. „Veel hockey ers stoppen halverwege de twintig omdat ze hun studie hebben afgerond, met een baan beginnen en die niet meer kun nen combineren met trainin gen en wedstrijden. Ik ben ook vaak pas om zeven uur thuis en moet dan direct door voor een training die van acht tot half elf duurt. Niet makkelijk." Het eerdere competitietreffen tussen Leiden en Alecto werd een forse 4-1 zege voor de Lei derdorpers, maar dat is volgens Memelink geen enkele garantie voor een herhaling. „Veel hangt af van de strafcorners. Vooral bij Leiden is de corner de laat ste weken een gevaarlijk wapen. Daar staat tegenover dat onze keeper Joris Reinierse onze bes te man is. Dat maakt het moei lijk om een voorspelling te doen." De strijd tussen Alecto, LOHC en in minder mate Roomburg om in de komende jaren naar de overgangsklasse door te sto ten, heeft meer dan alleen pres tige als inzet. De eerste die de stap naar het op een na hoogste niveau maakt, verzwakt tegelij kertijd de andere twee. „Ik weet zeker dat als bijvoorbeeld Lei den dit seizoen zou zijn gepro moveerd, er minimaal twee spelers van Alecto en ook een stuk of twee van Roomburg zouden zijn overgestapt. Een overgangsklasser ontwikkelt aantreklongskracht op goede hockeyers uit de regio. Ik heb nog clubliefde, maar dat neemt in het hockey duidelijk af als het om prestaties gaat." Daarom is er ook Alecto veel aan gelegen minimaal gelijk te blijven met de andere twee. „De wil en de ambitie zijn er om naar de overgangsklasse te gaan, maar het elftal wordt to taal geen druk opgelegd. Ik heb al toegezegd dat ik ook volgend seizoen bij heren 1 blijf. Een nieuwe kans." nieuw vennep - Fiks heeft aan het res tant van de wedstrijd tegen KIOS ook in tweede instantie een punt overgehou den. In Nieuw-Vennep werd het gisteren 13-13. De ploeg van coach Theo Vreeken moest acht minuten korfballen, nadat het duel in oktober vorig jaar bij 11-11 was gestaakt vanwege een blessure van de scheidsrechter. Omdat de uitslag van belang was voor het verdere verloop van de competitie, moest Fiks aan de slag. Fiks leek met lege handen te eindigen, nadat de thuisploeg in een mum van tijd twee keer scoorde (13-11). De Oegst- geestenaren hadden in de tussentijd net één aanval kunnen opzetten, maar toonden zich in de laatste vier minuten wel slagvaardig. Eerst verzilverde Arjan Wildschut een strafworp, waarna Fenno van den Berg 13-13 maakte na een on derschepping van Judith Hogendorf. Fiks kan zaterdag bij winst op ZKC'31 zijn plaats in de tweede klasse definitief veiligstellen. door Peter Klein katwijk - Het enige geluid rond Ingrid van der Plas bestaat uit de aanmoedigingen en aanwij zingen, die zij zondags aan haar teamgenoten toevoegt Voor het overige is het stil rond de Katwijkse, die zo graag de na tionale tennisladder wilde be stormen. Een hernia houdt Van der Plas al bijna een jaar aan de kant. Tijdens de competitie let terlijk. Ze verbijt de pijn langs de lijn. Pijn, die Van der Plas dubbel voelt. Naast de voelbare pijn in de rug, ook de pijn van het niet bezig kunnen zijn met haar passie. „Tennis was en is mijn leventje", zegt de 24-jarige Kat wijkse. „Daar was ik van jongs af aan de gehele dag mee bezig. Nu valt mijn leventje een beetje weg. Geen lessen geven, geen toernooien en zelfs niet gewoon tennissen. Dat knaagt aan mij, ik word er zelfs een beetje de pressief van. Ik probeer het steeds opnieuw. Dan sla ik even een balletje. Maar dan komt ook de pijn weer opzetten. En dan weet ik, dat ik voorlopig toch weer en vooral rustig aan moet doen. Voor iemand, die altijd in beweging wil zijn, valt dat niet mee." De tennistoekomst leek veelbe lovend voor