sprinters J Koel Wijtingfilets met venkel Dé oplossing voor uw zoektocht! Cryptogram CD VAN DE DAG Genre: dance/urban/progressive Avril Members Only F-Communications/Pias F198CD Heftig baasje, die Fred Avril Magnon. Niet alleen staat deze Parijse producer/technoproducer, compleet met love handles, zo goed als naakt op de cover van zijn tweede album. Wie de plaat over de computer wil beluisteren krijgt de waarschuwing dat binnen enke le seconden alle bestanden worden uitgewist. Geintje bestemd voor thuiskopieerders. Avril maakt organische, kleurrijke, afwisse lende grotestadsmuziek, zo opgefokt als de Périférique rondom de Franse hoofdstad. Daarna ben je rijp om Avrils huisstudio in het 18de Arrondissement te betreden. Al twee jaar terug kreeg Avril de Prix Constantin (de Franse Grammy) voor zijn debuut That Horse Must Be Starving; sindsdien is hij alleen maar opgefokter en be kwamer geworden. Members Only bevat tien hectische tracks die veel danken aan het feit dat Avril zijn ritmesecties en stemmen live opneemt. Hij opereert mede dankzij tekstdichter Patrick Bouvet en geluidsman Marc Collin ergens tussen Air en Le Peuple de l'Herbe in. Wie zich echt in Avril verdiept houdt er via deze schijf gratis ex tra samples aan over. BOEK VAN DE DAG IMRE KERTÉSZ Sporenzoeker Genre: novellen Imre Kertész Sporenzoeker Uitg. Van Gennep Prijs: 14,95 In Sporenzoeker beschrijft de Hongaarse schrijver Imre Kertész de moeizame tocht die een man aflegt als hij na vele jaren terugkeert naar het concentratiekamp, waarin hij tijdens de Tweede Wereld oorlog gevangen werd gehouden. Hij wil door middel van 'onder zoek' ter plaatse helderheid krijgen over wat er precies gebeurd is. Hij wil bewijs verzamelen. De wereld is na al die tijd veranderd en niemand in zijn omgeving, zelfs zijn vrouw lijkt weinig om zijn on derzoek te geven. De plaatsen waar hij de zwaarste periode uit zijn leven doorbracht, zijn door de voortrazende mensheid en de on verbiddelijk doorbeukende industrie van hun geschiedenis ont daan of zijn verworden tot platte trekpleisters voor toeristen. Ker tész kreeg in 2002 de Nobelprijs voor de Literatuur. Als overleven de van Auschwitz en Buchenwald, neemt het leven na het concen tratiekamp een belangrijke plaats in zijn werk in. Deze bundel be vat tevens de novellen De Engelse Vlag en Het Proces-verbaal. HET WEER door Jan Visser 1 De invloed van hogedrukgebieden is aan het toene men. Deze ontwikkeling biedt voorlopig geen ther mische perspectieven. Hogedruk blijft Atlantisch- Brits georiënteerd. Boven onze streken blijft de stro ming dan ook meest noordwest tot noord en dat be tekent, vanwege luchtaanvoer over het relatief koude zeewater, gematigde middagtemperaturen. Is het bewolkt dan kan het ronduit kil zijn. Volgende week lijkt het wel te gaan veranderen, maar of het uit draait op een westelijke stroming met wat meer wis selvalligheid of een stabiel hogedrukweertype is nu nog niet aan te geven. De barometrische misère is evenwel voorbij. Met een gemiddelde barometer stand van 999,9 tegen normaal 1014,6 hPa heeft het weerglas tijdens de eerste meidecade nog nooit zo laag gestaan. Het weerbeeld waar we dezer dagen mee te maken hebben doet denken aan de zonne- wendekoelte, in de Kalenderklimatologie beter be kend als de Schaapscheerderskou. Rond de langste dag worden we vaak geconfronteerd met een noord westelijke stroming waarmee wolkenvelden van de Noordzee worden aangevoerd. Gedurende enkele dagen, soms meer dan een week, komt de zon er niet of nauwelijks aan te pas en zijn ook de middag- temperaturen te laag. Nu is dat ook het geval: met name in de kustgebieden. In het binnenland valt het nog wel mee. De 'alternatieve IJsheiligen', koelte overdag maar geen nachtvorst, worden ook vandaag dus weer gekenmerkt door wolkenvelden van de Noordzee. Vanmiddag komt regionaal de zon er weer aan te pas. De temperatuur loopt uiteen tussen 11-12 graden aan zee tot circa 16-17 in het binnen land. Morgen opnieuw vrij veel wolkenvelden, lokaal wat (mot)regen en maxima rond 15 graden. Na mist, laaghangende