Van der Plas, die weliswaar niet als toptalent om schreven mag worden, maar met hard werken en veel inzet gestaag op weg was naar haar doel, een zo hoog mogelijke plek op de nationale ranglijst. De daaraan gekoppelde A-sta tus leek ze aan het begin van 2003 binnen haar bereik te heb ben. Van der Plas was onder meer door winst bij het A-toer nooi van Pijnacker opgerukt naar plek 68 van de ranking, maar door de invoering van het dynamisch speelsterktesysteem van de tennisbond haalde ze de begeerde kwalificatie niet. Niet Ingrid van der Plas (links) bespreekt met Barbara van der Gugten de te volgen tactiek. Foto: Dick Hogewoning langer kreeg de top-80 van Ne derland de hoogste onderschei ding, maar de top-65. „Ik heb in tennis nog niet be reikt, wat ik had kunnen en ook willen bereiken. Afgelopen sei zoen heb ik in de toernooien maar weinig gepresteerd. Zelfs geen finale, zoals wel in het jaar ervoor. Het opstapje naar het grote werk kon ik wel opnieuw maken. Van Roomburg laeeg ik vorig jaar opnieuw een wild card en die leverde voldoende punten voor de ranglijst op om het nog eens te proberen. Voor mij was die wildcard een be wijs, dat ik gewaardeerd werd in mijn pogingen om zo ver mogelijk te komen in mijn sport. Ik maak het mij natuur lijk zelf ook niet gemakkelijk. Ik ben behoorlijk perfectionistisch ingesteld. Ik ben pas tevreden, als alles goed gaat. Ik heb het CIOS afgerond en geef al vanaf mijn achttiende jaar tennisles. De combinatie van slechts part time toernooien spelen en pre cies weten hoe dat moet, is las tig", aldus Van der Plas. On danks haar rugklachten ging de Katwijkse tennislerares niet bij de palcken neerzitten. Lesgeven en zelf spelen ging niet meer. Maar als coach maakt Van der Plas zich, zo lang de pijn in haar rug draagbaar is, bij haar team langs de lijn verdienste lijk. „De hele dag houd ik niet vol", zegt ze. „Maar een beetje pijn verdraag ik wel. Het team draait goed, we speelden tot af gelopen zondag mee om de ti tel. Barbara van der Gugten en Ingrid Kruit moeten nu drie partijen spelen. Dat is zwaar, maar met een stukje coaching hoop ik het ze gemakkelijker te maken. Ze vinden die drie par tijen geen bezwaar, want een alternatief is er voor ons niet. De damescompetitie moeten we niet aan denken. Alleen in het uiterste geval, als er geen andere oplossing is." De topdrie var Wim Visser, trainer vs Oegstgeest, dat kamp werd in de derde klas terdag. Hij laat vooral tieve ervaringen meel zijn beoordeling. De beste: 1. Oegstgeest. („Dat staat buiten ki volkomen egaal veld aan het eind van het En vanaf het terras n voetbal kijken, is ge\ 2. Woubrugge. („Fantastische accoi tie, goede entree en mers, prima veld. D afgelopen twee jaar gedaan.") 3. Quick Boys. („Iedereen wil daar gevoetbald hebben. De slechtst 3.LSW. („Dat stelt helemaa voor. Kagia ook nie daar heb ik altijd g1 nen.") 2. MVKV. („Daar mag niet ge worden. Gebeurt o meer") 1. Altior. („Ik heb er gewooi ervaringen mee. Ii ren heb ik er maat gewonnen en dat jaren zeventig. Als gezaagde populie ik het al gehad. D zijn er verder sym 1. Kickers '69 w Koudekerk 3. Lugdunum w Woubrugge 5. Altior Hazerswoudse Boys 7. WSB Bemardus Foreholte SJZ w Woubrugge 12. Alkmania ROAC '79 KRV 15. Stompwijk '92 16. DOSR Valken '68 7,8 18. Teylingen 7,8 GHC Meerburg 7,7 w Oegstgeest 7,7 22. SJC 7,6 ASC 7,6 RCL 7,5 TAW 7,5 Voorschoten '97 7,5 Warmunda 7,5 28. Alphia 7,5 MMO 7,4 30. w Alphen 7,4 w Leiden 7,4 FC Rijnland 7,3 33. Docos 7,2 34. GOL Sport 7,2 35. LSW '70 (bu)zaken in de sport donderdag 13 mei 2oo4 Een vrijgezellendag is vaak een aaneenschakeling van platte ongein, flauwe uitdos singen en veel drank. De vrienden van Joop Brandt we ken afgelopen zaterdag van dat traditionele stramien af door met een originele geste te komen. De doelman van Docos 5 kreeg een clinic van Sparta-keeper Frank Kooiman aangeboden. Drie kwartier werd de 34-jarige Leiderdor per op Het Kasteel onder han den genomen door de even oude Rotterdamse goalie. „Ik weet niet of Kooiman wel eens vaker zoiets doet, hij was in ie der geval heel enthousiast", aldus Brandt. „Na een war- ming-up en een beetje in schieten kreeg ik de ene kogel na de andere op me afge vuurd. Daarna moest ik uit al lerlei posities proberen ballen te stoppen. Ik was behoorlijk afgepeigerd" Uiteraard lukt het niet ieder een om een dergelijk verzoek, zoals Brandts vrienden deden, bij een profclub ingewilligd te krijgen. Wat zeker hielp, was dat de doelverde- diger in het huwelijk treedt met Tamara Jansen en dat is een dochter van de Leidse ex-Spartaan Bert. Brandt heeft nog niet kunnen bewijzen of Joop Brandt (links) en Frank Kooiman werken een warming-ujke op Het Kasteel. Foto: Fred van der Leek M de training geholpen heeft. Een dag later sjjai de hij met Docos 5 gelijk tegen het laagge) aa seerde GHC 1. „Die clinic was geweldig en i b daarna zijn we tot laat op stap geweest. Ge wonder dat ik de volgende dag niet helem de les was." RONDJE LANGS DE VELDEN Foto: Henk Bouwman De sportredactie van deze krant beoordeelt nu eens niet de prestaties op het veld, maar bekijkt de omstandig heden langs het speelterrein. Sportparken worden op tien onderdelen getest. Vandaag de resultaten van een bezoek aan Altior in Langeraar. 1. Bewegwijzering en bereik baarheid: 9 Zo hoort het. Tot aan de deur word je begeleid. 2. Parkeergelegenheid en en tree: 8 Ruim voldoende plekken. 3. Reclameborden: 7 Best veel voor een derdeklas ser. 4. Velden: 7 Zo tegen het eind van het sei zoen zijn er uiteraard wat kale plekken. 5. Strafschopstip en doelen: 6 Daar moet de scheids elf pas sen nemen. 6. Vuilnisbakken: 8 Ruim aanwezig. 7. Scorebord en klok: 7 8. Dugouts: 8 Gemetseld en in de grond. 9. Clubgebouw binnen: 8 Brandschoon en relatief gezel lig- 10. Clubgebouw buiten: 8 Leuke kinderspeelplaats en opgeruimd staat netjes. Totaal: 7,6 De wedstrijd tussen FC Bos huizen en Leidsche Boys (zaterdag vijfde klasse) werd afgelopen weekeinde gestaakt. Scheidsrechter Van der Ploeg had geen zin meer, toen hij in de rust merkte dat er iemand in zijn kleedkamer was ge weest. De stand was op dat moment 1-0. Leidsche Boys heeft een gelijkspel nodig om de nacompetitie te halen. Het wachten was op een be slissing van de KNVB. Deel één daarvan is binnen: zaterdag om half drie begint de tweede helft. Deel twee van de beslis sing laat nog op zich wachten, zegt een woordvoerder van de voetbalbond. „De tuchtcom- missie heeft zich nog niet over de zaak gebogen, omdat de rapporten van beide clubs niet. binnen zijn.Ze zijn gemaand om dat zo spoedig mogelijk te doen." Secretaris Theo Akerboom van FC Boshuizen heeft afgelopen maandag al een brief gestuurd naar de KNVB, meldt hij. Daarin heeft hij het over 'overgeconcentreerdheid van de scheidsrechter', gekoppeld aan het feit dat de man in het zwart de kleedkamer open aantrof. 'Dat kwam doordat hij de sleutel op tafel had gen en vergeten had af ten', luidt de heldere verijs i van Akerboom in de Klinkt logisch. „Ik ben nieuwd", zegt Ook Leidsche Boys wat er verder staat te ren. „Wij zijn de vereniging", aldus Thijs Neuteboom. mij hebben we er niet mee te maken. Dacht hij was verbaasd over ken van de wedstrijd, goed, zaterdag gaan we woon weer naar de kwartier voetballen.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 18