bewolking en plaatselijk wat (mot) re gen werd gisteren achter een wazig kouffontje iets drogere lucht aangevoerd. Daardoor in het oosten en midden van het land gaandeweg meer zonne schijn. Bij ons meest bewolkt en in Hoofddorp maar 12,4 d d Odd tf ft zon licht bewolkt bewolkt buien lichte regen zware regen sneeuw winterse buien onweer zon en mist mist Temperatuur min/max Hooikoorts De hooikoortssituatie is morgen ongunstig. Het blijft de hele dag droog en bij middagtempera turen rond een graad of 15 wordt redelijk veel stuifmeel geproduceerd. Els Geen Zuring Matig Hazelaar Geen Rogge Sterk Populier Geen grassen Geen Wilg Geen Eik Sterk lep Geen Weegbree Zwak Berk Geen Bijvoet Geen Beuk Matig Brandnetels Zwak Aan de kust is de situatie voor hooikoortspatienten ov" O Wassenaar O Den Haag Utrecht O Bron: www.weeronl KOKKERELLEN STRIPS PUZZEL Hoofdgerecht voor 4 personen Wijting is een vissoort die nog altijd niet op de juiste waarde wordt geschat. Ze is niet vet, heeft een goede smaak en wordt nooit hoog geprijsd: geen visje voor de poes dus. Ingrediënten 2- 3 stevige verse venkels, schoonge maakt ca. 600 gram, in reepjes ge sneden: zout; 1 dl droge witte wijn, zo als Pinot Blanc (El- zas); 8 filets van ver se wijting; witte peper uit de molen; 4 eetl. ge raspte belegen (of nog oudere) Goudse kaas; 5 eetl. kruim van oudbakken wit brood; ca. 40 gram boter. Bereiding Zet de venkelreepjes op met 5 deciliter water waaraan wat zout is toegevoegd. Laat alles 5 - 6 minuten koken. De venkel dient nog licht knapperig te zijn. Laat de venkel op een zeef uitlekken. Bedek de bodem van een beboterde ovenvaste schaal met de venkelreepjes. Spoel de wijtingfilets onder stromend koud water. Maak de filets droog met keukenpapier en wrijf ze in met wat zout en peper. Leg ze op de venkel reepjes. Sprenkel de wijn er over. Schep geraspte kaas en broodkruim luchtig door elkaar. Bedek het gerecht er mee. Leg er hier en daar flintertjes bo ter op. Plaats de schaal in het midden van de tot 180 graden voorverwarmde oven. Laat er in ca. 35 minuten een fraai goudbruin korstje op bakken. Presentatie Dien het gerecht in de oven schaal op. Geef er een kleine Italiaanse pastasoort (zoals fu- silli) met een lichte tomaten saus bij. Hans Belterman VERKEERSCONTROLES De verkeerspolitie controleert in het hele land of de automo bilisten zich houden aan de voorgeschreven maximum snelheden. Een aantal controles wordt dagelijks uitgevoerd: A28 tussen Zwolle en Knooppunt Lankhorst en A50 tussen knooppunt Beekbergen en knooppunt Waterberg. Van daag wordt ook gecontroleerd op de A9 bij Heemskerk en A20 bij Nieuwerkerk a/d IJssel. Mor gen: A2 bij Eindhoven en A28 bij Beilen. Vrijdag: A2 bij Vught en A16 bij Hendrik-ido-Am- bacht. Zaterdag: A2 bij Boxtel en A29 bij Barendrecht. Zon dag: A27: bij Almere en Al bij Barneveld. DE RECHTER pe: guRopese omïe overw/beqt pe &XftPpTSO&SÏD"iFS» TE SC.HRAPFBM. L 11 door Mr Jesse van Muylwijck I-VPERPAAP. PB peFCDe werden? HOOFT PAT PAARA1EE BBTJ E|MP KO/VIT AA/4 HBT OOpE AJOOiT UiTSBSPfROIceAJ AVOTTO b* BC ALS IK - PRAAT - tOAiS Syndlcmd by Bruno Production» B.V. WwW.bnino.nl (advertentie) Iets aan te bieden of juist te vragen? Van personeel tot aanhangwagen! Plaats nu uw Sprinter via www.sprintersonline.nl of mail naar sprinters@hdc.nl Tel.: 072-519 68 68 Fax: 072-519 68 69 Horizontaal: 4. Een geschikte maat heeft de tijd om te drini (7); 5. Bij de slager is er vraag naar (3); 7. We dat ik het niet weet? (5); 9. Die laan is niets vi een boos wijf (4); 10. In de ruimte gaat men o loop (4). Verticaal: 1. Een koel windje om te vatten (6); 2. Korte bewoordingen van een graaf? (5); 3. Geurige I ven? (9); 6. Voor Polen in de grote steden (5); 8. Vroeg nederig om een wasbeurt (3). Oplossing van dinsdag: 1geer-regen-bergen 2noga-galon-angola 3plan-alpen-napels 4ader-ander-dralen 5doel-loden-londen 6. dier-ieder-erelid 7. neet-teren-intree 8ding-godin-donzig 9. geel-engel-engels 10. gier-gerei-reiger Gevraagd woord: BANDLEIDER.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 18